Trenčín 28. marca (TASR) – Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji nahlásili tento týždeň 4139 akútnych respiračných ochorení, čo je o 19 percent menej, ako v predchádzajúcom týždni. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.
Z celkového počtu ochorení bolo 410 ochorení na chrípku. Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia klesli v porovnaní s minulým týždňom o 24 percent. Chrípka najviac trápila deti od šesť do 14 rokov.
Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola tento týždeň v Trenčianskom samosprávnom kraji v okrese Myjava, najnižšia v okrese Ilava. Kvôli chrípke museli tento týždeň prerušiť školskú dochádzku v jedinej triede základnej školy v okrese Považská Bystrica.