NAŽIVO

Lekár bývalého brazílskeho prezidenta uviedol, že Bolsonara prepustia z nemocnice zrejme v piatok.

17:16

Guterres vyzval USA a Izrael, aby ukončili bojové operácie kvôli rastúcim obetiam a čoraz ničivejšími celosvetovými ekonomickými následkami.

17:14

Indické úrady zadržali Slováka, ktorý sa pokúsil prekročiť hranicu do Mjanmarska a nemal pri sebe potrebné doklady.

16:29

Európska komisia oznámila, že spustila proces zameraný na to, aby sa EÚ stala zakladajúcim členom tribunálu pre zločin agresie voči Ukrajine.

16:28

Iránska štátna televízia Press TV uviedla, že Irán 15-bodový americký plán na ukončenie útokov. Namiesto neho predložil vlastný. V ňom požaduje vojnové reparácie a zvrchovanosť nad Hormuzským prielivom.

16:26

Novým generálnym riaditeľom BBC bude Matt Brittin. Brittin označil BBC za mimoriadny a jedinečný britský majetok.

16:24

Minister energetiky Ruska Sergej Civiľov potvrdil, že Rusko posiela na Kubu ropu.

15:52

Zástupcovia Rady EÚ a Európskeho parlamentu vybrali mesto Lille za sídlo Colného úradu EÚ. Bude koordinovať colné opatrenia a podporovať činnosti vnútroštátnych colných orgánov v EÚ.

15:31

Šéf Hizballáhu Naím Kásim považuje prípadné vyjednávanie s Izraelom pod pokračujúcou paľbou za kapituláciu celého Libanonu.

15:29

Z prieskumu agentúry AP a NORC vyplýva, že väčšina Američanov si myslí, že vojenský zásah USA proti Iránu zašiel priďaleko.

15:02

Izraelská polícia zastrelila Palestínčana. Ten sa údajne snažil získať zbraň policajta v utajení.

15:01

Veľká Británia a Francúzsko budú tento týždeň predsedať rokovaniam. Cieľom je zriadiť koaličnú misiu zameranú na znovuotvorenie Hormuzského prielivu.

14:59

Americká armáda uviedla, že Irán vystrelil rakety na USS Abraham Lincoln. Varovala, že znova zaútočí, keď budú lode útočnej flotily v dosahu.

14:55
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Okupácia Európy sa pripravovala dávno a dlho

Prinášame vám pohľad na dianie v Európe očami Rusky Iriny Chorevovej, ktorý do značnej miery reprezentuje vnímanie nášho východného partnera a jeho pohľad na to, čo sa u nás dnes deje

❚❚
.

Nemecká vláda, aby “nestrašila” svojich občanov, sa rozhodla neuverejniť oficiálny počet “utečencov”. Podľa neoficiálnych zdrojov iba do Nemecka tento rok už pricestovalo viac ako 800 tisíc osôb a tento prúd nekončí, do konca roka sa očakáva iba v Nemecku cca pol druha milióna “utečencov”. Pritom to je iba špička ľadovca. Ešte niekoľko miliónov je už na ceste.

O tom, že tento migračný prúd nie je živelný, ale veľmi dobre zorganizovaný, sa už nedá pochybovať. Niektorí západní blogeri tvrdia, že to aj je tretia svetová vojna. Že také krajiny, ako Francúzsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Holandsko, Anglicko sú už stratené. Ktosi sa rozhodol zlikvidovať celú európsku civilizáciu, premiešajúc násilným spôsobom národy z absolútne rôznych kultúr a náboženstiev. Vytvoriť z ľudstva jednu šedú (“optimisti” to nazývajú blend) ľahko riaditeľnú masu.

.

Táto okupácia Európy sa pripravovala dávno a dlho. Zburcovať milióny ľudí, aby sa vydali na cestu – to nie je lacná záležitosť a vyžaduje si čas. Ale ktosi na tom veľmi usilovne zapracoval a investoval do tohto procesu. Ktosi agituje týchto ľudí (Afgancov, Pakistancov, Somálcov a iných), ktosi im pristavuje autobusy na tureckých hraniciach, ktosi im platí ich cestu. Podľa slov tých istých “utečencov”, cena cesty z Iraku  do Nemecka “po vlastných” stojí približne 20 tisíc dolárov  (chudáci “utečenci”!).

A tak 105-ročná Afganka hovorí  v interview, že jednoducho sníva o tom, ako bude žiť v mierumilovnom Nemecku, pred mesiacom pravdepodobne ani nevedela, že nejaké Nemecko existuje a teraz je to “sen celého jej života”. Sama by určite nikam nešla, ktosi ich vedie.

Taktiež vyvoláva pochybnosti skutočnosť, že Afganci si na internete prečítali “pozvánku od Merkelovej” a zborovo opustili svoje domy. Teraz v Afganistane každý deň vydávajú 7000 zahraničných pasov – nič podobné tu ešte nikdy nebolo.

V tejto mase prisťahovalcov (utečencov) už sú nielen migranti z Blízkeho  Východu, ale aj z Albánska a Kosova, z Afriky a dokonca aj z Haiti (tiež utekajú pred zákerným Asadom?).

Ako zastaviť tento prúd, Európa nevie. Obrovskú rolu v tomto procese zohrávajú mimovládne organizácie a komisári OSN, ktorí vyvíjajú  nátlak na európske vlády. Cez svojich právnikov mimovládky už vyhlásili, že zakazovať nelegálne prekračovanie štátnych hraníc je protizákonné a protirečí ľudským právam!

.

Tak to vyzerá, že brániť svoju vlasť je už protizákonné, nehumánne a necivilizované. Mimovládky teraz bránia výlučne “utečencov”. Ako afganská rodina, zadržaná  za nelegálne prekročenie českej štátnej hranice môže podať žalobu na Českú republiku do štrasburského súdu a vyhrať proces?!

Európania majú teraz menej práv ako „utečenci“. Hlasy svojich občanov európske vlády nepočujú a nechcú počuť. Iba názory OSN a mimovládnych organizácií majú váhu v Európe. A média jednoducho zamlčujú udalosti alebo manipulujú fakty.

Prudké  vyhrotenie kriminálnej situácie v Nemecku privádza políciu jednoducho do zúfalstva a často nestačia policajti, aby si poradili s obrovskou masou  ľudí. Aj v táboroch “utečencov” aj mimo nich sa odohrávajú bitky s účasťou do dvesto ľudí, krádeže, znásilnenia, útoky nožom.

Takzvaní utečenci pokračujú vo svojich medzináboženských a medzinárodnostných konflktoch aj v Európe. Mimochodom, mozgy vymývajú nielen Európanom, ale aj “utečencom”.

V médiách s pomocou rôznych psychológov a sociológov sa teraz aktívne debatuje o otázke, že  “Európania sa boja moslimských utečencov,  pretože ich nepoznajú”. Teraz si predstavte, že čosi podobné  sa  nalieva do hláv mladých Afgancov, Pakistancov, Iračanov. Pre nich to znie ako pokyn konať, byť neposlušní a dovoľovať si čokoľvek.

.

Po podobnej otázke novinára v televízii Al Jazeera  mladý človek z Iraku začal hovoriť, že utekajú pred nezákonnosťou a túžia po mierumilovnom živote v kultúrnej krajine, podelia sa o svoju kultúru s Európanmi (tiež ich naučili  maskovať sa správnymi slovami). O zákone hovorí narušiteľ zákona o prekročení štátnej  hranice, ktorého má človek chuť sa spýtať: čo vám, tisíckam mladých mužov, bráni vytvárať zákonnú a kultúrnu spoločnosť u seba doma?

Čo vám bráni chrániť svoju krajinu, svoje domy, svoje rodiny? Čo vám bráni spraviť zo svojej krajiny perlu Východu? Pracovať ste neskúšali?

Nemecké bezpečnostné služby otvorene vyhlásili, že situácia sa dostala spod ich kontroly, že nemajú tušenia, kto sú všetci títo ľudia a koľko  vôbec “utečencov” sa teraz nachádza v Nemecku. Na ruských internetových stránkach sa často dajú prečítať také komentáre ako: “Európania si za to môžu sami”, “teraz žnite, čo ste si zasiali”,  “dajte im svoje domy” a podobne.

V skutočnosti je všetko celkom inak.

Nebudem brániť Európanov, ale desaťročia im s pomocou rozličných mimovládnych organizácií a “dobrodincov” cez médiá, ktoré majú pod kontrolou vymývali mozgy. Manipulujúc ich pocitom viny, solidaritou a pomocou blížnym. Najprv poučovali- presviedčali, potom už nasilu nútili byť tolerantnými  (okrem iného voči sexuálnym menšinám).

Výsledkom sa stal proces objavenia sa ghett, ktoré formujú ako imigranti, tak aj samotní miestni obyvatelia. Európania opúšťajú  svoje mestá a vytvárajú komunity v predmestiach v dedinách: pri Paríži, Londýne, Amsterdame, Berlíne  a Mníchove.

Zo strany Európanov je to svojrázny mlčanlivý znak protestu voči migračnej politike svojich vlád. Do minulého leta tento variant fungoval, ale teraz už ani on neposkytuje záchranu. Mimochdodom, každý rok svoju domovinu opúšťa cca 30-40 tisíc Holanďanov. Podobná neutešená situácia je aj v Dánsku a Belgicku.

Nemci sa utešujú tým, že Nemecko sa takto pokúša riešiť svoj problém “starnúceho obyvateľstva”. Namiesto toho, aby vytvárali a realizovali sociálne programy na podporu a rozvoj rodiny, nemecká  vláda priváža už “hotové” obyvateľstvo.

Na nemecké dieťa v rodine v podobe podpory vláda prispieva približne 150 eur mesačne! Na každého “utečenca” je Merkelová pripravená míňať  680 eur mesačne na vreckové, bezplatnú stravu, bezplatné bývanie, bezplatnú lekársku starostlivosť. Sama sa núka otázka: nebolo by to lepšie naopak?

Zo všetkých strán v Európe znejú nielen výzvy, ale už požiadavky pomáhať “utečencom”. Ozajstným utečencom pomáhať nikto neodmieta. Ale pomáhať ostatným sa akosi nechce. Títo ľudia sami niekomu pomohli? Povedzme, že nie. Ak Európania budú potrebovať pomoc, títo ľudia im pomôžu?

.

Už v celom Nemecku takmer každý deň horia ubytovne “utečencov”, nemecká polícia tento rok zaregistrovala viac ako  600 prípadov útokov a podpaľačstva, zameraného proti “utečencom”.  A teraz celkom nedávno vo voľbách do samosprávy v rakúskom mete Linz (rodné mesto Adolfa Hitlera) nacionalisti získali viac ako tretinu hlasov voličov.

Netreba mať IQ 150 aby človek zhodnotil danú situáciu a pochopil: ak v najbližšom čase Európa nedokáže zastaviť tento prúd “utečencov”, celkom pravdepodobné sú nasledovné  dva varianty vývoja udalostí.

Prvý: ohlodajúc a rozdupúc Európu, celá táto masa sa vyberie na Východ, presnejšie do Ruska. Ako ich zastaviť? Zrejme zastavovať je ich treba  ešte predtým. Čo teraz aj robia  ruské ozbrojené sily v Sýrii. Dať týmto ľuďom možnosť v mieri nažívať u seba doma.

Druhý variant: občianska vojna v Európe alebo miestne ozbrojené konflikty a znovu milióny utečencov na ruských hraniciach.

Tento prúd “utečencov” je riadený zvonku a vedie k demografickej katastrofe. Nie všetci Európania sú pripravení na takúto  situáciu a sú naladení klásť odpor.

.

Európa stená pod nátlakom “utečencov” a čo robiť, nikto  nevie. Jasné je iba jedno: títo ľudia neutekajú pred vojnou, nesú ju  spolu so sebou.

Irina Chorevova

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Ukrajinská tajná služba informovala o pokuse o zabitie poradcu ministra obrany , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Fico v piatok navštívi Rumunsko, stretne sa s prezidentom aj rumunskými Slovákmi

Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico v piatok odcestuje do Rumunska. Sprevádzať ho budú minister obrany Robert Kaliňák (SMER-SSD) a…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzi košickou Barcou a Valalikmi došlo k vážnej nehode,úsek je uzavretý

Na ceste medzi košickou mestskou časťou Barca a obcou Valaliky došlo k vážnej dopravnej nehode osobného a nákladného vozidla. Úsek…

25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Migaľ na vláde nepodporil priestupkovú novelu, skončí podľa neho na ústavnom súde

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Samuel Migaľ na dnešnom zasadnutí vlády nepodporil novelu zákona o priestupkoch z dielne…

25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán predložil svoje podmienky na ukončenie vojny

Irán predložil svoje podmienky na ukončenie vojny, informujú iránske médiá

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Držte prsty Orbánovi: Nebudú peniaze, nebude vojna

Nielen v európskej, ale aj vo svetovej politike, platí jednoduchá logika: Nebudú peniaze, nebude vojna

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

René Pavlík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.
.
.

Ferenčak prelomil mlčanie. Vyjadril sa k škandalóznemu videu s peniazmi

Zverejnenú videonahrávku o odovzdávaní finančnej hotovosti vysvetľuje poslanec Národnej rady SR a primátor Kežmarku Ján Ferenčák ako súčasť cielenej kriminalizácie…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán predložil svoje podmienky na ukončenie vojny

Irán predložil svoje podmienky na ukončenie vojny, informujú iránske médiá

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Držte prsty Orbánovi: Nebudú peniaze, nebude vojna

Nielen v európskej, ale aj vo svetovej politike, platí jednoduchá logika: Nebudú peniaze, nebude vojna

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský dron narazil do elektrárne v Estónsku. A nebol jediný

Do komína elektrárne v Estónsku narazil ukrajinský dron, ktorý letel do Leningradskej oblasti Ruskej federácie, a nebol jediný

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď na tlačovke vystúpil ako „vidlák“. Zabudol čí je, aj odkiaľ pochádza

To, čo predviedol na svojej poslednej tlačovke J. Naď by bolo vhodné tak na vidiecke zhromaždenie okresného politického aktivistu niekde…

25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Dějiny Slovenska– kniha, ktorá oživuje minulosť

Ak vás zaujíma, odkiaľ pochádzame a ako sa formovala naša krajina, kniha Dějiny Slovenska od Jana Rychlíka a kolektívu je…

25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán nebude rokovať s USA

Predstaviteľ iránskeho generálneho štábu sa kategoricky vyslovil proti rokovaniam a dohode s USA

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Blízkom východe nečakane zasiahla nemecký automobilový priemysel

Eskalácia vojny s Iránom v oblasti Hormuzského prielivu nečakane zasiahla nemecký priemysel. Odkedy sa lodná doprava takmer zastavila, hélium, kľúčová…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Ferenčák má zrejme veľký problém. Zverejnili nahrávku s odovzdávaním peňazí v jeho garáži

Uprostred toho, že poslanec Hlasu-SD a primátor Kežmarku Ján Ferenčák pred týždňom vyhlásil, že už sa viac necíti viazaný koaličnou…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pentagón posiela tisíce výsadkárov na Blízky východ, konflikt s Iránom sa vyostruje

Americké ministerstvo obrany pripravuje nasadenie približne 3 000 vojakov z výsadkovej divízie americkej armády na Blízky východ, čím ďalej posilňuje…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snaží sa Ukrajina ovplyvniť voľby v Maďarsku? Orbán v tom má jasno

Orbán obvinil ukrajinskú rozviedku z uskutočnenia „bezprecedentnej operácie“ v Maďarsku s cieľom zabezpečiť víťazstvo opozičnej strany „Tisza“ v nadchádzajúcich voľbách

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americká armáda výrazne zvyšuje vekovú hranicu a uvoľňuje pravidlá týkajúce sa marihuany

Americká armáda bude v budúcnosti prijímať podstatne starších regrútov. Zároveň uvoľňuje pravidlá týkajúce sa menších priestupkov súvisiacich s marihuanou, píše…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Erdogan kritizoval vojnu proti Iránu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Posadnutý Káčer znovu pustil ústa na špacír

Exminister zahraničných vecí Rastislav Káčer označil Maďarsko za „neofašistický režim“, ktorý si „za pomoci Ruska brúsi zuby na územie Slovenska“.…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda postúpila v oblasti Ambarno v Charkovskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odstrániť Sviridenkovú, obmedziť Zelenského právomoci. Kam smeruje politická kríza v ukrajinskom parlamente?

Dnes mal začať posledný týždeň zasadania ukrajinského parlamentu v marci. Poslanci sa však v utorok nakoniec nezišli a rozhodli sa…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Blokáda nepoľavuje, psi štekajú, ale karavána ide zatiaľ ďalej…

Neustále sa opakujúce výpadky elektrickej energie na Kube v ostatných dňoch si vyžadujú hlbšie zhodnotenie príčin týchto javov, ktoré siahajú…

25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Zlý muž NHL Gudas, ktorý ukončil sezónu Matthewsovi, s ním absolvoval ťažký telefonát

Český hokejový majster sveta Radko Gudas si už odpykal päťzápasový trest v NHL za faul na americkú hviezdu a kapitána…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Na Oravskom hrade zomrel po páde z balkóna 72-ročný poľský návštevník

Na Oravskom hrade v utorok zomrel 72-ročný poľský návštevník. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR…

25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pri pokuse o prechod cez rieku Volča "zmizla" rota ukrajinskej 159. mechanizovanej brigády

Ukrajina, 25. marca 2026 - Divoké boje pokračujú smerom na Vovčansk, Kyjev sa snaží ruské jednotky zatlačiť späť cez rieku…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Médií je veľa. Vlastníkov podstatne menej

Slovenský mediálny priestor pôsobí pestro. Keď sa však značky oddelia od vlastníkov, ukáže sa užšia mapa vplyvu aj reklamných peňazí

25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Salah po sezóne odíde z Liverpoolu, uzavrie deväťročnú éru na Merseyside

Egyptský futbalista Mohamed Salah oznámil, že po skončení aktuálnej sezóny opustí anglický klub FC Liverpool, čím uzavrie úspešnú deväťročnú kapitolu…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Kto vyvíja tlak na europoslancov? Korporátny lobing v EÚ sa týka aj vás

Kedysi platilo „za všetkým hľadaj ženu” – dnes sú to peniaze. Ovplyvňujú dokonca politické procesy

25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA nikdy nebudú schopné odblokovať Hormuzský prieliv

USA, 25. marca 2026 - Ak by Trump chcel vieš ozajstné rokovania, nie vymyslené, tak Irán predložil Washingtonu rad požiadaviek…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Bílý koník, kam se podíváš…

Dnes začnu dobrou zprávou. Andrej Babiš se osobně přihlásil k tomu, že zákon o financování neziskovek je zapotřebí a odmítl…

25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Medzi ktorými krajinami je najdlhšia hranica na svete?

Najdlhšia hranica na svete patrí medzi najzaujímavejšie geografické rekordy planéty. Najdlhšia hranica spája dve veľké krajiny Severnej Ameriky a prechádza…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký Volkswagen mení zameranie. Z automobilky sa stane výrobca zbrojného materiálu

Podľa medializovaných správ by sa automobilový závod Volkswagen v nemeckom meste Osnabrück mohol preorientovať na výrobu zbrojného materiálu

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 historických fotografií, ktoré rozprávajú hrozné príbehy

Hrozné príbehy ukryté za historickými fotografiami nám často odhaľujú realitu, ktorá je oveľa desivejšia než samotný obraz, pretože za každým…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Šafran: Ktorá krajina je najväčším producentom na svete?

Šafran patrí medzi najvzácnejšie a najdrahšie koreniny na svete vďaka svojej intenzívnej aróme, výraznej farbe a jedinečnej chuti. Šafran sa…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lekár bývalého brazílskeho prezidenta uviedol, že Bolsonara prepustia z nemocnice zrejme v piatok.

17:16

Guterres vyzval USA a Izrael, aby ukončili bojové operácie kvôli rastúcim obetiam a čoraz ničivejšími celosvetovými ekonomickými následkami.

17:14

.

CEDMO: Síť vlivu kolem Václava Moravce

Mnozí správně připomínají, že po odchodu Václava Moravce z ČT mu zůstává další zajímavé angažmá v projektu CEDMO

25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan kritizoval vojnu proti Iránu. Nenecháme sa do nej vtiahnuť, vyhlásil

„Posledných dvadsaťpäť dní nám ukázalo nasledovné: hoci je táto vojna vojnou Izraela, jej cenu platí celý svet. Táto vojna je…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Meta musí opäť platiť milióny

Gigant v oblasti sociálnych médií, spoločnosť Meta, musí zaplatiť pokutu vo výške 375 miliónov dolárov – platforma bola uznaná za…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyjadril Orbánovi pred voľbami totálnu podporu a vyzval Maďarov, aby si ho znovu zvolili

Americký prezident Donald Trump v utorok vyjadril „úplnú a totálnu podporu“ maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a vyzval voličov, aby ho…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pčolinský pre HS: PS vedelo o pochybnom pôvode Pekárových peňazí roky. Mám aj ďalšie informácie

Predseda mimoparlamentnej strany Bratia Slovenska Peter Pčolinský odštartoval minulý piatok kauzu, ktorá otriasa Progresívnym Slovenskom. Na sociálnej sieti zverejnil informáciu…

25. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

René Pavlík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov