Helena Mezenská: Odteraz sa budeme deliť na vlastencov a zapredancov!

Slovensko 16. novembra 2014 (HSP/Foto:TASR)

 

Prehrmeli komunálne voľby a zasa sa naši politici môžu venovať vysokej politike. Na domácej scéne sa pomaly pritvrdzuje a polarizuje: predsa sa blíži hlavná udalosť politického „olympijského“ cyklu – ďalšie parlamentné voľby

Politici a strany hľadajú spolupracovníkov, dohadujú koalície a naopak sa rozchádzajú a štepia sa. Ako spievali chlapi z legendárneho Elánu – „Tak oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope…“ Čím sú bližšie parlamentné voľby, tým sú hrany ostrejšie – jasnejšie vidíme, kto za koho kope. Obuli sa do toho aj média. Majú vlastné záujmy a čakajú na štedré „tringelty“ za budúce reklamné kampane. Propagandistická mašina zvýšila obrátky. Hovorí o tom aj poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská.

Na snímke Helena Mezenská

„Spustila sa propaganda. Samozrejme žhavá Západná a domáca zapredaná moc znova potrebuje svojho obetného baránka. Oltár pripravujú sami zradcovia. Obviňujú ho ako jediného z korupcie, ktorú aj oni páchali. Pod odvolanie premiéra sa podpísali i tí politici, ktorí nechali sprivatizovať celé strategické energetické hospodárstvo. Áno, aj poslanec Lipšic bol niekoľko rokov vo vláde, ktorá sprivatizovala naše strategické subjekty a všetko, čo patrí nám všetkým. Kto má právo koho súdiť?“

Nešetrí média, pripomína, že mnohé z nich sú predajné. Nepoužíva síce obľúbené slovko Ľuba Huďa „presstituti“ /možno také slovo ani nepozná/, ale aj bez toho poriadne „seká“ novinárov: „Neverte prosím kúpeným médiám. Robia na objednávku a podávajú nesprávne skreslené informácie. Znova nás ohlupujú. Nebuďme obeťami propagandy. Viem, ako deformovali a manipulovali informácie počas prezidentskej kampane, čo všetko stvárali a písali o mne – klamstvá a nič iné. Samozrejme potrebujú nás ako národ zrušiť, aby nás mohli ľahko ovládať a preto ponížia a znevážia každého národne cítiaceho človeka, ktorý by bol svetlým príkladom pre iných. Čo všetko sú schopní robiť pre moc a peniaze??? Zapredať vlastnú česť a svedomie. Či majú ho vôbec? Deformujú a umlčujú informácie. Po 25 rokoch by sme sa to mali konečne naučiť. Platí ich Západ a ten preto, že sa mu Fico vzoprel a chráni našu neutralitu, nevťahuje nás do štvavých hier a svetového konfliktu, ho chce odstrániť a odpáliť. Priezračné a nad slnko jasné,“ Helena Mezenská tak dokonca povedala aj zopár slov na obhajobu premiéra – prekvapenie?

Varuje, aby sme sa nedali vlákať do pasce: „Korupcia, proti ktorej prirodzene i ja sama som, je dnes len zámienka a zásterka. Ide o viac, o našu bezpečnosť a neutralitu. Slovensko, okrem čistoty domáceho prostredia, potrebuje udržovať neutrálne, mierové a priateľské vzťahy so susednými krajinami a krajinami celého sveta. S Východom a Západom. Je to poslanie Slovenska, pretože je to srdce Európy a Európa je srdcom sveta. Potrebujeme uchovať pokoj a mier doma, v svojom srdci, lebo ak nebude tam, nebude nikde. Nezanedbajme svoje osudové poslanie uchovania a udržania mieru v Európe a vo svete. Je to naša dejinná úloha. Žijeme v prelomovej dobe a je veľmi dôležité aký zaujmeme postoj. A v celej tejto štvavej kauze pod zásterkou „odstránenia korupcie“ ide o ďaleko významnejšie a vážnejšie zámery. Dnes nechránime peniaze, ale naše holé životy,“ zdôrazňuje Mezenská.

Vyzýva, aby Slováci nepripustili žiadne tlaky a tendenčné vyvolané akcie, ktoré sú objednávkou na polarizáciu vzťahov vo svete, na polarizáciu medzi Východom a Západom. „My stojíme na križovatke a ak nebudeme predstavovať ukotvený a funkčný semafor, môžeme svojou nedbanlivosťou spôsobiť „chaos a zmätok v celej premávke“. V celej Európe, na celom svete. A nebolo ho doteraz naozaj dosť? Slovensko má pred sebou dejinne významnú úlohu a poslanie. UCHOVAŤ POKOJ A NEUTRALITU VO SVETE. Veľmi veľká je naša zodpovednosť a preto neprepadnime žiadnym fingovaným a do pasce nás vťahujúcim manipulatívnym hrám a zradným zámerom,“ prízvukuje.

Tvrdí, že Slovensko má svoje poslanie – brániť mier: „Buďme pevní v svojom poznaní, kým sme a čo je naša úloha. Do ohňa dnešnou destabilizáciou pomerov v našej krajine prilievať netreba. Sme predurčení ako národ a krajina na túto úlohu a poslanie. Ak sa budeme zastávať pokoja a stability, mieru vo svete, nemôžeme nič pokaziť. Neutralizácia je správny postup a riešenie tam, kde páli a je napätie. Vedia to chemici a lekári. A to vedia aj zodpovední politici.

A preto aj touto formou z celého srdca prosím všetkých opozičných politikov, aby si s plnou váhou a zodpovednosťou uvedomili čo činia a na čom sa podieľajú, aby nedestabilizovali vládu, ak sami nie sú alternatívou, lebo sú atomizovaní a rozbití a vládu dôrazne žiadam, aby skončila so všetkými nečistými zámermi pri správe našich prostriedkov. Nulová tolerancia k tunelovaniu verejných zdrojov,“ vyzýva Mezenská.

„Potrebujeme čistiť našu krajinu od korupčníkov a nezákonníkov, ale tak aby sme neohrozili našu vlastnú bezpečnosť a neutralitu. Bezpečnosť celého sveta. Z pomedzi všetkých vládnych predstaviteľov dnes o nej hovorí iba premiér R. Fico. A ja ho v tom plne podporujem. Veď ako inak, kto iní, ak nie ženy v politike si majú zastať túto úlohu. Ženy majú strážiť pokoj a harmóniu v našej krajine. Kto iný, ak nie ženy majú strážiť naše životy a chrániť oheň v našom spoločnom rodinnom krbe?“ pýta sa Helena Mezenská.

„Ukázalo sa aká zradná a manipulatívna, lišiacka vie byť politika. Sama som z toho v nemom úžase. Jedno však určite viem. Chráňme pokoj a mier, stabilitu v našej zemi, len toto je cesta ako uchovať pokoj a harmóniu vo svete. Kde nie je kľud, tam zákonite nie sú ani správne riešenia. Prosím všetkých ľudí dobrej vôle, aby posolstvo potreby zachovania pokoja, mieru a slobody jednotlivca a národov šírili všade. Nech svetlo, čistota, pokoj a láska vyviera z našej krajiny, ako zo srdca do celého sveta. Je to úloha a poslanie nielen politikov, ale všetkých ľudí. Všetci nesieme zodpovednosť za to, kde a ako žijeme. Nesieme zodpovednosť za to, aká je prítomnosť a budúci vývoj. Dnes pokladáme jeho základy,“ prízvukuje poslankyňa.

„Je smutné, že až pod ťarchou svetového konfliktu dochádza k očisťovaniu od korupcie v našej krajine. Ale sú to súbežne procesy. Odstupovanie tých, čo nerobia v dobrej viere pre národ so súčasným udržiavaním neutrality našej krajiny. Žiaden diktát a zásahy zvonka nie sú podstatné a nemôžu nás obmedzovať v našej slobodnej národnej vôli. Treba uchovať pokoj, neutralitu. Žiadna zmluva a nesprávny pakt nemôžu byť viac ako ľudský život a jeho ochrana.

Každá zmluva, ktorá vnáša nenávisť a ohrozenie ľudských životov, je nesprávna a nesprávne je sa jej v nevedomí, neslobode a manipulácii podriaďovať. Každá krajina a národ je slobodný a žiadne spoločenstvo a tlak zvonka túto suverenitu nesmú ohroziť. Nepripusťme v potrebe uchovania slobody, pokoja a neutrality, násilný diktát nikoho,“ zdôrazňuje Mezenská.

Hovorí, že korupcia, aj keď sa jej o tom píše ťažko, je dnes problém zástupný. O falošnosti celého spusteného plánu „primárne odstrániť korupciu“, svedčí i to, že odvolanie spúšťajú politici, ktorí sami zlyhali a boli skompromitovaní. Nemajú právo súdiť a čistiť pred prahom iného, ak pred svojim nemajú čisto.

„Nepripusťme, aby súdili tí, čo nemajú právo súdiť. Tí, čo dnes súdia, keď boli pri moci rovnako zlyhali. Ak pred zodpovednosť za korupciu stávame dnes pred verejný súd premiéra, treba pred neho postaviť všetkých. Pre spravodlivosť. Žiadna selektívna spravodlivosť. Všetkých doterajších ministrov a poslancov, ktorí sú podozriví a ktorí sa nehanbia odsúdiť iba jedného. V spise Gorily ich bolo dosť. Nie iba jedného obetného baránka proti, ktorému sa všetci, čo sa pri ňom nabalili spykli a teraz ho zrádzajú,“ navrhuje politička.

„Neverte politikom, čo účelovo robia pre Západ a neverte ani tým aktivistom, ktorí im ako platení žoldnieri v tom slúžia. Nedajme si zobrať našu slobodu, ovládať sa cudzími mocenskými silami. Nech konečne národ slovenský sa prebudí a oslobodí sa od kolonizátorov, ktorí nás totálne klamstvami ovládli. Zneužili našu dôveru a nekonfliktnosť.

Nastal čas národnej obrody a prebudenia. ČAS NÁVRATU VLASTENECTVA. Odteraz sa nebudeme deliť na strany a regióny, ale na VLASTENCOV A ZAPREDANCOV. Majme s nimi zľutovanie a opravme ich postoje a konanie,“ vyzýva poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská.

eu

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

V zariadení Arcus v Košiciach zomrelo na COVID-19 už 16 klientov

0 icon

Košice 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   V špecializovanom zariadení a zariadení pre seniorov Arcus v Košiciach od začiatku minulého týždňa podľahlo ochoreniu COVID-19 už 16 klientov. "K utorku v zariadení evidujeme 36 pozitívne testovaných zamestnancov a 70 klientov," potvrdila TASR hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková V…

„Za dobrotu na žobrotu,“ reagoval na kritiku predsedu Košického samosprávneho kraja minister vnútra Roman Mikulec pre sfušovaný most

0 icon

Bratislava/Košice 26. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-František Iván, Facebook)   "Za dobrotu na žobrotu." Tak reagoval minister vnútra Roman Mikulec na mediálne odkazy predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku na zlý technický stav provizórneho premostenia ponad rieku Hornád pri obci Malá Lodina Minister Mikulec pripomína, že pôvodný most, ktorý bol v Správe ciest…

Nie každý odchádza z presvedčenia, naznačil o šestici odídencov z ĽSNS Kotleba

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Nie každý zo skupiny „odídencov“ z ĽSNS sa pre ukončenie členstva rozhodol z vlastného presvedčenia. V reakcii na oznámenie šestice nespokojencov, ktorí sa na znak nesúhlasu s posilnením právomocí predsedu rozhodli v ĽSNS skončiť, to naznačil šéf opozičnej strany Marian Kotleba Pripustil, že za rozhodnutím niektorých mohlo byť…

Po očkovaní proti novému koronavírusu na Slovensku zomrel jeden pacient

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Po očkovaní vakcínou proti novému koronavírusu zomrel na Slovensku jeden pacient. Išlo o 79-ročného muža s viacerými chronickými ochoreniami, ktoré pitva určila ako hlavnú príčinu úmrtia K celkovému zhoršeniu zdravotného stavu tohto pacienta prispeli aj inak mierne nežiaduce účinky po očkovaní – horúčka a…

Útok nožom v Nemecku si vyžiadal viacero zranených

0 icon

Berlín 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Rumpenhorst)   Niekoľko ľudí utrpelo v utorok ráno zranenia pri útoku nožom v nemeckom meste Frankfurt nad Mohanom. Polícia útočníka po čine zadržala. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu Polícia uviedla, že nikto zo zranených osôb nemal život ohrozujúce zranenia.…

V Taliansku padla vláda, Conte odstúpil z funkcie

0 icon

Rím 26. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Taliansky premiér Giuseppe Conte odstúpil dnes z funkcie v súvislosti s politickou krízou vo svojej krajine, informovali agentúra AFP a DPA Conte svoju demisiu predložil talianskemu prezidentovi Sergiovi Mattarellovi, píše AFP. Ten ho požiadal, aby zostal na čele dočasnej vlády. Mattarella začne…

Igor Melicher: Mainstream dnes pravdu nehľadá, on ju vytvára

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:Facebook)   V pondelok (25.1. 2021) mala strana Smer-SD tlačovú konferenciu, na ktorej jej predseda Robert Fico poukázal na rôzne prepojenia súdnej moci, ktoré vedú až na úrad vlády (písali sme o tom TU). Vo väčšine krajín by podľa člena strany Smer-SD Igora Melichera po takýchto…

Denisa Saková nedala hlas ani jednému z kandidátov na policajného prezidenta: „Zavládne tu úplný chaos“

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Podpredsedníčka Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a exministerka vnútra Denisa Saková sa mala možnosť v pondelok zúčastniť vypočúvania kandidátov na policajného prezidenta. Ani jednému kandidátovi svoj hlas nedala. Dôvodom je koncepcia reformy polície Ako sa Saková vyjadrila na sociálnej sieti, obaja kandidáti na…

Leyenová vyzvala na dohodu o ochrane biodiverzity a reguláciu gigantov

0 icon

Davos 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Stephanie Lecocq)   Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala v utorok Svetové ekonomické fórum na globálnu dohodu o ochrane biodiverzity v rovnakom rozsahu a s rovnakými ambíciami, ako je parížska klimatická dohoda, uviedla agentúra AFP Von der Leyenová na online Svetovom ekonomickom fóre…

Kvitne v BBC rasová diskriminácia? Britská verejnoprávna spoločnosť minula viac ako milión libier na právne bitky so svojimi zamestnancami

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   BBC sa dostala pod paľbu po tom, čo priznala, že za posledné tri a pol roka minula viac ako 1 milión libier v právnych bitkách. Spoločnosť totiž žalovali vlastní zamestnanci. Dôvodom malo byť odmeňovanie a rasová diskriminácia, informuje portál RT Verejnoprávna mediálna spoločnosť…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Rastislav Slovák

Medzi Pavlínou Matovičovou a Jankovskou nie je takmer žiadny rozdiel! Obidve užívali alebo užívajú majetok nadobudnutý z nelegálnej kriminálnej činnosti. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že Jankovská je už vo väzbe a Pavlína Matovičová ešte nie

0icon

Nelegálne peniaze a majetok z kriminálnej činnosti sú rovnaké nelegálne peniaze a majetok tak u Jankovskej ako aj u Pavlíni Matovičovej! Jankovská užívala majetok z úplatkou, Pavlína Matovičová užíva majetok, z ktorého veľkú časť z jej manželom Matovičom nadobudli nelegálnymi kriminálnymi mafiánskymi praktikami! Budem parafrázovať Matoviča, ktorý v minulosti Jankovskej…

Jozef Slávik

Kruh zla ...

0icon

Každý politik, ak získa rozhodujúcu vedúcu pozíciu pri zostavovaní svojho vládneho kabinetu prvé, čo spraví je vytvorenie okruhu tých najvernejších, na ktorých sa môže dokonale spoľahnúť. Je to vcelku samozrejmé a nič by sa nedalo takémuto počinu vyčítať, ak by to smerovalo k tomu, aby spoločnosť a ľudia krajiny, na…

Štefan Harabin

Treba asi prijať zákon, že špeciálnym prokurátorom na doživotie môže byť iba Lipšic. Krajniak Lipšicovi pomáha trestnou činnosťou.

0icon

O čo ide .... Vlani Matovičova klika účelovo zmenila zákon, že funkciu špeciálneho a generálneho prokurátora môže zastávať aj neprokurátor. Špeciálne pre Lipšica Podmienkou kandidatúry na špeciál prokurátora je aj previerka na stupeň prísne tajné. Zabudli však pritom na to, že o previerku na prísne tajné nemôže žiadať advokát. Lipšic…

Marek Brna

Pellegrini, nástup!

0icon

Toť nedávno som stratil všetky ilúzie o tejto vláde. Áno, treba dať vždy každému šancu... Ale... Čo je veľa, to je veľa. Nech teda nastúpi ten Pellegrini s tým jeho padni komu padni. Nech sa spojí pre mňa za mňa aj so stranou Za ľudí. Táto spoločnosť nutne potrebuje nové…

Jana Tutková

Vakcíny proti COVID-19 ako vrchol korupcie – štát a výrobcovia v jednej posteli

0icon

Treba dôverovať, že „nekorumpovateľní“ úradníci schvália len nezávadnú vakcínu a len bezpečný liek? Konflikt záujmov bol evidentný pri schvaľovaní neefektívneho predraženého lieku Remdisivir, pre ktorý zomreli desiatky tisíc na chybne liečený Covid. Viacerí, ktorí ho narýchlo v marci 2020 schvaľovali v americkom Národnom inštitúte zdravia (NIH), dostávali peniaze od je

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Nostradamus a jeho ozajstný prorocký text

0 icon

Meno Nostradamus ste už pravdepodobne niekedy počuli. Stretli ste sa už niekedy aj s jeho rozsiahlym veršovaným dielom s názvom Astrologické centúrie? Toto dielo pochádza z roku 1555, ktorého autorom je Michel de Nostredame, a vzťahuje sa dokonca aj na súčasnosť. Práve preto ho niektorí považujú za ozajstný prorocký text. Napriek tomu, že v roku 1566 francúzsky…

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor? 2. časť

0 icon

"Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

Historické zábery, z ktorých budeš mať zmiešané pocity

0 icon

Vďaka umeniu fotografie môžeme vidieť a pamätať si minulosť. Presne vieme, ako vyzerali predkovia z britských kráľovských rodín či ktoré plavky boli považované za neslušné pred storočím. Tu sú historické zábery, ktoré v tebe vyvolajú obdiv aj smútok zároveň. Možno ti povedia príbehy, ktoré si nikdy predtým nepočul... Ruský cár…

TOP10 tipov, ako zostať produktívny aj počas práce z domu – 1. časť

0 icon

Donútila ťa pandémia COVID-19 pracovať z domu? V tomto článku nájdeš niekoľko užitočných tipov, ako zostať šťastný, zdravý a zároveň produktívny aj pri práci z domu. Keby ti minulý rok v januári niekto povedal, že budeš môcť celé mesiace pracovať z domu, vyhýbať sa preplnenej MHD a celej kancelárskej politike, asi by si si myslel, že niekto…

TOP10: Bežné veci, ako si ich ešte nevidel!

0 icon

Aj známe veci, s ktorými sa stretávame každý deň, sa môžu prejaviť a odhaliť neobvyklú stránku. Potom sa z bežných predmetov stane niečo úplne iné - na pohľad sú dvakrát tak zaujímavé. Nie každý sa môže pochváliť toho, že videl jeden milión dolárov v hotovosti alebo má bankovky všetkých mien z celého sveta na…

Vo svete IT

Na čiernom trhu sa objavilo 500-miliónov telefónnych čísiel z Facebooku spárovaných s používateľmi

0 icon

Facebook v súvislosti s ochranou dát niekoľkokrát v minulosti vzbudil pozornosť, a to nielen laickej verejnosti, ale aj tej odbornej. Dôvodom bolo, že boli rôznymi spôsobmi dostupné. Napríklad, ešte v decembri roku 2019 bolo možné dostať sa k dátam 267-miliónov používateľov prostredníctvom hackerského fóra. Nešlo však o ojedinelý prípad, bolo…

Tieto látky, s ktorými sa každý deň stretávame, zhoršujú reprodukčnú schopnosť ľudí

0 icon

Veda nám mnohokrát prináša odpovede na nezodpovedané otázky, pričom je nám schopnou výrazne zvýšiť kvalitu života. Vďaka nej sa v minulosti vytratili mnohé civilizačné choroby, vyvinuli sme rôzne materiály, zefektívnili sme mnohé procesy, a podobne. Nie však všetky odpovede, ktoré nám nastoluje, sú kladnými, hoci sú nemierne cennými, aby sme…

Zatiaľ čo Apple obmedzuje výrobu iPhone 12 Mini, tak Sony plánuje uvedenie kompaktného smartfónu

0 icon

V priebehu uplynulých rokov sa z trhu doslova vytratili kompaktné smartfóny, ktoré by výkonom postačovali dnešným potrebám. Čiastočne absenciu týchto zariadení zmenila spoločnosť Apple, so smartfónom iPhone SE 2020, a neskôr so zariadením iPhone 12 Mini, ktoré bolo predstavené v druhej polovici minulého roka. Eštev priebehu minulého týždňa vyplávalo na…

Vyskakujú vám v smartfóne reklamy? Analytici objavili 164 aplikácií, ktoré označili ako adware. Nemáte jednu z nich aj vy?

0 icon

Len niekoľko dní dozadu sme sa venovali téme malwaru v smartfónoch, ako ho môžete identifikovať a následne odstrániť. Neubehol poriadne ani týždeň, a už sa tu objavil obsiahly zoznam škodlivých aplikácií označených ako adware. Nejde pritom o neznáme aplikácie, ktoré nemajú dosah, ale o zoznam 164 aplikácií s viac ako…

Môže byť Star-Trek jedného dňa realitou? Takto funguje Alcubierrov pohon

0 icon

Známy seriál Star-Trek nám ukazuje budúcnosť, v ktorej cestovanie k iným hviezdam nepredstavuje žiaden problém. Vesmírne lode cestujú naprieč vesmírom pomocou takzvaného pohonu Warp, vďaka ktorému sa môžu hýbať až 9-tisíc násobkom rýchlosti svetla, hovorí YouTube kanál Arvin Ash.  Nič však nemôže cestovať rýchlejšie ako svetlo, to tvrdí aj Einsteinova…

Armádny Magazín

Grécko : Turecké šable vyrovnáme

0 icon

Francúzsko, 26. január 2021 (AM) - Francúzsko vyzbrojuje Grécko najmodernejšími technológiami. Tento rok 25. januára, Grécko oficiálne podpísalo tri zmluvy týkajúce sa akvizície 18 lietadiel, Rafale F3R od Francúzska. Ide tak o splnenie nezávislého prísľubu od Grékov nakúpiť potrebný materiál k odstrašeniu Turecka.   Francúzi sa ku Grécku postavili ako p

Alojz Hlina: Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva

0 icon

Nemecko, 26. január 2021 (AM)  - "Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva. Viete, ako sa dá poraziť najsilnejšia vojenská aliancia NATO? Tak, že ženijnú podporu vojsk zveríte slovenskej členskej armáde. - Vojaci, hasiči stavali desať dní/!/ most na Východe Slovenska, "otvoriť" ho prišli dvaja ministri za OĽaNO osobne. Kamier ta

„Náš život, mamička, je horší ako psí“ V Nemecku zahynul každý druhý sovietsky ostarbeiter

0 icon

Nemecko, 26. január 2021 (AM) - Písomne sa o ich situácii zmienil železničiar Adam Schmidt z Essenu: „...v polovici roku 1941 prišli prví robotníci z Poľska, Haliče a západnej Ukrajiny. Dopravení boli do Essenu v nákladných vagónoch, predurčených na prepravu zemiak

Expert na zbrane Markvart:: České výcvikové lietadlo L-39 NG je zatiaľ nenahraditeľné

0 icon

Česko, 26. január 2021 (AM, Sputnik) - Český letecký priemysel silne zatackal v 90. rokoch. V pamätiach bývalých politikov čítame, že za všetkým bola aj dobové politické rozhodnutia. Dnes vám s potešením prinášame rozhovor s Petrom Markvartom, ktorý sa pohybuje na poli obchodu s vojenskou tech

Prečo Rusko nezaujíma americký projekt Gateway?

0 icon

Rusko, 26. január 2021 (AM) - Vytvorenie obežnej stanice Mesiaca Gateway Rusko nezaujíma z dôvodu, že potenciálni partneri nebudú pri ňom s Američanmi rovnoprávni! Presne to povedal generálny riaditeľ „Roskosmosu“ Dmitrij Rogozin, čo v pondelok 25. januára uverejnila RIA Novosti.   Rogozin uviedol, že ruská strana neraz vyjadrovala pripra

Svetlo sveta

Arcibiskup Fulton J. Sheen – Hnev

0 icon

“Pane odpusť im, lebo nevedia čo činia.” (Lk 23,34) Prvé slovo, ktoré Ježiš povedal na kríži malo za cieľ odčiniť hriechy prameniace z hnevu. Hnev a rozum vedia konať vo veľkom súzvuku. Rozum dáva argumenty a odôvodnenie pre hnev. Rozum vie pomenovať krivdu, ktorá sa udiala a vie odvážiť váhu…

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali