NAŽIVO

Za prítomnosti českého prezidenta Petra Pavla sa po prvý raz v novom zložení zišla Bezpečnostná rada štátu. Zaoberala sa najmä budúcnosťou českej muničnej iniciatívy pre Ukrajinu a otázkami protidronovej ochrany.

12:51

Čínske ministerstvo zahraničných vecí ostro skritizovalo plánovaný zásah amerického prezidenta Donalda Trumpa do venezuelského ropného priemyslu. 

12:50

Zo stožiaru pred Úradom vlády Českej republiky v Prahe zvesili vlajku Ukrajiny a nahradili ju vlajkou Európskej únie. Potvrdila hovorkyňa úradu Karla Mráčková.

12:50

Francúzska filmová ikona Brigitte Bardotová podstúpila dve operácie v súvislosti s rakovinou predtým, ako v decembri podľahla tejto chorobe. Povedal to jej manžel v rozhovore pre týždenník Paris Match, ktorý bol uverejnený pred jej pohrebom.

12:49

Nórsko v roku 2025 zaznamenalo svoj najteplejší rok v histórii meraní, a to po horúcom letnom období a nezvyčajne miernej zime. 

12:47

Úrad vlády SR hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie fasády a výmeny výplňových konštrukcií Hotela Bôrik. Oznámenie o verejnom obstarávaní týkajúceho sa účelového zariadenia vlády zverejnili vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

11:50

Národná diaľničná spoločnosť vlani okrem výstavby a odovzdania nových úsekov diaľnic a rýchlostných ciest opravila aj niekoľko mostov a vozoviek. 

11:49

Dodávky elektriny do juhozápadnej časti Berlína boli päť dní po podpaľačskom útoku plne obnovené. Najväčší výpadok elektriny v nemeckej metropole od konca druhej svetovej vojny zanechal bez energie a kúrenia desaťtisíce ľudí.

11:48

Francúzsko pracuje s európskymi partnermi na pláne reakcie pre prípad, že by Spojené štáty naplnili svoje hrozby a snažili sa získať Grónsko. Oznámil francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot.

11:13

Ďalších päť tankerov, ktoré sa nachádzali pri pobreží Venezuely, zmenilo svoje vlajky na ruské, informuje The New York Times.

V záznamoch, ktoré vedie Ruský námorný register lodnej dopravy, uviedli prístavy v Soči a Taganroge ako svoje prístavy pôvodu.

10:57

Rusko vyslalo ponorku a niekoľko lodí, aby sprevádzali tanker zo tieňovej flotily, ktorý sa USA pokúsili zadržať pri pobreží Venezuely a teraz ho prenasledujú v Atlantiku, informuje The Wall Street Journal.

Tanker Bella 1 sa viac ako dva týždne pokúšal obísť blokádu USA proti Venezuele, ale nedokázal zakotviť a naložiť sa. Posádka lode odrazila pokus USA o jej zadržanie v decembri a vyplávala do Atlantického oceánu.

Teraz ju v medzinárodných vodách prenasleduje pobrežná stráž USA.

Tanker sa pritom preregistroval ako ruský. Loď bola premenovaná na „Marinera“ a posádka nakreslila na bok ruské vlajky.

10:44

Iránske bezpečnostné zložky použili počas demonštrácií slzotvorný plyn, ktorý prenikol do nemocnice. Podľa iránskych médií však zdravotnícke zariadenie nezasiahli cielene.

10:43

Spotrebiteľské ceny benzínov a motorovej nafty sa počas vianočného týždňa znížili, dynamika poklesu sa však oproti predchádzajúcim týždňom spomalila. Pohonné látky sa oproti minuloročným Vianociam predávali v priemere o 4,3 % lacnejšie.

10:00

Cena americkej ľahkej ropy WTI klesla o viac ako 1 % na 56 USD (47,84 eura) za barel (159 litrov) po tom, ako americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Venezuela dodá USA 30 až 50 miliónov barelov ropy.

09:59

Bývalý dôstojník americkej Ústrednej spravodajskej služby Aldrich Ames, ktorého v roku 1994 odsúdili na doživotie za predávanie tajných informácií USA Moskve, zomrel vo väznici v štáte Maryland vo veku 84 rokov.

09:56

Iránske úrady popravili muža odsúdeného za špionáž pre izraelskú spravodajskú službu Mosad.

09:55

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar napísal predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi list so žiadosťou, aby stiahol novelu zákona, ktorá hrozí šesťmesačným väzením osobám spochybňujúcim Benešove dekréty. Uviedol to server klubradio.hu, podľa ktorého Magyar vyzval maďarského premiéra Viktora Orbána, aby tento otvorený list podpísal.

09:41

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio uviedol, že USA majú záujem o kúpu Grónska a že nedávne vyjadrenia o ostrove by nemali byť vnímané ako signály vojenskej invázie, uviedli americké médiá.

09:26

Venezuelský prezident Nicolás Maduro a jeho manželka Cilia Floresová utrpeli počas operácie USA v Caracase ľahšie zranenia. Podľa informácií televízie NBC News skončili s modrinami alebo krvácali po tom, čo špeciálne jednotky hodili do miestnosti zábleskový granát a oslepení Maduro a Floresová narazili do stien alebo dverí.

09:25

Vodcu jemenskej separatistickej Južnej prechodnej rady Ajdarúsa az-Zubajdího odvolali z vládnej funkcie pre „spáchanie vlastizrady“. Oznámil to predseda medzinárodne uznávaného orgánu vykonávajúceho exekutívnu moc.

09:10

Trump vyhlásil, že Venezuela dodá USA 30 až 50 miliónov barelov ropy.

„Táto ropa sa bude predávať za trhovú cenu a tieto peniaze budem kontrolovať ja ako prezident USA, aby som zaručil ich použitie v prospech obyvateľov Venezuely a Spojených štátov! Ropa bude dodaná na skladovacích lodiach priamo do vykládkových prístavov v Spojených štátoch,“ napísal Trump.

09:09

Juhokórejský prezident I Če-mjong vyzval čínskeho lídra Si Ťin-pchinga, aby mu pomohol obmedziť jadrový program Pchjongjangu. Navrhol zmrazenie tohto programu výmenou za kompenzácie.

09:09

Velitelia kolumbijských geríl dosiaľ údajne operujúcich vo Venezuele po zajatí prezidenta Nicolása Madura americkými špeciálnymi jednotkami opúšťajú krajinu. Pre agentúru AFP to uviedol zdroj z prostredia kolumbijskej armády.

08:28

Rubio informoval členov Kongresu, že Washington má v úmysle kúpiť Grónsko, píše The Wall Street Journal.

Podľa slov ministra zahraničných vecí je tvrdá rétorika Trumpovej administratívy zameraná na vyvíjanie tlaku na Dánsko s cieľom začať rokovania, a nie na prípravu vojenskej invázie.

Biely dom však naďalej nevylučuje použitie sily voči Grónsku, dodáva denník.

08:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Bugár odhalil svoje zmýšľanie: “Potrat je hriech, ale nie je väčší hriech zakázať to?”

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár s blížiacimi sa prezidentskými voľbami napriek svojej typickej opatrnosti vo vyjadrovaní postupne odhaľuje karty vo viacerých významných hodnotových a zahraničných témach

❚❚
.

Bugár sa v rozhovore pre podcast Aktuality.sk vyjadril k rôznym hodnotovým a zahranično politickým témam vrátane interupcií. “Odmietam pokusy niektorých získať na tom politické body. Na jednej strane nám klesá počet interrupcií na Slovensku,” poznamenal šéf hnutia Most-Híd.

“Ja som kresťan, podľa mňa je to hriech, ale nebolo by väčším hriechom, keby sme to zakázali? Nastúpi horda anjeličkárov a niektoré ženy zomrú? Alebo budú cestovať? Viete, čo robia Poliaci? Tam je to zakázané. Podľa mňa je oveľa účinnejšie zlepšiť vzdelávanie, informovanie v školách.”

 

.

Rusko a brexit

Prezidentský kandidát rozviedol vnútorné koaličné spory s SNS kvôli údajnej “ruskej hrozbe” v dokumente bezpečnostnej a obrannej stratégii SR. Bugár vyhlásil, že tento dokument po vymenovaní novej vlády nie je potrebné nijako meniť a má platiť jeho verzia ešte z roku 2005.

“Ten materiál je riadne prerokovaný, vláda ho schválila, a je jedno, či prišla nová vláda. Ten starý materiál z roku 2005 išiel cez niekoľko vlád. Ak by došlo k tomu, že väčšina ministrov by novú stratégiu zmenila tak, že by to spochybnilo našu zahraničnopolitickú orientáciu, v tom momente vieme, čo máme robiť. Ale k tomu nedošlo. Sú tu niektoré excesy ako vyjadrenia Blahu, alebo aj Hrnka či Pašku, je tam aj pán predseda Národnej rady, ale pokiaľ to neovplyvňuje našu orientáciu, sú to len ich názory.”

Bugár na sociálnej sieti napísal aj svoje stanovisku ku Brexitu. Uviedol, že britský parlament odmietol výsledok dvojročného úsilia premiérky Mayovej a lídrov EÚ. “Čas sa kráti, experti hovoria o viacerých ďalších možných scenároch. Môžeme len dúfať, že sa uskutoční ten, ktorý prinesie čo najmenej negatívnych zmien a nepríjemností najmä pre našich občanov bez vyostrenia vzájomných vzťahov medzi Veľkou Britániou a členskými štátmi EÚ.”

“V týchto týždňoch už hovoríme len o tom, či ten odchod bude riadený alebo tvrdý, nemali by sme zabudnúť ani na to, že na samom začiatku konca 43-ročného zväzku Spojeného kráľovstva s Európou stáli populisti, ktorí svojim voličom klamali a po referende sa im otočili chrbtom”

.

 

Ústavní sudcovia

Bugár stále nepotvrdil, či Most-Híd podporí expremiéra a šéfa Smeru-SD Roberta Fica vo voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Začiatkom týždňa pre médiá povedal, že si chce pri voľbe kandidátov ústavných sudcov počkať na verejné vypočutie, ktoré sa začne 23. januára. “Pred schôdzou, ako vždy, budeme mať poslanecký klub (28.1.), kde sa rozhodneme, ktorých 18 kandidátov podporíme,” uviedol.

“Našim záujmom je zvoliť 18 kandidátov, a to tak, aby ich mohol vymenovať súčasný prezident. Nie ten ďalší. To znamená, špekulovať o tom, či tam bude Fico, alebo nie, nemá význam,” podotkol pre Aktuality.sk.

Bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňasnká sa v piatok priklonila ku verejnej voľbe ústavných sudcov (viac v článku). Šéf strany Bugár ale podporuje skôr druhú možnosť. “Tvrdím, že tajná voľba v týchto prípadoch je dôležitá preto, aby ten dotyčný nemal informáciu, že ty si ma podporil a ty nie,” vysvetlil Béla Bugár.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.

Odkaz politikom? Maroš Žilinka: Vznikla špecializácia prokurátorov na trestné činy korupcie

Na krajských prokuratúrach a odbore závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR vznikla špecializácia prokurátorov na trestné činy korupcie. Na sociálnej sieti…

07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tankery, ktoré sa nachádzali pri pobreží Venezuely, menia svoje vlajky na ruské

Rusko vyslalo ponorku a niekoľko lodí, aby sprevádzali tanker z tieňovej flotily, ktorý sa USA pokúsili zadržať pri pobreží Venezuely…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rajchl sa rozhodol pomôcť Pekovej: „Toto som nikdy nezažil…“

Jindřich Rajchl, člen českej poslaneckej snemovne, stojí za Soňou Pekovou, ktorej pred pár dňami české ministerstvo spravodlivosti začalo konanie o…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Štyri kroky Trumpa k prevzatiu kontroly nad strategickým Grónskom

Americký prezident Donald Trump minulú nedeľu oživil myšlienku, aby USA získali kontrolu nad Grónskom, ktoré je bohaté na nerastné suroviny…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Po nehode nafúkal. Občianski aktivisti vyzývajú KDH- áka Šmilňáka, aby sa vzal aj mandátu mestského poslanca v Bardejove

Občianski aktivisti z Bardejova vyzývajú Martina Šmilňáka, aby sa vzdal aj mandátu mestského poslanca v Bardejove. Poslanec Kresťanskodemokratického hnutia už…

07. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Koalícia ochotných úraduje. Čo tým chcú dokázať?

V Paríži zasadlo v utorok pod taktovkou tzv. Koalície ochotných vyše 25 krajín s úmyslom prerokovať ukrajinskú situáciu. Podľa serveru…

07. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Únava nie je normálna

Prečo toľko ľudí žije na autopilote a považuje vyčerpanie za normu? Praktický lekár funkčnej medicíny Jan Vojáček odhaľuje, ako vzniká…

07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Od kolísky po hrob. Šialený plán britskej vlády

Britská vláda plánuje digitálne identifikačné doklady pre novorodencov: Podľa správ z neverejných ministerských rokovaní britská labouristická vláda zvažuje pridelenie digitálnych identít…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Provokácia alebo premyslený plán?

O vyhláseniach „koalície ochotných“ v Paríži ohľadom rozmiestnenia vojsk na Ukrajine

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Grónsko by sa mohlo ochrániť pred Trumpom, majú plán

Grónsko považuje rétoriku amerického prezidenta Donalda Trumpa o potrebe kontroly nad ostrovom za znepokojivú. V Litve však veria, že vstup…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mariana Kočnera museli vo väzení zachraňovať, hrozilo mu udusenie

Mariana Kočnera museli vo väzení ratovať záchranári, hrozilo mu totiž udusenie. Informoval o tom portál Aktuality.sk. Kočnera museli zdravotníci zachraňovať…

07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pobúrenie vo Francúzsku: Islamistická kniha propagujúca násilie voči kresťanom a iným skupinám v predaji u veľkého predajcu

Úryvky, ktoré citoval aktivista Yohan Pawer, ukazujú, že kniha otvorene podporuje kameňovanie homosexuálov a propaguje násilie voči nemoslimom, informuje European…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vlastniť nehnuteľnosť je „nadvláda bielych“, tvrdí šéfka bytového fondu New Yorku

Novovymenovaná šéfka newyorského úradu na ochranu nájomcov domov a bytov Cea Weaverová v minulosti vyzvala na „konfiškáciu súkromného majetku“ a…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump tlačil na Venezuelu. Spomína sa aj Čína a Rusko

Trump požadoval, aby Venezuela prerušila vzťahy s Čínou, Ruskom, Iránom a Kubou a súhlasila s exkluzívnym partnerstvom s USA v…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majerský si po ultra progresívcoch hľadá cestu aj k Matovičovi

Opozičné KDH volá po spolupráci pri zásadných veciach so všetkými opozičnými subjektami. Opozícia by podľa neho bola silnejšia, ak by…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pokúsia sa USA zabrať Grónsko? Pravdepodobne áno, tvrdí exminister

Nie náhodou sa mnohí obávajú, že demonštrácia sily a absolútnej neúcty k právu pri únose venezuelského lídra Madura okrem iného…

07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako odomknúť elektronické dvere auta po nehode – návod, ktorý vám môže zachrániť život

Odomknúť elektronické dvere auta po nehode môže byť rozhodujúcim faktorom medzi bezpečným únikom a vážnym ohrozením života. Moderné vozidlá sú…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

40 % všetkých detí narodených vo Viedni nemá rakúsky pas

Demografická situácia vo Viedni sa rýchlo mení, pričom rekordný počet novorodencov nemá rakúske občianstvo, hoci sa narodili v krajine, upozorňuje…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Messi o hádkach, víne či budúcnosti. Keď ukončil reprezentačnú kariéru, tak sa chcel zabiť

Kapitán futbalového Interu Miami argentínsky klenot Lionel Messi si nevie predstaviť, že by v budúcnosti pôsobil ako tréner, pretože sa…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Americké ministerstvo zdravotníctva nariaďuje zásadnú revíziu harmonogramu očkovania detí

Americké ministerstvo zdravotníctva pod vedením Roberta Francisa Kennedyho Jr.  nariaďuje zásadnú revíziu harmonogramu očkovania detí, píše Daily Wire 

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Test osobnosti: Vyber si list a objav svoju skrytú silu

List, ktorý si vyberieš v tomto teste osobnosti, môže symbolicky odhaliť tvoju skrytú silu a vnútorné nastavenie. Už prvý impulz…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Európska cenzúra zasiahla Nemecko

Nemecké médiá a technologické spoločnosti  čelia politickej cenzúre na základe legislatívy EÚ, ktorú v tichosti krátko pred Vianocami prijala spolková vláda

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zverejnili video následkov Svitkovej kolízie na Dakare. "Zničil som motorku a zlomil si kľúčnu kosť," vraví sklamane

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko po včerajšom páde nebude pokračovať na Rely Dakar. Potvrdil to v príspevku na sociálnej sieti…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Pohonné hmoty boli ku koncu roka lacnejšie. Znamená to priaznivý štart do roka 2026?

Vianočný týždeň priniesol motoristom na Slovensku príjemnú úľavu. Pohonné látky od 22. decembra do 28. decembra pokračovali v zlacňovaní už…

07. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecký vodca žiada od Zelenského, aby nepúšťal mladých Ukrajincov do Európy ale nech idú na front

Ukrajina, 7. januára 2026 - Stretnutie „koalície ochotných“ nevyzeralo ako podujatie na podporu Ukrajiny, ale ako stretnutie európskych politikov, ktorí…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Kotlár reaguje na kritiku ministra vnútra: „Eštok nech neposudzuje moju úroveň a rozsah znalostí a postupov. Ako minister je slabý…”

Ak splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár nevie doručiť výsledky v…

06. 01. 2026 | Aktualizované 06. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 01. 2026 | Aktualizované 06. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najmenší štát v USA: ktorý to je a čím je výnimočný

Najmenší štát v USA je zaujímavou geografickou zvláštnosťou, ktorá často prekvapí ľudí svojou rozlohou aj významom. Hoci je rozmermi nepatrný,…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Kosovo bylo Srbsko…

Tam to celé začalo, přátelé. Tam začala demontáž světového řádu založeného na hentěch pravidlech, která ovšem museli dodržovat jen ti…

07. 01. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Za prítomnosti českého prezidenta Petra Pavla sa po prvý raz v novom zložení zišla Bezpečnostná rada štátu. Zaoberala sa najmä budúcnosťou českej muničnej iniciatívy pre Ukrajinu a otázkami protidronovej ochrany.

12:51

Čínske ministerstvo zahraničných vecí ostro skritizovalo plánovaný zásah amerického prezidenta Donalda Trumpa do venezuelského ropného priemyslu. 

12:50

Zo stožiaru pred Úradom vlády Českej republiky v Prahe zvesili vlajku Ukrajiny a nahradili ju vlajkou Európskej únie. Potvrdila hovorkyňa úradu Karla Mráčková.

12:50

Francúzska filmová ikona Brigitte Bardotová podstúpila dve operácie v súvislosti s rakovinou predtým, ako v decembri podľahla tejto chorobe. Povedal to jej manžel v rozhovore pre týždenník Paris Match, ktorý bol uverejnený pred jej pohrebom.

12:49

Nórsko v roku 2025 zaznamenalo svoj najteplejší rok v histórii meraní, a to po horúcom letnom období a nezvyčajne miernej zime. 

12:47

.

Ruský senátor: Dánske kráľovstvo bude musieť skloniť hlavu pred imperátorom Trumpom

USA, 6. januára 2026 - „Bude Grónsko ďalšie?“ Podľa autora článku v Politico je takáto možnosť reálna. Poznamenáva však, že by to…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďarský Mol obchádza protiruské sankcie a podáva pomocnú ruku Srbom

V srbskej energetickej politike sa blíži historický zlom, píše Hungary Today. Po mesiacoch špekulácií sa množia náznaky, že maďarská ropná…

06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 40 zákonodarcov EÚ nalieha na Komisiu, aby odsúdila USA za konanie vo Venezuele

3. januára USA spustili masívny útok na Venezuelu, ktorý viedol k zajatiu venezuelského prezidenta Nicolasa Madura a jeho manželky Cilie…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NABU odhalila korupciu na Ministerstve obrany Ukrajiny

NABU informuje o korupcii v hodnote niekoľkých miliónov na Ministerstve obrany Ukrajiny. “Kšeft” sa tentokrát týka nákupu leteckých pneumatík

06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump prehovoril o podrobnostiach únosu venezuelského prezidenta Madura

Americký prezident Donald Trump počas tlačovky okrem iného priznal, že počas únosu Madura zahynuli Kubánci

06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov