Belousovová o migrácii: EÚ bude doslova prosiť NATO-USA o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy

Slovensko 3. októbra 2016 (HSP/Foto: Facebook Anna Belousovová)

 

Bývalá poslankyňa Národnej rady SR a predsedníčka strany Národ a spravodlivosť – naša strana Anna Belousovová v rozhovore pre Hlavné správy v súvislosti so súčasnou masovou migračnou vlnou uviedla, že „Európska únia bude doslova prosiť NATO (a NATO = USA) o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy.“ Tým bude podľa nej posledná etapa plánu zavŕšená

Na snímke Anna Belousovová
Na snímke Anna Belousovová

Zakladajúca členka aktuálne vládnej strany SNS tiež vysvetlila, čo dnes chýba slovenským politikom, ako aj to, aký je jej názor na výpovede katechétu Antona Čulena a historika Martina Lacka či odmietnutie riaditeľa RTVS odvysielať historický film o bitke pri Viedni v roku 1683.

 

Aký je Váš názor na skutočnosť, že katechéta Anton Čulen a historik Martin Lacko dostali výpoveď pre svoje názory?

Pokiaľ viem, pán Anton Čulen bol kandidátom za ĽSNS v parlamentných voľbách 2016 a zároveň bol aj signatárom Výzvy občianskej Iniciatívy 2016, ktorá verejne a jednoznačne deklarovala podporu ĽSNS. Na tom nič zlého z jeho strany nevidím, pretože táto strana kandidovala v súlade so zákonmi SR.

Na druhej strane je tiež pravda, že na tejto kandidátke bol spomínaný učiteľ náboženstva v spoločnosti aj takých ľudí, ktorí sa verejne hlásia k obdivu Adolfa Hitlera a ideí národného socializmu. Zrejme toto boli dôvody, prečo sa ho zamestnávateľ rozhodol prepustiť zo zamestnania. Je logické, že zo strany zamestnávateľa sú na mieste určité pochybnosti o výchovnom pôsobení pána učiteľa na žiakov.

Z verejne dostupných informácií viem, že pán Martin Lacko dostal výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny- zverejnenie kritiky postupu vedenia ÚPN. Možno za jeho výpoveďou bol aj fakt, že bol signatárom Výzvy Iniciatívy 2016 na podporu ĽSNS vo voľbách.

Treba otvorene povedať, že ÚPN je od svojho vzniku prepolitizovaný. Vznikol na základe politického rozhodnutia a jeho pôsobenie má politické ciele, čo jasne vidieť už v definícii jeho úloh, ktoré určuje zákon. Napríklad má za úlohu „…analyzovať prejavy fašistického a komunistického režimu…“.

V zákone sa zámerne dáva na jednu úroveň fašisticky a komunistický režim, čo dlhodobo presadzuje západ a najmä USA. Akoby toto boli rovnaké totality, od ktorých nás „demokracia“ oslobodila. Veď je to celé nezmysel! Súdny človek musí vidieť, že to, čo žijeme nie je demokracia, ale diktatúra kapitálu. Ten má skutočnú celosvetovú moc.

Takže pre mňa je celý ÚPN o ničom. On tú skutočnú pamäť národa neoživuje, on má za úlohu pamäť národa tvoriť podľa želania a na mieru záujmom súčasnej totality maskovanej demokraciou. Personálne obsadenie ÚPN je z tohto pohľadu úplne nezaujímavé. Nič neovplyvňuje.

 

Čo si myslíte o tom, že verejnoprávna RTVS odmietla odvysielať poľský koprodukčný film režiséra Renza Martinelliho s originál názvom 11 settembre 1683/Bitwa pod Wiedniem – Bitka pri Viedni s odôvodnením generálneho riaditeľa Václava Miku: Najväčším problémom scenára, a aj celého filmu je podľa nás manipulatívny pohľad na historické  udalosti s neskrývaným xenofóbnym a šovinistickým pohľadom”.

Spomínaný film som nevidela, a preto by bolo z mojej strany nekorektné sa k celej záležitosti striktne vyjadrovať. Čo však stojí za povšimnutie, je vyjadrenie generálneho riaditeľa Miku o dôvodoch odmietnutia odvysielať tento film. Otázka je: Z akého hodnotenia pán Mika vychádzal? Kto je autorom tohto hodnotenia?

Pokiaľ viem, film je venovaný historickej udalosti európskeho významu: bitke pri Viedni 11.9.1683, v ktorej kresťania z viacerých európskych krajín porazili tureckých dobyvateľov. Bojovali za kresťanskú vieru, proti moslimským dobyvateľom. To sú historické fakty.

Zrejme RTVS chce byť natoľko politkorektná a obáva sa, že v odvysielanom filme by diváci mohli hľadať paralely s tým, čo dnes Európa zažíva. Neodvysielanie jedného filmu predsa aj tak nezabráni, aby sa mysliaci ľudia učili z histórie, je len svedectvom zbabelosti vedenia RSTV a príkladom porušovania jedného zo svojich základných princípov verejnoprávnosti.

 

Ako nazeráte na súčasný prílev utečencov do Európy? Čo je podľa Vás príčinou migračnej vlny? Čo hovoríte na vyjadrenia Angely Merkelovej, ktoré mnohí označujú za pozvánku pre utečencov, aby prišli do Európy? Považujete vy osobne utečencov za hrozbu pre Slovákov?

Dnes už hádam nikto neverí v náhodnosť masovej migrácie do Európy. Bezpochyby ide o dlhodobo dobre pripravovanú „operáciu“. Jej cieľov je niekoľko. V prvom rade je to zámer zlikvidovať národy Európy, ich identitu, ako prekážku k ovládnutiu Európy. Toto je konečný cieľ! Prekážkou k jeho dosiahnutiu sú národné štáty. Preto sa uskutočňuje plán likvidácie európskych národov prílevom masových vĺn migrantov z Blízkeho východu a Afriky. Deje sa to doslova pred našimi očami a za aktívnej pomoci európskych politických elít.

Zažívame, dá sa povedať, prvú etapu plánu ovládnutia Európy. Ráta sa dokonca s tým, že masový prílev migrantov nebude bezproblémový a že sa nezaobíde bez konfliktov. To je niečo také, ako naliať do hrnca niekoľko zmesí a zamiešať ich na kašu všetkých chutí – slanej, sladkej, kyslej, horkej… V skutočnosti tá kaša bude bez chuti…Tu sa deje niečo podobné ale so živými ľuďmi, s národmi, s rôznymi civilizáciami, s inými tradíciami a hodnotami. Preto to miešanie nie je možné bez konfliktov. A to sa už deje.

Na každodenné správy o násilí spojenom s príchodom migrantov sme si už pomaly zvykli. Sem-tam väčšiu výbušnosť situácii dodajú teroristické útoky. To je realita Európy dneška. Myslím si, že to bude ešte horšie. Európa k tomu pomaly smeruje a jej politické elity sa správajú hlúpo, neadekvátne, neprichádzajú so žiadnymi reálnymi riešeniami. Práve naopak.

A ako to skončí? Podľa mňa Európa skončí v plameňoch konfliktov. Veď okrem toho, že sa na náš kontinent valia milióny ľudí celkom iných civilizačných hodnôt, ktorých sa nechcú vzdať, ale práve naopak, majú snahu ich vnucovať Európanom, treba si uvedomiť aj to, že na uspokojenie sociálnych, materiálnych potrieb migrantov sú potrebné obrovské finančné prostriedky. Odkiaľ ich vziať?! Kto na nich bude robiť?! Ako sa ukazuje, ani sociálne systémy bohatých európskych krajín nie sú schopné to zvládnuť. Takže k napätiu vyplývajúcemu z vyznávania iných hodnôt si treba ešte pridať obrovské sociálne napätie a obraz blízkej budúcnosti Európy je hotový.

Tento stav povedie k realizácii konečného cieľa organizovania masovej migrácie do Európy: EÚ bude doslova prosiť NATO (a NATO= USA) o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy. Tým bude posledná etapa plánu zavŕšená!

Táto hrozba sa týka celej Európy, teda aj Slovenska. Žiaľ, my nemáme takého politika, ako je napríklad Viktor Orbán, ktorý nielen otvorene kritizuje vedenie, ale aj prijíma samostatné opatrenia na ochranu vlastného národa. „Naši“ politici inak rozprávajú a inak konajú. Nielen pred a po voľbách, ale aj doma a za hranicami. O národ im nejde.

 

Je aktuálne v slovenskej politike muž, ktorého si ceníte? Je v slovenskej politike žena, ktorá má Váš obdiv?

Slovensku chýbajú politické osobnosti typu Orbána alebo Le Penovej. Slovenským politikom chýba odvaha a štátnicky rozmer.

No netreba klesať na duchu. Ak sa situácia bude ďalej vyhrocovať, doba sama vygeneruje ľudí, ktorí budú vedieť dať národu reálne ponuky na východiska z problémov. Tento čas je dobrý na to, aby – ako sa spieva v jednej z piesni od Elánu – sme si všetci obliekli dresy a ukázali, kto za koho kope! Potom príde čas skutočnej národnej politiky a politikov. Jedine to je totiž záchrana nielen pre Slovensko, ale i pre Európu!

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Prezidentka v nedeľu odcestuje do Dánska, stretne sa s princom Frederikom

0 icon

Bratislava 7. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu (9. 5.) odcestuje na dvojdňovú zahraničnú pracovnú cestu do Dánskeho kráľovstva. Stretne sa tam s korunným princom Frederikom aj s predsedníčkou dánskej vlády Mette Frederiksenovou. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec Čaputová vystúpi v Dánsku…

Cudzincom porušujúcim zákony hrozí vyhostenie z Francúzska

0 icon

Paríž 7. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Cudzincom a utečencom, ktorých usvedčia z narušovania verejného poriadku alebo budú spájaní s extrémizmom, by francúzske úrady mohli odobrať povolenie na pobyt a vyhostiť ich z krajiny. V piatkovom rozhovore pre denník Le Figaro to povedal francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, píše agentúra AFP…

Bachova cesta do Tokia je ohrozená a s ňou aj dôveryhodnosť sloganu o bezpečných OH

0 icon

Tokio 7. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Plánovaná návšteva prezidenta Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasa Bacha v japonskom Tokiu sa do konca mája vôbec nemusí uskutočniť. Na dejisko olympijských hier sa momentálne nariadením japonskej vlády vzťahuje výnimočný stav v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a ten by mal potrvať minimálne…

Dolinský spoznal svoj trest. Známe je už aj to, kto ho v televízii nahradí

0 icon

Bratislava 7. mája 2021 (HSP/Foto:Screenshot)   Vo štvrtok sme priniesli informáciu, o probléme moderátora spravodajskej televízie TA3 Norberta Dolinského. Za volant si mal sadnúť opitý. Údajne u neho zistili až 1,7 promile alkoholu. Teraz už bývalý moderátor spoznal svoj trest Incident sa odohral ešte v utorok večer a známa tvár televíznych…

Bieloruský minister: Máme pripravené odvetné sankcie proti Západu

0 icon

Minsk 7. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/UNTV)   Bielorusko zavedie nové odvetné sankcie proti západným krajinám, v prípade ak tie budú pokračovať vo svojej sankčnej politike voči Minsku. Vyhlásil to v piatok bieloruský minister zahraničných vecí Uladzimir Makej, ktorého citovala agentúra Interfax "Bez odozvy neostane ani jeden krok, ktorý podniknú naši európski…

ÚVZ SR: Očkovaná osoba po úzkom kontakte s pozitívne testovaným nemusí ísť do karantény

0 icon

Bratislava 7. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Mary Altaffer)   Očkovaná osoba, ktorá bola v úzkom kontakte s pozitívne testovaným človekom, nemusí ísť do karantény. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková. Od druhej dávky mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19, napríklad od spoločnosti Pfizer/BioNTech alebo Moderna, však muselo uplynúť viac…

Kvôli Kolíkovej zasadá mimoriadna koaličná rada. Zatiaľ nezískala podporu klubu OĽaNO

0 icon

Bratislava 7. mája 2021 (HSP/SITA/Foto:SITA-Branislav Bibel)   V pondelok 10. mája sa uskutoční mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej má byť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) odvolávaná z funkcie. Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) má podporu…

„Sme tu pre Teba Uchom a srdcom“, odkazuje mladým Rada pre mládež Košickej eparchie

0 icon

Košice 7. mája 2021 (HSP/Grkatke/Foto:Pixabay)   „Sila, túžby, nádej, život… malá časť z mnohých vlastností mladého človeka – Teba!! A napriek tomu vo svojom vnútri môžeš zažívať pocit samoty, nepochopenia, nerozhodnosti, či zlyhania v rôznych oblastiach tvojho života. A aj v týchto chvíľach sme tu pre Teba!“ Týmito úvodnými slovami…

Primitívne, vulgárne Pussy Riot znova na scéne. Jej členku zadržali v Moskve

0 icon

Moskva 7. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)   Členku ruskej punkovej skupiny Pussy Riot, Veroniku Nikulšinovú, zatkli v piatok v Moskve. Ruskej štátnej tlačovej agentúre RIA Novosti to povedal jej právny zástupca a potvrdila to aj samotná aktivistka Nikulšinovú podľa slov jej právnika obvinili z neuposlúchnutia výziev polície. "Veroniku predviedli na…

Slovensko už dostalo z Maďarska výsledky testov vakcíny Sputnik V, sú šokujúce

0 icon

Bratislava 7. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovensko vo štvrtok dostalo mailom z Maďarska výsledky testov vakcíny Sputnik V  A sú v poriadku. Ako ďalej na piatkovej tlačovej besede o aktuálnych opatreniach v súvislosti s COVID-19 uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, o vakcíne budú ďalej komunikovať so slovenskými odborníkmi, ako…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

Zábavné odstúpenie Šeligu a Žitňanskej z funkcií je na hurónsky smiech. Droba však vyložil vyššie eso!

0icon

Nebudem spomínať Šeligove silné slová o SMER-áckej mafii, o zločincoch z tejto partie a dodržiavaní predpisov, nariadení a zákonov. To všetci poznajú. Tento politický zelenáč dostal hneď na úvod vysokú politickú funkciu a má len sebavedomé silné plamenné reči o morálke, ktoré si doniesol z tribún. A po tom, čo…

Radovan Hrádek

Kto to so Slovenskom myslí naozaj vážne

0icon

Včera, t.j. 06.05.2021 sa v NRSR hlasovalo o 4 návrhov zmeny zákonov predložených politickou stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. Jednalo sa o nasledovné návrhy zmien zákonov: zákon č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších…

Ivan Holek

O čo ide farmaceutickému priemyslu v prvom rade?

0icon

Môžete trikrát hádať! Predsa o zisky tak, ako každému priemyslu. Ide mu o „o peniaze až v prvom rade“, ako sa zvykne ironicky hovoriť. A pretože je to úplne rovnaké ako v každom inom druhu priemyslu, porovnajme si to napríklad so zbrojárskym priemyslom, ktorý generuje obrovské zisky podobne, ako priemysel…

Slavěna Vorobelová

Matovičov „Veľký tresk“ a ľuďom daňový preplesk

0icon

Pozerať Matovičove tlačovky je ako pozerať katastrofický film, no bohužiaľ s reálnym dopadom na naše každodenné bytie. Kto sledoval jeho poslednú tlačovku, musel sa začať báť o svoju ďalšiu existenciu. Igor Matovič, súčasný minister financi, uznaný daňový podvodník, plagiátor, novodobý symbol deštrukcie Slovenskej republiky a kat nevinných obetí pôsobil ako vodca sekty…

Viktor Pondělík

Velmi rychle zapomněli

0icon

Před pár dny jsme oslavili první máj. A jak už tomu v České republice, a nejen tady, bývá, nebyl to jenom lásky čas. Protože první máj tu už od dob Československa rádi využívají i komunisté jako svátek pracujících. Který se jim náramně hodí do krámu. A ani letos tomu nebylo jinak.…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Cintoríny lietadiel: Čo sa stane, keď sú už lietadlá zastarané?

0 icon

Množstvo peňazí, ktoré letecké spoločnosti investujú do svojich lietadiel, je ohromujúce. Čo sa ale s nimi stane, ak prestanú slúžiť danému účelu? Ceny lietadiel nie sú vôbec zanedbateľné. Napríklad Boeing 787-9 Dreamliner sa predáva za 265 miliónov dolárov, Airbus A38 stojí zasa 432,6 milióna dolárov. Takže aby sa leteckej spoločnosti…

Tipy, ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

0 icon

Tmavé kruhy pod očami vytvárajú často jedinu prekážku k tvojej bezchybnej kráse. Nedostatok vitamínu K je ich hlavnou príčinou, preto je ideálne ich začať liečiť čo najskôr. Keď hovoríme o kráse, tmavé kruhy pod očami k nej určite nezaraďuješ ani ty. Prečo sa vlastne objavujú? Existuje hneď niekoľko dôvodov a ak sa ich chceš natrvalo…

Bitka o Los Angeles - Najpravdepodobnejšie vysvetlenie 6. časť

0 icon

Predtým, ako sa v poradí šiestej časti minisérie Bitka o Los Angeles dostaneme k najpravdepodobnejšiemu vysvetleniu, sa spoločne pozrime na obľúbené mýty, ktoré v súvislosti s bizarnou bitkou vzišli. Teraz však už poďme na poslednú časť minisérie. Jedným z najobľúbenejších mýtov o udalostiach toho dňa je, že predmet na oblohe pripomínal obrieho motýľa. Pôvodne vraj pramenil z článku…

Atentát na Hitlera (Konal Elser na vlastnú päsť?) časť 6

0 icon

Prinášame záverečný - šiesty - článok z minisérie Atentát na Hitlera. Ďalšia teória totiž hovorí o tom, že Elser bol jedným z troch členov bunky komunistickej strany. Niet pochýb, že bol straníkom a vždy volil komunistov. Na druhej strane mal povesť samotára a na úlohu, akú plánoval, by bolo mimoriadne nebezpečné zháňať spojencov. Vzhľadom k svojej…

Ľudia, ktorí zmenili naše životy 2. časť

0 icon

Ľudia ako Thomas Edison a Dr. Martin Luther King sú pamätaní po celom svete pre ich úžasné počiny. Ich činy zmenili spôsob, akým myslíme a vidíme náš svet a spôsob, akým žijeme svoje životy. Existujú však ľudia, ktorých činy a životy nie sú dostatočne spomenuté, aj keď boli ohromne priekopnícke. Jedným z príkladov…

Vo svete IT

RECENZIA: Reproduktor LAMAX Street2 je ideálnym spoločníkom nielen na cesty, ale aj na chatu

0 icon

Ideálny spoločník na cesty, chaty, opekačky a všetko ostatné. Aj tak by sa dal v skratke charakterizovať prenosný reproduktor LAMAX Street2, ktorý ponúka kvalitný, čistý zvuk, čiastočnú vodeodolnosť a najdôležitejšie, dlhú výdrž batérie. Technické špecifikácie Aj v malom tele reproduktora sa môže ukrývať veľká sila. Reproduktor podáva výkon až 15…

Buďte obozretný, je to už aj u nás! Polícia upozorňuje na VISHING. Ide o typ podvodu, ktorý bol dlho pre nás neznámym

0 icon

Ešte v júli minulého roka sme upozorňovali na podvodné telefonáty, ktoré sa schovávali za podporu spoločnosti Microsoft. Tie prebiehali dvomi spôsobmi. Buď používateľ bol aktívne oslovený zo strany podvodníka, alebo menej skúsený používateľ po otvorení škodlivej stránky a následnom upozornení na vírus v počítači, sám kontaktoval falošnú podporu pomocou kontaktu, ktorý sa zobrazil…

Bola objavená závažná zraniteľnosť v Android smartfónoch. Postihuje takmer každý 2. smartfón!

0 icon

V minulosti bolo objavených viacero zraniteľností smartfónov, ktoré využívali určitý komponent v telefóne, aby dokázali v zariadení vykonávať operácie. Napríklad sme upozorňovali na chybu Bluetooth, ktorá umožňovala útočníkovi pripojiť sa k zariadeniu bez vedomia používateľa a komunikovať so smartfónom. Napríklad prenášať údaje a podobne.  Najnovšie portál AndroidPolice.com upozorňuje na ďalšiu…

Internet bude bezpečnejším miestom! Google zavádza novinku, ktorá súvisí s dvojfaktorovou autentifikáciou

0 icon

Spoločnosť z Mountain View ohlásila niekoľko zmien, ktorých cieľom je zvýšenie bezpečnosti v súvislosti s užívateľskými účtami. „Možno si to ani neuvedomujeme, ale heslá sú najväčšou hrozbou pre online bezpečnosť“ píše Google v publikovanom blogu. Spoločnosť hovorí, že heslá je v mnohých prípadoch ľahké ukradnúť, a v mnohých prípadoch si…

Windows 10 čoskoro prejde výraznými dizajnovými zmenami. Vytratia sa aj niektoré legendárne ikony

0 icon

Najpoužívanejší desktopový operačný systém Windows 10 prejde už v najbližších mesiacoch výraznejšími dizajnovými zmenami. Veľké zmeny sa tentokrát majú týkať vybraných ikon, pričom niektoré sú ešte pozostatkom z legendárnej verzie Windows 95. Nový vzhľad niektorých ikon má byť súčasťou „rozsiahleho dizajnového omladenia“, ktoré je súčasťou projektu Sun Valley. Aktualizáciu môžeme…

Armádny Magazín

Londýn poslal dva krížniky do Lamanšského prielivu kvôli francúzskym hrozbám

0 icon

Francúzsko, 7.máj 2021 (AM) – Veľká Británia vyslala k ostrovu Jersey (korunný majetok Veľkej Británie v Lamanšskom prielive) dve hliadkové lode potom, čo Francúzsko pohrozilo vypnutím elektriny na ostrove na znak protestu proti zmenám pravidiel rybolovu po brexite, povedal hovorca kancelárie premiéra Spojeného kráľovstva. Britský

Savčenková prekvapivo o blokáde Donbasu: „Celé to bolo zlé od samého začiatku". Video

0 icon

Ukrajina, 7.máj 2021 (AM) – Bývalá poslankyňa Najvyššej rady Nadežda Savčenková považuje blokádu Donbasu za fatálnu chybu Kyjeva. „Celé to bolo zlé od samého začiatku… a treba si uvedomiť, že to začalo rozhodnutiami Najvyššej rady v rokoch 2014, 2015, 2016, keď sme spustili takýto proces,“ tvrdí Savčenková pre Kanál 4. Poznamenala tiež,…

Nové dokumenty vyjavili ako sa Hitler stal nacistom

0 icon

Nemecko, 7.máj 2021 (AM) – „Život Adolfa Hitlera bol neustále hodnotený zo všetkých možných i nemožných strán. Zatiaľ sa to však nedotklo jedného človeka, jeho otca Aloisa. Túto medzeru vyplnil rakúsky historik Roman Sandgruber, ktorý pri tom vychádzal aj z doposiaľ neznámych zdrojov,“ napísal nemecký časo

20 rokov väzenia. V Česku začali proces s obrancom Donbasu

0 icon

Ukrajina, 7.máj 2021 (AM) – Mestský súd v Prahe sa začal zaoberať prípadom českého občana, ktorý sa zúčastnil ozbrojeného konfliktu na Donbase na strane ľudových republík. 32-ročný Martin Kantor, ktorý bojoval proti ukrajinskej agresii, sa stal v Českej republike „teroristickým komplicom“. Muž je súdený v neprítomnosti, pretože je údajne na Donbase. Zárov

Chorvátsko zriaďuje vojenský tábor v Kosove

0 icon

Chorvátsko, 7.máj 2021 (AM) – Chorvátsky minister zahraničia Gordan Grlić-Radman oznámil , že Chorvátsko zriadi vojenský tábor v Kosove a Metochiji kvôli zvýšeniu bezpečnosti. Včera tiež v Prištine vyhlásil, že Chorvátsko podporuje dialóg medzi Belehradom a Prištinou

Svetlo sveta

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali