NAŽIVO

Nemecký kancelár Friedrich Merz skonštatoval, že vojna, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, nesmie viesť k rozpadu iránskeho štátu. 

16:32

V piatok popoludní začal Izrael už 15. vlnu útokov na Irán. Za cieľ si stanovili infraštruktúru spojenú s iránskym vedením v Teheráne a v Isfaháne.

16:06

Kyjev neodporúča svojim občanom cestovať do Maďarska. Táto výzva ma súvisieť s únosom siedmich občanov Ukrajiny a krádežou majetku zo štátnej banky.

15:46

Donald Trump vyhlásil, že k dohode s Iránom nedôjde. Môže sa tak stať iba vtedy, ak dôjde k jeho „bezpodmienečnej kapitulácii“.

15:42

Líder maďarskej opozičnej strany „Tisza“ Péter Magyar stupňuje kritiku Zelenského.

Dnes vyzval EÚ, aby prerušila vzťahy s Ukrajinou, pokiaľ sa Zelenský neospravedlní Orbánovi za včerajšie vyhrážky.

15:19

Držitelia gruzínskych diplomatických, služobných a úradných pasov budú musieť mať pri vstupe do schengenského priestoru na úradné účely víza. Bezvízový vstup im EÚ ukončila z dôvodu úpadku demokracie a tvrdého zásahu proti opozícii v krajine.

14:44

Island požaduje referendum o obnovení prístupových rokovaní s Európskou úniou. Podľa vyhlásenia ministerky zahraničných vecí Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir by sa malo uskutočniť 29. augusta 2026.

14:41

Aj v Poľsku dnes pristáli prvé dve lietadlá z Blízkeho východu. Bezpečne evokovali 109 ľudí.

13:38

Ministerstvo obrany v Moskve vyhlásilo, že došlo k významnému kroku. Spolu s Ukrajinou si vymenili po 300 vojnových zajatcov.

13:36

Agentúra AFP upozornila na vyhlásenie Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov. Ten vyhlásil situáciu na Blízkom východe za vážnu humanitárnu krízu.

13:32

Slovenské verejné financie sa v strednodobom aj dlhodobom horizonte nachádzajú v pásme vysokého rizika. A to napriek tomu, že viaceré ukazovatele sa pre SR medziročne mierne zlepšili.

Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia udržateľnosti dlhu v členských krajinách Európskej únie (EÚ) z dielne Európskej komisie (EK), na ktoré v piatok upozornila Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ).

12:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Američania sú presvedčení že dokážu naraz poraziť Čínu a Rusko

Portrál rusvesnan publikoval článok ruského analytika Alexandra Cyganova, v ktorom ruský autor reaguje na článok amerického analytika Roberta Farleya na National Interest. Americký autor totiž  dospel k názoru, že USA dokážu súbežne poraziť Rusko a Čínu v jednej vojne. Záujemcovia o presné znenie článku v National Interest sa môžu pozrieť

❚❚
.

No v článku Roberta Farleya sa objavili nové tendencie. Teraz nie je dôležité, či ide o “uhorkovú sezónu, alebo náhle pomätenie zmyslov”. Faktom zostáva že namiesto obyčajného materiálu o tom ako ruský T-14 Armata “nakryje Abrams ako býk kravu”, dospel americký autor k názoru, že USA dokážu naraz vo vojne poraziť aj Čínu a aj Rusko.

Robert Farley začína obligátnym konštatovaním, že príčiny prípadnej vojny nebudú úplne jasné, vojna sa však stane skutočnosťou. V článku sa venoval doktríne, že “mierotvorné USA” musia byť schopné viesť dve regionálne vojny v tom istom čase na rôznych miestach planéty.

.

Americkí experti sú teda presvedčení, že USA sú veľmocou a dokážu viesť naraz dve vojny proti regionálnym veľmociam Rusku a Číne. Samozrejme podľa amerických expertov pôjde o tradičnú a konvenčnú vojnu.

Ako však chcú zabezpečiť, aby na ich územia nedopadli ruské a čínske atómové rakety nie je presne známe. Jedna ruská raketa Sarmat stačí na to, aby zlikvidovala kľúčový ekonomický priestor USA – napríklad Kaliforniu. Tri Sarmaty s 10 bojovoými hlavicami, letiace nadzvukovou rýchlosťou vrátia USA do doby kovbojov a indiánov. Všetky ich priemyselné oblasti, ktoré sa mimochodom nachádzajú podľa slov Donalda Trumpa v hlbokej recesii, by išli “okamžite pod nôž”.

Podľa Roberta Farleya konflikt vyprovokujú Rusi alebo Číňania. Nebude to samozrejme znamenať, že by sa Rusi vylodili na Aljaške a Číňania požadovali, aby im USA odovzdali Kaliforniu, dôvody vojny budú prozaickejšie – udalosti v Pobaltí a v Juhočínskom mori. Pobaltie a Juhočínske more evidentne ležia v oblasti záujmov USA, pretože záujmy USA sa týkajú predsa každého miesta na Zemi a Američania majú právo chrániť svoje záujmy.

V Juhočínskom mori sa bude presnejšie konflikt týkať Spratleyových ostrovov, celý šelf totiž leží na obrovských náleziskách ropy a cez Juhočínske more vedie jedna z dôležitých obchodných tepien svetového významu. Dostačujúce dôvody, aby sa Číňania podľa amerických politikov stiahli a oblasť odovzdali pánom z USA.

Obdobne je to aj s Pobaltím. Nikto ešte nedokázal podať logický dôvod, prečo by malo Rusko obsadzovať tri malé a nedôležité štáty s rozvráteným hospodárstvom, množstvom gastarbaiterov za hranicami a rusofóbnymi vládami, podporujúcimi otvorene pobaltských nacistov. Robert Farley je však presvedčený, že Rusko má o Pobaltie záujem a tak bude Pobaltie druhou oblasťou, kde sa rozhorí vojna USA proti Rusku a Číne.

.

Číňanom sa teda v konflikte bude venovať Tichooceánska flotila USA a Rusku Američania spoločne s NATO. Rusko uviazne v bojoch vo východnej Európe a americká flotila rozbije početne slabšiu čínsku flotilu. Po porážke Číny sa Rusko vzdá. Vymaľované, vojna sa skončí víťazstvom Američanom a pokračovaním americkej mierotvornej politiky aj v 21. storočí.

Prečo však Robert Farley v hypotetickom konflikte absolútne neberie do úvahy možnosť koordinácie a spoločný postup Ruska a Číny voči americkej hrozbe, nie je celkom jasné. V uvedenom článku je jednoznačne napísané, že Američania v dvoch krokoch zlikvidujú obe armády, pretože USA majú “najsilnejšiu armádu na svete”.

Pravda je však úplne iná. Ak by takýto konflikt vypukol, ani Rusko a ani Čína nestrpia americké údery na svoje vojská. Je možné ešte ovládnuť sa v prípade ojedinelého úderu, ako sa stalo napríklad v Sýrii, kedy Rusko nereagovalo priamo na zostrelenie SU-24 Olega Peškova, no aj tam asymetrická odpoveď Ruska dostala Turecko na kolená a Erdogan veľmi rýchlo pochopil, aká dlhá je jeho reťaz. V prípade otvoreného útoku na ruské vojská, úder ktorí utŕžia Američania bude strašný. U Číňanov, ktorí sledujú vlastné geopolitické ciele, to bude rovnaké.

V prípade  útoku USA na jednu z krajín – či Rusko, alebo Čínu sa okamžite druhá krajina stane tylom a spojencom, všetky rusko-čínske vzťahy a kontakty tomu nasvedčujú. Takže ruský medveď a čínsky drak vytrhajú všetko perie z amerického orla.

Na snímke vľavo ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching Foto: Alexei Druzhinin

Čo sa týka NATO a nasadení na “Východnom fronte” v Európe, NATO nie je schopné viesť plnohodnotný konflikt s Ruskom. Všetky kontingenty NATO  sú napriek snahám ústredia značne rôznorodé, bojovú hodnotu majú Nemci, Poliaci, Maďari, Briti, Francúzi a Turci, pričom NATO ráta že v prípadnom konflikte využije aj ukrajinskú armádu. Zvyšok NATO sú exotickí skauti, ktorí sú schopní vyslať miniatúrne kontingenty bez väčšieho významu.

.

Nemci majú stále vo svojích génoch porážku, ktorú utrpeli v rokoch 1941-1945. Napriek pokusom Západu tvrdiť, že porážku nacistického Nemecka zapríčinili anglo-americké vojská, všetci vedia, že nemecká armáda vykrvácala v bojoch proti ZSSR. (Počas poslednej ofenzívy Nemecka v Ardenách na prelome 1944/1945 Briti a Američania úpenlivo požadovali ruský útok na východe, ktorý by zastavil nemecké aktivity v Ardenách).

Poliaci majú väčšie ambície ako skutočnú bojovú silu a na to ako obyčajne doplatia. Maďari sa nikdy netvárili, že by chceli do konfliktu proti Rusku vstupovať, Turci uviazli v Sýrii a veľmi sa obávajú Kurdov, takže žiadne turecké jednotky mašírovať na Rusko nebudú. Ukrajinci napriek veľkohubým vyhláseniam nedokážu poraziť doneckú a luhanskú domobranu, ktorá chráni svoje domovy a nemá žiadne letectvo, rakety a moderné zbrane, ako chcú teda poraziť Rusko je otázne. No a úroveň francúzskej a britskej armády v posledných 25 rokoch výrazne poklesla, to už nie sú vojaci z konca Studenej vojny, ktorí boli naozaj na vysokej úrovni (SAS, parašutisti a Cudzinecká légia nestačia na víťazstvo proti Rusku).

Ruskú armádu možno rozdeliť na tri základné časti. Prvú skupinu tvoria vojaci základnej služby, ktorých úroveň sa zvyšuje bojovým výcvikom, približujúcim sa reálnym bojovým podmienkam, pričom inštruktori vo výcviku zohľadňujú všetky aspekty vedenia modernej vojny. Druhú skupinu tvoria profesionáli, ktorí podpísali kontrakt s ruskou armádou. Ide o vojakov s bohatými vojenskými skúsenosťami, ktorí bojovali na všetkých horúcich miestach Spoločenstva Nezávislých Štátov a v cudzine, napr. v Sýrii. Tretiu skupinu tvoria záložníci a členovia Národnej gardy, tí majú vo väčšine prípadov takisto priame bojové skúsenosti z jeľcinovského obdobia a prešli peklom čečenských vojen v čase, kedy bolo na tom Rusko veľmi zle a hrozilo dokonca jeho rozbitie.

Ruskí piloti na sýrskej základni Hmeimmim  získali cenné skúsenosti, v Sýrii si preverili zbraňové systémy i svoju techniku, bojový krst zažili aj príslušníci námorných síl, ktorí majú základňu v Tartuse. Ruské námorné sily sú slabšie ako americké, ruské ponorky však predstavujú pre USA obrovskú hrozbu. Kaliber môže vyletieť aj z malej lode a z ponorky, nie je problém inštalovať na raketu Kaliber bojovú jadrovú hlavicu. Takisto ruské atómové torpéda dokážu zničiť základňu v Norfolku či San Diegu, takže americká vojenská flotila stratí svoje základne.

Čo sa týka atómových zbraní tu už Rusko technicky predbehlo USA. Nové Sarmaty, letiace nadzvukovou rýchlosťou prevyšujú možnosti protiraketovej obrany USA.

Takže odkiaľ pramení americká istota, že dokážu naraz poraziť v konflikte Rusko a Čínu je minimálne otázne, najmä keď doteraz nedokázali zvíťaziť v Iraku, Somálsku, Afganistane, Sýrii či Lýbii. Američania dokázali tieto krajiny len rozbiť a ťažia z toho, že ich slabí súperi nemajú potenciál vyhnať ich zo svojích krajín. Ale aj k tomu po určitej dobe dôjde.

Alexander Cyganov

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Slovensko a Maďarsko žiadajú Brusel o zásah, Ukrajina podľa Blanára blokuje ropu politicky

Bratislava a Budapešť v liste adresovanom eurokomisárovi pre energetiku Danovi Jorgensenovi vyzývajú Brusel, aby bezodkladne zakročil. Podľa šéfa slovenskej diplomacie…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na začiatku hradného kopca v Krásnohorskom Podhradí vypukol požiar

Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari v katastri obce Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava. Starosta Štefan Kún pre TASR uviedol, že…

06. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši potvrdil, že už dostal podnet od Žilinku na zmenu trestných kódexov

Predseda Národnej rady SR Richard Raši už dostal podnet generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku na zmenu trestných kódexov. Hovorí, že…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Pri evakuácii Slovákov v Ománe bude pôsobiť pomocný tím

Pri evakuácii Slovákov v Ománe bude pôsobiť pomocný tím vyslaný z ministerstva zahraničných vecí a rezortu obrany. Na piatkovej tlačovej…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Štátny fond rozvoja bývania je stabilná a rastúca pomoc pre bývanie na Slovensku

Štátny fond rozvoja bývania pre neustály záujem médií a verejnosti poskytuje komplexný prehľad bilancie roka 2025. Výsledky za uplynulý rok…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump vyhlásil, že neplánuje pozemnú operáciu v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prešiel takmer deň od zverejnenia videa, v ktorom sa Zelenský vyhrážal Orbánovi. A médiá? Tie zaryto mlčia

Šéf Úradu vlády Juraj Gedra zverejnil kritické stanovisko ku včerajšiemu vyjadreniu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského na adresu Viktora Orbána, maďarského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka Trumpa s Carlsonom: Kritika Iránu vyvolala ostrú reakciu

Novinár Tucker Carlson, ktorý predtým podporoval Trumpa, kritizoval útok USA na Irán a nazval ho „absolútne odpornou zlomyseľnou vojnou“. Trump…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Syn generála Lučanského odovzdal pamätnú uniformu a dostal dar

Na policajnom prezídiu sa pripravuje umiestnenie busty generála Milana Lučanského, ktorý v decembri 2020 skonal za podivných okolností vo väzbe. Jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orbánom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliakovci sa pustili do Dankových rezortov

Poslancom za Stranu vidieka, vrátane ministra športu Rudolfa Huliaka, stiekla trpezlivosť s ich niekdajším partnerom, podpredsedom Národnej rady SR Andrejom…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“, vyhlásil Orbán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bátovská Fialková dosiahla obrovský úspech vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti

Biatlonistka Paulína Bátovská Fialková, ktorá len nedávno oznámila, že po sezóne skončí s kariérou, obsadila fantastické tretie miesto vo vytrvalostných…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Když válka stojí všechno…

Válka ještě netrvá ani týden a už v podstatě pohřbila poslední žalostné zbytky západní legitimity. Za pět dní stála válka…

06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Réway priblížil, prečo neodišiel do Ameriky, ako avizoval po škandále a vyhadzove v Liptovskom Mikuláši

Bývalý veľký talent slovenského hokeja Martin Réway, ktorý bol draftovaný Montrealom Canadiens, no v zámorskej profilige sa nepresadil, bol v…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Martin Pospíšil zaznamenal prvý gól v sezóne

V posledných dvoch zápasoch Calgary Flames bol slovenský reprezentačný útočník Martin Pospíšil len na tribúne, ale dnes v noci v…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecký kancelár Friedrich Merz skonštatoval, že vojna, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, nesmie viesť k rozpadu iránskeho štátu. 

16:32

V piatok popoludní začal Izrael už 15. vlnu útokov na Irán. Za cieľ si stanovili infraštruktúru spojenú s iránskym vedením v Teheráne a v Isfaháne.

16:06

Kyjev neodporúča svojim občanom cestovať do Maďarska. Táto výzva ma súvisieť s únosom siedmich občanov Ukrajiny a krádežou majetku zo štátnej banky.

15:46

.

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump zaútočil na Irán kvôli cudzej chybe – a to je úplná katastrofa

USA, 5. marca 2026 - V USA teraz zúri búrka - a na svetlo sveta vyšli nielen demokratickí búrkoví vtáci, ktorí úprimne…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto zostrelil americké F-15?

Irán, 5. marca 2026 - Nad Kuvajtom boli 2. marca zostrelené tri americké stíhačky F-15, čo bolo zdokumentované fotografiam

06. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Rozum v praxi: 15 fotografií, kde zdravý rozum úplne zlyhal

Rozum by mal byť základom každého rozhodnutia, no niekedy to tak vôbec nevyzerá. Rozum totiž u niektorých ľudí akoby na…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov