Ako sa uvádza v stratégii, USA narážajú na „nevyhnutné a neprijateľné riziko” zo strany „škodlivej kybernetickej aktivity”, a „boli zatiahnuté do dlhodobého strategického súperenia s Čínou a Ruskom”.
„Rusko využívalo informačné operácie v kybernetickom priestore, aby ovplyvnilo obyvateľstvo našej krajiny a ohrozilo naše demokratické procesy”, uvádza Fox News úryvok z dokumentu.
Podľa stratégie sa Čína pokúsila ukradnúť tajnú informáciu americkej vláde a „ústavom súkromného sektora”. Medzi hrozbami sa v dokumente uvádza aj Irán a KĽDR, ktoré údajne využívajú kybernetické vojny, „aby uškodili občanov USA a ohrozili záujmy krajiny”.
Pentagon v stratégii vyhlasuje, že sa bude snažiť „zlikvidovať alebo zastaviť kybernetickú činnosť v ich začiatkoch” vrátane aktivity, ktorá neodpovedá úrovni ozbrojeného konfliktu.
Na vojenskom rezorte tiež podotýkajú, že ozbrojené sily USA sú zamerané na vytvorenie „smrtonosnejšej sily pre bojové akcie a čeleniu poškodzujúcim kybernetickým subjektom”.