NAŽIVO

V košických autobusoch a električkách sa bude od budúceho roka dať platiť bankovou kartou. DPMK podpísal zmluvu na dodávku 1 331 nových čítačiek v hodnote takmer 1,5 milióna eur s DPH s firmou Mikroelektronika. Informáciu zverejnilo mesto Košice.

13:58

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poprel, že by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhol Vladimirovi Putinovi stretnutie na summite G7 vo Francúzsku. Podľa Peskova Moskva oficiálnou cestou žiadne pozvanie nedostala. Správu britských médií Guardian a Sky News sprostredkovala TASR.

13:57

Pokus o odvolávanie ministra financií Ladislava Kamenického opäť stroskotal. Poslanci ani na tretíkrát neotvorili mimoriadnu schôdzu NR SR, keďže sa ich prezentovalo iba 60. Koalícia už vopred deklarovala, že jednotlivé schôdze o nedôvere členom vlády blokuje zámerne, pretože chce tieto body neskôr spojiť do jedného rokovania. Ďalší pokus o otvorenie schôdze nasleduje o hodinu.

13:57

Francúzsko môže od zahraničných pornografických webov z EÚ vyžadovať overovanie veku používateľov. Rozhodol o tom Súdny dvor Európskej únie, ktorý tak podporil snahu Paríža chrániť maloletých pred obsahom pre dospelých. O verdikte informovala agentúra Reuters, na ktorú sa odvoláva TASR.

13:55

V Poľsku by mala vyrásť stála základňa americkej armády. Prípravy na jej vybudovanie oznámil poľský premiér Donald Tusk. Vláda už rokuje o zabezpečení financií, logistiky a ubytovania. Informáciu priniesol varšavský spravodajca TASR.

13:54

USA začali rušiť námornú blokádu proti Iránu, potvrdil námestník ministra zahraničných vecí Iránskej islamskej republiky Majíd Takht-Ravančí.

13:39

Sociálne poistenie už nemá byť len pasívnym vyplácačom dávok. Moderný systém musí ľudí aktívne motivovať, aby zostali v dobrej kondícii a ekonomicky aktívni. V prípade choroby či straty práce im má podať pomocnú ruku k čo najrýchlejšiemu návratu do zamestnania. Novú doktrínu sociálneho poistenia s touto víziou predstavila šéfka KOZ SR Monika Uhlerová.

13:28

Trump: Rusko by malo uzavrieť dohodu s Ukrajinou, prišlo o veľa ľudí. Šéf Bieleho domu tiež povedal, že v nedeľu telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

13:25

Čína kritizovala tvrdenia EÚ, že Peking vycvičil Rusov. V máji viaceré médiá informovali, že európske spravodajské služby sa domnievajú, že za výcvikom ruského vojska stojí práve Čína.

13:15

Turecká polícia zadržala 27 osôb z projektov Imamoglovej firmy. Polícia vykonala razie v Istanbule a dvoch ďalších provinciách zamerané na zamestnancov samosprávy, stavebných a inšpekčných spoločností.

13:14

Francúzsko investuje do vlastnej AI. Aktivistické organizácie dlhodobo upozorňujú, že technológie tejto spoločnosti môžu predstavovať riziko v podobe masového dohľadu, zásahov do občianskych slobôd a ochrany údajov.

13:13

Maďarský parlament začal rozpravu o rozmrazení fondov EÚ. Na návrh šéfa úradu vlády Bálinta Ruffa schválili prerokovanie balíka v zrýchlenom konaní, proti čomu však hlasovali poslanci opozičného bloku Fidesz-KDNP.

13:13

India dočasne zablokovala Telegram, dôvodom sú podvody. Indické ministerstvo školstva doplnilo, že obmedzenie platí na vopred určené a časovo obmedzené obdobie.

11:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Súťaž na trati Žilina – Rajec má “zabetónovať” štátneho dopravcu, tvrdí OĽaNO

Plánovaná liberalizácia osobnej vlakovej dopravy na regionálnej trati Žilina – Rajec je podľa opozičného hnutia OĽaNO iba spôsob, ako na nej “zabetónovať” súčasného štátneho dopravcu – Železničnú spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) na ďalších desať rokov

❚❚
.

Poslanec NR SR a tieňový minister dopravy za OĽaNO Ján Marosz povedal, že minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) “by mal skončiť s falošnou hrou na hľadanie súkromníka a súťaž prepracovať tak, aby skutočne vyhral ten najlepší dopravca, ktorý poskytne cestujúcim najkvalitnejšie služby”. Hnutie o tom vo štvrtok informovalo agentúru SITA v tlačovej správe v súvislosti s vyhlásenou súťažou na dopravcu na uvedenej železničnej trati.

Ministerstvo dopravy síce zverejnilo predbežné oznámenie o zámere vyhlásiť súťaž už pred viac ako rokom, podľa Marosza však neobsahuje pre dopravcov nič konkrétne. “Žiaden dopravca si dopredu nenakúpi vlaky a nezazmluvní personál kým nevie, či súťaž vôbec vyhral. Ak by chcel minister dopravy Árpád Érsek urobiť férovú súťaž, tak by najprv vybral víťaza súťaže a až potom by mu nechal niekoľko mesiacov na prípravu,” uviedol Marosz. Pripomenul, že v prípade trate Bratislava – Komárno bola zmluva podpísaná v decembri 2010 a vlaky spoločnosti RegioJet tam začali jazdiť v marci 2012. Dopravca mal tak na nákup alebo prenájom vlakov a nábor personálu približne pätnásť mesiacov. Ministerstvo dopravy chce teraz vybrať víťaza pre trať Žilina Rajec tak, aby na nej začal jazdiť už od februára 2020. “Normálny čas férovej súťaže sú dva, tri roky,” tvrdí Marosz.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR zareagovalo, že zámer vyhlásiť súťaž na dopravcu pre trať Žilina – Rajec je známy odbornej verejnosti už takmer rok a pol. “Bola to dostatočne dlhá doba sa na ňu pripraviť tak, ako sa už dnes pripravujú dopravné spoločnosti na ďalšiu súťaž, ktorú plánujeme vyhlásiť v dohľadnej dobe pre trať Bratislava – Komárno,” uviedla pre agentúru SITA riaditeľka odboru komunikácie a rezortná hovorkyňa Karolína Ducká. Ministerstvo dopravy neodpovedalo na otázku o krátkom termíne od výberu dopravcu a podpisu zmluvy do začatia prevádzky vlakov na trati 1. februára 2020. Ten kritizujú alternatívni železniční dopravcovia ako diskriminačný a nereálny na obstaranie vlakov a nábor personálu.

.

“Práve vyhlásením verejnej súťaže o túto dopravu môže zabojovať každý, kto má licenciu pre osobnú železničnú dopravu. Úspešný uchádzač bude v zmysle zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme obsluhovať trať desať rokov,” poznamenala Ducká. Konkrétne podmienky prevádzkovania dopravy na trati sú súčasťou súťažných podkladov, ktoré získajú záujemcovia, ktorí splnia podmienky. “Zároveň, súťaž počíta s prípadným navyšovaním počtu vlakov podľa vývoja prepravených cestujúcich,” podotkla hovorkyňa s tým, že bude záležať na záujme verejnosti, v akom rozsahu sa tak stane. “Takže nejde o žiadne zabetónovanie rozsahu dopravy, čo považujeme za úplne účelové,” dodala Ducká. Podľa rezortu je na škodu veci, že si hnutie OĽaNO nenašlo cestu na ministerstvo a neinformovalo sa o spôsobe realizácie súťaže.

OĽaNO podporuje myšlienku liberalizácie dopravy a chce, aby na Slovensku pôsobili súkromní dopravcovia, ktorí môžu priniesť najmä lepšie služby pre cestujúcich. “Aj v našom programe Spoľahlivá doprava ale hovoríme, že to nejde chaotickým rozdelením tratí do cudzích rúk na desať rokov bez toho, aby mal štát jasno, v akom režime majú na nich jednotlivé spoje premávať. Štát by mal najprv urobiť Plán dopravnej obslužnosti, to znamená určiť, kde a akom intervale budú jazdiť vlaky a autobusy,” dodal Marosz. Dopravu podľa neho treba skoordinovať a integrovať tak, aby mali ľudia zabezpečené prípoje a potom na jednotlivé úseky vysúťažiť nových prevádzkovateľov. Keďže ministerstvo takto nepostupuje, OĽaNO sa domnieva, že môže porušovať aj zákon o doprave na dráhach. Ten hovorí, že uzavretiu zmluvy s novým dopravcom má predchádzať zostavenie Plánu dopravnej obslužnosti, ktorý podľa hnutia ministerstvo nemá.

“Železničná spoločnosť Slovensko sa z pozície národného dopravcu, samozrejme, plánuje do pripravovanej súťaže zapojiť. Verejnosti chceme poskytnúť efektívne riešenia dopravnej obsluhy pre všetky vyhlásené trate,” uviedol pre agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Podmienky súťaže dopravca nekomentuje. “Prípadné námietky musia rozhodnúť kompetentné orgány. Vo všeobecnosti sa konkurencii nebránime, naopak, vítame ju, posúva totiž trh vpred,” poznamenal Kováč.

Spoločnosti podľa neho neprináleží hovoriť, čo by mal alebo nemal robiť štát. “Zástupcovia ZSSK sa však na všetkých úrovniach pravidelne stretávajú pri plánovaní svojej dopravy a pri príprave podkladov pre tvorbu grafikonu vlakovej dopravy so zástupcami samosprávnych inštitúcií a s ostatnými dopravcami,” dodal hovorca. ZSSK chce do roku 2030 prepravovať na slovenských koľajniciach sto miliónov cestujúcich ročne, zaviesť taktovú dopravu v okolí všetkých väčších miest a naďalej byť chrbticou domácej hromadnej dopravy.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR oznámilo 7. augusta, že začína verejnú súťaž na prevádzku osobnej vlakovej dopravy na trati Žilina – Rajec v dĺžke 21 kilometrov. Vybraný dopravca bude podľa zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme obsluhovať vlaky desať rokov. Ide o začiatok liberalizácie osobnej železničnej dopravy, od ktorej si rezort dopravy sľubuje zvýšenie konkurencieschopnosti na železniciach, ale najmä lepšie a kvalitnejšie služby pre cestujúcich. Oznámenie o zámere spustiť tender na trať Žilina – Rajec zverejnilo ministerstvo v súlade s pravidlami Európskej únie minimálne rok vopred v európskom vestníku. Záujemcovia môžu požiadať o účasť v súťaži do 6. septembra. Dopravca na základe súťaže by mal začať obsluhovať trať už od februára 2020. Ministerstvo chce vyhlásiť súťaže na dopravcu aj na tratiach Bratislava – Komárno a Košice – Moldava nad Bodvou.

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Izraelské jednotky zostanú v Libanone, Sýrii aj v Pásme Gazy, vyhlásil minister obrany , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


V Prešove horí strecha opustenej budovy, Masarykova ulica je uzavretá

Na Masarykovej ulici v Prešove zasahujú všetky záchranné zložky pri požiari strechy opustenej budovy. Ako informovala prešovská krajská polícia na…

16. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
16. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Post primátora Košíc chce vo voľbách obhájiť Jaroslav Polaček

Post primátora Košíc bude v jesenných komunálnych voľbách obhajovať Jaroslav Polaček, ktorý stojí na čele mesta druhé funkčné obdobie. Podporu…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

SAV: Ústav politických vied zanikne, odhlasoval to snem akadémie

Ústav politických vied Slovenskej akadémie vied zanikne. V utorok o tom rozhodol Snem SAV. Je to súčasťou procesu reorganizácie pracovísk…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

ŠVPS potvrdila salmonelu vo výrobkoch z nelegálneho salaša na Liptove

Štátna veterinárna a potravinová správa SR potvrdila salmonelu v salašníckych výrobkoch z nelegálnej prevádzky na Liptove. Viacerí konzumenti zakúpených výrobkov…

16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Talentovaní maturanti sa opäť môžu prihlasovať do štipendijnej schémy „Študujem doma, Slovensko ma odmení“

Talentovaní maturanti sa opäť môžu prihlasovať do štipendijnej schémy „Študujem doma, Slovensko ma odmení“. Ako informovalo Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja…

16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.

Fico naznačil, že problém nemusí mať len Projekt Fórum: “Audit podľa mňa prinesie šokujúce závery”

Predseda vlády SR Robert Fico nepovažuje za potrebné ospravedlniť sa rodine Šimečkovcov v súvislosti s kauzou účtovníctva občianskeho združenia Projekt…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

Ukrajinská “výbava” je slabá

Iba malá časť ukrajinských rakiet a bezpilotných lietadiel dokáže preniknúť cez ruský systém protivzdušnej obrany. Podľa údajov časopisu The Economist…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Kramárov syn vyviazol s miernym trestom. Čo mu naparil súd za nehodu pod vplyvom alkoholu a bez vodičáku?

Syn známeho slovenského herca Maroša Kramára, Marko, ktorý tiež začína s hereckou aj hudobnou dráhou, už pozná rozsudok v prípade…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Hubinská z „Putinovho Davosu“ pre HS: Svet sa mení rýchlejšie, než si v Európe uvedomujeme

Západné médiá o ňom hovoria ako o „Putinovom Davose“. Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum však podľa slovenskej vysokoškolskej pedagogičky, publicistky a…

16. 06. 2026 | Rozhovory | 7 min. čítania |
16. 06. 2026 | Rozhovory | 7 min. čítania |

Bajo Holečková prerazila najhlbšie dno

Poslankyňa za SaS, ktorú do parlamentu pretlačilo KDH, Martina Bajo Holečková v poslednom čase využíva každú informáciu, ktorá sa k…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
.

Irán „manipuloval s Trumpom ako s bábkou“ pri rokovaniach o dohode, tvrdí Bolton

Irán „manipuloval s Trumpom ako s bábkou“ pri rokovaniach o dohode, povedal Euronews bývalý poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton.…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Migaľ si robí kampaň pred oltárom, opozičná poslankyňa žiada biskupov o ochranu kostolov

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a kandidát na župana Prešovského samosprávneho kraja Samuel Migaľ čelí kritike za propagáciu…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Office 2024 Pro + Windows 11 Pro za 27,25 €: Cenovo dostupný spôsob, ako vylepšiť svoj počítač

Najnovšia verzia s doživotnou licenciou od spoločnosti Microsoft, Office 2024 Professional Plus, predstavuje najväčší pokrok od roku 2021. Ale je…

16. 06. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |
16. 06. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania |

Trump chce v otázke Ukrajiny „niečo urobiť“, Zelenskyj navrhol stretnutie s Putinom na americkej pôde

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v utorok zúčastní na osobitnom rannom zasadnutí samitu G7 vo francúzskom kúpeľnom meste Evian venovanom…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Lavrov: Veľvyslanci „európskej trojky“ predložili ministerstvu zahraničných vecí nesprávne závery, že Rusko prehráva

Veľvyslanci Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska v Moskve na stretnutí na ruskom ministerstve zahraničných vecí prezentovali nesprávne závery Európy, že…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

ETS2 – najnovšie aktualizácie a čo sa deje v zákulisí. 45 eur nebude 45 eur

Skutočný strop by cenu zastavil. Pri ETS2 sa má po prekročení hranice iba pustiť na trh viac povoleniek

16. 06. 2026 | Ekonomika | 5 min. čítania |
16. 06. 2026 | Ekonomika | 5 min. čítania |

Otváranie Benešových dekrétov – boj o slovenskú pôdu?

Slovenský pozemkový fond dáva do súladu vlastnícke vzťahy štátu po nepresnostiach a chybách v pozemkových knihách z minulosti

16. 06. 2026 | Komentáre | 13 min. čítania |
16. 06. 2026 | Komentáre | 13 min. čítania |

Hlas-SD navrhuje zákaz sociálnych sietí pre deti mladšie ako 16 rokov

Koaličný Hlas-SD navrhuje zákaz sociálnych sietí pre deti mladšie ako 16 rokov. Vo veku od 16 do 18 rokov by…

16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
.

Maďarsko nebude implementovať migračný pakt EÚ, vyhlásil minister vnútra

Maďarsko opätovne potvrdilo svoj nesúhlas s migračným paktom Európskej únie, pričom minister vnútra uviedol, že krajina nemá v úmysle tento…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Propagovali mládeži sadomasochizmus. Inštitút rezortu školstva nakoniec poslal platbu LGBT mimovládke

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobiaci pod ministerstvom školstva donedávna odmietal vyplatiť európsky grant kontroverznej LGBTI mimovládke Saplinq, no pod nátlakom…

16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Moskva je od rána terčom masívnych útokov dronmi

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 06. 2026 | Aktualizované 16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
16. 06. 2026 | Aktualizované 16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Rusi žiadajú prepísanie Wikipedie: Rusko hovorilo pravdu o biologických laboratóriách USA

Špeciálny predstaviteľ ruského prezidenta Kirill Dmitrijev vyzval Wikipédiu, aby upravila svoje články o biologických laboratóriách USA po tom, čo ich…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

.

Geopolitické zemetrasenie: USA kľakli pred Iránom! Kto skutočne vyhral a prečo naši vojnoví štváči z PS, KDH A SaS zrazu mlčia?!

Sme svedkami historického finále. Vojenský konflikt medzi Iránom a USA dospel do svojej záverečnej rovinky a obe strany sú pripravené…

16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Rozprávky spod slovanskej lipy

Zozbierali sme pre Vás čosi z dávnej múdrosti, ktorá sa zachovala v košatej, široko rozvetvenej rodine Slovanov. Knihu nájdete tu

16. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Kallasová: Máme spravodajské informácie o všetkých ruských vojakoch, ktorí sú nasadení v boji

Európska komisia má v úmysle zaradiť na čiernu listinu menovite všetkých ruských účastníkov vojenskej operácie na Ukrajine, aby im zakázala…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Pri páde amerického bombardéra B-52 na leteckej základni v Kalifornii zomrelo osem osôb

Na leteckej základni Edwards v Kalifornii sa v pondelok na poludnie krátko po štarte zrútil americký bombardér B-52, ktorý vzápätí…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Infulencerka spôsobila rozruch kritikou ocenenia, ktoré dostala: Je toto v poriadku?

Slovenská infulencerka Alex Laura Kučerová bola jednou z ocenených na galavečeri Social Awards, no rozhodla sa verejne poukázať na pokrytectvo…

16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
16. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Video: Ukrajina predstavila postrach mostov na Kryme

Paríž, 16. jún 2026 - Ukrajinská spoločnosť Global Mark predstavila ťažký autonómny podvodný dron navrhnutý na dlhodobé námorné misie a…

16. 06. 2026 |

Nechutné a zvrátené. Polícia zadržala ženu, ktorá na záhrade ukrývala najmenej 34 ľudských plodov. Robila s nimi pokusy

Poľská polícia zadržala 57-ročnú lekárku potom, ako sa na záhrade jej bývalého domu našlo zakopaných tridsaťštyri ľudských plodov, informovali v…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Vyzerá to tak, že Hitlerovi a Zelenskému dali do ruky jeden scenár

Ukrajina, 16. jún 2026 - Vyzerá to tak, že Hitlerovi a Zelenskému dali do ruky jeden scenár. Tento scenár sa…

16. 06. 2026 |

Ruskí vojaci zo skupiny „Sever“ zajali ukrajinského pornoherca

Vojaci zo skupiny „Sever“ zajali ukrajinského pornoherca, hviezdu platformy OnlyFans Ivana Tuzova. Take niečo sa stalo prvýkrát. Uvádza sa to…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Chuť do jedla pod lupou: Skryté pravidlá, ktoré môžu stáť za neúspešným chudnutím

Chuť do jedla je oveľa zložitejší mechanizmus, než si väčšina ľudí uvedomuje. Hoci sa nadváha a obezita často pripisujú nedostatku…

16. 06. 2026 |

Zverejnili nechutné zábery. Političky vyzvali Kaliňáka, aby sa dištancoval od Tateovcov

Europoslanec a podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák sa chce opäť stretnúť s násilníkom Andrewom Tateom. Opozičné političky upozornili, že Kaliňák…

15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Vrah Henryho Nowaka by mohol dostať dlhší trest odňatia slobody

Odsúdený vrah Vickrum Digwa, ktorý vlani v decembri v Southamptone zavraždil 18-ročného Henryho Nowaka, bol v pondelok predvolaný pred odvolací…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

NAŽIVO

V košických autobusoch a električkách sa bude od budúceho roka dať platiť bankovou kartou. DPMK podpísal zmluvu na dodávku 1 331 nových čítačiek v hodnote takmer 1,5 milióna eur s DPH s firmou Mikroelektronika. Informáciu zverejnilo mesto Košice.

13:58

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poprel, že by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhol Vladimirovi Putinovi stretnutie na summite G7 vo Francúzsku. Podľa Peskova Moskva oficiálnou cestou žiadne pozvanie nedostala. Správu britských médií Guardian a Sky News sprostredkovala TASR.

13:57

.

Nájdete 3 rozdiely za 23 sekúnd? Táto výzva preverí vaše pozorovacie schopnosti

Rozdiely medzi dvoma takmer identickými obrázkami dokážu poriadne potrápiť aj tých najpozornejších ľudí. Dnešná výzva preverí vašu schopnosť sústrediť sa…

16. 06. 2026 |

„Zelenskyj nemá ľudí, ktorí by mohli ohroziť Bielorusko“

Lukašenko vyhlásil, že Ukrajina nezvyšuje svoj vojenský kontingent na bieloruskej hranici a nemá možnosť nasadiť tam armádu na začatie vojny…

16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
16. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Skvelá správa. Oliver Okuliar má našliapnuté do NHL

Slovenský hokejový útočník Oliver Okuliar podpísal s tímom NHL Pittsburgh Penguins ročný dvojcestný kontrakt. V pondelok to oznámil prezident hokejových…

16. 06. 2026 |

Krajský súd zrušil exekúciu Šutaja Eštoka

Krajský súd v Bratislave vyhovel odvolaniu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a zrušil kontumačný rozsudok, na základe ktorého sa mal…

15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Hnutie Slovensko: Syn Jána Richtera zo Smeru zarába v predstavenstve štátneho Transpetrolu 15-tisíc eur mesačne

Syn Jána Richtera zo Smeru zarába v predstavenstve štátnej spoločnosti Transpetrol 15-tisíc eur mesačne. Poukázalo na to na tlačovej besede…

15. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |

.
.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov