Joe Biden, Kamala Harris

NAŽIVO

V. Orbán: Maďari stoja pred ťažkou a dôležitou voľbou. Orbán tvrdí, že prichádzajú ťažké časy, lebo Brusel vzal ukrajinskú vojnu na seba a prešiel na vojnovú ekonomiku.

15:44

Nitrianska radnica už začala s prípravami celomestských slávností Nitra, milá Nitra. Ako informovala, konať sa budú od 3. do 5. júla.

15:43

Pri jarných športoch netreba zabúdať na rozcvičku. Pri bicyklovaní či korčuľovaní sú dôležité prilba a chrániče. Netreba podceňovať ani výber správnej obuvi, funkčného oblečenia a pravidelný pitný režim. Na sociálnej sieti to pripomenuli záchranári zo záchrannej zdravotnej služby ZaMED.
Varujú, že jedným z častých zranení pri športe je vyvrtnutie členka. „Ak sa vám náhodou prihodí, prvou pomocou je okamžite ukončiť športovú aktivitu. Následne môžete postihnuté miesto chladiť studeným obkladom, jemne stiahnuť elastickým obväzom a umiestniť ho do vyvýšenej polohy,“ ozrejmil ZaMED.
Záchranári zdôraznili, že netreba podceňovať úrazy hlavy či chrbtice. „Ich následky sa nemusia prejaviť bezprostredne po páde. Pri dezorientácii, bezvedomí, zvracaní či krvácaní z tržných rán je potrebné okamžite privolať záchrannú zdravotnú službu,“ ozrejmili.

15:42

Kanada a škandinávske krajiny oznámili prehĺbenie obrannej spolupráce. Všetkých šesť krajín, ktoré sú súčasťou NATO, uviedlo, že posilnia svoje väzby v oblastiach obrany, obchodu, nízkouhlíkovej energie, technológií a ťažby minerálov.

15:08

Po náletoch na ropné zariadenia ohrozuje obyvateľov toxický dážď. Stĺpy tmavého dymu bolo za uplynulé dva týždne vojny na Blízkom východe vidieť aj v iných častiach regiónu.

15:01

Irán varuje ostatné krajiny pred eskaláciou vojny s USA a Izraelom. Arákčí v rozhovore oznámil, že Teherán má „dostatok dôkazov“, podľa ktorých boli americké základne na Blízkom východe využité na útoky proti Iránu.

14:39

Zelenskyj spojil masívne ruské útoky na Ukrajinu s obchádzaním sankcií. Nemecko i ďalší podporovatelia Ukrajiny toto rozhodnutie USA kritizovali s tým, že tlak na Rusko musí byť v záujme ukončenia vojny na Ukrajine vyvíjaný aj naďalej.

14:39

Pápež opäť vyzval na mier na Blízkom východe. Lev XIV. vyhlásil, že situácia v Libanone je obzvlášť znepokojujúca.

14:38

Pri útoku nožom v Linzi zahynul Afganec, ďalší utrpel vážne zranenia. Incident sa podľa dostupných informácií začal hádkou, počas ktorej sa podozrivý začal správať agresívne voči vodičovi auta.

14:38

Trumpova administratíva nezavedie nové sankcie proti ruskému ropnému priemyslu.

Píše o tom Financial Times s odvolaním sa na zdroje. Podľa nich sa európski úradníci pokúšali presvedčiť USA, aby zvýšili tlak na Moskvu prostredníctvom nových sankcií, ale dostali odmietavú odpoveď.

Ako píše denník, Biely dom vyhlásil, že nezavedie nové obmedzenia voči Rusku.

13:20

Izrael neplánuje priame rokovania s Libanonom. Izraelský denník Haarec v sobotu s odvolaním sa na dva nemenované zdroje napísal, že zástupcovia Izraela a Libanonu by mali v najbližších dňoch viesť priame rokovania.

13:01

Irán poprel fámy o zdravotnom stave vodcu Modžtabu Chameneího. Modžtabá Chameneí bol za nového najvyššieho iránskeho duchovného vodcu vymenovaný 8. marca.

13:00

Maďari oslavujú výročie vypuknutia revolúcie 1848-49. Súčasťou osláv je dopoludnia tradičný provládny Pochod mieru organizovaný Verejnoprávnou nadáciou občianskeho zomknutia (CÖF–CÖKA).

12:59

Čína po odmlke zvýšila aktivitu vojenských lietadiel v okolí Taiwanu. Od 27. februára nehlásili žiadne čínske vojenské lietadlá, až do 7. marca, keď Taiwan zaznamenal dva stroje ďaleko juhozápadne od ostrova.

12:59

Kazachovia hlasujú v referende o ústave, Tokajeva môže udržať pri moci. Ak Kazachovia ústavné zmeny schvália, popri parlamente vznikne nový orgán – Ľudová rada.

12:58

Tlak na sprevádzkovanie ropovodu Družba je ako vydieranie. Ukrajina uvádza, že ropovod Družba zo sovietskej éry, ktorý prechádza cez jej územie a prepravuje ropu do Maďarska a na Slovensko, bol poškodený v dôsledku ruského útoku.

12:58

Irán obvinil Izrael, že zrejme útočí na štáty Perzského zálivu. Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí podľa tlačovej agentúry Fárs poprel, že by Teherán cielil na akékoľvek civilné alebo obytné oblasti v týchto krajinách

12:56

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zaznamenal v noci a v nedeľu ráno na území Slovenska veľké teplotné rozdiely. Na východe väčšinou mrzlo, na západe bolo výrazne teplejšie. SHMÚ o tom informoval na sociálnej sieti.
„Najnižšie teplota poklesla v Klenovej na severovýchode, a to na mínus 6,6 stupňa Celzia. Výrazne teplejšie bolo na západe krajiny, kde sme v priebehu noci mali aj zväčšenú oblačnosť a najmä fúkal juhovýchodný až východný vietor, ktorý síce v priebehu noci slabol, ale nie všade zoslabol úplne. Najvyššiu minimálnu teplotu sme zaznamenali v Kamanovej 9,4 stupňa Celzia,“ priblížil ústav.
V priebehu dňa by sa mali teplotné rozdiely zminimalizovať. Teplotné maximum by sa okolo poludnia malo pohybovať medzi 14 až 19 stupňov Celzia.

12:15

Zásah profesionálnych aj dobrovoľných hasičov pri požiari lesného porastu medzi obcami Vysoká nad Kysucou v okrese Čadca a Veľké Rovné v okrese Bytča, ktorý vypukol v sobotu (14. 3.), pokračuje aj počas nedele. Aktuálne na mieste prebieha dohášanie lokálnych ohnísk. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) o tom informoval na sociálnej sieti.
V sobotu vo večerných hodinách sa požiar podarilo lokalizovať a počas noci požiarisko monitorovali hasiči z hasičskej stanice v Bytči, ktorí dohliadali, aby sa požiar ďalej nerozšíril. „Zásah dnes pokračoval ranným monitoringom, ktorý nepotvrdil potrebu nasadenia modulu pozemného hasenia s vrtuľníkom,“ spresnili z HaZZ.

10:14

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Dolnom Kubíne odvolalo pátranie po Marekovi Osadskom z obce Dlhá nad Oravou v okrese Dolný Kubín. TASR o tom v nedeľu informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
Dodala, že dôvody pátrania pominuli. Menovaný bol nezvestný od 28. decembra 2025, keď v poobedňajších hodinách odišiel z miesta trvalého bydliska.

10:12

V štruktúrach polície vznikne nová samostatná centrála pre trestné činy spadajúce do kompetencie Európskej prokuratúry (EPPO). Dôvodom je úzka špecializácia policajtov. Úrad boja proti organizovanej kriminalite (ÚBOK) čakajú aj ďalšie organizačné zmeny. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.

10:10

Ukrajina nechce stratiť podporu USA kvôli vojne s Iránom. Ruské sily medzitým v noci na nedeľu zaútočili na Ukrajinu 97 bezpilotnými lietadlami, z ktorých približne 70 bolo označených bezpilotné lietadlá typu Šáhid, uviedli ukrajinské médiá.

10:01

V potravinárstve SR vlani počet zamestnancov stúpol o 3,9 % na 34.205. Zvýšenie priemerného počtu zamestnancov sa v sledovanom období evidovalo aj vo výrobe trvanlivých pekárskych výrobkov (o 7,3 %).

10:01

Tri členky iránskeho futbalového tímu opustili Austráliu. Iránske reprezentantky pricestovali do Austrálie vo februári na ženský Ázijský pohár ešte predtým, než v regióne vypukol vojenský konflikt.

10:00

Čína prestane vyvážať palivo do Ázie a Austrálie.

Austrália je takmer úplne závislá od dovozu leteckého paliva: Čína má podiel 32 %. Pri cene 200 dolárov za barel letecké spoločnosti skrachujú, ale budú musieť naďalej hradiť prevádzkové náklady na lietadlá a pilotov.

Prezident Thajskej rybárskej asociácie uviedol, že v priebehu niekoľkých týždňov môže polovica thajskej rybárskej flotily (9000 lodí) zostať v prístave kvôli nedostatku nafty a rastu jej ceny.

09:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Americké volby – aktualizace

Uplynul další týden a jsem tu opět s aktualizací o vývoji volebního zápasu v USA. Čísla jsou nadále velmi těsná ve prospěch Kamaly Harrisové. Zdá se, že kdyby se volby konaly dnes, získala by celkově více hlasů, ale nejtěsnějším rozdílem by uspěla také v rozhodujících státech (272: 265 volitelů). Nicméně trend v její prospěch se zastavil a oproti minulému týdnu došlo dokonce k nepatrnému posunu ve prospěch Donalda Trumpa. Z posledních pěti výzkumů dávají dva převahu Trumpovi, dva Harrisové a jeden ukazuje na úplně nerozhodný výsledek. Tuto poznámku píši těsně před prvním diskuzním duelem, ke kterému vyjde spousta komentářů, ale je nepravděpodobné, že by výrazně změnil volební preference

Joe Biden, Kamala Harris
Na snímke americký prezident Joe Biden a demokratická kandidátka na prezidentku Kamala Harrisová sa zúčastňujú na slávnostnom kladení vencov pri príležitosti výročia teroristických útokov z 11. septembra 2001 v Pentagóne vo Washingtone
❚❚
.

Mezi výzkumníky mezitím běží velmi zajímavá debata o prognostických modelech. Stanoviska jsou různá, nicméně často se mluví o nejistotě. Situace se podobá roku 2016 v tom smyslu, že mohou existovat skutečnosti či voličské skupiny, které nejsou dostatečně brány v úvahu, takže nás v den voleb může čekat překvapení. To je rozdíl proti nudnému roku 2020, kdy už od léta bylo vidět, že Trumpova kampaň má problémy, žádné pochybnosti se neobjevily a den voleb to skutečně potvrdil.

Roku 2016 se současné klání podobá i v tom, že existuje gigantický rozdíl mezi finančními možnostmi obou kandidátů. V nerozhodnutém státě Michigan zatím utratili příznivci Harrisové 109 milionů dolarů proti 19 milionům příznivců Donalda Trumpa. V dalším nerozhodnutém státě Georgie je to 58 milionů proti 29 milionům. A tak dále. Průměrný americký volič vidí násobně více propagandy Harrisové než propagandy Donalda Trumpa. Kromě toho mají Demokraté připraveny tisíce placených „dobrovolníků“, kteří budou během voleb obcházet voliče Harrisové a připomínat jim, aby opravdu nezůstali doma. Republikáni něco takového nemají.

Kdyby šlo o souboj argumentů, nemusel by ten rozdíl vadit. Silný argument zůstane silným argumentem, i když je méně krát zopakován. Jenže v souboji výkřiků, vtipů a urážek hraje reklamní plocha naprosto zásadní úlohu. Není divu, že výzkumy ukazují, že oba kandidáti jsou pokládáni za nesympatické, ale Trump je na tom podstatně hůř. A posunout kampaň k diskuzi o konkrétních záležitostech typu ekonomiky a bezpečnosti (kde má Trump výraznou převahu) se nedaří – Trump si nedokáže odpustit, aby Harrisové nevracel urážky a posměšky a dav jeho skalních příznivců jásá.  Jenže jásotem tvrdého jádra se volby nevyhrávají.

.

Závěr tedy je ten, že Trump vede mizernou kampaň, ale Harrisová je tak slabá kandidátka, že i ta mizerná kampaň může stačit.

Mezi podporovatele Harrisové se mezitím zařadili i bývalý prezident Georg Bush mladší a jeho viceprezident Dick Cheney.

Petr Hampl

Článok pôvodne vyšiel na portáli Petrhampl.

 

.

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Idite na ch*j – počuli Macronovi poradcovia potom čo pricestovali do Moskvy

Macronovi poradcovia pricestovali do Moskvy na rokovania o Ukrajine, ale Putinov poradca Ušakov ich poslal do čerta, píše denník Financial…

15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Médiá: medzi Vancom a Rubiom došlo k rozkolu

Vojna v Iráne rozdelila administratívu amerického prezidenta Donalda Trumpa na stúpencov viceprezidenta J. D. Vanca a ministra zahraničných vecí Marca…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pred 35 rokmi založili Burzu cenných papierov v Bratislave

Burza cenných papierov v Bratislave si pripomína 35. výročie svojho založenia. Ako v tejto súvislosti informovala Viera Dvořáková z odboru…

15. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podvodníci sa v telefonátoch vydávajú za pracovníkov hygieny, upozornila zdravotnícka autorita

Podvodníci sa v telefonátoch vydávajú za pracovníkov regionálnych pobočiek Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR…

15. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sľúbil obnovenie sankcií voči ruskej rope po skončení „krízy“

Sankcie proti ruskej rope opätovne vstúpia do platnosti po skončení „krízy“ na Blízkom východe, povedal americký prezident Donald Trump v…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

.
.

Idite na ch*j – počuli Macronovi poradcovia potom čo pricestovali do Moskvy

Macronovi poradcovia pricestovali do Moskvy na rokovania o Ukrajine, ale Putinov poradca Ušakov ich poslal do čerta, píše denník Financial…

15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Médiá: medzi Vancom a Rubiom došlo k rozkolu

Vojna v Iráne rozdelila administratívu amerického prezidenta Donalda Trumpa na stúpencov viceprezidenta J. D. Vanca a ministra zahraničných vecí Marca…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda podľa ministra sleduje ceny palív a zasadať bude v päťdňových intervaloch

Vláda v súčasnosti monitoruje ceny palív a v tejto súvislosti bude zasadať v päťdňových intervaloch. V diskusnej relácii Na telo…

15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpovo „Volanie o pomoc“ pobavilo Teherán

Výzva amerického prezidenta Donalda Trumpa adresovaná krajinám, ktoré dovážajú ropu cez Hormuzský prieliv, aby zabezpečili bezpečnosť tejto trasy, vyvolala ironickú…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Premiér bude rozmýšľať nad rekonštrukciou vlády

Koaličná SNS bude odteraz dôslednejšie kontrolovať vládne návrhy zákonov. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to avizoval predseda…

15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj chce poslať poslancov na front

Zelenskyj pohrozil, že pošle poslancov na front, ak nebudú hlasovať tak, ako majú. Týmto pravdepodobne reagoval na chronický nedostatok hlasov…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Ajatoláhova hliadka” v britských uliciach: Polícia bezmocná, domáci nechápali

Internet obletelo video, ktoré má nábeh na virál: dvojica mužov na koňoch svojvoľne „dohliadala” na pro-iránsku demonštráciu v Manchesteri

15. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci sa opäť zosmiešnili. Kaliňák ich odrovnal

Progresívcov treba len nechať hovoriť a porazia sa vlastnou hlúposťou, konštatuje v najnovšom videu europoslanec Erik Kaliňák . Vo videu…

15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zničte plynovod Nordstream, vypnite Slovensku a Maďarsku plyn – premiér hodnotí uplynulý týždeň

Zničte plynovod Nordstream, vypnite Slovensku a Maďarsku ako členom EÚ ropu a plyn, vyhrážajte sa premiérovi členského štátu EÚ, prevážajte…

15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Aktualizované 15. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Jar volá: Tu nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o vašej záhrade

Perfektný sprievodca pre každého záhradkára bez ohľadu na jeho skúsenosti a rozpočet. Knihu nájdete TU

15. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Taraba je pripravený podať si v pondelok prihlášku do SNS

Minister životného prostredia Tomáš Taraba je pripravený podať si v pondelok (16. 3.) prihlášku do Slovenskej národnej strany

15. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump: „Posledný človek, od ktorého potrebujeme pomoc, je Zelenskyj“

„Posledný človek, od ktorého potrebujeme pomoc, je Zelenskyj.“ Trump odmietol spoluprácu Ukrajiny vo vojne s Iránom

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šimečkov posledný výstrelok poriadne zaskočil generála

List Michala Šimečku Putinovi nie je ničím iným, než trápnou paródiou na skutočnú politiku. Koniec koncov tak ako to robí…

15. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heredoš pre HS: Vallo stál Bratislavu za 8 rokov viac ako milión eur. Má jeden z najvyšších platov spomedzi hlavných miest EÚ

Miroslav Heredoš, občiansky aktivista a rodák z hlavného mesta, oznámil kandidatúru na post primátora Bratislavy. V rozhovore pre Hlavné správy…

15. 03. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova administratíva „stratila kontrolu“ nad vojnou s Iránom a podcenila schopnosť Teheránu

Demokratický senátor Chris Murphy vyhlásil, že Trumpova administratíva „stratila kontrolu“ nad vojnou s Iránom a podcenila schopnosť Teheránu reagovať

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán hrozí zabitím Netanjahua, najnovšie útoky zasiahli Irak, Kuvajt aj Izrael

Napätie vo vojne na Blízkom východe sa ďalej stupňuje. Iránske Revolučné gardy v nedeľu vyhlásili, že „budú prenasledovať a zabijú“…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania

Maďarsko čaká významná politická konfrontácia. Premiér Viktor Orbán a líder opozície Péter Magyar plánujú v nedeľu veľké zhromaždenia v Budapešti.…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo znamenajú Trumpove výzvy Zelenskému, aby „uzavrel dohodu“?

Trump opäť vyzval Zelenského, aby uzavrel dohodu s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine. Podľa slov amerického prezidenta je Putin pripravený…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Michalovce potrebujú ešte jeden triumf na play-off, Zvolen zdramatizoval sériu

Hokejisti HK Dukla Michalovce sú po treťom zápase predkola play-off slovenskej extraligy 2025/2026 krok od postupu do štvrťfinále. V sobotňajšom…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

Tuckera Carlsona chce Trump strčiť do väzenia

Známý americký konzervatívny novinár Tucker Carlson zverejnil video vyhlásenie, v ktorom uviedol, že Ústredná spravodajská služba a Ministerstvo spravodlivosti USA…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zvoláva na pomoc spojencov, aby poslali jedno dve lietadlá, zhodili mínu či vystrelili raketu...

USA, 15. marca 2026 - Trump zverejnil príspevok, v ktorom vyhlásil, že USA zničili 100 % vojenského potenciálu Iránu, a…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO: Húsíovia hrozia uzavretím Mandebského prielivu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Politika „del garrotte“ je po stáročiach opäť na scéne …

Pre neznalých pomerov o čo vlastne ide. Poprava škrtidlom garrotte bol jedným z najkrutejším a najnehumánnejším spôsobom popravy, využívaným najmä…

15. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Neuveriteľné momenty, pri ktorých si rozum vzal dovolenku

Rozum niekedy jednoducho nevie, čo sa deje okolo nás - a tieto fotky to dokonale dokazujú. Každodenný život prináša neuveriteľné,…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

Berlínske centrum pre mládež čelí ohavnému obvineniu: Mesiace tajilo znásilnenie

Berlínska prokuratúra vyšetruje obvinenia zo znásilnenia v centre pre mládež v berlínskej štvrti Neukölln. Sociálni pracovníci nenahlásili znásilnenie 16- ročného…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikto nečakal. Rus Medvedev poslal domov svetovú jednotku Alcaraza a je vo finále v Indian Wells

Danil Medvedev porazil svetovú jednotku Carlosa Alcaraza zo Španielska v semifinále turnaja Masters v Indian Wells Medvedevovi, nasadenému z 11…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

Aké logo, taká televízia

STVR ešte na konci januára predstavila nové logo STVR. Táto informácia bola médiami aj politikmi kompletne odignorovaná. Aj mne táto…

15. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína a Rusko dokážu poraziť Západ s pomocou Iránu

Rusko, 15. marca 2026 - Rusko sa jednoznačne stalo kľúčovým hráčom v konflikte medzi USA, Izraelom a Iránom. Jeho úloha…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V. Orbán: Maďari stoja pred ťažkou a dôležitou voľbou. Orbán tvrdí, že prichádzajú ťažké časy, lebo Brusel vzal ukrajinskú vojnu na seba a prešiel na vojnovú ekonomiku.

15:44

Nitrianska radnica už začala s prípravami celomestských slávností Nitra, milá Nitra. Ako informovala, konať sa budú od 3. do 5. júla.

15:43

Pri jarných športoch netreba zabúdať na rozcvičku. Pri bicyklovaní či korčuľovaní sú dôležité prilba a chrániče. Netreba podceňovať ani výber správnej obuvi, funkčného oblečenia a pravidelný pitný režim. Na sociálnej sieti to pripomenuli záchranári zo záchrannej zdravotnej služby ZaMED.
Varujú, že jedným z častých zranení pri športe je vyvrtnutie členka. „Ak sa vám náhodou prihodí, prvou pomocou je okamžite ukončiť športovú aktivitu. Následne môžete postihnuté miesto chladiť studeným obkladom, jemne stiahnuť elastickým obväzom a umiestniť ho do vyvýšenej polohy,“ ozrejmil ZaMED.
Záchranári zdôraznili, že netreba podceňovať úrazy hlavy či chrbtice. „Ich následky sa nemusia prejaviť bezprostredne po páde. Pri dezorientácii, bezvedomí, zvracaní či krvácaní z tržných rán je potrebné okamžite privolať záchrannú zdravotnú službu,“ ozrejmili.

15:42

Kanada a škandinávske krajiny oznámili prehĺbenie obrannej spolupráce. Všetkých šesť krajín, ktoré sú súčasťou NATO, uviedlo, že posilnia svoje väzby v oblastiach obrany, obchodu, nízkouhlíkovej energie, technológií a ťažby minerálov.

15:08

Po náletoch na ropné zariadenia ohrozuje obyvateľov toxický dážď. Stĺpy tmavého dymu bolo za uplynulé dva týždne vojny na Blízkom východe vidieť aj v iných častiach regiónu.

15:01

.

Taliansky vicepremiér sa zastal Trumpa v otázke obmedzenia sankcií na ruskú ropu

Taliansky vicepremiér vyzval EÚ, aby zmiernila ropné sankcie voči Rusku, píše Financial Times

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Alexandra Rexová vybojovala tretí bronz: "Na štarte bola chvíľka skepticizmu, ale..."

Slovenská paralympionička Alexandra Rexová v sobotu získala už svoj tretí cenný kov na prebiehajúcich Zimných paralympijských hrách v Miláne a…

15. 03. 2026 | 0 komentárov

Belgický premiér vyzval EÚ, aby začala rokovania s Ruskom o ukončení vojny na Ukrajine

Bart De Wever v rozhovore pre belgický denník L’Echo uviedol, že Európska únia by mala získať mandát od členských štátov…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že v súčasnosti nie sú podmienky na uzavretie dohody s Iránom „dostatočne dobré“

„Irán chce uzavrieť dohodu, ale ja ju uzavrieť nechcem, pretože podmienky zatiaľ nie sú dostatočne dobré,“ vyhlásil Trump a dodal,…

15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Slovenský priemysel stráca dych, analytik varuje pred „smrteľným kokteilom“ nákladov

Slovenský priemysel, ktorý bol dlhé roky hlavným motorom hospodárskeho rastu krajiny, v posledných rokoch výrazne oslabuje. Kombinácia vysokých cien energií,…

15. 03. 2026 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 03. 2026 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov