Rusko zaútočilo na Odesu

NAŽIVO

Ceny ropy môžu v porovnaní s februárom opäť stúpnuť, uviedol nemecký kancelár Merz na tlačovej konferencii.

Nemecký kancelár poznamenal, že jeho krajina v koordinácii s USA a EÚ obnovuje rokovania s Teheránom.

Okrem toho Merz uviedol, že Berlín a Washington nerokovali ani o stiahnutí amerických vojakov, ani o obmedzeniach využívania vojenskej infraštruktúry, ktorú v Nemecku udržiavajú americké jednotky.

Včera 20:04

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen vyzval spojencov v NATO, aby spoločne bránili medzinárodné právo.

Včera 20:04

Rutte uviedol, že NATO by bolo ochotné zapojiť sa do prípadnej misie v Hormuzskom prielive, keby to bolo možné.

Včera 19:49

Podľa libanonského ministerstva zdravotníctva zomrelo pri stredajších útokoch Izraela na Libanon viac než 300 ľudí a ďalších vyše 1000 utrpelo zranenia.

Včera 19:48

Viacerí libanonskí predstavitelia pre agentúry AFP a Reuters uviedli, že Libanon požaduje dočasné prímerie pred začiatkom rokovaní s Izraelom.

Včera 19:46

Macinka trvá na tom, že Petr Pavel nemôže ísť na samit NATO do Ankary. Pavel podotkol, že debata o bezpečnosti je v záujme nielen vlády, ale aj prezidenta.

Včera 19:31

Český prezident Petr Pavel sa domnieva, že Trump oslabuje NATO viac, než sa to podarilo Putinovi.

Jeho slová cituje portál Seznam Zprávy.

„Za posledných niekoľko týždňov urobil Trump pre oslabenie autority NATO viac, než sa podarilo Vladimírovi Putinovi za mnoho rokov,“ povedal Pavel.

Včera 19:16

Peskov vyhlásil, že Rusko má právo brániť sa pred pirátstvom. Vyjadril sa tak po správach, že ruská vojenská loď sprevádzala sankcionované tankery cez Lamanšský prieliv.

Včera 18:50

Zelenskyj navštívil Zakarpatskú oblasť, kde sa stretol s maďarskou menšinou.

Včera 18:44

Ministerstvo zahraničia Rakúska vyzvalo Izrael, aby prestal útočiť na civilné ciele v Libanone. Dodalo, že rakúski členovia Dočasných síl OSN v Libanone musia byť chránení.

Včera 18:21

Trump požiadal Netanjahua, aby obmedzil útoky na Libanon, informuje NBC News.

Podľa informácií televíznej stanice s odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa administratívy americký prezident počas telefonického rozhovoru požiadal izraelského premiéra, aby znížil intenzitu útokov na Libanon, a tak prispel k úspechu rokovaní s Iránom.

Napriek tomu, že Washington a Izrael skôr vyhlásili, že Libanon nespadá pod režim prímeria, izraelská strana súhlasila, že bude „užitočným partnerom“, poznamenal úradník.

Včera 18:04

Netanjahu oznámil, že Izrael začne priame mierové rokovania s Libanonom. Poveril vládu odštartovaním dialógu v reakcii na výzvy z Bejrútu.

Včera 18:02

Americký veľvyslanec pri EÚ Andrew Puzder odmietol tvrdenia, že by Trump alebo Vance zasahovali do parlamentných volieb v Maďarsku podporou Orbána.

Včera 18:01

Ministerstvo zahraničia Ruska oznámilo, že si predvolalo japonského veľvyslanca v Moskve. Urobilo tak na protest proti investícii japonskej spoločnosti do výroby obranných dronov na Ukrajine.

Včera 17:36

Prevádzkovatelia brazílskych letísk Congonhas a Guarulhos informovali, že po uzavretí vzdušného priestoru nad Sao Paulom bola prevádzka opätovne obnovená.

Včera 17:01

Merz oznámil, že Nemecko obnovilo rokovania s Iránom. Cieľom rokovaní je prispieť k dosiahnutiu mieru na Blízkom východe.

Včera 17:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Spojené štáty dodali Ukrajine rakety ATACMS

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Rusko zaútočilo na Odesu
Na snímke pohľad na škody po ruskom raketovom útoku v ukrajinskej Odese
❚❚
.

 

21:10 –  Očeretinský smer – situácia k večeru 24.04.2024… hodnotenie ruského vojenského experta Jurija Podoljaku

Dnes celý deň prichádzali povzbudivé správy o postupe ruských jednotiek.

.

Po prvé, ukrajinská armáda je takmer úplne vyradená z Očeretina. Pod kontrolou jej zostáva len malá časť severozápadnej časti osady, ktorá bude pravdepodobne obsadená buď v noci, alebo zajtra.

Po druhé, začali sa boje o Solovevoje (osada južne od Očeretina), ktorej obsadenie úplne zabezpečuje ľavé krídlo ruskej ofenzívy a prakticky sa stáva verdiktom pre nepriateľské oporné body v oblasti Semenovky a Berdyči (tú už Ukrajinci opustili, ale zatiaľ je severozápadná časť tejto osady šedou zónou).

Po tretie, prebieha ofenzíva na Keramik a boje v Novokalinove. Novokalinovo je už viac ako z polovice pod ruskou kontrolou. Zostáva len vytlačiť ukrajinské ozbrojené sily zo západnej a severnej časti osady.

Zároveň Rusi fyzicky preťali diaľnicu medzi Očeretinom a Keramikom a pokračujú v zatláčaní ukrajinskej armády na sever (a zároveň odrezali posledné oporné body AFU vo východnej časti Očeretina). Objavili sa správy, že ukrajinskí vojaci boli odtiaľ vytlačení, ale samotná dedina zatiaľ nebola obsadená (zatiaľ to však nie je potvrdené).

Po štvrté, ruské jednotky, povzbudené úspechmi, sa začali presúvať na západ pozdĺž kopca, od Očeretina smerom k obci Progress.

.

Inými slovami, situácia pre AFU sa tu naďalej prudko zhoršuje a nie náhodou panika na ukrajinskom internete na tomto úseku len rastie.

 

19:15 – USA dodali Ukrajine rakety dlhého doletu ATACMS, ktoré sú súčasťou marcového balíka vojenskej pomoci, bez verejného oznámenia.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Politico tiež informoval, že USA v marci tajne previedli Ukrajine rakety ATACMS; tie už boli dvakrát použité proti ruským cieľom.

.

 

18:10 – Maďarsko podporuje plán Číny na vyriešenie konfliktu na Ukrajine, ktorý predložila vo februári 2023.

Uviedol to maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po rokovaniach so svojím čínskym náprotivkom Wang I v Pekingu.

Pripomenieme, že 12-bodový plán Pekingu zahŕňa prímerie na frontovej línii bez stiahnutia ruských vojsk.

 

17:05 – Minister zahraničných vecí Kuleba v rozhovore pre denník The Guardian uviedol, že s vojenskou produkciou Západu „nie je niečo v poriadku“.

„Keď vidím, čo dosiahlo Rusko pri vytváraní obrannej priemyselnej základne za dva roky vojny a čo dosiahol Západ, myslím si, že na strane Západu nie je niečo v poriadku. Západ si musí uvedomiť, že éra mieru v Európe sa skončila,“ povedal Kuleba.

Podľa neho nový balík vojenskej pomoci od USA nestačí na to, aby odradil ruskú armádu.

„Žiadny balík nebude schopný zastaviť Rusov. To, čo Rusov zastaví, je jednotný front celej Ukrajiny a všetkých jej partnerov,“ povedal minister.

 

.

15:25 – Situácia na fronte 24. apríla 2024

fronty
Situácia na fronte k 24. aprílu 2024

 

15:15 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily zasiahli výrobňu dronov AFU;

– Ruská protivzdušná obrana zničila 299 dronov AFU, 9 HIMARSov a MLRS „Alder“ a 6 navádzaných bômb Hammer;

.

– Skupina síl „Západ“ zaujala výhodnejšie pozície a odrazila jeden protiútok pri Novovodyanoje;

– Jednotky južnej skupiny ruských ozbrojených síl zlepšili svoje postavenie pozdĺž frontovej línie;

– Skupina ruských ozbrojených síl „Západ“ zničila odpaľovacie zariadenie HIMARS MLRS AFU;

– Jednotky skupiny Stred zlepšili svoje taktické postavenie a odrazili sedem protiútokov útočných skupín AFU;

– AFU stratila v zóne pôsobnosti skupiny síl Juh až 470 vojakov;

.

– AFU stratila až 350 vojakov v zóne zodpovednosti skupiny síl Stred;

– Ruské ozbrojené sily zničili tri muničné sklady AFU v zóne zodpovednosti skupiny Južná;

– Východné zoskupenie ruských ozbrojených síl zaujalo výhodnejšie pozície;

– AFU stratila až 110 príslušníkov v zóne pôsobnosti východnej skupiny ozbrojených síl;

– Jednotky Východnej skupiny ozbrojených síl Ruskej federácie odrazili protiútok útočných skupín AFU pri Urožajnoje v DĽR;

– Jednotky Južnej skupiny ozbrojených síl Ruskej federácie odrazili sedem protiútokov ukrajinských ozbrojených síl;

– Skupina vojsk Dnipro porazila štyri ukrajinské brigády v priebehu 24 hodín.

.

 

14:00 – Scholz povedal, že svoje rozhodnutie nedodávať Taurus na Ukrajinu nezmení.

Predtým médiá informovali, že ďalší balík vojenskej pomoci USA bude pravdepodobne obsahovať rakety dlhého doletu ATACMS.

 

13:12 – V Smolenskej oblasti došlo k lokalizácii požiarov v palivových a energetických zariadeniach po útoku dronu na región, uviedol gubernátor Vasilij Anochin.

Likvidácia požiarov pokračuje, nehrozí rozšírenie požiaru mimo objektov, uviedol.

V Smolenskej oblasti došlo k lokalizácii požiarov v palivových a energetických zariadeniach po útoku dronu na región
V Smolenskej oblasti došlo k lokalizácii požiarov v palivových a energetických zariadeniach po útoku dronu na región

12:40 – Pri ostreľovaní chersonskej dediny Abrikosovka zo strany AFU zahynuli dvaja ľudia, uviedol gubernátor Saldo. Zničený a vypálený bol aj súkromný dom.

.

Včera ukrajinský dron zaútočil na civilné nákladné auto v Novej Kachovke. Traja ľudia v ňom boli zranení.

 

12:18 – Charkov stratil schopnosť nezávisle vyrábať elektrickú energiu v dôsledku vážneho poškodenia energetickej infraštruktúry. Oznámil to primátor mesta Igor Terechov.

 

12:06 – Veľvyslanec v Rusku uviedol, že Srí Lanka plánuje v blízkej budúcnosti vstúpiť do BRICS.

Krajina verí, že to zabezpečí potravinovú a dopravnú bezpečnosť a prinesie ďalšie výhody.

 

.

11:00 – Ruské špeciálne služby a orgány činné v trestnom konaní pokračujú v zisťovaní všetkých podrobností teroristického útoku v Crocus City Hall, identifikujú jeho účastníkov, sponzorov a organizátorov, uviedol ruský prezident Vladimir Putin vo videu.

Podľa Putina za teroristickými útokmi v rôznych krajinách stoja nielen radikáli, ale aj špeciálne služby „niektorých krajín“.

 

10:41 – Podľa novín Hürriyet sa Izrael snaží dosiahnuť zrušenie stretnutia Bidena a Erdogana.

Návšteva tureckého prezidenta v Spojených štátoch je naplánovaná na 9. mája, opozičné turecké médiá napísali, že je na pokraji zrušenia.

Erdogan opakovane ostro kritizoval Izrael za operáciu v Gaze a v utorok napríklad nazval Netanjahua „Hitlerom našej doby“.

 

.

09:09 – Ruská armáda postúpila v oblasti Avdejevky, informovala spoločnosť Deep State.

Súdiac podľa mapy ukrajinských zdrojov, Rusi majú v Očeretine výrazný náskok – Ruská federácia už kontroluje približne dve tretiny mesta na oboch stranách železnice.

Náskok je aj v susedných osadách – Novobachmutovke, Novokalinove, Berdyči a Semenivke.

A tiež, súdiac podľa mapy, RF vstúpila do obce Georgievka, ktorá sa nachádza západne od Marinky.

 

08:39 – OBA potvrdila ranný raketový útok na Odesu, pričom nešpecifikovala, čo bolo cieľom.

 

.

08:16 –  Ruské sily zasiahli ubytovňu v Charkove, kde sa nachádzali ukrajinskí vojaci, uviedol Lebedev

s odvolaním sa na svojich kolegov.

Podľa jeho informácií tiež o polnoci došlo k útoku na budovu, ktorú ukrajinská armáda využíva na striedanie vojsk v obci Borovaja v Charkovskej oblasti, pričom sa tam nachádzalo do 30 ľudí.

 

07:59 –  Dve rakety S-300 zasiahli v noci centrum mesta Zoločiv v Charkovskej oblasti.

.

Poškodené boli budovy policajného oddelenia, oddelenia školstva, novín „Zarja“ a územného centra sociálnych služieb. Poškodených bolo sedem školských autobusov a viac ako desať obytných budov vrátane bytových domov.

Neboli zaznamenané žiadne obete.

Dve rakety S-300 zasiahli v noci centrum mesta Zoločiv v Charkovskej oblasti
Dve rakety S-300 zasiahli v noci centrum mesta Zoločiv v Charkovskej oblasti

07:54 – Biden povedal, že očakáva obnovenie dodávok zbraní na Ukrajinu už tento týždeň.

 

07:08 – V noci zasiahli Charkov dve rakety S-300. Dvaja ľudia boli zranení.

Boli poškodené sklá a vonkajšia úprava štyroch bytových domov.

Podľa gubernátora bola poškodená aj civilná infraštruktúra.

V noci zasiahli Charkov dve rakety S-300
V noci zasiahli Charkov dve rakety S-300

07:07 – V noci na dnes zasiahli bezpilotné lietadlá dva ropné sklady v ruskej Smolenskej oblasti, informovali mieste médiá. Oznámili to aj úrady v regióne.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že nad Kurskou, Belgorodskou, Voronežskou a Smolenskou oblasťou bolo zostrelených osem ukrajinských dronov.

 

07:05 – Senát USA schválil návrh zákona o pomoci Ukrajine vo výške 61 miliárd dolárov.

Biden už povedal, že ho podpíše čo najskôr.

 

07:03 – Ďalší balík vojenskej pomoci USA bude pravdepodobne zahŕňať rakety dlhého doletu ATACMS.

Informuje o tom CNN s odvolaním sa na zdroje v Kongrese, ktoré uviedli, že takéto informácie odzneli od predstaviteľov Bieleho domu.

.

Publikácia píše, že Spojené štáty doteraz posielali rakety s doletom 160 kilometrov, ale teraz možno pošlú ich analógie s doletom 290 kilometrov.

 

07:00 – Kanada povolila spoločnosti Airbus používať ruský titán pri výrobe lietadiel napriek uvaleným sankciám, uvádza agentúra Reuters.

Závody Airbusu sa nachádzajú aj v Kanade a zákaz používania ruského titánu by ohrozil výrobu v tejto krajine.

 

06:55 – Ukrajinský dron zaútočil na mesto Šebekino druhýkrát za deň, obete neboli žiadne, poškodené boli štyri autá a bytový dom, uviedol guvernér

Ukrajinský dron zaútočil na mesto Šebekino druhýkrát za deň
Ukrajinský dron zaútočil na mesto Šebekino druhýkrát za deň

06:50 – Si Ťin-pching možno navštívi Belehrad 7. mája alebo v čase 25. výročia útoku NATO na čínske veľvyslanectvo v srbskom hlavnom meste, uviedli zdroje agentúry Bloomberg.

 

06:40 – Podľa Bieleho domu sa boje na Ukrajine nevyvíjajú v prospech Kyjeva ani v Donbase, ani vo zvyšku krajiny.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 23. apríla 2024. Najdôležitejšie udalosti dňa z pohľadu ruskej strany

– Šojgu uviedol, že ruská armáda má iniciatívu a pokračuje vo vytláčaní nepriateľa z okupovaných hraníc.

– Ruskí vojaci oslobodili Pervomajskoje, Bogdanovku a Novomichajlovku v DĽR a zóna kontroly v Berdychoch a Georgievke sa rozširuje, dodal minister.

– Straty AFU za celý čas ŠWO dosiahli takmer 500 tisíc ľudí, takéto štatistiky uviedol Šojgu.

– Kyjev za posledných 24 hodín stratil približne 1 050 vojakov, tri tanky, západné delostrelectvo a zničený bol aj odpaľovač SAM MIM-23 HAWK, uviedlo ministerstvo obrany vo svojom zhrnutí.

.

– V Luhansku bol zadržaný ukrajinský občan, ktorý sa podieľal na príprave atentátu na bývalého podplukovníka SBU Prozorova, a v Brjansku bol zadržaný ruský občan, ktorý pripravoval teroristické útoky v mene zakázanej organizácie.

– USA dúfajú, že časť pomoci z nového balíka dodajú Ukrajine do 9. mája, uviedol obchodný denník Politico. Ukrajinská veľvyslankyňa v USA Markarová dúfa, že prvé dodávky sa uskutočnia v apríli.

– Ukrajinský minister zahraničných vecí Kuleba uviedol, že ukrajinskí vojaci už nebudú môcť prijímať konzulárne služby v zahraničí – „nebude možné sedieť v zahraničí a prijímať služby od štátu“.

 

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Kentova predpoveď: Izrael a Turecko sa v Sýrii nevyhnutne dostanú do konfliktu, načo budú USA musieť vystúpiť z NATO , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


NDS začne cez víkend s komplexnou opravou diaľničného mosta Hybica na Liptove

Národná diaľničná spoločnosť začne v sobotu 11. apríla s komplexnou opravou mosta Hybica na diaľnici D1, ktorý sa nachádza medzi…

09. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Telegraph: Putin si robí srandu zo Starmera s vojnovou loďou v Lamanšskom prielive

Ruská fregata „Admiral Grigorovič“ sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv. Stalo sa tak mesiac potom, ako Keir Starmer pohrozil…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ vyzvala Izrael na zastavenie útokov na Libanon

Európska únia vo štvrtok vyzvala Izrael, aby zastavil útoky na Libanon, ktoré podľa nej ohrozujú prímerie medzi USA a Iránom.…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čínsky minister zahraničných vecí počas návštevy Severnej Kórey vyjadril ochotu posilniť vzťahy medzi oboma krajinami

Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi počas návštevy Severnej Kórey vyjadril ochotu posilniť výmenu a spoluprácu medzi oboma krajinami, informovali…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opitý muž viezol na kolobežke dieťa, smer jazdy ukazoval nohami

Nitrianski policajti prekazili ďalšiu jazdu kolobežkárovi na Štúrovej ulici v Nitre. Spozorovali ho na jednej z rušných križovatiek. Ich pozornosť…

09. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Miroslav Iliaš

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

.
.

Totálny koniec hotovosti a kontrola spotrebiteľa? Spustenie digitálnej meny je na spadnutie

K nasledovnej analýze aktuálneho finančného trendu ma priviedol dávny priateľ, keď mi nadhodil, že podľa neho peniaze čoskoro úplne stratia…

09. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Telegraph: Putin si robí srandu zo Starmera s vojnovou loďou v Lamanšskom prielive

Ruská fregata „Admiral Grigorovič“ sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv. Stalo sa tak mesiac potom, ako Keir Starmer pohrozil…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ vyzvala Izrael na zastavenie útokov na Libanon

Európska únia vo štvrtok vyzvala Izrael, aby zastavil útoky na Libanon, ktoré podľa nej ohrozujú prímerie medzi USA a Iránom.…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opitý muž viezol na kolobežke dieťa, smer jazdy ukazoval nohami

Nitrianski policajti prekazili ďalšiu jazdu kolobežkárovi na Štúrovej ulici v Nitre. Spozorovali ho na jednej z rušných križovatiek. Ich pozornosť…

09. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obľúbený český herec šokoval vyjadrením k politike. Krátke a veľmi výstižné

Popredný český herec Martin Hofmann priamo vyjadril svoje stanovisko k téme, či by mali herci, speváci, umelci, či iné populárne…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kentova predpoveď: Izrael a Turecko sa v Sýrii nevyhnutne dostanú do konfliktu, načo budú USA musieť vystúpiť z NATO

Izrael a Turecko sa v Sýrii nevyhnutne dostanú do konfliktu, načo budú USA musieť vystúpiť z NATO, aby ochránili Izrael,…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Temné storočie – Zlomové obdobia slovenských dejín

Slovenské dejiny sú mimoriadne príťažlivé, poučné, zábavné, dynamické, tragické, zároveň však inšpirujúce, len ich treba spoznať. Kniha približuje dramatické a…

09. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump dal NATO tvrdý návrh, ktorý sa rovná ultimátu

Trump požaduje, aby Európa v najbližších dňoch prisľúbila vyslanie svojich vojenských lodí alebo iných síl do Hormuzského prielivu, informuje Der…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislava sa poskladala na terénnu sociálnu službu Iniciatívy Inakosť. „Kde sme sa to dostali?,“ pýta sa Heredoš

V čase najvyššieho zadlženia nášho hlavného mesta si Bratislava vedená primátorom Matúšom Vallom našla desaťtisíce eur na to, aby zafinancovala preddavok…

09. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba zrušila verejné obstarávanie súvisiace s PVE Málinec – Látky

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba zrušil tender na obstaranie dokumentácie zámeru verejnej práce pre prečerpávaciu vodnú elektráreň (PVE) Málinec – Látky.…

09. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Ako buldog, ktorý bojuje za svoju kosť.“ Už aj Ukrajina pripúšťa, že Orbán môže vyhrať voľby

Riaditeľ Inštitútu svetovej politiky so sídlom v Kyjeve pripustil, že dlhoročný maďarský premiér Viktor Orbán by v nedeľu mohol vyhrať…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generálna prokuratúra potvrdila zrušenie obvinenia pre exministra Jána Budaja

Exministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi zrušil prokurátor Generálnej prokuratúry SR obvinenie z pokračovacieho zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku…

09. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Od piatka nastanú zmeny pri cenách nafty. Spozornieť by mali viaceré skupiny vodičov

Vozidlá registrované v zahraničí budú od piatka 10. apríla tankovať motorovú naftu na Slovensku za osobitnú cenu 2,003 eura za…

09. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump s Netanjahuom o prímerí s Iránom nerokoval

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 04. 2026 | Aktualizované 09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Aktualizované 09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Politická pomsta“? Rumunská televízia bola zrušená po spochybnení výsledkov prezidentských volieb

Rumunskej spravodajskej televízii, ktorá opakovane spochybňovala zrušenie vlaňajších prezidentských volieb a podporovala kandidáta Călina Georgesca, bola kvôli pomerne chabému dôvodu…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Vstup Ukrajiny do NATO nie je na programe, vyhlásil generálny tajomník NATO

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 04. 2026 | Aktualizované 09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Aktualizované 09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci Európskeho parlamentu chcú zaviesť dane pre najväčšie technologické spoločnosti a online hazardné stránky

Poslanci Európskeho parlamentu požiadali o zavedenie celoeurópskej dane pre najväčšie technologické spoločnosti a online hazardné stránky, aby pomohli financovať budúci…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Ukrajina sa stala „exportérom vojenských skúseností z prvej línie“

Ukrajina obmedzuje vojenské cvičenia v rámci NATO, pretože sa sama stala zdrojom najnovších skúseností z bojového poľa, píše denník Brussels…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bezhotovostné platby prichádzajú, no nie všetci sú pripravení

Slovenský podnikateľský sektor čelí v oblasti platieb zásadnej zmene, ktorá urýchľuje digitalizáciu, no zároveň odhaľuje aj výraznú mieru váhania. Nová…

09. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Z hnojiva sa stáva zlato. Bude sa EÚ musieť obrátiť na Rusko?

V dôsledku vojny v Iráne je po celom svete nedostatok hnojív – a tie sú čoraz drahšie. Rusko chce túto…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

EU, nebo Evropa?

Je načase opustit tezi, že Evropa může prosperovat jen skrz prohlubující se evropskou integraci. Opak je pravdou. Největší prohloubení evropské…

09. 04. 2026 | Česky | 15 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Česky | 15 min. čítania | 0 komentárov

Kapitán majstrov sveta prišiel o časť končatiny. Rusnáka čaká aj ďalšia operácia, jeho stav je stabilizovaný

Kapitán majstrov sveta z roku 1985 Dárius Rusnák má za sebou náročné dni v nemocnici. Nachádzať sa tam má už…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

Európski úradníci volajú po reforme diplomacie a obmedzení práva veta. Čo na to naša vláda?

Od financovania Ukrajiny až po Irán a Rusko – opakovaná paralýza opäť rozpaľuje spor o právo veta v EÚ, píše denník…

09. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Psychológia a obľúbené farby. Čo o vás prezrádza fialová?

Psychológia farieb nám pomáha pochopiť, prečo nás určité odtiene priťahujú viac než iné. Psychológia naznačuje, že obľuba konkrétnej farby môže…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

„NATO „nebolo po boku USA, keď to potrebovali, a nebude ani v prípade, že to bude opäť potrebné“

Trump vyhlásil, že NATO „nebolo po boku USA, keď to potrebovali, a nebude ani v prípade, že to bude opäť…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vance: Medzi USA a Iránom existuje „opodstatnené nedorozumenie“

Viceprezident USA J. D. Vance vyhlásil, že medzi USA a Iránom existuje „opodstatnené nedorozumenie“ a že Washington nedal Teheránu žiadne…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Maličkosti“ od Jany Korbelovej

Srbsko, 9. apríl 2026 - Uniforma SS sedí rovnako Nemcovi, Američanovi, Ukrajincovi, Chorvátovi aj Židovi…   Madeleine Albrightová, bývalá ministerka…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

Čo celé dianie vo svete znamená pre Slovensko?

Svetové mocnosti, vrátane USA, si musia uvedomiť, že všetko má svoje hranice. Vyhrážky a bombardovanie namiesto dialógu zlyhali. Je čas…

09. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stolička, ktorú si vyberieš o tebe prezradí viac, ako si myslíš

Stolička, ktorú si intuitívne vyberieš, môže veľa prezradiť o tvojom správaní v spoločnosti. Stolička v tomto teste symbolizuje tvoje nevedomé…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ceny ropy môžu v porovnaní s februárom opäť stúpnuť, uviedol nemecký kancelár Merz na tlačovej konferencii.

Nemecký kancelár poznamenal, že jeho krajina v koordinácii s USA a EÚ obnovuje rokovania s Teheránom.

Okrem toho Merz uviedol, že Berlín a Washington nerokovali ani o stiahnutí amerických vojakov, ani o obmedzeniach využívania vojenskej infraštruktúry, ktorú v Nemecku udržiavajú americké jednotky.

Včera 20:04

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen vyzval spojencov v NATO, aby spoločne bránili medzinárodné právo.

Včera 20:04

Rutte uviedol, že NATO by bolo ochotné zapojiť sa do prípadnej misie v Hormuzskom prielive, keby to bolo možné.

Včera 19:49

.

Ako sa prejaví dočasné prímerie na Blízkom východe na cenách energií?

Oznámenie o dvojtýždňovom prímerí na Blízkom východe vyvolalo okamžitý pokles cien ropy a zemného plynu a zároveň vzbudilo nádeje na…

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Višňovský sa druhýkrát rozviedol, bolo to v tichosti. Po boku má už novú priateľku

Bývalý slovenský hokejista Ľubomír Višňovský sa podľa dostupných informácií rozviedol s Katarínou, ktorá stála po jeho boku 14 rokov. Aj…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

Mikroodvod pre SZČO založil požiar. Poslanci ho teraz hasia

Konsolidačný balík zrušil starú príjmovú brzdu pre vznik poistenia SZČO. Poslanecká novela teraz vracia výnimku pre tých, ktorým by po…

09. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Irán pritvrdil - vyznačil "nezamínovaný" priechod cez Hormuzský prieliv k svojmu pobrežiu

Irán, 9. apríl 2026 - Na obrázku je oficiálna iránska mapa povinných plavebných trás v Hormuzskom prielive. Obchádzajú iránsky ostrov…

09. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj opäť navrhol Putinovi stretnutie a uviedol možné miesto konania

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi stretnutie a uviedol možné miesto konania

09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Povstanie robotov? Peking ide v súboji s Washingtonom ako píla

Preteky v zbrojení, preteky v dobývaní vesmíru, preteky vo vývoji AI. Súperenie veľmocí v rôznych sférach života nemá konca. Sovietsky…

09. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Miroslav Iliaš

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov