Monika Beňová (SMER – SSD)

NAŽIVO

Generálny prokurátor Maroš Žilinka plánuje zhodnotiť zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vo všetkých trestných veciach korupcie, ktoré prešli po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do pôsobnosti krajských prokuratúr. Ide o jednu z úloh, ktoré zaradil do Plánu hlavných úloh prokuratúry SR na rok 2026. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Do plánov na budúci rok zaradil taktiež zhodnotenie zákonnosti postupu OČTK vo veciach podplácania zahraničných verejných činiteľov.
Žilinka to uvádza pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. 12.).

10:37

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej 14-ročnej Diane Svrčkovej. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
„Nezvestná bola vypátraná hliadkou obvodného oddelenia Policajného zboru Brezno živá a zdravá,“ uviedla Šefčíková.
Maloletá bola nezvestná od 8. decembra, keď odišla z Centra pre deti a rodiny v Bytči, ale do Základnej školy na Ulici mieru neprišla.

08:27

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Medzi koalíciou a opozíciou je to 2:0. Pozrime sa, čo by víťazstvo progresívcov znamenalo pre budúcnosť Slovenska…

Medzi koalíciou a opozíciou je to na voľby 2:0. Podarí sa v sobotu opozícii získať aspoň jedno víťazstvo? A aké by to malo dôsledky pre Slovensko?

Monika Beňová (SMER – SSD)
Monika Beňová (SMER – SSD) / Foto: Facebook
❚❚
.

 

Nech už kandiduje do lavíc európskeho parlamentu akokoľvek pestré spektrum strán či hnutí, v prvom rade pôjde o boj medzi SMERom a Progresívnym Slovenskom. Takto to vníma Monika Beňová, a keď si pozrieme prieskumy, tak vidíme, že má pravdu.

Poďme sa teda pozrieť na to, čo by víťazstvo progresívcov znamenalo pre budúcnosť Slovenska…

.

Pozerali ste nedeľné O 5 minút 12 so Šutaj-Eštokom a Šimečkom? To je tá relácia RTVS s „nestrannými“ moderátormi, ktorí „nestranne“ skáču do reči hlavne politikom vládnej koalície.

Včera tam Šimečka opäť predviedol, prečo sú progresívci nevoliteľní.

Keď pozorne sledujete mladého lídra v debate, zistíte nasledovné: On nevie, ako aplikovať výkonnú moc, ale veľmi by si to chcel vyskúšať. Prakticky pri každej téme bolo do očí bijúce, že vie len opakovať tie isté floskuly (nepoužijem slovo „argumenty“) o „normálnej demokracii“, v ktorej „to tak proste funguje“.

Lenže to, že ho školil Ofxord a Sorosova ideológia, ešte neznamená, že má pravdu.

Oproti tomu Eštok komunikoval priamo a k veci, či už išlo o atentát na premiéra a jeho vyšetrovanie, alebo otázky zmien v RTVS. Eštok jasne povedal: Veci vyšetrujeme, o procese zatiaľ nemôžem hovoriť viac, aby som neohrozil vyšetrovanie, všetky zložky poctivo pracujú 24/7 a ja im zabezpečujem podmienky.

.

Takto rozpráva skúsený manažér, schopný človek na svojom mieste.Tón má vecný, do reči skočí oponentovi len výnimočne (keď ide o faktickú opravu či doplnenie), a vyzýva k pokoju aj všetkých ostatných.

Hlavne, že „konzervatívny denník“ Postoj zverejnil debatu s Marekom Vagovičom pod titulom „Eštok je pre HLAS rizikom, že skončí v područí SMERu.“

Čistá fantazmagória… Alebo zbožné želanie Vagoviča?

Je práveže dobré vidieť, že HLAS sa vydal touto cestou. Potvrdzuje sa tak akási „pelleho línia“ vedenia politického boja: s rozvahou, bez jatrenia rán či emocionálnych výlevov, a s rešpektom k demokracii. Len si predstavte, že by na stoličke v nedeľnej debatnej reláciinamiesto Eštoka sedel niekto, povedzme, z Matovičových radov. Napríklad Jožo Pročko…

Treba vysvetľovať viac?

.

Politická scéna sa nám takto výrazne profiluje medzi dvoma míľnikmi slovenských dejín: jedným je atentát, druhým budú sobotné eurovoľby. Atentát nás poznačil tak na dva či tri dni – iba dovtedy totiž trval „zmier“ zo strany tých médií, ktoré si hovoria „profesionálne“ (Dennik N, SME, Aktuality, .týždeň).

Nuž, ony naozaj spĺňajú parametre profesionality – pokiaľ ide o finančné pozadie, remeselné zručnosti a jednotný štýl. Hlavne ten je podľa nich znakom „nezávislého média“ – konkrétne mám na mysli aktivistické, pomyselné mávanie vlajkami liberálnej demokracie.

To, čo prezentujú spomínané médiá, je plne v súlade s politikou a ideológiou progresívcov: čo najväčšia orientácia na práva jednotlivca, hoci aj na úkor spoločenskej zodpovednosti. Nech si robí kto chce čo chce, bez ohľadu na to, či je to v súlade s dobrými mravmi (dúhové pochody), alebo so slovenskou národnou identitou (odklepnutie štátnych peňazí na experimentálne umelecké projekty namiesto záchrany chátrajúcich budov kultúrnych inštitúcií).

Ak sa rozhodnete v sobotu voliť progresívcov, potom vedzte, že do Bruselu posielate ľudí, ktorí sú „papieroví“ odborníci na prírodu (Wiezyk a Hojsík), no urobia pre ňu všetko až do takej miery, že zariskujú pád automobilového priemyslu na Slovensku, čo by malo zničujúce dôsledky na našu ekonomiku.

Nehovoriac o tom, že podľa Hojsíka je v poriadku nemať jasný názor na tragédiu v Gaze (takto isto sa „náhodou“ vyjadrili aj Hanzelová a Filo z denníka SME)… Video a komentár sme priniesli v osobitnom článku.

Ako vidieť, na jednej strane zastupujú títo ľudia fanatické idei odtrhnuté od reality všedného života (z ochrany prírody urobili svoje osobné božstvo), no na strane druhej nedokážu nastaviť ani len svoj osobný morálny kompas…

A čo taký pán Ódor? Ten je aspoň dobrý komik.

Pamätám si, ako niektorí spolužiaci ešte za vysokoškolských čias sympatizovali s Bélom Bugárom pre jeho žoviálnosť a humoristický potenciál. Ódor, zdá sa, stavil na rovnakú kartu. Keď sa ho na mítingu opýtajú, či vidí pre Slovensko „svetlo na konci tunela“, zaimprovizuje, že „tunelov“ už bolo na Slovensku dosť – a voličov má vo vrecku…

Áno, niekedy naozaj stačí vtip, mikina s nápisom EURÓPAN (prípadne sako), a pár fráz typu: „Chceme ukázať, že politika sa dá robiť ináč.“

Nuž, vážení páni a dámy z PS, naozaj ju robíte ináč. A to tak, že nemáte ani potuchy, čo vlastne treba robiť a ako to treba robiť. Je to symptomatické pre všetkých v tej strane, čo sú na očiach: síce nevedia, ako aplikovať moc, ale veľmi by to chceli skúsiť.

.

Preto tam teraz vidíme to podivné panoptikum influencerov, moderátorov, a jedného nikým nevoleného ex-premiéra (ktorého verejne podporil aj nezvolený prezidentský kandidát Korčok).

Fakt dobrá komédia – ale len pokým nás títo ľudia nebudú zastupovať na medzinárodnej pôde.

Kam by doviedli Slovensko, v tých svojich modrých mikinách so žltými hviezdami, zoradenými v kruhu? K úplnej poddajnosti voči Bruselu?

A nie, neplatí, že „Európa, to sme aj my“, resp. „My sme Európa“. Kto trochu chodí po svete, ten veľmi dobre vie, že rozdiely sú nielen v spôsobe života „Európanov“ či ich životnej úrovni, ale aj v tom, ako nás vnímajú inde.

Európa je živý organizmus, vo vnútri ktorého existujú rozličné svetonázorové a politické prúdy a pnutia. Netvárme sa, že takí Francúzi nás berú za seberovných! Netvárme sa, že menšie štáty majú také slovo, ako tie dominantné!

.

Práve preto je čas voliť tak, aby sme do Bruselu dostali výrazný slovenský hlas. A tým nemyslím hlas wiezikovcov, ktorý hovorí všetko, čo sa páči európskym gigantom.

Naopak, ide o hlas, ktorý zastúpi Slovensko a záujmy jeho občanov. Myslíte, že by to dokázali ľudia od Matoviča alebo taký Richard Sulík? Veď Matovič rozťahuje v Kyjeve štyridsaťdvametrový baner s výzvou EÚ, aby sa zobudila a pomohla Ukrajine v boji proti Rusku – čo toto je, ak nie pokus o zatiahnutie nás do vojnového konfliktu?

A Sulík…

Ten teraz prešiel v kampani na „bezprostrednú“ nôtu, v kabáte so šiltovkou na hlave sa prechádza po Bratislave a rozpráva o tom, ako je pravičiar, ako píše pravou rukou ale kope ľavou nohou…

Týmto sa chce „predať“? Alebo tým, že je „proti socializmu“? Pane, haló, socializmus už nemáme nejakých 30 rokov! Asi ste chceli povedať, že ste proti sociálnej demokracii? A teda proti opatreniam v prospech ekonomicky najzraniteľnejších skupín občanov. Ale potom prečo by vás mal niekto voliť? Už ste „vypili Dubaj“, teraz vypijete aj Brusel?

.

Ja nič, len sa pýtam – novinári vraj majú klásť aj nepríjemné otázky…

Potom sú aj novinári (Postoj), ktorí chodia ako agenti ŠtB po mítingoch SMERu, a šmírujú Blahu s Kaliňákom. Urobia fotku, ktorá jedného alebo druhého vykresľuje v negatívnom svetle, a šmaria ju k článku s negatívnym titulkom: Urážky, strašenie, konšpirácie.

No bravó, „odhalili“ ste straaašnú kauzu. A niekde zas píšete, kolegovia, že Che Guevara bol „masový vrah“, hoci jeho všeobecne prijaté označenie je „revolucionár“. Áno, bol politicky zodpovedný za hromadné popravy: ľudí odsúdených za vojnové zločiny, mučenie a znásilňovanie, vlastizradu atď. Veď tých zdrojov, ktoré faktograficky, bez emócií popisujú históriu, je mnoho – paradoxne rovnaké, ak už nie väčšie množstvo článkov na webe je emocionálne angažovaných a skresľujúcich…

Chcete hádam porovnávať osloboditeľa kubánskeho ľudu so psychopatickým Breivikom, ktorý spĺňa kritériá na označenie „masový vrah“ per definitionem, a ešte bol úradne uznaný ako vinný z tohto činu aj súdom?

Tu chýba základná znalosť pojmov, logika aj rácio – alebo len ochota ich rešpektovať. Bez toho, samozrejme, aby sme sa prepadli na druhú stranu koňa a začali si večného rebela idealizovať.

Ale u nás sa pravda aj tak nenosí (v liberálnych kruhoch), len jej vybrané aspekty, odeté do takého hávu, ako to práve vyhovuje niektorým ideologickým prúdom. Všetko, čo sa aspoň trochu môže spájať s ideou komunizmu (v zmysle sociálnej spravodlivosti), je u nás hrubo odmietané, podané pokrivenou formou, a označené apriori za absolútne zlé.

Ale odbočil som.

.

Ešte si pripomeňme, aký „nový štýl“ chcú vnášať do politiky progresívci. Je to zjavné z protestov, ktoré organizujú. Stačí si pozrieť fotky ľudí s transparentmi. Sú na nich nápisy: Fico netvor, Fico do basy, Fico Putinov kondóm…

Pritom ešte aj Dzurinda uznal, že za jeho čias sa nekričalo „Mečiar do basy!“

Ohradil sa azda niekto z opozičných strán alebo novinárov voči takejto rétorike? Keď už tak hlučne proklamujú „novú slušnosť“? Nie, panstvo, vy predsa nechcete pripraviť masu o emóciu – vy práveže tú emóciu živíte…

Azda len KDH koldokola vyzýva k slušnosti v debate, ale to je tak všetko, čo vie ponúknuť…

Reči.

Navyše, ako upozornil Milan Krajniak: KDH je v Bruseli súčasťou liberálnej koalície.

Preto sa opäť a naposledy pýtam: Toto chceme, aby nás reprezentovalo na medzinárodnej pôde? Namiesto jasných pro-slovenských síl, ochotných postaviť sa za náš národ a vlasť, za slovenskú národnú identitu a tradičné hodnoty? Chceme vojnovú podporu Ukrajiny alebo mier? Chceme zdravý rozum alebo neoliberálny extrémizmus prezentovaný za novú normálnosť?

.

V sobotu budeme o tom my všetci rozhodovať.

Príďte – ide o veľa.

 

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin bol pozvaný do Maďarska, nie však do Budapešti

Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne navštívi Maďarsko, a to už o niekoľko týždňov. Prvýkrát však nebol pozvaný do Budapešti

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán sa ocitol “na pokraji zrútenia”

Trumpov mierový plán sa ocitol „na pokraji zrútenia“ po vyhlásení Zelenského, že Ukrajina nie je povinná odstúpiť územia Rusku, píše…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Éra tzv. dúhovej liberálnej demokracie na Západe pomaly končí“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že ľudia už nechcú „totalitu slniečkarov“ ale chcú „skutočnú demokraciu“

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V obľúbenom morskom kúpalisku na španielskom ostrove Tenerife zahynuli dvaja Slováci

Prírodné kúpalisko na Isla Cangrejo, na pobreží Los Gigantes na Tenerife, je podľa miestnych médií obľúbené u zahraničných turistov, informuje…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Meta po pokute z EÚ podniká prvé kroky. Môžeme čakať menej reklám?

Spoločnosť Meta, gigant v oblasti sociálnych médií, sa poddala tlaku Európskej únie a dáva používateľom jej platforiem na výber. Opatrenia spoločnosti budú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
Putin Modi

Chránia progresívci korupčníkov?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
Jermak a Zelenskyj

Bude RT India strategickým zlomom?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
RT India

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Každý štvrtý Poliak chce „Polexit“

Podľa medzinárodného prieskumu dosiahla úroveň podpory pre vystúpenie Poľska z Európskej únie – „Polexit“ – historické maximum

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Hegseth obhajuje smrtiace útoky na údajné lode kartelu v Karibiku

V rámci protidrogovej kampane Pentagónu sa Spojené štáty zameriavajú na plavidlá v Karibiku, kde zasiahli desiatky lodí a zabili najmenej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Niektoré rodiny budú mať skromnú štedrú večeru do 20 eur, päť zo sto rodín plánuje minúť viac ako 200 eur

Slováci sú ochotní za štedrú večeru zaplatiť 50 až 100 eur, za vianočné upratovanie si však oproti vlaňajšku priplatia. Okrem…

09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fáze popírání…

Že je situace s Evropou vážná, došlo o víkendu i Milionu chvilek. Vydali svoji analýzu, ve které konstatovali, že Spojené…

09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kyberšikana medzi deťmi narastá vo všetkých európskych krajinách: Ktoré z nich trpia najviac?

Euronews Next spravodajského portálu Euronews sa podrobne zaoberá rastúcim fenoménom kyberšikany medzi adolescentmi v celej Európe. Odborníci vysvetľujú, prečo sa…

09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na boj proti drogám v Belgicku narastá

Za jediný týždeň boli v rámci niekoľkých veľkých operácií v Belgicku zadržaní užívatelia drog a pašeráci. Úrady spustili koordinované akcie…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Svätý Ambróz

Medový učiteľ a neochvejný stĺp Cirkvi

09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prístup Newcastlu ho šokoval. Dúbravka sa vrátil k rozhodnutiu neodísť do Saudskej Arábie

Bývalý brankár Newcastle United Martin Dúbravka prezradil, že sa počas posledných týždňov v klube zo St James\' Park hneval na…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia vstúpila s USA do vojny ideológií

Rusko, 8.decembra 2025 - Európska komisia musí prísne dodržiavať svoje digitálne pravidlá. S takouto výzvou vystúpil Bas Eickhout, spolupredseda strany…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Generálny prokurátor Maroš Žilinka plánuje zhodnotiť zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vo všetkých trestných veciach korupcie, ktoré prešli po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do pôsobnosti krajských prokuratúr. Ide o jednu z úloh, ktoré zaradil do Plánu hlavných úloh prokuratúry SR na rok 2026. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Do plánov na budúci rok zaradil taktiež zhodnotenie zákonnosti postupu OČTK vo veciach podplácania zahraničných verejných činiteľov.
Žilinka to uvádza pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. 12.).

10:37

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

.

Nemec sa chystal na 3. svetovú vojnu namiesto toho musí desiatykrát vysvetľovať, prečo nebude Poliakom platiť za 2. svetovú vojnu

Nemecko, 8.decembra 2025 - Situácia, keď na konci roka 2025 priletí do Berlína poľský premiér s požiadavkou vyplatiť reparácie za…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nostalgia na kolesách: Tieto veci nám chýbajú na moderných autách

Nostalgia na kolesách sa začína vo chvíli, keď si spomenieme na roky, keď šoférovanie znamenalo slobodu a nie aktualizáciu softvéru…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Odborník predvída, že Dvorský môže v St. Louis nasledovať cestu veľkej hviezdy

Odkedy bol nádejný center Dalibor Dvorský v posledný októbrový deň povolaný z AHL do prvého tímu St. Louis Blues odohral…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Viete, ktorý mravec je najväčší na svete?

Najväčší mravec fascinuje vedcov aj laikov, pretože medzi týmito spoločenskými druhmi existujú skutoční obri, ktorí ďaleko presahujú veľkosť bežných druhov.…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Nový austrálsky zákaz sociálnych sietí pre deti vyvoláva diskusiu, keďže niektoré platformy dostali výnimku

Austrália sa čoskoro stane prvou krajinou, ktorá zakáže deťom mladším ako 16 rokov vytvárať účty na mnohých sociálnych sieťach, ale…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov