NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

Kim Jo-čong odmietla šancu na zlepšenie vzťahov so Soulom a od južného suseda požadovala ospravedlnenie za údajné narušenie vzdušného priestoru dronom.

Včera 19:37

Bill Clinton a jeho manželka Hillary odmietli vypovedať pred výborom amerického Kongresu v súvislosti s Epsteinovou kauzou. Tvrdia, že ich predvolanie je účelové a republikáni sa ich snažia dostať do väzenia. Vedenie výboru preto začne voči exprezidentovi konanie pre pohŕdanie Kongresom.

Včera 18:57

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

Včera 18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

Včera 18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

Včera 18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

Včera 18:15

Litva si spomienkovými podujatiami pripomenula obete „Krvavej nedele“ vo Vilniuse spred 35 rokov.

Včera 18:14

Právny zástupca niektorých poškodených z požiaru baru vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana navrhuje, aby sa postupom miestnych úradov zaoberali aj orgány činné v trestnom konaní.

Včera 18:13

Posledné dni si kritika opozície našla terč v pláne na výstavbu nového jadrového reaktora. Europoslanec Erik Kaliňák sa k projektu vyjadril.

Včera 17:37

Srbská verejnoprávna rádiotelevízia informovala, že dodávky ropy do rafinérie NIS v Pančeve sa cez JANAF obnovili.

Včera 17:36

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

Včera 17:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mediálny výbor odmietol Škripekov zákon o nahote. Smer údajne chcel len “postrašiť médiá”

Výbor Škripekov zákon zrušil

❚❚
.

Aj tak ho sprvoti schválili, len aby postrašili média

.

Poslanci vládneho Smeru-SD podporili v prvom čítaní návrh novely zákona Branislava Škripeka (OĽaNO) preto, aby postrašili médiá. Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásil poslanec SaS Martin Chren s tým, že Smer-SD chcel demonštrovať svoju moc meniť zákony v neprospech médií.

“Jeden z poslancov Smeru-SD nás pred hlasovaním presviedčal, aby sme zahlasovali kladne, že tie noviny aspoň trochu postrašíme. Som presvedčený, že podporili tento návrh, aby postrašili médiá a aby médiá poslúchali,” povedal Chren, podľa ktorého v druhom čítaní tento návrh nesmie prejsť. Poslanec neskôr prezradil, že liberálov s touto argumentáciou presviedčal predseda mediálneho výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD).

 

Výbor si myslí, že paragrafové znenie nie je dostatočne spracované

“Paragrafové znenie nie je precízne ani najlepšie formulované, ale na druhej strane sme si vedomí, že do tohto priestoru je treba nejakým spôsobom vstúpiť a v priebehu druhého čítania sme pripravení predložiť pozmeňovacie návrhy, ktoré by toto znenie mohli vylepšiť,” povedal poslanec Pavol Abrhan (KDH). Dodal, že do periodickej tlače treba zahrnúť určité etické princípy.

.

 

Jarjabek je tiež proti Škripekovej novele

Väčšina výboru nesúhlasí so Škripekovým návrhom. Novela sa nepozdáva ani šéfovi výboru Dušanovi Jarjabkovi (Smer-SD). “Tak ako je formulovaný návrh zákona, najmä ten prvý paragraf, tak je nevykonateľný,” povedal. Podľa neho je ťažké “baviť sa o morálke a erotike, ktoré nie sú špecifikované”. Jarjabek nesúhlasí so Škripekovým výkladom nahoty, ale erotická reklama mu prekáža, pokiaľ je v časopisoch, v ktorých ju neočakáva. “Ale toto Škripekov zákon nerieši,” poznamenal Jarjabek.

Branislav Škripek má s manželkou Andrejkou dvoch synov, ku ktorým si osvojili postihnutého Marcela (v strede)
Branislav Škripek má s manželkou Andrejkou dvoch synov, ku ktorým si osvojili postihnutého Marcela (v strede)

 

Viskupič chcel prehovárať Škripeka, aby návrh pred rokovaním stiahol

.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Jozef Viskupič sa od minulej stredy (21.11.) snažil presvedčiť kolegu Branislava Škripeka (OĽaNO), aby svoju novelu zákona, ktorým sa upravujú podmienky predaja a rozširovania tlače a iných vecí spôsobilých ohroziť mravnosť, z rokovania parlamentu stiahol. Povedal to po stredajšom rokovaní mediálneho výboru parlamentu.

Viskupič chcel túto tému predniesť na rokovaní poslaneckého klubu OĽaNO. “Možno na poslaneckom klube prebehne debata tak, aby sme sa pozreli na túto otázku, aby nedochádzalo k vulgarizácii spoločnosti a zároveň sme nevstupovali do distribúcie tlače takým spôsobom, že obmedzíme predaj niektorých časopisov a niekto v stánku by musel rozhodovať o tom, či má na pulte erotický obsah, alebo nemá,” dodal. Podľa Viskupiča by sa k Škripekovmu návrhu mala uskutočniť diskusia v parlamente, na hlasovanie by však už ísť nemal. “Ak sa o ňom hlasovať dá a nezíska podporu, čo vidím, že asi nezíska, tak sa téma automaticky odsúva o šesť mesiacov,” upozornil s tým, že Škripek po stiahnutí môže svoj návrh prepracovať a predložiť ho znovu.

Na rokovaní výboru sa minulú stredu zúčastnili len zástupcovia Smeru-SD a Viskupič. V diskusii nastala všeobecná zhoda v tom, že poslanec Škripek otvoril dôležitú tému. Členovia výboru sa však nedokázali stotožniť s konkrétnym znením novely a pri hlasovaní o uznesení sa všetci, vrátane Viskupiča, zdržali. “Súhlasím s tým, že či už téma audiovizuálneho priestoru, zavádzania druhej opony, alebo celková téma vulgarizácie spoločnosti, podľa ministra (kultúry Mareka Maďariča, pozn. TASR) idiotizácie spoločnosti, je témou, ktorou sa treba zaoberať. S čím som ja nesúhlasil, je predložený návrh,” zdôraznil aj Viskupič. “Považujem za nebezpečné takýmto spôsobom vstupovať do organizácie printových médií a šírenia tlače. Vidím veľký problém s vykonateľnosťou,” dodal.

 

Téma odráža aj ideové rozdiely u Obyčajných medzi liberálnym Viskupičom a pravicovým konzervatívnym krídlom

Nielen Viskupič sa snaží presvedčiť Škripeka, ale aj autor novely presviedča predsedu svojho poslaneckého klubu. “Rozhovory medzi pánom Viskupičom a mnou prebiehajú a sú veľmi intenzívne. Nie sú antagonistické, ako to podsúvajú niektoré časopisy,” povedal pre TASR Škripek. “Ale musím konštatovať, že predseda nášho poslaneckého klubu Viskupič a ja rozmýšľame skutočne úplne iným spôsobom nad obsahom veci. Kolega Viskupič tvrdí, že spoločnosť sa má v tejto veci samoregulovať. Ja tvrdím, že samoregulácia už neberie do úvahy dobré mravy ani slušnosť, a preto musí tej časti spoločnosti, v ktorej sú státisíce ľudí, ktorí odmietajú tento spôsob šírenia dehonestujúcej nahoty, napomôcť legislatíva,” podčiarkol konzervatívny člen OĽaNO. Súhlasí však s tým, že s návrhom jeho novely je ešte možné pracovať.

“Je potrebné zapracovať pripomienky, sú užitočné a kvalitné. Prišli z viacerých strán. Výbor pre školstvo schválil tento návrh, ale dal pripomienky. Legislatívna rada vlády dala pripomienky. Výbor pre kultúru teraz ústne namietol niekoľko vecí. Mne sa viaceré pripomienky páčia, pretože mi ide o vykonateľnosť mojej novely,” zdôraznil Škripek. “Aby mala dopad na šírenie erotickej tlače na Slovensku spôsobom, ktorý ju odstráni z očí tej verejnosti, ktorá si to neželá. Zapracujem pripomienky, lebo smerujú k vykonateľnosti novely. Je zjavné, že poslanci väčšinou súhlasia s touto témou, myslia si, že je problematická. Naozaj chcem, aby to bola účinná novela, nielen papierová,” podčiarkol autor legislatívnej zmeny.

Cieľom Škripekovej novely je zakázať predaj a rozširovanie tlače a iných vecí, ktoré môžu ohroziť mravnosť, osobám mladším ako 18 rokov. Novelou chce dosiahnuť, aby v pravidelnej dennej tlači a periodikách, ktoré nie sú označované ako erotické, sa nemohlo vyskytovať obscénne zobrazenie ľudského tela. Poslanec odmietol, že by išlo o cenzúru. “Tak, ako sme schopní akceptovať, že je nesprávne deťom a mladým ľuďom predávať alkohol, rovnako chcem vyvolať túto diskusiu, aby sme rešpektovali, že do 18 rokov nemáme sprístupňovať dehonestujúco podávaný pohľad na ľudské telo a intimitu človeka,” uviedol pred časom Škripek. 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tento týždeň čaká von der Leyenovú ďalšie hlasovanie o nedôvere

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predloží tento týždeň nové hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania nadhodnocujú počty obetí v Iráne

Americké médiá na pozadí povestí o zámere Trumpa vyhlásiť začiatok vojenskej operácie proti Iránu zvyšujú odhady počtu mŕtvych účastníkov protestov…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz je v slepej uličke

Nemecká politická bariéra sa rúca: kancelár Friedrich Merz sa nachádza v bezvýchodiskovej situácii. Polovica členov jeho vlastnej strany by sa…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Sýrii sa vyostruje konflikt

V Sýrii sa výrazne vyostruje konflikt medzi vládou v Damasku a Kurdmi, ktorí kontrolujú rozsiahle územia na severe krajiny

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

.

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov