Peking 13. apríla (TASR) – Spojené štáty vyhlásili dnes, že Čína súhlasila so spoluprácou pri zbavení Severnej Kórey jej jadrovej kapacity mierovými prostriedkami.
Americký minister zahraničných vecí John Kerry sa stretol s čínskymi vodcami v snahe presvedčiť ich, aby donútili KĽDR zmierniť svoju agresivitu a vrátiť sa k rokovaniam.
Pred svojou prvou cestou do Číny na poste ministra sa Kerry netajil svojim želaním, aby Peking zaujal aktívnejší postoj ku KĽDR ktorá sa v posledných týždňoch vyhrážala jadrovou vojnou proti USA a Južnej Kórey, napísala agentúra Reuters.
Americký minister odmietol predradiť, čo konkrétne chce Čína urobiť, aby v prípade Severnej Kórey dosiahla mierové riešenie. Dodal iba to, že rokovali o všetkých možnostiach.