NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

20:05

Péter Magyar odkázal Zelenskému, že žiadny zahraničný líder sa nemôže vyhrážať žiadnemu Maďarovi, a to ani členom odchádzajúcej Orbánovej vlády.

19:55

Trump označil Zelenského za prekážku uzavretia dohody s Ruskom. Podľa Trumpa je Putin pripravený rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.

19:54

Poslanecká snemovňa nevydala Babiša ani Okamuru na trestné stíhanie. Parlament tak nevyhovel žiadosti súdu.

19:53

Arákčí povedal, že Irán nežiada ani prímerie, ani rokovania s USA. Irán zatiaľ neplánuje uzavrieť Hormuzský prieliv.

19:52

Hegseth vyzdvihol americkú operáciu zameranú na zneškodnenie lodí údajne pašujúcich drogy v Tichom oceáne a v Karibiku. Táto operácia je podľa neho natoľko úspešná, že je teraz náročné nájsť nové ciele.

19:51

Izraelská polícia oznámila, že všetky posvätné miesta vo východnej časti Jeruzalema zostanú až do konca tohto týždňa pre verejnosť zatvorené.

19:50

Prezident Libanonu Džúzíf Awn požiadal Macrona, aby zabránil Izraelu v útokoch na južné predmestia Bejrútu.

19:47

Irán zaútočil dronmi na americké veliteľstvo v Arbíle v Iraku. Pri útoku nebol zranený žiadny maďarský vojak.

19:02

Skupina konzervatívnych anglikánskych duchovných oznámila vznik Rady Globálnej anglikánskej konferencie pre budúcnosť. Podľ agentúry Reuters ide o priame spochybnenie autority arcibiskupa z Canterbury.

18:18

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vyjadrila znepokojenie z opakovaných a zintenzívnených útokov na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, predstavujúcich hrozbu pre jadrovú bezpečnosť.

18:17

Ministerstvo zdravotníctva Libanonu uviedlo, že počet mŕtvych po útokoch Izraela v Libanone sa zvýšil na 102 a zranenia utrpelo od pondelka 638 ľudí.

18:16

Trump chce byť osobne zapojený do výberu budúceho iránskeho lídra. Syna Chameneího označil za neprijateľnú voľbu.

18:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Moskva kazí Washingtonu plnenie plánu B

Na serveri warfiles vyšiel včera článok Vladimíra MuchinaOriginálne znenie článku si môžete prečítať tu. V posledných hodinách navštívil Sýriu ruský minister národnej obrany Sergej Šojgu, ktorý navštívil ruskú vojenskú základňu v Chmejmim v Sýrii. Informáciu o návšteve Šojguho priniesla aj väčšina svetových médií.

❚❚
.

Šojgu navštívil Sýriu na priamy príkaz ruského prezidenta Vladimíra Putina. Okrem inšpekcie na ruskej základni v Chmejmim sa Šojgu stretol aj s hlavnými predstaviteľmi Sýrie a pri stretnutí s prezidentom Sýrie Bašarom Asadom obaja predstavitelia posúdili otázky vojenského a vojensko-technického spojenectva a tiež niektore aspekty spolupráce v rámci boja s teroristickými skupinami, ktoré pôsobia na území Sýrie

Šojgu zavítal do Sýrie so svojím zástupcom armádnym generálom Dmitrijom Bulgakovom, ktorý zodpovedá za materiálno-technické zabezpečenie armády a zabezpečenie ruského vojenského kontingentu v Sýrii.

Jedným z cieľom návštevy ministra obrany Šojguho je teda kontrola tylového zabezpečenia vojenského kontingentu RF v Sýrii a dá sa očakávať, že vojenská a humanitárna pomoc Damasku bude narastať.

.

Návšteva Šojguho takisto svedčí o tom, že ruská pomoc Asadovi bude pokračovať a Rusko bude aj naďalej aktívne pôsobiť v boji s teroristami, pričom jeho hlavnýnm cieľom je mierové uregulovanie konfliktu v Sýrii.

Cieľ USA je takisto jasný. USA pokračujú vo vypĺňaní svojho blánu B, to znamená pokračujú vo vojensko-politickej podpore “umiernenej opozície” v Sýrii a súčasne pokračujú v diplomatickom tlaku na vedenie Ruska.

Poslednú sobotu sa rozhorel nový škandál, pri ktorom sa stretli ruské strategické bombardéry SU-24 a americké stíhačky FA-18 z amerických lietadlových lodí v Stredozemnom mori.

Ako informoval americký kanál CNN, ruské lietadlá na juhu Sýrie, približne 6 míľ od jordanskej hranice v oblasti al-Tanfa naniesli sériu úderov na pozície jednotiek, ktoré podporujú USA.

CNN informovala, že americkí piloti sa v zóne bombardovania snažili spojiť s ruskými pilotmi na dohovorenom voľnom kanále a informovať ich, že bombardujú proamerické jednotky. Nadviazať kontakt medzi ruskými a americkými pilotmi sa nepodarilo, Rusi pokračovali v náletoch. Pentagon a veľvyslanectvo USA v Rusku potom žiadalo od Moskvy garancie, že sa daná situácia nebude opakovať.

.

“Incident poukazuje na nenapĺňanie plánov Pentagonu v Sýrii” potvrdil vojenský expert Jurij Netkačev. “Vieme s akou pompou USA ohlasovali vstup dvoch lietadlových lodí do Stredozemného mora. Cieľom týchto lodí bolo aktivizovať boj umiernenej opozície proti Asadovi a ISIL. Tento cieľ sa však USA nedarí napĺňať” doplnil ruský expert.

Incident na juhu Sýrie pri jordánskej hranici sa prerokoval aj v čase videokonferencie medzi Pentagonom a Ministerom obrany RF dňa 18.6.2016. Oficiálny predstaviteľ ruského vojenského rezortu, generál major Igor Konašenkov situáciu okomentoval tak, že Ministerstvo obrany RF nechápe požiadavky USA.

Podľa slov Igora Konašenkova, “bombardovaný cieľ sa nachádza 300 km za hranicami územia, ktoré USA označili ako rajón, v ktorom vykonáva svoju činnosť opozícia, ktorá sa prihlásila k režimu zastavenia bojových operácii”.

Konašenkov prehlásil, že ruské letecké sily svoju akciu vykonali v rámci dohodnutých procedúr a dopredu informovali USA o tejto akcii, pri ktorej zbombardovali určené ciele. Navyše USA podľa Konašenkova doteraz neposkytli ruskej strane koordináty rajónov, v ktorých vykonáva svoju činnosť “umiernená opozícia”, takže ruské letectvo nemalo dôvod nepokračovať v náletoch.

Incident vysvetlilo Ministerstvo RF jednoducho slovami, že “ruské velenie v Sýrii niekoľkokrát navrhlo americkým kolegom vytvoriť jedinú mapu s aktuálnymi informáciami o rozložení síl v Sýrii, USA vytvorenie takejto mapy odmietajú, takže je reálne, že dané incidenty sa budú opakovať.

.

Minulý týždeň niektorí americkí senátori žiadali po navýšení amerického leteckého kontingentu, aby Obama začal s aktívnymi útokmi na pozície Asadových vojsk a vytvorenie bezletovej zóny nad Sýriou, v rámci ktorej by USA mali zostreľovať aj ruské lietadlá. Vyhlásenia amerických senátorov netreba brať tragicky, ide o typické silácke vyhlásenia amerických politikov v súvislosti s predvolebným zápasom a pocitom ohrozenia, ktorý v USA silnie po vraždení v homosexuálnom bare v Orlande.

Arabská tlač uviedla, že v poslednom čase Rusi zvýšili počet leteckých útokov na členov opozície. Ruské a sýrske letectvo je aktívne najmä v provincii Homs v oblasti plynových polí a v oblasti Rakky, kde vládne vojská pripravujú útok priamo na mesto Rakka, hlavné centrum ISIL

Ako píše Daily Telegraph, Pentagon je pobúrený aktivitami ruského letectva v oblasti al-Tanfa. Pentagon rozhorčilo najmä zlikvidovanie základne povstaleckej skupiny “Nová sýrska armáda”, pričom vyšlo najavo, že Rusi zlikvidovali takmer polovicu tejto proamerickej skupiny. Skupina úzko koordinovala svoju činnosť s oddielmi britských SAS a amerických SEALS v Jordánsku.

Vyzerá to tak, že ak budú Rusi pokračovať v nastolenom leteckom trende, čoskoro sa začne Washington stretávať s nedostatkom členov “umiernenej opozície”. Uvidíme ale, ako sa situácia vyvinie po skončení ramadánu a aký plán C,D,E alebo F majú ešte USA v zálohe.

Branislav Krasnovský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym dronom

Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym útočným dronom na Blízkom východe. Vo štvrtok to oznámil ukrajinský…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropovod Družba poškodil ruský útok, reaguje na tvrdenia SIS ukrajinská ambasáda

Ruský dron zasiahol 27. januára ropnú nádrž na objekte ropovodu Družba, pričom išlo o útok na najväčší ropný rezervoár v…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne v okrese Senica. Podľa dostupných informácií v objekte došlo aj…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Maďarsko je v pohotovosti“. Viktor Orbán oznamuje mimoriadne opatrenia

Teroristické organizácie, ktoré sa premiestnili do západnej Európy, môžu pre vojnu v Iráne „prejsť do akcie“, varuje maďarský premiér Viktor…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Družba, Zelenskyj, Orbán a Fico sú hlavné témy európskej tlače

Niekoľko zahraničných denníkov informuje o najnovších informáciách v prípade vyšetrovania odstávky ropovodu Družba

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja poprední lídri naznačili, že Izrael vtlačil USA do vojny s Iránom

Marco Rubio, Mike Johnson a Tucker Carlson naznačujú, že Izrael vtlačil USA do vojny proti Iránu, informuje Life Site News

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina riskuje, že v apríli zostane bez vonkajšej pomoci

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Stratené milióny a smrť generála: Príliš vysoký účet

Nové poznatky o stíhaní bývalej politickej opozície vyrážajú dych. Narobili totiž prievan aj vo vašej peňaženke…

05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

K poškodeniu ropovodu Družba podľa SIS nedošlo

Slovenská informačná služba tvrdí, že 27. januára nedošlo k poškodeniu ropovodu Družba, ktoré by zabránilo preprave ropy na územie Slovenska…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra Kaliňáka

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra obrany Roberta Kaliňáka. Podľa medializovaných informácií spoločnosť Fingood,…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nebude to len pár týždňov. USA urobili zásadný krok

Vojna v Iráne môže trvať až do septembra, píše Politico

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli dronom Hizballáh alebo proiránski bojovníci v Iraku, informuje The…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V rámci akcie Kajúcnik dal vyšetrovateľ ÚIS podnet na väzbu pre dvoch obvinených

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vstúpi Azerbajdžan do vojny proti Iránu?

Útok bezpilotných lietadiel na letisko v Nachičevane, z ktorého Baku obvinilo Irán a už sľúbilo odvetu, vyvolal špekulácie, že Azerbajdžan…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cynizmus ako režim dňa

Raketové mapky, dvojitý meter a krajina bez PVO. Hrozbu vyrobili, hrozbou strašia

04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a vytvor 5 obdĺžnikov: Otestuj svoje IQ za 13 sekúnd

Presuň zápalku a dokáž, že tvoje logické myslenie je na vyššej úrovni. Táto rýchla výzva preverí tvoju pozornosť, predstavivosť aj…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Prezident ukončil disciplinárku šéfa SIS, potrestá ho zrážkou zo mzdy

Prezident SR Peter Pellegrini ukončil disciplinárne konanie voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi. Za dopravnú nehodu z minulého roka…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik zvolal tlačovku. Vyhlásil, kedy odíde z čela SFZ

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik takmer týždeň po znovu zvolení na piatkovej konferencii zväzu tvrdí, že chce vraj tejto…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Minister športu má ostrý odkaz pre kolegu z vlády: Taraba „robí radosť milionárom“

Minister športu Rudolf Huliak má pre svojho kolegu, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS),  pikantný odkaz – podľa neho Taraba…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Dunajskej Stredy vyzliekli hráčov z dresov po zahanbujúcej pohárovej prehre

V stredu večer DAC Dunajská Streda, ktorá je v Niké lige na druhej priečke, prehrala v pohárovom zápase Slovnaft Cupu…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Premiér diskutoval so študentami Gymnázia Malacky o Európskej únii či konflikte na Blízkom východe

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok diskutoval so študentami Gymnázia Malacky. Témou bola Európska únia, ale aj aktuálny vojnový…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy"

Maďarsko, 5. marca 2026 - Pod zámienkou útokov na svoju infraštruktúru v Ľvovskej oblasti na konci januára Ukrajina zastavila dodávky…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Juraj Králik: Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne

Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR o Slovenskej národnej galérii (SNG) za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne. Skonštatoval to…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič predpovedá niečo z ríše snov

Srbský tenista Novak Djokovič je presvedčený, že sa americká tenisová legenda Serena Williamsová vráti na súťažne kurty. Priznal, že sa…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

20:05

.

Bieda európskej politiky vo svetle iránskeho konfliktu

V dôsledku kumulatívneho efektu sebazničujúcich energetických sankcií EÚ voči Ruskej federácii a útokov USA a Izraela na Irán a následnou…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ochutnali vlastnú medicínu: 18 fotografií, kde karma udrela okamžite

Ochutnali vlastnú medicínu v tých najtrápnejších momentoch a, samozrejme, niekto bol pri tom s fotoaparátom. Stačí sekunda nepozornosti, zlá frajerina…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Progresívci vidia len vlastné záujmy

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko každým svojím krokom potvrdzuje, že záujmy Slovenskej republiky preň nie sú prioritou. Upozornil na to poslanec…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Družba: Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod

Slovenský premiér Robert Fico sa po tom, čo zastavil dodávky elektriny na Ukrajinu kvôli sporu o ropovod Družba,  stal vyvrheľom.…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mene tekel…

Na mé oblíbené benzínce, kde tankuju, poskočila cena nafty od pátku o čtyři koruny a cena benzínu o tři. Ceny…

05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov