Chartúm sudan

NAŽIVO

Kostarická vláda odhalila prípravu vraždy prezidenta Rodriga Chavesa v predvečer celoštátnych volieb začiatkom februára. Agentúra AFP uvádza, že sa v nich očakáva víťazstvo jeho strany.

06:47

Americký prezident Donald Trump varoval Irán pred ráznymi krokmi, ak tamojšie úrady v rámci snáh o potláčanie protivládnych protestov začnú popravovať demonštrantov. 

06:46

06:46

Americký prezident Donald Trump pohrozil, že jeho vláda odoberie americké občianstvo naturalizovaným migrantom zo „Somálska alebo akejkoľvek inej krajiny“, ktorí páchajú podvody na Američanoch. Vyjadril sa tak na zasadnutí Detroitského ekonomického klubu.

06:42

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez oznámil, že úrady prepustili z väzenia viac než 400 ľudí. Ľudskoprávne organizácie však tvrdia, že počet prepustených sa pohybuje len medzi 60 až 70 osobami.

06:42

Poľský prezident Karol Nawrocki sa poďakoval britskému premiérovi Keirovi Starmerovi za nasadenie vojakov Spojeného kráľovstva vo svojej krajine. Nawrocki počas dvojdňovej návštevy Británie ocenil pôsobenie takmer 150 vojakov britských ozbrojených síl v rámci NATO na poľskom území.

06:41

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

Kim Jo-čong odmietla šancu na zlepšenie vzťahov so Soulom a od južného suseda požadovala ospravedlnenie za údajné narušenie vzdušného priestoru dronom.

Včera 19:37

Bill Clinton a jeho manželka Hillary odmietli vypovedať pred výborom amerického Kongresu v súvislosti s Epsteinovou kauzou. Tvrdia, že ich predvolanie je účelové a republikáni sa ich snažia dostať do väzenia. Vedenie výboru preto začne voči exprezidentovi konanie pre pohŕdanie Kongresom.

Včera 18:57

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

Včera 18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

Včera 18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

Včera 18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

Včera 18:15

Litva si spomienkovými podujatiami pripomenula obete „Krvavej nedele“ vo Vilniuse spred 35 rokov.

Včera 18:14

Právny zástupca niektorých poškodených z požiaru baru vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana navrhuje, aby sa postupom miestnych úradov zaoberali aj orgány činné v trestnom konaní.

Včera 18:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vojenský prevrat v Sudáne. Vojaci zajali premiéra a niekoľko ministrov

Armáda zadržala v pondelok v Sudáne civilných predstaviteľov a niekoľko ministrov tamojšej prechodnej vlády vrátane premiéra Abdallu Hamdoka, oznámilo sudánske ministerstvo pre informácie. Informovala o tom agentúra AFP

Chartúm sudan
Ilustračné foto
❚❚
.

Ministerstvo tiež potvrdilo predošlé informácie zdrojov agentúr AP a AFP, že v krajine je zablokovaný prístup k internetu a vojaci uzavreli mosty. Verejnoprávna spravodajská TV stanica začala vysielať tradičnú vlasteneckú hudbu a zábery rieky Níl.

Hamdoka, ktorý sa momentálne nachádza v domácom väzení, podľa AP nútia, aby vojenskému prevratu vyjadril podporu.

Ľudová strana (Umma), najväčší politický subjekt v Sudáne, označila tieto zadržania za pokus o prevrat a vyzvala ľudí na občiansku neposlušnosť. Hlavná prodemokratická politická organizácia v krajine, Združenie sudánskych profesionálov (SPA), predtým vydala podobné vyhlásenie.

.

Osobitný vyslanec USA pre región Afrického rohu Jeffrey Feltman následne uviedol, že Washington je “hlboko znepokojený správami o vojenskom prevrate” v tomto africkom štáte.

V septembri došlo v Sudáne k neúspešnému pokusu o prevrat, ktorý znova rozdelil krajinu a postavil proti sebe konzervatívnejších islamistov, ktorí žiadajú vojenskú vládu, proti tým, ktorí v roku 2019 po masových protestoch zvrhli autokratického prezidenta Umara Bašíra. V posledných dňoch sa v uliciach konali demonštrácie oboch táborov.

Uplynulý víkend absolvoval americký vyslanec Feltman stretnutia s predstaviteľmi sudánskej armády i civilnými lídrami v rámci úsilia vyriešiť narastajúce spory.

 

Vojaci spustili paľbu na ľudí protestujúcich voči prevratu

Sudánski vojaci spustili v pondelok paľbu na ľudí protestujúcich proti “vojenskému prevratu”, uviedlo tamojšie ministerstvo pre informácie. Udalosti v Sudáne medzitým odsúdili OSN, EÚ, Liga arabských štátov, Africká únia (AÚ) aj Nemecko, informovali agentúry AFP a AP.

.

“Vojenské sily vypálili ostrú muníciu na demonštrantov, ktorí pred sídlom vedenia armády odmietali vojenský prevrat,” uviedlo ministerstvo vo vyhlásení na Facebooku s tým, že sa očakávajú správy o obetiach.

Kancelária sudánskeho premiéra Abdallu Hamdoka, ktorého podľa spomínaného ministerstva zadržali vojaci, medzitým vyzvala obyvateľov Sudánu na občiansku neposlušnosť.

“Vyzývame sudánsky ľud, nech protestuje a využije všetky dostupné pokojné prostriedky, aby vybojoval späť svoju revolúciu z rúk zlodejov,” uvádza sa vo vyhlásení kancelárie predsedu vlády.

Organizácia Spojených národov vyzvala sudánske ozbrojené sily, aby okamžite prepustili “neprávom zadržaných” predstaviteľov tamojšej prechodnej vlády.

“Som hlboko znepokojený správami o prebiehajúcom prevrate a pokusoch ohroziť politickú transformáciu v Sudáne. Zadržiavanie premiéra, vládnych predstaviteľov a politikov je neprijateľné,” uviedol osobitný zástupca OSN pre Sudán Volker Perthes.

.
sudan
Ilustračné foto

Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell na Twitteri napísal, že situáciu v Chartúme sleduje s “mimoriadnym znepokojením”. V mene Únie vyzval “všetky zainteresované strany a regionálnych partnerov,” aby pomohli v Sudáne obnoviť proces transformácie krajiny k demokracii. Rovnako sa vyjadril aj nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas, pričom armádu vyzval na “okamžité ukončenie” pokusu o prevrat.

“Hlboké znepokojenie” nad udalosťami v tejto africkej krajine vyjadrila medzitým aj Liga arabských štátov (LAŠ). Jej generálny tajomník Ahmad Abúl Ghajt vyzval v pondelok všetky strany sudánskeho konfliktu, aby dodržiavali dohodu z augusta 2019, v rámci ktorej vznikla súčasná prechodná vláda Sudánu.

Predseda Africkej únie (AÚ) Moussa Faki Mahamat tiež vyzval na okamžité obnovenie rozhovorov medzi sudánskymi civilnými predstaviteľmi vlády a armádou.

 

Generál Burhán rozpustil vládu a vyhlásil výnimočný stav

Predseda Zvrchovanej rady Sudánu generál Abdal Fattáh Burhán rozpustil v pondelok tento orgán fungujúci ako kolektívna hlava štátu, ako aj vládny kabinet. Zároveň vyhlásil výnimočný stav a oznámil vytvorenie “kompetentnej” vlády. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

Abdal Fattáh Burhán
Na snímke predseda Zvrchovanej rady Sudánu generál Abdal Fattáh Burhán

Generál zároveň uistil medzinárodné spoločenstvo, že jeho nová vláda dodrží sľub o transformácii na civilnú vládu. Povedal to len niekoľko hodín po tom, čo sudánska armáda podľa tamojšieho ministerstva informácií zadržala väčšinu civilných predstaviteľov kabinetu a spomínanej rady vrátane premiéra Abdallu Hamdoka.

Burhán sa tiež zaviazal vytvoriť nové štátne inštitúcie, medzi nimi aj najvyšší súd, a uviedol, že Sudán bude dodržiavať medzinárodné dohody, ktoré ratifikoval.

Zvrchovaná rada Sudánu vznikla v auguste 2019, kedy nahradila dovtedy vládnucu vojenskú radu. Toto civilno-vojenské vládnuce teleso malo dohliadať na prechod krajiny k civilnej vláde.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Andrej Valihora

.
.
.

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Dankovci s novelou narazili. Extrémizmus je horúci zemiak, aký nesmie byť zľahčovaný

Nie úplne neopodstatnená obava z avizovaných možností zmien Trestného zákona v súvislosti s extrémizmom a jeho prejavmi je nasledovná: Čo…

14. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Tento týždeň čaká von der Leyenovú ďalšie hlasovanie o nedôvere

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predloží tento týždeň nové hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania nadhodnocujú počty obetí v Iráne

Americké médiá na pozadí povestí o zámere Trumpa vyhlásiť začiatok vojenskej operácie proti Iránu zvyšujú odhady počtu mŕtvych účastníkov protestov…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz je v slepej uličke

Nemecká politická bariéra sa rúca: kancelár Friedrich Merz sa nachádza v bezvýchodiskovej situácii. Polovica členov jeho vlastnej strany by sa…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako je na tom Vlhová v príprave na ZOH? "Jej výkonnosť ide rapídne hore, ale..." Šéf VŠC Dukla prezradil čo-to z tréningového zákulisia

Petra Vlhová je už v plnej príprave na Zimné olympijské hry v Miláne a Coritine, ktoré budú o mesiac takýto…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dvorský dosiahol svoj siedmy gól sezóny po skvelo zvládnutom protiútoku Blues

Zo štyroch slovenských hráčov, ktorí boli v noci z utorka na stredu v akcii v kanadsko-americkej NHL, sa do bodovania…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

V Sýrii sa vyostruje konflikt

V Sýrii sa výrazne vyostruje konflikt medzi vládou v Damasku a Kurdmi, ktorí kontrolujú rozsiahle územia na severe krajiny

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kostarická vláda odhalila prípravu vraždy prezidenta Rodriga Chavesa v predvečer celoštátnych volieb začiatkom februára. Agentúra AFP uvádza, že sa v nich očakáva víťazstvo jeho strany.

06:47

Americký prezident Donald Trump varoval Irán pred ráznymi krokmi, ak tamojšie úrady v rámci snáh o potláčanie protivládnych protestov začnú popravovať demonštrantov. 

06:46

06:46

Americký prezident Donald Trump pohrozil, že jeho vláda odoberie americké občianstvo naturalizovaným migrantom zo „Somálska alebo akejkoľvek inej krajiny“, ktorí páchajú podvody na Američanoch. Vyjadril sa tak na zasadnutí Detroitského ekonomického klubu.

06:42

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez oznámil, že úrady prepustili z väzenia viac než 400 ľudí. Ľudskoprávne organizácie však tvrdia, že počet prepustených sa pohybuje len medzi 60 až 70 osobami.

06:42

.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov