OTS: Brands, KFC, Pizza Hut a Taco Bell spúšťajú kampaň proti hladu vo svete

12. septembra 2013 14:55 UTC

Spoločnosti Yum! Brands, KFC, Pizza Hut a Taco Bell spúšťajú kampaň proti hladu vo svete World Hunger Relief. V novej sociálnej reklame sa predstaví Christina Aguilera, ktorá je globálnou hovorkyňou tejto kampane

Aguilera použije svoj silný hlas, aby pomohla takmer miliarde hladujúcich na celom svete

LOUISVILLE (Kentucky, USA).–(BUSINESS WIRE)—Spoločnosť Yum! Brands (burzový index NYSE: YUM), materská spoločnosť firiem KFC, Pizza Hut a Taco Bell, dnes oznámila spustenie svojej každoročnej kampane World Hunger Relief, pričom v novej sociálnej reklame sa predstaví niekoľkonásobná víťazka hudobnej ceny Grammy a medzinárodná superstar Christina Aguilera.

Christina Aguilera použije svoj silný hlas v boji proti hladu v novej sociálnej reklame v rámci iniciatívy spoločnosti Yum! Brands s názvom World Hunger Relief, ktorú spúšťa v reštauráciách KFC, Pizza Hut a Taco Bell po celom svete v prospech Svetového potravinového programu OSN, rovnako ako ďalších podobných programov. Na celom svete hladuje takmer 1 miliarda ľudí a poslaním Aguilery, ako globálnej hovorkyne kampane World Hunger Relief spoločnosti Yum! Brands, je zvyšovať povedomie o tomto celosvetovom probléme. Ak chcete prispieť na dobročinný účel v rámci tejto kampane, navštívte webové stránky HungertoHope.com, alebo pošlite správu s textom „WHR“ na číslo 90999. Pripojte sa k hnutiu prostredníctvom sociálnych sietí na adrese #letsendhunger @WldHungerRelief @yumbrands. (Fotografie: Business Wire)

Podľa Organizácie spojených národov je na svete takmer 1 miliarda hladujúcich ľudí. Program World Hunger Relief spoločnosti Yum! Brands je najrozsiahlejšia svetová iniciatíva súkromného sektora zameraná na pomoc hladujúcim, ktorá zahŕňa viac ako 130 krajín a oblastí, viac ako 39 000 reštaurácií KFC, Pizza Hut a Taco Bell a takmer 1,5 milióna zamestnancov. Táto iniciatíva vznikla v roku 2007 v snahe zvýšiť úroveň informovanosti, dobrovoľníckej činnosti a získavania finančných prostriedkov pre Svetový potravinový program OSN (World Food Programme – WFP) a programy a aktivity iných organizácií vyvíjajúcich úsilie v oblasti zmierňovania následkov hladu vo svete.

Nová sociálna reklama obsahuje zábery z nedávnej návštevy Aguilery v Rwande, kde mala priamo v teréne možnosť na vlastné oči vidieť následky hladu a pomáhala tam príjemcom výživových programov v rámci WFP. Aguilera rozdávala jedlo hladným deťom, ktoré každý deň prejdú do školy a zo školy celé kilometre, aby dostali teplé jedlo v rámci programu školského stravovania zastrešeného Svetovým potravinovým programom OSN. Navštívila aj utečenecký tábor, ktorý je domovom viac ako 18 000 ľudí žijúcich vo vlastnoručne postavených chatrčiach. V kempe strávila čas s matkami a deťmi, ktoré jej rozprávali o tom, ako sa im podarilo uniknúť pred násilím, ktoré zažívali v Demokratickej republike Kongo. Inšpirujúca pieseň Aguilery s názvom "Light Up the Sky" znie v priebehu 15- a 30-sekundových verzií sociálnej reklamy, ktorej vysielanie v televízii a na internete sa začne tento mesiac.

Okrem novej sociálnej reklamy Aguilera zvyšuje povedomie o tomto probléme aj prostredníctvom nových plagátov kampane World Hunger Relief v reštauráciách KFC, Pizza Hut a Taco Bell, na ktorých sa uvádza citát "Spoločne máme vo svojej moci zachrániť ľudské životy a pohnúť sa od hladu k nádeji," plus aktivity spojené s propagáciou a rôzne programy na internete vrátane internetových stránok kampane HungertoHope.com. Aguilera pôsobí ako globálna hovorkyňa v rámci iniciatívy spoločnosti Yum! BrandsWorld Hunger Relief od roku 2009 a vďaka jej účasti sa podarilo vyzbierať milióny pre Svetový potravinový program OSN a ďalšie programy a aktivity iných organizácií vyvíjajúcich úsilie v oblasti zmierňovania následkov hladu. Pôsobí aj ako "Veľvyslankyňa v boji proti hladu" kampane WFP a v rámci tejto funkcie absolvovala niekoľko ciest do Guatemaly, na Haiti a do Rwandy, ktoré boli zamerané na poskytovanie materiálnej pomoci.

"Som hlboko dojatá tým množstvom hladných matiek a detí, ktoré som stretla v Rwande," povedala Aguilera. "Mojím cieľom, rovnako ako cieľom kampane spoločnosti Yum! Brands World Hunger Relief je inšpirovať čo najväčšie množstvo ľudí, aby prispeli na túto vec a pomohli tak miliónom detí zmeniť život v hlade na život plný nádeje. Je dôležité, aby ľudia vedeli, že stačí len 25 centov denne na to, aby sme nasýtili dieťa v škole a stali sa tak súčasťou riešenia," uviedla Aguilera.

"Sme presvedčení, že je našou výsadou a povinnosťou urobiť všetko, čo môžeme, aby sme prispeli k zlepšeniu situácie týkajúcej sa globálneho hladu a zachránili ľudské životy," povedal David Novak, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Yum! Brands, Inc. "Christina je neuveriteľnou hovorkyňou kampane World Hunger Relief, čím nám pomáha zvyšovať povedomie ľudí po celom svete a inšpirovať ich, aby sa zapojili do kampane. Sme vďační aj za dôležitú prácu, ktorá sa v rámci Svetového potravinového programu OSN vykonáva každý deň s cieľom nasýtiť milióny hladných žien a detí v rozvojových krajinách. Som hrdý najmä na 1,5 milióna partnerov a odberateľov spoločnosti Yum! a na členov ich rodín, ktorí dobrovoľne pracujú vo svojich miestnych komunitách, aby prispeli k riešeniu tohto problému," povedal Novak.

"Sme radi, že dlhodobo spolupracujeme so spoločnosťou Yum! Brands a ich kampaňou boja proti hladu World Hunger Relief," povedala Ertharin Cousinová, výkonná riaditeľka WFP. "V rámci kampane sme poskytli milióny jedál chudobným hladujúcim, vďaka čomu sa ukázalo, ako môže dokonca aj ten najmenší individuálny príspevok zmeniť život, keď konáme všetci spoločne."

Od spustenia iniciatívy World Hunger Relief spoločnosti Yum! Brands v roku 2007 sa podarilo vyzbierať takmer 150 miliónov dolárov pre program WFP a ďalšie aktivity organizácií zamerané na poskytovanie pomoci hladujúcim ľuďom. Táto iniciatíva pomáha zabezpečiť približne 600 miliónov jedál a zachraňovať životy miliónov ľudí vo vzdialených končinách sveta. Takmer 1,5 milióna zamestnancov tejto spoločnosti, jej odberateľov a ich rodinných príslušníkov odpracovalo v komunitách po celom svete dobrovoľne milióny hodín na podporu úsilia zameraného na zmiernenie následkov hladu. Aguilera a Novak získali v roku 2012 ocenenie za svoje humanitárne úsilie zamerané na boj proti hladu. Cenu George McGovern Leadership Award, ktorá sa im odovzdala na ministerstve zahraničia, im udelila organizácia Svetový potravinový program USA.

Hlad a podvýživa predstavujú tie najväčšie riziká ohrozujúce zdravie ľudí na celom svete – väčšie ako AIDS, malária a tuberkulóza dokopy. Medzi hlavné príčiny hladu patria prírodné katastrofy, konflikty, chudoba, zlá poľnohospodárska infraštruktúra a ničenie životného prostredia.

Zákazníci môžu navštíviť webové stránky HungertoHope.com, venovať príspevok v reštauráciách KFC, Pizza Hut a Taco Bell po celom svete (nákup nie je povinný – pozri kalendár s dôležitými dátumami kampane v USA nižšie) alebo poslať správu s textom "WHR" na číslo 90999. Každý získaný americký dolár pôjde priamo na činnosti v rámci programu WFP zamerané na boj proti hladu vo svete. Za jeden americký dolár sa zabezpečia štyri jedlá pre hladné deti v školách.

Spoločnosť Yum! plánuje získať takmer 50 mil. dolárov prostredníctvom sociálnej reklamy zameranej na zvyšovanie informovanosti o probléme týkajúcom sa hladujúcich ľudí po celom svete, propagačných aktivít, vzťahov s verejnosťou, internetovej komunikácie a plagátov v reštauráciách. Zamestnanci a odberatelia spoločnosti budú dobrovoľne pracovať po celom svete pre organizácie bojujúce proti hladu, potravinové banky, výdajne jedál a v oblasti získavania prispievateľov na účely kampane.

Spoločnosť Yum! rieši problémy súvisiace s hladom aj v USA prostredníctvom svojho programu Harvest. Od jeho spustenia pred viac ako dvoma desaťročiami sa Harvest stal najväčším programom na pomoc hladujúcim na svete. Spoločnosť Yum! venovala prostredníctvom programu Harvest takmer 80 000 ton potravín v hodnote viac ako 700 mil. dolárov ľuďom ohrozeným hladom v USA. Spoločnosť je už 11 rokov hlavným sponzorom projektu Dare to Care Food Bank v meste Louisville a tejto miestnej organizácii už venovala viac ako11 mil. dolárov. Kalendár kampane: World Hunger Relief spustí túto jesennú kampaň v Spojených štátoch 22. septembra v reštauráciách Pizza Hut, 26. septembra v reštauráciách Taco Bell a 30. septembra v reštauráciách KFC.

Pripojte sa k hnutiu prostredníctvom sociálnych sietí na adrese #letsendhunger @WldHungerRelief @yumbrands.

Spoločnosť Yum! Brands, Inc. so sídlom v meste Louisville v americkom štáte Kentucky vlastní viac ako 39 000 reštaurácií vo viac ako 130 krajinách a oblastiach. Spoločnosť Yum! sa v roku 2012 umiestnila na 201. priečke v rebríčku 500 najlepších firiem sveta, ktorý každoročne zverejňuje časopis Fortune, s tržbami viac ako 13 miliárd amerických dolárov a v roku 2013 ju časopis Corporate Responsibility vyhlásil za jednu zo 100 najtransparentnejších firiem v rebríčku 100 Corporate Citizens. Reštaurácie tejto spoločnosti, ktoré nesú značky KFC, Pizza Hut a Taco Bell, sú svetovými lídrami v oblasti predaja takých kategórií jedál, ako sú pochúťky z kuracieho mäsa, pizza a špeciality mexickej kuchyne. Mimo Spojených štátov otvorila spoločnosť Yum! Brands viac ako päť nových reštaurácií denne a zaujala tak vedúcu pozíciu v oblasti medzinárodného rozvoja maloobchodu.

WFP je najväčšia humanitárna agentúra na svete, ktorá bojuje proti hladu. V minulom roku WFP poskytla viac ako 97 miliónom ľudí vo viac ako 80 krajinách potravinovú pomoc. Viac informácií nájdete na internetovej adrese www.wfp.org.

Fotografie/multimediálna galéria sú k dispozícii na adrese: http://www.businesswire.com/multimedia/home/20130912006069/en/

Kontakty

Yum! Brands, Inc.

Virginia Ferguson, 502-874-8200 

Virginia.Ferguson@yum.com

alebo

Weber Shandwick

Allison Wilson, 310-854-8261

awilson@webershandwick.com

Zdroj: Yum! Brands

Smart multimediálna galéria

Photo

Christina Aguilera použije svoj silný hlas v boji proti hladu v novej sociálnej reklame v rámci iniciatívy spoločnosti Yum! Brands s názvom World Hunger Relief, ktorú spúšťa v reštauráciách KFC, Pizza Hut a Taco Bell po celom svete v prospech Svetového potravinového programu OSN, rovnako ako ďalších podobných programov. Na celom svete hladuje takmer 1 miliarda ľudí a poslaním Aguilery, ako globálnej hovorkyne kampane World Hunger Relief spoločnosti Yum! Brands, je zvyšovať povedomie o tomto celosvetovom probléme. Ak chcete prispieť na dobročinný účel v rámci tejto kampane, navštívte webové stránky HungertoHope.com, alebo pošlite správu s textom "WHR" na číslo 90999. Pripojte sa k hnutiu prostredníctvom sociálnych sietí na adrese #letsendhunger @WldHungerRelief @yumbrands. (Fotografie: Business Wire)

Logo

Túto tlačovú správu a multimediálne súbory si môžete pozrieť on-line na adrese:

http://www.businesswire.com/news/home/20130912006069/en

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Zomrel Abdal Kádir bin Sálih, dočasný prezident po Buteflikovi

0 icon

Alžír 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Alžírsky politik Abdal Kádir bin Sálih, ktorý niekoľko mesiacov v roku 2019 zastával post dočasného prezidenta, zomrel v stredu vo veku 79 rokov po dlhej chorobe. Oznámil to úrad prezidenta, uviedla agentúra AFP Dočasným prezidentom Alžírska sa stal bin Sálih po tom, ako pod…

Korčok v New Yorku rokoval s ministrom zahraničných vecí Gruzínska

0 icon

New York 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)   Gruzínsko je jednou z troch prioritných krajín oficiálnej rozvojovej pomoci, ktorú poskytuje SR, vyhlásil šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok po stredajšom rokovaní s ministrom zahraničných vecí Gruzínska Davidom Zalkalianim v New Yorku TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí a…

Ingrid Brocková: Slovenská podpora Grécka má podobu konkrétnych a adresných činov

0 icon

Atény 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková je v dňoch 21. – 23. septembra 2021 na návšteve Grécka, kde sa okrem programu v Aténach stretla s miestnymi predstaviteľmi požiarmi spáleného ostrova Evia, na ktorom zasahovali aj slovenskí hasiči…

Ankara varovala grécku loď, aby nevstupovala do jej teritoriálnych vôd

0 icon

Istanbul 22. septembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici)   Turecká vojnová loď v stredu vyslala varovanie smerom ku gréckemu výskumnému plavidlu, aby mu zabránilo vplávať do územia, ktoré Ankara považuje za svoje teritoriálne vody. Udialo sa tak približne rok po tom, čo napätie medzi oboma štátmi vo východnom Stredomorí takmer prerástlo do…

Orbán s Babišom si boli pozrieť zabezpečenie maďarsko-srbskej hranice

0 icon

Budapešť 22. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Szilard Koszticsak/MTI via AP)   Afganci opúšťajúci svoju vlasť sa pokúšajú dostať ďalej do Európy cez Maďarsko, pričom sa očakáva, že tlak na jeho južné hranice bude stúpať. Povedal to v stredu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán po tom, čo sa bol spolu s českým…

Slováci v súťažiach hliadok získali tri medaily, dlhá zlatá šnúra kanoistov sa skončila

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   V úvodný deň súťaží na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove získali slovenskí reprezentanti tri medaily. V hliadkach sa to podarilo kajakárkam (bronz) aj kajakárom (striebro), bez cenného kovu zostali kanoistky, ale bronz si vyjazdili kanoisti Skutočnosť, že singlisti brali…

Macron a Biden spolu telefonovali po prvý raz od vypuknutia sporu o ponorky

0 icon

Washington/Paríž 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ian Langsdon/ Pool photo via AP)   Francúzky prezident Emmanuel Macron nariadil v stredu veľvyslancovi svojej krajiny v USA, aby sa na budúci týždeň vrátil do Washingtonu. Urobil tak po telefonáte s americkým prezidentom Joeom Bidenom Cieľom rozhovoru bolo zmierniť napätie medzi oboma krajinami súvisiace s…

Pod rúškom ochrany policajtov si politici chcú zaviesť obmedzenie svojej kritiky. Pokuta má byť až 500 eur. Čo si o tom myslia niektorí z nich?

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Pixabay, TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann, Pavol Zachar, Facebook)   Ministerstvo vnútra SR predložilo novelu zákona o Policajnom zbore. Voči jednotlivým bodom novely boli vznesené viaceré pripomienky. Jednou zo sporných častí zákona je aj návrh, podľa ktorého by sa priestupku dopustil ten, kto „uráža verejného činiteľa…

Poslanci v závere dňa rokovali o návrhoch nezaradených poslancov

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, SITA-Branislav Bibel)   Poslanci Národnej rady (NR) SR v závere štvrtého dňa 40. schôdze parlamentu rokovali o viacerých novelách z dielne nezaradených poslancov - odídencov z ĽSNS Plénum v stredu večer rokovalo o návrhu nezaradených poslancov okolo Milana Mazureka. Do parlamentu predložili novelu zákona…

Kotleba v parlamente prirovnal dnešnú situáciu k časom kolaborácie cirkvi v Pacem in terris

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Dnes v parlamente bežala rozprava o návrhu novely zákona z dielne ĽSNS, ktorým by sa financovali registrované cirkvi ale aj ďalšie treťosektorové aktivity odvodom ďalších 2% daní. Podľa predkladateľov by prijatie zákona zaistilo potrebnú mieru nezávislosti cirkví, aby nemuseli prisluhovať štátnej moci a…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Na okraj Františkovej návštevy – 4. časť: Povedz mi, kto je tvoj priateľ a ja...

0icon

... a ja ti poviem, kto si. Riešenie tejto výzvy ešte na chvíľku odložíme. Tretie zamyslenie „na okraj“ sme ukončili otázkou, na koho asi František myslel, keď v bratislavskej Katedrále sv. Martina povedal „niečo, čo sa stalo pred nejakým časom, ide o list od biskupa, v ktorom hovorí o nunciovi: –…

Boris Mesár

Aké svinstvo obsahujú vakcíny (jedy) ?

0icon

Celá americká a tiež nemecká alternatíva žije v posledných hodinách závermi a dozvukmi absolútne šokujúcej pondelňajšej tlačovej konferencie rakúskych výskumníkov z radov súdnych a forenzných patológov, ktorí sa rozhodli, že prestanú mlčať a odhalia svetu, čo sa v skutočnosti nachádza vo vakcínach proti COVID-19 a čo robí s ľudskou krvou. Tlačová…

Gustáv Murín

Ilúzie o Žilinkovi skončili na kauze Tódovej

0icon

Loď, ktorej kapitán vypne všetky kontrolky, nutne raz stroskotá. Nezodpovedný neoliberálny experiment urobil z novinárov „strážnych psov demokracie“. Ale pretože najnovšie vďaka eko-fašistom (tento termín po drastických skúsenostiach s agresivitou „ochrancov zvierat“ vznikol na Západe) psy nesmú byť na reťazi, aj tí mediálni sa z tej reťaze utrhli a nie je nateraz toho statočného,…

Andrej Sablič

Ako merať spoločenskú hlúposť?

0icon

Na to je potrebné použiť peniaze. Je to síce najhlúpejší nástroj na meranie, aký ľudstvo vymyslelo, ale pre tento účel je ideálny. Potom už stačí iba poznať hodnotu majetku najbohatšieho člena spoločnosti a najchudobnejšieho a tento rozdiel je presná hodnota spoločenskej hlúposti národa či sveta. Zároveň táto hodnota ukazuje o…

Erik Majercak

Ako riešiť problémy vo vzťahoch muž a žena. Ako predchádzať likvidácii vlastnej rodiny, manželstva, ako zabrániť vlastnej životnej katastrofe.

0icon

Čo robiť, aby sa katastrofa nestala? Ako zistiť pravdu vo vzťahu? Pre tých, čo majú majú problémy, čo ich nechcú mať, čo chcú vzťah zlepšiť, pre podpapučníkov aj tých čo do vzťahu len idú vhupnúť. V dnešnom svete extrémne ťažká téma a jedna z najpodstatnejších v živote. Pokračovanie videoblogu Ako…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo sa stane, ak dospelák chytí do ruky detské omaľovánky: Čierny humor alebo nechutná zvrátenosť?

0 icon

Čo môže byť nevinnejšie ako detské omaľovánky? Nuž, fantázii sa medze nekladú a ak máš dostatočne zvrátenú myseľ, dokážeš aj z nich spraviť niečo, čo by deti pre dobro ich zdravého psychického vývoja radšej nemali vidieť... Na zábavnom portáli 9gag sa objavili tieto diela, ktoré boli vytvorené kreatívnymi (nielen) amatérskymi…

Ako by to vyzeralo, ak by známe značky začali vyrábať neočakávané výrobky

0 icon

Ruský návrhár predstavil sériu obrázkov, na ktorých zobrazuje ako by to asi vyzeralo, ak by sa niektoré známe značky rozhodli vyrábať veci z úplne iného odvetvia, akému sa venujú. Ilya Kalimulin sa rozhodol vyjadriť svoje myšlienky v sérii obrázkov, ktoré zverejnil na tejto webovej adrese. Výsledky sú naozaj zábavné a niekedy až prekvapujúce. Rozhodli…

Alpská bašta a posledný odpor nacistov

0 icon

Opäť sa nachádzame v období druhej svetovej vojny, ktorej udalosti nenechávajú chladnými ľudí ani do dnešných dní. Generál Omar Bradley si bol istý, že si spojeneckí velitelia robili veľké starosti kvôli tomu, ako sa Nemci pripravujú k „poslednému odporu“ v „alpskej bašte“, v pásme pevností v juhozápadnom Nemecku a Rakúsku.…

Nevera ako koníček? V týchto krajinách dochádza k podvádzaniu partnerov najčastejšie

0 icon

Podvádzanie partnera/partnerky alebo manžela/manželky nikdy nie je dobrý nápad. Rozhodne to nie je niečo, čím by sme sa mali chváliť a čomu by sme mali uznanlivo tlieskať. Bohužiaľ, nevera je pre niektorých ľudí ako droga, ktorej jednoducho musia podľahnúť.  Na svete snáď neexistuje krajina, o ktorej by sme mohli povedať,…

Dunkerque a 2. svetová vojna (3. časť)

0 icon

Pokračujeme treťou časťou článku o francúzskom meste Dunkerque, ktorý bol roky roky, vďaka svojej strategickej polohe, zmietaný rôznymi vojnami či väčšími a menšími bitkami. Trvalo tri dni, kým francúzskemu veliteľovi generálovi Mauricemu Gamelinovi došlo, ako vážna situácia vôbec je. Nielen že sa Nemecko chystalo napadnúť Paríž, ale britské a francúzske…

Armádny Magazín

Lapin: "Aj keď do útoku pôjdu tisíce Talibancov, ich sily budú zničené za menej ako hodinu"

0 icon

Rusko, 22.september 2021 (AM) – Vedúci dočasnej vlády Afganistanu Mullah Mohammad Hasan Akhund, vymenovaný radikálnym Talibanom, má v Kábule stretnutie so zástupcami Ruska, Číny a Pakistanu. Oznámila to 21. septembra agentúra TASS s odvolaním sa na twitterovú stránku predstaviteľa radikálov Ahmadullaha Muttakiho.   K správe sú pripojené fotog

Irán a Azerbajdžan uviedli armády do plnej pohotovosti. Video

0 icon

Irán, 22.september 2021 (AM) – Sťahovanie iránskej vojenskej techniky a ťažkých zbraní do oblastí hraničiacich s Azerbajdžanom hrozí potenciálnym ozbrojeným konfliktom.   https://twitter.com/i/status/1439872195052793862   Podľa dostupných informácií potom, čo iránske jednotky začali vykonávať vojenské manévre pomocou tanko

Ján Čarnogurský odkazuje všetkým Rusom: "Nemôžete si byť istí spravodlivosťou krajín Európskej únie"

0 icon

Slovensko, 22.september 2021 (AM) – Bývalý predseda vlády Slovenska hodnotil zadržanie ruského občana Alexandra Frančhettiho v Českej republike na žiadosť Ukrajiny. Expremiér a bývalý šéf Ministerstva spravodlivosti Slovenska, vedúci Koordinačnej rady medzinárodného združenia „Priatelia Krymu“ Ján Čarnogurský sa vyjadril k zadržaniu občana Ruska Alexander Franch

Alexander Rogers: Ako USA zhodili Francúzsko (dvakrát)

0 icon

Ukrajina, 22.september 2021 (AM) – Pred niekoľkými dňami britský premiér Boris Johnson, austrálsky premiér Scott Morrison a americký prezident Joe Biden oznámili vytvorenie nového partnerstva obrany a bezpečnosti AUKUS.   Čo je na tom tak skvelé? Po prvé, táto aliancia, na rozdiel od NATO, ktoré bolo vytvorené proti ZSSR a v posled

Čo by mali kontinentálni Európania vedieť o rodiacom sa pakte?

0 icon

Rusko, 22.september 2021 (AM) – Prvoplánoví európski politici sa vyjadrujú o konaní trojstranného bezpečnostného paktu (Austrálie, V. Británie a USA) len ako o „biznis“ projekte, ktorý vraj urazil Francúzsko a neopodstatnene rozdeľuje Západ.   Čo je však v druhom pláne tohto projektu? To, že priamo pred očami sa nám tvorí fenomén 21. storočia, vznik etnickej koalí

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali