Lavrov

NAŽIVO

Prezident Madagaskaru Michael Randrianirina odvolal premiéra a celú jeho vládu.

18:52

Andrej Sibiga uviedol, že zaistenie nákladu ukrajinských prepravcov peňazí v Maďarsku vyčerpáva pojmy štátneho vydierania a terorizmu.

17:54

Arákčí nazval americkú vojenskú operáciou Ohromujúca chyba. Poukázal tým na rast cien ropy spôsobený operáciou s oficiálnym názvom Ohromujúca zúrivosť.

17:53

Indická spoločnosť Reliance nakupuje 6 miliónov barelov ruskej ropy s dodávkou v marci, informuje agentúra Reuters.Podľa jedného zo zdrojov spoločnosť Reliance nakúpila dodávky hlavnej ruskej exportnej značky Urals za cenu od mínus 1 dolár do plus 1 dolár k cene ropy Brent Dated.

Okrem toho sa uvádza, že indické ropné spoločnosti tiež nakúpili milióny barelov ruskej ropy s okamžitou dodávkou .

India, tretí najväčší dovozca ropy na svete, získava približne 40 % svojej ropy z Blízkeho východu, ktorej dodávky prechádzajú cez Hormuzský prieliv.

17:35

Trump vyhlásil, že nie je spokojný s výberom Modžtabu Chameneího za nového najvyššieho vodcu Iránu.

17:15

Prezident Libanonu Džúzíf Awn vyzval na priame rokovania s Izraelom o ukončení bojov, ktoré na území Libanonu vedie proti Hizballáhu.

17:04

Ďalšie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA by sa malo uskutočniť 11. marca v Istanbule, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje.

17:02

Od nedele si izraelské nálety a ostreľovanie v meste Gaza vyžiadali životy najmenej šiestich Palestínčanov.

16:59

Cesta I/68 pri Šarišských Michaľanoch je po dopravnej nehode čiastočne prejazdná. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, premávka je riadená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Pri nehode sa zrazilo nákladné vozidlo s osobným automobilom.

16:47

V Petrohrade hlásili výpadky mobilného internetu. Podobné výpadky boli počas niekoľkých dní aj v Moskve.

16:23

Kaja Kallasová oznámila, že EÚ podpíše obranné partnerstvá s Austráliou, Islandom a Ghanou.

16:22

Rubio kritizoval Irán za jeho odvetné útoky proti krajinám Perzského zálivu. Vyhlásil, že týmito údermi drží Irán celý svet ako rukojemníka.

16:21

Leyenová a Costa zdôraznili význam námorných obranných operácií EÚ Aspides a Atalanta. Ich cieľom je ochrana námorných trás a predchádzanie narušeniu dôležitých dodávateľských reťazcov.

16:19

Predĺženie vojny v Iráne môže vyvolať svetovú hospodársku krízu a zasiahnuť aj Trumpa, ktorý vtiahol Spojený štáty do vojny bez podpory svojho obyvateľstva. „Nie som si istý, či je v našom záujme bojovať, kým nebude režim zvrhnutý. Nikto nechce nekonečný príbeh,“ povedal jeden izraelský úradník.

Podľa neho sa centralizovaná štruktúra velenia a riadenia režimu oslabuje, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal čoskoro rozpadnúť. Takisto pochybuje o účelnosti vyzbrojenia Kurdov alebo iných menšín, pretože to odradí perzskú väčšinu.

16:18

Obranný priemysel Kazachstanu oznámil sériovú výrobu bojového vozidla Barys 6×6. Výrobná linka zdôrazňuje úsilie Astany znížiť závislosť svojej armády od dovážaného vojenského vybavenia.

16:15

Ministerstvo obrany Spojených arabských emirátov oznámilo, že pri havárii vrtuľníka zomreli dvaja vojaci Spojených arabských emirátov.

15:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zostanete prekvapení: Predstavy o budúcnosti Ukrajiny sa výrazne líšia

Bezprostredne po rokovaniach svetových lídrov o budúcnosti Ukrajiny tu máme prvé odvážne vyhlásenia. Nakoľko sú kompatibilné a dávajú vôbec zmysel?

Lavrov
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov / Foto: TASR/AP-Julia Demaree Nikhinson
❚❚
.

Na úvod z domova: Koaliční politici aj premiér Robert Fico oceňujú kroky, ktoré podniká vo veci nastolenia mieru na Ukrajine americký prezident Donald Trump. Prezident Peter Pellegrini vydal vlastné vyhlásenie, v ktorom tiež vyzdvihol snahu zúčastnených strán o dialóg. Spomína v ňom, že poskytnutie bezpečnostných záruk pre Ukrajinu bude v tomto procese kľúčové. Nuž, podľa Trumpa je isté len jedno: Cesta do NATO je pre Kyjev zarúbaná. A nedostanú späť ani Krym, keď už sme pritom – Ruská federácia by tým ohrozila svoju vlastnú bezpečnosť.

Ozývajú sa však aj kritické hlasy, ktoré obviňujú Trumpa zo „zrady Západu”. Vraj prešiel na stranu Putina. A prečo? Preto, že otvoril štyri roky jednostranne zanedbávaný komunikačný kanál? Prezident USA nikdy netvrdil, že bude presadzovať vôľu a záujmy svojho ruského náprotivku – a ani to reálne nerobí. Ako profesionálny obchodník však dobre vie, že uzatvárať zmluvy (vrátane mierových) nemožno v prípade, ak strany voči sebe pestujú nenávisť (hoci len jedna z nich).

Ako chcete absolvovať osobné stretnutie na najvyššej úrovni, ak si idete oči vyškrabať? Ale to pochopia len ľudia, ktorí v živote učinili rozhodnutia väčšie, než je ich vlastné ego.

Sergej Lavrov v utorok tlmočil ruské stanovisko k prebiehajúcim procesom. Veľmi otvorene upozornil, že Západ nakoniec bude musieť prijať ruské požiadavky, týkajúce sa odstránenia koreňových príčin konfliktu – v opačnom prípade môže na mier rovno zabudnúť. A nie, o prímerí teraz už reč byť nemôže. Európa predsa jasne deklarovala zámer nekonečného dozbrojovania Zelenského režimu. Prímerie by teda dalo ukrajinskej armáde čas na oddych, preskupenie, a dodatočné doplnenie zásob. Rusi, ktorí sú momentálne na fronte v lepšej situácii, by si takto nechali ujsť výhodu.

Aké sú požiadavky na Ukrajinu, je viacmenej dlhodobo známe. Lavrov hovorí v prvom rade o uznaní ľudských práv etnických Rusov. Nie je predsa možné, aby im v krajine, kde tvoria významnú časť obyvateľstva, zakazovali vlastný jazyk vo verejnom styku (pripomeňme, že medzičasom bol zakázaný aj dovoz ruských kníh – odtiaľ je už len krok k ich páleniu…). Donbas má ostať slobodný a NATO sa nesmie priblížiť k ruským hraniciam. Lenže Európania odmietajú stiahnutie ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu – a sme opäť v patovej situácii…

.

Navyše, „podľa európskych úradníkov Zelenskyj tiež navrhol kúpiť americké zbrane a vybavenie v hodnote 100 miliárd USD, ktorých nákup by financovala Európa.”

Ja už naozaj neviem, koľko toho ešte potrebujú naši spoluobčania počuť. Počkáme, kým ekonomika celkom kľakne a životná úroveň začne prudko padať? Naozaj bude niekto tvrdiť, že EÚ má sto miliárd navyše? Ak má, potom prečo neinvestuje do ďalšieho rozvoja vlastných členských štátov či vyrovnávania zaostalejších regiónov?

Nehovorím, že netreba pomáhať vojnou zasiahnutým štátom – ale primerane, racionálne, a predovšetkým humanitárne, a nie zbraňami.

Prezident Zelenský sa nechce vzdať území s výhovorkou, že by to pri súčasnej ukrajinskej ústave bolo problematické, ak nie priam nemožné. Lavrov ho upozorňuje, že ukrajinská ústava hovorí aj o vyššie spomínaných, dnes flagrantne porušovaných právach národnostných menšín. Kto o tých právach nehovorí, sú európski lídri. Faktom je, že ich nepočuť vyjadrovať sa k tejto téme. Kto sa ozval napríklad ohľadom zákazu z roku 2022 hrať ruské pesničky v ukrajinských médiách či verejných priestoroch?

Ani v našich médiách som neevidoval k tomu zmienku. Viete si predstaviť, že by u nás vyšiel zákaz hrať českých intepretov? Alebo by sa SNS rozhodla zrušiť dvojjazyčné tabule v obciach s výraznou maďarskou menšinou? To by si tu nik nedovolil.

.

Lenže Zelenský má zjavne dovolené všetko, aj potlačenie demokratických slobôd menšín, ako to tu vidíme čierne na bielom. Nie je to môj výmysel ani hoax, téme sa venovali aspoň niektoré veľké západné médiá (aj keď prešla buď bez povšimnutia, alebo s tichým súhlasom…), popri BBC aj The Guardian. Otvorene hovoria o „derusifikácii” v niekoľkých postupných krokoch. Je to ich vlastný termín!

Ale našinec, odchovaný na bruselsko-washingtonskej demagógii je voči tomu slepý a hluchý.

Trump sa pre Fox News vyjadril, že európska „koalícia ochotných” (o ktorej právnom štatúte dodnes nepoznám podrobnosti – keď niečo viete, dajte prosím linky do komentárov) by súhlasila s vyslaním vlastných vojsk na územie Ukrajiny ako mierovú poistku. Vraj Putin je tiež unavený a mohol by súhlasiť, ale „nikdy neviete”.

Ten Trump je tiež šibal – niečo vyhlási a vzápätí dodá, že to vlastne nie je isté. K čomu vedie taká rétorika? Absolútne k ničomu. Osobne sa mi zdá, akoby po každom stretnutí hovoril to, čo sa práve páči danej strane. Nemecká tlač to dokonca vníma tak, že „Európa upokojila šialeného kráľa”.

Ale možno je to jeho premyslená stratégia; čert aby sa v ňom vyznal.

.

Radšej dúfajme, že bude fungovať – a čím skôr. Dosť bolo strát na životoch.

 

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Forman: Ak by Autobusová stanica Nivy zostala v pôvodnej veľkosti, k úpravám by nemuselo dôjsť

Ak by Autobusová stanica Nivy v Bratislave zostala v pôvodnej veľkosti a zachovala primeraný štandard pre cestujúcich aj dopravcov a…

09. 03. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Dajte Šimečkovi kazajku!“

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico si vždy želal, aby v opozícii boli inteligentní „čirkáší“, potmehúdi, lapaji a výmyselníci. Stojí proti…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je pripravené dodávať energetické zdroje do Európy

Ale potrebuje „signály o tom, že EÚ je na to pripravená“, vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimir Putin

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Delegácia súdnej rady navštívila Súdny dvor Európskej únie

Delegácia Súdnej rady Slovenskej republiky minulý týždeň 4. až 6. marca navštívila Súdny dvor Európskej únie . Predstaviteľov súdnej rady…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o mieri na Ukrajine sa odkladajú

Stretnutie USA, Ukrajiny a Ruska, ktoré bolo naplánované na tento týždeň, sa odkladá kvôli situácii s Iránom z iniciatívy Washingtonu,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.

Niektorí vysokopostavení izraelskí lídri sa začínajú obávať

Ich obavy sa týkajú najmä eskalácie situácie okolo Iránu, rastu nákladov na vojenskú kampaň, ako aj z poškodenia regiónu a…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: „Dajte Šimečkovi kazajku!“

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico si vždy želal, aby v opozícii boli inteligentní „čirkáší“, potmehúdi, lapaji a výmyselníci. Stojí proti…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je pripravené dodávať energetické zdroje do Európy

Ale potrebuje „signály o tom, že EÚ je na to pripravená“, vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimir Putin

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o mieri na Ukrajine sa odkladajú

Stretnutie USA, Ukrajiny a Ruska, ktoré bolo naplánované na tento týždeň, sa odkladá kvôli situácii s Iránom z iniciatívy Washingtonu,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron sľubuje obnovenie lodnej dopravy v Hormuzskom prielive

Napísal to na sociálnej sieti X počas návštevy Cypru

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

“Katastrofa”. Udalosti v Teheráne vyvolali paniku na Západe

Zničenie skladov paliva americkými vojskami povedie k ekologickej katastrofe na Blízkom východe s ďalekosiahlymi dôsledkami, vyhlásil profesor Univerzity juhovýchodného Nórska…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarský premiér chce, aby EÚ pozastavila sankcie na ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku úniu , aby pozastavila sankcie na ruskú ropu a plyn, ktoré podľa neho prispievajú…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina poskytla informácie o zadržaných osobách z Oščadbanky

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo podrobnosti o zadržaní siedmich pokladničných pracovníkov z Oščadbanky v Maďarsku, ktorých tamojšie úrady zadržali 5.…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Meloniová sa zosmiešnila, keď hovorila o útoku USA na Irán

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa v rozhovore pre televíznu stanicu Rete 4 neúspešne pokúsila ospravedlniť útok USA na Irán

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drogy ako cukríky pre deti

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na protidrogovú akciu v Poprade, pri ktorej sa v automate zaistila látka, ktorá…

09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó požaduje okamžité zrušenie zákazu EÚ na ruské energonosiče

EÚ musí okamžite povoliť dodávky ruskej ropy a plynu, aby sa zabránilo prudkému rastu cien v krajinách únie, vyhlásil maďarský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých potravín treba zastaviť, nie podporovať, tvrdí Suja

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva, aby sa zastavil dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“To je jedno!” Kým progresívci prekrucujú fakty, koalícia sa posiela niekam

Evidujeme, že Andrej Danko by rád videl premiéra na pozícii ústavného sudcu. To by však znamenalo výrazné oslabenie SMERu (a…

09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny G7 zvolajú mimoriadne zasadnutie o rope

Krajiny G7 sa v pondelok stretnú na mimoriadnom zasadnutí, aby diskutovali o raste cien ropy, keďže cena surovej ropy presiahla…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na paralympiáde zaznela ruská hymna prvý raz od roku 2014

Ruská hymna dnes zaznela na paralympijských hrách prvýkrát od roku 2014 Hrali ju na počesť alpskej lyžiarky Varvary Vorončichinovej, ktorá…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal syn zavraždeného Chameneího

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Traja pátrači sú späť

Séria sa symbolicky približuje k magickej stovke prípadov. Traja pátrači na čele s Jupiterom stoja pred záhadnou úlohou – rozlúštiť…

09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čurillovci na slobode, kde sa stala chyba?

Ukázalo sa, že všetky verejné udalosti uplynulého týždňa – agresia USA a Izraela voči Iránu, odchod Samsungu zo Slovenska, či…

09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská paralympionička bola pokarhaná kvôli náušniciam s motívom "Stop vojne"

Ukrajinská paralympionička, biatlonistka Oleksandra Kononovová, dostala od Medzinárodného paralympijského výboru pokarhanie za to, že 7. marca v prvý deň súťaží…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Medzi USA a Izraelom vznikajú problémy

Medzi USA a Izraelom vzniklo napätie po útokoch na ropnú infraštruktúru Iránu informoval izraelský 12. kanál

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni v dôsledku výpadkov na svetovom trhu s energetickými zdrojmi, píše…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikdy nemôžeme dovoliť!

Poslanec NR SR Michal Bartek tvrdí, že líder opozície Michal Šimečka (PS) je dlhodobo pripravovaný, aby prevzal na Slovensku moc…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chce Trump rýchle ukončenie vojny s Iránom?

Existuje rozšírený názor, že hlavnou úlohou Trumpa je teraz podporiť nástup umiernených síl k moci v Iráne, ktoré budú ochotné…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako si umelo získať sympatie: Plavákovej falošná hra na obeť

Lekciu z vedenia politického boja jemnými manipulatívnymi metódami uštedrila verejnosti Lucia Plaváková . Pretože jej posledné mediálne vyjadrenia by ste…

08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 500 ľudí skončilo vo februári v bankrote, najviac dlžníkov pribudlo na východe

Vo februári zbankrotovalo na Slovensku 492 dlžníkov, čo predstavuje medzimesačný nárast. Oproti januáru, keď bankrot postihol 415 ľudí, ide o…

09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dav obklopil autobus s iránskymi futbalistkami pri odchode z Austrálie. Doma im údajne hrozí ten najprísnejší trest

Iránske futbalistky pri prvom zápase na ázijskom šampionáte v Austrálii nespievali iránsku štátnu hymnu a zvolili tichý protest. Následne pred…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Jsme na to sami…

Pamatuju si jako dneska, když Hamás provedl svůj diverzní výpad z Gazy a Izraelské tajné služby, které teď údajně vědí…

09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Human Rights Watch obviňuje Izrael z použitia bieleho fosforu v Libanone

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v pondelok obvinila Izrael z „nezákonného“ použitia bieleho fosforu pri útokoch na juhu Libanonu.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce objavy, ktoré otvárajú okno do minulosti

Objavy z minulosti nám umožňujú nahliadnuť do sveta, ktorý existoval dávno pred nami. Každý takýto artefakt, umelecké dielo či archeologický…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Tieto fotografie dokazujú, že niektoré nápady by mali zostať len v hlave

Nápady môžu byť skvelé, kreatívne a niekedy dokonca geniálne. Problém nastáva vtedy, keď sa niektoré nápady realizujú bez premýšľania alebo…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov