NAŽIVO

Libanon požiada na rokovaniach s USA a Izraelom o predĺženie prímeria o jeden mesiac.

15:28

Sybiga informoval, že Ukrajina požiadala Turecko o pomoc pri zorganizovaní stretnutia Zelenského s Putinom.

14:52

Indonézia obvinila Izrael z toho, že na budove nemocnice v Pásme Gazy, ktorú postavili z finančných prostriedkov Indonézie, vyvesil propagandistický transparent.

14:51

Pápež počas návštevy Rovníkovej Guiney žiadal obyvateľov, aby prispeli k zmenšeniu rozdielov medzi bohatými a chudobnými.

14:49

Rektor univerzity Johannes Wessels uviedol, že univerzita v meste Münster otvorí v júli fakultu islamskej teológie.

14:48

Z dvoch bezpečnostných správ vypracovaných pre OSN vyplýva, že pri troch útokoch džihádistických a zločineckých gangov v Nigérii zahynulo najmenej 23 ľudí.

14:47

Exilová iránska opozičná skupina uviedla, že útoky dronov v Kurdistane zranili troch iránskych kurdských povstalcov.

14:45

Krajiny EÚ sa dohodli na novom balíku sankcií proti Rusku. Ak štáty nevznesú námietky, balík bude schválený.

13:53

Ruský veľvyslanec v Taliansku Alexej Paramonov kritizoval taliansku vládu, ktorá si ho predvolala v súvislosti s výrokmi Soloviova na adresu Meloniovej.

13:52

Revolučné gardy oznámili, že iránske loďstvo zastavilo dve lode, ktoré sa pokúšali preplávať cez Hormuzský prieliv.

13:50

Gideon Saar uviedol, že Izrael nemá žiadne nezhody s Libanonom.

13:48

Kazachstan potvrdil, že tranzit jeho ropy cez ruský ropovod Družba môže byť od mája zastavený. Podľa ministra energetiky Jerlana Akkenženova Rusko neplánuje v máji posielať žiadne objemy do nemeckej rafinérie Schwedt, údajne pre technické problémy súvisiace s útokmi na ruskú infraštruktúru. Kazachstan však tvrdí, že ropu vie presmerovať inam. Informovala o tom agentúra DPA.

13:27

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení víta plánované obnovenie prevádzky ropovodu Družba. Podľa AZZZ to posilní stabilitu dodávok ropy a zlepší predvídateľnosť podnikateľského prostredia. Firmám by obnovenie toku prinieslo nižšie náklady a väčšiu logistickú istotu.

13:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

KHL: Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 1:2 pp a sn – sumár, text, hlasy (5)

Bratislava 9. decembra (TASR) – Hokejisti Slovana Bratislava zakončili ďalšiu domácu sériu v KHL pondelňajšou prehrou s Atlantom Mytišči 1:2 po predĺžení a nájazdoch. "Belasí" si tak v uplynulých štyroch dueloch v Slovnaft aréne pripísali na konto osem bodov.

Zverenci trénera Rostislava Čadu boli v úvode aktívnejší a do vedenia išli v 10. minúte zásluhou Bartovičovho presilovkového gólu. Dve minúty na to však vyrovnal Batyršin a diváci sa už do konca riadneho hracieho času ďalšieho gólu nedočkali. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Atlantu Radulov.

"Belasých" teraz čaká dvojzápasový trip na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia v piatok o 16.00 h na ľade CSKA Moskva a krátku sériu zakončia v nedeľu prestížnym derby proti Levu Praha.

Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Mihálik) – 12. Batyršin (Gluchov, Koľcov), rozh. nájazd: Radulov. Rozhodcovia: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Sošnikov 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

.

Slovan Bratislava: Janus – Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Šťastný, Hudáček – Daňo, Matoušek, Bakoš

Atlant Mytišči: Galimov – Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov – Gluchov, Kablukov, Koľcov – Haataja, Engqvist, Michnov – Arťuchin, Trubačov, Radulov – Sošnikov, Kadejkin, Šmeľov – Ševčenko

Prvú vážnejšiu šancu zápasu si vypracovali domáci hokejisti, keď v 4. minúte vystrelil Vondrka, no Galimov v bránke hostí si dal pozor. Slovan bol v úvode nie príliš dynamického duelu lepší a ujal sa aj vedenia. V 10. minúte počas presilovky vystrelil z ľavého kruhu Hudáček a Bartovič šikovne dorazil puk do siete – 1:0. Náskok však domácim dlho nevydržal, keď Atlant vyrovnal už o dve minúty neskôr. "Belasým" sa nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma a Batyršin ich potrestal presnou strelou z uhla – 1:1. Hostia sa vzápätí mohli dostať aj do vedenia, ale Radulov nepremenil samostatný únik proti Janusovi. Ďalšie minúty už patrili Slovanu, ktorý si zahral dve presilovky. Napriek tlaku a niekoľkým dobrým gólovým možnostiam však už do konca tretiny neskóroval.

Dianie v druhej časti ovplyvnili početné vylúčenia na oboch stranách. Slovan sa v úvode musel brániť presile, 20 sekúnd dokonca dvojnásobnej, no Atlant jeho bránku takmer neohrozil. Vážnejšie šance chýbali aj v ďalších minútach. Divákov zdvihol zo sedadiel až v 30. Šťastný, ktorý napálil žŕdku a vzápätí proti Galimovovi nepochodil Šatan. V tom istom momente Sošnikov tvrdo zrazil Štajnocha a poslal ho na ľad. Za úder do hlavy a krku si vyslúžil 5+DKZ. O dve minúty išiel na trestnú aj Petrov a tréner Čada si pred presilovkou o dvoch hráčov vypýtal oddychový čas. Slovan zovrel súpera pred bránkou, Galimov vychytal niekoľko čistých šancí a keď už to vyzeralo, že puk musí skončiť v sieti, Hudáčkovi sa do strely do odkrytej bránky hodil jeden z obrancov. V plnom počte sa nehralo ani potom, keď rozhodcovia pre zmenu poslali na trestnú troch Slovanistov po sebe. Hostia však rovnako ako domáci hru v početnej výhode nevyužili. Aj po druhej tretine tak bolo 1:1, i keď domáci prestrieľali súpera 21:9.

.

V 44. minúte po tvrdom strete skončil Mihálik s tržnou ranou na tvári a musel do kabíny. Hostia potom nevyužili ani ďalšiu presilovku a do konca duelu sa už sústredili na defenzívu, hrozili len z brejkov. Aktívnejší Slovan sa tiež nehrnul bezhlavo dopredu, no aspoň sa snažil o kombinácie. "Belasí" dostali šancu strhnúť zápas na svoju stranu šesť minút pred koncom, keď rozhodcovia dali Koľcovovi štvorminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, ale predviedli tragickú presilovku a tak zápas pokračoval v predĺžení. Ani v ňom gól nepadol a o výhre hostí rozhodol v samostatných nájazdoch Radulov.

hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Odohrali sme ťažký zápas na domácom ľade. Potešiteľné je, že sme neprehrali v normálnej hracej dobe. Jediné, s čím sme nespokojní, je využívanie streleckých príležitostí a presilových hier, ktorých sme dnes mali viac a mali sme ich premeniť. To je hlavná príčina, prečo sme dnes nezvíťazili."

Libor Hudáček, útočník Slovana: "Vedeli sme o tom, že budú brániť a majú kvalitného gólmana, ktorý im to dnes vychytal. No škoda presiloviek, hlavne tej päť na tri. Tam sme mali dať gól a bolo by vymaľované."

.

Michal Vondrka, útočník Slovana: "V poslednej dobe sa mi príliš nedarí v nájazdoch. Chcel som vystreliť na lapačku, čo som aj urobil, ale bohužiaľ som trafil žŕdku. Zlomový moment bol asi, keď mi Michel Miklík nahral počas presilovky v prvej tretine a ja som šiel do prázdnej bránky a skočil mi puk. To sa proste stane, aj keď by sa nemalo."

Milan Bartovič, kapitán Slovana a autor jediného gólu domácich: "Atlant má v obrane i útoku skúsených borcov, dobre bránili stredné pásmo. Bol to náročný zápas, navyše sa hralo obdeň, takže duel určite dal zabrať."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bol to náročný zápas, postupom času sme už cítili aj únavu. Hrali sme výborne v obrane, no chýbali nám vpredu ‚góliky‘. Hrať to na futbalový výsledok je ťažké. Ich brankár chytal veľmi dobre. Škoda, mohli sme aj vyhrať. Dôležité je, že sme počas štvorzápasovej domácej série ani raz neprehrali v riadnom hracom čase. Ak zlepšíme koncovku, bude to skvelé."

Alexej Kudašov, tréner Atlantu: "Bol to veľmi ťažký zápas. Zo začiatku sme nehrali tak, ako by sme chceli, no postupne sme sa z toho dostali a zlepšili sme sa. Som rád, že sme vyhrali a chcem pogratulovať celému tímu."

Tabuľka Západnej konferencie:

1. SKA Petrohrad 36 21 5 2 8 121:71 75

2. Dinamo Moskva 35 22 2 3 8 109:72 73

3. CSKA Moskva 37 18 5 1 13 91:82 65

4. Dinamo Riga 35 16 7 3 9 93:73 65

.

5. Donbass Doneck 35 18 4 0 13 87:63 62

6. Lev Praha 35 14 6 5 10 89:76 59

7. Medveščak Záhreb 36 14 4 8 10 96:86 58

8. Lokomotiv Jaroslavľ 33 13 4 5 11 60:59 52

—————————————————-

.

9. Spartak Moskva 34 11 7 3 13 75:78 50

10. Atlant Mytišči 34 11 6 3 14 66:74 48

11. Víťaz Podolsk 34 9 5 5 15 68:85 42

12. Severstaľ Čerepovec 34 10 3 5 16 74:92 41

13. SLOVAN BRATISLAVA 34 9 6 2 17 76:100 41

.

14. Dinamo Minsk 35 9 2 5 19 70:105 36

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalšie hlasy.

ny mp ms /k dispozícii sú zvukové záznamy a videozáznam/

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Litva tvrdí, že Slovensko nežiadalo o prelet Fica do Moskvy cez jej vzdušný priestor , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Európsky súd pre ľudské práva zamietol sťažnosť bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Európsky súd pre ľudské práva zamietol sťažnosť bývalého šéfa zaniknutého Úradu špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika proti Slovenskej republike ako neopodstatnenú.…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nový projekt môže zásadne zmeniť prístup k liečbe nádorových ochorení na Slovensku, hlási štátna zdravotná poisťovňa

Všeobecná zdravotná poisťovňa ako prvá a zatiaľ jediná zdravotná poisťovňa podporuje komplexný prístup k liečbe pacientov s nádorovým ochorením. Cieľom…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

O zmenách v územnom členení Košíc by mohli rozhodnúť občania v referende

O zmenách v územnom členení mesta Košice by mohli rozhodnúť obyvatelia v referende. Rozhodovali by o alternatívnom modeli, ktorý by…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

SaS má vo štvrtok rokovať o návrhu na vylúčenie Bittó Cigánikovej

Republiková rada opozičnej strany SaS má vo štvrtok rokovať o návrhu na vylúčenie členky Jany Bittó Cigánikovej. Pre TASR to…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán zadržal lode v Hormuzskom prielive, napätie rastie napriek prímeriu

Iránske Revolučné gardy v stredu oznámili, že v Hormuzskom prielive zadržali dve kontajnerové lode, ktoré sa pokúsili prejsť blokovanou námornou…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.

Reaguje aj SIS. Premiér: Ódor nikdy nedostal žiadne informácie o navážaní migrantov na hranice

Bývalý premiér Ľudovít Ódor nikdy nedostal žiadne spravodajské informácie, ktoré by hovorili o navážaní migrantov na hranice Slovenska na základe…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina obnovila dodávky ruskej ropy do Maďarska a na Slovensko

Ukrajina po dokončení opráv ropovodu Družba, ktorý bol poškodený pri ruských útokoch v januári, obnovila dodávky ruskej ropy do Maďarska…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Demokrati zneužívajú referendum a pokračujú v špinavých politických útokoch

Referendum ako inštitút priamej demokracie si veľmi vážim. Je to jeden z najsilnejších nástrojov, akým môžu občania vyjadriť svoj názor.…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najmenej 34 tankerov spojených s Iránom sa podarilo prekĺznuť cez americkú blokádu

Podľa denníka Financial Times sa najmenej 34 tankerov spojených s Iránom podarilo prekĺznuť cez americkú blokádu

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropa klesla, trhy reagujú zmiešane po tom, čo Trump predĺžil prímerie s Iránom

Ceny ropy v stredu klesli a akciové trhy sa vyvíjali nejednotne, pričom investori sledujú neistý vývoj rokovaní medzi Spojenými štátmi…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Je známe meno človeka, ktorý môže nahradiť Zmeka

Novým náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR sa má stať doterajší zástupca náčelníka GŠ Miroslav Lorinc. Nomináciu na post…

22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravie z vlastnej záhrady

Leniví záhradníci pozor! Konečne je tu dobrá správa aj pre vás. Znie to neuveriteľne, ale dokážete si predstaviť nádhernú a…

22. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bekmatov: Naďovcom dal po čuni bumerang hodený Šeligom

Veľmi sa smejem. Môžu za to Naďovi a Šeligovi Demokrati. Ráno som si totiž prezrel ich niekoľkodňový nárek o referende.…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náhoda? Pár dní po voľbách prichádza vážny zásah. Najvyšší súd Európskej únie vyniesol dôležité rozhodnutie

Najvyšší súd Európskej únie rozhodol, že maďarský zákon o ochrane detí z roku 2021 porušuje právo EÚ, pričom sa toto…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ozbrojená vzbura v ukrajinskej armáde

Žoldnieri ukrajinskej armády sa vzbúrili po neúspešnom protiútoku pri Charkove

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Konzervatívny progresívec“, ktorý môže veriacim vyhodiť poistky

Počul som už všelijaké svojvoľné interpretácie kresťanských dogiem, ale nasledovná ma dostala do kolien…

22. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prelomové rozhodnutie: Vo Veľkej Británii bol schválený zákaz fajčenia pre osoby narodené po roku 2008

Deti vo veku 17 rokov a mladšie budú mať doživotný zákaz nákupu cigariet, keďže parlament schválil návrh zákona o tabaku…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán neotvorí Hormuzský prieliv, kým nebude zrušená americká blokáda

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Rím si predvolal ruského veľvyslanca pre hanlivé urážky premiérky Meloniovej v ruskej televízii

Taliansko si predvolalo ruského veľvyslanca v Ríme potom, ako ruský televízny moderátor v priamo prenose urážal taliansku premiérku Giorgie Meloniovú,…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina súhlasí iba s plnohodnotným vstupom do EÚ

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump dal Iránu päť dní

Americký prezident Donald Trump dal Iránu päť dní na návrat k mierovým rokovaniam, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarilo sa Tampe bitkou vykolajiť Slafkovského?

Obaja v základnej časti NHL prekonali hranicu 70 bodov a patria k najvýraznejším ofenzívnym zbraniam svojich tímov. Útočníci Juraj Slafkovský…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

.


Naď sa znovu vyhráža. Politici iba upozorňujú a nijako nezakročia

Exminister obrany za OĽaNO a dnes šéf mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď bol počas minulej vlády strojcom škandalózneho vypínaní webov…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prvá webová stránka: Ako vznikol úplný začiatok internetu

Prvá webová stránka predstavuje jeden z najdôležitejších momentov v histórii moderného sveta. Vznikla ako jednoduchý projekt, ktorý mal pomôcť vedcom…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Pod ochranou detí sa chystá tvrdší zásah, než sa dnes priznáva

Štát ešte nemá hotový zákon, ale už otvoril smer k vekovému filtru pre vstup na siete. A práve tam sa…

22. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Najlepšími boli Alcaraz a Sabalenková. Pozornosť pútala i Američanka v odvážnych šatách

Pozornosť športových fanúšikov z celého sveta sa v úvode aktuálneho týždňa upriamila do španielskeho Madridu, kde v prestížnej ankete Laureus…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Izraelskí vojaci, ktorí zničili sochu Ježiša spoznali trest

Izraelskí vojaci, ktorí zničili sochu Ježiša v Libanone, boli vzatí do 30-dňovej väzby, informuje Deutsche Welle

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova vojna v Iráne má dôsledky: Rusko zatlačí USA tam kde to nečakal

Rusko, 22. apríl 2026 - Zatiaľ čo sa situácia na Blízkom východe uberá smerom k pokračovaniu bojových operácií a šíreniu…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina poskytuje rôzne časové údaje spustenia ropovodu Družba, podľa Blanára tak naďalej pretrváva neistota

Ukrajina poskytuje rôzne časové údaje spustenia ropovodu Družba, naďalej tak pretrváva neistota. Uviedol to minister zahraničných vecí Juraj Blanár po…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto ustúpi ako prvý?

Maďarsko, 22. apríl 2026 - Kyjev a Budapešť predložili vzájomné požiadavky na obnovenie prevádzky ropovodu.   Orbán prehral voľby a…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Aféra, alkohol, tlak: americká ministerka práce odstupuje z funkcie

Americká ministerka práce Lori Chavez-DeRemerová podala demisiu. Predtým bola obvinená zo zneužitia úradnej moci v podobe aféry so zamestnancom, ako…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď BOZP nikto nerieši: 15 nebezpečných a absurdných momentov

BOZP by malo byť základom každej pracovnej činnosti, no realita býva často úplne odlišná. Hoci tieto pravidlá slúžia na ochranu…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Chlapec, ktorého v bratislavskej Petržalke zrazila električka, zraneniam podľahol

Chlapec, ktorého v pondelok ráno v bratislavskej Petržalke zrazila električka, zraneniam podľahol. Pre TASR to potvrdil hovorca bratislavskej krajskej polície…

22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom urýchľuje oddelenie Ameriky od sveta

Nepredvídateľné kroky prezidenta Donalda Trumpa situácii nepomáhajú, píše Politico 

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Hra pro dva…

To měla být jedna z velkých Trumpových předností – schopnost vyjednávat. Existují stovky analýz, které popisují jeho agresivní styl, nejednoznačnost…

22. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rusko sa chystá zvýšiť vývoz ropy

Plánuje to v súvislosti s postupným zmierňovaním následkov útokov dronov ukrajinských ozbrojených síl, informuje agentúra Bloomberg

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Družba je opravená a pripravená znovu fungovať, potvrdil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok oznámil, že poškodený ropovod Družba, ktorým prúdi ruská ropa do Maďarska a na Slovensko,…

21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia nevie, odkiaľ zohnať peniaze pre Ukrajinu

Európska únia zatiaľ nevie, kde získať 22,5 miliardy eur na pokrytie finančných potrieb Ukrajiny v budúcom roku, uviedol európsky komisár…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump opísal, ako mu šéf Apple volal, aby mu „pobozkal zadok“

Americký prezident Donald Trump napísal lichotivý príspevok o generálnom riaditeľovi spoločnosti Apple, ktorý odchádza z funkcie, v ktorom poznamenal, že…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov