NAŽIVO

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír oznámil, že členovia posádky misie Crew-11 z Medzinárodnej vesmírnej stanice by sa mohli vrátiť na Zem už budúci štvrtok. Dôvodom sú skôr avizované nešpecifikované zdravotné problémy jedného z astronautov, ktorý je však podľa úradu v stabilizovanom stave.

08:19

V Nikarague úrady zatkli už najmenej 60 ľudí za údajné oslavy alebo vyjadrenie podpory zajatiu venezuelského prezidenta Nicolasa Madura.

08:19

Americký prezident Donald Trump opätovne potvrdil svoj záujem o Grónsko. Vyhlásil, že USA musia konať, aby zabránili Číne alebo Rusku získať kontrolu nad strategicky dôležitým arktickým ostrovom. 

08:18

Lídri Británie, Francúzska a Nemecka odsúdili zabíjanie demonštrantov v Iráne a vyzvali Teherán, aby „konal zdržanlivo“ v súvislosti s potláčaním demonštrácií. 

08:17

Generálny tajomník OSN António Guterres odsúdil ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru, to uviedol jeho hovorca Stéphane Dujarric po tom, ako útoky Moskvy spôsobili na Ukrajine masové výpadky kúrenia.

08:17

Americký prezident Donald Trump v Bielom dome rokoval s predstaviteľmi veľkých ropných spoločností a žiadal ich, aby investovali až 100miliárd dolárov do venezuelskej ropnej infraštruktúry, pričom USA im na oplátku zaručia „úplnú bezpečnosť a plnú ochranu“.

08:16

Cyprus tvrdí, že sa stal terčom dezinformačnej kampane, ktorá vykresľuje jeho vedenie ako skorumpované a ktorá „má všetky znaky“ predchádzajúcich ruských operácií namierených proti Francúzsku, Nemecku a Spojeným štátom. Rusko sa k týmto obvineniam zatiaľ nevyjadrilo.

08:15

Dočasná prezidentka Venezuely Delcy Rodríguezová vyhlásila, že jej krajina bude riešiť „agresiu“ USA prostredníctvom diplomacie.

08:14

Po krátkom prímerí vypukli v sýrskom meste Aleppo opäť ťažké boje medzi jednotkami lojálnymi dočasnému prezidentovi Ahmadovi Šarovi a kurdskými ozbrojencami napojenými na Sýrske demokratické sily. Kurdi tvrdia, že husto osídlená prevažne kurdská štvrť Šajch Maksúd sa ocitla pod intenzívnou paľbou z ťažkých zbraní, tankov a delostrelectva.

08:14

Bezpečnostná rada OSN podľa aktualizovaného programu plánuje stretnutie, počas ktorého sa bude venovať situácii na Ukrajine. 

08:13

Austrálske úrady vyhlásili stav prírodnej katastrofy po tom, ako rozsiahle požiare zničili domy a spálili veľké plochy v juhoaustrálskom štáte Viktória.

08:12

V španielskom hlavnom meste Madrid došlo k výbuchu, ktorý zničil štvorposchodový bytový dom a vyžiadal si jednu obeť, informovali tamojšie úrady. Ďalších deväť ľudí utrpelo zranenia.

08:11

Severokórejská armáda obvinila Južnú Kóreu z porušenia jej suverenity. Tvrdí, že nad územím krajiny začiatkom tohto týždňa preletel juhokórejský dron, ktorý zostrelila. Hovorca armády KĽDR zároveň varoval, že Soul za to zaplatí „vysokou cenou“.

08:11

Na konci prvej svetovej vojny vznikla myšlienka vytvoriť medzinárodnú organizáciu, ktorá by pomohla nastoliť mier a zabrániť ďalšiemu konfliktu. Lídri víťazných mocností založili vo Versailles Spoločnosť národov. Po druhej svetovej vojne sa jej nástupkyňou stala Organizácia Spojených národov (OSN). Od prvého Valného zhromaždenia (VZ) OSN uplynie v sobotu 10. januára 80 rokov.

08:10

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce svojimi útokmi ochromiť ukrajinské mestá. Rusi podľa neho využívajú chladné počasie a snažia sa zasiahnuť čo najviac ukrajinských energetických zariadení.

08:08

MAAE rokuje s Ruskom a Ukrajinou o obmedzenom prímerí v okolí Záporožskej jadrovej elektrárne, aby umožnila opravy elektrického vedenia.

Včera 20:19

Rutte hovoril s Rubiom o snahách posilniť bezpečnosť v Arktíde. „Rutte dnes hovoril s Rubiom o dôležitosti Arktídy pre našu spoločnú bezpečnosť a o tom, ako NATO pracuje na posilnení našich schopností na ďalekom severe,“ potvrdila hovorkyňa aliancie Allison Hartová na platforme X.

Včera 20:18

Venezuelský opozičník Edmundo González Urrutia vyzval na „explicitné“ uznanie svojho víťazstva v prezidentských voľbách v roku 2024.

Včera 20:07

Turek chce podať žalobu na ochranu osobnosti a od hlavy štátu bude žiadať ospravedlnenie. Povedal to novinárom počas návštevy Kyjeva.

Včera 19:52

Filip Turek vyhlásil, že vojna na Ukrajine má mnoho príčin – medzi nimi je napríklad rozširovanie NATO či etnické dôvody.

Včera 19:51

Najvyšší súd USA nerozhodol o zákonnosti rozsiahlych Trumpovych ciel. Najvyšší súd má rozhodnúť o tom, či môže Trumpova administratíva využívať zákon o medzinárodných mimoriadnych ekonomických právomociach pri uvalení ciel a či vláda v prípade nezákonnosti ciel musí vrátiť colné poplatky dovozcom, ktorí ich už zaplatili.

Včera 19:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Trubanova lož spred týždňa a reakcie politikov

Predseda PS Michal Truban vo štvrtok vo videu na Facebooku priznal ďalšie drogové skúsenosti vrátane užitia LSD, zatiaľ čo pred týždňom v rozhovore pre TV Markíza povedal, že v minulosti nemal žiadne tvrdé drogy. Na túto situáciu zareagovali niektorí politici

❚❚
.

Po tom, čo sa na verejnosť dostalo prvé video, kde Michal Truban z Progresívneho Slovenska verejne hovoril o skúsenostiach s drogami a “jednom jointe” marihuany, pre médiá vyhlásil, že iné drogy neužíval.

“Nikdy som nepoužíval žiadne tvrdé drogy. Myslím si, že som dobre odpovedal, že som mal iba marihuanu a to čo aj verejne hovorím, nemal som žiadne iné drogy,” povedal Michal Truban pred týždňom pre spravodajstvo Markízy.

Predseda PS, ktorý neskrýva ambície stať sa predsedom vlády vo štvrtok na Facebooku priznal, že jeho predošlé vyjadrenia o drogových skúsenostiach boli klamstvom.

.

“Naozaj, marihuanu som mal viackrát, nebolo to iba raz na intráku a zároveň aj pred 12 rokmi som vyskúšal LSD a to je všetko,” priznal sa liberálny progresívny politik s tým, že aj toto obdobie bolo súčasťou jeho príbehu. “Nie sú to len podnikateľské úspechy a šport, ale aj takéto chyby.” (viac v článku).

 

Blaha: Musíš sa tváriť ustarostene, Miško, syp si popol na hlavu, my ti potom zatlieskame, že aký si úžasný a všetko bude fajn

 

“Dozvedeli sme sa, že do budúcnosti už nemá v pláne propagovať drogy v školách. Gratulujeme, predseda vlády ako lusk. Vždy je dobré vedieť, čo fetuje váš premiér. Predseda vlády by takéto videjká mohol točiť častejšie, zapíšu sa dejín humoru,” reagoval na sociálnej sieti šéf výboru NR SR pre európske záležitosti Blaha. Ironicky dodáva, že z Trubana úplne srší, že by mal viesť Slovensko – “aj vám to tak pripadá?”

.

Vrcholom všetkého je podľa Blahu, že Michal Truban priznal, že bohapusto klamal. “Prepáčte, ale toto nemôže myslieť vážne. Naposledy takto nehanebne klamal americký prezident Clinton, spomeňte si – “I did not have sexual relations with Monika Lewinsky”. Nadržaného Billa to skoro stálo úrad, po jeho klamstve nasledoval impeachment. A to šlo len o sex. Tuná sfetovaný Michael T. tu klame o tom, že nedrogoval viac než jeden joint, potom prizná, že fičal na LSD a ešte sa tvári, že je hrdina. Bill musí kukať ako puk, čo všetko môže prejsť politikovi in the Slovak Republic.”

Upozornil aj na to, že politici z koalície PS/Spolu za včerajšie video Trubana chvália. “A Beblavý s Poliačikom mu ešte tlieskajú. Že Brave Heart (Statočné srdce) Truban je odvážnejší ako William Wallace, veď sa priznal k LSD. Ach, národný hrdina! Postavme mu sochu a premenujme Námestie SNP na Námestie Michala Trubana, Vallo, na čo ešte čakáš?!”

“Ja ako chápem, že chlapci sa z toho snažia marketingovo vykrútiť. Poradcovia z USA teraz vymýšľajú, čo s tým – určite radia aj sekáči z Čaputovej tímu. “Musíš sa tváriť ustarostene, Miško, syp si popol na hlavu, my ti potom zatlieskame, že aký si úžasný a všetko bude fajn.” Ak toto je tá nová politika, tak do čerta s ňou. Do čerta s vami. Vy nie ste Progresívne Slovensko, vy ste Sfetované Slovensko.”

Blaha si myslí, že za podobné excesy by mala Trubana a spol. riešiť kriminálka – “že od akých dílerov brali fet a nie že sa tu niekto vážne zamýšľa, či bude Truban predsedom vlády”. “No nebude. Lebo Slovensko nie je blbé, aby feťáka postavilo do čela exekutívy. Už sa o tom nebavme. Truban, zmizni a hneď. Už nefetuj, netoč videjká a neotravuj. Nemáš v politike čo hľadať. Si hanbou Slovenska. Dovi-dopo.”

Matovič: Truban to dal na Procházku

.

Zakladateľ hnutia OĽaNO Igor Matovič zopakoval, že Truban to od začiatku “dáva na Procházku”. Pre televíziu Markíza povedal, že šéf progresívcov “klamal vo vážnej veci”.

Matovič dodal, že je dosť nepríjemný pocit, keď viete, že máte pri rokovaniach oproti sebe politika, ktorý je schopný klamať.

 

Sulík hovorí o užívaní tvrdých drog

“Pravdovravnosť je nevyhnutný predpoklad, ak niekto chce riadiť krajinu,” myslí si predseda SaS Richard Sulík. “Pána Trubana nectí, že klamal a rovnako ho nectí, že v minulosti užíval tvrdé drogy,” dodáva vo videu Sulík.

 

Hrnko: Ešte to nie je všetko z minulosti Trubana

Poslanec za SNS Anton Hrnko tvrdí, že odhaleniam z minulosti predsedu PS Trubana ešte nemusí byť koniec.

“To nie je celkom košer, aby človek, ktorý che byť aktívny v politike mal takúto minulosť. Podľa mojich informácii to nie je všetko, čo o svojej minulosti pán Truban povedal,” vyhlásil Hrnko.

 

.

Tomáš: Truban možno niečo skýrva

Podľa ďalšieho vládneho poslanca Erika Tomáša (Smer-SD) sú Trubanove vyjadrenia v kauze podozrivé a napovedajú, že šéf PS niečo skrýva.

Tomáš upozornil na búrlivú diskusiu pri jeho predchádzajúcom statuse o Trubanovom “jointe”. “Vyčítali mi najmä to, že moje tvrdenia sú nafúknuté a skreslené, lebo išlo vraj len o “jeden joint”. Tak a teraz tu máme zrážku s realitou, ktorá je vždy najlepšou skúškou správnosti. Nielen ja, ale mnohí sa už vtedy pousmiali nad tým, že malo ísť len o “jeden joint” Realita? Truban priznal, že “trávu” fajčil viackrát.”

“Dovolil som si spochybniť aj to, že išlo “len o marihuanu”, keďže sám Truban na tej nešťastnej prednáške hovoril “o namotávaní sa na všelijaké látky” a “bad trip podľa odborníkov nastáva po iných drogách”. Realita? Truban priznal, že okrem marihuany užíval aj drogu LSD. Napokon som si dovolil urobiť záver, že študenti museli po Trubanových slovách “dostať na drogy ihneď chuť.” Realita? Truban priznal, že takto sa o drogách pred študentmi nemá rozprávať.”

Poslanec Smeru preto sympatizantom Trubana odkazuje: “Pravda je taká, že ten kto skresľoval a klamal som nebol ja, ale váš miláčik. Preto svoju otázku z minulého týždňa dopĺňam – môže byť premiérom človek, ktorý užíval drogy a KLAMAL? Inak celá tá obhajoba Michala Trubana je veľmi zvláštna, až podozrivá. Najprv zatĺka, potom si zase sype popol na hlavu. Človek má pocit, že ešte niečo skrýva…”

.

Hlina: Klamstvom zapadol do politiky

Podľa šéfa KDH Alojza Hlinu je medzi Trubanom a inými politikmi rozdiel v tom, že sa k užívaniu drog aspoň priznal a ospravedlnil. „Koho, ako a ako veľmi svojím konaním poškodil, budú hodnotiť ľudia a svoje hodnotenie vyjadria vo voľbách. Hovorí sa, “Poturčenec horší od Turka”, tak možno teraz Slovensko v osobe pána Trubana získalo veľkého bojovníka proti drogám. Konzervatívna pozícia je v problematike drog jasná. Obetiam treba pomáhať, páchateľov prísne trestať,” uviedol Hlina.

Hlina v reakcii pre TV Markíza dodal, že Truban klamstvom zapadol do slovenskej politiky. “V politike si nevyberáte, robíte s tými, kto má preferencie,” pokračoval Hlina.

 

.

Beňová: LSD patrí medzi najnebezpečnejšie drogy

Europoslankyňa Monika Beňová uviedla v reakcii na video Michala Trubana vlastnú skúsenosť s osobou závislou na návykových látkach. “To, že predseda PS zverejnil informáciu o užívaní drog nehodnotím na škále pravda – lož, lebo to neviem verifikovať a vlastne v kontexte obsahu to osobne ani nepokladám za dôležité. Môj prvý manžel bol alkoholik a zomrel práve z toho dôvodu. Mala som teda “príležitosť” počas jeho niekoľkých liečení diskutovať o závislostiach rôzneho druhu s viacerými uznávanými odborníkmi. Medzi inými s nedávno zosnulým MUDr. Novotným, ktorý založil a prevádzkoval sanatórium v Petržalke a MUDr. Nejdlovou primárkou psychiatrie z Pezinku. Obaja zastávali postoj, že aj jeden joint marihuany môže u niektorých ľudí viesť k závislosti. Rovnako ako pár pív či pohárov vína alebo tvrdého. A nijako, naozaj nijako sa nedá vopred odhadnúť, kto sa závislým stane.”

Monika Beňová tvrdí, že v prípade alkoholu ide, žiaľ, o legálnu návykovú látku, ktorú legislatíva väčšinou rieši len určením vekovej hranice pre predaj spotrebiteľovi. “Pri drogách je zákon jednoznačný. Obchodovanie, distribúcia a užívanie je trestné. Predseda PS Truban sa svojim videom pokúsil ospravedlniť užitie LSD, ktoré patrí do kategórie najnebezpečnejších drog práve pre silné halucinogené účinky tým, že veď sa verejne priznal a oľutoval. Takáto rovnica by v očiach mladej generácie mohla znamenať, že “vyskúšať” tvrdú drogu je v pohode, ak sa potom (na videu)ospravedlníte.”

“Lenže tak to nie je. Vyskúšať tvrdú drogu, ak aj úplne abstrahujeme od trestnoprávnej roviny, je hlavne nesmierne nebezpečné. Aj z dovodu, o ktorom som písala vyššie. Je to hlúpe, nezmyselné, zlé, nesprávne, nebezpečné a žiadne priznanie a ani ospravedlnenie takémuto konaniu neuberie ani jedno z negatív. Pán Truban mal šťastie, že zažil len akýsi “bad trip”. Opýtajte sa ale rodičov detí, ktoré si peklom závislosti prechádzajú, prípadne im už len nosia kvety na hrob. Ja týmto nesúdim video Trubana, ale nezľahčujme túto tému ani diskusiou o morálnosti z dôvodu “priznania sa”.

Jaroslav Zajac

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Farmári to budú mať ťažké. Dohodu s MERCOSUR podporilo aj Slovensko

Videli sme cez týždeň farmárov na traktoroch blokujúcich Paríž vo vyše stokilometrovej kolóne. Odmietali totiž otvorenie obchodnej spolupráce s krajinami…

10. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Gašpar: Fico je stále schopný viesť Smer, ja chcem pripravovať mladú generáciu

Robert Fico je stále schopný viesť stranu Smer-SD. Vyhlásil to podpredseda parlamentu za Smer-SD Tibor Gašpar v rozhovore pre TASR.…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Štatistiky dokazujú, čo sa dlho hovorí o cudzincoch v Nemecku

Údaje vlády z roku 2024 ukazujú, že viac ako 317 000 občanov iných štátov ako Nemecka bolo nezamestnaných viac ako…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj dúfa, že do konca mesiaca dostane odpoveď Moskvy na ukrajinsko-americkú verziu mierového plánu

Vyhlásil to v rozhovore pre agentúru Bloomberg

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zatiaľ čo sa rokuje o mieri, trans-Škót sa nechal „nakopať“

Urobte si názor sami. Lídri sa na samitoch dohadujú, ako si rozdelia svet: ktorej krajine posunú svoje miliardy; kde zabezpečia…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká firma žaluje výrobcov vakcín proti Covid-19

Spoločnosť Bayer žaluje výrobcov vakcín proti COVID-19 Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson na federálnom súde kvôli nezákonnému použitiu technológie…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump pohrozil, že vyrieši otázku Grónska akýmkoľvek spôsobom, a vysvetlil, prečo ho potrebuje

„Nechceme, aby Rusko alebo Čína prišli do Grónska, pretože ak nezískame Grónsko, budete mať za susedov Rusko alebo Čínu. To…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V juhovýchodnej Ázii vzniká podvodný priemysel miliardového rozsahu

Online podvodné siete operujúce z juhovýchodnej Ázie je takmer nemožné zastaviť. Rýchlo menia svoje sídla a využívajú ochranu miestnych elít.…

10. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

USA a Ukrajina podpíšu dohodu o rekonštrukcii v hodnote 800 miliárd dolárov

USA a Ukrajina podpíšu dohodu o rekonštrukcii v hodnote 800 miliárd dolárov, informuje The Telegraph

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mercedes presúva výrobu do Maďarska, 20 000 Nemcov príde o prácu

Spoločnosť Mercedes zasadila nemeckému automobilovému priemyslu ďalšiu veľkú ranu, keď oznámila, že presťahuje výrobu svojich vozidiel triedy A z nemeckého…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump má v úmysle navštíviť maďarského premiéra Orbána počas kľúčovej volebnej kampane

Americký prezident poslal maďarskému premiérovi list, v ktorom potvrdil svoju ochotu navštíviť Maďarsko a zaželal Orbánovi „veľa šťastia“ v kľúčových…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér Britskej Kolumbie priznáva, že program dekriminalizácie drog „nefungoval“

Trojročný pilotný projekt legalizujúci malé množstvá tvrdých drog, ako je crack, kokaín a heroín, nebude po skončení 31. januára obnovený.…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia opäť priberajú na hmotnosti do dvoch rokov po vysadení liekov proti obezite

Podľa novej štúdie môžu ľudia, ktorí užívajú lieky na chudnutie, po ukončení liečby rýchlo znovu priberať na hmotnosti, uvádza spravodajský…

10. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo príde po liberálnom svetovom poriadku?

Niet pochýb o tom, že povojnový svetový poriadok po skončení studenej vojny dnes už nefunguje. Téza Francisa Fukuyamu o „konci…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Léonie Aviat

Svätá Léonia Aviatová, v rehoľnom živote známa ako sestra Františka Saleská, bola ženou mimoriadneho vnímania Božej vôle a hlbokej pokory,…

10. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Dedičný princ Iránu vyzval Trumpa, aby zasiahol

Dedičný princ Iránu Reza Pahlavi vyzval Trumpa, aby zasiahol do situácie v Iráne, kde pokračujú masové protesty

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA nakoniec schválili vstup vojsk NATO na Ukrajinu. Ostala už len malá drobnosť

USA, 9. januára 2026 - Na výsledky samitu „koalície ochotných“ a spáleného klauna z cirkusu bola verejnosť pripravená na najvyššej…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Vysielajú signál? Veľkého námorného cvičenia štátov zoskupenia BRICS sa zúčastní aj ruská fregata

Ruská vojnová loď priplávala v piatok do blízkosti hlavnej námornej základne Juhoafrickej republiky, aby sa spolu s čínskymi a iránskymi…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hráči z KHL sú vraj "morálny odpad". Štefanec sa opustil a kritizuje hokejovú nomináciu na ZOH

Bývalý europoslanec za KDH Ivan Štefanec kritizoval nomináciu hráčov z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy na olympijský turnaj. \"Hokejisti teroristi sa…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu s Republikou, aj najtvrdšie vyjadrenia hnutia mu pripadajú ako „ružový vánok” v porovnaní s Matovičom

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu strany Smer-SD s hnutím Republika

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vystúpenie USA z 66 medzinárodných organizácií: demontáž globalistickej architektúry

USA, 10. januára 2026 - Rozhodnutie administratívy Donalda Trumpa o vystúpení Spojených štátov z 66 medzinárodných organizácií. Ide o systema

10. 01. 2026 | 0 komentárov

USA brnkajú Rusom po nose. Zadržali ďalší tanker

USA zadržali ďalší tanker z tieňovej flotily, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na amerického úradníka

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zaujímavé fotografie, ktoré vám zmenia pohľad na svet

Zaujímavé fotografie sú ideálnym spôsobom, ako začať nový rok s otvorenou mysľou a sviežou perspektívou. Práve na začiatku roka sme…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by ste nemali vyhadzovať silikagel: Malé sáčky s veľkým využitím

Silikagel je nenápadná súčasť balení liekov, potravín či elektroniky, ktorú väčšina z nás automaticky vyhadzuje. Tieto malé vrecúška však majú…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tender na ťažbu lítia na Ukrajine vyhral “Trumpov priateľ”

Ukrajina prenecháva ťažbu veľkého ložiska lítia „Dobra“ v Kirovohradskej oblasti Trumpovmu priateľovi, informuje The New York Times s odvolaním sa…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír oznámil, že členovia posádky misie Crew-11 z Medzinárodnej vesmírnej stanice by sa mohli vrátiť na Zem už budúci štvrtok. Dôvodom sú skôr avizované nešpecifikované zdravotné problémy jedného z astronautov, ktorý je však podľa úradu v stabilizovanom stave.

08:19

V Nikarague úrady zatkli už najmenej 60 ľudí za údajné oslavy alebo vyjadrenie podpory zajatiu venezuelského prezidenta Nicolasa Madura.

08:19

Americký prezident Donald Trump opätovne potvrdil svoj záujem o Grónsko. Vyhlásil, že USA musia konať, aby zabránili Číne alebo Rusku získať kontrolu nad strategicky dôležitým arktickým ostrovom. 

08:18

Lídri Británie, Francúzska a Nemecka odsúdili zabíjanie demonštrantov v Iráne a vyzvali Teherán, aby „konal zdržanlivo“ v súvislosti s potláčaním demonštrácií. 

08:17

Generálny tajomník OSN António Guterres odsúdil ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru, to uviedol jeho hovorca Stéphane Dujarric po tom, ako útoky Moskvy spôsobili na Ukrajine masové výpadky kúrenia.

08:17

.

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdanlivo nenápadný dom v Trebišovskom okrese ukrýval rozsiahly nelegálny arzenál

Dom, ktorý navonok nepútal žiadnu pozornosť, sa koncom roka 2025 stal miestom rozsiahleho policajného zásahu. Kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru…

09. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vance varuje Európu pred Trumpovými ambíciami

Americký viceprezident JD Vance včera varoval Európu, aby brala Donalda Trumpa „vážne“ v otázke Grónska. Americký prezident totiž stupňuje hrozby…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov