NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

Hizballáh odsúdil rozhodnutie libanonskej vlády, ktorá mu zakázala jeho vojenské aktivity.

Včera 19:43

Armáda Izraela oznámila, že pri útokoch v Libanone bol zabitý aj Adham Adnan al-Osmán, veliteľ Brigád al-Kuds.

Včera 19:23

Armáda Izraela, kvôli pokračujúcim útokom na Blízkom východe, predlžuje uzavretie škôl a pracovísk do soboty 7. marca do 20.00 h miestneho času.

Včera 19:14

Szijjártó oznámil, že maďarský rezort diplomacie si predvolalo ukrajinského veľvyslanca kvôli nútenému odvodu brancov, ktorého obeťami sa podľa neho stali ďalší dvaja Maďari.

Včera 19:13

Rumen Radev oznámil, že v parlamentných voľbách v Bulharsku bude o kreslá v parlamente bojovať aj Progresívne Bulharsko.

Včera 19:10

Iránska vláda vyzvala obyvateľov, aby sa v pondelok na znak podpory islamskej republike a vzdania úcty Alímu Chameneímu zhromaždili v Teheráne.

Včera 18:20

USA po prvýkrát použili v bojových podmienkach novú operačno-taktickú raketu Precision Strike Missile (PrSM) pri útokoch na územie Iránu, informuje vydanie The War Zone.

V publikácii sa uvádza, že experti identifikovali raketu na videu zverejnenom Centrálnym velením ozbrojených síl USA, kde je zaznamenaný štart bojovej hlavice s použitím raketových systémov HIMARS.

raketa Precision Strike Missile
Na snímke raketa Precision Strike Missile / Foto: Telegram
Včera 18:18

Irán odpálil najnovšiu superťažkú raketu smerom na americké základne na Blízkom východe, informuje iránska agentúra NourNews.

Včera 18:17

Švajčiarsko čelí kritike kvôli tomu, že nezadržalo Kazema Gharíbabádího. Ten je podozrivý z trestných činov proti ľudskosti pri potláčaní protestov v Teheráne.

Včera 18:07

Putin vyzval na prímerie na Blízkom východe. Kremeľ uviedol, že počas telefonátu s prezidentom Spojených arabských emirátov obaja lídri zdôraznili potrebu okamžitého prímeria.

Včera 18:04

Iracký minister zahraničia uviedol, že Irán pokračuje v útokoch na Kurdistan.

Včera 17:35

Macinka povedal, že novinári nemajú nárok na informácie kedykoľvek si zmyslia a on nie je povinný chodiť na tlačovky ak im nechce nič povedať.

Včera 16:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hokej-Arosa: Slováci podľahli Bielorusom 1:2, o 3. miesto s Nórskom (4)

Arosa 20. decembra (TASR) – Slovenskí hokejoví reprezentanti neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji Arosa Challenge 2013, keď prehrali s Bieloruskom 1:2. V sobotu ich tak čaká vo švajčiarskej Arose len súboj o 3. miesto (20.00 h) proti Nórsku, ktoré podľahlo domácemu výberu 2:4.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka prehrávali v riedko zaplnenom Športovom a kultúrnom centre od 3. minúty po góle Sergeja Demagina a tento stav sa potom dlhý čas nemenil. Slováci hrali s Bielorusmi čo sa týka držania puku, počtu striel a šancí vyrovnaný zápas, horeli však v koncovke. Na začiatku tretej tretiny zvýšil náskok súpera opäť Demagin, v závere sa podarilo už iba znížiť kurióznym spôsobom Patrikovi Lušňákovi, ktorý sa presadil premiérovo v národnom tíme.

Slováci si tak v 24. vzájomnej konfrontácii s východoeurópskym súperom zapísali deviatu prehru, na konte majú aj 14 víťazstiev pri celkovom aktívnom skóre 65:39.

Arosa Challenge:

Slovensko – Bielorusko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

.

Góly: 57. Lušňák – 4. Demagin (Goroško, Stas), 44. Demagin (Kaznadej, Denisov). Rozhodovali: Prugger, Rochette – Kung (všetci Švajč.), Kovacs (Maď.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 250 divákov.

Slovensko: Laco – Graňák, Baranka, Starosta, Švarný, Hraško, Mikuš, Čerešňák, Macejko – Haščák, Bulík, Lapšanský – Tybor, Marcinko, Sýkora – Spilar, Lušňák, Tománek – Zuzin, Galamboš, Skokan

Bielorusko: Kovaľ – Goroško, Stasenko, Gotovec, Denisov, Kaznadej, Karev, Jevenko, Nogačov – Demagin, Stas, Koľcov – A. Kosticyn, Kitarov, S. Kosticyn – Kovyršin, Jefimenko, Osipov – Kislyj, Volkov, Komarov

Slováci začali aktívne, už v 3. minúte sa z pravej strany rútil na Kovaľa osamotený Zuzin, no bieloruský brankár jeho pokus vyrazil. Platilo tak známe nedáš – dostaneš, súper skóroval hneď z prvej strely na Laca, keď Demagin trafil výstavne do pravého vinkľa – 0:1. O odpoveď sa okamžite snažil Sýkora, jeho zakončenie bekhendom bolo ale nedôrazné. Kreatívnejší Bielorusi postupne začali hrať svoju typickú hru s častým držaním puku a kombináciami, Slováci sa naopak snažili hrať agresívne a útočiť priamočiarejšie. V 8. minúte vystrašil Kovaľa znovu Sýkora, na opačnom konci klziska boli blízko ku gólu Volkov a Stas. V závere tretiny si hráči s dvojkrížom na prsiach zahrali dve presilovky, no s výnimkou bekhendového zakončenia Tybora nepôsobili v nich nebezpečne.

.

V druhom dejstve mal v končiacej sa početnej výhode vyrovnanie na hokejke Tybor, jeho dorážku zázračne ukryl Kovaľ do lapačky. Potom putoval na trestnú lavicu Macejko a Lacovi zvonilo v ušiach po strele Denisova, ktorú zastavila žŕdka. Ďalšie minúty už ale patrili Vůjtekovým zverencom. Tí vysunuli napádanie až za útočnú modrú čiaru a aktívnym pressingom nedovolili súperovi rozvinúť ofenzívne akcie. Naopak sami nebezpečne hrozili, v 28. minúte opäť pohorel v šanci Tybor, vzápätí sa tlačil do koncovky Galamboš. Bielorusi sa už dopredu veľmi nehrnuli a vyčkávali na súperove chyby. V 38. minúte dokonale vyšachovali slovenskú obranu Demagin s Koľcovom, no Laco sa stihol parádne presunúť a puk mieriaci medzi žrde zachytil.

Slováci podporovaní hŕstkou fanúšikov začali aj tretiu časť odvážne, no zabrzdil ich faul Galamboša. Bielorusi v presilovke nekompromisne trestali, po delovke Kaznadeja zívala na Demagina opustená bránka a ten nemal problém streliť svoj druhý gól v zápase – 0:2. Tempo sa potom zrýchlilo. Sýkora sa dostal do rýchleho prečíslenia, no v koncovke opäť zlyhal. V 46. minúte potom strela Gotoveca opečiatkovala žrď Lacovej bránky. Z menšej šarvátky potom Slováci vyťažili početnú výhodu, Kovaľ si však držal čisté konto aj po delovke Švarného. V 51. minúte mal opäť smolu v zakončení Tybor, keď jeho teč skončil na žrdi súperovej bránky. Slovákom pomohla šťastná situácia, keď Kovaľ trestuhodne nezachytil Lušňákovo nahodenie z diaľky a puk skončil kuriózne v sieti. Viac však už súper hráčom spod Tatier nedovolil, tým už k vyrovnaniu nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Vladimír Vůjtek, tréner SR: "Myslím si, že chlapci dnes podali veľmi dobrý výkon. Hrali v pohybe, dobre kombinovali až po bránkovisko, tam už sme sa ale nedokázali presadiť. Pritom akcie sme mali dobre rozbehnuté, viackrát sme však zaváhali v koncovke, keď sme zbytočne hľadali lepšie postaveného spoluhráča. Mužstvo ukázalo svoju akcieschopnosť a okrem výsledku môžeme byť spokojní. V porovnaní s Nemeckým pohárom sme určite odviedli lepší výkon, boli sme rýchlejší, dôraznejší i bojovnejší."

Patrik Lušňák, autor jediného gólu SR: "Pri mojom góle som sa snažil v oslabení potiahnuť puk, aby som získal čas, už som to len nahodil na súperovu bránku a šiel striedať. Ani som nevedel, že som dal gól, zistil som to, až keď sa chalani na striedačke začali radovať. Bola to náhoda, ale aj také góly v hokeji padajú. Škoda nepremenených šancí, keď sme si v situáciách 2 na 1 zbytočne nahrávali. Ak by sme dali gól skôr, bolo by to o niečom inom."

.

Ján Laco, brankár SR: "Bielorusi mali skúsenejšie mužstvo, čakal som, že na nás od začiatku vybehnú, no v úvode sme boli aktívnejší my. Oni dali z jedného pritútoku gól a potom si držali vedenie. Z našej strany to bol dobrý zápas, korčuľovali sme, mali sme veľmi dobrý prechod do útočného pásma, vzadu sme hrali tiež výborne, chýbal len ten gólik. Mohli sme dnes kľudne vyhrať, keby sme boli v koncovke úspešnejší."

Radoslav Tybor, útočník SR: "Zápas bol vyrovnaný, myslím si, že sme neboli o veľa horší ako súper. Dali sme síce šťastný gól, no do konca bol výsledok otvorený. Škoda, že sme nestihli vyrovnať. Môže nás mrzieť to množstvo nevyužitých šancí, niektoré boli aj stopercentné."

Dominik Graňák, kapitán SR: "Prehrali sme, takže spokojní nemôžeme byť. Do zápasu sme nevystúpili práve najlepšie, boli sme trochu zakríknutí. Od druhej tretiny sme sa viac osmelili, lepšie sme korčuľovali a boli sme minimálne vyrovnaným súperom. Chýbal nám len pokoj vo finálnej fáze, buď sme si zle prihrali, alebo už bola prihrávka navyše. S jedným streleným gólom sa dá len ťažko vyhrať."

Ján Sýkora, útočník SR: "Ďakujeme našim fanúšikov, prišlo ich len zopár, ale bolo ich počuť. Šancí sme si vytvorili dosť, chýbala iba presnejšia koncovka. Ja som sa tiež ocitol v niekoľkých dobrých streleckých príležitostiach, ale zbytočne som v nich vymýšľal a bolo z toho veľké nič. Škoda aj nepremenených presiloviek. V sobotu budeme strieľať aj zo striedačky a snáď nám to padne."

Výsledok druhého zápasu:

Švajčiarsko – Nórsko 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 4. Bieber, 25. Bezina, 26. Suri, 50. Hollenstein – 46. Bonsaksen, 54. Roest

Sobotňajší program turnaja:

.

finále

15.45 h: Švajčiarsko – Bielorusko

o 3. miesto:

20.00 h: SLOVENSKO – Nórsko

.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená po skončení druhého zápasu

/vyslaný redaktor TASR Michal Juraška/ mp /k dispozícii sú zvukové záznamy a videozáznamy/

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

NAŽIVO: Veliteľ iránskych revolučných gárd hlási uzavretie Hormuzského prielivu

Aj v pondelok sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA

Ukrajina v pondelok nadránom zasiahla ropný terminál v juhoruskom prístave Novorossijsk, oznámila ukrajinská armáda. Útok prišiel niekoľko dní po tom,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna. Vojna môže pokračovať aj dlhšie než päť týždňov. Trump pripúšťa nasadenie pozemných síl

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že rozhodol o začatí vojny proti Iránu, pretože to podľa neho bola „posledná,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svedectvo priamo z Dubaja: Keď na parkovisko padol dron, bol som práve v budove

Dubaj zažil napäté hodiny, ktoré vydesili miestnych aj turistov. HS sa podarilo spojiť s právnikom Jánom Čarnogurským, ktorý sa počas…

02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hrozí tretia svetová vojna. Medvedev sa ostro pustil do Trumpa a USA

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že tretia svetová vojna môže vypuknúť „kedykoľvek“, ak Trump „bude pokračovať vo svojom kurze“

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravé srdce po celý život? Skúste si prečítať toto

Nehrozí vám infarkt? Porážka? Reprint jednej z najúspešnejších kníh Kataríny Horákovej, profesorky všeobecnej biológie a populárnej propagátorky zdravého životného štýlu.…

02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španieli vystavili stopku americkej agresii. Nesprístupnili dôležité letiská

Španielsko, ktoré odsúdilo útoky na Irán, zakázalo Spojeným štátom využívať jeho spoločne spravované vojenské základne na túto vojenskú operáciu, oznámil…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Neprijateľné zasahovanie do našich záležitostí!” Ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si na pokyn rezortného šéfa Juraja Blanára (Smer-SD) v pondelok predvolalo veľvyslanca Holandského…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Revolučné gardy zasiahli tanker s prepojením na USA, plavidlo horí v Hormuzskom prielive

Iránske revolučné gardy v pondelok oznámili, že v Hormuzskom prielive zaútočili na ropný tanker údajne napojený na Spojené štáty. Útok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Katar zostrelil dva iránske stroje SU-24

Katarské vojenské letectvo v pondelok zostrelilo dve iránske lietadlá smerujúce k územiu Kataru po tom, čo Irán skôr počas dňa…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského kancelária navrhla Ficovi rokovania na Ukrajine 6. alebo 9. marca

Ukrajina navrhla premiérovi SR Robertovi Ficovi konkrétne dátumy pre jeho návštevu na rokovania „o všetkých otázkach“, o ktorých sa telefonicky…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump vyčlenil na vojnu s Iránom štyri týždne?

Včera Trump vyhlásil, že vojenská operácia v Iráne bude trvať „štyri týždne alebo menej“. Číslo štyri týždne pravdepodobne nebolo náhodné

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Sopliak, zasran.” Na výbore to iskrilo, ako ešte nikdy

Parlamentný Výbor pre obranu a bezpečnosť zažil nevídané: na jeho piatkovom sedení sa totiž niekto rozčúlil tak, že by ste…

02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe môže vyjsť spod kontroly

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe, ktorý začal Izrael s podporou USA, môže vyjsť spod kontroly, píše The…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Michal Šúrek reaguje na tlačovku premiéra

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Michal Šúrek odmieta informácie, ktoré prezentovali premiér Robert Fico a ďalší predstavitelia strany Smer-SD v nedeľu…

02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mrazivé scenáre, ako by mohla skončiť agresia proti Iránu

Vrcholové iránske politické, vojenské aj duchovné vedenie bolo čiastočne zabité hneď v úvode nevyprovokovaného vierolomného útoku USA a Izraela na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna s Iránom môže ovplyvniť dodávky rakiet Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Svet v plameňoch. Lindsey Graham vyhlásil, že táto krajina je „ďalšia na rade“

Republikánsky jastrab Lindsey Graham vyhlásil, že Kuba je „ďalšia na rade“ po zavraždení ajatolláha Chameneího a únosu Madura

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu, vyhlásil minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda a majitelia Slovalca začali koordináciu reštartu výroby, čiastočne už v roku 2026

Na Úrade vlády SR sa v pondelok uskutočnilo prvé koordinačné stretnutie predstaviteľov vlády a majiteľov spoločnosti Slovalco po podpise memoranda…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako prvý začal útočiť Izrael, prizvukujú Američania

Prvý úder na Irán vykonal Izrael, spoliehajúc sa na americké spravodajské informácie, uviedol generál Dan Kaine, predseda Zboru náčelníkov štábov

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Manželka iránskeho najvyššieho vodcu podľahla zraneniam utrpeným pri útokoch

Manželka zabitého iránskeho najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího zomrela v pondelok na následky zranení, ktoré utrpela pri izraelsko-amerických útokoch, uviedli…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konflikt medzi Djokovičom a prezidentom Vučičom neutíchol

Srbský politický líder Alexandar Vučič už skôr označil legendárneho tenistu Novaka Djokoviča za \"zradcu\", keď 24-násobný grandslamový víťaz v minulosti…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Afgánsko-pakistanský konflikt ako začiatok veľkej ázijskej krízy

Afganistan, 2. marca 2026 - USA nechcú bojovať s Čínou o nič viac, ako chceli bojovať s Ruskom.   Dokonca…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby: kľudne môžeme vybombardovať krajinu, ak “má zlý režim”, konštatuje exminister Juraj Draxler. Jeho príspevok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kde vedenie Iránu pochybilo a aké má šance odraziť agresiu?

USA a Izrael vierolomne a hanebne, pod pláštikom mierových rokovaní, začali po ôsmich mesiacoch opätovnú vojenskú agresiu proti Iránu, ktorá…

02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Krajiny, ktoré bojkotujú ceremoniál paralympijských hier, sú zastúpené hlupákmi," vyjadrili sa v Rusku

Napätie pred zimnými paralympijskými hrami v Miláne a Cortine d\'Ampezzo graduje. Po rozhodnutí Medzinárodného paralympijského výboru , ktorý v septembri…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Ačohentisti vo vytržení

Každý, kto v súvislosti s vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine poukazoval na to, že obdobné problémy riešili veľmoci v minulosti…

02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

.

Francúzsko chce viac jadrových hlavíc

Francúzsko výrazne zvýši počet jadrových hlavíc a zapojí do spoločných cvičení aj ďalšie krajiny EÚ, vyhlásil Macron

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Špajz a odkladanie potravín. Tieto by ste tam rozhodne nemali skladovať

Špajz je miestom, kde má väčšina domácností uložené základné potraviny na bežné varenie aj núdzové situácie. Mnohé z nich však…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Kto tu podporuje medzinárodný teror?

Reakcie slovenských politikov na americkú/izraelskú intervenciu v Iráne nenechali na seba dlho čakať. Niektoré vyjadrenia sú však viac, než na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Irán ešte nepotopil americkú lietadlovú loď? USA na jej ochranu sústredili impozantnú silu

Irán, 2. marca 2026 - Iránske zdroje šíria správy, že spravodajská služba IRGC určila pobyt zástupcov amerického vojenského velenia v…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Po dronovom útoku na Cypre Brusel zrejme otvorí diskusiu o aktivácii spoločného obranného mechanizmu

Európska únia v najbližších dňoch otvorí diskusiu o možnej aktivácii klauzuly vzájomnej pomoci po tom, čo sa boje medzi Iránom…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vodiči, ktorí sú nebezpeční pre seba aj pre spoločnosť

Vodiči sú na cestách denne vystavení riziku, no ešte väčším rizikom sú často samotní vodiči okolo nich. Stačí chvíľa nepozornosti,…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Blanár rozhodol o evakuácii z inštitútu v Jeruzaleme i ambasády v Teheráne

V súvislosti s aktuálnou bezpečnostnou situáciou v Izraeli rozhodol minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár o dočasnom uzavretí Slovenského inštitútu…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov