NAŽIVO

Peking podľa čínskych médií prvýkrát otestoval letové vlastnosti najväčšieho bezpilotného lietadla Ťiou-tchien (Jiutian). Vyvinuli ho ako bezpilotný lietajúci systém pre desiatky menších dronov s cieľom zaťažiť protivzdušnú obranu USA a spojencov pôsobiacich v indicko-tichomorskom regióne. Informoval o tom web armyrecognition.com.

07:34

Spojené kráľovstvo podľa informácií denníka The Guardian v stredu oznámi dosiahnutie dohody o opätovnom pripojení sa k výmennému programu Európskej únie pre študentov Erasmus.

Podľa denníka ide o súčasť snáh britskej vlády o užšiu spoluprácu s Bruselom.

07:32

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že v stredu vystúpi s televíznym prejavom k národu. V statuse na platforme Truth Social uviedol, že pre Spojené štáty bol tento rok „skvelým rokom“, odkedy sa v januári vrátil k moci, informuje správa agentúry AFP.

„Moji americkí spoluobčania: Zajtra večer o 21.00 h (3.00 h SEČ) vystúpim s príhovorom k národu, naživo z Bieleho domu. Teším sa, že sa vtedy ‚uvidíme‘“, uviedol Trump. „Bol to skvelý rok pre našu krajinu, a to najlepšie ešte len príde,“ zdôraznil.

07:29

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil námornú blokádu „sankciovaných ropných tankerov“, ktoré smerujú do Venezuely. Informovali o tom sprágy agentúr AFP a AP.

„Dnes nariaďujem ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ BLOKÁDU VŠETKÝCH SANKCIONOVANÝCH ROPNÝCH TANKEROV, ktoré smerujú do a z Venezuely,“ napísal Trump v utorok večer na svojej platforme Truth Social.

07:28

Náčelník ruského námorníctva admirál Alexander Moisejev v utorok oznámil, že začiatkom roka 2026 sa v lodeniciach Admirality v Petrohrade začnú stavať dve nové dieselelektrické ponorky triedy Lada. Krátko predtým sa zúčastnil na ceremónii vztýčenia Andrejevskej vlajky – oficiálnej vlajky ruského námorníctva – na novej ponorke „Velikije Luki“ rovnakého typu. Informovali o tom správy agentúry TASS a webu armyrecognition.com.

 

07:26

Peruánske námorníctvo ukončilo pátranie po 30 nezvestných po zosuve pôdy v riečnom prístave, uviedol v utorok regionálny guvernér. Konečný počet obetí tragédie v odľahlom prístave Iparia v amazonskom regióne Ucayali z 1. decembra tak stúpol na 44, z ktorých väčšinu tvoria domorodí obyvatelia. Informovala o tom správa agentúry AFP.

07:14

Americká prokuratúra v utorok obžalovala syna známeho hollywoodskeho režiséra Roba Reinera z dvoch vrážd prvého stupňa v súvislosti s brutálnym zabitím svojich rodičov. Tridsaťdvaročný Nick Reiner môže v prípade uznania viny čeliť doživotnému väzeniu bez možnosti podmienečného prepustenia alebo trestu smrti, uviedol okresný prokurátor Nathan Hochman. Informovali o tom správy agentúr AFP, AP a Reuters.

Zadržali syna zosnulého režiséra Reinera, Trump jeho smrť pripisuje politike
Na snímke americký režisér Rob Reiner / Foto: TASR/AP-Richard Shotwell
07:09

Kyjev a Moskva si vymenili civilistov na hranici medzi Ukrajinou a Bieloruskom, uviedli v utorok predstavitelia ľudských práv na oboch stranách. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Väčšina navrátilcov má obmedzenú mobilitu. Budú prevezení do nemocnice, kde im poskytnú prvú pomoc,“ napísal ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec na siciálnej sieti Telegram.

06:57

Americký prezident Donald Trump v utorok rozšíril zákaz vstupu do USA na príslušníkov ďalších siedmich krajín vrátane Sýrie, ako aj na držiteľov pasov Palestínskej samosprávy. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

06:55

Druhého z lekárov, ktorí nelegálne dodávali ketamín hercovi Matthewovi Perrymu, v utorok federálny súd v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia odsúdil na osem mesiacov domáceho väzenia. Súd mu tiež nariadil 300 hodín verejnoprospešných prác. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP a televízie NBC News.

06:54

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Maďarsko blokuje stanovisko EÚ k rozširovaciemu procesu vzhľadom na to, že odmieta prístupové rokovania s Ukrajinou.

Včera 19:52

Libanonské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že útoky Izraela na Libanon si vyžiadali dve obete, jedna z nich neďaleko Bejrútu. Izrael tvrdí, že úder zacielil na objekty Hizballáhu.

Včera 19:28

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že boj proti syntetickej droge fentanyl by sa mal zamerať na základné príčiny krízy. Kritizovala tým USA, ktoré drogu zaradili medzi „zbrane hromadného ničenia“.

Včera 19:02

Taraba uviedol, že Slovensko nepovažuje ústupky v oblasti emisných povoleniek ETS 2 za dostatočné.

Včera 19:01

Spotová cena zlata dosiahla do 16.07 h SEČ 4316,67 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to znamená rast o 0,4 %.

Včera 19:00

Z novely zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorú podpísal prezident vyplýva, že od začiatku roka 2027 budú mať firmy na Slovensku povinnosť vyhotovovať elektronické faktúry.

Včera 18:59

Ford Motor plánuje zmeniť svoje investičné plány tak, že sa sústredí na hybridné vozidlá, zruší zámer vyrábať novú generáciu veľkých, úplne elektrických nákladných automobilov a namiesto toho sa bude orientovať na cenovo dostupnejšie menšie elektromobily.

Včera 18:58

Zelenskyj zdôraznil potrebu bezpečnostných záruk od Európy a USA v rámci potenciálnej mierovej dohody. Ukrajina potrebuje „právne záväzné garancie“, povedal Zelenskyj.

Včera 18:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matovičovci chcú riešiť Rómov, nie homosexuálne partnerstvá

Matovič chce riešiť 22 rokov neriešený problém

❚❚
.

“Ak mi bude nejaký volič vyčítať spoluprácu so Smerom na riešení rómskej problematiky, nestojím o takéhoto voliča, takýto volič je mi ukradnutý,” povedal dnes Matovič v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. Podľa neho sa spolu s Petrom Pollákom, ktorý nastúpi na post splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, pokúsia o menší zázrak, aby sa veci v oblasti, v ktorej neboli riešené 22 rokov, pohli dopredu.

“My sme využili príležitosť zatlačiť na Smer a začať skutočne zodpovedne riešiť rómsky problém,” uviedol Matovič.

.

 

Podľa Galka splnomocnenec visí na šnúrkach Smeru

Jeho partner v diskusii Ľubomír Galko zo SaS poznamenal, že OĽaNO obsadením postu splnomocnenca prijme zodpovednosť za výsledky vládnutia.

Matovič tento postoj SaS prirovnal k hádzaniu sa o zem. “Keď sa nám podarilo so Smerom dohodnúť, že ideme závažný problém riešiť do hĺbky, tak by som mal povedať, že nie, to si robte len vy, a nič neriešiť?” položil rečnícku otázku a dodal, že tým iba zodpovedne pristupujú k svojim predvolebným sľubom riešiť rómsku problematiku. “Ak sa mi podarí s vládnou stranou dohodnúť sa na dobrých veciach, tak s ňou budem spolupracovať, je to moja psia povinnosť,” povedal Matovič.

Táto otázka sa podľa Galka však dala riešiť aj bez personálneho a exekutívneho prepojenia s vládnou mocou. Post splnomocnenca je pre neho iba politickou nomináciou bez reálnych kompetencií. “Splnomocnenec visí na šnúrach od gatí ministra vnútra a ministra práce,” povedal doslova Galko.

.

 

Robert Kaliňák

Podľa Kaliňáka nejde o stranícky, ale celospoločenský problém

Podľa ministra vnútra Róberta Kaliňáka (Smer-SD) sa však už na začiatku dohodlo, že splnomocnenec nebude iba akousi bábkou. “Všetky tie dôležité veci, ktoré budú smerovať k projektom v tejto oblasti, budú na ňom,” povedal vo svojom videovstupe do relácie Kaliňák a dodal, že už na začiatku sa s Matovičom a Pollákom názorovo zhodli na tom, že to nie je ľavicová, ani pravicová otázka, ale celospoločenský problém, ktorý treba riešiť.

 

Kladivo na tých, čo nedodržujú zákon

.

Na otázku, či opatrenia, ktoré majú byť predstavené 15. októbra, nebudú „kladivom“ na Rómov, Matovič poznamenal, že to bude kladivo na každého, kto nedodržiava zákon. “Nesmie tu byť situácia, že sa niekto, kto je na sociálnych dávkach a systematicky pácha priestupy, smeje policajtovi či úradníkovi do ksichtu, lebo nemá na zaplatenie pokuty, takže vlastne má priestupkovú imunitu.” Cieľom opatrení je podľa neho naučiť ľudí, že ako sa budú správať voči štátu, spoločnosti, tak sa bude štát správať voči nim.

“Ten, kto bude páchať priestupky, nebude posielať deti do školy, nedostane sociálne dávky, nedostane plné rodičovské prídavky,” povedal Matovič.

Na poznámku Galka, že takéto opatrenia sú vytrhnuté z programu SaS z roku 2010, Matovič povedal, že to tak vôbec nie je. “Vy ste sa vtedy zaoberali odvodovým bonusom, až potom ste sa priklonili k heslu „práca namiesto dávok“,” uviedol Matovič.

 

Presadzovať homosexuálne partnerstvá je zvrátené

Podpredseda SaS Ľubomír Galko dnes v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo uviedol, že snaha zlegalizovať registrované partnerstvá homosexuálov nie je zo strany SaS prejavom populizmu, ale zámerom uzákoniť to, čo je v súčasnosti na Slovensku realitou. Jeho partner v diskusii Igor Matovič si myslí, že takéto iniciatívy sú v súčasnosti zvrátené.

Libomír Galko

Galko v úvode odpovedal na otázku, prečo sa liberáli o zavedenie registrovaných partnerstiev homosexuálov nesnažili počas pôsobenia vo vláde Ivety Radičovej. Podľa podpredsedu SaS je jasné, že pri vstupe do koalície sa niektoré časti programu nepodarí presadiť. “Náš volič je inteligentný tvor, toto určite pochopí,” povedal Galko, ktorý sa neobáva, že by voliči SaS neverili serióznosti terajšej snahy.

 

Sú iné zákony, cez ktoré si homosexuáli môžu problémy poriešiť

“Osobne si myslím, že navrhovať registrované partnerstvá je dnes úplne zvrátené, pretože ľudia majú úplne iné, vážnejšie starosti,” reagoval Matovič. “Navrhovať teraz registrované partnerstvá a tváriť sa, že toto vyrieši nejaký problém na Slovensku, je hlúposť,” dodal a poznamenal, že otázky dedičstva či zastupovanie na úradoch, ktoré má zákon o registrovaných partnerstvách upraviť, sa dajú riešiť aj plnou mocou či testamentom.

.

Matovič priznal, že v klube OĽaNO sú aj takí, ktorí si osvojili názor SaS, osobne však túto snahu odmieta a označuje ju za pošliapavanie inštitútu manželstva. “Ak sa budeme opičiť po krajinách, kde takýto zákon platí, tak dopadneme ako v Španielsku, kde sa v sexuálnej výchove zobrazuje pohlavný styk dvoch mužov a prezentuje sa ako niečo normálne,“ dodal Matovič.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Zničené sny Kosova: Slovensko blokuje posudzovanie jeho žiadosti o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európania po rokovaniach v Berlíne prisľúbili Ukrajine pomoc. V hre ostávajú územia a zmrazené ruské aktíva

Európania sľubujú, že v budúcnosti budú Ukrajinu chrániť pred Ruskom, a to aj vojenskými prostriedkami. Naďalej však pretrvávajú rozdiely v…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Streľba na Brownovej univerzite: Ďalší politicky motivovaný atentát na Republikánov?

Víkendová streľba na Brownovej univerzite v USA má podobné prvky ako atentát na konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka. Jedna z obetí…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump podal žalobu o desať miliárd dolárov na BBC, tá sa bráni

Americký prezident Donald Trump podal žalobu na britskú verejnoprávnu televíziu BBC, pričom od nej žiada odškodné desať miliárd dolárov. Spor…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnom priecestí v Bratislave došlo k zrážke vlaku a auta

Na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave došlo v utorok krátko po 20.15 h k zrážke vlaku a auta.…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vláda má prerokovať pozíciu SR k budúcemu rozpočtu EÚ aj projekt obnovy mostov

Slovensko zaujíma negatívny postoj k návrhu zlučovania tradičných politík, ktoré mali doposiaľ osobitné a odlišné systémy a pravidlá vykonávania, do…

17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To musíme my!

Dokonáno jest… máme novou vládu. Už dávno před volbami bylo jasné, že ji bude sestavovat Andrej Babiš, jen se nevědělo,…

17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Súdny spor Orosch vs. majiteľ, matka zavraždeného a postrelená obeť z Teplárne. Právny zástupca vysvetľuje, čo sa deje

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Co tomu spoluobčané opravdu říkají

Poznámka ke korektnímu čtení výzkumů veřejného mínění. To je třeba položena otázka, jestli si lidé myslí, že vzhledem k hloupým…

17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Predseda vlády vyzval generálneho prokurátora, aby riešil prokurátora Špirka. Zverejnil dôkaz a svedectvo exmanželky

Predseda vlády SR Robert Fico spolu s podpredsedom vlády SR Robertom Kaliňákom, podpredsedom parlamentu Tiborom Gašparom a advokátom Marekom Parom…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vraj „Ficoland”. Opoziční slávici znovu na námestiach

S protestmi sa tento týždeň roztrhlo vrece: v pondelok sa konal občiansky, v utorok politický. Ako povedal klasik: ľudia si…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liečivá sila včely bez hraníc

Návody a recepty ako využiť v bežnom živote včelie produkty. Knihu nájdete TU

16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Galis o kauze s legionármi v Slovane: Každý musí rešpektovať trénera. Je jedno, či ide o Slováka, Maďara, Holanďana alebo Fína"

Tento týždeň sme informovali, že tréner majstra Niké ligy ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. disciplinárne potrestal štvoricu zahraničných hráčov.…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Fico konečne pochopil situáciu. Začne aj konať?

Ľudia, hlavne voliči koalície, sú nespokojní, lebo sa nevyšetruje trestná činnosť členov predošlej vlády, rôznych orgánov, ktoré vtedy prekračovali svoje…

16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

USA sa snažia dobyť Venezuelu bez vojny

Venezuela, 16. decembra 2025 - Ak USA dokážu zhabať najväčší tanker Venezuely, môžu rovnako ľahko zabaviť malú, údajne drogovú loď…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Skupina D popiera dodávky dronov na Ukrajinu bez licencie aj zneužitie prostriedkov z verejnej zbierky

Zástupcovia českého združenia Skupina D, ktoré z verejných zbierok nakupuje a dodáva drony na Ukrajinu, na utorkovej tlačovej konferencii uviedli,…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská odpoveď: „Koalícia ochotných“ je horšia ako NATO, nebudú žiadne ústupky v otázke Donbasu, Novoruska a Krymu...

Rusko, 16. decembra 2025 - „V súčasnosti máme štyri subjekty [DNR, LNR, Záporožská a Chersonská oblasť], ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

V Bratislave a ďalších mestách sa konajú opozičné protivládne protesty

V Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici i v ďalších mestách na Slovensku sa v utorok večer konajú protesty. Upozorniť chcú na…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Na obrázku je ukrytý farmár. Dokážete ho nájsť?

Ukrytý farmár je hlavnou záhadou tejto vizuálnej hádanky, ktorá preverí vašu pozornosť k detailom a rýchlosť myslenia. Na prvý pohľad…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

New Jersey potvrdili zranenie Šimona Nemca

Organizácia New Jersey Devils v utorok zaradila slovenského 21-rončého obrancu Šimona Nemca na listinu zranených hráčov. Znamená to, že Nemec…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Paríž ruší legendárny silvestrovský koncert kvôli zvýšeným obavám o bezpečnosť

Francúzske úrady zrušili tradičný silvestrovský koncert na Champs-Élysées, jednej z najznámejších parížskych ulíc, s odôvodnením bezpečnostných obáv a obáv o…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Peking podľa čínskych médií prvýkrát otestoval letové vlastnosti najväčšieho bezpilotného lietadla Ťiou-tchien (Jiutian). Vyvinuli ho ako bezpilotný lietajúci systém pre desiatky menších dronov s cieľom zaťažiť protivzdušnú obranu USA a spojencov pôsobiacich v indicko-tichomorskom regióne. Informoval o tom web armyrecognition.com.

07:34

Spojené kráľovstvo podľa informácií denníka The Guardian v stredu oznámi dosiahnutie dohody o opätovnom pripojení sa k výmennému programu Európskej únie pre študentov Erasmus.

Podľa denníka ide o súčasť snáh britskej vlády o užšiu spoluprácu s Bruselom.

07:32

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že v stredu vystúpi s televíznym prejavom k národu. V statuse na platforme Truth Social uviedol, že pre Spojené štáty bol tento rok „skvelým rokom“, odkedy sa v januári vrátil k moci, informuje správa agentúry AFP.

„Moji americkí spoluobčania: Zajtra večer o 21.00 h (3.00 h SEČ) vystúpim s príhovorom k národu, naživo z Bieleho domu. Teším sa, že sa vtedy ‚uvidíme‘“, uviedol Trump. „Bol to skvelý rok pre našu krajinu, a to najlepšie ešte len príde,“ zdôraznil.

07:29

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil námornú blokádu „sankciovaných ropných tankerov“, ktoré smerujú do Venezuely. Informovali o tom sprágy agentúr AFP a AP.

„Dnes nariaďujem ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ BLOKÁDU VŠETKÝCH SANKCIONOVANÝCH ROPNÝCH TANKEROV, ktoré smerujú do a z Venezuely,“ napísal Trump v utorok večer na svojej platforme Truth Social.

07:28

.

Bývanie v prenájme občas prináša aj takéto zážitky

Bývanie v prenájme môže byť pohodlné, ale často sa mení na nepríjemný boj s realitou. Nájomníci sa neraz stretávajú s…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Ak plán siahnuť na ruské aktíva zlyhá, EÚ bude „vážne poškodená po celé roky“, tvrdí Merz

Nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí európskych lídrov v Berlíne varoval pred možnosťou, že členské štáty EÚ zablokujú plán použiť zmrazené…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Koniec jednej éry v Nemecku, veľká skúška pre Slovensko. Volkswagen v Drážďanoch zatvoril závod

Rozhodnutie koncernu Volkswagen zatvoriť 16. decembra 2025 výrobný závod v Drážďanoch po prvý raz za 88 rokov presahuje rámec jedného…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zväz právnej ochrany oznamovateľov podporuje vládne zmeny v ÚOO. To hovorí samo za seba

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov