raketa Flamingo drony UARUS

NAŽIVO

Venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová, držiteľka Nobelovej ceny za mier za rok 2025, sa počas svojej tajnej cesty z Venezuely do Nórska, kde si prevzala cenu, obávala o svoj život.

María Corina Machadová
Na snímke venezuelská opozičná líderka a laureátka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová / Foto: TASR/AP-Heiko Junge/NTB Scanpix via AP
Čítať viac | 15:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
raketa Flamingo drony UARUS
Na snímke raketa Flamingo v tajnej továrni Fire Point na Ukrajine / Foto: TASR/AP-Efrem Lukatsky
❚❚
.

20:00 – Rumunsko nepošle vojská na územie Ukrajiny v rámci bezpečnostných záruk, vyhlásil premiér krajiny Ilie Bolojan v televíznom vysielaní Antеna 1.

„Počas všetkých týchto mesiacov, ako viete, keď sa vynorila otázka poskytnutia bezpečnostných záruk na dosiahnutie trvalého mieru na Ukrajine, Rumunsko sa vyjadrovalo maximálne jasne: nepošleme vojská, nepreberieme žiadne záväzky týkajúce sa možnej prítomnosti rumunských vojsk na ukrajinskom území,“ povedal Bolojan.

 

19:55 – Trump vyhlásil, že o dva týždne rozhodne, kto nesie zodpovednosť za zablokovanie mierových rokovaní na Ukrajine – Moskva alebo Kyjev.

„Som sklamaný. Ale ešte sú dva týždne, za ktoré sa môže veľa stať. Myslím, že o dva týždne pochopím postoj Ruska a, úprimne povedané, Ukrajiny (k rokovaniam – pozn. red.). Je treba dvoch. Ak vojna na Ukrajine neskončí, o dva týždne prijmem veľmi dôležité rozhodnutie,“ povedal Trump.

.

Prezident USA tiež informoval, že hovoril s Putinom o ruskom útoku na americký závod v Mukačeve a povedal mu, že je nespokojný s týmto útokom.

Poznamenajme, že o rozhovore medzi prezidentmi USA a Ruska po útoku na Mukačevo nebolo oficiálne nič oznámené.

 

19:50 – Väčšina občanov Nemecka je proti vyslaniu vojakov Bundeswehru na Ukrajinu v rámci budúcich bezpečnostných záruk.

Také sú výsledky prieskumu inštitútu Civey, ktorý cituje agentúra dpa-AFX.

.

Podľa výsledkov prieskumu sa 51 % Nemcov vyslovilo proti účasti Nemecka na mierovej misii na Ukrajine, zatiaľ čo túto myšlienku podporilo len 36 %. Ďalších 13 % respondentov sa nevedelo rozhodnúť.

Najväčší nesúhlas zaznamenali medzi stúpencami ľavicovej strany Sary Wagenknechtovej – 92 % jej voličov je proti vyslaniu vojakov. Najväčšiu podporu tejto iniciatíve prejavili voliči Strany zelených – 77 % z nich sa vyslovilo za.

Skôr bolo oznámené, že vládna koalícia sa rozdelila v otázke vyslania mierových síl na Ukrajinu.

 

19:45 – Zajtra v Kyjeve – druhý deň po sebe – budú obmedzenia dopravy kvôli príchodu zahraničných delegácií, informuje Úrad štátnej bezpečnosti.

.

 

19:00 – Ropovod „Družba“ bude opravený najmenej päť dní po ukrajinskom útoku, informoval maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po rokovaniach s ruským námestníkom ministra energetiky Pavlom Sorokinom.

Szijjártó vyjadril nádej, že počas tejto doby Európska komisia s Kyjevom prerokuje, čo sa stalo.

Pripomíname, že dnes Trump kritizoval ukrajinský útok na ropovod.

 

18:10 – Americký štátny tajomník Rubio a šéf úradu ukrajinského prezidenta Jermak na stretnutí poradcov diskutovali o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, povedal poradca Jermaka Alexander Bevz pre Suspilne.

Podľa Bevza strany plánujú finalizovať model záruk do konca budúceho týždňa. Podrobnosti bezpečnostných záruk v súčasnosti vypracúvajú dve podskupiny: politicko-právna a čisto vojenská. Vojenské záruky spočívajú najmä v dodávkach zbraní, finančnej podpore obranných síl, výmene spravodajských informácií, zabezpečení cvičení a výcvikových misií.

Poradca Jermaka dodal, že vyjednávači, ktorí sa zaoberajú politickou časťou záruk pre Ukrajinu, teraz pracujú na upravenej verzii článku 5 zmluvy o NATO o kolektívnej obrane. Konkrétne sa diskutuje o mechanizme konania: čo sa stane, ak Rusko začne novú inváziu.

 

18:05 – Čína reagovala na vyhlásenie Zelenského, že Ukrajina nepotrebuje čínske záruky.

.

„Je mimoriadne dôležité usilovať sa o spoločnú, komplexnú, všeobecnú a trvalú bezpečnosť a prispievať k politickému urovnaniu krízy na Ukrajine. Čína je pripravená zohrávať konštruktívnu úlohu v tomto smere,“ vyhlásila predstaviteľka ministerstva zahraničných vecí ČĽR Mao Ning.

Pripomíname, že Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina nepotrebuje Čínu ako jednu z krajín, ktoré by mohli poskytnúť Kyjevu bezpečnostné záruky.

 

18:00 – V Rusku môžu zablokovať Google Meet, ktorý sa začal používať na volania po zablokovaní volaní v WhatsApp a Telegram.

Informoval o tom predseda výboru Štátnej dumy pre informačnú politiku Andrej Svincov.

.

Podľa neho môžu byť zablokované všetky aplikácie, ktoré môžu sledovať občanov Ruskej federácie a odovzdávať informácie západným spravodajským službám.

 

17:15 – Lukašenko vyhlásil, že mier na Ukrajine je bližšie ako kedykoľvek predtým.

„Chceli by sme, aby to bolo rýchlejšie, ale rýchlo to nejde: vojna trvá už takmer 4 roky… Potrebujeme čas, pokoj, aby sme sa zorientovali a aspoň prestali strieľať jeden na druhého. Prestali s útokmi zo vzduchu. Až sa vojaci zastavia na línii frontu, prestanú strieľať na seba, nebudú umierať ľudia, ako sa to deje teraz, potom bude možné hovoriť o mieri, o povojnovom usporiadaní, o vzácnych kovoch, o čomkoľvek. Na to bude čas,“ uviedol v rozhovore pre čínske médiá.

 

.

16:20 – Trump vyhlásil, že by radšej nechal Zelenského a Putina, aby sa sami dohodli na ukončení vojny, ale pripustil, že jeho účasť bude potrebná, pretože „si veľmi nerozumejú“.

„Uvidíme, či Putin a Zelenskyj budú schopní spolupracovať. Sú ako olej a ocot – z pochopiteľných dôvodov sa príliš dobre neznášajú. Uvidíme, či tam budem musieť byť osobne. Radšej by som tam nebol. Radšej by som, keby sa stretli sami a uvideli, ako to pôjde. Ale medzitým pokračujú vo vojne a zabíjajú ľudí, čo je veľmi hlúpe. Myslel som si, že táto vojna bude niekde uprostred, čo sa týka úrovne zložitosti (zastavenia), ale ukázalo sa, že je najťažšia,“ vyhlásil americký prezident.

 

15:30 – Ukrajina dostala od EÚ 4 miliardy eur v rámci dvoch programov, informoval premiér Sviridenko.

Jednu miliardu v rámci ERA Loans, financovaných zo zmrazených ruských aktív, a 3,05 miliardy eur v rámci Ukraine Facility na obnovu a integráciu.

 

15:25 – Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený na stretnutie s Putinom, ale uprednostňuje stretnutie v trojici s Trumpom.

.

„Nemáme žiadne dohody s Rusmi, dohodli sme sa s Trumpom. Hovorili sme o trojstrannom stretnutí, potom mal (Trump) telefonát s ruskou stranou a povedal, že najprv urobíme dvojstranné rokovania, čo je v súlade s postojom Rusov, a potom trojstranné. Nechcem, aby sme kládli akékoľvek podmienky, ktoré by potom niekto mohol použiť ako prekážku na ukončenie vojny. Preto som povedal, že sme pripravení.
Ale je žiaduce, aby to bol hneď trojstranný formát,“ povedal prezident.

Pripomíname, že Zelenskyj od júna vyzýva Putina na bilaterálne rokovania. Moskva odpovedá, že to bude možné po dohode o všetkých podmienkach prímeria.

 

15:20 – Len hranicu s Rumunskom za prvých sedem mesiacov roku 2025 nelegálne prekročilo cez hory viac ako 5000 Ukrajincov, informovali rumunskí pohraničníci.

To je približne 20 ľudí denne.

Celkovo od začiatku rozsiahlej vojny nelegálne odišlo do Rumunska viac ako 26 tisíc ľudí. Ukrajinci často utekajú aj do Moldavska, Poľska a Bieloruska.

Pripomíname, že Kabmin navrhuje takýchto Ukrajincov zatvárať do väzenia, ak ich chytia.

.

 

15:15 – O silnom výbuchu v Kramatorsku informujú miestne verejné zdroje.

vybuch
Na snímke výbuch v Kramatorsku / Foto: Telegram

15:00 – Rozhodnutie o vyslaní vojakov európskych krajín na Ukrajinu po zastavení paľby ešte nebolo prijaté, vyhlásil generálny tajomník NATO Rutte.

„Diskusie prebiehajú, je priskoro hovoriť o výsledku,“ povedal.

 

14:10 – Generálny tajomník NATO ubezpečil, že bezpečnostné záruky pre Ukrajinu nebudú druhým Budapeštianskym memorandom.

Zdôraznil, že do nich budú zapojené USA a NATO, ktoré poskytnú pomoc ukrajinským ozbrojeným silám.

.

„Domnievame sa, že budú dve úrovne. Na prvej úrovni bude vlastne uzavretie nejakej mierovej dohody alebo prímerie, alebo kombinácia oboch. Prvá úroveň je teda potrebná na to, aby ozbrojené sily Ukrajiny boli maximálne posilnené a mohli odolať akýmkoľvek ťažkostiam,“ povedal Rutte počas spoločnej tlačovej konferencie so Zelenským v Kyjeve.

 

13:30 – Stretnutie Zelenského a Putina momentálne nie je naplánované, vyhlásil Lavrov.

Podľa slov ministra zahraničných vecí Ruskej federácie však ruský prezident bude pripravený na takéto stretnutie, „keď bude pripravený program samitu, zatiaľ nie je“.

Predtým uviedol, že Putin je pripravený na stretnutie so Zelenským až po prejednaní všetkých otázok.

 

12:54 – Ukrajinské ozbrojené sily oznámili zničenie základne bezpilotných lietadiel „Forpost“ („Mohajer-6“) v Sevastopole.

.

Tvrdí sa, že bolo zničených päť BPL, ktoré sa používali na osvetlenie povrchovej situácie v akvatórii Čierneho mora.

V Kryme však tvrdia, že výbuchy súviseli s cvičeniami a horel les a reštaurácia.

 

12:40 – Putinovi navrhli zasiahnuť „Orešnikom“ úrad prezidenta Ukrajiny, ale on to odmietol so slovami „V žiadnom prípade“, vyhlásil Lukašenko.

 

11:20 – Rumunsko kategoricky nemá v úmysle vyslať vojská do Ukrajiny, je však pripravené poskytnúť NATO svoje vojenské základne na umiestnenie amerických stíhačiek F-35.

Vyhlásil to premiér krajiny Ilie Bolojan v komentári k bezpečnostným zárukám pre Ukrajinu, informuje agentúra Agerpres.

.

„Aj dnes sa z našich letísk vykonávajú vzdušné hliadky, prebieha vzdušná ochrana na monitorovanie situácie v Čiernom mori, organizujú sa spoločné vojenské cvičenia, takže to môže byť, takpovediac, príspevok Rumunska k zabezpečeniu trvalého mieru na Ukrajine. Poskytnutie našich vojenských základní spojencov z NATO,“ vyhlásil Boložan.

Skôr sa v tlači diskutovalo o možnosti umiestnenia amerických F-35 v Rumunsku v rámci záruk, pričom sa uvádzalo, že je to želanie lídrov európskych krajín. USA takéto zámery nepotvrdili.

 

10:47 – Rozsiahle požiare v prednej línii v Konstantinovke po ostreľovaní.

požiar v Konstantinovke
Na snímke rozsah škôd po požiari v Konstantinovke po ostreľovaní / Foto: Telegram

Poškodené sú infraštruktúrne objekty, 21 výškových budov, 5 administratívnych budov, obchodné centrum, obchodné pavilóny, jeden človek je zranený, informuje OVA.

.

 

07:01 – Dnes v noci drony ukrajinskej armády opäť zaútočili na ropnú čerpaciu stanicu v meste Uneča v Brjanskej oblasti.

Informoval o tom veliteľ bezpilotných systémov Robert Brovdi

Stanica „Uneča“ je najväčším uzlom hlavného ropovodu „Družba“. Objekt už bol napadnutý v noci 13. augusta.

Tiež 18. augusta ukrajinské drony zaútočili na stanicu „Nikolskoe“ v Tambovskej oblasti.

Po týchto útokoch sa zastavilo čerpanie ropy do Maďarska a Slovenska, čo vyvolalo pobúrenie týchto krajín, ale neskôr sa dodávky obnovili.

 

06:48 – Poradcovia pre národnú bezpečnosť včera a dnes pracovali na projekte záruk pre Ukrajinu, informoval Zelenskyj vo večernom prejave.

„Poradcovia pre národnú bezpečnosť pracujú – včera mali rozhovor, dnes tiež veľa komunikujú. Na svojej úrovni pracujú na vojenskej zložke bezpečnostných záruk pre Ukrajinu aj vojaci – hlavný veliteľ, generálny štáb. Teraz každý deň pribúdajú kontúry budúcej bezpečnostnej architektúry Ukrajiny. Zbrane, financovanie, spolupráca s našimi partnermi, sily na zemi, vo vzduchu, na mori,“ povedal.

 

06:40 – Protilietadlová obrana zostrelila za noc 54 ukrajinských dronov nad ruskými regiónmi, informovalo ministerstvo obrany.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 21. augusta:

– Ruské jednotky prevzali kontrolu nad Alexandrom-Šultinom v DĽR, informovalo ministerstvo obrany.

– Ukrajinské ozbrojené sily stratili za deň približne 1270 vojakov a 2 tanky.

.

– Ruské ozbrojené sily v noci vykonali skupinový úder na podniky vojensko-priemyselného komplexu Ukrajiny, energetické objekty, vojenskú letiskovú infraštruktúru a pozície raketových komplexov, informovalo ministerstvo obrany.

– Protivzdušná obrana za noc zostrelila 49 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad ruskými regiónmi, informovalo ministerstvo obrany.

– V súvislosti s nehodou po páde bezpilotného lietadla v úseku Rossosh-Sochranovka vo Voronežskej oblasti meškalo 19 vlakov, informovali v RŽD.

– Putin je pripravený na stretnutie so Zelenským, len ak budú všetky otázky, ktoré si vyžadujú diskusiu na najvyššej úrovni, dobre prepracované, vyhlásil Lavrov.

– Ukrajina jasne ukazuje, že nemá záujem o trvalé a dlhodobé urovnanie konfliktu, vyhlásil Lavrov.

– Belousov usporiadal poradu a stanovil úlohy v riadiacom stredisku skupiny „Sever“, informovalo ministerstvo obrany.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Strategická spolupráca s Nemeckom

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár včera rokoval s nemeckým veľvyslancom Thomasom Kurzom, čo potvrdzuje, že Nemecko je pre Slovenskú…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Podľa mierového plánu by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

Západné médiá potvrdzujú, že podľa mierového plánu Trumpa by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Alexander Veľký : Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku

V rukách môžete držať a začítať sa do druhého, rozšíreného vydania jedinečnej knihy slovenskej literatúry a historiografie o Alexandrovi Veľkom.…

12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírené predsedníctvo Hlas-SD jednomyseľne vyjadrilo dôveru Šutajovi Eštokovi

Rozšírené predsedníctvo Hlasu-SD po piatkovom zasadnutí jednomyseľne vyjadrilo dôveru predsedovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi a poverilo ho prípravou pracovnej programovej…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Matovič podá trestné oznámenie na Zuzanu Plevíkovú za ohováranie

Poslanec a predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič podá trestné oznámenie na poslankyňu Zuzanu Plevíkovú za ohováranie. Dôvodom sú jej vyjadrenia…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko kvôli zmrazeným aktívam žaluje európske banky

Ruská centrálna banka a niekoľko ruských miliardárov podali žaloby s cieľom získať späť svoje aktíva, ktoré sú zmrazené v Európe, informuje…

12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident ani po prelomení veta zákon o zmene ÚOO nepodpíše

Prezident SR Peter Pellegrini ani po prelomení veta zákon o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad nepodpíše

12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico sľubuje zablokovanie reparačnej pôžičky pre Ukrajinu. Opäť hovorí o „mierovej politike“

Slovenský premiér Robert Fico uviedol, že na nadchádzajúcom zasadnutí Európskej rady nepodporí žiadne rozhodnutie o poskytnutí finančnej podpory Ukrajine na…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto zapríčinil tento úpadok

Keď som videl včerajšie vyčíňanie psychicky narušeného jednotlivca a tých, ktorí sa na jeho diagnóze politicky priživujú, nutne som si…

12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump rozširuje sankcie voči Venezuele, Maduro odsudzuje novú „éru pirátstva“

Na sankčný zoznam sa pridalo ďalších šesť ropných tankerov, ako aj členovia Madurovej rozšírenej rodiny, a to v dôsledku rastúceho…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Obvinený z vraždy Charlieho Kirka sa prvýkrát osobne postavil pred súd

Tyler Robinson, muž obvinený z vraždy konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka na Univerzite v Utahu v septembri tohto roka, sa po…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Roger Federer bude hviezdou otváracieho ceremoniálu Australian Open 2026

Roger Federer sa v januári vráti na miesto svojich veľkých úspechov, keď bude hlavným hosťom „súboja svetových jednotiek“ pri oficiálnom…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Prečo liberáli nenávidia dôchodcov?

Maďarská strana Tisza chce v budúcoročných parlamentných voľbách poraziť doteraz vládnuci Fidesz a podľa zverejnených plánov by výrazne znížila štátne…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Nechutne urážal a dovolil si aj na ženy. Bude mať Matovičova estráda voči poslankyniam dohru?

Počas včerajšieho zasadnutia parlamentu poslanec Igor Matovič so skupinkou svojich kumpánov spustili salvu urážok voči koaličným poslankyniam. Kedy mu už…

12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA stanovili novú svetovú "Veľkú päťku". Z Európy je treťotriedna krajina

USA, 12.decembra 2025 - V USA sa diskutuje o myšlienke vytvorenia alternatívy k „Veľkej sedmičke“ , ale bez účasti európskych…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Bystroň pre HS z Washingtonu: Globalisti za ostatné roky zničili všetko. Sme tu, aby sme s Američanmi dohodli spoločný postup

Petr Bystroň je nemecký europoslanec so slovenskými koreňmi a dlhodobo patrí k najvýraznejším osobnostiam aktuálne najpopulárnejšej politickej strany v Nemecku…

12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko si vychvaľuje novú húfnicu

Berlín, 12.decembra 2025 - Ide o vylepšenú samochodku PzH 2000 A4, o ktorej ruské noviny napísali, že Nemci sa s…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Kyjev ustupuje v jednej z kľúčových otázok rokovaní s USA a Ruskom. Ale…

Kyjev je pripravený súhlasiť s odstúpením ukrajinských vojsk z Donbasu, vyhlásil pre Le Monde poradca úradu prezidenta Michail Podoljak

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktorá krajina má najviac ostrovov na svete?

Vieš, ktorá krajina ma najviac ostrovov na svete? To sa dozvieš v dnešnom článku. Konkrétne číslo je 221 800 ostrovov.…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Poslanci prelomili veto prezidenta a schválili zákon o zmene ÚOO na nový úrad

Poslanci Národnej rady SR prelomili veto prezidenta Petra Pellegriniho a opätovne schválili zákon o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Fanúšikovia kritizujú FIFA pre cenovú politiku ohľadom vstupeniek na MS 2026

 Futbaloví fanúšikovia obvinili Medzinárodnú futbalovä federáciu z „monumentálnej zrady“ po tom, čo sa v utorok začali šíriť informácie o cenách…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Najväčší záliv na svete? Ktorý to je?

Najväčší záliv na svete je Mexický záliv, ktorý svojou rozlohou a polohou dominuje svetovej geografii. Tento najväčší záliv sa vyznačuje…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Skupina „C5“. Unikla rozšírená verzia Trumpovej Národnej bezpečnostnej stratégie. Biely dom to popiera

Podrobnejšia verzia Národnej bezpečnostnej stratégie USA opisuje plány Trumpovej administratívy na prerušenie starých vzťahov a vytvorenie nových partnerstiev . Nastal…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tiché preberanie bruselskej agendy. Ministerstvo potvrdilo obavy o budúcnosť bývania

Transpozícia európskej smernice EPBD4 je na Slovensku v plnom prúde a prístup ministerstva potvrdzuje mnohé z vyslovených obáv. Aká budúcnosť…

12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok rezignoval na funkciu

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok podáva k 31. decembru 2025 z osobných dôvodov rezignáciu na svoju…

12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia plánuje zaobchádzať s Belgickom ako s Maďarskom, ak nepodporí úver pre Ukrajinu

Vylúčený a ignorovaný. Taká je realita, ktorej čelí belgický premiér Bart De Wever, ak potopí plán Európskej únie . Informuje…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Totálny bordel v parlamente. Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno

Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno. Spôsobili to opoziční poslanci

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rutte zasadil mierovým rokovaniam ranu do chrbta, reaguje Szijjártó

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vydal radikálne vyhlásenie. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó si zanechal chladnú hlavu, reagoval pokojne…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bývalá manažérka organizácie Planned Parenthood odhaľuje hrôzy potratovej tabletky

Ženy, ktoré po užití potratových tabletiek porodia plne vyvinuté deti, dostávajú pokyn, aby ich spláchli do záchodu, povedala bývalá manažérka…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov