OTS: Vyjadrenie bývalej generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s., M. Hrdej

Bratislava 8. októbra (TASR-OTS) – Touto formou si dovolím reagovať na informácie uverejnené v médiách v posledných mesiacoch v súvislosti s mojím odvolaním z funkcie predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s.

Do funkcie predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s., som bola zvolená rozhodnutím jediného akcionára – Slovenskej republiky, ktorej práva ako akcionára vykonáva Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Podmienky výkonu funkcie predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s., boli schválené Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Nie je pravdou, že som dostala odstupné vo výške 178 tis. EUR. V zmysle pracovnej zmluvy mi pri odchode z funkcie generálnej riaditeľky vznikol nárok na odstupné vo výške 3 mesačných miezd spolu v sume 6,9 tis. EUR, ktoré mi bolo aj vyplatené.

Ďalej mám nárok na mimoriadnu odmenu v závislosti od čiastky prekročenia plánového ročného hospodárskeho výsledku za r. 2011. Táto odmena sa nijako neviaže na môj odchod zo Slovenskej pošty, bola to súčasť môjho ročného platu.

Odmeňovanie zástupcov štátu v obchodných spoločnostiach vlastnených štátom v závislosti od výkonnosti danej spoločnosti odporúčala aj vláda SR.

Táto odmena vo výške 61,2 tis. EUR mi doteraz nebola vyplatená. Nárok na mimoriadnu odmenu vznikol z dôvodu, že plánovaný hospodársky výsledok bol prekročený o 4 080 tis. €. Tento výsledok bol ovplyvnený reálne lepším hospodárením Slovenskej pošty, a. s., pod mojím vedením, a to vyššou tvorbou výnosov o 2 616 tis. € a nižším čerpaním nákladov o 1 464 tis. €.

Na hospodársky výsledok malo ďalej vplyv rozpustenie dlhodobej rezervy na súdny spor v objeme 4 104 tis. € a vytvorenie opravnej položky k dlhodobému majetku v objeme 10 168 tis. € (ktorou sa naprávali chyby z minulosti). Ak by nebolo došlo k uvedeným dvom účtovným operáciám, hospodársky výsledok Slovenskej pošty by bol ešte lepší, t.j. prekročený o viac ako o 4 080 tis. €. Takže tvrdenie, že lepší hospodársky výsledok za r. 2011 sa dosiahol len v dôsledku rozpustenia rezervy na súdny spor, je nepravdivé.

Odmietam akékoľvek podozrenia z účelového manipulovania s hospodárskym výsledkom za rok 2011. Nikdy som nikomu nedala žiadny pokyn, aby akýmkoľvek nezákonným spôsobom zasahoval do účtovnej závierky za r. 2011. Účtovná závierka bola spracovaná finančným úsekom Slovenskej pošty, a. s., schválená predstavenstvom a dozornou radou Slovenskej pošty, a. s., a bola overená audítorom, ktorý potvrdil, že účtovná závierka poskytuje pravdivý a verný obraz finančnej situácie a výsledku hospodárenia.

Podľa pracovnej zmluvy som povinná sa 12 mesiacov po skončení výkonu funkcie zdržať zárobkovej činnosti v oblasti poštových služieb, za čo mi vzniká nárok na peňažné vysporiadanie. V prípade, ak tento záväzok poruším, som povinná uhradiť zmluvnú pokutu vo výške peňažného vyrovnania. Peňažné vyrovnanie predstavuje spolu za 12 mesiacov sumu 89 tis. EUR.

V prípade, ak mi súčasné vedenie Slovenskej pošty, a. s., predloží návrh dodatku k pracovnej zmluve, ktorým sa zruší konkurenčná doložka, som pripravená ho podpísať a vzdať sa nároku na finančné vyrovnanie za obdobie od zrušenia konkurenčnej doložky.

Slovenská pošta, a. s., mi nikdy nehradila náklady na upratovačku, náklady na zdravotnú starostlivosť, zákroky na súkromnej klinike ani žiadne zahraničné dovolenky alebo zahraničné študijné pobyty, ako o tom nepravdivo informujú niektoré médiá.

Nie je takisto pravdou, že som mala k dispozícii zlatú kreditnú kartu s limitom do 3 tis. EUR denne. Mala som k dispozícii debetnú kartu na štandardné výdavky spojené s výkonom funkcie generálnej riaditeľky. Obdobnú kartu mali v Slovenskej pošte, a. s., k dispozícii desiatky iných zamestnancov.

Vzhľadom na to, že mám trvalý pobyt v ČR, boli mi hradené náklady na ubytovanie v Bratislave. Byt bol prenajatý za trhové nájomné a bol vybraný z troch ďalších bytov. Kto je majiteľom tohto bytu, som nikdy neskúmala a odmietam akékoľvek prepojenie na KDH. Z rovnakého dôvodu mi Slovenská pošta, a. s., hradila náklady na cestu do miesta môjho trvalého bydliska. Cestu som vykonávala svojím súkromným autom.

Pokiaľ ide o moje zverejnené príjmy za minulý rok, suma vo výške 605 tis. EUR žiadnym spôsobom nesúvisí s mojím pôsobením vo funkciách v Slovenskej pošte, a. s., ani v iných spoločnostiach v SR. Nie je preto žiadny legitímny dôvod dávať tieto príjmy do súvisu s mojím pôsobením v Slovenskej pošte, a. s.

Podmienky, ktoré boli so mnou dohodnuté, sú štandardnými podmienkami výkonu funkcie manažéra na pozícii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa v spoločnosti s obdobným obratom, počtom zamestnancov a postavením na trhu.

Nikoho som nenútila, aby mi ponúkol funkciu predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s., ani aby mi ponúkol finančné podmienky, ktoré so mnou boli dohodnuté.

Za týchto okolností považujem škandalizovanie mojej osoby, spochybňovanie mojich odborných a morálnych kvalít a podozrievanie ma z nekalých praktík len z dôvodu, že dohodnuté podmienky sa niekomu zdajú vysoké, za neopodstatnené.

Pri výkone funkcie predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Slovenskej pošty, a. s., som neporušila žiadny zákon a vždy som konala v záujme Slovenskej pošty, a. s., a jej akcionára – Slovenskej republiky.

Plne rešpektujem právo a povinnosť médií informovať verejnosť o skutočnostiach verejného záujmu a plniť si tak jednu zo základných úloh médií v demokratickej spoločnosti, a to úlohu „strážneho psa„ (watchdog).

Som však presvedčená, že tejto úlohe nezodpovedá uverejňovanie nepravdivých a pravdu skresľujúcich informácií o mojej osobe s cieľom škandalizovať moju osobu tak, ako sa to dialo v posledných mesiacoch.

Skutočný záujem plniť základnú úlohu médií v demokratickej spoločnosti a viesť verejnú diskusiu o odmeňovaní zástupcov štátu v spoločnostiach s majetkovou účasťou štátu spochybňuje aj to, že napriek tomu, že som nebola jediným zástupcom štátu v spoločnosti s majetkovou účasťou štátu, ktorého príjmy prevyšujú priemerné zárobky, tercom médií sa stala len moja osoba a moja rodina.

Ing. Marcela Hrdá

UPOZORNENIE:

Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Čína si upevnila post lídra medailovej bilancie krajín, druhí sú Američania a tretí Japonci

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)   Športovci z Číny v utorok získali na olympijských hrách v Tokiu ďalšie tri zlaté a štyri strieborné medaily, stále sú tak suverénnymi lídrami hodnotenia krajín pred Američanmi a domácimi Japoncami V gymnastike na bradlách medzi mužmi triumfoval Cou Ťing-jüan, u žien na kladine…

Litva bude migrantov z hranice vracať späť do Bieloruska

0 icon

Vilnius 3. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Mindaugas Kulbis)   Litva v utorok prikázala svojim pohraničníkom, aby vracali späť migrantov, ktorí sa pokúšajú vstúpiť do pobaltskej krajiny, v prípade potreby aj s použitím násilia. Rýchlo rastúci počet migrantov nelegálne prekračujúcich hranice zo susedného Bieloruska sa stal pre Litvu veľkým zahranično-politickým problémom Litovské…

Strelca pri budove Pentagónu polícia zneškodnila

0 icon

Washington 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Harnik)   Útočníka, ktorý spustil streľbu v blízkosti budovy Pentagónu, polícia zneškodnila. Informoval o tom v utorok portál Politico.com s odvolaním sa na informácie od Agentúry na ochranu síl Pentagónu (PFPA) Budova amerického ministerstva obrany bola zhruba na hodinu a pol uzavretá a zamestnanci dostali…

Anglicko a Wales hlásia rekordný počet úmrtí v dôsledku predávkovania sa drogami

0 icon

Londýn 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Anglicko a Wales minulý rok zaznamenali najvyšší počet úmrtí v dôsledku predávkovania sa omamnými a psychotropnými látkami. Podľa utorkovej správy britského štatistického úradu (ONS) je počet úmrtí najvyšší od roku 1993, keď začal úrad viesť túto štatistiku. Informovala o tom agentúra AFP V roku…

Izrael sprísňuje opatrenia, prichádzajúci budú musieť ísť do karantény

0 icon

Jeruzalem 3. augusta 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Oded Balilty)   Izrael bude od budúceho týždňa vyžadovať od ľudí prichádzajúcich z 18 krajín absolvovanie karantény. Ministerstvo zdravotníctva o zmene informovalo v utorok s tým, že jednotlivci - zaočkovaní aj nezaočkovaní, prichádzajúci z 18 krajín budú musieť od 11. augusta absolvovať 14-dňovú karanténu Predčasné ukončenie…

Účastníci interiérových aktivít v New Yorku budú musieť byť zaočkovaní

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Starosta New Yorku Bill de Blasio rozhodol, že pre vstup do mnohých interiérov objektov v meste bude potrebný doklad o vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Týkať sa to bude napríklad zamestnancov aj zákazníkov reštaurácií, telocviční a zábavných centier. Informuje o tom portál cnbc.com Príkaz…

Turecko už siedmy deň sužujú požiare. Erdogan čelí kritike v súvislosti s lesnými požiarmi

0 icon

Ankara 3. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Emre Tazegul)   Turecko bojuje už siedmy deň s ničivými požiarmi, ktoré si doposiaľ vyžiadali osem obetí. Rozsiahly požiar sa v utorok priblížil k tepelnej elektrárni a farmári hnali dobytok smerom k moru, informovala agentúra AFP Najničivejšie požiare v Turecku za niekoľko uplynulých generácií pripravili…

Streľba vo Švédsku si vyžiadala najmenej troch zranených

0 icon

Helsinki 3. augusta 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Johan Nilsson/TT News Agency via AP)   Pri streľbe v meste Kristianstad na juhu Švédska utrpeli zranenia najmenej traja ľudia. Informovala o tom miestna polícia. Podľa švédskych médií zatiaľ v súvislosti s incidentom nezadržali podozrivých Švédska polícia dostala v utorok popoludní hlásenie o niekoľkých hlasných ranách,…

Európska únia by podľa Kulhánka mala rozšíriť sankcie voči Bielorusku

0 icon

Praha 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bernd von Jutrczenka/Pool Photo via AP)   Európska únia by mala pristúpiť k rozšíreniu sankcií proti autoritárskemu režimu bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka. Povedal to v utorok pre spravodajský server Novinky.cz český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek v súvislosti so situáciou na bielorusko-litovských hraniciach "Som za rozšírenie…

Guvernér New Yorku Cuomo podľa vyšetrovania obťažoval viacero žien

0 icon

New York 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Spencer Platt/Pool Photo via AP)   Z výsledkov vyšetrovania vyplýva, že guvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo sexuálne obťažoval viacero súčasných a bývalých štátnych zamestnankýň. Oznámila to v utorok generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová, informuje agentúra AP "Guvernér Cuomo sexuálne obťažoval súčasné…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Lehotský st.

Nie sme na „buzerplaci“

0icon

Maďar Miklós Horthy sa honosil titulom admirál, hoci nevelil žiadnej flotile, okrem nejakých dunajských bárok. Ak vychádzame z tejto skúsenosti z minulosti, smelo môžeme povedať, že aj my máme admirálov, dokonca troch: Naďa, Lengvarského a Klusa. Teda aspoň to tak vyzerá, podľa ich správania, ktoré pôsobí, akoby sa priam nadchýnali…

Boris Mesár

Je segregácia spásou pre nás neočkovaných ?

0icon

Ďalší dôležitý detail v téme „pandémie“ je v MSM ponechaný takmer bez povšimnutia. Ide o správy, že očkovaní sa stali zdrojom infekcie pre neočkovaných. Publikácia č. 1 Čoraz viac žien sa po očkovaní proti koronavírusu sťažuje na silné krvácanie. "... Americký profesor vykonal online prieskum ... a spôsobil lavínu: nespočetné…

Erik Majercak

Celý Covid je bublina. Návod, ktorý vás presvedčí na vlastnej koži za pár šupov

0icon

Ak jeden meter je jedným metrom zmeraným jedným dĺžkovým meradlom, tak by mal byť zmeraný ako jeden meter aj druhým dĺžkovým meradlom aj tretím aj štvrtým. Ak niečo nesedí, tak je chybné meradlo, alebo daná dĺžka nie je jeden meter Súhlasiť budete asi aj s tým, že keď má niekto Covid,…

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

0icon

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Špión zo Scapa Flow: Potopenie lode Royal Oak 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou o skutočnom príbehu potopenia lode Royal Oak. Tento husársky kúsok si dovolila jedna z nemeckých ponoriek na čele s len 30 ročným kapitánom. Mali Nemci v Scapa Flow špióna? Kapitán ponorky - Prien si behom večera ešte všetko starostlivo preštudoval. Neskôr sa nechal počuť: „Pristúpil som k tomu ako k matematickej úlohe.“…

Otestuj sa! Toto je minútový IQ test, má len tri otázky

0 icon

V roku 2005 psychológ Shane Frederick vytvoril najkratší IQ test, ktorý vyhodnotí tvoj intelekt v priebehu minúty. Má len tri otázky, ktoré musíš zodpovedať čo najskôr. Odpovede si môžeš dokonca skontrolovať aj ty sám! Pozývame ťa teda spraviť si IQ test, vďaka ktorému si okamžite skontroluješ svoje kognitívne schopnosti. Zapni mozgové závity, zapíš si svoje…

Odkiaľ pochádza pôda a z čoho sa vlastne skladá?

0 icon

Pôda je najvrchnejšia časť zemskej kôry, ktorá vzniká za vzájomného pôsobenia biosféry, atmosféry, litosféry a hydrosféry v podmienkach určitého reliéfu. Ako vzniká? Pôda je zmesou minerálov, organických látok, živých organizmov, vody a vzduchu. Minerály (tvoria asi 50% pôdy) sú častice zvetrávanej horniny, medzi ktoré patria drobné zrná hliny a bahna, ako aj väčšie pieskové častice. Medzi živé organizmy patria huby, baktérie…

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 3. časť

0 icon

Ak by Gibraltár padol, malo by to katastrofálne následky pre Britániu. Mocnosti Osy by ovládli Stredomorie a Británia by nedokázala ubrániť Maltu alebo Egypt. Zásobovanie Rommelovho vojska by bolo jednoduchšie a celý Blízky východ by padol do rúk Nemcom alebo by ho aspoň ovládali. Vitajte pri pokračovaní článku o rozporuplnej osobnosti admirála…

TOP10+: Fakty o parfumoch, ktoré prekvapia každého milovníka vôní

0 icon

Ľudstvo obľubuje pekné vône od nepamäti. Môžeš ich dostať priamo z prírody - z kvetov a iných materiálov, no časom sa začali vyrábať zmesi vôní, ktoré sa v prírode nenájdu. Čo je na parfumoch také očarujúce? Parfum je vlastne roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Sergej Naryškin: Bellingcat je plný bývalých špiónov

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Šéf ruskej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin obvinil investigatívny portál Bellingcat z toho, že pre neho pracujú bývalí spravodajcovia západných krajín. Cieľom tohto projektu je podľa neho vyvíjať tlak na štáty a konkrétne osoby.   Hoci sa Bellingcat tvári ako nezávislý

USA eskalujú napätie. Admirál zabudol na mapu a obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) –  Admirál Robert Burke, veliteľ amerického námorníctva v Európe a Afrike, obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori. Podľa neho Moskva robí všetko pre to, aby Spojené štáty zasiahli ruské sily v oblasti Čierneho mora. Washington sa takto pokúša presunúť

Bývalý šéf CIA predpovedá budúcnosť Afganistanu po odchode USA: "Bude to len horšie"

0 icon

Afganistan, 3.August 2021 (AM) – Bývalý šéf CIA David Petraeus vysvetlil, čo čaká Afganistan po stiahnutí armády z USA. Je presvedčený, že situácia v krajine sa „len zhorší“. Petraeus poznamenal, že krajinu čaká nová „krvavá občianska vojna“.   Bývalý šéf CIA David Petraeus pre Times povedal, ako vidí budúcnosť Afganistanu po st

Viete, že 1. svetová vojna sa teoreticky rozpútala kvôli jednej Srbmi nesplnenej podmienke? a ďalšie zaujímavosti...

0 icon

Slovensko, 3.August 2021 (AM) – Takže, viete, že...? ...rýdzo teoreticky sa dalo 1. sv. vojne akože vyhnúť? Dňa 28. 6. 1914 bol v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny spáchaný atentát na Františka Ferdinanda d'Este, arcivojvodu a následníka rakúsko-uhorského trónu. O necelý mesiac na to 23. 7. 1914 Rakúsko-Uhorsko predkla

Izraelský expert Kedmi: Nová stíhačka Su-75 dokazuje, že Rusko obnovilo svoj letecký priemysel

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Predstavenie nového lietadla piatej generácie Su-75 ukazuje, že Rusku sa podarilo obnoviť svoj zničený letecký priemysel, povedal na kanáli ITON bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby „Nativ“ Jakov Kedmi.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali