NAŽIVO

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

19:34

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu pohrozil Číne clami, ak nepodnikne kroky na zníženie svojho masívneho obchodného prebytku s EÚ. Informuje AFP.

17:15

Nemeckí spotrebitelia zostali počas prvého decembrového týždňa opatrní, pokiaľ ide o vianočné nákupy. Vyplýva to z prieskumu Nemeckej maloobchodnej federácie (Handelsverband Deutschland, HDE). Informuje DPA.

17:14

Európske ekonomiky by mohli znášať najväčšiu záťaž z čoraz intenzívnejšej čínskej konkurencie, keďže vláda v Pekingu obnovuje svoje úsilie o oživenie hospodárstva založené na exporte. Uviedla to vo svojej analýze banka Goldman Sachs.

Tá zároveň znížila svoje prognózy rastu európskych ekonomík v reakcii na obnovený exportný tlak Číny. Informuje portál Yahoo.

17:12

Tradičné predvianočné a vianočné zvyky predstavilo v nedeľu Múzeum slovenskej dediny v Martine počas podujatia Vianoce na dedine. Ako informovala Michaela Konečná zo Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, nedeľným podujatím ukončili tohtoročnú sezónu v martinskom skanzene.

Múzeum slovenskej dediny
Na snímke uprostred anjel s Mikulášom počas podujatia Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine v nedeľu 7. decembra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | 15:50

Litva v sobotu opäť musela uzavrieť letisko vo Vilniuse. Nad letisko sa objavili podozrivé balóny.

Vládne Národné centrum krízového riadenia uviedlo, že letecká prevádzka bola obnovená v sobotu o 18:31 h SEČ. Informovala televízia Sky News.

13:33
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Po oslobodení Aleppa Asadovými vojskami sa pravdepodobne občianska vojna v Sýrii skončí

Ruský analytik Jevgenij Satanovskij na serveri rusvesna.su uverejnil článok, v ktorom tvrdí, že po oslobodení Aleppa sýrskou vládnou armádou sa občianska vojna v Sýrii pravdepodobne skončí

❚❚
.

Satanovskij sa pri svojej analýze situácie opiera o informácie čínskeho analytického centra, ktoré považuje za hodnovernejšie, ako informácie zverejňované americkými analytikmi. Satanovskij je presvedčený, že Číňania, ktorí takisto hrajú na Blízkom východe svoju hru majú kvôli kontaktom s Iránom, Ruskom, Irakom, Sýriou i Izraelom lepšie pozície a viac informácii ako analytici USA, ktorých manévrovací priestor je značne obmedzený.

Satanovskij vychádzal aj z analýz ruských expertov pre Blízky východ M. V. Kazanina a J. B. Šelgovina, ktorí podrobne mapujú analýzy čínskych odborníkov. Podľa informácii čínskych odborníkov v posledných týždňoch utrpeli teroristi výrazné straty, žiaľ straty sa nevyhli ani sýrskej armáde a letectvu. Pomoc ruského letectva sa ukázala byť významným faktorom v bojových operáciach posledných týždňov, pričom rozhodujúcu úlohu zohrali strategické bombardéry TU-22M3, ktoré zlomili ozbrojenú moc islamistov. Momentálne si teroristi podľa Satanovského de facto lížu rany a nie sú schopní plnohodnotnej bojovej operácie.

Satanovskij si všíma čínske informácie o úlohe Ankary v sýrskom konflikte. Podľa čínskych zdrojov Ankara má momentálne v Aleppe ešte niekoľko desiatok príslušníkov špeciálnych jednotiek, z ktorých mnohí príslušníci sa evidentne v minulosti orientovali na USA. Ruské nálety podľa čínskych informácii zlikvidovali v posledných dňoch približne 100 príslušníkov tureckých špeciálnych jednotiek, zvyšní členovia týchto jednotiek sa pravdepodobne nemôžu objaviť ani v Turecku, pretože by im hrozilo obvinenie minimálne zo sympatií k pokusu o prevrat voči Erdoganovi.

.
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Foto: Yasin Bulbul
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Foto: Yasin Bulbul

Podľa čínskych odborníkov USA, Veľká Británia, Francúzsko a Nemecko budú momentále politicky tlačiť na Rusko, aby Rusi uvoľnili blokádu Aleppa. Západ využíva k politickému tlaku aj katastrofálnu situáciu v Aleppe, ktorá hrozí humanitárnym kolapsom. Podľa čínskych informácii momentálne všetkých 7 nemocníc v Aleppe nemá dostatok liekov a prostriedkov na liečbu a zdravotnú starostlivosť pre chorých a ranených. Číňania sa pritom odvolávajú aj na informácie zverejnené Červeným Krížom a Červeným polmesiacom. Obyvateľstvo zápasí aj s nedostatkom potravín, obchod a zásobovanie v meste kontrolujú teroristi, tí používajú obyvateľstvo ako rukojemníkov a skrývajú sa pred útokmi ruského letectva za živé štíty.

Podľa čínskych informácií získali teroristi v Sýrii za posledné dva roky z Katara, Saudskej Arábie a Turecka zásoby, strelivo, zbrane a medikamenty v hodnote cca 1,2 miliardy britských libier. Tlak voči teroristom zo strany Západu Číňania vyhodnotili ako nedostatočný. Číňania poukázali na skutočnosť, že letecké útoky zo základní v Spojených arabských emirátoch, Katare, Bahrajne, Kuvajte a v Turecku priniesli smrť väčšiemu počtu civilistov, ako teroristov. Útoky USA označili Číňania za značne neefektívne.

Číňania upozorňujú aj na skutočnosť, že v západných masovokomunikačných prostriedkoch sa neustále pertraktujú dezinformácie o “chybných útokoch ruského letectva, ktoré prinášajú množstvo civilných obetí”. Čínski špecialisti vyhodnotili ruské a sýrske aktivity v Sýrii za veľmi efektívne, podľa ich názoru bude intenzita útokov voči teroristom narastať.

Číňania okomentovali aj zostrelenie ruského vrtuľníka Mi-8 s humanitárnym nákladom pre Aleppo, ktorého posádka zahynula. Číňania takisto vyjadrili presvedčenie, že za útokom stoja špeciálne jednotky USA, americkí špecialisti podľa Číňanov poskytujú teroristom aj dôležité strategické informácie a zapracovali aj pri útoku teroristov dňa 6.8.2016 v oblasti Rasmusu, kde stratili sýrske vládne vojská množstvo vojakov.

Napriek stratám však sýrske vládne jednotky pokračovali v čistení priestoru a 9.8.2016 sa vládnym jednotkám podarilo za pomoci letectva islamistické vojenské zoskupenia zničiť. Pokus o prielom sa teroristom nepodaril a teroristi stratili iniciatívu. Ruské diaľkové letectvo umožňuje zasahovať bolestivo teroristov a likvidovať ich bojový potenciál. V poslednej dobe sa čoraz aktívnejšie do bojov na sýrskej proasadovskej strane zapája Hizballáh, šíitska divízia Radvan, členovia irackých jednotiek Charakat al Nudzaba i Palestínci z brigád Al-Kuds.

.

Sýrčania – najmä 15 batalión špeciálneho určenia, Tigre a 4 obrnená divízia tvrdo tiesnia jednotky teroristov a podľa čínskych zdrojov vojenská rozviedka USA hodnotí takisto postavenie protiasadovských síl nepriaznivo. Američania hodnotia ako významný faktor v konflikte v Sýrii potlačenie pokusu o prevrat v Turecku, podľa ich slov zmena postoja Ankary má pre teroristov veľmi nepriaznivý dopad.

Číňania zastávajú názor, že vyriešiť konflikt v Sýrii čisto vojenskou cestou však nie je možné, poukazujú na skutočnosť, že konflikt sa už pretransformoval do sunnitsko-šíítskeho konfliktu v moslimskom svete. Ankara, ktorá výrazne zmenila v konflikte stranu navyše so znepokojením sleduje kurdskú problematiku a obáva sa aj rastúceho vplyvu Iránu v regióne Blízkeho východu. Podľa čínskych analytikov rastie na Blízkom východe význam Moskvy, zhoršuje sa diplomatické postavenie USA a Západu. Číňania sú presvedčení, že bez Ruska sa celý problém nebude dať zmysluplne vyriešiť.

Experti USA takisto hodnotia bitku o Aleppo ako kľúčovú v celom konflikte v Sýrii. Podľa amerických a aj francúzskych expertov pád džihádistov bude znamenať výrazne oslabenie sunnitského faktora na Blízkom východe. Pre USA je neprijateľné víťazstvo Asada i posilnenie pozícii Iránu, vrátane presadzovania iránskeho jadrového programu.

Víťazstvo pri Aleppe bude znamenať že Asad sa udrží pri moci a americká zástupná sunnitská armáda skončí a spolu s ňou pravdepodobne skončia minimálne na niekoľko rokov aj americké snahy o presadzovanie amerických záujmov v regióne Blízkeho východu. Pre USA je veľmi nebezpečná aj snaha Ruska o pokus aby sa začal priamy dialóg Ankary a Damasku.

Podľa Satanovského je navyše pre USA nesmierne dôležité, aby Obama odišiel z postu prezidenta USA ako silná osobnosť, pričom neúspech pri Rakke a v Aleppe zhorší Obamov image. Obamov image je dôležitý pre Hillary Clintonovú, ktorá je takisto ako Obama Demokratka, Trump, naopak, oslabenie Obamovho postavenia víta, pretože verí, že to sa premietne aj do volebného zápasu a oslabí to pozície jeho rivalky.

.

Branislav Krasnovský

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

Michal Durila

.
.
.

Poľsko nebolo pozvané na samit, na ktorom sa plánuje diskutovať o krokoch na ukončenie vojny

Poľsko nebolo pozvané na samit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne, a na ktorom sa plánuje diskutovať o…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv preverí incident zo Slovenskej Ľupče, pri ktorom mal policajt biť muža

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský preverí incident zo Slovenskej Ľupče v okrese Banská Bystrica, pri ktorom mal policajt bez služobného…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov, píše americký Inštitút pre štúdium vojny, citujúc Putina a šéfa „Rostechu“…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko politický problém koalície vidí v tom, že prezident Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval niečo ľuďom

Politický problém koalície vidí predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko v tom, že prezident Peter Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Tomáš: Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény

Poslanec Ján Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil minister práce, sociálnych…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s tým, že Slovensko odmieta tzv. migračný pakt EÚ

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v pondelok (8. 12.) odcestuje na rokovanie ministrov vnútra do Bruselu. Ako uviedol, odchádza so…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Časť armády v africkom štáte Benin tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera

Príslušníci armády v africkom štáte Benin v nedeľu oznámili, že zosadili prezidenta Patricea Talona. Ľudia z jeho okruhu však vyhlásili,…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žiga: Nový šéf európskeho výboru by mohol byť známy budúci týždeň

Meno nového šéfa Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti by mohlo byť známe budúci týždeň. V nedeľnej diskusnej relácii…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z lúpeže vo Zvolene obvinila troch mužov vrátane jedného mladistvého

Zo zločinu lúpeže obvinila polícia troch mužov vrátane jedného mladistvého, ktorí ešte v nedeľu 30. novembra v skorých ranných hodinách…

07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvališvili už nie je kráľom bantamu v UFC. Zosadil ho Rus Piotr Jan

Piotr Jan je prvým Rusom, ktorému sa podarilo vybojovať späť titul šampióna UFC Ruský bojovník zmiešaných bojových umení Piotr Jan…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Obranyschopnosť detí možno zvýšiť prechádzkami, umývaním rúk či vitamínmi

Detskú obranyschopnosť možno zvýšiť pravidelnými prechádzkami, umývaním rúk, vitamínmi i odpočinkom. Dôležitá je aj zdravá strava. Poukázal na to Úrad…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Andrej Fursov: Odsúdení na slobodu. Temná stránka pokroku

Rusko, 7. decembra 2025 - 21. storočie bude obdobím najkrutejšieho boja o budúcnosť, keď celé štáty, etniká a kultúry budú nemilosrdne…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na obrázku je ukrytá sova. Podarí sa vám ju nájsť?

Sova sa ukryla v rušnom supermarkete - a vašou úlohou je nájsť túto šibalskú sovu v časovom limite 9 sekúnd!…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nasledujúce fotografie si budete musieť priblížiť, aby ste pochopili pointu

Keď sa na fotku pozriete len letmo, zdá sa byť úplne obyčajná, no všetko sa zmení, keď sa rozhodnete priblížiť…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Drony, rakety Iskander a Kinžal: posledné dni prebiehajú ruské útoky prakticky nepretržite

Rusko, 6. decembra 2025 - Hypotetická „dohoda“ o Ukrajine nevyzerá ani ako diskutabilná, ani ako akokoľvek možná. Putin dovŕši ukrajinskú históriu…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

19:34

.

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice dlho čakali na zápas, v ktorom nedostali gól. Dočkali sa proti Slovanu aj so 16-ročným obrancom

Výsledky sobotných zápasov 17. kola futbalovej Niké ligy zrejme nepotešili tradičných tipérov. Svoje zápasy prehrali prvý, druhý aj piaty tím…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov