NAŽIVO

Putin vyhlásil, že Rusko nesúhlasí s niektorými bodmi mierových návrhov USA týkajúcich sa Ukrajiny, „ale je to zložitá záležitosť“.

Pripomíname, že Rusku bol predložený plán, na ktorom sa dohodli delegácie USA a Ukrajiny. Dnes sa opäť stretnú, aby diskutovali o návrhoch Moskvy.

09:27

Ruské jednotky protivzdušnej obrany zostrelili dron smerujúci k Moskve. Podľa britskej stanice BBC o tom informoval primátor mesta Sergej Sobianin, ktorý nešpecifikoval, kde presne dron havaroval a či má jeho pád nejaké následky.

08:44

Polícia v Žiline zasahuje na rôznych miestach pre podozrenie na únik neznámej látky. Žilinská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky
Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky / Foto: Facebook-Polícia SR – Žilinský kraj
Čítať viac | 08:43

Kancelária juhokórejského prezidenta I Če-mjonga potvrdila, že šesť občanov Južnej Kórey je už roky zadržiavaných v KĽDR. I Če-mjong počas brífingu so zahraničnými médiami ešte povedal, že o tom doposiaľ nevedel.

08:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok v Pekingu vyzval čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pomohol ukončiť vojnu na Ukrajine.

Macron Si Ťin-pching
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) si podáva ruku s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom / Foto: SITA/AP-Adek Berry/Pool Photo via AP
Čítať viac | 08:29

Spoločnosť Winkelmann plánuje svoju výrobu v novopostavenom podniku v Rimavskej Sobote rozbehnúť v polovici roka 2026. Nemecký investor chcel pôvodne prevádzku spustiť už toto leto, dodávateľ stavby však meškal s výstavbou fabriky.

08:13

Väčšina občanov vybraných deviatich krajín EÚ vníma riziko vypuknutia vojny medzi členmi EÚ a Ruskom ako vysoké. Vyplýva to z prieskumu nezávislého inštitútu Cluster 17, ktorý bol uverejnený vo francúzskom časopise Le Grand Continent citovanom agentúrou AFP.

08:12

Venezuelský prezident Nicolás Maduro potvrdil, že pred približne desiatimi dňami telefonoval s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Rozhovor označil za „úctivý a srdečný“.

07:41

Izraelská armáda a ministerstvo zahraničných vecí identifikovali ostatky predposledného rukojemníka navráteného z Gazy ako Thajčana Sudthisaka Rinthalaka. 

07:32

Prvého z lekárov, ktorí nelegálne dodávali ketamín hercovi Matthewovi Perrymu, federálny súd v americkej Kalifornii odsúdil na dva a pol roka väzenia. Hviezda seriálu Priatelia sa týmto sedatívom predávkovala v roku 2023,

07:31

Deväťdesiatjeden krajín sveta vrátane Spojených štátov v stredu podporilo rezolúciu Organizácie Spojených národov, ktorá vyzýva Rusko „zabezpečiť okamžitý, bezpečný a bezpodmienečný návrat všetkých ukrajinských detí, ktoré boli násilne presídlené alebo deportované“ od začiatku vojny na Ukrajine.

07:30

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že po „pomerne dobrom“ rokovaní jeho vyslancov Steva Witkoffa a Jareda Kushnera s ruským prezidentom Vladimirom Putinom je cesta k mieru na Ukrajine nejasná. 

07:29

Americký technologický gigant Meta oznámil, že začal s odstraňovaním státisícov účtov austrálskych tínedžerov na svojich sociálnych sieťach Instagram, Facebook a Threads. Robí tak na základe zákona, ktorý zakazuje vlastniť účty osobám mladším ako 16 rokov.

07:28

Ruský kozmonaut Oleg Artemiev bol niekoľko mesiacov pred štartom na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vyradený z posádky kozmickej lode Crew-12. 

07:27

Ruský prezident Vladimir Putin odcestoval na pozvanie indického premiéra Naréndru Módího na dvojdennú štátnu návštevu Indie. 

07:26

Vyjednávači Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie dosiahli dohodu o zmiernení pravidiel v oblasti vývoja rastlín takzvanými novými genómovými technikami. 

07:24

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Británia: Nepodložene obvinený politik dostane od BBC odškodné 185.000 libier

Londýn 16. novembra (TASR) – Britská spravodajská televízia BBC súhlasila s vyplatením odškodného 185.000 libier (229.685 eur) konzervatívnemu politikovi Robertovi McAlpinovi, ktorého televízia nepodložene obvinila zo sexuálneho zneužívania detí vo svojom významnom programe Newsnight. O dohode informovali vo štvrtok právnici poškodeného. Správu priniesla tlačová agentúra DPA.

Právnická firma RMPI LLP, ktorá zastupuje bývalého pokladníka Konzervatívnej strany McAlpina (70), oznámila, že jej klienta urovnanie s BBC "teší". Politik sa stal obeťou zámeny totožnosti.

Bývalý pokladník konzervatívcov za úradovania vtedajšej premiérky Margaret Thatcherovej už skôr vyhlásil, že žiadna suma peňazí nenapraví škody, spôsobené reportážou v relácii Newsnight.

"Človeku sa to zareže hlboko do duše a len rozmýšľa, že s týmto svetom nie je niečo v poriadku," povedal McAlpine pre BBC. "Je to veľmi ťažké a žiaľ, takéto posolstvo vo mne zanechala BBC," dodal.

Televízia sa už skôr ospravedlnila, že zaplietla McAlpina – člena Snemovne lordov – do škandálu so sexuálnym zneužívaním detí, ktorý sa odohral pred desiatkami rokov vo Walese. McAlpine bol podľa vlastných slov šokovaný správou BBC, ktorá ho síce nespomínala menovite, ale viedla k internetovej diskusii o jeho údajnej role v týchto udalostiach.

McAlpine tvrdí, že BBC ho nikdy nekontaktovala, aby si overila informácie. Vysvetlil by jej, že správy sú nepravdivé.

.

Bohatý magnát a podnikateľ s nehnuteľnosťami McAlpine uviedol, že má "dlhý zoznam ľudí", ktorých zažaluje – vrátane tých z internetu a sociálnych sietí ako Twitter – za to, že ho neodôvodnene zaplietli do škandálu okolo sexuálneho zneužívania detí vo Walese v 80. rokoch minulého storočia.

"Budeme ďalej žiadať odškodné od ostatných organizácií, ktoré zverejnili ohováračské tvrdenia, a od jednotlivcov, ktorí využili Twitter na očierňovanie mojej osoby," dodal McAlpine.

Jeho právnik Andrew Reid vyhlásil, že McAlpine si "veľmi dobre uvedomuje", že odškodné od BBC nakoniec pôjde z vreciek daňových poplatníkov, ktorí platia koncesionárskych poplatky.

Verejnoprávna BBC sa zmieta aj v ďalšej kauze sexuálneho zneužívania. Vo štvrtok zatkli bývalého rozhlasového moderátora BBC v súvislosti so škandálom okolo zneužívania dievčat, ktorého stredobodom je niekdajší slávny zabávač tejto stanice Jimmy Savile.

Savile, ktorý pred rokom zomrel, údajne zneužil stovky detí počas svojej kariéry v BBC. Podľa štvrtkových vyjadrení policajného hovorcu je možných obetí už 450, čo je nárast oproti 300 prípadom oznámeným pred dvoma týždňami.

.

Vo štvrtok zatknutá osoba je už štvrtá zadržaná v tejto kauze, ale polícia ju na kauciu prepustila.

Zdroj: DPA

3 20 jam

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Belgický premiér vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny

Belgický premiér Bart De Wever vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny a obáva sa, že v prípade konfiškácie ruských aktív…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? Cenovo výhodné knižné balíčky

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky, vyhlásil premiér krajiny Petteri Orpo, ktorého slová cituje Yle

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bude Ursula von der Leyenová ďalšou na rade?

V Bruseli tento týždeň prebehli razie v diplomatickom zbore EÚ. Chápadlá korupčnej chobotnice siahajú do najvyšších kruhov. Ku najnovšej kauze

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump: Mali pomerne dobré stretnutie s prezidentom Putinom

Prezident USA Donald Trump v stredu vyhlásil, že verí, že ruský prezident Vladimír Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine, hoci…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako Rusko ničí ukrajinskú „stenu dronov“

Rusko, 3. decembra 2025 - „Ruské jednotky postupujú v smere Zaporožia tempom, ktoré nám zaručuje splnenie všetkých úloh, ktoré pred nami…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunské námorníctvo odstrelilo Ukrajincom ich námorný dron v Čiernom mori

Rumunsko, 3. decembra 2025 - Rumunská armáda zničila ukrajinský bezposádkový čln objavený v Čiernom mori, ktorý ohrozoval bezpečnosť plavby. Podľa…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Putin vyhlásil, že Rusko nesúhlasí s niektorými bodmi mierových návrhov USA týkajúcich sa Ukrajiny, „ale je to zložitá záležitosť“.

Pripomíname, že Rusku bol predložený plán, na ktorom sa dohodli delegácie USA a Ukrajiny. Dnes sa opäť stretnú, aby diskutovali o návrhoch Moskvy.

09:27

Ruské jednotky protivzdušnej obrany zostrelili dron smerujúci k Moskve. Podľa britskej stanice BBC o tom informoval primátor mesta Sergej Sobianin, ktorý nešpecifikoval, kde presne dron havaroval a či má jeho pád nejaké následky.

08:44

Polícia v Žiline zasahuje na rôznych miestach pre podozrenie na únik neznámej látky. Žilinská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky
Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky / Foto: Facebook-Polícia SR – Žilinský kraj
Čítať viac | 08:43

.

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov