Európska komisia EK

NAŽIVO

Ak zlyhajú mierové rokovania, Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vrátane dobytia jej územia, ktoré si nárokuje, vojenskými prostriedkami. Vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň podľa agentúry TASS tvrdil, že vojnu na Ukrajine nezačalo Rusko, ale Západ, a že Moskva sa ju len snaží ukončiť. 

15:09

Predstavitelia Srbska sa nezúčastnia na summite predstaviteľov Európskej únie a krajín západného Balkánu, ktorý sa uskutoční v Bruseli, uviedol srbský prezident Aleksandar Vučič. Rozhodnutie nezúčastniť sa na summite označil za osobné. Opozícia toto rozhodnutie kritizuje.

15:08

Francúzske ministerstvo vnútra bolo minulý týždeň terčom rozsiahleho kybernetického útoku, pri ktorom páchatelia získali prístup k desiatkam súborov s údajmi o osobách, po ktorých pátrajú justičné orgány. Uviedol to francúzsky minister vnútra Laurent Nuez.

15:07

Bývalého riaditeľa márnice na prestížnej Harvard Medical School v Bostone odsúdili na osem rokov väzenia za krádež a predaj častí ľudských tiel darovaných na vedecký výskum. Oznámilo to americké ministerstvo spravodlivosti.

15:06

Poľský prezident Karol Nawrocki ako vrchný veliteľ ozbrojených síl schválil nasadenie poľských vojakov do operácií NATO v Baltskom mori, Nórskom mori, Severnom mori a v Atlantickom oceáne.

15:02

Najmenej 26 ľudí vrátane dieťaťa utrpelo zranenia pri ruských útokoch kĺzavými bombami v ukrajinskej Záporožskej oblasti, oznámil tamojší gubernátor Ivan Fedorov na platforme Telegram.

13:53

Kanada nesplní svoje ciele v oblasti znižovania emisií skleníkových plynov do rokov 2030 a 2035, povedal v rozhovore odvysielanom kanadský premiér Mark Carney.

13:44

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Peter Kubovič nariadil Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zrušiť užšiu súťaž na výstavbu úseku diaľnice D1 Turany – Hubová. Rozhodol tak 16. decembra v konaní o preskúmaní právoplatného rozhodnutia, informoval ÚVO na svojom webe.

13:30

Nemecká automobilka Volkswagen odštartovala vlastnú výrobu batérií pre elektromobily. Produkcia sa oficiálne začala v stredu v závode v Salzgitteri, ktorý prevádzkuje dcérska spoločnosť Volkswagenu PowerCo. Informovala o tom správa agentúry DPA.

13:29

Cena zlata v stredu vzrástla, keďže údaje o vývoji na americkom trhu práce naznačili pokračovanie redukcie úrokových sadzieb v USA. Navyše, cena striebra vyskočila na nový rekord, pričom prvýkrát prekročila hranicu 65 a nakrátko aj 66 USD za troyskú uncu (31,1 g). Rýchlo nahor ide aj cena platiny, ktorá vzrástla na viac než 17-ročné maximum. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:28

Zamestnanci parížskeho múzea Louvre sa v stredu rozhodli pokračovať v štrajku, ktorým vyjadrujú protest proti chronickému nedostatku personálu, zhoršujúcemu sa stavu budov aj rozhodnutiam vedenia. Informovala o tom agentúra AP. Vedenie Louvru podľa agentúry AFP medzičasom oznámilo, že napriek štrajku bude múzeum otvorené, avšak len čiastočne.

Riaditeľka Louvru Laurence des Cars, ktorá čelí ostrej kritike od októbrového vlámania, má v stredu popoludní odpovedať na otázky francúzskeho senátu.

múzeum Louvre vo Francúzsku
Na snímke múzeum Louvre vo Francúzsku / Foto: Pixabay
13:24

Česko podľa premiéra Andreja Babiša nespochybňuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu. Debata sa podľa jeho slov vedie o tom, akým spôsobom peniaze zabezpečiť. Využitie zmrazených ruských aktív by ČR podporila za určitých podmienok – musia sa zohľadniť obavy Belgicka a záruky poskytované členskými štátmi musia byť dobrovoľné. Babiš to povedal v stredu po rokovaní Výboru pre európske záležitosti v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR.

13:11

Muža, ktorý podľa polície uniesol 12-ročného chlapca a následne ho niekoľko dní väznil na chate, poslal v stredu Okresný súd v Zlíne do väzby. Obvinený je z pokusu o vraždu a tiež zo zbavenia osobnej slobody, hrozí mu 15 až 20 rokov väzenia alebo až výnimočný trest.

13:10

Európsky parlament v stredu schválil plán EÚ na postupné ukončenie dovozu potrubného a skvapalneného ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Odsúhlasiť ho oficiálne ešte musia ministri členských krajín EÚ, čo sa očakáva začiatkom budúceho roka. Plán by mal následne nadobudnúť účinnosť. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:09

Na Ukrajine padol ďalší český dobrovoľník. Išlo o profesionálneho vojaka, ktorý odišiel z českej armády, aby mohol vstúpiť do tej ukrajinskej a zapojiť sa do boja proti Rusku. Na jeho úmrtie v stredu upozornil server iRozhlas.cz.

13:07

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA vedie pred vládnou stranou Fidesz o osem percentuálnych bodov. Podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu 21 Kutatóközpont by v prípade terajších parlamentných volieb stranu TISZA volilo 34 percent a Fidesz 26 percent voličov. Informoval o tom server 24.hu.

13:06

Európska únia musí tento týždeň na summite v Bruseli prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny, povedala v stredu predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Lídri členských krajín EÚ sú podľa agentúry AFP pod tlakom, aby sa dohodli na pláne využitia zmrazených ruských aktív.

13:03

Rastúce životné náklady a ekonomická neistota ovplyvňujú plány Nemcov na dovolenky a voľnočasové aktivity počas zimnej sezóny. Z prieskumu spoločnosti YouGov vyplýva, že 15 % oslovených obyvateľov Nemecka má v úmysle zredukovať svoje dovolenkové plány a ďalších 15 % obmedzuje voľnočasové aktivity. Informuje o tom správa agentúry DPA.

13:02

Doplnenie spôsobu výpočtu hodnoty energopoukážky je cieľom úpravy nariadenia vlády pre vykonávanie niektorých ustanovení zákona o adresnej energopomoci. Vláda v stredu schválila zmenu nariadenia s pripomienkou s tým, že v januári 2026 sa bude hodnota energopoukážky vyplácať v jednej štvrtine a vo zvyšnej hodnote po prehodnocovaní, aby bolo možné skôr reagovať na prípadnú potrebu úpravy hodnoty energopoukážky.

12:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ako médiá informujú?

Ako médiá informujú? Exminister Juraj Draxler na “ bombastický titulok v nemenovanom denníku“, ktorý má informovať o najnovšej výročnej správe Európskej komisie k vláde práva v EÚ

Európska komisia EK
Ilustračné foto
❚❚
.

„Ako médiá informujú? Prečítal som si čerstvý bombastický titulok v nemenovanom denníku : “Slovensko je už v jednej lige s Maďarskom. Európska komisia vyčíta Ficovej vláde pomoc stíhaným aj útoky na súdy.”,“ píše Draxler v úvode a vysvetlil, že denník hovorí o najnovšej výročnej správe Európskej komisie k vláde práva v EÚ.

K tomu má exminister dve poznámky: „ Keď si danú správu prečítate, vidíte, že v skutočnosti sa tam Slovensko nijako nevypichuje. Proste je to dlhá správa, kde sa ku každej krajine kadečo konštatuje, niečo sa považuje za uspokojivé, niečo za progres, niečo za mínus…,“ poznamenal v prvom bode.

„Pri celom rade krajín sa konštatuje okrem plusových bodov aj nejaká výtka. Slovensko tam nijako špeciálne nevybočuje z radu,“ uviedol.

.

„ Okrem toho treba zdôrazniť niečo, čo sa naozaj málo prízvukuje: európske inštitúcie takéto veci monitorujú v skutočnosti veľmi málo dôrazne,“ pokračuje exminister v druhom bode.

Pre porovnanie už tradične uviedol príklad z Bulharska, ktoré veľmi dôverne pozná: „Právny štát tam proste nefunguje. Tie prípady z praxe sú otrasné, ľudia sa nevedia domôcť práva ani pri majetkových sporoch, ani pri znepokojivých prípadoch domáceho násilia… Prokuratúra takmer nefunguje dokonca samotní sudcovia majú strašne slabé právne povedomie ….Polícia funguje v obrovskej, ale obrovskej miere cez osobné vzťahy. Zákony sú občas písané naozaj šialene a hlúpo“.

„Právo je tam nevymožiteľné aj v takých prípadoch, kde by ste to v členskom štáte EÚ proste nijako nepredpokladali. A úplne zjavne sa nedodržiavajú aj tie normy, ktoré pochádzajú z úrovne EÚ,“ pokračuje Draxler.

 

ALE! – „Nikoho na úrovni EÚ to netrápi,“ zdôraznil.

„Občania kedysi entuziasticky išli do únie, pretože predpokladali, že im to zlepší životnú úroveň aj to z nich spraví civilizovanejšiu krajinu,“ poznamenal.

.

„S tou životnou úrovňou to v určitej miere zafungovalo, predsa len, aj keď tie eurofondy rozkrádajú veľmi statočne, niečo sa do prostredia dostalo. Ale vnútornému chaosu krajiny to bohvieako nepomohlo. V niektorých obmedzených veciach áno, administratívne sa čo-to zlepšilo, ale tento pokrok sa veľmi rýchlo stlmil a krajina je v hlbokej stagnácii,“ konštatuje Draxler.

Dodal, že to zúfalstvo obyvateľstva z právneho chaosu a korupcie správa Komisie nijako neodráža. „Mimochodom, v tomto tkvie aj problém únie ako takej,“ poznamenal.

„Namiesto vymýšľania rôznych iniciatív ako “prehlbovať integráciu” by mala zefektívniť rôzne existujúce procesy, vrátane monitoringu v oblasti práva. Aby tie správy mali aj nejakú vážnu výpovednú hodnotu,“ myslí si.

Vyzdvihol, že je samozrejmé, že ústredné inštitúcie by mali fungovať prísne apoliticky.

„Ak sa v členskej krajine robia hlúposti, prosím, profesionálne reagovať. Je jedno, či sa to týka Belgicka, Nemecka alebo Slovenska. Ale nie dávať vyhlásenia podľa toho, ako sa to kadekomu čisto politicky hodí,“ poradil Draxler.

.

„Podobne, ako sa to na jar dialo občas voči Slovensku, kým pri Bulharsku kritika stavu krajiny zvyčajne chýba, pretože oni na všetky čisto politické príkazy z Bruselu aj Washingtonu poslušne kývnu,“ poznamenal exminister v závere.

Prečítajte si tiež :

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

.
.
.

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Europarlament odporúča vytvorenie „vojenského Schengenu“ na posilnenie vojenskej mobility

Európsky parlament v stredu prijal uznesenie, ktorým vyzval na odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európania po rokovaniach v Berlíne prisľúbili Ukrajine pomoc. V hre ostávajú územia a zmrazené ruské aktíva

Európania sľubujú, že v budúcnosti budú Ukrajinu chrániť pred Ruskom, a to aj vojenskými prostriedkami. Naďalej však pretrvávajú rozdiely v…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Streľba na Brownovej univerzite: Ďalší politicky motivovaný atentát na Republikánov?

Víkendová streľba na Brownovej univerzite v USA má podobné prvky ako atentát na konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka. Jedna z obetí…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Doprava v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa bola kvôli nájdenej munícii prerušená

Železničná doprava v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa je momentálne prerušená. Dôvodom je nájdenie munície z druhej svetovej vojny…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tak čia je? Rybakinová reprezentuje Kazachstan, no údajne žije v Moskve, kde sa aj narodila

Dvadsaťšesťročná tenistka Jelena Rybakinová od roku 2018 reprezentuje Kazachstan. Narodila sa však v hlavnom meste Ruska - v Moskve. Naďalej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Trump podal žalobu o desať miliárd dolárov na BBC, tá sa bráni

Americký prezident Donald Trump podal žalobu na britskú verejnoprávnu televíziu BBC, pričom od nej žiada odškodné desať miliárd dolárov. Spor…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnom priecestí v Bratislave došlo k zrážke vlaku a auta

Na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave došlo v utorok krátko po 20.15 h k zrážke vlaku a auta.…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vláda má prerokovať pozíciu SR k budúcemu rozpočtu EÚ aj projekt obnovy mostov

Slovensko zaujíma negatívny postoj k návrhu zlučovania tradičných politík, ktoré mali doposiaľ osobitné a odlišné systémy a pravidlá vykonávania, do…

17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

To musíme my!

Dokonáno jest… máme novou vládu. Už dávno před volbami bylo jasné, že ji bude sestavovat Andrej Babiš, jen se nevědělo,…

17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Krištof z Collesana

Manžel, otec, mních, posol sv. Michala

17. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Súdny spor Orosch vs. majiteľ, matka zavraždeného a postrelená obeť z Teplárne. Právny zástupca vysvetľuje, čo sa deje

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Co tomu spoluobčané opravdu říkají

Poznámka ke korektnímu čtení výzkumů veřejného mínění. To je třeba položena otázka, jestli si lidé myslí, že vzhledem k hloupým…

17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ak zlyhajú mierové rokovania, Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vrátane dobytia jej územia, ktoré si nárokuje, vojenskými prostriedkami. Vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň podľa agentúry TASS tvrdil, že vojnu na Ukrajine nezačalo Rusko, ale Západ, a že Moskva sa ju len snaží ukončiť. 

15:09

Predstavitelia Srbska sa nezúčastnia na summite predstaviteľov Európskej únie a krajín západného Balkánu, ktorý sa uskutoční v Bruseli, uviedol srbský prezident Aleksandar Vučič. Rozhodnutie nezúčastniť sa na summite označil za osobné. Opozícia toto rozhodnutie kritizuje.

15:08

Francúzske ministerstvo vnútra bolo minulý týždeň terčom rozsiahleho kybernetického útoku, pri ktorom páchatelia získali prístup k desiatkam súborov s údajmi o osobách, po ktorých pátrajú justičné orgány. Uviedol to francúzsky minister vnútra Laurent Nuez.

15:07

Bývalého riaditeľa márnice na prestížnej Harvard Medical School v Bostone odsúdili na osem rokov väzenia za krádež a predaj častí ľudských tiel darovaných na vedecký výskum. Oznámilo to americké ministerstvo spravodlivosti.

15:06

Poľský prezident Karol Nawrocki ako vrchný veliteľ ozbrojených síl schválil nasadenie poľských vojakov do operácií NATO v Baltskom mori, Nórskom mori, Severnom mori a v Atlantickom oceáne.

15:02

.

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Galis o kauze s legionármi v Slovane: Každý musí rešpektovať trénera. Je jedno, či ide o Slováka, Maďara, Holanďana alebo Fína"

Tento týždeň sme informovali, že tréner majstra Niké ligy ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. disciplinárne potrestal štvoricu zahraničných hráčov.…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Predseda vlády vyzval generálneho prokurátora, aby riešil prokurátora Špirka. Zverejnil dôkaz a svedectvo exmanželky

Predseda vlády SR Robert Fico spolu s podpredsedom vlády SR Robertom Kaliňákom, podpredsedom parlamentu Tiborom Gašparom a advokátom Marekom Parom…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vraj „Ficoland”. Opoziční slávici znovu na námestiach

S protestmi sa tento týždeň roztrhlo vrece: v pondelok sa konal občiansky, v utorok politický. Ako povedal klasik: ľudia si…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov