Belousovová o migrácii: EÚ bude doslova prosiť NATO-USA o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy

Slovensko 3. októbra 2016 (HSP/Foto: Facebook Anna Belousovová)

 

Bývalá poslankyňa Národnej rady SR a predsedníčka strany Národ a spravodlivosť – naša strana Anna Belousovová v rozhovore pre Hlavné správy v súvislosti so súčasnou masovou migračnou vlnou uviedla, že „Európska únia bude doslova prosiť NATO (a NATO = USA) o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy.“ Tým bude podľa nej posledná etapa plánu zavŕšená

Na snímke Anna Belousovová
Na snímke Anna Belousovová

Zakladajúca členka aktuálne vládnej strany SNS tiež vysvetlila, čo dnes chýba slovenským politikom, ako aj to, aký je jej názor na výpovede katechétu Antona Čulena a historika Martina Lacka či odmietnutie riaditeľa RTVS odvysielať historický film o bitke pri Viedni v roku 1683.

 

Aký je Váš názor na skutočnosť, že katechéta Anton Čulen a historik Martin Lacko dostali výpoveď pre svoje názory?

Pokiaľ viem, pán Anton Čulen bol kandidátom za ĽSNS v parlamentných voľbách 2016 a zároveň bol aj signatárom Výzvy občianskej Iniciatívy 2016, ktorá verejne a jednoznačne deklarovala podporu ĽSNS. Na tom nič zlého z jeho strany nevidím, pretože táto strana kandidovala v súlade so zákonmi SR.

Na druhej strane je tiež pravda, že na tejto kandidátke bol spomínaný učiteľ náboženstva v spoločnosti aj takých ľudí, ktorí sa verejne hlásia k obdivu Adolfa Hitlera a ideí národného socializmu. Zrejme toto boli dôvody, prečo sa ho zamestnávateľ rozhodol prepustiť zo zamestnania. Je logické, že zo strany zamestnávateľa sú na mieste určité pochybnosti o výchovnom pôsobení pána učiteľa na žiakov.

Z verejne dostupných informácií viem, že pán Martin Lacko dostal výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny- zverejnenie kritiky postupu vedenia ÚPN. Možno za jeho výpoveďou bol aj fakt, že bol signatárom Výzvy Iniciatívy 2016 na podporu ĽSNS vo voľbách.

Treba otvorene povedať, že ÚPN je od svojho vzniku prepolitizovaný. Vznikol na základe politického rozhodnutia a jeho pôsobenie má politické ciele, čo jasne vidieť už v definícii jeho úloh, ktoré určuje zákon. Napríklad má za úlohu „…analyzovať prejavy fašistického a komunistického režimu…“.

V zákone sa zámerne dáva na jednu úroveň fašisticky a komunistický režim, čo dlhodobo presadzuje západ a najmä USA. Akoby toto boli rovnaké totality, od ktorých nás „demokracia“ oslobodila. Veď je to celé nezmysel! Súdny človek musí vidieť, že to, čo žijeme nie je demokracia, ale diktatúra kapitálu. Ten má skutočnú celosvetovú moc.

Takže pre mňa je celý ÚPN o ničom. On tú skutočnú pamäť národa neoživuje, on má za úlohu pamäť národa tvoriť podľa želania a na mieru záujmom súčasnej totality maskovanej demokraciou. Personálne obsadenie ÚPN je z tohto pohľadu úplne nezaujímavé. Nič neovplyvňuje.

 

Čo si myslíte o tom, že verejnoprávna RTVS odmietla odvysielať poľský koprodukčný film režiséra Renza Martinelliho s originál názvom 11 settembre 1683/Bitwa pod Wiedniem – Bitka pri Viedni s odôvodnením generálneho riaditeľa Václava Miku: Najväčším problémom scenára, a aj celého filmu je podľa nás manipulatívny pohľad na historické  udalosti s neskrývaným xenofóbnym a šovinistickým pohľadom”.

Spomínaný film som nevidela, a preto by bolo z mojej strany nekorektné sa k celej záležitosti striktne vyjadrovať. Čo však stojí za povšimnutie, je vyjadrenie generálneho riaditeľa Miku o dôvodoch odmietnutia odvysielať tento film. Otázka je: Z akého hodnotenia pán Mika vychádzal? Kto je autorom tohto hodnotenia?

Pokiaľ viem, film je venovaný historickej udalosti európskeho významu: bitke pri Viedni 11.9.1683, v ktorej kresťania z viacerých európskych krajín porazili tureckých dobyvateľov. Bojovali za kresťanskú vieru, proti moslimským dobyvateľom. To sú historické fakty.

Zrejme RTVS chce byť natoľko politkorektná a obáva sa, že v odvysielanom filme by diváci mohli hľadať paralely s tým, čo dnes Európa zažíva. Neodvysielanie jedného filmu predsa aj tak nezabráni, aby sa mysliaci ľudia učili z histórie, je len svedectvom zbabelosti vedenia RSTV a príkladom porušovania jedného zo svojich základných princípov verejnoprávnosti.

 

Ako nazeráte na súčasný prílev utečencov do Európy? Čo je podľa Vás príčinou migračnej vlny? Čo hovoríte na vyjadrenia Angely Merkelovej, ktoré mnohí označujú za pozvánku pre utečencov, aby prišli do Európy? Považujete vy osobne utečencov za hrozbu pre Slovákov?

Dnes už hádam nikto neverí v náhodnosť masovej migrácie do Európy. Bezpochyby ide o dlhodobo dobre pripravovanú „operáciu“. Jej cieľov je niekoľko. V prvom rade je to zámer zlikvidovať národy Európy, ich identitu, ako prekážku k ovládnutiu Európy. Toto je konečný cieľ! Prekážkou k jeho dosiahnutiu sú národné štáty. Preto sa uskutočňuje plán likvidácie európskych národov prílevom masových vĺn migrantov z Blízkeho východu a Afriky. Deje sa to doslova pred našimi očami a za aktívnej pomoci európskych politických elít.

Zažívame, dá sa povedať, prvú etapu plánu ovládnutia Európy. Ráta sa dokonca s tým, že masový prílev migrantov nebude bezproblémový a že sa nezaobíde bez konfliktov. To je niečo také, ako naliať do hrnca niekoľko zmesí a zamiešať ich na kašu všetkých chutí – slanej, sladkej, kyslej, horkej… V skutočnosti tá kaša bude bez chuti…Tu sa deje niečo podobné ale so živými ľuďmi, s národmi, s rôznymi civilizáciami, s inými tradíciami a hodnotami. Preto to miešanie nie je možné bez konfliktov. A to sa už deje.

Na každodenné správy o násilí spojenom s príchodom migrantov sme si už pomaly zvykli. Sem-tam väčšiu výbušnosť situácii dodajú teroristické útoky. To je realita Európy dneška. Myslím si, že to bude ešte horšie. Európa k tomu pomaly smeruje a jej politické elity sa správajú hlúpo, neadekvátne, neprichádzajú so žiadnymi reálnymi riešeniami. Práve naopak.

A ako to skončí? Podľa mňa Európa skončí v plameňoch konfliktov. Veď okrem toho, že sa na náš kontinent valia milióny ľudí celkom iných civilizačných hodnôt, ktorých sa nechcú vzdať, ale práve naopak, majú snahu ich vnucovať Európanom, treba si uvedomiť aj to, že na uspokojenie sociálnych, materiálnych potrieb migrantov sú potrebné obrovské finančné prostriedky. Odkiaľ ich vziať?! Kto na nich bude robiť?! Ako sa ukazuje, ani sociálne systémy bohatých európskych krajín nie sú schopné to zvládnuť. Takže k napätiu vyplývajúcemu z vyznávania iných hodnôt si treba ešte pridať obrovské sociálne napätie a obraz blízkej budúcnosti Európy je hotový.

Tento stav povedie k realizácii konečného cieľa organizovania masovej migrácie do Európy: EÚ bude doslova prosiť NATO (a NATO= USA) o vojenskú pomoc, ktorá bude de facto znamenať vojenské obsadenie Európy. Tým bude posledná etapa plánu zavŕšená!

Táto hrozba sa týka celej Európy, teda aj Slovenska. Žiaľ, my nemáme takého politika, ako je napríklad Viktor Orbán, ktorý nielen otvorene kritizuje vedenie, ale aj prijíma samostatné opatrenia na ochranu vlastného národa. „Naši“ politici inak rozprávajú a inak konajú. Nielen pred a po voľbách, ale aj doma a za hranicami. O národ im nejde.

 

Je aktuálne v slovenskej politike muž, ktorého si ceníte? Je v slovenskej politike žena, ktorá má Váš obdiv?

Slovensku chýbajú politické osobnosti typu Orbána alebo Le Penovej. Slovenským politikom chýba odvaha a štátnicky rozmer.

No netreba klesať na duchu. Ak sa situácia bude ďalej vyhrocovať, doba sama vygeneruje ľudí, ktorí budú vedieť dať národu reálne ponuky na východiska z problémov. Tento čas je dobrý na to, aby – ako sa spieva v jednej z piesni od Elánu – sme si všetci obliekli dresy a ukázali, kto za koho kope! Potom príde čas skutočnej národnej politiky a politikov. Jedine to je totiž záchrana nielen pre Slovensko, ale i pre Európu!

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Steinmeier: Nedovoľme, aby nás pandémia rozdelila ako ľudí i spoločnosť

0 icon

Berlín 18. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Poprední nemeckí politici vrátane spolkového prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera a kancelárky Angely Merkelovej spolu s predstaviteľmi cirkvi si v nedeľu v koncertnej sieni v Berlíne (Konzerthaus) pripomenuli pamiatku takmer 80.000 obetí koronavírusovej pandémie a pozostalým vyjadrili sústrasť. Uviedli to nemecké médiá Steinmeier vyzval svojich…

MZV: Pretrvávajúce konflikty vo východnej Európe si vyžadujú sústavnú pozornosť SR

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Z pohľadu Slovenskej republiky si bezprostrednú a neustálu pozornosť vyžadujú pretrvávajúce konflikty v regióne východnej Európy. Vyplýva to z Bezpečnostnej stratégie SR. Tá je výsledkom spoločnej práce ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy spolu s Kanceláriou prezidenta SR „Sme svedkami presadzovania mocenských a…

Prieskum: Čaputová si v prieskume udržala svoje prvenstvo, ľudia jej ale dôverujú menej. Expremiérovi Matovičovi nedôveruje čoraz viac ľudí

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Súčasnému ministrovi financií SR a expremiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) nedôveruje 84 percent opýtaných. Jeho dôveryhodnosť tak naďalej klesá. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa so vzorkou 1 001 respondentov uskutočnil od 31. marca do 7. apríla. Televízia ho…

Naď tvrdí, že v Maďarsku sa už testuje vakcína Sputnik V

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) tvrdí, že v Maďarsku sa už testujú vzorky ruskej vakcíny Sputnik V. Keďže zmluvu na jej dodávku dohadoval exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a tím na rezorte zdravotníctva, Naďovi neprekáža, že Igor Matovič (OĽANO) zmluvu nečítal. Vyhlásil to v…

Draxler ku kroku Česka, ktoré vyhostilo 18 pracovníkov ruskej ambasády: „Sú tri dôvody, prečo by som bol pri prijímaní správy opatrný.“ Chmelár: „Zatiaľ nemôžeme vylúčiť ani to, že ide o rozsiahlu spravodajskú hru, preto musíme byť veľmi opatrní vo vyhodnocovaní informácií“

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot YouTube/TASR - Marko Erd)   Predstavitelia Českej republiky v sobotu oznámili, že vyhostia 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb. Dôvodom vyhostenia je podozrenie zo zapojenia dôstojníkov ruskej vojenskej rozviedky do výbuchu muničných skladov v obci Vrbětice v Zlínskom…

Protiruská hystéria v Čechách už prekročila hranice bizarnosti, alebo kto financuje nahého Putina na zlatom záchode pred ruským veľvyslanectvom v Prahe?

0 icon

Praha 18. apríla 2021 (HSP/Denik/Lidovky/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Už v čase, keď zvažoval minister Hamáček odletieť do Moskvy kúpiť Sputnik V, ešte predtým ako Andrej Babiš sedem rokov po výbuchu muničných skladov zvalil vinu na Rusov, začala sa v Prahe proti ruská kampaň, ktorá svojou bizarnosťou prekročila všetky doteraz známe…

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného; USA hrozia následkami, ak zomrie

0 icon

Berlín 18. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Európska únia vyzvala v nedeľu na "okamžité a bezpodmienečné" prepustenie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného, ktorého zdravotný stav sa rýchlo zhoršuje vo väzení v ruskej kolónii, kde už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku Únia zároveň - prostredníctvom šéfa svojej diplomacie Josepa…

V súvislosti s informáciami o činnosti ruských služieb v ČR prijala SIS nevyhnutné opatrenia

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Slovenská informačná služba (SIS) v súvislosti s informáciami o nepriateľských činnostiach ruských služieb v Českej republike prijala nevyhnutné opatrenia. Informovala o tom hovorkyňa SIS Simona Svítková Uviedla, že získané poznatky priebežne odstupujú zákonným príjemcom a v spomínanej súvislosti úzko spolupracujú s partnerskými službami iných…

Tvrdenie ŠÚKL bez dôkazov, že Sputnik V v 40 krajinách spája iba názov a každý je iný – je to pokus o podpásové celosvetové odrovnanie nepohodlnej ruskej konkurencie? Čo píše o správe ŠÚKL najčítanejší americký denník The New York Times (NYT)?

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Tvrdenie ŠÚKL bez dôkazov, že Sputnik V v 40 krajinách spája iba názov a každý je iný – je to pokus o podpásové celosvetové odrovnanie nepohodlnej ruskej konkurencie? Očkovanie je predsa veľký biznis. Uzatvoriť obrovský a bohatý trh EU a USA so 780…

Podpredseda NR SR odštartoval sériu rozhovorov, chce zlepšiť slovensko-maďarské vzťahy

0 icon

Bratislava 18. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) odštartoval sériu rozhovorov, ktorými chce vrátiť umiernenosť a rozvahu do slovensko-maďarských vzťahov. Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, tieto vzťahy totiž nie sú len o priateľských kontaktoch politikov dvoch susedných štátov, ale…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Tiger a lev

0icon

Tiger a lev. Pýtal som sa priateľky, ktorá chovala tigra a leva, ktorého má radšej. Povedala, že spočiatku boli obe šelmičky veľmi milé, prítulné, priateľské a priadli ako mačičky. Tešila sa na každé stretnutie s nimi a mala pocit, že ju milujú. Zväčšila im výbehy, vybudovala im objekty na bývanie,…

Boris Mesár

V stredu večer USA, vo štvrtok Poľsko a v sobotu Česko! Vazalské štáty USA nasledujú Ameriku v mamutej spravodajskej hre proti Rusku s cieľom zastavenia dostavby Nord Stream 2 za každú cenu!. Takže Slovenky a Slováci ,ste pripravení na vojnu s Ruskom ,keď držíte huby ?

0icon

Naši dvaja americkí análni alpinisti Naď a Korčok  zrejme zaspali , ale v pondelok sa určite pridajú ! Babišovho vláda hodila Vrbětický kontraband s nelegálnymi dodávkami zbraní v roku 2014 do Sýrie cez Ukrajinu na údajných ruských agentov z kauzy Skripalovcov ! Praha vyhostí 18 ruských diplomatov a česká opozícia…

Ivan Lehotský st.

Pupuš ministrom všeličoho

0icon

Mladší žiaci ešte nevedia celkom presne, čo znamená slovo, či označenie, pupuš. Starší, povedzme od desiatich rokov, to už vedia presne a vedia, že sa vzťahuje aj na ministra, ktorý stojí na čele školskej hierarchie. Ale to nie je všetko, ten má pod palcom aj vedu a šport. Ak si…

Radovan Hrádek

Záverečná správa komisie na vyšetrenie úmrtia gen. Milana Lučanského a výhrady M. Kotlebu

0icon

Priatelia, ako som povedal, dávam do pozornosti záverečnú správu komisie, ktorú môžete nájsť tu: https://www.justice.gov.sk/Stranky/Informacie/Mimoriadna-udalost-v-UVV-a-UVTOS-Presov.aspx Zároveň prikladám výhrady člena komisie a poslanca NR SR v plnom znení. Názor si urobte sami. Pripomínam, že ani poslankyňa Saková a ani poslanec Saloň zatiaľ svoje stanovisko k záverečnej správe nedali. Pod čiarou sú…

Pavel Jacz

Pán premiér Heger, nehanbíte sa za ypsilonku?

0icon

To, že naši politici nevedia po slovensky a ich PR manažéri, ktorí majú byť v gramatike ako doma, sa ich hanbia upozorniť na chyby, alebo tieto upozornenia svojich mediálnych guru ignorujú, je ich problémom. Preto sa aj často blamujú. Spomeniem na úvod samé cudzie výrazy, anglikanizmy a čechizmy našich politikov…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Protestant v psom tele ukazuje ľuďom, čo ho najviac vytáča

0 icon

Ak je niečo rozkošnejšie ako samotný pes, je to pes, ktorý ti má čo povedať. Zoznámte sa - tento protestant každý deň nosí v ústach kartónové poslanie s nevinným výrazom. Zabávať sa treba stále. Niekto pozerá televízor, iný zasa číta knihy a niekto pridáva do ohňa svojej závislosti tým, že hľadá…

Tom a Jerry: Fakty o legendárnej rozprávke, ktoré si netušil

0 icon

Tom a Jerry sú súčasťou pamäťovej schránky nejedného z nás. Je tu ale zopár vecí, ktoré ti ešte aj ako dospelému vyrazia dych. Pamätáš si, ako si v detstve musel cez víkend a prázdniny vstávať skoro ráno, aby si si mohol pozrieť v telke svoje obľúbené rozprávky? Pre niekoho pokémoni,…

Karol IX. ako syn legendárnej Kataríny Medicejskej

0 icon

Karol IX. zastával post francúzskeho kráľa medzi rokmi 1560 až 1574. Narodil sa dňa 27.6.1550 ako Karol Maximilián, orleánsky vojvoda, syn Henricha II. a Kataríny Medicejskej. Pri vyslovení mena francúzskeho kráľa Karola IX. sa dnes každému pravdepodobne vybaví krvi preliatie v roku 1572, neslávne známe pod názvom bartolomejská noc. Prinášame ďalší článok…

Každodenné zlozvyky, ktoré zabíjajú tvoje vlasy

0 icon

Aj keď je tvoj šampón akokoľvek drahý, tvoje vlasy vyzerajú čoraz redšie. Možno by si sa mal bližšie pozrieť na svoju rutinu. Aj jednoduché veci ako použitie nesprávnej vlasovej gumičky alebo zabalenie vlasov do uteráka ich môže poškodiť a spôsobiť z dlhodobého hľadiska vážne škody.  1. Tvoje vlasy sa šúchajú o vlnu

Jazyk môže dramaticky zmeniť tvoju tvár. Ako?

0 icon

Dvojitá brada sa formuje v dôsledku genetiky, starnutia a priberania. Ako sa však ukazuje, je tu ešte jeden dôvod: nesprávne držanie jazyka. Dobrá správa je, že je možné sa tejto fyzickej vlastnosti zbaviť. Mladší ľudia s napnutou pokožkou si môžu vďaka tomu dramaticky vylepšiť kontúry tváre. Teraz je čas zistiť, ako ti môže jazyk pomôcť získať tú nádhernú čeľusť už navždy.…

Vo svete IT

Takto si môžete aktivovať aplikáciu Windows Photo Viewer z Windows 7 aj vo vašom Windows 10

0 icon

Operačný systém Windows 10 priniesol v porovnaní so svojim predchodcom, Windows 7, viacero vylepšení vrátane nových aplikácií. Jednou z nich je aplikácia Fotografie, ktorá sa stala predvolenou naprieč celým systémom. Aplikácia Windows Photo Viewer, ktorá bola prítomnou v predošlých verziách systému, bola z nejakého dôvodu v nových Windows 10 počítačoch odstránenou. A to…

Xiaomi, Realme i Apple: Čo bude predstavené budúci týždeň?

0 icon

Zdalo by sa, že predstavovanie smartfónov a elektronických noviniek sa už pomaly ustáluje, no opak je pravdou. Už tento týždeň sa môžeme tešiť na hneď niekoľko predstavovacích eventov, počas ktorých uvidíme novinky od amerického Apple, nové laptopy od Lenova, indické verzie Redmi K40 a mnohé ďalšie produkty. Pozrite sa na…

Ako si môžete nainštalovať GCAM 8.1 (port aplikácie Google kamera) do vášho Androidu?

0 icon

Google kamera je jednou z najobľúbenejších aplikácií určených na fotografovanie. Dôvodom je hlavne skvelá softwarová optimalizácia a množstvo dodatočných funkcionalít. Aplikácia ako taká je dokonca schopnou v mnohých prípadoch citeľne zvýšiť kvalitu snímok v porovnaní s fotografiami vytvorenými prostredníctvom vstavanej aplikácie. Bohužiaľ však, aplikácia ako taká, je viac menej dostupnou len pre…

Apple Music odkrýva, koľko platí za streamovanie hudby, keď počúvate pesničky

0 icon

Služby, ktoré streamujú hudbu patria medzi veľmi populárne a to naprieč celým svetom. Medzi tie najznámejšie patria Spotify, či Apple Music. Podľa publikovaných správ portálom WSJ, poplatok za prehratie jednej skladby je vo výške 1-centu.  Portál s týmito informáciami prišiel s odvolaním sa na list, ktorý mal byť distribuovaný umelcom…

Dron MJX Bugs 5W so špičkovou 4K kamerou a pokročilou stabilizáciou aktuálne kúpiš za šialene nízku cenu

0 icon

Chceš sa konečne ponoriť do sveta dronov a natáčania videí z vtáčej perspektívy, poprípade chceš presedlať zo začiatočníckeho dronu na „silnejší“ a výkonnejší kaliber so značne lepším video záznamom a fotografiami? Ak patríš do jednej z týchto skupiny ľudí, určite neprehliadni dnešnú akciu na skvelý dron MJX Bugs 5W so špičkovou 4K kamerou…

Armádny Magazín

Americké námorné sily budú monitorovať Rusko z Nórska

0 icon

Nórsko, 18.apríl 2021 (AM) – Nórsky minister obrany Frank Bakke-Jensen oznámil, že USA vybudujú v Nórsku infraštruktúru na monitorovanie Ruska. Podľa šéfa rezortu obrany obidve strany už podpísali zodpovedajúcu dohodu. Podľa podmienok zmluvy bude môcť Washington využívať tri letiská a námornú základňu, ako aj vybudovať hangár pre protiponorkové hliad

USA budú naďalej dodávať zbrane na Ukrajinu. Nevylučujú ani zvýšenie počtu amerických vojakov

0 icon

USA, 18.apríl 2021 (AM) –Hovorca amerického ministerstva obrany John Kirby počas brífingu 16. apríla oznámil, že USA budú naďalej dodávať Ukrajine zbrane. „Podpora bude pokračovať, aby sme naďalej pomáhali Ukrajine brániť sa,“ vyhlásil Kirby. Hovorca Pentagonu sa pritom vyhol odpovedi na otázku ohľadom dodávok nových zbraňových systémov na Ukrajinu. „D

Rusi robia poriadky v Čiernom mori, Pentagon zúri

0 icon

Rusko, 18. apríl 2021 (AM) – Podľa vyhlásenia odboru navigácie a oceánografie Ministerstva obrany Ruskej federácie sa v Čiernom mori zavádzajú obmedzenia, ktoré budú trvať od 24. apríla do 31. októbra.   Hovorca Pentagonu John Kirby na piatkovom pravidelnom tlačovom brífingu vyhlásil, že obmedzenie a znemožnenie plavby zahraničných vojenských a štátnych

Nový Francúzsky 140mm zabijak

0 icon

Francúzsko, 18.apríl 2021 (AM)Spoločnosť Nexter (KNDS Group), ktorá čerpá zo svojich skúseností v oblasti tankovej výzbroje, ilustrovaných samonabíjacím kanónom Leclerc, a z vynikajúcich výsledkov svojej dcérskej spoločnosti vyrábajúcej muníciu, predstavuje novú koncepciu hlavnej výzbroje pre bojové tanky, ktorá je určená n

To nie je vtip. České ministerstvo vnútra verí že agenti ktorí údajne otrávili Skripaľa odpálili aj muničné sklady

0 icon

Česko, 17. apríl 2021 (AM) – Oficiálna webová stránka českého ministerstva vnútra uvádza, že sklady v obci Vrbetice v roku 2014 vyhodili do vzduchu Alexander Petrov a Ruslan Boširov. Nie nie je to vtip. Česká republika obvinila "Skripaľských travičov " Alexandra Petrova a Ruslana Boširova z vý

Svetlo sveta

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

0 icon

Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

Najdôležitejší žalm Veľkej noci

0 icon

Autorstvo žalmov sa pripisuje kráľovi Dávidovi, ktorý približne 1000 rokov pred príchodom Krista zostavil ich podstatnú časť. Starý zákon nám hovorí, že kráľ Dávid miloval hrať na harfe a žalmy boli oslavnými piesňami radosti, ale aj žiaľu v utrpení. Skutočný význam žalmov sa vie pochopiť, ak sa ich modlíme z…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali