vojna na ukrajine

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

19:50

Dominikánsku republiku zasiahol výpadok elektrickej energie. Výpadok postihol aj niektoré oblasti hlavného mesta Santo Domingo.

19:40

Polícia zatkla bývalého britského veľvyslanca v USA Petera Mandelsona pre podozrenie zo zneužitia úradnej moci v súvislosti s jeho väzbami na Epsteina.

19:38

Súd v Madride zrušil rozhodnutie sudcu, aby sa v prípade manželky španielskeho premiéra pre údajnú spreneveru verejných financií začal súdny proces s porotou.

19:36

Politico a Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa SBU informovali, že drony, ktoré zasiahli v Rusku prečerpávaciu stanicu dôležitú pre prevádzku ropovodu Družba, patrili Ukrajinskej bezpečnostnej službe.

19:34

Tusk vyhlásil, že Poľsko a Francúzsko začali rokovania o jadrovom odstrašovaní.

19:33

Waldemar Žurek vytvoril tím na preverenie poľských súvislostí v Epsteinovej kauze. Tím sa bude zaoberať aj podozreniami na trestnú činnosť v Poľsku.

19:32

Talianska polícia zadržala Mussoliniho poznámky. Podľa expertov sa poznámky týkajú stretnutia s Hitlerom na hrade Klessheim.

18:21

Letecké sily Peru informovali, že pri havárii vojenského vrtuľníka v departemente Arequipa v Peru zahynulo pätnásť ľudí.

18:18

Členské štáty EÚ sa nedohodli na prijatí 20. balíka sankcií proti Rusku. Kallasová naznačila, že dohodu okrem Maďarska blokovalo aj Slovensko.

18:13

Budanov uviedol, že ďalšie kolo rozhovorov o ukončení vojny na Ukrajine by sa mohlo uskutočniť koncom tohto týždňa.

18:06

USA nariadili svojim diplomatom a ich rodinným príslušníkom v Libanone aby krajinu opustili.

17:20

Rakúska ministerka zahraničných vecí Beate Meinl-Reisingerová kritizovala oznámené veto Maďarska voči protiruským sankciám. Ministerka uviedla, že mier bude možný len vtedy, keď budú náklady pre Rusko také vysoké, že už nebude mať zmysel pokračovať vo vojne.

17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – USA investujú 6,9 miliardy dolárov do výroby bômb pre Ukrajinu, Japonsko a Bulharsko

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

vojna na ukrajine
Ilustračné foto
❚❚
.

16:30 – Ruské vojenské blogy píšu o úplnom obsadení Ugledaru v Doneckej oblasti ruskou armádou a zverejňujú videá s prítomnosťou Rusov v rôznych častiach mesta. Ukrajina to nepotvrdila.

 

16:20 – Nový generálny tajomník NATO sa už vyjadril k ruským hrozbám

.

Nový generálny tajomník NATO Rutte v prvý deň svojho pôsobenia vo funkcii uviedol, že nevidí žiadnu hrozbu, že Rusko použije jadrové zbrane, a vyzval, aby sme nepočúvali ruské jadrové hrozby.

„Samozrejme, že z Kremľa pravidelne počúvame hrozby a táto rétorika je bezohľadná a nezodpovedná. Zároveň však musím jasne zdôrazniť, že nevidíme žiadnu hroziacu hrozbu použitia jadrových zbraní. Nechajme ho hovoriť o jeho jadrovom arzenáli – pretože on chce, aby sme hovorili o jeho jadrovom arzenáli. A ja si myslím, že by sme to nemali robiť. Musíme sa sústrediť na skutočnosť, že v súčasnosti neexistuje žiadna hrozba použitia jadrových zbraní,“ povedal generálny tajomník.

Ústupky Putinovi by podľa neho vytvorili nebezpečný precedens.

„Potom sa bude zdať, že použitie vojenskej sily umožňuje krajine získať to, čo chce. A to nemôžeme urobiť,“ povedal Rutte.

Pripomenieme, že západné médiá už skôr napísali, že Biden po Putinových vyhláseniach o zmene jadrovej doktríny nedal Ukrajine súhlas na raketové údery Západu na Ruskú federáciu.

.

 

16:10 – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí poprelo informácie denníka Financial Times, že Sibiga bol v Spojených štátoch a rokoval o možnosti ukončenia vojny na fronte.

„Informácie zdroja Financial Times o tom, že minister diskutoval o kompromise, jednoducho nie sú pravdivé a čudujeme sa, kto má vôbec záujem šíriť takéto nepravdivé správy,“ uviedol hovorca ministerstva Georgij Tychij.

Podľa jeho slov sa zúčastnil na každom stretnutí ministra v New Yorku.

 

.

15:50 – Stovky príslušníkov ukrajinskej armády sú „uväznené“ v Ugledare, informoval The Telegraph.

Podľa neho boli evakuačné cesty z mesta odrezané a zásoby potravín, munície a paliva sa míňajú.

„Situácia v Ugledare je mierne povedané komplikovaná. Útok teraz prichádza z troch strán,“ povedal vojenský dôstojník Stanislav Bunjatov.

Podľa jeho údajov sa vojaci snažia „vykĺznuť z obkľúčenia“ v skupinách po 10 ľudí. Štyria až šiesti z nich prežijú.

 

15:00 – Postup ruských ozbrojených síl v dvoch oblastiach a straty AFU. Situácia v Kurskej oblasti. Ruský pohľad:

– Počas dňa dosiahli straty ukrajinskej strany viac ako 340 osôb, päť obrnených vozidiel vrátane dvoch tankov. Dvaja príslušníci AFU sa vzdali ako vojnoví zajatci;

– Celkovo Kyjev počas bojov stratil viac ako 19 250 vojakov, 135 tankov, 65 bojových vozidiel pechoty;

– Ruská armáda odrazila dva nepriateľské protiútoky v smere na Plechov. Dva pokusy ukrajinských ozbrojených síl o prerazenie hranice v smere na Novú Puť boli odrazené;

– Jednotky skupiny síl „Sever“ pokračovali v ofenzíve a porazili ukrajinské formácie v oblastiach Ľubimovka, Nový Put, Mykolajevo-Darjino a Plechovo;

.

– Ruské letectvo zasiahlo ukrajinské zálohy v Sumskej oblasti;

– Ruská armáda na dvoch miestach v Kurskej oblasti postúpila a skonsolidovala sa, pričom vyčistila územie od nepriateľa, uviedol Alaudinov.

– Útok AFU na Kurskú oblasť sa odzrkadlil v pravidelnej správe OHCHR zverejnenej v Ženeve.

 

14:10 – Situácia na fronte 1. októbra 2024

.
Situácia na fronte 1. októbra 2024
Situácia na fronte 1. októbra 2024
Situácia na fronte 1. októbra 2024
Situácia na fronte 1. októbra 2024

13:16 – Biden môže po novembrových voľbách udeliť Ukrajine povolenie na diaľkové údery proti Ruskej federácii, informovala agentúra AP s odvolaním sa na zdroje.

„Biden je príliš opatrný na to, aby dal toto povolenie pred voľbami. Ale po skončení volieb môže toto povolenie udeliť,“ povedal zákonodarca z výboru pre zahraničnú politiku.

Podľa AP ide o „nádej, ktorú živia mnohí ukrajinskí predstavitelia“.

 

12:39 – Nový minister zahraničných vecí Sibiga rokoval so svojimi západnými partnermi v USA o možnosti ukončenia vojny na frontovej línii, píše Financial Times s odvolaním sa na zdroje.

.

Uvádza sa, že má „pragmatickejší postoj k možnosti rokovaní o princípe ‚pôda výmenou za bezpečnosť‘ (t. j. odmietnutie vrátenia vojensky obsadených území výmenou za členstvo v NATO alebo podobné záruky západných krajín – pozn. red.), než tomu bolo v prípade Kulebu, za ktorého bola dokonca diskusia na túto tému zakázaná.

„Čoraz otvorenejšie hovoríme o tom, ako sa to skončí a čoho sa bude musieť Ukrajina vzdať, aby získala trvalú mierovú dohodu. A to je veľká zmena oproti situácii spred šiestich mesiacov, keď boli takéto reči tabu,“ povedal jeden z diplomatov prítomných v New Yorku.

Pripomeňme, že Stoltenberg pri odchode z postu generálneho tajomníka NATO pripustil, že Ukrajina môže byť prijatá do aliancie len s kontrolovanými územiami.

 

11:54 – Scholz plánuje „v najbližších týždňoch“ uskutočniť rozhovor s Putinom, citoval nemecký denník Die Zeit svoje zdroje.

Predtým sa uvádzalo, že Scholz sa o dva týždne v Nemecku stretne s Bidenom a Zelenským.

Nedávno médiá tiež informovali, že Scholz pripravuje svoju mierovú iniciatívu, ktorá predpokladá ukončenie vojny na frontovej línii.

.

 

11:14 – Ruské jednotky výrazne postúpili v Ugledare, ukazuje mapa Deep State.

Súdiac podľa nej je pod kontrolou AFU len jedna ulica mimo hlavnej časti mesta. Niekoľko ďalších štvrtí sa nachádza v šedej zóne.

Pripomeňme, že včera bolo oznámené, že Rusi vstúpili do Ugledaru zo západu a juhu.

Aj armáde Ruskej federácie sa podarilo postúpiť západne od mesta Vodyanoye, smerom na Bogojavlenku. Zostávajú k nej 3 kilometre.

Predtým istý vojenský dôstojník napísal, že Rusi úmyselne neodrezali poslednú cestu do Ugledaru, pri ktorej sa nachádzali, ale snažili sa dostať na sever – priamo k dedine Bogoyavlenka, kde by AFU mohla ustúpiť z Ugledaru.

Mapa 1

 

.
Mapa 2

 

10:56 – Minister pre európske záležitosti uviedol, že Francúzsko stále nevylučuje možnosť vyslania vojakov na Ukrajinu v rámci výcvikových misií.

 

10:37 – NATO oznámilo veľkosť svojej armády: pol milióna ľudí v stave vysokej pripravenosti.

Údaje oznámil Stoltenberg, ktorý odovzdal právomoci generálneho tajomníka Marka Rutteho.

Tieto čísla sa približne rovnajú ruskému zoskupeniu na Ukrajine, ktoré podľa médií predstavuje 540 000 ľudí. Podľa rovnakých údajov má Ukrajina 450 000 ľudí.

 

.

10:05 – Rusko zaútočilo na rozvodňu a odpojilo jedno z elektrických vedení v Záporožskej jadrovej elektrárni, uviedlo ministerstvo energetiky.

Ministerstvo uviedlo, že jadrová elektráreň bola „na pokraji výpadku“.

Pripomeňme, že v posledných týždňoch Ukrajina tvrdí, že Rusko plánuje útočiť na rozvodne jadrových elektrární kontrolovaných Ukrajinou. Záporožská jadrová elektráreň je pritom pod ruskou kontrolou.

 

09:00 – USA investujú 6,9 miliardy dolárov do výroby bômb pre Ukrajinu, Japonsko a Bulharsko.

Na webovej stránke Pentagónu sa objavila správa o objednávke neurčitého počtu bômb s malým priemerom od spoločnosti Boeing, ktoré sa majú vyrobiť do konca roku 2035.

Pripomenieme, že minulý týždeň USA oznámili, že na výrobu nových zbraní pre Ukrajinu vyčlenili 2,4 miliardy dolárov.

.

 

07:28 – Nad Belgorodskou oblasťou bolo v noci zničených osem ukrajinských dronov, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Informácie o škodách a obetiach nie sú k dispozícii.

 

07:08 – Odchádzajúci generálny tajomník NATO Stoltenberg uviedol, že Ukrajina by mohla byť prijatá do aliancie len s kontrolovaným územím. A to by sa mohlo stať nástrojom na ukončenie vojny.

Zároveň dal jasne najavo, že myšlienka vstupu celej Ukrajiny do NATO pozdĺž hranice z roku 1991 by mohla vojnu predĺžiť.

„Ak povieme, že jediným spôsobom, ako sa Ukrajina môže stať členom, je ukončiť vojnu a mať plnú kontrolu nad celým ukrajinským územím, potom dáme prezidentovi Putinovi všetky podnety, aby len našiel spôsob, ako pokračovať vo vojne,“ povedal Stoltenberg pre agentúru Interfax-Ukrajina.

.

Podľa neho by členstvo časti území „mohlo byť spôsobom, ako zaručiť, že keď sa dosiahne nejaká dohoda medzi Ruskom a Ukrajinou, tam sa to skončí“.

Generálny tajomník spresnil, že „Ukrajina sama rozhodne, čo je prijateľné“. Krajiny Aliancie sa budú musieť na tejto otázke dohodnúť aj medzi sebou.

Ak vojna vyústi do dohôd „o novom usporiadaní, potom by sme sa, samozrejme, mali uistiť, že vojna sa tam naozaj zastaví“. Podľa Stoltenberga „členstvo v NATO môže byť spôsobom, ako zabezpečiť trvalý mier pre Ukrajinu a to, aby sa tam vojna naozaj skončila“.

Generálny tajomník predtým povedal, že hlavnou podmienkou rozhovorov o členstve by malo byť víťazstvo Ukrajiny vo vojne.

 

.

06:59 – Rusi vstúpili do Ugledaru zo západu a juhu, informoval Deep State.

Publicistika dodáva, že ruská armáda vyvesila svoje vlajky v západnej časti mesta.

Z-public tiež informuje, že ruská armáda obsadila západnú časť Ugledaru a prevzala kontrolu nad blokom výškových budov.

Generálny štáb AFU túto informáciu zatiaľ nepotvrdil.

Mapa

 

06:47 – Vojna na Ukrajine, 30. septembra. To hlavné:

– Ministerstvo obrany uviedlo, že ruské zoskupenie „Centrum“ oslobodilo Nelepovku v DĽR.

– Straty AFU za deň dosiahli celkovo až 1 895 osôb, spresnilo ruské ministerstvo.

– Úder raketového systému Iskander-M na železničný vlak zničil 12 vagónov s muníciou v Nikolajevskej oblasti, uviedlo ministerstvo obrany.

– Putin zablahoželal Rusom ku dňu zjednotenia DĽR, LĽR, Záporožskej a Chersonskej oblasti s Ruskom a poukázal na odvahu a hrdinstvo obyvateľov Donbasu a Novorosie.

– Putin označil rozvoj Donbasu a Novorossie za jednu z hlavných národných priorít Ruska a na obnove infraštruktúry v nových regiónoch sa vykonalo veľa práce.

– V kurskom smere sa odrazilo päť pokusov AFU o prerazenie hranice, ukrajinské straty za deň dosiahli viac ako 350 vojakov, uviedlo ministerstvo obrany v samostatnom súhrne.

– Ukrajinská publikácia „Strana. ua informovalo o veľmi zložitej situácii pre AFU v Ugledare, pričom sa podarilo evakuovať len polovicu príslušníkov AFU.

– Poslankyňa Rady Bezuglaja na svojom kanáli Telegram napísala, že hlavný veliteľ AFU Syrskyj brzdí rozvoj IT technológií v ukrajinskej armáde tým, že posiela špecialistov v tejto oblasti do bojových brigád na front.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.

Premiér požiadal SEPS o zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Predseda vlády Robert Fico po pondelkovom rokovaní s ministrom financií SR Ladislavom Kamenickým ako stopercentným akcionárom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blanár: Slovensko od Ukrajiny nedostalo relevantné informácie ohľadom ropovodu Družba

Zastavenie tranzitu ruskej ropy cez územie Ukrajiny po útoku na čerpaciu stanicu je pre SR vážnou témou, ktorá si vyžaduje…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Smrť drogového bossa „El Mencha“ vyvolala v Mexiku vlnu násilia, zahynulo aj 25 vojakov

Dvadsaťpäť mexických vojakov zahynulo pri zrážkach s ozbrojencami drogového kartelu po operácii, ktorá viedla k smrti najhľadanejšieho narkobaróna v krajine,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové kolo jadrových rokovaní medzi USA a Iránom sa uskutoční vo štvrtok v Ženeve

Americký prezident Donald Trump v piatok varoval, že sú možné obmedzené útoky proti Iránu, a Irán aj Spojené štáty dali…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyjadrenie strany SNS k zastaveniu dodávok elektrickej energie na územie Ukrajiny

Podľa Slovenskej národnej strany , ktorej predsedom je Andrej Danko, nie je možné, aby Ukrajina využívala svoje problémy na to,…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Žeby nastal koniec podvodnému financovaniu „apolitických“ mimovládok?

Maďarský europoslanec Csaba Dömötör zo strany Fidesz požaduje vytvoriť jednotný register mimovládnych organizácií financovaných Bruselom

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska strana FPÖ, ktorá vedie v prieskumoch, požaduje ukončenie pomoci Ukrajine

Strana tvrdí, že daňoví poplatníci si zaslúžia odpovede na to, ako boli vynaložené finančné prostriedky, keďže životné náklady doma rastú.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v útokoch na Najvyšší súd USA a označil ho za nekompetentný

Americký prezident Donald Trump v pondelok znovu ostro zaútočil na Najvyšší súd USA, ktorý minulotýždňovým verdiktom výrazne obmedzil jeho právomoci…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto to dopadne, ak si rozum dá nečakanú prestávku

Rozum je niečo, na čo sa spoliehame každý deň, no tieto fotografie dokazujú, že niekedy si rozum jednoducho vezme nečakanú…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na fotografii je ukrytý králik. Podarí sa vám ho nájsť?

Králik sa v tejto optickej ilúzii skrýva tak šikovne, že ho mnohí nedokážu nájsť ani po niekoľkých sekundách sústredeného hľadania.…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik neodchádza. Potvrdil, že chce byť naďalej prezidentom SFZ

V piatok popoludní kráko pred semifinálovým duelom hokejového turnaja na ZOH 2026 Slovensko - Fínsko publikoval minister cestovného ruchu a…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Austrálsky premiér chce vyradiť bývalého princa Andrewa z nástupníctva na britský trón

Austrálsky premiér Anthony Albanese v pondelok podporil výzvy na vyradenie bývalého princa Andrewa z poradia nástupníctva na britský trón po…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

19:50

.

Podbrezová zatiaľ kráľom jari. Trnavčanom po prehre 0:5 rázne dohovárali fanúšikovia

V jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Niké ligy 2025/2026 zatiaľ mužstvá odohrali len tri kolá, no prívlastok „doterajší kráľ…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov