sympózium „Bratislava – hlavné mesto mieru“

NAŽIVO

Vyšetrovatelia na tlačovej konferencii uviedli, že podľa polície bol útočník z gymnázia v Grazi fascinovaný útokmi na školách a ich páchateľmi.

20:27

Abdorrahím Músaví vyzval obyvateľov veľkých izraelských miest ako Haifa a Tel Aviv na evakuáciu. Varoval ich pred hroziacimi „odvetnými“ útokmi.

20:26

USA presúvajú na Blízky východ ďalšie stíhačky a rozširujú nasadenie leteckých síl, ktoré sú tam umiestnené, informovala televízia Fox News.

Podľa CNN sa americká armáda pripravuje aj na možnosť, že prezident Trump nariadi letectvu, aby počas úderov na Irán doplnilo palivo izraelským stíhačkám.

Britský minister obrany John Healey medzitým uviedol, že Británia začala presúvať ďalšie stíhačky na svoje základne na Blízkom východe.

20:19

20:18

Trump zvažuje údery USA na iránske jadrové zariadenia, uvádza Axios.

Americký prezident sa vraj stretne so svojím národným bezpečnostným tímom v situačnej miestnosti Bieleho domu, aby rozhodol o politike USA v súvislosti s vojnou medzi Izraelom a Iránom.

Americkí predstavitelia uviedli pre publikáciu, že Trump vážne uvažuje o zapojení sa do vojny a útoku USA na iránske jadrové zariadenia, najmä na podzemný závod na obohacovanie uránu vo Fordowe.

20:17

Merz uviedol, že USA zvažujú účasť na úderoch proti Iránu v prípade, že Irán odmietne podpísať jadrovú dohodu, informoval Politico.

„USA zvažujú, že sa pridajú k vojenskej kampani Izraela proti Iránu a rozhodnutie by mohlo byť prijaté čoskoro,“ povedal nemecký kancelár Friedrich Merz.

Na otázku, či Nemecko očakáva, že sa USA zúčastnia na úderoch proti Iránu, Merz v rozhovore uviedol, že o tejto otázke sa diskutovalo na samite G7.

“Všetko závisí od toho, či je iránsky režim pripravený vrátiť sa k rokovaciemu stolu. Ak nie, je možné podniknúť ďalšie kroky. Budeme však musieť počkať. Rozhodnutia sa pravdepodobne prijmú v blízkej budúcnosti,” poznamenal kancelár.

20:05

Maďarský poslanec Ákos Hadházy zorganizoval protest proti obmedzeniam zhromažďovacieho práva.

19:51

Armáda USA posiela na Blízky východ ďalšie stíhacie lietadlá a predlžuje nasadenie iných vojenských lietadiel.

19:47

Poľsko zaznamenalo rušenie signálu GPS nad Baltským morom. Podľa Wladyslawa Kosiniaka-Kamysza to súvisí najmä s aktivitami Ruska.

19:28

Merz na samite krajín G7 vyjadril silnú podporu Izraela v jeho útokoch na Irán.

19:08

Carney počas summitu zoskupenia krajín G7 oznámil vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

19:07

Štátna televízia oznámila, že Irán spustil novú vlnu útokov na Izrael.

19:06

Európska komisia oznámila, že v roku 2025 poskytne 161 miliónov eur na humanitárnu pomoc pre najzraniteľnejších Afgancov v krajine a v širšom regióne.

19:03

Miestne médiá informovali, že sa začalo nové bombardovanie Izraela.

izrael
Miesta bombardovania / Foto: Screenshot
18:50

“Teraz máme úplnú a absolútnu kontrolu nad iránskym vzdušným priestorom. Irán mal dobré zariadenia na sledovanie oblohy a iné obranné zariadenia, a bolo ich veľa, ale nedá sa to porovnať s tým, čo sa vymýšľa, vyvíja a vyrába v Amerike. Nikto to nerobí lepšie ako staré dobré USA,” napísal Trump na Truth.

18:48

Európsky parlament a Rada EÚ dosiahli dohodu o revidovaných pravidlách pre štatút a financovanie európskych politických strán a nadácií.

18:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sympózium „Bratislava – Hlavné mesto mieru“: Robert Fico by sa mohol stať ambasádorom mieru vo svete

Úsilie o nastolenie mieru na Ukrajine pokračuje. Po samite v Ženeve, kde sa predstavitelia 80 krajín zhodli na tom, že rokovania o mieri sú možné len za účasti všetkých aktérov a teda aj Ruska, sa konalo v dňoch 20.-21. júna 2024 v Bratislave sympózium „Bratislava – hlavné mesto mieru“

sympózium „Bratislava – hlavné mesto mieru“
Na snímke sympózium „Bratislava – hlavné mesto mieru“
❚❚
.

Účastníci tejto mierovej aktivity diskutovali v niekoľkých paneloch:

Vojna Západu s Ruskom: výzvy, prognózy, hodnotenia.

– Hľadanie mieru a stability na Veľkom Blízkom východe.

.

– Protiruské sankcie: zákonnosť a dôsledky.

– Finančné a hospodárske záujmy v ukrajinskom konflikte: čie sú v stávke sa odohrávajú? Prezentácia knihy Ukrajinská ruleta: kto vyhráva a kto prehráva v dôsledku predĺženia vojenského konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.

Organizátorom podujatia bol Viedenský klub – Paneurópske centrum pre politické a ekonomické analýzy a prognózy (PАNАP), Slovensko a ANO “Národná inštitúcia pre výskum rozvoja komunikácií”, Rusko pod záštitou podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky, Dr. Ľuboša Blahu.

Hlavným hovorcom a zároveň organizátorom podujatia bol Dr. Ašot. Grigorian, Prezident Viedenského klubu – PАNАP. S organizáciou podujatia pomohol aj Ján Čarnogurský, vice-prezident Viedenského klubu – PАNАP, a Dr. V. I. Gasumyanov, riaditeľ ANO (NIIRK, podpredseda NR SR.

Na podujatí vystúpil aj čerstvý europoslanec Ľuboš Blaha ako aj europoslanec Milan Uhrík.

.
Uhrík
Na snímke zľava Milan Uhrík, sprava Ľuboš Blaha

Rečnil aj Igor Dodon, bývalý moldavský prezident, ktorý odmieta účasť Moldavska na protiruských sankciách, nakoľko tieto zrážajú ekonomiku jeho krajiny na kolená.

Igor Dodon
Na snímke bývalý moldavský prezident Igor Dodon

V priebehu podujatia poskytol rozhovor Hlavným Správam jeden z hlavných organizátorov JUDr. Ján Čarnogurský.

Organizovať mierovú konferenciu, tak ako bola tá vo Švajčiarsku, bez účasti Ruska, nemá žiaden význam. Preto ani nepriniesla žiadne východiská pre dosiahnutie mieru. Bolo hanbou RTVS vyhodiť vedúceho spravodajstva za to, že dala priestor vyjadriť Jánovi Čarnogurskému názor, ako sa na príčiny spustenia Špeciálnej vojenskej operácie vo februári 2022 pozerá Rusko. Nová STVR by sa mala Vahramovi Chuguryanovi ospravedlniť a vziať ho späť. Práve on naznačil, ako má vyzerať vyvážené spravodajstvo.

 

Sympózium pre Hlavné Správy zhodnotil Dr. Ašot. Grigorian.

.

Aj za socializmu bola Praha „Zlatá Praha“ a Bratislava „Mesto mieru“. Cieľom podujatia je toto privilégium Bratislave vrátiť. Západ je dnes jednou stranou konfliktu. Slovensko po zmene vlády je v inej pozícii. Mohlo by sa stať priestorom, kde sa dojedná v Európe mier.

Globsec sa presťahoval do Prahy, podujatie organizované Dr. Grigorianom by sa mohlo stať platformou na hľadanie mieru nielen na Ukrajine, ale aj v ďalších regiónoch. Podujatie je otvorené všetkým konštruktívnym názorom, ktoré pomôžu zabezpečiť mier od Atlantiku až po Vladivostok.

Média pozvánku nedostali z dôvodu, že organizátori nestoja o publicitu, ktorá má za cieľ pošpiniť podujatie, či jeho účastníkov. Napriek tomu, že sa podujatia liberálne médiá nezúčastnili, venovali mu pozornosť. Aj negatívna reklama, je reklama, poznamenal pán Grigorian.

Na podujatí vystúpili priamo alebo prostredníctvom telemostu rečníci zo Slovenska, Česka, Ruska, Srbska Veľkej Británie, Nemecka, Moldavska. Účastníci v súčasnosti nevidia dôvod na účasť rečníkov z Ukrajiny, nakoľko sa momentálne nedokážu pozrieť na vec z nadhľadu. Akonáhle vojna na Ukrajine skonči, určite nadviažu kontakty s novým riadením Ukrajiny. Ex prezidenta Zelenského, ktorému skončil mandát, za partnera na dialóg o mieri Dr. Grigorian nepovažuje.

Organizátori majú veľké ciele. Ambíciou podujatia mieru je dostať na sympózium ešte pred voľbami v USA Vladimíra Putina a Donalda Trumpa. Ak by sa im v Bratislave podarilo dohodnúť mier, niet pochýb, kto by bol novým prezidentom v Spojených štátoch. Medzinárodný zatykač na Vladimíra Putina vydaný súdom, ktorý USA rešpektujú, len keď sú jeho výroky namierené voči komukoľvek, len nie proti Spojeným štátom, či Izraelu Dr. Grigorianovi starosti nerobí. Medzinárodné právo nemôže byť uplatňované takto nedôsledne. Buď sa ním budeme riadiť všetci alebo nikto.

Veľké nádeje vkladajú účastníci sympózia do Roberta Fica, ktorý sa z populistu vypracoval na štátnika a politika medzinárodného významu. „Dnes každý Slovák rozumie, čo hovorí“, dodáva Dr. Grigorian.

Mohol by sa stať Robert Fico odbremenený od domácej politiky, ktorú by prenechal svojim spolustraníkom, ambasádorom mieru pre celý svet?

 

Druhý deň konferencie so svojimi prednáškami vystúpili:

1. Valentina Komleva – Doctor of Sociology, Professor, Deputy Director for Research at the National Research Institute for the Development of Communications, Russia (Zoom)

.

2. Mikhail Khazin – member of The Club of Vienna-PANAP, Mikhail Kharin Foundation for Economic Research, Russia (Zoom)

3. Karine Gevorgyan – member of The Club of Vienna-PANAP, political scientist, orientalist, representative of the Forum of Armenian Unions of Europe, Russia

4. Kamil Asgarkchanov economic analyst, specialist in management theory, member of the “Street of Truth Club“, Azerbaijan

5. Irina Sokolova political scientist, Italy Topic: „USA and Russia: history of confrontation and new scenarios“

6. Denis Kruglov NGO coordinator “Russian Balkan Center in Belgrade“, Serbia, (Zoom)

.

7. Ivelin Parvanov deputy of the People’s Assembly of Bulgaria of the 50th convocation, (Zoom)

 

Do diskusie sa zapojili:

1. Alexander Rahr – Member of the Council of The Club of Vienna-PANAP, Chairman of the Eurasian Society, Berlin, Germany

2. Wolfgang Hummel – is based in Berlin and has a professional background in law and economics. Amongst other accomplishments he worked for the Senate administration of Berlinn and represented the state in a committee for fiscal affairs at the Federal Ministry of Economics. He was also involved in several projects in the Soviet Union, he was a member of the International Monetary Fund, working in Kiev. For over 25 years he has also had strong political ties to the US., Germany

.

3. Ján Buzek – publisher of Russian literature from Prague, Czech Republic

4. Ján Čarnogurský – co-president of The Club of Vienna – PANAP, ex-prime minister of Slovakia, Chairman of the Coordination Council of the International Association of Friends of Crimea, Slovakia

5. Jaroslav Bulko – podpredseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov

6. Pán Burij

 

Všetky príspevky z 2. dňa konferencie sme pre vás zaznamenali TU

 

.

Podujatie pre svoju bublinu hodnotila na sociálnej sieti čerstvá europoslankyňa za Progresívne Slovensko Ľubica Karvašová:

 

A neušlo pozornosti ďalšieho strážcu jedinej pravdy Tomášovi Valáškovi (PS):

 

 

.

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Dagmar Szabó

Tibor Danáč

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Marián Tkáč

Miroslav Urban

.
.
.

Hlasovanie o svedomí: kto zradil, kto mlčí – a kto ešte môže zachrániť ústavu?

Parlamentné hlasovanie o ústavných zmenách, ktoré môžu posilniť ochranu tradičných hodnôt, sa mení na drámu s menami, ktoré by mali…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Majerský po tom ako zradil kresťanských voličov: Nikto ma nekorumpoval

Opozičného poslanca Františka Majerského , ktorý sa rozhodol nehlasovať za zmenu ústavy ako celku, nikto nekorumpoval, rozhodol sa slobodne a…

17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump žiada, aby sa Irán bezpodmienečne vzdal

Americký prezident tiež povedal, že miesto, kde sa nachádza iránsky najvyšší vodca, je mu určite známe, ale USA ho “aspoň…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Našli náhradu za Šimečku

Novým podpredsedom parlamentu by sa mohol stať Martin Dubéci z Progresívneho Slovenska . Informáciu ako prvý priniesol portál tvnoviny.sk, podľa…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Neškodí len hnutiu, ale aj všetkým veriacim. Opozícia ho však má za hrdinu

Kresťanskodemokratické hnutie to má ťažké. Pomenili sa v ňom už rôzne „osobnosti”, neraz diskutabilných odborných ale aj intelektuálnych kvalít. Spomeňme…

17. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Polročný výpredaj Godeal24 je konečne tu! Žiadne triky, žiadne falzifikáty! Len úspory pri nákupe MS Office a Windows!

Jún je už v polovici, pravdepodobne ste si už prezreli množstvo polročných ponúk.  Ak ste si aktualizovali počítač bez toho,…

17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

25 krajín EÚ je pripravených na zastavenie dodávok ruského plynu. Slovensko a Maďarsko sú proti

Poľské predsedníctvo Rady EÚ nedosiahlo jednomyseľnú dohodu o politických záveroch týkajúcich sa energetickej bezpečnosti. Budapešť sa obáva o suverenitu, predložené…

17. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

MAAE: Izraelské strely sa v Iráne prevŕtali aj do podzemných hál na obohacovanie uránu

Izraelské údery priamo zasiahli aj podzemnú časť iránskeho jadrového zariadenia pri meste Natanz. Uviedla to v utorok Medzinárodná agentúra pre…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jedenásťročný chlapec, ktorého hospitalizovali v NÚDCH pre nákazu, zomrel

Jedenásťročný chlapec, ktorého hospitalizovali v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave pre nákazu, zomrel. TASR o tom informovala hovorkyňa ústavu…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlasovania o zmene ústavy sa zrejme presunie. Je známy aj mesiac

Tri poslanecké kluby predložia v utorok v pléne Národnej rady SR návrh na preloženie hlasovania o vládnej novele ústavy na…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident po stretnutí za okrúhlym stolom: Slovensko nebude na samite NATO narúšať jednotu

Slovenská republika nebude na nadchádzajúcom samite NATO v Haagu narúšať jednotu. Zároveň však bude trvať na tom, aby sa prípadné…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Diktatúra pod dúhovou vlajkou. Polícia násilne potláčala protesty za rodinu v Moldavsku

V moldavskom hlavnom meste sa v nedeľu konal dúhový pochod LGBT+ komunity  aj napriek tomu, že Kišiňov zakázal organizovať takéto podujatia.…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Takáč pre HS: Tie podnety píše PS. Bola to misia pána Zdechovského a PS, aby sa vyšpinili na Slovákov a SR. Zdechovský sem prišiel, všetkých nás pourážal, poosočoval, povymýšľal si a odišiel preč

Súčasná politická opozícia o ministerstve pôdohospodárstva hovorí v podstate neustále a samozrejme, nie je to nič pozitívne. Naopak. Ľudovo povedané – celé…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

"Keď zhasne detská izba" – Svedectvo o tom, prečo bojujem za návrat detí domov

Osobné svedectvo o tom, ako Dagmar Szabó bojuje za návrat nespravodlivo odobratých detí domov.

17. 06. 2025 | 0 komentárov

Nemajú zábran: Poslankyňa PS citovo vydierala parlament

Progresívci podporujú divoké sociálne experimenty, pričom nerozumejú „krajine, v ktorej žijú.” Veď tak sa vyjadrila kedysi Zuzana Čaputová. A poslanec…

17. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

V dedinke Lisbjerg náhodne našli poklad z éry vikingov

Veľkolepý poklad z vikinskej éry objavili náhodne v dedine na severe Dánska počas stavebných prác. V dedine Lisbjerg ležiacej sedem…

17. 06. 2025 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán tvrdí, že zaútočil na Izrael „novými zbraňami“

Irán tvrdí, že zaútočil na Izrael „novými zbraňami“ a pomocou „stoviek bezpilotných lietadiel“, konkrétne na Tel Aviv a Haifu

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prelomový verdikt ústavného súdu. Varšava nemusí implementovať Zelenú dohodu

Ústavný súd v Poľsku minulý týždeň rozhodol, že environmentálne predpisy Európskej únie, najmä súvisiace so zmenou klímy, sú v rozpore…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump dá Iránu „poslednú šancu“

Trump dá Iránu „poslednú šancu“ a ak ju odmietne, USA by sa mohli k úderom pripojiť, uviedol denník The Jerusalem…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump nazval novinára Tuckera Carlsona „bláznom“

Trump nazval svojho dlhoročného podporovateľa, novinára Tuckera Carlsona, „bláznom“ po tom, ako ho kritizoval za hrozbu, že zatiahne krajinu do…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

SPP je proti plánom Európskej komisie zastaviť dovoz ruského plynu, hovorí o stámiliónových škodách

Slovenský plynárenský priemysel nesúhlasí s plánom Európskej komisie na ukončenie dovozu ruských palív. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca SPP…

17. 06. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie o vyšetrovaní podozrenia na prevrat

Úrad boja proti organizovanej kriminalite naďalej vykonáva odhaľovanie trestných činov namierených proti základom republiky. Pre agentúru SITA to v súvislosti…

17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: „Nedovolím, aby slovenské domácnosti platili viac za plyn kvôli Ukrajine”

Slovenské domácnosti by mali byť uchránené pred nárastom cien energií aj v budúcom roku. Sľubuje to premiér Robert Fico. Nezdražovanie…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o ústave sa blíži. Poslanec KDH ju nepodporí. Ferenčák chce hlasovať až na jeseň, v utorok sa nebude prezentovať

Poslanec za Kresťanskodemokratické hnutie František Majerský nepodporí novelu ústavu, ktorú navrhuje premiér Robert Fico (Smer-SD). Oznámil to na sociálnej sieti.…

17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Aktualizované 17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Brusel kupuje pravdu za 5 miliónov. A sloboda slova? Tá sa nefinancuje

Európska komisia rozdáva milióny eur na „boj proti dezinformáciám“, no čoraz častejšie zaznieva otázka: kto vlastne rozhoduje, čo je pravda?…

16. 06. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
16. 06. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Démonizácia Roberta Fica

V súvislosti s pripravovanou novelizáciou Ústavy SR vrcholí snaha opozície o démonizáciu Robert Fica

17. 06. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto sú najpôsobivejšie pevnosti v dejinách

Najpôsobivejšie pevnosti v dejinách: Od úsvitu civilizácie sa neustále objavuje hrozba násilia. Či už to boli vikingskí nájazdníci, miestni banditi,…

17. 06. 2025 | 0 komentárov

Európa sankciami na ruskú „tieňovú flotilu“ riskuje vojnu

Európska únia chce zasiahnuť proti nelegálnym ropným tankerom, takzvanej  ruskej „tieňovej flotile“. Európske vlády a inštitúcie stratili akúkoľvek schopnosť analyzovať…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vyšetrovatelia na tlačovej konferencii uviedli, že podľa polície bol útočník z gymnázia v Grazi fascinovaný útokmi na školách a ich páchateľmi.

20:27

Abdorrahím Músaví vyzval obyvateľov veľkých izraelských miest ako Haifa a Tel Aviv na evakuáciu. Varoval ich pred hroziacimi „odvetnými“ útokmi.

20:26

USA presúvajú na Blízky východ ďalšie stíhačky a rozširujú nasadenie leteckých síl, ktoré sú tam umiestnené, informovala televízia Fox News.

Podľa CNN sa americká armáda pripravuje aj na možnosť, že prezident Trump nariadi letectvu, aby počas úderov na Irán doplnilo palivo izraelským stíhačkám.

Britský minister obrany John Healey medzitým uviedol, že Británia začala presúvať ďalšie stíhačky na svoje základne na Blízkom východe.

20:19

20:18

.

Perfekcionizmus na týchto fotografiách ti prinesie pokoj na duši

Perfekcionizmus na týchto fotografiách ti prinesie pokoj na duši: V chaose každodenného života môže byť náročné nájsť chvíle pokoja. Z…

17. 06. 2025 | 0 komentárov

Trump vyzval občanov, aby sa evakuovali z Teheránu a predčasne opustil samit G7

Prezident USA Donald Trump poveril svojho osobitného vyslanca Stevea Witkoffa a viceprezidenta J. D. Vancea, aby sa tento týždeň stretli…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

TOP10 potravín, vďaka ktorým sa zlepší tvoja imunita

Podľa WHO viac ako 23 miliónov ľudí ročne ochorie len na konzumáciu kontaminovaných potravín. A podľa ďalších informácií existuje toľko rôznych vírusov, koľko je…

17. 06. 2025 | 0 komentárov

Kéry k zmene ústavy: Prečo je povinnosťou konať?

Základné hodnoty, na ktorých stojí náš štát, naša spoločnosť a naše rodiny, sa neodvíjajú od momentálnych módnych trendov. Zmeny ústavy…

17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grand Canyon: Kolosálny prírodný zázrak Ameriky

17.06.2025, Redakcia Auto trendy Grand Canyon patrí medzi najväčšie prírodné divy sveta. Tento kaňon sa tiahne viac ako 440 kilometrov…

17. 06. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec o pravičiaroch v Európskom parlamente: „Sú platení izraelskými lobistami?”

Preventívny útok Izraela je odrazu „najlepšia vec na svete,“ ďalej obhajujú pravičiari v Európskom parlamente, píše Ľuboš Blaha vo svojom…

17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Dagmar Szabó

Tibor Danáč

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Marián Tkáč

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov