M2 Bradley

NAŽIVO

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání uviedol, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

Americký prezident Donald Trump deň predtým vyjadril nádej, že Irán sa bude chcieť dohodnúť a odvrátiť tak možnú vojenskú konfrontáciu. Informuje agentúra AFP.

20:09

Británia a Japonsko sa dohodli na posilnení svojich väzieb v obrane a ekonomike, uviedol britský premiér Keir Starmer. Ten je na návšteve v Japonsku.

Takaičiová Starmer
Na snímke britský premiér Keir Starmer (vľavo) si podáva ruku s japonskou premiérkou Sanae Takaičiovou / Foto: TASR/AP-Kin Cheung, Pool
18:03

Francúzsko sprísni limity pre prítomnosť toxínu cereulid v potravinových výrobkoch pre dojčatá. Tento krok prišiel po tom, ako niekoľko výrobcov muselo stiahnuť z trhu šarže dojčenského mlieka, pretože mohli obsahovať tento toxín. Informovala agentúra AFP.

18:02

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa schválila možné predaje zbraní Izraelu v celkovej hodnote 6,67 miliardy dolárov a Saudskej Arábii v hodnote deväť miliárd dolárov. Informovali agentúry AP a AFP.

18:00

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa zišli na podujatí nazvanom Jedno ľudstvo, jedna planéta. Informovali Vatican News a agentúra APA.

17:59

Vyslanec Kremľa pre ekonomické záležitosti Kirill Dmitrijev v sobotu pricestoval do mesta Miami na Floride a rokoval tam s predstaviteľmi USA.

17:58

Ústredná volebná komisia v Kosove v sobotu po prepočítaní všetkých hlasov odovzdaných v predčasných parlamentných voľbách potvrdila víťazstvo strany Sebaurčenie (Vetëvendosje – LVV) dočasného premiéra Kosova Albina Kurtiho.

Strane LVV dalo svoj hlas 51,1 percenta kosovských voličov. Informovala agentúra AFP.

17:57

Poľsko dočasne obmedzilo civilnú leteckú dopravu nad Podleským vojvodstvom v severovýchodnej časti krajiny. Dôvodom obmedzenia bolo, že vo svojom vzdušnom priestore zo smeru z Bieloruska zaznamenalo objekty podobné balónom. Informovalo operačné velenie poľských ozbrojených síl DORSZ. Informuje agentúra PAP.

17:55

Irán začína cvičenia v Perzskom zálive, v bezprostrednej blízkosti amerických vojnových lodí.

14:06

Meno Trumpa sa v „Epsteinových súboroch“ spomína viac ako tritisíckrát.

Informuje o tom denník The Times s odvolaním sa na zverejnené dokumenty, ktoré obsahujú svedectvá o násilí na maloletých.

Ministerstvo spravodlivosti USA už vyhlásilo, že tvrdenia o účasti Trumpa na týchto zločinoch sú „neopodstatnené a nepravdivé“.

14:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

47. OMBr “Magura” nedokáže Rusov zastaviť

Skupina Stred ruských ozbrojených síl úspešne využíva novú taktiku na porážku AFU na Krasnoarmejskom smere, píše Radomir Markuš pre ruské noviny Svobodnaja Pressa

M2 Bradley
Ilustračné foto / Foto: Twitter
❚❚
.

V článku v americkom časopise Forbes sa píše, že elitná 47. OMBr “Magura”, vybavená americkou technikou, ktorá je v skutočnosti pobočkou ozbrojených síl NATO, nedokáže zadržať postupujúce jednotky ruskej skupiny “Stred” na Pokrovskom/Krasnoarmejskom smere.

“Rusi vyvinuli nový spôsob zasahovania bojových vozidiel pechoty M2 Bradley 47. mechanizovanej brigády. Zatiaľ čo silné plánovacie bomby zhadzované stíhacími bombardérmi Suchoj ruského letectva zasahujú tylovú oblasť, ruskí prieskumníci na motorkách skúmajú ukrajinské pozície bližšie ku kontaktnej línii,” autor publikácie pre miliardárov hovorí o ťažkostiach ukrajinskej obrany.

Podľa neho, keď prieskumníci skupiny Stred spozorujú ukrajinské vozidlo, do akcie sa zapájajú ruskí bojovníci s protitankovými strelami. “Za posledných niekoľko dní sa počet protitankových striel vypálených na pozície obranných síl výrazne zvýšil,” vysvetľuje ukrajinský think tank Deep State.

.

V skutočnosti autor Forbesu po prvé značne zjednodušuje situáciu na fronte a po druhé nehorázne klame, keď píše o trojnásobnej prevahe postupujúcich ruských síl. Geolokačné video zverejnené 2. augusta ukazuje, že ruskí bojovníci postupovali po zalesnených oblastiach južne od Volčjeva (severozápadne od Avdejevky) v malej jednotke, avšak vychvaľovaní “Magurovci” aj tak utiekli zo záložných obranných pozícií.

Naopak, ukrajinské zdroje uvádzajú, že AFU dostala nové rezervy, ale v žiadnom prípade nemôže zastaviť nápor ruských útočníkov v oblasti od Timofejevky po Jasnobrodovku.

Áno, z hľadiska ničenia obrnenej techniky NATO je to tak ako píše Forbes, ale dôstojník ukrajinského generálneho štábu vypustil “informácie” o systémovej kríze v obrane ukrajinských vojsk, čo mení celý obraz konfliktu.

Píše: “Ruské jednotky vykonávajú úhybné manévre s cieľom vytlačiť ukrajinské jednotky z ich pozícií, pričom ich podrobujú masívnemu ostreľovaniu. Ide o stratégiu, ktorá pripomína tú, ktorú používali ruské SDF a sýrska armáda počas boja proti Islamskému štátu a teroristickým skupinám v Aleppe a Idlibe. Teraz delí Rusov od prvých domov v Mirnograde menej ako 10 kilometrov.”

Stávka hlavného veliteľa Alexandra Syrského na samostatne stojace oporné body, ktorá sa osvedčila v rokoch 2022 – 2023, už nefunguje. Ukrajinci potrebujú súvislú frontovú líniu, ale AFU takéto možnosti nemá a mnohé oblasti budú pre ruské letectvo ako na dlani.

.

Faktom je, že obchádzanie nepriateľských pozícií ruskými útočníkmi má silnú palebnú a rádioelektronickú podporu. Preto sa podľa ruských vojnových spravodajcov situácia na Pokrovskom smere tak rýchlo vyvíja v prospech ruskej armády.

Kanál Rybár 2. augusta napísal: “Na severnom krídle jednotky ruských ozbrojených síl obsadili južnú časť Timofejevky, kde sa nachádza prechod cez rieku Kazennyj Torec, ktorý nepriateľ (Ukrajina) využíval na zásobovanie svojich jednotiek. Nepriateľ stále drží pozície na severe obce, ale jej hlavná časť sa už dostala pod kontrolu ruských jednotiek.

Južne od obce ruskí útočníci obsadili veľkú pevnosť AFU. Zároveň “klin” v pozíciách ukrajinských formácií, ktorý vznikne v dôsledku oslobodenia Timofejevky, zjednoduší následné ofenzívy na susednú Vozdviženku a Lisičnoje”.

Napriek tomu už 3. augusta rusofóbný kanál Liveuamap (údajne informovaný Pentagónom) aktualizoval mapu bojov, podľa ktorej sa ničenie 47. OMBr zrýchlilo akoby ju niekot poriadne nakopol. Ozbrojené sily RF obsadili Lisičnoje a priblížili sa k Svirodonovke, boje prebiehajú na južnom okraji Vozdviženky.

Experti ISW nestihli prerobiť svoju operatívnu situáciu a podávajú informácie, ktoré nie sú práve čerstvé, rovnako ako Generálny štáb AFU, ktorý naďalej rozpráva rozprávky o bojoch v oblasti Progresu a v Novoselovke Pervej.

.

Samozvaný expert Bogdan Mirošnikov je nútený priznať: “Výsledok bojov o Novoselovku Pervu je celkom zrejmý, ale nech oficiálni predstavitelia komentujú neúspech. Teraz je postavenie našej posádky v Meževom a Skučnom veľmi ohrozené, a ak teraz neurobíme naliehavé rozhodnutia, skončí sa to veľmi, veľmi zle. Pretože zo Skučného sa už nie je kam prebojovať, a to v podmienkach, keď Ozbrojené sily RF takmer dosiahli hrádzu vodnej nádrže Karlovka”.

Vyzerá to tak, že pre posádku AFU v Želannom, o ktorej polorozpade informoval Liveuamap, sa to skončí zle. Tieto údaje sú ozvenou operačných správ vojenského spravodajcu Marata Chajrulina, ktorý píše: “V obci Želannoje prebiehajú boje o jej obsadenie.

Ruskí bojovníci obsadili železničnú stanicu a zabezpečili sa v budovách v západnej časti osady, odkiaľ postupujú a vyraďujú nepriateľa do centra obce. Zároveň ruskí vojaci vyvíjajú tlak zo severozápadu, kde sa dostali na územie cintorína v blízkosti poľnohospodárskych podnikov.

Severovýchodne od Želanného ruské ozbrojené sily rozšírili svoje pásmo kontroly tým, že vyradili nepriateľa z oporného bodu roty, ktorý sa tam nachádza, a teraz sú pripravené odrezať oporný bod, ktorý kryje prechody cez rieku Volčju, od zásobovania, čím dostanú nepriateľa, ktorý v ňom sedí, do ťažkej pozície.”

Ukrajinskí experti blízki americkým analytickým kruhom pripomínajú, že “čím hlbšie sa ruskej armáde podarí preraziť na západe a severozápade v tomto smere, tým ľahšie a výhodnejšie bude pre ňu obsadiť Toreck a Časov Jar, najmä v súvislosti s prerezávaním skalnatého úseku Pokrovsk-Konstantinovka”.

Okrem toho sa velenie skupiny Stred (veliteľom je generál Mordvičev) vyznačuje vysokou mierou kompetentnosti a rýchlosti reakcie na aktuálny a perspektívny (možný) vývoj situácie v jej priestore pôsobnosti. Ukrajinská skupina “Chortycja” nemá nič, čo by sa k tomu približovalo. Za takýchto podmienok AFU vlastne nemá možnosť zastaviť ofenzívu pred ruskou plánovanou hranicou (nevyhnutnou na narušenie logistiky dodávok na bojovú líniu).

 

Prečítajte si tiež:

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

Premiér Fico prijal rezignáciu Lajčáka

Premiér Robert Fico prijal rezignáciu svojho poradcu Miroslava Lajčáka, ktorý sa rozhodol vzdať funkcie pre svoju komunikáciu s americkým sexuálnym…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Strategické prebudenie.” Fico sa vyjadril k rozhovoru s Macronom, ktorý vyvolal rozruch

Premiér SR Robert Fico odmieta interpretáciu správy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o ich spoločnom stretnutí zo strany niektorých médií. Rozhovor,…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri vypracovali tajný plán proti Trumpovi

Európski lídri na mimoriadnej večeri minulý týždeň vypracovali tajný plán proti Trumpovi, píše The New York Times s odvolaním sa…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je naozaj profesor? Český europoslanec odhaľuje, kto podal trestné oznámenie na Kotlára

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, český vedec avizoval podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády Petra Kotlára za…

31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev k mladým lídrom: “Najväčším ničiteľom mieru je potrat”

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajná zbraň

Prečo nás motivuje strata a nie zisk? Ako získať ľudí na svoju stranu? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky nájdete…

31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iránci, Číňania a Rusi začínajú spoločné námorné cvičenia pod nosom lietadlovej lode USA Abraham Lincoln

Každá náhodne vypálená raketa môže zničiť nielen Blízky východ, píše v článku v ruských novinách Svobodnaja Pressa Konstantin Olšankij

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák prehovoril. S odstupom času si komunikáciu nevybavuje

Poradca predsedu vlády SR a exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odsudzuje zločiny zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Lajčák zdôraznil, že…

31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – “Sme nadšení,” vyhlásil Witkoff po stretnutí s Dmitrijevom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tlak Západu? Putin má pre nás jasný odkaz

Tlak Západu na ruský zbrojársky priemysel nedokázal zastaviť náš vývoz obranných technológií, tvrdí ruský prezident Vladimir Putin

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové odhalenia z Epsteinových spisov. Trump si vydýchol. Billa Gatesa spajajú s „ruskými dievčatami“ a pohlavnou chorobou

Včera mnoho verejných zdrojov informovalo o tom, že Trump figuruje v nových dokumentoch týkajúcich sa prípadu Epsteina, ktoré zverejnilo americké…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teherán varoval USA a Izrael pred útokom, armáda je v plnej pohotovosti

Iránsky minister obrany Amir Hatamí v sobotu varoval Spojené štáty a Izrael pred prípadným útokom a vyhlásil, že ozbrojené sily…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príliš mladé dievčatá a ich sestry. Lajčákovo meno sa objavilo v ďalších Epsteinových spisoch

Americké Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu komunikáciu zosnulého miliardára a sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Dialógy, ktoré podľa materiálov mal viesť s…

31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Polícia potvrdila vyšetrovanie, ktoré sa týka čias ministra vnútra Mikulca

Polícia i Európska prokuratúra potvrdili vyšetrovanie, týkajúce sa Ministerstva vnútra SR v období, keď bol šéfom rezortu Roman Mikulec (Slovensko-Za…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Zoberiem ťa so sebou.” Migrant z Južného Sudánu v Hamburgu stiahol dievča pod vlak. Oboch ich prešiel

Vo štvrtok večer zahynuli dve osoby na stanici metra Wandsbek Markt v Hamburgu po tom, ako mal 25-ročný muž z…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bober: Cirkev klope na dvere v súvislosti s prijatím zvyšných zmlúv s Vatikánom

Katolícka cirkev na Slovensku podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera klope politikom na dvere v súvislosti s uzavretím zostávajúcich…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zákon o mimovládkach je späť v parlamente. Čo ukazuje história peňazí v slovenskej občianskej spoločnosti

Historické dáta z rokov 2000–2020 ukazujú, kto formoval profesionálnu vrstvu slovenskej občianskej spoločnosti a prečo dnes funguje tak, ako funguje

31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Ďalší poslanec KDH ukazuje, že strana zliberálnela. Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní

Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní, ak sa im zastaví v nejakej situácii srdce. Povedal…

31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európa je v slepej uličke

Európske krajiny budú môcť upustiť od zvyšovania výdavkov na obranu a sústrediť sa na svoj rozvoj len za podmienky obnovenia…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umývačka riadu: Kedy by ste ju nemali používať

Umývačka riadu je jedným z najpraktickejších pomocníkov v kuchyni, no nie je určená na všetko. Umývačka riadu síce šetrí čas,…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav v reakcii na kroky Washingtonu zablokovať dodávky ropy a hrozbu útoku…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako ďaleko dokáže ľudské oko dovidieť?

Ľudské oko je biologický zázrak, ktorý vyvažuje fyzikálne zákony, anatómiu a vlastnosti prostredia. Ľudské oko je obmedzené zakrivením Zeme, ktoré…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Policajti v Bratislave zachránili mladú ženu, ktorá skočila do Dunaja

Policajtom sa podarilo zachrániť mladú ženu, ktorá v Bratislave skočila do Dunaja. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Katarína Bartošová, dnes…

31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sú európske armády bez USA a NATO bezmocné

Brusel, 31. januára 2026 - „NATO sa musí stať viac európskou organizáciou, aby si udržala svoju silu.“ Vyhlásila to európska…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Miroslav Lajčák podľa národniarov predstavuje bezpečnostné riziko na úrade vlády

Slovenská národná strana v súvislosti s pokračujúcim zverejňovaním informácií o kontaktoch poradcu premiéra SR Miroslava Lajčáka s Jeffreym Epsteinom dôrazne…

31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnosť v práci, ktorú by ste nechceli zažiť na vlastnej koži

Bezpečnosť na pracovisku je téma, ktorú mnohí berú na ľahkú váhu, kým sa nestane nehoda. Bezpečnosť však nie je formalita…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Každý svého štěstí strůjcem…

Posledních několik dní bylo velmi… jak to kulantní říci… zajímavých. Například jsme se dozvěděli, že pokud vyjednáváte s Hradem, nepíšete…

31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šéf hokejového Liptovského Mikuláša mal skončiť vo vyšetrovacej väzbe

Majiteľ hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš Róbert Ľupták mal skončiť v rukách polície. Informovala o tom verejnoprávna televízia STVR…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Zomrela herečka Catherine O’Harová, medzi prvými reagoval jej filmový syn Macaulay Culkin

Vo veku 71 rokov zomrela v piatok herečka Catherine O’Harová. Na správu o jej úmrtí medzi prvými reagoval jej filmový…

31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání uviedol, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

Americký prezident Donald Trump deň predtým vyjadril nádej, že Irán sa bude chcieť dohodnúť a odvrátiť tak možnú vojenskú konfrontáciu. Informuje agentúra AFP.

20:09

.

Izraelský analytik Kedmi: Čo európski nevedkovia ani len netušia?

Izrael, 31. januára 2026 - „Jediná sila, ktorá môže Európe pomôcť , nie ju zachrániť, sú Spojené štáty,“ tvrdí izraelský…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Šialené! Oficiálne britské usmernenia nabádajú k vyhýbaniu sa osloveniu “pán” a “pani”

Zamestnancom NHS v Birmingham a Solihull Mental Health Trust bolo odporúčané, aby prestali oslovovať pacientov ako „pán“ alebo „pani“, aby…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Országh: Zákrok na Erika Černáka nás vystrašil

Začiatkom tohto týždňa viaceré médiá informovali, že kľúčový slovenský obranca v NHL Erik Černák je zrejme znovu zranený po tvrdom…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Chodíte spať neskoro? Hrozí vám jedno riziko

Ľudia, ktorí zostávajú hore do neskorých hodín a sú v noci veľmi aktívni, majú podľa novej štúdie väčšiu pravdepodobnosť, že…

31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Raši: Návrh zákona o lobingu bude v blízkej dobe predstavený

Ministerstvo vnútra SR má v blízkej dobe predstaviť návrh zákona o lobingu. Malo by sa tak stať v priebehu jedného…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov