FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump skritizoval herca Georgea Clooneyho a jeho manželku Amal po tom, čo pár získal francúzske občianstvo, píše web Politico.

Clooney
Na snímke americký herec George Clooney a jeho manželka Amal Clooneyová / Foto: TASR/AP-Photo by Alberto Pezzali/Invision/AP
Čítať viac | 12:44

Sedem detí sa narodilo počas posledného dňa roka 2025 vo Fakultnej nemocnici Nitra. Jedno z nich, Johanka, bolo zároveň tisícim novorodeniatkom, ktoré prišlo vlani na svet v nitrianskej nemocnici. Celkovo sa v nemocnici vlani narodilo 1002 detí, informovala nemocnica.
Len dve minúty po príchode nového roka 2026 sa v nitrianskej nemocnici narodil Damián. Na svet prišiel cisárskym rezom v 42. týždni.

10:30

Tradičný zber vianočných stromčekov sa v Komárne začne 7. januára. Mesto bude stromčeky zbierať od obyvateľov prostredníctvom spoločnosti KN Smart Servis. Stromčeky musia byť očistené od ozdôb a umiestnené vedľa zberných nádob určených na komunálny odpad tak, aby neprekážali premávke a chodcom, upozornila radnica.
Obyvatelia mesta majú možnosť aj samostatne odniesť vianočné stromčeky na zberný dvor v mestskej časti Hadovce. Stromčeky budú následne ako biologicky rozložiteľný odpad materiálovo zhodnotené v kompostárni, informovala samospráva.

10:19

nu zbytočne zvýšili napätie v regióne, uviedlo vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí. Peking vyzvalo, aby skončil so svojím vojenským tlakom na Tchaj-pej.

09:02

Cyprus je pripravený aktívne prispievať k napredovaniu Ukrajiny na jej ceste do Európskej únie, povedal prezident Nikos Christodulidis vo štvrtkovom telefonáte s ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Cyprus prevzal 1. januára polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ. Oficiálny ceremoniál na začiatku predsedníctva sa uskutoční v stredu 7. januára a zúčastní sa na ňom aj Zelenskyj.

09:02

Dcéra Kim Čong-una prvýkrát oficiálne navštívila rodinné mauzóleum v hlavnom meste Pchjongjang. Odborníci to považujú za ďalší náznak, že vodca by svoju dcéru Kim Ču-e mohol pripravovať na úlohu svojej nasledovníčky.

09:01

Loď, ktorú vo Fínsku zadržali pre podozrenie z poškodenia telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a Tallinnom, prevážala ruskú oceľ podliehajúcu sankciám Európskej únie (EÚ). Vo štvrtok to oznámila fínska colná správa.

loď Fitburg
Na snímke nákladná loď Fitburg, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž pre podozrenia z poškodenia podmorského telekomunikačného káblu medzi Helsinkami a Tallinnom, kotví v prístave vo fínskom Kirkkonummi vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Roni Rekomaa/Lehtikuva via AP
Čítať viac | 08:38

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok.

Švajčiarsko požiar mŕtvi
Na snímke žena zapaľuje sviečku za obete nočného požiaru v bare v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans Montana ležiacom v kantonálne Valais vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Alessandro della Valle/Keystone via AP
Čítať viac | 07:46

Bývalého brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara prepustili vo štvrtok z nemocnice a vrátili do väzenia, kde si odpyká zvyšok 27-ročného trestu za prípravu štátneho prevratu. 

06:41

Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa vo štvrtok vyhol otázke o údajnom útoku Spojených štátov na dok vo svojej krajine. Povedal však, že je otvorený spolupráci s Washingtonom po týždňoch jeho vojenského tlaku.

06:41

Lavína v španielskej časti pohoria Pyreneje v stredu usmrtila jedného turistu. K nešťastiu došlo v Údolí Bielsa na severovýchode Aragónska, informovala miestna polícia.

06:40

Čínske vojenské cvičenia v okolí Taiwanu zbytočne zvýšili napätie v regióne, uviedlo vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí. Peking vyzvalo, aby skončil so svojím vojenským tlakom na Tchaj-pej.

06:39

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

Včera 19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

Včera 19:38
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V stredu rozhodne Prezídium ÚLK o športovom osude derby v Trnave

V stredu zasadne mimoriadne Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) a rozhodne o športovom osude nedohratého derby najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava. Šláger 11. kola Fortuna ligy sa v nedeľu nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas 11. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava
❚❚
.

“ÚLK si dnes vyžiadala všetky podklady od delegovaných osôb, od rozhodcov, od oboch klubov, od Krajského riaditeľstva Policajného zboru, skrátka od všetkých, ktorí sa podieľali na bezpečnostnej otázke derby. Podklady pôjdu na analýzu a v stredu zasadne mimoriadne Prezídium ÚLK, ktoré rozhodne o športovom osude derby. Vyvodenie trestov v nadväznosti na organizačné zlyhania, či smerom k správaniu fanúšikov, je na Disciplinárnej komisii SFZ,” uviedol v stanovisku prezident ÚLK Ivan Kozák.

Strešný orgán najvyššej súťaže považuje vyčíňanie fanúšikov za neakceptovateľné. “Dnes sme mali priniesť krásne video z derby atmosféry. Fotografie oboch ultras fanúšikovských skupín, ale aj rodín, ako si prišli užiť zápas, góly, ktoré rozhodli o víťazstve, remíze či prehre. Médiá mali skloňovať slová ako reklama na futbal, skvelí fanúšikovia či pulzujúca atmosféra… Aj s výhradou na správanie časti fanúšikov na hrane slušnosti, ale nie s fotografiami ako z pouličnej bitky odohrávajúcej sa na futbalovom ihrisku. Realita je však iná a derby sa skončilo neakceptovateľným vyčíňaním fanúšikov oboch táborov. Hromadná bitka, agresivita a správanie, ktoré nemá v slušnej spoločnosti čo robiť. Pred zápasom sa námestie pred City Arénou zaplnilo rodinami s deťmi, slušnými fanúšikmi, ktorí si prišli užiť športový súboj dvoch odvekých rivalov. Konečne po dlhej covidovej dobe to vyzeralo na krásnu futbalovú atmosféru. Pohľad na tie isté deti, ako pozerajú smerom na trávnik, neobdivujúc pritom výkony Škrtela či Pauscheka, no zakrývajúcich si oči pri agresívnych prejavoch skupinky chuligánov, trhá srdce,” uvádza stanovisko ÚLK, ktorá bude vyvodzovať športové dôsledky.

Ivan Kozák
Na snímke prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák

“Voči organizácii nedeľného zápasu domácim klubom, kde došlo k nepochopiteľnému podceneniu rizikového podujatia, ale aj voči obom fanúšikovským skupinám. Dôležité je však pozrieť sa do budúcnosti a hľadať riešenia. Pre nás je to obrovské sklamanie. Deväťdesiatdeväť percent slušných ľudí si prišlo užiť zápas, no zvyšné 1 percento tiežfanúšikov bolo proti. Sú to ľudia, ktorým nejde o futbal. Je to nefér. Voči hráčom, fanúšikom, klubom a po takomto zápase budú trpieť všetci. Je to neakceptovateľné, a treba vyvodiť dôsledky, smerom k nedeľnému zápasu, smerom k fanúšikom, ktorí porušili zákon, no i koncepčné rozhodnutia smerom do budúcna. Takéto prejavy fanúšikov nemôžeme trpieť,” zdôraznil prezident ÚLK.

.

Kozák dodal, že bude dôrazne presadzovať diskusiu, ako sa vyrovnať aj s väčšími skupinami fanúšikov a minimalizovať problémy. “Budeme dôrazne presadzovať, aby sa znova naštartovala diskusia, o ktorú sa snažíme už dlhodobo. Skúsenosti zo zahraničia máme, tam sa dokázali vysporiadať aj s väčšími skupinami fanúšikov a problémy minimalizovať. O projekte spoteringu, ktorý funguje vo väčšine krajín na úrovni policajného zboru, už dlhodobo hovoríme na zasadnutiach expertnej skupiny Ministerstva vnútra. Apelujeme na štát, aby sa situáciou začal zaoberať, aby prijal represívne opatrenia, aby sa dohľadali vinníci a prijali tvrdé tresty. Apelujeme však aj na to, aby sme prijali koncepčné riešenia smerom do budúcnosti, prevencia je v tomto najdôležitejšia. Musíme vedieť o tom, že sa k nám chystá skupina zahraničných fanúšikov z rôznych krajín, a musíme vedieť voči nim zasiahnuť, a keď porušia pravidlá, prijať voči nim trestnoprávnu zodpovednosť. Veď v derby sme na ihrisku videli zástupcov viacerých zahraničných fanúšikovských skupín, čo je nepochopiteľné. Bez toho nebude existovať poriadok,” konštatoval šéf ÚLK.

 

Organizátori derby Trnava – Slovan podľa polície nezvládli situáciu

Za incidenty počas nedeľňajšieho futbalového derby Spartak Trnava – Slovan Bratislava nesie vinu organizátor, ktorý adekvátne nereagoval na riziká, ktoré hrozia. Upozorňuje na to polícia na sociálnej sieti v súvislosti s bitkou fanúšikov a výtržnosťami, ktoré si vyžiadali zranených. S pomocou kamerového záznamu bude polícia stotožňovať previnilcov, pričom podozreniu z výtržníctva čelia všetci, ktorí neoprávnene vošli na hraciu plochu alebo inak ohrozili verejný poriadok a bezpečnosť.

Policajti poukazujú na to, že okrem stoviek príslušníkov, ktorí dohliadali na situáciu v meste, boli priamo na štadióne operatívne vyčlenené zásahové skupiny, pripravené konať v prípade, že sa situácia organizátorovi vymkne spod kontroly. Samotnému zákroku však musí predchádzať požiadavka organizátora odvíjajúca sa od faktu, že dochádza k ohrozeniu bezpečnosti, zdravia či životov. “Zo strany organizátora bola takáto požiadavka vyslovená až po upozornení policajného veliteľa opatrení,” upozornila polícia, pričom pripomenula aj to, že práve organizátori nesú aj zodpovednosť za kontroly fanúšikov pri vstupe na štadión a zabránenie nekontrolovaného pohybu návštevníkov vnútri štadióna.

Samotný policajný zásah sa odohrával najmä na ploche štadióna a v sektore hostí. “S pomocou donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna a v policajnom kordóne boli fanúšikovia Slovanu vyvedení až na železničnú stanicu. Pri služobnom zákroku pod jednotným velením došlo k zraneniu šiestich osôb,” uvádza polícia na sociálnej sieti. “Traja z nich boli jednorazovo ošetrení a ďalší traja boli so zranením hlavy prevezení do trnavskej nemocnice,” dodala.

.

Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur. Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý z vhadzovania pyrotechniky do davu.

“V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne začala polícia trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hracie pole, ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok,” uvádzajú policajti na sociálnej sieti. Organizátora požiadali o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb. Po vyhodnotení všetkých informácií poskytnú stanovisko.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas 11. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava

Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov.  Približne po štvrťhodine hry prerušili duel diváci, ktorí vtrhli na hraciu plochu a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách.

 

Spartak Trnava odsúdil incidenty z derby: “Pohár tolerancie pretiekol”

Futbalový klub FC Spartak Trnava odsúdil fanúšikovské incidenty, ktoré spôsobili nedohratie nedeľného derby s ŠK Slovan Bratislava. Šláger 11. kola Fortuna ligy hlavný rozhodca Filip Glova predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov.

.

“Včerajší zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava sa po desiatich minútach zvrhol na súboj oboch fanúšikovských sektorov a hoci polícia situáciu upokojila vyprázdnením sektora hostí, zápas ďalej nepokračoval. Všetci prítomní boli zhrození z toho, čo videli namiesto futbalového zápasu dvoch tradičných rivalov. Ostro odsudzujeme tieto nechutnosti, ktorých sa podľa našich informácií dopustili nielen fanúšikovia oboch zúčastnených mužstiev, ale aj ďalší chuligáni z Poľska a Česka. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie, my sme a budeme maximálne súčinní, aby sme polícii pomohli vypátrať hlavných vinníkov, bez ohľadu na to, z ktorého sú tábora. Takýto primitivizmus nepatrí na štadión ani do slušnej spoločnosti,” uviedol v stanovisku trnavský klub.

Vedenie Spartaka Trnava vidí problém aj v súčasnej legislatíve, ktorá je v týchto prípadoch podľa neho príliš mäkká v porovnaní s inými krajinami. “Apelujeme preto aj na to, aby sa vytvorili pre organizátorov také legislatívne podmienky, ktoré by dovolili účinne sa proti podobným živlom brániť. Bloková pokuta im v tom rozhodne nezabráni. Je isté, že oba zúčastnené kluby tresty neminú. Našou zodpovednosťou je, že sa na tribúny dostala pyrotechnika a na hraciu plochu vnikli diváci. V rámci možností sme sa však snažili urobiť maximum. Bohužiaľ, nestačilo to. Zabrániť tomu, aby sa dostala pyrotechnika na štadión, je náročná úloha a očakávať, že usporiadatelia bez pomoci ťažkoodencov zastavia stohlavový dav rozvášnených vandalov na tribúne, je nemysliteľné. Rovnako potrestaná je aj drvivá väčšina fanúšikov, ktorí prišli kvôli futbalu a nakoniec museli byť svedkom niečoho, čo s futbalom nemalo nič spoločné. Tresty a exemplárne, by však v prvom rade mali dostať hlavní vinníci, ktorí pyrotechnikou ohrozovali zdravie všetkých naokolo, prípadne vnikli na hraciu plochu. Včerajškom definitívne pretiekol pohár akejkoľvek našej tolerancie. Snažíme sa, aby sa na štadión vrátili rodiny s deťmi, ale musia sa tam cítiť nielen komfortne, ale najmä bezpečne. Nastal čas raz a navždy, aby sme my kluby spolu s kompetentnými orgánmi vyriešili tento niekoľkoročný problém nášho futbalu, nech sa už nič podobné neopakuje,” uvádza sa ďalej v stanovisku Spartaka Trnava.

 

Husár ostro odsúdil správanie fanúšikov v derby v Trnave

Správanie fanúšikov vo futbalovom derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava odsúdil aj Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Šláger 11. kola Fortuna ligy sa v nedeľu nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov.

Ivan Husár
Na snímke štátny tajomník pre šport ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár

Rezort školstva sa voči takému správaniu tvrdo vyhradzuje a odsudzuje akékoľvek formy násilia či navádzanie naň. “Myslím si, že tí, ktorí sa na ihrisku bili, na futbal nechodia. Chodia sa len pobiť. Rizikový zápas Fortuna ligy bol nezvládnutý v mnohých ohľadoch. Usporiadatelia z Trnavy ho minimálne podcenili,” uviedol Husár prostredníctvom tlačovej správy v reakcii na nedohraný zápas.

Štátny tajomník zároveň predpokladá, že pre šport a samotný futbal budú vyvodené veľké tresty. Podľa neho takéto správanie ublížilo nielen futbalu a ekonomike futbalu, ale aj covidovému nastaveniu, keďže v súčasnosti je každý divák v hľadisku vzácny. “Vyzývame vedenie slovenského futbalu, aby v tejto kauze postupovalo veľmi razantne. Ak boli zapojení aj priaznivci zahraničných klubov, je nutné riešiť kauzu aj s medzinárodnou spoluprácou,” dodal Husár.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Čo nám hrozí od Igora Matoviča a KDH

Tak už aj z kresťanských demokratov sú „Judáši“…

02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Odhalenie: Prezidentka ECB je najlepšie platená európska úradníčka. Jej ročné príjmy siahajú k rekordným číslam

Prezidentka  Európskej centrálnej banky zarába výrazne viac, ako sa uvádza vo výročnej správe, zistil Financial Times

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska daň z emisií ťažkého priemyslu nadobúda platnosť

Vývozcovia ocele a hliníka do EÚ začnú od 1. januára 2026 platiť za emisie CO2 spojené s priemyselnou výrobou. Kritici…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Konflikt predsedu SNS s prezidentom je zbytočný

Predseda SNS Andrej Danko by sa mal sústrediť na svoju politiku. Konflikt s prezidentom SR Petrom Pellegrinim je zbytočný. V…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ plánuje spustiť ďalší balík protiruských sankcií v „symbolickom termíne“

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a jej tím chcú rok 2026 začať „politickou atómovou bombou“:  Európska únia plánuje…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenského čakajú rušné dni: Zverejnil harmonogram ďalších mierových rokovaní

Podľa ukrajinského prezidenta by sa vojna mohla čoskoro skončiť, hoci zatiaľ nie je známe, kedy sa zástupcovia Moskvy a Kyjeva…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó varuje, že politiky EÚ ohrozujú budúcnosť kontinentu

„Vojna, migrácia a energetická bezpečnosť… Brusel neustále poskytuje nesprávne odpovede na tieto kľúčové otázky, čím brzdí prosperitu európskych občanov a…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarska polícia zatiaľ potvrdila približne 40 mŕtvych a 115 zranených pri požiari v bare v Crans Montane

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V USA vyzývajú Zelenského, aby nesúhlasil s mierovým plánom, ktorý navrhuje Trump

Bývalý poradca pre bezpečnosť Kamaly Harrisovej Philip Gordon píše, že hlavným prvkom tejto dohody sú záruky bezpečnosti Ukrajiny, rovnocenné s…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Francúzsko navrhne zákaz sociálnych médií pre deti do 15 rokov

Francúzsko navrhuje zákaz prístupu k sociálnym médiám pre deti do 15 rokov – a to už od budúceho septembra, píše The…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov čínsky front. Ako geopolitika ovplyvňuje vojnu na Ukrajine?

Keď hovoríme o vojne na Ukrajine, samozrejme nemožno nespomenúť geopolitický kontext, píšu ukrajinské noviny Strana

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Trump kritizoval manželov Clooneyovcov za získanie francúzskeho občianstva

Americký prezident Donald Trump skritizoval herca Georgea Clooneyho a jeho manželku Amal po tom, čo pár získal francúzske občianstvo, píše…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Národný mediálny úrad je dobrá idea, žiada si však politickú dohodu

Národný mediálny úrad je dobrá myšlienka, ktorú Ministerstvo kultúry SR podporuje. Implementácia tejto idey je však závislá od politickej dohody

02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rakúsko predsa len nebude islamským kalifátom?

Čerstvou správou je, že Rakúska ľudová strana presadzuje úplný zákaz islamského právneho poriadku, šaríe, v Rakúsku. Rakúsky spolkový kancelár Christian…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump: USA sú pripravené zasiahnuť, ak bude Teherán zabíjať demonštrantov

Prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že Spojené štáty sú „pripravené zasiahnuť“, ak Irán začne zabíjať demonštrantov po tom, čo…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa slovenská šanca čerpať stámilióny eur. Naozaj nám tie peniaze pomohli tak výrazne, ako bolo sľubované?

Domáce politické vody nedávno rozvírili pochybnosti ohľadom prideľovania dotácií zo schémy Plánu obnovy a odolnosti SR na inovačné projekty. Podpredseda…

02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

O životní pohodě

Jak jste si možná  všimli, pečlivě se vyhýbám výrazu „wellbeing“. Když už na to přijde, překládám to anglické slovíčko jako…

02. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela je stále otvorená rokovaniam s USA o boji proti obchodovaniu s drogami, vyhlásil prezident Maduro

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyhlásil, že Caracas je pripravený na konštruktívny dialóg s Washingtonom o boji proti obchodovaniu s drogami…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský pokračuje v skvelej forme aj v novom roku. Proti silnej Caroline dal gól aj asistenciu

Montreal Canadiens v noci zo štvrtka na piatok zdolal Carolinu Hurricanes 7:5 a vo Východnej konferencii NHL pomaly stúpa nahor.…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslední velký král?

Netajím se tím, že na amerického prezidenta, Donalda Trumpa, nahlížím se sympatiemi. Za rok ve funkci toho stihl docela dost…

02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy

Brusel, 1. januára 2026 - V roku 2025 pravicoví euroskeptici, ktorí sa postavili proti vyzbrojovaniu Ukrajiny a rozchodu s Ruskom,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätí Bazil Veľký a Gregor Naziánsky

Spriaznené duše

02. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo čaká svet v roku 2026? Dve vojny!

Rusko, 1. januára 2026 - Čo prináša politická prognóza na rok 2026 pre svet, USA a Ukrajinu? Politológ Andrej Sidorov tvrdí, že Trump…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Kostol v plameňoch, boje s políciou a dvaja mŕtvi. Čo o nás vypovedá novoročný chaos

Novoročné oslavy v holandskom Amsterdame zaznamenali bezprecedentnú vlnu násilia. „A bude hůř,” povedal by klasik…

01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Čistenie koberca: Ako dosiahnuť, aby vyzeral ako nový

Čistenie koberca je kľúčom k tomu, aby vaša domácnosť pôsobila sviežo, zdravo a upratane. Tento podrobný návod vám ukáže, ako…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Danko: Zabudnime na Pellegriniho. Smer, Hlas, SNS a Republika sa musia spojiť

K prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu som stratil dôveru ako k politikovi aj ako osobe. V novoročnom príhovore to vyhlásil predseda…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koľko banánov je na obrázku? Dokážete ich zrátať?

Koľko banánov sa nachádza na tomto zdanlivo jednoduchom obrázku? Táto vizuálna hádanka preverí vašu pozornosť, logiku aj schopnosť sústrediť sa…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Vnuk Stepana Bandera, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

Vnuk Stepana Bandera, ktorý žije v Kanade, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Trump prehovoril o svojom zdraví. Toto je dôvod, prečo sa mu robia modriny

Donald Trump už asi 25 rokov užíva veľké dávky aspirínu, kvôli čomu sa mu ľahko tvoria modriny

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové dôkazy v prípade útoku na Putinovu rezidenciu

Technická expertíza navigačného systému jedného z bezpilotných lietadiel, ktoré bolo zostrelené v noci 29. decembra nad Novgorodskou oblasťou, ukázala, že…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Približne 40 mŕtvych a 100 zranených.“ Silvestrovský výbuch v bare v alpskom stredisku Crans Montana je obrovskou tragédiou

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po výbuchu, ktorý vo štvrtok nadránom zničil bar v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Protesty proti vysokým životným nákladom v Iráne majú prvé obete na životoch

Protivládne protesty v Iráne majú prvé tri obete po tom, čo boli vo štvrtok zabití dvaja civilisti a jeden príslušník…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina”. Arestovič tvrdí, že plán je väčší

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina, ale Trumpa.“ Ukrajinská vláda a jej spojenci na Západe nechcú ukončiť vojnu, pretože rátajú…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov