Micky Adriaansensová

NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

Včera 20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

Včera 20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

Včera 20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

Včera 20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

Včera 20:01

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) by mala patriť úplne Slovensku. Pripravuje sa akvizícia 49 percent akcií, ktoré v súčasnosti vlastní česká spoločnosť ČEZ.

Včera 19:55

Oproti minulému roku vzrástli teraz v marci  dodávky plynu z Ruska do Európy prostredníctvom plynovodu TurkStream o viac než pätinu. 

Včera 19:52

Podpredseda opozičného Hnutia Slovensko Július Jakab sa vyjadril, že ľudia doplácajú na nečinnosť vlády v otázke riešenia palivovej krízy.

Včera 19:32

V Lotyšsku začali vyšetrovať nález trosiek dronu v okrese Rézekne.

Úrady uviedli, že trosky neobsahujú výbušný materiál a nepredstavujú riziko pre obyvateľov.

Včera 17:28

Loď s mŕtvymi telami 19 migrantov pri pobreží ostrova Lampedusa našli pri záchrannej akcii v Taliansku. Seden ľudí je nažive, avšak sú podchladení a otrávili sa palivovými výparmi.

Včera 17:25

Komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk uviedol, že Irán a ďalšie krajiny na Blízkom východe využívajú vojnu na obmedzovanie ľudských práv. 

 

Včera 17:19

Rusko uskutočnilo odvetný krok. Po tom, čo Holandsko vyhostilo ich novinára, tak Rusko sa rozhodlo odobrať holandskému novinárovi akreditáciu a povolenie na pobyt v krajine.

Včera 17:12

Ukrajina navrhla Rusku veľkonočné prímerie. Odmietli ho. Považujú to za „ďalší PR ťah“ Zelenského.

„Navrhli sme aj prímerie špeciálne zamerané na energetické zariadenia – Rusi to ignorujú a opäť cielia na naše elektrické rozvodne a transformátory,“ povedal Zelenskyj.

Včera 17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nepodľahla tlaku USA: Holandská ministerka obhajuje obchodné vzťahy s Čínou

Ministerka hospodárstva signalizuje, že Holandsko napriek tlaku USA v súvislosti s vývozom špičkových technológií neoslabí vzťahy s Pekingom, informuje Financial Times

Micky Adriaansensová
Na snímke Micky Adriaansensová
❚❚
.

Vysokopostavená holandská ministerka obhajoval hlboké obchodné väzby krajiny s Čínou a prisľúbil, že to s obmedzovaním vývozu špičkových technológií nebude preháňať, keďže Bidenova administratíva tlačí na svojich európskych partnerov, aby sprísnili svoj postoj voči Pekingu.

Ministerka hospodárstva Micky Adriaansensová uviedol, že Holandsko naďalej „veľmi pozitívne“ hodnotí svoje vzťahy s Čínou a tvrdí, že holandské podniky, ktoré tam pôsobia, podporujú inovácie a obchod.

Zatiaľ čo USA tlačia na svojich partnerov, aby sprísnili kontroly vývozu špičkových polovodičových zariadení do Číny, trvala na tom, že Holandsko a Európa „by mali mať vlastnú stratégiu“.

.

„Musíme si to premyslieť – aké sú riziká obchodovania s Čínou, pokiaľ ide o konkrétne výrobky a hodnotové reťazce,“ povedala pre Financial Times. „Vo všeobecnosti sme v Holandsku veľmi pozitívne naladení a vždy sme boli na dobré vzťahy s Čínou. S Čínou veľa obchodujeme. Pracuje tam veľa holandských spoločností.“

Čína sa na holandskom dovoze podieľa 11 percentami, čo je druhý podiel po Nemecku, a na vývoze približne 5 percentami.

Ministerka uviedla, že tieto vzťahy „skutočne dávajú impulz inováciám a obchodu, ktorý je pre Európu zásadný. Mali by sme si to tiež vážiť.“

Zdá sa, že tieto poznámky sú v rozpore s komentármi amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena z tohto týždňa, ktorý povedal, že vidí „rastúcu konvergenciu“ medzi USA a ich spojencami v otázke Číny. Blinkenove pripomienky prichádzajú po októbrovom rozhodnutí Ameriky zaviesť prísne kontroly vývozu, ktorých cieľom je spomaliť schopnosť Číny vyvíjať a zabrániť jej v získavaní vyspelých polovodičov, ktoré by sa mohli použiť na vojenské účely.

Holandsko je domovom ASML a ASM International, dvoch popredných svetových spoločností vyrábajúcich čipové zariadenia.

.

USA sa teraz snažia presvedčiť Holandsko a Japonsko, ďalšieho veľkého hráča v globálnom odvetví výroby čipov, aby uzavreli trojstrannú dohodu, ktorá by zaviedla ďalšie obmedzenia pre Čínu pri získavaní nástrojov na výrobu čipov.

Sankcie USA, ktoré zakazujú spoločnostiam posielať do Číny mnohé výrobky vyrobené v USA, už zasiahli holandský priemysel. Spoločnosť ASMI tento týždeň uviedla, že by ovplyvnili približne 40 % predaja do Číny, ktorá predstavuje 16 % príjmov skupiny.

Adriaansens sa odmietla vyjadriť k pravdepodobnému časovému rámcu rokovaní o polovodičoch s tým, že „nejde o jednoduché áno alebo nie“, ale o preskúmanie mnohých aspektov veľmi zložitého výrobného procesu. „Musíte si veľmi jasne uvedomiť, ktorý aspekt výrobného procesu je najdôležitejšou otázkou v súvislosti s Čínou,“ tvrdila.

„Holandsko a Európa by mali mať svoju vlastnú stratégiu,“ povedala na otázku o rokovaniach s USA. Zároveň si musia byť vedomé rizík týkajúcich sa „špecifických technológií“. „Nechcete to preháňať, ale na druhej strane nechcete mať otvorené dvere tam, kde je bezpečnosť na prvom mieste – je to vec rovnováhy,“ dodala. 

Varovala tiež, že nemusí byť možné zabrániť Číne získať špičkové technológie. „Vývojový cyklus v Číne prebieha veľmi rýchlo. Nemali by sme byť naivní.“

.

Adriaansensová uviedla, že samostatné opatrenia USA na poskytovanie rozsiahlych dotácií na ekologické technológie domácim spoločnostiam vyvolávajú v Haagu obavy.

EÚ uviedla, že veľká časť daňových úľav a podpory vo výške 369 miliárd dolárov v rámci zákona o znížení inflácie je diskriminačná a porušuje pravidlá svetového obchodu, a rokuje s Washingtonom.

Adriaansensová povedala: „Zákon o znížení inflácie má vplyv na priemysel a hospodárstvo v Holandsku a v celej EÚ. V kombinácii s nižšími cenami energií by to odradilo investorov a zasiahlo konkurencieschopnosť európskych podnikov.

Západ by mal mať rovnaké podmienky a „rovnaký súbor pravidiel“, dodala ministerka. Prirovnala to k nadchádzajúcemu zápasu majstrovstiev sveta vo futbale s USA. „Chceli by sme mať rovnakú veľkosť bránky a rovnaké čiary na ihrisku v oboch polčasoch.“

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Polícia pátra po nezvestnej 16-ročnej Anne Krisztine Lakatosovej z Bratislavy , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Európska nočná mora: Začína sa v tom črtať vzorec

Elity nám v novom miléniu prezentujú jednu megakrízu po druhej s tým, že na ich prežitie je nevyhnutné vynakladať miliardy…

02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok kritizuje, že sa na verejnosť dostal odpočúvaný telefonát Szijjártóa

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka zaujíma, kto odpočúval maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa. Poukázal na to, že niekto tieto…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzi Mostom pri Bratislave a Studeným uzavreli cestu,zrazili sa tam 3 autá

V stredu krátko pred 18.00 h sa na ceste medzi Mostom pri Bratislave a jeho miestnou časťou Studené zrazili tri…

01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda neschválila zonácie národných parkov v termíne míľnika plánu obnovy

Vláda neschválila zonácie národných parkov do konca marca, čo je termín míľnika plánu obnovy. Upozornila na to iniciatíva Zelená väčšina…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.

„Trasie sa“: V USA sa začali obávať kvôli tomu, čo sa deje s Trumpom

Vojna proti Iránu mohla doviesť amerického prezidenta Donalda Trumpa do zúfalstva, uviedol v rozhovore pre YouTube kanál Judging Freedom profesor…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Európska nočná mora: Začína sa v tom črtať vzorec

Elity nám v novom miléniu prezentujú jednu megakrízu po druhej s tým, že na ich prežitie je nevyhnutné vynakladať miliardy…

02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

STVR odsudzuje incident na jej reportéra v Nových Zámkoch

Slovenská televízia a rozhlas odsudzuje incident, ku ktorému došlo v pondelok (30. 3.) pred budovou Okresného súdu Nové Zámky. Uviedla…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump naďalej vydáva protichodné vyhlásenia o vojne s Iránom

Zatiaľ čo včera oznámil, že vojna skončí do dvoch až troch týždňov, a dodal, že úlohy v súvislosti s Hormuzským…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin urobil neočakávané vyhlásenia

Podľa ruského prezidenta sú ruské trasy pre dodávky ropy a plynu istotou, nakoľko eskalácia situácie na Blízkom východe priamo ovplyvňuje…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

História zadnými dverami. Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok…

01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner: Ústavný súd SR rozhodol, že Najvyšší súd SR porušil práva Daniela Bombica

Najvyšší súd SR nedôvodnými prieťahmi v konaní porušil vo väzobnej trestnej veci Daniela B. jeho základné právo na osobnú slobodu…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD reaguje na návrh SNS: V koalícii na tom nie je dohoda

Na predlžovaní volebného obdobia pre Národnú radu SR nie je dohoda v koalícii. Vyplýva to vyjadrenia šéfa poslaneckého klubu Hlasu-SD…

01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nám Slovensko rozkladajú pred očami. Udalosť v obci Borša

Kto by si azda myslel, že titulná fotografia článku pochádza z územia Maďarska, tak je na omyle. Je z obce…

01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia navrhla obmedziť tankovanie. „A čo tak Zelenskému stúpiť na krk?“ Navrhujú smerácki vlci

Eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen tento týždeň prišiel s revolučným nápadom: navrhol, aby občania Európskej únie kvôli nedostatku  pohonných látok…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump zvažuje možnosť vystúpenia z NATO

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otrasný prípad u susedov: Ukrajinsko-český gang uniesol a mučil mladú Češku

Mestský súd v Prahe prejednáva otrasný prípad: Skupina štyroch Ukrajincov a jednej Češky uniesla a brutálne mučila mladú ženu v…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva

Ak nedôjde k prelomu v rokovaniach, vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva, uviedol pre agentúru…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zvláda Donald Trump simultánku na globálnej šachovnici?

Americký prezident si zrejme neuvedomuje, že hrá na priveľa šachovniciach naraz. Treba ešte dodať, že proti skutočným šachovým veľmajstrom na…

01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzval Zelenského, aby stiahol vojská z Donbasu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Korčok vytiahol kauzu o „trójskych koňoch v Európskej únii“. Blanár mu neostal nič dlžný

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár reaguje na správy o „trójskych koňoch v Európskej únii“, ktoré v rámci vrcholiacej predvolebnej kampane v Maďarsku rozšíril…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


Fínsko v reakcii na haváriu ukrajinských dronov plánuje posilniť protivzdušnú obranu

Fínsko zvažuje posilnenie protivzdušnej obrany po víkendovej havárii zblúdených ukrajinských dronov, informuje The European Conservative. Ukrajina sa Fínsku ospravedlnila a vinu…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od grantov k verejnému potrubiu. Okruh okolo PS sa objavuje aj pri peniazoch z Trenčína 2026

Nejde len o bežný grant. Slovak Fashion Council spojený s Danou Kleinert vystupuje ako priamy realizátor programu financovaného cez neziskovku,…

01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Starmer chce po Trumpovej kritike zlepšiť vzťahy s Európou

Britský premiér Keir Starmer vyzýva k bližším vzťahom s Európou, keďže vojna v Iráne zaťažuje vzťahy s USA. Informuje o tom agentúra…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bruselský vabank a hra na svetového policajta

Smerovanie Európskej únie ako takej a rovnako aj Severoatlantickej aliancie sa výrazne posunulo. Svoj kritický názor na túto tému vyjadril predseda…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti korupcii, či obyčajná fraška?

Kto z Bruselu by chcel vyšetrovať korupčné kauzy? Ak vás ako prvé napadla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová,…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bubny a píšťalky, aj keby bomby padali. Umelci znovu mobilizujú

Škrty v napätom rozpočte si zamenili s politickým útlakom, snažia sa preto predať ako obete systému. V utorok zvolali ďalší…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Petrakovičová pre HS: Označenie Značka kvality má dnes vyše tisíc výrobkov. Ministerstvo chce, aby ich ľudia v obchodoch ľahko spoznali

Program Značka kvality na Slovensku exituje už dvadsať rokov. Toto označenie má spotrebiteľom v obchodoch pomôcť rozoznať skutočne slovenské potraviny.…

01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“ a po jej skončení USA prehodnotia význam NATO, vyhlásil minister zahraničných vecí…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kupujú v Maďarsku hlasy voličov? Predvolebný boj sa vyostruje

Tamojšia občianska investigatíva prišla v týchto dňoch s dokumentom, podľa ktorého dochádzalo v minulosti k skupovaniu volebných hlasov a schyľuje…

01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA plánujú ukončiť vojnu proti Iránu v priebehu dvoch až troch týždňov, vyhlásil Trump

„O dva až tri týždne odídeme, pretože nemáme dôvod sa tým zaoberať,“ povedal a dodal, že situácia v Hormuzskom prielive…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vandalizmus, ktorý pobavil: Niektorí ľudia majú skvelý zmysel pre humor

Vandalizmus nemusí byť vždy len o škode a ničení - niekedy dokáže prekvapiť svojou kreativitou a humorom. Vandalizmus v tejto…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Posolstvo konferencie o suverenite: Zbavme sa strachu a prestaňme byť otrokmi Západu!

Približne 140 pozvaných hostí sa cez víkend zúčastnilo medzinárodnej konferencie v bratislavskom Hoteli Tatra s názvom “Suverénna politika suverénnych štátov…

01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

Včera 20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

Včera 20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

Včera 20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

Včera 20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

Včera 20:01

.

Perspektívneho mladíka vyhodili z reprezentačnej 18-tky. Tréneri odhalili dôvod

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov začína prípravu na dlho očakávaný domáci svetový šampionát, no musí sa vysporiadať so škandálom…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku. Uvádza sa to v najnovšej analýze Medzinárodného menového…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko možno zruší výnimku pre „kontrolované pitie“ u maloletých

Nemecká ministerka pre rodinu Karin Prienová si dala ambiciózny cieľ: Chce chrániť deti pred „každodennými závislosťami“. Nemecko totiž povoľuje pitie…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdravý rozum opäť zlyhal: 15 momentov, keď to ľudia úplne nezvládli

Zdravý rozum niekedy jednoducho odbočí nesprávnym smerom a výsledkom sú situácie, nad ktorými ostáva rozum stáť. Zdravý rozum nás má…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čína hodnotí vojnové ťaženie USA a Izraela proti Iránu ako strategický neúspech

USA, 1. apríla 2026 - \"Francúzsko neumožnilo lietadlám smerujúcim do Izraela s nákladom vojenského vybavenia preletieť nad svojím územím. Francúzsko…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov