Putin

NAŽIVO

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

18:15

Litva si spomienkovými podujatiami pripomenula obete „Krvavej nedele“ vo Vilniuse spred 35 rokov.

18:14

Právny zástupca niektorých poškodených z požiaru baru vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana navrhuje, aby sa postupom miestnych úradov zaoberali aj orgány činné v trestnom konaní.

18:13

Posledné dni si kritika opozície našla terč v pláne na výstavbu nového jadrového reaktora. Europoslanec Erik Kaliňák sa k projektu vyjadril.

17:37

Srbská verejnoprávna rádiotelevízia informovala, že dodávky ropy do rafinérie NIS v Pančeve sa cez JANAF obnovili.

17:36

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

17:13

Nemecký Rheinmetall potvrdil, že začiatkom roka 2026 dodá Ukrajine prvé bojové vozidlá pechoty Lynx KF41.

17:11

Trumpova vláda označila tri odnože Moslimského bratstva v Libanone, Jordánsku a Egypte za teroristické organizácie a uvalila sankcie na ich členov.

17:03

Úrad OSN požiadal o rýchle a nezávislé prešetrenie minulotýždňového incidentu v Minneapolise, pri ktorom agent ICE zastrelil 37-ročnú ženu za volantom auta.

16:49

Londýnska polícia uviedla, že množstvo vrážd v meste v prepočte na počet obyvateľov klesol na najnižšiu úroveň od roku 1997, kedy sa začali viesť porovnávacie záznamy.

16:40

Poslanecký klub Občianskej koalície Donalda Tuska chce legislatívne obmedziť používanie sociálnych sietí pre deti a mladistvých do pätnástich rokov. Návrh zákona majú dokončiť do konca februára a predložiť ako poslaneckú iniciatíva.

16:33

Podľa Babiša je cieľom novej českej vlády dosiahnuť, aby Česko bolo bezpečnou a prosperujúcou krajinou, pričom českí občania budú pre vládu na prvom mieste.

16:32
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ak Putin odpáli jadrovú bombu na Ukrajine, Rusko môže vyhrať vojnu

Ak sa situácia medzi Ruskom, Ukrajinou a Západom bude naďalej vyhrocovať, Putin odpovie tým, pred čím opakovane varoval: použije jadrové zbrane, píše o tejto téme Dan Goure pre americký The National interest

Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin
❚❚
.

Po neúspechu v počiatočnej snahe o prevrat na Ukrajine a následnej kampani na obsadenie územia na východe a juhu tejto krajiny prišiel ruský prezident Vladimir Putin na spôsob, ako vyhrať tým, že bude vyzerať, že prehral. Jeho nedávne kroky, ktorými vyhlásil čiastočnú mobilizáciu a uskutočnil referendá na okupovaných územiach o ich pripojení k Rusku, sú predzvesťou použitia jadrových zbraní proti Ukrajine.

Ak budú ukrajinské jednotky vyzbrojené celým radom západných zbraní pokračovať v protiofenzíve, budú predstavovať hrozbu pre ruskú vlasť v podobe jej novozískaných území. Putin odpovie tým, čo opakovane varoval: použije jadrové zbrane. Bez ohľadu na to, či by takéto použitie bolo namierené proti cieľu na Ukrajine, alebo by išlo len o demonštračný výstrel, účinky by boli rovnaké. Takýto krok by nepochybne podkopal podporu Kyjeva zo strany Západu vzhľadom na to, že Spojené štáty a NATO prakticky s istotou neodpovedia. Mohlo by to tiež viesť k rozpadu aliancie NATO. V podstate by Putin mohol vyhrať tým, že prehrá.

Západní lídri a experti na obranu už dlho uvažovali o možnosti, že v prípade neúspechu svojej konvenčnej kampane proti Ukrajine sa Moskva uchýli k použitiu jadrových zbraní. Táto možnosť sa teraz stala prakticky istou. Putin sa zdvojnásobil v konvenčnej vojne, ktorú nemôže vyhrať, ak sa zachová súčasný pomer síl. Západ začína priemyselnú a vojenskú expanziu, ktorá ešte viac vychýli strategickú rovnováhu v neprospech Ruska. Rusko už muselo požiadať o pomoc najslabšieho zo spojencov – Irán a Severnú Kóreu. Čiastočná mobilizácia neposkytne ruskej armáde prostriedky na zvrátenie situácie na bojisku a doma ešte viac vyostrí odpor voči Putinovi.

.

Eskaláciou však Putin môže dosiahnuť víťazstvo v zahraničí aj doma.

Ruská jadrová doktrína výslovne uvádza, že ak konvenčná agresia proti Rusku ohrozí existenciu národa, ospravedlní to použitie jadrových zbraní. Definícia toho, ako ďaleko by musel konvenčný útok zájsť, aby prekročil túto hranicu, nebola nikdy jasná. Putin takúto existenčnú hrozbu formuloval vo svojom prejave, v ktorom oznámil čiastočnú mobilizáciu. Zopakoval svoje tvrdenie, že cieľom Západu pri podpore Ukrajiny je zničiť Rusko a ohroziť všetkých Rusov. Putin dal jasne najavo, že pre Moskvu je prípustné použiť jadrové zbrane na ochranu územnej celistvosti štátu, ktorá by teraz zahŕňala aj zabraté časti Ukrajiny:

Tým, ktorí sa takto vyjadrujú o Rusku, by som chcel pripomenúť, že aj naša krajina má rôzne typy zbraní a niektoré z nich sú modernejšie ako zbrane krajín NATO. V prípade ohrozenia územnej celistvosti našej krajiny a na obranu Ruska a našich ľudí určite využijeme všetky zbraňové systémy, ktoré máme k dispozícii. Toto nie je blufovanie.

Občania Ruska si môžu byť istí, že územnú celistvosť našej vlasti, našu nezávislosť a slobodu budeme brániť – opakujem – všetkými systémami, ktoré máme k dispozícii. Tí, ktorí proti nám používajú jadrové vydieranie, by mali vedieť, že vietor sa môže otočiť.

Čo urobí NATO a Západ, ak Rusko odpovie na úspešnú konvenčnú ofenzívu Ukrajiny jadrovou zbraňou? Je prakticky isté, že NATO by neodpovedalo rovnocenným jadrovým krokom. Každý, kto sa za posledných niekoľko desaťročí zúčastnil na vojnových hrách na vysokej úrovni v USA alebo NATO, tak ako ja, v ktorých druhá strana proti nám použila jadrové zbrane, si uvedomil, že je nesmierne ťažké prinútiť Washington – a už vôbec nie alianciu NATO – odpovedať rovnakým spôsobom, a to aj v prípade, že sa terčom takéhoto útoku stanú americké sily alebo jednotky NATO. Pokiaľ nejde o masívny útok, tímy zastupujúce vládu USA a krajiny NATO sa takmer vždy rozhodnú pre zintenzívnenie konvenčnej kampane alebo sa stiahnu.

.

Ak by Putin použil jadrovú zbraň proti Ukrajine, možnosti Západu by boli ešte obmedzenejšie. Ukrajina nie je členom NATO a nie je chránená jadrovým dáždnikom aliancie. Odpoveď západných lídrov použitím jadrovej zbrane by bola nepochopiteľná. Ako sa vyjadril jeden skúsený bývalý americký vládny úradník a vyjednávač v oblasti kontroly jadrových zbraní v súvislosti s tým, ako by Washington reagoval na ruský jadrový výbuch: “Neverím, že by Spojené štáty podnikli eskalačný krok. Určite by neodpovedali jadrovými zbraňami.” Môžete sa staviť, že Putin to vie.

Západní lídri, predovšetkým americký prezident Joe Biden, sľúbili, že na použitie jadrových zbraní Ruskom zareagujú zdvojnásobením podpory Ukrajine, poskytnutím väčšieho množstva lepších konvenčných zbraní, rozšírením hospodárskych sankcií voči Rusku a snahou získať svetové spoločenstvo, aby sa Rusko stalo štátom vyvrheľom. To bolo Bidenovo varovanie v jeho nedávnom prejave na Valnom zhromaždení OSN. Západ by sa v podstate snažil pokračovať presne v tej stratégii, ktorá viedla k tomu, že Putin v prvom rade použil jadrové zbrane. To je definícia šialenstva: robiť znova to isté a očakávať iný výsledok.

Poskytnutie ďalšieho západného vojenského vybavenia Ukrajine vrátane ďalších odpaľovacích zariadení HIMARS, rakiet dlhého doletu, moderných bezpilotných lietadiel, ťažkých obrnených vozidiel a dokonca aj stíhačiek F-16 zabezpečí, že Ukrajina dokáže zadržať ruskú armádu. Vojnu to však neukončí.

Putin je presvedčený, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná na prekonanie existenčnej hrozby, ktorú pre Rusko predstavuje rozširovanie NATO a jeho snaha vytvoriť na Ukrajine klientsky štát. V tejto súvislosti je použitie jadrových zbraní oprávnené. Rovnako tak aj riziko eskalácie zo strany Západu. Ako Putin vyhlásil v rozhovore v roku 2018, prvé použitie jadrových zbraní by malo zmysel, aj keby spôsobilo globálnu katastrofu. Koniec koncov, povedal: “Načo nám je taký svet, keď v ňom nie je Rusko?”. Vodca, ktorý je ochotný ísť za hranu, aby bránil vlasť, si v Rusku získa hlboký rešpekt, alebo lepšie povedané, strach. To by malo Putinovi stačiť.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

18:15

.

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovského s tromi bodmi menovali za druhú hviezdu duelu s Vancouverom

Hokejistom Montrealu Canadiens sa v domácej hale Bell Centre darí, čo potvrdili aj dnes v noci, keď v nej privítali…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Odtiaľ budeme hroziť Trumpovi. Francúzi a Angličania pristávajú v Grónsku

Brusel, 13. januára 2026 - Bloomberg priniesol svojim čitateľom ohromujúcu správu: Francúzsko a Veľká Británia pripravujú výsadok svojich pozemných síl…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Letisko Bratislava už je v prevádzke, lety však môžu počas dňa meškať

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave je už aktuálne v prevádzke. Lety budú vybavované podľa letových poriadkov. Počas dňa však…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európe ponúkajú na výber medzi Ukrajinou a Grónskom

Brusel, 12. januára 2026 - Americká armáda začala pracovať na pláne invázie do Grónska. Ako informuje denník The Daily Mail,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Poľský prezident blokuje implementáciu digitálneho zákona Európskej únie z dôvodu obáv o slobodu prejavu

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval vládny návrh zákona, ktorý by v Poľsku implementoval Zákon Európskej únie o digitálnych službách .…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov