Vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

20:00

V prípade požiaru v bare v Crans-Montana, pri ktorom zahynulo 41 ľudí, vyšetruje švajčiarska prokuratúra ďalšie štyri osoby.

19:59

Traja maskovaní lupiči prepadli pobočku francúzskej banky Crédit Agricole v Neapole. Po príchode polície sa zabarikádovali v banke. Tam dve hodiny zadržiavali približne 25 osôb. Páchateľom sa z miesta činu podarilo ujsť.

19:57

Poslanec Hizballáhu Husajn al-Hádždž Hasan uviedol, že rozhodnutie vlády Libanonu viesť priame rokovania s Izraelom je chybou. Vyzval Libanon, aby prestal robiť ústupky voči Izraelu a USA.

19:04

Von der Leyenová a Rutte sa dohodli posilniť vzťahy medzi EÚ a NATO. Diskutovali aj o nadchádzajúcom samite NATO v Ankare.

19:03

Macinka si predvolal ruského veľvyslanca v ČR Alexandra Zmejevského. Urobil tak v súvislosti s vyhrážkami niekoľkým českým spoločnostiam.

18:19

Arcibiskupka z Canterbury vyhlásila, že stojí za pápežom. Anglikánov požiadala, aby sa k pápežovi pripojili a modlili sa za mier a spravodlivosť.

18:18

Jisrael Kac varoval Irán, že ak odmietne návrh USA, podľa ktorého sa má vzdať jadrového zbrojenia, tak Izrael zasiahne ešte bolestivejšie na nové ciele.

17:12

Ruskí predstavitelia uviedli, že ruský súd odsúdil Poliaka na 13 rokov väzenia kvôli tomu, že bojoval na strane Ukrajiny.

17:11

Hegseth uviedol, že USA sú pripravené obnoviť bojové operácie, ak Irán nebude súhlasiť s mierovou dohodou.

17:10

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump nemá právo vyhrážať sa krajinám.

17:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina tvrdí, že prvýkrát zasiahla kórejskú armádu v Kurskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine
Ilustračné foto
❚❚
.

19:31 – Hlavný veliteľ AFU informoval o činnosti ruskej armády na juhu Ukrajiny.

Informoval o tom prezident vo svojom večernom príhovore.

Zelenskyj tiež uviedol, že v Kurskej oblasti Ruskej federácie sa už nachádza 11 000 príslušníkov armády KĽDR.

.

 

18:58 – Kanada poslala na Ukrajinu prvý systém protivzdušnej obrany NASAMS. Kyjev očakáva, že ho dostane do konca tohto roka, povedal Zelenskyj.

 

18:41 – Spoločnosť Rheinmetall čoskoro dokončí svoj druhý závod na Ukrajine. Oznámil to generálny tajomník NATO na spoločnej tlačovej konferencii s kancelárom Scholzom.

Podľa Marka Rutteho nemecký obranný koncern výrazne zvýšil výrobu munície, zatiaľ čo európske a americké spoločnosti nadviazali v Bavorsku spoluprácu na výrobe 1 000 rakiet pre systémy Patriot SAM, ktoré USA dodávajú Ukrajine.

.

Rusko predtým uviedlo, že všetky zariadenia vojensko-priemyselného komplexu na území kontrolovanom kyjevským režimom sú legitímnym vojenským cieľom.

 

17:46 – Putin prijal severokórejského ministra zahraničných vecí, ktorý prisľúbil, že KĽDR bude „pevne stáť po boku ruských súdruhov“.

Ruský prezident prijal v Kremli severokórejskú ministerku zahraničných vecí Choi Seon-hee, uviedol hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

S ruským ministrom zahraničných vecí sa stretla v piatok. Na tomto stretnutí podľa BBC Choi doslovne povedala:

.

„Od samého začiatku „špeciálnej vojenskej operácie“ dal ctihodný súdruh predseda štátnych záležitostí Kim Čong-un pokyn, aby sme bez toho, aby sme sa na niekoho obzerali, dôsledne a mocne podporovali a pomáhali ruskej armáde a ruskému ľudu v ich svätej vojne.“

 

15:00 – Ak Trump vyhrá voľby, mohol by náhle prerušiť pomoc Ukrajine, čo by chcel Putin využiť, naznačili európski diplomati v komentároch pre Politico.

„Pomoc by sa mohla zastaviť zo dňa na deň. Putin to bude chcieť využiť a povedať, že si beriem Donbas, Krym, a potom počkať do budúcna,“ uviedol zdroj, ktorý komentoval republikánov sľub ukončiť vojnu do 24 hodín.

Francúzsky minister pre európske záležitosti Benjamin Haddad vyzval európske krajiny, aby pokračovali v podpore Ukrajiny na vlastnú päsť, ak sa USA rozhodnú ju ukončiť. Rovnako ako riešenie vlastných obranných kapacít.

„Nemôžeme nechať voličov vo Wisconsine rozhodovať o európskej bezpečnosti,“ povedal Haddad.

 

14:31 – Rusko túto jeseň používa desaťkrát viac Šáhidov ako pred rokom, uviedol Zelenskyj po výsledkoch Stavky najvyššieho veliteľa.

O práci protivzdušnej obrany informoval prezidenta úradujúci veliteľ vzdušných síl Anatolij Krivonožko.

„Posilnenie protivzdušnej obrany v regiónoch, ktoré to najviac potrebujú, vývoj nových riešení v boji proti KAB, posilnenie mobilných palebných skupín. Teraz Rusko používa asi desaťkrát viac Šáhidov ako na jeseň minulého roka, preto im musíme plne čeliť,“ píše prezident.

.

 

13:39 – Je potrebné rozkopať Kyjev a ďalšie mestá mimo frontovej línie, hovorí veterán ATO a výrobca vojenskej techniky Martin Brest.

„Musíme začať kopať Kyjev. Nielen Pokrovsk. Vykopať všetko. Potom budeme kopať, ak vôbec niečo. Musíme sa začať pripravovať na normálne bojové operácie,“ povedal Brest.

 

12:05 – Ukrajina dostane z USA 212 obrnených vozidiel Stryker. Boli zahrnuté do extrémneho balíka v hodnote 425 miliónov dolárov, ktorý bol oznámený v piatok, napísal Forbes.

.

Publikácia sa domnieva, že táto technika pôjde do Kurskej oblasti, aby pomohla AFU odraziť očakávanú ofenzívu severokórejskej armády.

K tomuto záveru publikácia dospela vzhľadom na skutočnosť, že väčšina ukrajinských Strykerov sa už nachádza v blízkosti Kurska. A tam ich schopnosti najviac zodpovedajú charakteru bojov, domnieva sa Forbes.

 

11:50 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily zasiahli infraštruktúru vojenských letísk, energetických zariadení a ropnej rafinérie AFU;

.

– Denné straty AFU v oblasti zodpovednosti západného zoskupenia Ozbrojených síl Ruskej federácie dosiahli až 440 vojakov;

– AFU na Dnepri stratila za deň až 65 vojakov;

– Jednotky južnej skupiny vojsk postúpili hlboko do obrany nepriateľa, AFU stratila vyše 490 vojakov, FBM Kirpi;

– Jednotky strednej skupiny vojsk zlepšili svoje taktické postavenie, AFU stratila vyše 420 vojakov;

– Sily protivzdušnej obrany počas dňa zostrelili štyri strely HIMARS, bombu Hammer a 42 ukrajinských bezpilotných lietadiel;

– Jednotky skupiny síl Vostok zlepšili svoje postavenie na frontovej línii, AFU stratila až 110 vojakov;

– Straty AFU v oblasti zodpovednosti skupiny „Sever“ dosiahli v priebehu dňa viac ako 25 vojakov.

.

 

10:55 – Na Ukrajine po prvýkrát od začiatku vojny klesá počet tých, ktorí sú pripravení tolerovať vojnu „tak dlho, ako to bude potrebné“.

Podľa prieskumu KMIS je ich stále väčšina (63 %), ale už o 10 % menej ako vo februári (73 %).

Najvýraznejší pokles je na juhu (50 % oproti 68 %) a východe (38 % oproti 70 %), ktoré sú najviac postihnuté bojmi.

Počet tých, pre ktorých bolo ťažké odpovedať na otázku, do akej miery by boli ochotní tolerovať vojnu, sa za šesť mesiacov prudko zvýšil (12 % oproti 4 %). O štyri percentá viac ľudí uviedlo, že sú ochotní tolerovať ďalších šesť mesiacov až rok.

 

09:20 – Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková pricestovala do Kyjeva na neohlásenú návštevu, uviedol DW.

.
Baerbocková
Na snímke vľavo nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v Kyjeve

 

08:30 – Ruské jednotky sa z juhu blížia ku kľúčovej dedine Razliv. Hrozí, že prerušia cestu, ktorá vedie zo západu do Kurachova.

Podľa mapy ukrajinskej vojenskej webovej stránky Deep State je to do Razliva z frontovej línie pri Jasnej Poľane len niečo vyše šesť kilometrov.

Ešte včera bola táto vzdialenosť podľa tej istej mapy viac ako osem kilometrov.

„Prielom v smere na Razliv pokračuje K bojom o túto osadu dôjde veľmi skoro,“ potvrdzuje ukrajinský bojovník s volacím znakom ‚Muchnoi‘.

Rusi, ktorí postupujú z juhu smerom na Kurachovo, postúpili aj v oblastiach Maksimovka a Trudovoje, informuje kanál Telegram.

Severne od Kurachova DS potvrdzuje ruský postup smerom na Voznesenku. Ukrajinská armáda však píše, že obec Iliinka bola „takmer stratená“.

.

 

07:30 – Ukrajina tvrdí, že prvýkrát zasiahla kórejskú armádu v Kurskej oblasti.

Informoval o tom vedúci „Centra boja proti dezinformáciám“ pri Rade národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Andrij Kovalenko.

„Prvá armáda KĽDR sa už dostala pod paľbu v Kurskej oblasti,“ – povedal Kovalenko bez uvedenia podrobností. Rusko túto informáciu nepotvrdilo.

Kurská oblasť
Mapa Kurskej oblasti

 

06:30 – Nemecký expert na ponorky spochybnil verziu o poškodení Nord Streamu Ukrajincami z jachty Andromeda. Píše o tom nemecký denník Bild.

Podvodný archeológ Sven Thomas povedal, že na takúto operáciu nie je potrebná len jedna jachta, ale niekoľko ďalších plavidiel. Ako aj stacionárnu plošinu so žeriavmi, kotviacim systémom a záťažou, ktorej hmotnosť by mala byť aspoň jedna tona.

.

Okrem toho by Andromeda musela byť ukotvená presne nad miestom potápania, čo by si vyžadovalo tri až štyri ťažké kotvy s lanami dlhými až 500 metrov, inak by ju vlny a vietor jednoducho vyniesli na otvorené more.

Motor s výkonom 75 koní by nebol schopný udržať jachtu na mieste manévrovaním, ani by nebol schopný uniesť požadované množstvo výbušnín – približne 400 kilogramov.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Projekt Katolícky spevník analyzuje všetky piesne, zapojte sa do prieskumu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Meta ukončí kontrakt so spoločnosťou Sama

Spoločnosť Meta ukončí významný kontrakt so spoločnosťou Sama, ktorá zabezpečovala odstraňovanie škodlivého, násilného a nenávistného obsahu na Facebooku v subsaharskej…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili deň, v závere sa venovali i správe o členstve Slovenska v EÚ

Poslanci Národnej rady SR ukončili tretí rokovací deň 49. parlamentnej schôdze. Takmer celé popoludnie venovali debate o výročnej správe o…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predstavitelia Únie navštívia v piatok Budapešť, aby diskutovali o odblokovaní eurofondov aj maďarskom vete voči pôžičke pre Ukrajinu

Predstavitelia Európskej únie navštívia v piatok Maďarsko, aby s nastupujúcou vládou Pétera Magyara rokovali o zrýchlení normalizácie vzťahov medzi Bruselom…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Slovensko nepodporí sankčný balík, ak nebude v prevádzke ropovod Družba

Slovensko nepodporí ďalší sankčný balík Európskej únie proti Rusku, ak nebude v prevádzke ropovod Družba. Vyplýva to z vyjadrenia ministra…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa pripravuje na výpadky v dodávkach potravín, hrozí nedostatok oxidu uhličitého

Britská vláda pripravila núdzové plány pre prípad nedostatku oxidu uhličitého, ktorý je kľúčový pre potravinársky priemysel. Dôvodom je riziko narušenia…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington pritvrdzuje proti Iránu, hrozí blokádou aj ďalšími útokmi

Spojené štáty budú blokovať iránske prístavy „tak dlho, ako to bude potrebné“, vyhlásil minister obrany Pete Hegseth a pohrozil obnovením…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zlomový bod pre AfD. Súd rozlúskol kauzu, ktorá ovplyvnila voľby

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

SEKLO MA … ale liečim sa

Kniha „SEKLO MA … ale liečim sa“ nie je amatérskym vysvetľovaním problému našich platničiek. Ide o dielo štyroch vysoko profesionálnych…

16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko plánuje umiestniť na obežnú dráhu jadrové zbrane

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste si navarili, to si aj zjedzte

V PS neobratne otvorili tému Benešových dekrétov. V relácii Téma s Petrom Bielikom o tom hovoril poslanec György Gyimesi

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otázka Šimečkovi: koľko peňazí by vám ostalo, keby ste skritizovali maličký štátik?

Pýta sa exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení

16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už to začína: Povzbudení progresívci volajú po spájaní, ale zabudli na jednu vec

Situácia v Maďarsku dostala našu opozíciu na kone – majú pocit, že slovenský volič sa nechá inšpirovať južným susedom, a…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Slovensko dostalo prvý systém PVO Barak

Slovensko dostalo prvú dodávku objednaného systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste. Informoval…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda stojí pred vážnym problémom

Počet obyvateľov Ukrajiny sa drasticky znížil, a preto najväčším problémom armády už nie je nedostatok zbraní. Bude ukrajinská armáda nútená…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Lídri Izraela a Libanonu oznámili 10-dňové prímerie

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Posielal Orbán zámerne utečencov na naše hranice? Opozícia mobilizuje, rezort vnútra reaguje

Ministerstvo vnútra reaguje na vyjadrenia opozičných politických strán ohľadom nelegálnej migrácie, na ktorú mal poukazovať víťaz parlamentných volieb v Maďarsku…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drulák pre HS: Magyar si roky nahrával vlastnú manželku, všetko si archivoval a neskôr to využil ako odrazový mostík pre svoj politický nástup. To je neospravedlniteľné a pre mňa je to ľudský odpad

Petr Drulák nepatrí k tým, ktorí slová vyberajú opatrne a sú za každú cenu politicky korektní. A víťazstvo Pétera Magyara…

16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odovzdala Česku ženu údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach

Slovenská polícia vo štvrtok odovzdala českým úradom zadržanú americkú štátnu občianku údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach. V Českej republike…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Matovič nechal Gašparovi odkaz. Netušil však, že si tým zavaril

Líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič sa opäť utrhol z reťaze. Najnovšie zanechal v kancelárii podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (SMER-SSD) odkaz s pripomenutím,…

16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tragická zrážka vlaku s kamiónom: Hlásia úmrtie a 21 zranených

Z dôvodu zrážky vlaku s kamiónom na železničnom priecestí je prerušená železničná doprava v úseku Dunajská Streda – Dolný Štál.…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré krajiny nemajú oficiálnu menu? Prehľad vás prekvapí

Oficiálna mena je základom fungovania väčšiny štátov, no existujú aj výnimky. Niektoré krajiny oficiálna mena vôbec nemajú a namiesto nej…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Plán USA zlyhal

Plán USA zlyhal: nové vedenie Iránu sa ukázalo byť ešte tvrdšie ako to predchádzajúce, píše The Wall Street Journal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prístavy, stanice, továrne: Rusko uskutočnilo kombinovaný útok na zadné ukrajinské oblasti

Rusko, 16. apríl 2026 - Ruské jednotky od večera uskutočnili silný spoločný útok na zadné ukrajinské oblasti. Na útoky na…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Progresívci povýšili heslo „Dosť bolo Fica“ na „Rusi domov“

Opozícii po maďarských voľbách načisto preplo. A už sa cítia víťazmi budúcich parlamentných volieb. Pritom si neuvedomujú jednu podstatnú vec,…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mladá Boleslav získala produktívneho kanadského útočníka zo slovenskej extraligy

Český hokejový klub BK Mladá Boleslav príchod novej posily na sezónu 2026/2027. Stal sa ňou kanadský útočník Jordan Martel, ktorý…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

„Aj Goebbels by si oblízal prsty“. Magyarova krížová výprava proti médiám začala tvrdým útokom

Víťaz maďarských volieb poskytol rozhovor v štúdiu verejnoprávnej televízie M1. Moderátorka ani nestihla otvoriť tému, už sa vyhrážal „nápravou” mediálneho…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán bude hrať na MS 2026 napriek vojne, Infantino hovorí o „budovaní mostov“

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino potvrdil, že Irán sa zúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta, a to napriek pretrvávajúcemu konfliktu…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Pozor zmena! Pri petícii za referendum platí novinka

Pri petícii, ktorou občania žiadajú vyhlásenie referenda, bude po novom povinné uviesť aj dátum narodenia. Vyplýva to z novely zákona…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko pripravilo asymetrickú odpoveď na novú hrozbu

Rusko, 16. apríl 2026 - Neúspešné rokovania medzi Iránom a USA v podstate odsúdili Hormuzský prieliv. Jedna z hlavných obchodných…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

20:00

.

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby? Toto vás prekvapí

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby a čo za tým vlastne stojí? Tento zvláštny zvyk, pri ktorom sa psy…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Aliancia za rodinu: Prečo sa zabúda na siroty? Výzva poslancom NR SR

V Národnej rade sa nachádza návrh zákona, ktorým sa má zvýšiť minimálne výživné na nezaopatrené dieťa z výšky 30% životného…

16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čokoládovú výrobu z Trnavy vlastník Figara presunie do Českej republiky

Výrobu z čokoládovne Figaro v Trnave chce spoločnosť Valeo Foods v priebehu tohto roku premiestniť do závodu v Rohatci, ktorý…

16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov