vojna na ukrajine

NAŽIVO

Belehradský súd zrušil prvostupňový rozsudok v prípade rodičov chlapca, ktorý pred dva a pol rokom počas masovej streľby na Základnej škole Vladislava Ribnikara v Belehrade zastrelil deväť ľudí. Nariadil obnovené súdne konanie.

Včera 20:22

Merz bol prvým z európskych lídrov, ktorý telefonoval s Trumpom a diskutoval o novom americkom pláne pre Ukrajinu, píše denník Bild s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého kabinetu Corneliusa.

Podľa neho boli s Trumpom „dohodnuté ďalšie kroky na úrovni poradcov“.

Včera 20:13

Richard Takáč upozornil, že európske zmeny výrazne ovplyvnia fungovanie slovenského agrosektora po roku 2028 a je preto potrebné aktívne presadzovať také riešenia, ktoré budú férovejšie a zohľadnia štruktúru slovenského poľnohospodárstva.

Včera 19:51

Ursula von der Leyenová a António Costa informovali, že európski lídri sa stretnú v sobotu aby spoločne rokovali o situácii na Ukrajine po tom, čo Kyjev dostal od USA návrh mierového plánu.

Včera 19:49

Cesta II/507 medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom v okrese Trenčín zostala v piatok večer pre dopravnú nehodu neprejazdná. Informuje o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Úsek cesty je neprejazdný v oboch smeroch. Polícia vyzvala vodičov, aby rešpektovali jej pokyny na mieste.

Včera 19:43

Pápež povedal mladým ľuďom v USA, že umelá inteligencia môže byť užitočným nástrojom na učenie, ale nepoužívajte ju na domáce úlohy.

Včera 19:04

Britský súd odsúdil na desať a pol roka väzenia za korupciu bývalého poslanca Európskeho parlamentu (EP) a lídra strany Reform UK vo Walese Nathana Gilla. Podľa rozsudku dostával úplatky za prednášanie proruských prejavov v europarlamente.

Včera 18:51

Trump pracuje s Ukrajinou i Ruskom „na čo najrýchlejšom ukončení vojny“, uviedol v piatok americký predstaviteľ krátko po zverejnení mierového návrhu. Trump očakáva odpoveď na návrh od Zelenského do štvrtka.

Včera 18:22

Moskva „nemá v úmysle zaútočiť na pobaltské krajiny“, vyhlásil Trump v rozhovore pre rádio Fox.

Podľa neho Litva, Lotyšsko a Estónsko „nemajú dôvod na obavy“, pretože „ukrajinský konflikt bude vyriešený“.

Včera 18:21

Guterres uviedol, že akýkoľvek mierový plán pre Ukrajinu musí byť „v súlade“ s rezolúciami OSN, ktoré podporujú „teritoriálnu integritu“ krajiny.

Včera 18:09

EÚ varovala, že tohtoročná klimatická konferencia OSN by sa mohla skončiť bez dohody. „To, čo je teraz na stole, je neprijateľné. A keďže sme natoľko vzdialení od toho, kde by sme mali byť, je smutné to povedať, no naozaj stojíme pred scenárom bez dohody,“ povedal novinárom komisár EÚ pre klímu Wopke Hoekstra.

Včera 17:57

Súd v Peru vydal medzinárodný zatykač na bývalú premiérku Betssy Chávezovú za jej údajné podieľanie sa na pokuse o štátny prevrat v roku 2022.

Včera 17:55

Rokovania medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom o zapojení Londýna do únijného programu na obranné pôžičky SAFE v hodnote 150 miliárd eur sa zatiaľ nepodarilo uzavrieť.

Včera 17:40

Šéf poľského Úradu národnej bezpečnosti Slawomir Cenckiewicz kritizoval poľskú vládu za postup pri riešení útoku na železnicu, ktorého páchatelia unikli do Bieloruska.

Včera 17:29

Trump vyhlásil, že čoskoro zavedie „veľmi silné“ sankcie proti Rusku a nezruší sankcie na jeho ropu.

Je charakteristické, že toto vyhlásenie zaznelo na pozadí všeobecnej diskusie o „Trumpovom mierovom pláne“ a tlaku USA na Kyjev s požiadavkou, aby ho prijal.

Včera 17:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko sa pripravuje na ofenzívu na Cherson

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

vojna na ukrajine
Ilustračné foto
❚❚
.

19:00 – Ukrajina dostane v najbližších týždňoch 50 miliárd dolárov zo zmrazených aktív Ruskej federácie.

Na brífingu to oznámil minister zahraničných vecí USA Anthony Blinken.

Podľa neho existuje koordinovaný plán USA a EÚ na rýchly prevod finančných prostriedkov na Ukrajinu.

.

„Teraz by sme mali na základe zmrazených ruských aktív získať 50 miliárd dolárov, ktoré pôjdu na Ukrajinu. Tieto peniaze odídu v najbližších týždňoch od nás a tiež z Európy a budúci rok to na nejaký čas podporí Ukrajinu,“ povedal Blinken.

Podľa jeho slov spojenci naďalej pracujú na tom, aby Ukrajina mala peniaze a zdroje, ktoré potrebuje na podporu svojho hospodárstva a obrany.

„Munícia, všetko, čo s tým súvisí, či už ide o protivzdušnú obranu, rakety alebo obrnené vozidlá. Pracujeme veľmi agresívne na tom, aby sme sa uistili, že Ukrajina bude mať ešte mnoho mesiacov to, čo potrebuje. Spojené štáty robia všetko, čo môžu,“ dodal americký minister zahraničných vecí.

 

18:30 – Hlava Čečenska Kadyrov potvrdil nočný útok ukrajinských dronov na Groznyj, o ktorom dnes informovali verejné médiá.

.

Podľa neho drony zaútočili na budovu základne čečenských špeciálnych jednotiek, ktoré bojujú na Ukrajine. Došlo k obetiam medzi civilistami.

Kadyrov zároveň navrhol, aby sa v budúcnosti zabránilo takýmto útokom, umiestniť ukrajinských zajatcov na strechy čečenských vojenských objektov.

„Je potrebné umiestniť ich na strechy objektov, kde urobili snímky z amerických satelitov, nech strážia naše územie,“ povedal Kadyrov v prítomnosti ukrajinských vojnových zajatcov, ktorí sú v Čečensku.

 

18:20 – Ďalšie vyhlásenie Ruskej federácie o jadrových hrozbách v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Riabkov uviedol, že „netreba podceňovať nebezpečenstvo vývoja jadrového scenára, teraz neexistujú žiadne plány, ktoré by umožnili pochopiť, ako postupovať“.

Okrem toho uviedol, že postoje Moskvy a Kyjeva k urovnaniu situácie na Ukrajine sú nezlučiteľné, takže možnosť kompromisu je teraz nulová.

Hovorca Kremľa Peskov včera tiež uviedol, že v súčasnosti neexistujú dôvody na ukrajinsko-ruské rozhovory.

Vyhlásenia Moskvy o nemožnosti rokovaní s Kyjevom sa zintenzívnili po Zelenského návrhoch na prijatie Ukrajiny do NATO – výmenou za súhlas Kyjeva so zastavením vojny na frontovej línii.

 

17:25 – „Musíme povzbudiť Ukrajincov, aby sa vrátili alebo začali pracovať.“

Toto vyhlásenie urobil nemecký kancelár Olaf Scholz, informovala televízia n-tv.

Nezamestnaní Ukrajinci a Ukrajinky v Nemecku by podľa kancelára Olafa Scholza mali aktívnejšie začať pracovať alebo sa vrátiť do svojej vlasti.

„Príliš veľa z nich je tu v skutočnosti už dlhší čas a teraz musia konečne začať konať,“ povedal Scholz počas vládneho vypočutia v Bundestagu.

Nemecko by sa malo usilovať o to, aby si čo najviac Ukrajincov a ďalších utečencov začalo hľadať prácu po jazykových kurzoch a iných programoch. Doteraz dosiahnutý pokrok nie je dostatočný, povedal kancelár.

.

Podľa Scholza diskutoval so Zelenským o tejto otázke „veľmi podrobne“.

„Informoval ma, že má v úmysle zriadiť v Nemecku a Poľsku ukrajinskú agentúru, ktorá by pomáhala Ukrajincom buď vrátiť sa domov, alebo získať prácu v Nemecku, aby sme sa mohli spoločne pohnúť týmto smerom,“ dodal kancelár.

 

16:30 – Britský minister pre záležitosti veteránov Alistair Carnes povedal, že armáda Spojeného kráľovstva by bola vo vojne takej intenzity ako na Ukrajine zlikvidovaná „za šesť mesiacov alebo za rok“.

„V rozsiahlej vojne – nie v obmedzenej intervencii, ale vo vojne, aká je napríklad na Ukrajine – by naša armáda pri súčasnom počte obetí bola vyčerpaná do šiestich mesiacov alebo do roka,“ citoval ho portál Politico.

.

V tejto súvislosti uviedol, že je dôležité mať dostatok záložníkov.

„Bez nich nemôžeme vytvárať masu, nemôžeme zvládnuť veľa obranných úloh. To neznamená, že potrebujeme veľkú armádu, ale znamená to, že v prípade krízy musíme rýchlo vybudovať jej hĺbku a masu,“ povedal Carnes.

Britská pozemná armáda má v súčasnosti najmenšiu veľkosť od roku 1700, poznamenal Politico.

Denník The Times uviedol, že veľkosť britskej pozemnej armády je približne 73 000 mužov.

 

.

15:35 – Trump a Zelenskyj na stretnutí v septembri diskutovali o tom, že „je čas ukončiť túto vojnu“, uviedol Trumpov budúci hovorca pre Ukrajinu Keith Kellogg.

Trump sa podľa neho domnieva, že táto vojna je „globálnou vojnou“ a že je čas ju ukončiť.

„V septembri prišiel Zelenskyj do Trump Tower a spolu s prezidentom Trumpom hovorili o tom, že po 1 000 dňoch vojny je čas túto vojnu ukončiť. Prezident totiž veľmi jasne povedal: ‘Nastal čas.’ A má pravdu. Táto vojna trvá už viac ako 1 000 dní. Rozšírila sa. Teraz sa stala globálnou. Keď sa pozriete na to, čo sa stalo, zistíte, že do nej prispela Severná Kórea, Iránci, Číňania a Rusi. Zloženie vojny sa teda rozšírilo. Je veľkou chybou podceňovať Donalda Trumpa. Svet to už raz urobil a urobil obrovskú chybu,“ povedal Kellogg.

 

14:45 – Blinken vyzval Ukrajinu, aby prijala „ťažké, ale nevyhnutné“ rozhodnutia o mobilizácii.

„Mobilizácia. Je veľmi dôležitá, pretože aj s peniazmi, s muníciou musíte mať ľudí v prvej línii, aby ste mohli čeliť ruskej agresii. Ukrajina musí prijať ťažké rozhodnutia o ďalšej mobilizácii, ale sú to nevyhnutné rozhodnutia,“ – povedal americký minister zahraničných vecí na tlačovej konferencii v Bruseli.

Pripomeňme, že odchádzajúca Bidenova administratíva vyzýva Ukrajinu, aby znížila vekovú hranicu pre mobilizáciu na 18 rokov.

.

Zelenskyj túto požiadavku odmieta a od Západu žiada zvýšenie dodávok zbraní.

 

14:00 – Olaf Scholz vylúčil vyslanie nemeckých vojakov na Ukrajinu.

„Je príliš skoro špekulovať na tému vyslania mierových síl na Ukrajinu,“ povedal nemecký kancelár v Bundestagu.

 

13:55 – Ruský oligarcha Konstantin Malofejev, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov ruskej „vojnovej strany“, povedal, že Kremeľ „pošle Trumpovho zástupcu pre Ukrajinu Keitha Kellogga ‚do pekla‘ s jeho mierovým plánom, ktorý vyzýva na ukončenie vojny na frontovej línii a moratórium na vstup Ukrajiny do NATO.

„Kellogg príde do Moskvy so svojím plánom, my ten plán vezmeme a pošleme ho do čerta, pretože sa nám nič z toho nepáči. To je celé rokovanie. Aby boli rokovania konštruktívne, nemali by sme hovoriť o budúcnosti Ukrajiny, ale o budúcnosti Európy a sveta,“ povedal Malofejev.

.

Tieto Malofejevove vyhlásenia potom aktívne citovali západné médiá vrátane tých, ktoré presadzujú agendu západnej „vojnovej strany“.

A v éteri Fox News na ne na žiadosť vysielateľa reagoval Keith Kellogg.

Vyhlásil, že Malofejev „by sa mal radšej vrátiť do svojej škatuľky a pochopiť prezidenta Trumpa, pretože vy ho očividne nechápete a určite nerozumiete Spojeným štátom“.

 

13:08 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily zasiahli infraštruktúru vojenských letísk, muničné sklady AFU;

– Straty AFU v zóne zoskupenia vojsk „Stred“ za deň dosiahli až 530 vojenských osôb, jeden obrnený transportér a štyri obrnené vozidlá;

.

– Zoskupenie vojsk „Západ“ zlepšilo svoje taktické postavenie, AFU stratila do 500 vojakov, stanicu REB Zachist-AF;

– Straty AFU za deň dosiahli v zóne zodpovednosti Južnej skupiny vojsk celkovo až 350 vojakov;

– AFU stratila počas dňa až 150 vojakov v dôsledku akcií ruského zoskupenia „Vostok“;

– AFU stratila v priebehu dňa až 85 vojakov v dôsledku akcií skupín „Dnipro“ a „Sever“;

– Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili počas dňa 61 ukrajinských bezpilotných lietadiel.

 

11:59 – Do Kupjanska opäť vjazdili tri jednotky ruskej techniky, uviedol bývalý radca OP Oleksij Arestovič.

.

Podľa neho sa to stalo popoludní „pred ohromenými obrannými silami“ a „takmer na tom istom mieste ako minule“.

Do útoku sa zapojilo šesť jednotiek techniky.

Pripomeňme, že len koncom novembra bolo oznámené, že AFU dokončila obsadenie Kupjanska po predchádzajúcom podobnom prielome Rusov.

Potom na dvoch miestach prešli na pravý breh rieky Oskol severne od Kupjanska, ale odtiaľ už boli vyradení.

 

11:51 – NATO chce vytvoriť flotilu námorných dronov na ochranu svojej infraštruktúry v Baltskom a Stredozemnom mori.

Oznámil to vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO pre transformáciu spoločných síl NATO Pierre Vandieu v rozhovore pre portál Defence News.

.

Bezpilotné lietadlá by NATO umožnili „vidieť a kontrolovať situáciu na dennej báze“. Projekt chcú dokončiť do júna 2025.

Pripomenieme, že Ukrajina bola prvou krajinou, ktorá aktívne využívala námorné drony na vojenské účely, keď zasiahla zariadenia ruskej Čiernomorskej flotily na Kryme.

 

11:24 – Poľsko nepripúšťa, aby na Ukrajine po skončení vojny existovali zóny zodpovednosti rôznych krajín NATO, ako sa to stalo v Iraku.

„Nepredstavujem si situáciu, že by [na Ukrajine] boli zóny [zodpovednosti] jednotlivých štátov, ako to bolo v Iraku,“ povedal minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v televízii TVN24.

.

Podľa neho Trump zatiaľ nemá plán pre Ukrajinu, ale len „predpoklady“.

Predtým viaceré západné médiá napísali, že Európa diskutuje o vyslaní svojich vojakov na Ukrajinu, aby zabezpečili prípadné prímerie. Špekulovala o tom aj nemecká ministerka zahraničných vecí.

 

11:18 – Začala sa sériová výroba ukrajinskej bezpilotnej rakety „Paljanicja“, uviedol minister obrany Umerov.

Vykonáva ju spoločne štát a súkromný podnik.

Pripomenieme, že tento hybrid bol prvýkrát použitý v Donbase koncom augusta. Odvtedy neboli zaznamenané žiadne náznaky jeho masového použitia.

Uvádzalo sa, že zbraň vyzerá ako malá riadená strela, ale má menej sofistikovaný navádzací systém a menšiu bojovú hlavicu. Vďaka tomu je pravdepodobne lacnejšia a jednoduchšia na výrobu ako strely s plochou dráhou letu a balistické strely.

 

10:04 – Médiá tvrdia, že na Čečensko v noci zaútočili bezpilotné lietadlá.

Cieľom náletu bol údajne Kadyrovov špeciálny policajný útvar v Groznom.

O následkoch nie sú žiadne informácie. Ruská federácia útok oficiálne nepotvrdila.

Na Čečensko v noci zaútočili bezpilotné lietadlá

 

9:11 – Všetky potenciálne Trumpove plány v súvislosti s Ukrajinou sa zužujú na formulku „Územné ústupky bez členstva v NATO“.

K tomuto záveru dospela agentúra Reuters na základe analýzy údajov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii o tejto otázke.

Samotný Trump pritom ešte nezačal vypracúvať konečný plán mierového urovnania, uvádza agentúra s odvolaním sa na poradcov novozvoleného prezidenta USA.

.

Hlavná pracovná skupina pre túto otázku sa zatiaľ nestretla. A členovia republikánovho tímu diskutujú o nápadoch týkajúcich sa Ukrajiny medzi sebou alebo súkromne s Trumpom.

„V konečnom dôsledku bude podľa poradcov mierová dohoda pravdepodobne závisieť od priamej osobnej účasti Trumpa, Putina a Zelenského,“ píše agentúra.

Bývalý predstaviteľ Trumpovej administratívy, ktorý je teraz súčasťou republikánovho tímu, pre agentúru Reuters uviedol, že existujú tri hlavné iniciatívy: návrh budúceho osobitného vyslanca pre Ukrajinu Keitha Kellogga, plán zvoleného viceprezidenta J. D. Vancea a Trumpovho poradcu Richarda Grenella.

Všetky vylučujú členstvo Ukrajiny v NATO (ktoré požaduje Volodymyr Zelenskyj) a zavrhujú myšlienku vojenského návratu ukrajinských území, čím by sa zastavili boje na frontovej línii.

 

09:09 – Rusko sa pripravuje na ofenzívu na Cherson, uviedol pre Financial Times šéf chersonskej OVA Prokudin.

„Rusko tu chce začať ďalšiu ofenzívu,“ povedal Prokudin.

Dodal, že Rusi zhromaždili „300 člnov na prekročenie rieky“.

Serhij Bratčuk, hovorca Ukrajinskej dobrovoľníckej armády Juh, povedal, že Rusi sa naďalej pokúšajú obsadiť ostrovy na rieke Dneper, aby sa dostali bližšie k západnému brehu Chersonu. Nedávno uskutočnili rozsiahly útok na Kazatský ostrov, ktorý sa nachádza neďaleko Novej Kachovky.

Ukrajinskí predstavitelia majú podozrenie, že útok na Cherson je súčasťou ruského plánu na zvýšenie tlaku na Kyjev pred Trumpovým príchodom.

Cherson je teraz pod neustálym útokom bezpilotných lietadiel, ktoré lovia civilistov. To urýchlilo odchod obyvateľstva z mesta. Podľa FT z predvojnových 250 tisíc zostalo len 60 tisíc. V regióne – z milióna zostalo 158 tisíc ľudí.

 

08:48 – Ruská armáda podľa mapy Deep State postúpila v smere Kurachove a Pokrovka.

Konkrétne v centre samotného mesta Kurachove, pričom už ovládla väčšinu mesta.

Na juhu majú výrazný náskok v smere diaľnice do Kurachova zo západu v oblasti Suchého Jalova a Konstantinopolska.

.

 

08:36 – Nemecká ministerka zahraničných vecí pripustila vyslanie nemeckých mierových síl na Ukrajinu v prípade prímeria, informuje Die Welt.

„Okrem bezpečnostných záruk, ako je členstvo v NATO, je tu aj medzinárodná prítomnosť na zabezpečenie prímeria,“ povedala na stretnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli.

Na otázku o možnej úlohe Nemecka v tomto smere odpovedala, že všetko, čo by v budúcnosti slúžilo mieru, by samozrejme „podporili všetky sily na nemeckej strane“.

 

06:58 – Generálny tajomník NATO navrhol Ukrajine odložiť mierové rokovania s Ruskou federáciou, informoval denník The New York Times.

Nový šéf NATO navrhol, aby Ukrajina odložila akékoľvek mierové rozhovory s Ruskom, kým západní spojenci neposkytnú dostatočnú vojenskú pomoc, ktorá pomôže Kyjevu uspieť na bojisku a posilniť jeho pozíciu pre rokovania.

„Teraz nemá význam podrobne diskutovať o tom, ako by mohol vyzerať mierový proces,“ povedal Rutte v predvečer dvojdňového stretnutia ministrov zahraničných vecí v bruselskom sídle NATO.

„Uistite sa, že Ukrajina má všetko, čo potrebuje, aby mala silnú pozíciu v čase, keď sa tieto mierové rokovania začnú. Takže by som povedal: viac vojenskej pomoci a menej diskusií o tom, ako by mohol vyzerať mierový proces,“ dodal.

 

06:34 – Rusi zvýšili počet svojich jednotiek na obsadenej Kinburn Spit.

Uviedol to hovorca južných obranných síl Vladyslav Vološin v komentári pre Rádio Sloboda

Podľa neho sa tam sústreďujú najmä jednotky delostrelectva a protivzdušnej obrany.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

.
.
.

Veľmi vážne obvinenia vznesené proti Žilinkovi. Budú postačujúcim dôvodom na odvolanie nekonajúceho generálneho prokurátora

Napätie medzi vládou a generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom dosiahlo nový vrchol. Robert Fico ako premiér už viackrát vyzval generálneho prokurátora…

21. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Od Zelenského a Jermaka odskočil najdôležitejší spojenec

Dnes sa objavili dve správy, ktoré môžu naznačovať začiatok dištancovania sa vedenia SBU od Zelenského a Jermaka

22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán môže znamenať koniec nádeje viacerých európskych krajín poskytnúť Ukrajine „reparačný úver“

Trumpov mierový plán môže znamenať koniec nádeje viacerých európskych krajín poskytnúť Ukrajine „reparačný úver“ so zárukou zmrazených ruských aktív, píše…

22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Epstein pracoval pre Mossad, tvrdí bývalý vysoký predstaviteľ Vatikánu

Sexuálny delikvent Jeffrey Epstein bol izraelským spravodajským agentom, potvrdil Carlo Maria Vigano, bývalý pápežský veľvyslanec v USA a arcibiskup Ulpiany

22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin reaguje na americký plán. Dvíha aj varovný prst

Vladimir Putin v piatok vyhlásil, že americký plán by mohol „položiť základy“ dohody o mieri na Ukrajine. Prvýkrát tak potvrdil,…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Opozícia žiada odvolanie Melichera za jeho vyjadrenia. Štátny tajomník reaguje

Opozícia kritizuje štátneho tajomníka ministerstva obrany Igora Melichera za jeho vyjadrenia v televízii Markíza o tom, že by Ukrajina mala…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz, Macron a Starmer “sa spojili so Zelenským, aby odmietli Trumpov mierový plán”. USA použili veľmi tvrdé donucovacie prostriedky

Merz, Macron a Starmer „sa spojili so Zelenským, aby odmietli kľúčové prvky Trumpovho plánu“. O tom píše agentúra Bloomberg

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nový vrchol „kriedovej revolúcie“. Na pamätníku pred Úradom vlády sa objavil desivý nápis

Kriedová revolúcia dosiahla svoj nový vrchol. Pred Úradom vlády Slovenskej republiky sa objavil nápis, z ktorého tuhne krv v žilách

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aký bude Lajčákov osud potom ako unikli správy s Epsteinom? Premiér prehovoril

Rozhodnutie o tom, či Miroslav Lajčák skončí na poste poradcu predsedu vlády v súvislosti s medializovanými informáciami o komunikácii s…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska komisia opäť zasahuje do našich záležitostí, už začala konanie proti Slovensku

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávna novelizácia ústavy, ktorá…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky, kde rozum a intuícia vedú k spravodlivosti – aj keď sa jej…

21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sneh na Slovensku spôsobil komplikácie. Tieto oblasti boli zasiahnuté najviac

Silné sneženie na Orave a Liptove spôsobilo v piatok najmä skoro ráno komplikácie aj v regionálnej autobusovej doprave. Hovorca prepravnej…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pokrovsk je definitívne stratený

Pokrovsk je úplne stratený, vyhlásil ukrajinský vojak Vladislav Potockij po opustení mesta

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Polexit“? To by bolo Poľsko najďalej

Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski obvinil prezidenta Karola Nawrockého z pestovania „protieurópskeho ducha“ a zákonodarcom odkázal, že Poľsko musí…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pochybné praktiky Matovičových ľudí

Šíria propagandu bez priamych dôkazov, len aby očiernili vládu

21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sanitka nedala prednosť, odhodené auto na chodníku zrazilo deti. Celkovo šesť zranených

Šesť ľudí vrátane štyroch detí utrpelo zranenia pri nehode sanitky a osobného auta, ktorá sa v piatok stala v českom…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinskí „organizátori“, ktorí stoja za útokmi na poľské železničné trate sú identifikovaní

Poľské médiá zverejnili mená dvoch Ukrajincov, ktorí údajne spáchali výbušné sabotáže na poľských železniciach v mene Ruska. Obaja podozriví údajne…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by PS. Republika pred Hlasom

Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko , volilo by ho 22,1…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ševčík pre HS: Vláda ľudí na krádeže nenabádala, problém vytvorila hystéria opozície. Spoločenská atmosféra je toxická, agresivita rastie aj kvôli verbálnemu násiliu

Podľa opozície môže za nárast drobnej majetkovej kriminality novela trestného zákona spred takmer dvoch rokov. Koalícia – naopak – viní…

21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily sú „vyčerpané týmto rokom vojny“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán: Zatiaľ čo USA vedú mierové rokovania, predseda Európskej komisie hľadá ešte viac peňazí na vojnu

Ukrajina, 21. novembra 2025 - Dnes si pripomíname výročie Majdanu na Ukrajine. Ide jednoznačne o najväčšiu tragédiu našej novodobej histórie…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Kryptomeny v panike, bitcoin vymazal celý rok a trh padá

Kryptomenový trh sa v posledných týždňoch prepadá do hlbokej paniky, pričom celková trhová kapitalizácia klesla o viac ako 1,2 bilióna…

21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Dukle Trenčín už majú nového trénera. Kto sa postaví na lavičku vojakov?

Vedenie slovenského extraligového hokejového klubu HK Dukla Trenčín už našlo náhradu za odvolaného fínskeho kouča Tommiho Hämäläinena. Stal sa ním…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Ficova vláda chystá veľmi zlú vec, tvrdí exminister

Vláda premiéra Roberta Fica a Ministerstvo spravodlivosti SR vedené Borisom Suskom predložili najväčšiu zmenu Občianskeho zákonníka od 60. rokov minulého…

21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Možno ste nevedeli, ako vyzerá vnútro týchto 18 predmetov

Svet je plný vecí, ktoré používame denne, no len málokedy vidíme ich vnútro, skryté vrstvy a mechanizmy, ktoré im dávajú…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Americkí sudcovia chcú obnoviť súdne konania spájajúce Tylenol s autizmom

Americký odvolací súd rozhoduje o tom, či obnoví viac ako 500 súdnych žalôb podaných rodičmi, ktorí tvrdili, že autizmus alebo…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia si pýtali vysvetlenie, na tie najčudnejšie veci, ktoré videli

Vysvetlenie je prvá vec, ktorá človeku napadne, keď sa ocitne zoči-voči niečomu, čo nedáva zmysel. Niekedy jednoducho idete po ulici,…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Keby študent vulgárne písal o Čaputovej, za vzor by ho nedávali

Mainstreamové médiá robia chybu, ak dávajú mladým ľuďom za vzor študenta z Popradu, ktorý napísal vulgárny odkaz smerom k premiérovi…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruský motostrelec natočil veľavravné video s kolónou zajatých ukrajinských vojakov v oblasti Krasnoarmejska

Ukrajina, 21. novembra 2025 - Stredná skupina ruských vojsk dokončuje obsadenie a čistenie Krasnoarmejska od rozptýlených zvyškov militantov Ozbrojených síl…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Belehradský súd zrušil prvostupňový rozsudok v prípade rodičov chlapca, ktorý pred dva a pol rokom počas masovej streľby na Základnej škole Vladislava Ribnikara v Belehrade zastrelil deväť ľudí. Nariadil obnovené súdne konanie.

Včera 20:22

Merz bol prvým z európskych lídrov, ktorý telefonoval s Trumpom a diskutoval o novom americkom pláne pre Ukrajinu, píše denník Bild s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého kabinetu Corneliusa.

Podľa neho boli s Trumpom „dohodnuté ďalšie kroky na úrovni poradcov“.

Včera 20:13

Richard Takáč upozornil, že európske zmeny výrazne ovplyvnia fungovanie slovenského agrosektora po roku 2028 a je preto potrebné aktívne presadzovať také riešenia, ktoré budú férovejšie a zohľadnia štruktúru slovenského poľnohospodárstva.

Včera 19:51

.

Bizarná teória: Dieťa má dať súhlas na výmenu plienky

Austrália prišla s ďalším bizarným nápadom. Vaše dieťa by Vám malo dať súhlas na to, aby ste mu mohli vymeniť plienku:…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa trénera Guardiolu sa skutočná sezóna začína až teraz. Hráči Manchestru City sa chcú dotiahnuť na vedúci Arsenal

Tréner anglického futbalového klubu Manchester City vyhlásil, že \"skutočná sezóna sa začína teraz\", keď jeho tím sa snaží dotiahnuť na…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Európska únia tvrdí, že Ukrajina potrebuje 135 miliárd eur, pričom Orbán považuje návrhy na financovanie Ukrajiny za „absurdné“

„Prestaňme financovať vojnu, ktorú nemožno vyhrať, spolu s korupčnou ukrajinskou vojnovou mafiou a sústreďme svoje sily na nastolenie mieru,“ napísal…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Hnutie Republika rastie medzi mladými“

Podľa nového prieskumu je strana hnutie Republika medzi mladými ľuďmi druhá najpopulárnejšia strana, informujú europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu

Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu predloženého USA, píše The Wall Street Journal

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov