Dominik Hašek

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

Včera 19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

Včera 19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

Včera 19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

Včera 19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

Včera 19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

Včera 19:52

Nemecký vicekancelár Lars Klingbeil upozornil, že dlhoročné transatlantické partnerstvo medzi Európou a USA prechádza historickým obdobím prevratných zmien a rozpadáva sa.

Včera 19:51

Súd v prípade podvodu pri charitatívnom predaji sladkostí oslobodil taliansku módnu influencerku Chiaru Ferragniovú.

Včera 19:40

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že všetky zainteresované strany „dosiahli konsenzus“ ohľadom zloženia 15-členného palestínskeho technokratického výboru, ktorý má spravovať povojnové Pásmo Gazy.

Včera 18:49

Podľa Pavla Latušku, podpredsedu exilového kabinetu a bývalého člena vlády režimu Alexandra Lukašenka, sa bieloruská opozícia pripravuje na prevzatie moci po odchode prezidenta.

Včera 18:48

Szijjártó sa vo štvrtok v Belehrade stretne s ministerkou energetiky Srbska Dubravkou Dedovićovou Handanovičovou, s ktorou bude rokovať okrem iného o kúpe ruského podielu v srbskej ropnej spoločnosti (NIS).

Včera 18:46

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

Včera 18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

Včera 18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

Včera 18:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Dominik Hašek a jeho chorá nenávisť voči všetkému ruskému

Legendárny český hokejový brankár Dominik Hašek sa pred “hokejovým sviatkom“ v Prahe – a teda pred víkendovým zápasom, ktorým sa začala sezóna NHL 2024/2024 – opäť pustil do kritiky vedenia profiligy. Brankár dlhodobo kritizuje NHL kvôli tomu, že povoľuje hrať ruským hokejistom, podľa neho “tým NHL robí reklamu ruskej invázii na Ukrajinu“. „Máte ešte chuť na hokej?,“ uvažuje poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru Marián Kéry(SMER-SSD)

Dominik Hašek
Na snímke bývalý brankár NHL aj KHL Dominik Hašek počas rozhovoru pre agentúru Associated Press
❚❚
.

„Život sám o sebe nie je ľahký pre nikoho. Skutočne bohatý je potom ten človek, ktorý sa vie tešiť aj z maličkostí,“ poznamenal Kéry hneď v úvode svojho príspevku. Reagoval tým na víkendový dvojzápas špičkových hokejových mužstiev Buffalo Sabres – New Jersey Devils v Prahe, ktorým sa začala sezóna NHL 2024/25.

 

…mali by sa tešiť

„Z tohto faktu, že hokejoví fanúšikovia v Prahe, z toho aj mnohí Slováci a Česi uvidia naživo hviezdy hrajúce v najlepšej hokejovej lige sveta, by sa minimálne milovníci hokeja mali prirodzene tešiť,“ konštatoval politik.

.

Ale sú aj výnimky, ako napríklad legendárny hokejový brankár Dominik Hašek, uviedok Kéry a vysvetlil : „Hašek sa pred hokejovým sviatkom v Prahe opäť raz pustil do vedenia profiligy.“

Legendárny brankár dlhodobo kritizuje NHL za to, že povoľuje hrať v súťaži ruským hokejistom. Podľa jeho slov tak NHL “robí reklamu ruskej invázii na Ukrajinu“ a je tak “zodpovedná za stratené životy počas vojny“.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti X Hašek dokonca pritvrdil, podľa neho pôjde už o tretiu sezónu, keď bude NHL opäť veľkou reklamou na ruskú imperialistickú vojnu a ďalšie ruské zločiny, čím zostane zodpovedná za veľké množstvo zmrzačených a stratených ľudských životov, všimol si Kéry.

Z brankárovho príspevku následne politik cituje : „Všetku zodpovednosť nesie najužšie vedenie NHL! To znamená 32 majiteľov jednotlivých tímov NHL a komisár Gary Bettman. Práve oni nastavujú pravidlá. A oni ich môžu kedykoľvek zmeniť. Sú to ľudia, ktorí z NHL, teda súťaže, ktorá pre mňa toľko znamenala, urobili najväčšiu reklamu na ruskú imperialistickú vojnu v celom športovom svete,“ tvrdí bývalý brankár a pokračuje s odkazom pre fanúšikov: „Chcem teda všetkým fanúšikom NHL povedať, že kedykoľvek Pastrňák, Draisaitl, Matthews alebo Laine strelia gól, McDavid, Kučerov, Crosby alebo Dahlin nahrajú na gól, brankári Vasilevskij, Bobrovskij, Hellebuyck alebo Saros predvedú famózny zákrok, Gudas alebo Tkachuk ukážu pekný hit, ide o krásny divácky zážitok, ale zároveň je to o to väčšia reklama na zverstvá, ktoré Rusi robia vo vojne.“

„Máte ešte chuť na hokej? Alebo si myslíte, že pri všetkej úcte, ale Dominik Hašek je mimo?,“ pýta sa Kéry vo svojej reakcii.

.

Uviedol, že on patrí skôr do druhej skupiny – a teda do skupiny ľudí, ktorí sú presvedčení, že Hašekove názory pri tejto téme sú nepodložené a patria do učebnicového merania “nie dvojitým, ale minimálne trojitým metrom“.

 

Trojitý meter

„Prečo? ,“ pýta sa politik.

Kéry pripomenul svoj príspevok z apríla 2024, kde sa (aj Dominika Hašeka) otvorene spýtal : „Keď USA spolu s koalíciou “ochotných“ viedli bez mandátu OSN vojnu proti Iraku, keď USA a NATO ničili vojenskými údermi vtedajšiu Juhosláviu, ozval sa civilizovaný svet a zakázal športovcom z USA a členských krajín NATO súťažiť o medaily v športových disciplínach? Keď USA vojensky napadli Irak, Dominik Hašek pokojne chytal za Detroit Red Wings v NHL. Ani brvou nehol, milióny dolárov, ktoré zarábal, by mu to nedovolili. Ale teraz je z neho jeden z najväčších moralizátorov?“

„Hašek nemá žiadne právo moralizovať aj preto, lebo sám chytal za tím ruskej KHL Spartak Moskva v sezóne 2010-2011? Vtedy mu ruble od Putina neprekážali?,“ pokračuje Kéry.

.

Poznamenal, že v tých rokoch ešte síce nezúrila vojna na Ukrajine a nepísal sa ani rok 2014, ale už vtedy bola politika prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina jasná. „Ale “Dominátor“ (Hašekova prezývka, pozn. red) bol ticho. Tak, ako je ticho napríklad teraz smerom k Izraelu,“ uviedol politik.

 

A čo Izrael?

„Veď teda nerozlišujme, a ak nie ruskí športovci, potom aj izraelskí? Či desaťtisíce obetí v Gaze a najnovšie aj v Libanone za posledný rok izraelských útokov, to sú iné životy, ako desaťtisíce obetí nezmyselnej vojny na Ukrajine?,“ pýta sa Kéry.

„Ak by sa niekto svojimi výrokmi mal priblížiť definícii pokrytectva, Dominik Hašek by k tomu mal extrémne blízko…,“ poznamenal.

„Nie, táto Hašekova nenávisť k všetkému ruskému nie je zdravá, ani normálna. Keby mohol, on by asi zakázal Čechom a Slovákom čítať Puškina, Bulgakova či Dostojevského. Zločin a trest. Diablom posadnutí. Idiot…,“ zakončil svoj príspevok politik.

Prečítajte si tiež :

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku začali prvé súťaže, kde Rusi opäť vystupujú pod svojou vlajkou

Svetový pohár v behu na lyžiach pre športovcov s telesným postihnutím sa koná v nemeckom meste Finsterau od 14. januára,…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

.

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov