Zhrnutie pandemického týždňa: Vývoj pandémie na Slovensku priamo ukazuje na možne zločiny farmalobistov. Podpíše sa Zuzana Čaputová pod rizikové očkovanie detí?

Bratislava 27. júna 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Bein/dpa)

 

1. Vláda v minulosti zakázala liečbu Covid-19 nariadením. 2. Vláda a prezidentka namiesto apelovania na správnosť riešení protipandemických opatrení zneužívajú témy na odpútavanie pozornosti od zásadných problémov. 3. Majorita odbornej verejnosti sa argumentačne nezapája do diskusie. Existuje široká korupcia lekárov farmafirmami? 4. Prirodzené premorenie obyvateľstva sa ukazuje v riadení pandémie ako zásadné. Vláda tú informáciu zatajuje. 5. Kto je zodpovedný za riadenie pandémie? A kto zaplatí škody?

očkovanie
Ilustračné foto

Informácie z posledného prieskumu agentúry Focus: Po poslednej rekonštrukcii vlády je jej “najdôveryhodnejším” členom nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO). Nedôveru mu vyjadrilo “len” 63,5 % ľudí. Najnedôveryhodnejším je minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Nedôveruje mu 87,4 % ľudí. Na druhej priečke je minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorému nedôveruje 64,4 % ľudí. Jeho spolustraníkovi, šéfovi rezortu školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS) nedôveruje až 67,1 % opýtaných.

Rovnako pri otázke dôvery sú dnešní politici skutoční “priekopníci“: Napr. Veronike Remišovej (Za ľudí) verí iba 24,1 % alebo ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO) len 28,8 %. Ak to priamo, v súvislosti s očkovaním dodnes nikto nepovedal, tak my, v HS to hovoríme nahlas: “Vysoká miera nedôvery v súčasný politický manažment je pravý dôvod, prečo sa mnohí ľudia očkovať nechcú“.

Ľudia sa nechcú dať zaočkovať jednoducho preto, lebo svojim politikom neveria. Preto je nesmierne dôležité, aby táto vláda odišla čo najskôr. Ak zotrvajú tak donútia národ pod tlakom farmafiriem, očkovať sa povinne. Dnes po vyjadreniach niektorých členov vlády o tom niet jedinej pochybnosti, napriek obrovským výhradám odborníkov a analytikov z radov verejnosti.

Ďalšia analýza čísel bude o zaočkovanosti. Na Slovensku je dodnes zaočkovaných prvou dávkou 1,991,933 ľudí. Druhou dávkou je zaočkovaných 1,467,821 Slovákov. Keď budeme vychádzať z celkového počtu 5,450,000 obyvateľov s predpokladom, že druhou dávkou sa dajú očkovať všetci tí, ktorí už absolvovali očkovanie prvou dávkou, tak percento zaočkovanosti je dnes 36,6 % obyvateľstva. Otázka preto znie: “Kto a na základe akých vedeckých poznatkov na Slovensku stanovil, že miera ochrany protilátkami musí byť 60 %, ale hlavne: “Ako vieme, že dnes to číslo 60 % protilátok proti koronavírusom už Slovensko nedosiahlo?

Nikde na svete neexistuje jednoznačný presvedčivý dôkaz toho, že vysoká miera vakcinácie znamená zároveň aj vysokú ochranu verejnosti pred ochorením alebo úmrtím. A na Slovensku už vôbec neexistuje žiadna štúdia, ktorá by sa tým seriózne zaoberala.

 

Analytici zachraňujú spoločnosť

Spolu s pár odborníkmi z prostredia medicíny odporujúcimi medicínskym procesom, sa najväčšími verejnými odporcami spôsobov riadenia protiepidemických opatrení stali paradoxne analytici. Je to spôsobené aj tým, že korporátne médiá nedávajú priestor sa vyjadrovať lekárom aj s opačnými, ako iba korporátnymi názormi na očkovanie. Svojimi kritickými vystúpeniami je známy hlavne Juraj Mesík. Bol to práve Mesík, ktorý pred pár dňami uverejnil v TA3 natoľko závažné informácie, že sa jednoducho informačne nedajú obísť. Napriek tomu ich vláda úspešne prehliada a nemá potrebu sa s nimi verejne vysporiadať.

Analytik Juraj Mesík zverejnil hlavne tieto zásadné fakty:

Svet dodnes pozná iba vakcíny ktoré sú experimentálne, tzv. dočasne povolené vakcíny. Nie sú z hľadiska neexistencie dlhodobého pozorovania vhodné na to, aby sa nimi dali očkovať deti. Odborníci by preto mali byť už logicky najväčšími odporcami vakcinácie detí už z pohľadu opatrnosti. Vakcinácia je totiž zásah do imunitného systému dieťaťa, ktorý pretrváva v organizme roky a dodnes takéto dlhé, niekoľkoročné pozorovania možných zmien nikto neurobil.

Veda vo svete vie liečiť Covid-19. Na Slovensku však vláda Igora Matoviča rozhodla neliečiť Covid-19 rozhodnutím vlády zo dňa 26.10. 2020. Existuje o tom oficiálny dokument. Vláda rozhodnutím zakázala liečiť ľudí v dobe, kedy existovali liečivá. Dôvody toho nesmierne závažného rozhodnutia doteraz nikto z vlády dostatočne neobhájil.

Existuje americká štúdia zo vzoriek krvi 130,000 pacientov ktorá potvrdzuje, že k 21.3. 2021 malo 49 % američanov v krvi protilátky proti koronavírusom, pričom v tom čase, bolo zaočkovaných v USA iba 10 až 12 % obyvateľstva. Je to alarmujúce zistenie. Vyplýva z toho, že koronavírusy v USA prekonali ľudia, aj bez klinických príznakov, pričom sa vytvorilo prirodzené premorenie obyvateľstva. Napriek tomu Spojené štáty vo vakcinácii pokračujú dodnes. Ide teda, minimálne v USA, vyslovene o “masový experiment s podávaním experimentálnych vakcín, ktoré neprešli testovaním“, vyjadril sa k očkovaniu analytik Mesík.

Mesík nepriamo upozornil aj na fakt, že široká lekárska verejnosť na Slovensku je priamo financovaná farmafirmami, napr. výrobcom vakcín Pfizer, čím počas pandémie vznikla tenká hranica medzi finančnou spoluprácou lekárov s farmafirmami a možnou vakcinačnou loby širokospektrálnejšieho charakteru. Odôvodňuje tým spoločenský status, kedy sa široká odborná verejnosť nezapája do kritiky protiepidemických postupov vlády – napr. do diskusií a kritiky povinnej vakcinácie, ktorá v súčasnosti na Slovensku prebieha.

 

Vzťahy vlády a účastníkov riadenia proti-pandemických opatrení vzbudzujú závažné podozrenia

V analýze posledného vývoja tzv. pandémie na Slovensku sa nedá obísť činnosť úradov spojených s jej riadením. Sú hlavne dva, ktoré sú exponované a môžu vo veci konať – UVZ a v istej miere aj ŠUKL. Otázka na tieto dva úrady, hlavne však na UVZ je pomerne jednoduchá, ale nesmierne závažná: “Na Slovensku sa o prítomnosti tzv. indických mutácii, ktoré môžu predstavovať ohrozenie v tretej vlne pandémie, vie presne od 12.5. 2021. Prečo doteraz nebol urobený prieskum celkovej premorenosti nezaočkovaného obyvateľstva? Američania ho urobili z cca 0,00038% vzoriek z celkového počtu nezaočkovaného obyvateľstva.

To predstavuje na Slovensku počet približne 1 350 krvných vzoriek. Dalo sa to pri dobrej organizovanosti zvládnuť za týždeň, nanajvýš za dva. UVZ má svojich hygienikov v každom okresnom meste. Počet vzoriek na jeden okres by nepresiahol ani v najzaľudnenejších okresoch počet 20 dobrovoľníkov na testovanie. Pri zapojení verejnoprávnej televízie a rozhlasu do osvety, ktoré má vláda plne k dispozícii, by to nebol žiadny problém zvládnuť. Prečo to dodnes nie je hotové a celkovo, prečo to nikoho z kompetentných vo vzťahu vláda – úrady ani nezaujíma? Nie je predsa možné, seriózne, na vedeckej báze uvažovať o povinnom očkovaní bez toho, aby sme nevedeli, či tú pomyselnú hranicu 60 % kolektívnej imunity, ktorú chceme dosiahnuť zaočkovanosťou už na Slovensku nemáme.

Ak slovenský manažment pandémie uvažuje o povinnom očkovaní bez toho, potom kompetentní riskujú spáchanie zločinu. Prikázať totiž z moci im zverenej zaočkovať obyvateľstvo, ktoré disponuje protilátkami proti koronavírusom v dostatočnom počte by bol zločin. Avšak namiesto toho, aby Slovensko disponovalo presnými informáciami o stave premorenia obyvateľstva, jej šéf UVZ Ján Mikas riadi pandémiu cez vyhlášky a udeľovanie výnimiek, hlavne členom vlády.

 

Vláda a krízový štáb ignorujú najzávažnejšie pandemické fakty. Prečo?

Otázniky spojené s možným chaosom a následnou nedôverou voči správnemu riadeniu pandémie vznikajú aj na vyšších postoch, ako na Úrade verejného zdravotníctva. Vláda SR dodnes verejnosti nepredstavila komplexný, na závažných zisteniach zo zahraničia a moderných anti-pandemických procesoch založený program, ktorým bude ľudí chrániť pred hrozbou novej vlny a liečiť postihnutých pri tretej vlne pandémie. Slováci dookola, už celé mesiace počúvajú z úst politických a úradníckych lobistov farmafiriem primárne iba jednu a tú istú vetu: “Záchrana životov Slovákov je v očkovaní“. Nové lobistické heslo dosiahlo dokonca podobu náboženskej relikvie: “Vakcína je sloboda“. Mimochodom, v minulom týždni zverejnil fakty o štátnom platenej reklame vakcinácie, objednanej, prostredníctvom vysielacieho času v korporátnych médiách aj poslanec Ľuboš Blaha.

Podstatné sú tiež hlasy ďalšej časti opozície, ktoré sú ignorované. Napr. poslanec Taraba upozornil pred pár dňami v NR SR na fakt, že nikto na Slovensku dodnes nedisponuje analýzou, ktorá by dôveryhodne zistila, nakoľko sú ľudia v slovenskej spoločnosti proti koronavírusu imúnni z hľadiska prirodzeného premorenia. Je to v kontexte správnosti protiepidemických procesov nesmierne zásadná, tiež závažná – alarmujúco závažná informácia. Ak nevieme koľko ľudí je na Slovensku dnes imúnnych proti koronavírusom vďaka prirodzenému premoreniu, o povinnom očkovaní nemôže byť reč, ani u dospelých, nieto u detí, kde môže byť premorenie ešte vyššie. Poslanec v kontexte nezvládnutej pandémie naznačil aj iné zlyhania vlády, napr. aplikáciu E-karantény, ktorá bola vyhodnotená ako protiústavná. V skutočnosti ide ešte o viac.

Na Slovensku dodnes nikto presne neanalyzoval ani to, aký je rozdiel medzi prirodzenou imunitou získanou prekonaním choroby a jednotlivými typmi vakcín. Ale najpodstatnejšie je asi to, že na Slovensku neexistuje jednoznačný presvedčivý dôkaz toho, že vysoká miera vakcinácie znamená zároveň aj vysokú ochranu verejnosti pred ochorením alebo úmrtím. Je to teda štát, kto zlyháva v riadení pandémie na plnej čiare, pretože štát nielenže nezabezpečil najpotrebnejšie analýzy stavu premorenia. Štát ani nevie, či povinné očkovanie ktoré chce zaviesť do spoločnosti disponuje už základnými predpokladmi správnosti a je opodstatnené.

České centrum bunkového a tkanivového inžinierstva v Brne zverejnilo citujem: “Imunita po prekonaní ochorenia COVID-19 je o niečo silnejšia než po podaní vakcíny“. Táto informácia prebehla médiami ešte 2. mája 2021.

“Vážení”, toto je dnes jedna z najpodstatnejších informácií pre riadenie pandémie a vieme ju už 8 týždňov. Avšak, nikto kompetentný s ňou na Slovensku nepracuje. Nikoho z vlády na Slovensku nezaujíma, či stupeň imunity Slovákov po prirodzenom premorení je vyšší ako po vakcinácii – rovnako ako je tomu v Čechách.

Verejnosť sa preto pýta, prečo sa do rozpútania diskusie na takúto zásadnú spoločenskú tému nevkladajú priamo najvyšší ústavní činitelia – minimálne tak, aby sa na takto zásadnú tému začali viesť spoločenské diskusie.

Keď v Čechách vznikli škody zapríčinené tornádom, politici reagovali podaním pomocnej ruky bleskovo. Prečo sa rovnaká agilnosť nevyskytuje aj smerom dovnútra štátu? Značná časť slovenskej verejnosti si myslí, že to môže byť aj kvôli tomu, lebo treba najskôr vyprázdniť vakcinačné sklady Pfizeru.

Informácia o sile prirodzeného premorenia z Čiech potvrdzuje aj to, o čom tzv. alternatívne médiá polemizujú už od začiatku pandémie. Keby prezidentka spolu s vládami Igora Matoviča a Eduarda Hegera tieto signály alternatívnych médií viac analyzovali, proces pandémie by prebiehal na Slovensku pravdepodobne oveľa riadenejším spôsobom. Dnes je potvrdenou pravdou množstvo zásadných informácii, ktoré napr. Hlavné správy počas pandémie prinášali a ktoré v čase ich zverejnenia vláda a prezidentka ignorovali. Verejnosť teda vládu z nezvládnutia riadenia pandémie viní absolútne opodstatnene.

Pripustenie si faktu, že prirodzené premorenie obyvateľstva je jedno z najlepších riešení malo byť zásadnou vecou pri riadení protiepidemických opatrení. Namiesto toho sme zaplatili povinné testovanie, pri ktorom sa riskovalo rozšírenia nákazy bez toho, aby sa štát pripravil na rozsiahlu epidémiu, ktorá nakoniec tak, či tak prišla. A hrozí ďalšia, čo treba v tomto čase tiež pripomínať.

Prečo nevznikali za milióny eur, ktoré minul Matovič na plošné testovanie radšej poľné nemocnice pripravené pomáhať pri prirodzenom premorení obyvateľstva? Mohli sa predsa stať majetkom Armády SR. Prečo sa nevytvárali dostatočné skladové zásoby liekov o ktorých sa vedelo, že sú účinné? Aj necertifikovaných liekov samozrejme. Certifikácia lieku nie je predsa jediný spôsob, ako ho pacientovi poskytnúť. Najmä v čase zhubnej pandémie nie. Liečba necertifikovanými liekmi napr. Ivermectinom, mohla prebehnúť na základe dobrovoľnosti – komunikácie medzi lekárom, ktorý liek pacientovi v dobrej viere a skúseností odporučí a pacientom, ktorý sa rozhodne, že liek si na vlastné riziko vezme.

Podstatné bolo, aby ľudia na Slovensku lieky mali. Namiesto toho vláda liečbu zakázala. Stálo to život mnoho Slovákov. A nemáme všetky dostupné lieky na liečbu ani dnes, pred treťou vlnou koronavírusu, pretože liečba je na Slovensku hrubo podceňovaná. Prečo? Lebo EÚ, ŠUKL, UVZ a iné, pri záchrane ľudských životov úplne nekompetentné organizácie? Prečo nekoná armáda? Má predsa svojich lekárov, ktorí sa môžu pripravovať na tretiu vlnu úplne samostatne – ako zložka, ktorá zachraňuje v najkritickejších prípadoch obyvateľstvo. Nie je 13,000 doteraz vyhasnutých životov dostatočné kritérium na zmenu prístupu vlády a prezidentky?

 

Kto je a v budúcnosti bude zodpovedný za vedenie pandémie?

Slovenská verejnosť je presvedčená, že za riadenie pandémie by mali byť presne označení ľudia, tzv. “garanti” ktorých bude môcť brať verejnosť na konci pandémie na zodpovednosť. Nič také sa na Slovensku dodnes neudialo. Iba sa znovu zopakujem keď napíšem, že na Slovensku zomrelo dodnes v súvislosti s pandémiou takmer 13,000 ľudí. Kto konkrétny sa teda pod riadenie pandémie podpíše? A kto sa podpíše pod povinné očkovanie a preberie zodpovednosť? Všetci a nikto, ako to bolo dodnes na Slovensku so všetkým? A čo potom, keď zomrú po povinnom očkovaní deti? Ani za to nemá byť zodpovedný nikto?

Je nepochybné, že ak chce vláda nariadiť povinné očkovanie, bude sa musieť pod toto rozhodnutie podpísať niekto konkrétny z odborníkov na imunológiu a vakcináciu. Inak má verejnosť ústavné právo takéto protiústavné rozhodovanie politických hochštaplerov, ktorým takmer nikto neverí ich zasahovanie do ľudských životov odmietnuť už z tohto dôvodu.

 

Presvedčiť ľudí by pomohla osobná zodpovednosť odborníkov

A čo napr. prof. Krčméry? Jeho rodina vrátane jeho syna predsa spolupracuje s farmafirmou Pfizer už veľa rokov. Jeho syn Michal Krčméry je dokonca riaditeľom pre vládne záležitosti a hovorcom združenia lobistov AmCham, čo je americká obchodná komora na Slovensku, kde je riaditeľ firmy Pfizer Branislav Budke členom predstavenstva a expertom vo výbore pre zdravotníctvo.

Prečo by sa napr. prof. Krčméry s jeho vzdelaním, svetovými skúsenosťami a kvalitným rodinným informačným zázemím nemal stať jedným z tých, kto zodpovednosť za vakcináciu dospelých a detí, v prípade že bude povinná prevezme? Ako chce vláda so svojimi poradcami presvedčiť rodičov, ktorí svoje deti očkovať nechcú? Prof. Krčméry je rozhodne tá persóna, ktorej by ľudia viac verili, pokiaľ sa za očkovanie, napr. vakcín od Pfizeru zaručí svojim podpisom. Má to rácio aj z iného dôvodu: doktor Krčméry sa dal zaočkovať vakcínou Pfizer ako prvý na Slovensku. Evidentne jej teda verí. Tak v čom je problém?

Spýtam sa inak, keďže prof. Krčméry je rozhodne v očkovaní akčný hrdina: Bol by ochotný sa podpísať pod povinné očkovanie vakcínami Pfizer bez toho, aby vedel, či Slovensko dnes potrebnú hodnotu percentuálnych bodov pre kolektívnu imunitu? Tá odpoveď je nesmierne dôležitá.

V živote prof. Krčméryho sa udiala aj ďalšia závažná vec, ktorá sa udiať nikdy nemala. Prof. Krčméry bol v utorok 22.6. 2021 v televíznej relácii na Na telo plus, kde sa zasadzoval za povinné očkovanie. Obhajoval ho argumentom, že povinné očkovanie predsa poznáme z minulosti. Nepovedal však, že dnes hovoríme o povinnom očkovaní experimentálnymi vakcínami. A experimentálnymi vakcínami sa na Slovensku nikdy povinne nikto neočkoval.

 

Za očkovanie lobuje aj Zuzana Čaputová

Prezidentka sa vo štvrtok 24.6. 2021 pustila do slovenskej opozície a nazvala ju v súvislosti s očkovaním za nezodpovednú. Je pravda, že pre masívny odpor slovenskej spoločnosti, vyhrá budúce voľby pravdepodobne strana, ktorej líder sa zaočkovať nedá. Na druhej strane, je to práve súčasná politická kasta pri moci, kto dal túto silnú zbraň do rúk opozícii vložil. To prezidentka pri vyjadrení sa prehliadla.

Verejnosť žiada v súvislosti s vakcináciou od svojej prezidentky viac, ako iba komentovanie a odsudzovanie práce dnešnej opozície či apelovanie, na dnes polemickú zodpovednosť verejnosti za vakcináciu. Verejnosť žiada od prezidentky presvedčivé garancie, že vakcinácia je to najlepšie riešenie a že nejde iba o masový experiment s podávaním experimentálnych vakcín, ktoré neprešli obvyklým testovaním. Hlavne ak sa jedná o povinné očkovanie detí.

A čo napr. otázka škôd, spojených s povinnou vakcináciou? Kto sa podpíše pod škody, ktoré vakcinácia ľuďom môže spôsobiť? Prečo pani Zuzana Čaputová nelobuje verejne aj za priamu zodpovednosť za škody, ktoré vakcíny od farmafiriem môžu spôsobiť?

Koľko bude stáť jeden život obete vakcín? Spočítal to niekto? A kto to zaplatí a na základe čoho?

Ak je prezidentka presvedčená o tom, že škody na detských životoch nebudú výrazné (po skúsenostiach s vakcínami a vakcináciou obyvateľstva je predpoklad, že nejaké budú v každom prípade), prečo takúto podpornú informáciu nevydá pod pečiatkou Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky? Verejnosti by to určite pomohlo sa rozhodnúť.

Aká presná sloboda, napr. pri povinnom očkovaní sa skrýva za reklamným sloganom: “Vakcinácia je sloboda”?

Otázka má zmysel, lebo EÚ, európska lieková komisia, vláda SR vrátane ministrov, prezidentka Slovenskej republiky, predseda NR SR, členovia krízového štábu, ďalej farmafirmy, ich lobisti, poprední špecialisti na virológiu a imunológiu, ŠUKL, UVZ, jednoducho všetci vysoko kompetentní sa rizík povinnej vakcinácie vzdali. Tie nesú iba lekári, ktorí vakcíny podávajú a zaočkovaný pacient. Dokonca je to tak, že pacient nesie aj následky za prípadné odmietnutie vakcinácie. Vakcína je teda opakom slobody. A povinná vakcína je za týchto okolností zločin. Minimálne zločin nátlaku. V prípade neplnoletých, je to zločin nátlaku na deti. Zločin nátlaku tých, ktorí rozhodujú o životoch, ale sami žiadne riziká nenesú. Zločin tých, ktorí nemajú potreby robiť ani základný výskum.

Tony Belohorec

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

„Absurdné divadlo, lepšie ako od Václava Havla.“ Šefredaktor Plesl sa vyjadril k situácii okolo českého prezidenta

0 icon

Praha 26. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Twitter)   Šéfredaktor Mladej fronty Jaroslav Plesl uviedol k situácii okolo hospitalizovaného prezidenta Miloša Zemana, že ide o absurdnú drámu, ktorá ešte nie je na konci. Urobil tak v programe na televízii XTV "Je to absurdné divadlo, lepšie ako od Václava Havla," odpovedal na otázku moderátora…

Nemecká ministerka obrany hrozí Moskve s atómovými zbraňami

0 icon

Berlín 26. októbra 2021 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Michael Kappeler/dpa via AP)   Ministerka Annegret Kramp-Karrenbauerová sa vyslovila za možnosť nasadenia atómových zbraní proti Rusku v prípade ďalšej ruskej rozpínavosti Kramp-Karrenbauerová to vyjadrila v rozhovore pre Deutschlandfunk: „Musíme Rusku dať jasne a rozhodne najavo, že sme pripravení použiť voči nemu v prípade nevyhnutnosti…

Fico sa vyjadril k medializovaným informáciám o nahrávkach: “Lipšic a jeho nohsledi musia byť v strašnej dôkaznej kríze, ak potrebujú odpočúvať lídra opozície.” Reagujú aj ďalší

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Screenshot YouTube/TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann)   V médiách sa v pondelok objavila informácia, že dozorový prokurátor predložil v rámci doplnenia návrhu na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec nové obrazovo-zvukové záznamy, ktorými disponuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ako aj ich doslovné prepisy, ktoré majú potvrdzovať snahy…

BR OSN bude v utorok mimoriadne rokovať o situácii v Sudáne

0 icon

New York 26. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig,Ashraf Idris)   Bezpečnostná rada (BR) OSN sa bude zaoberať vojenským prevratom v Sudáne na mimoriadnom neverejnom zasadnutí, ktoré sa uskutoční v utorok. Oznámili to v noci na utorok agentúry AFP a DPA s odvolaním sa na správy diplomatov Zasadnutie BR OSN sa uskutoční…

Nemecký veľvyslanec označil situáciu s cenami plynu za celoeurópsky problém

0 icon

Berlín 26. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Ekaterina Solovyova)   Kríza cien plynu je celoeurópsky problém, preto sa rieši na širokej úrovni, povedal to v pondelok novinárom nemecký veľvyslanec v Rusku Gesa Andreas von Geir. „Kríza cien plynu je dosť viacstranná téma. Na jej vyriešení sa dnes pracuje. Cenová kríza sa netýka iba…

Nepresvedčili ju: Prezidentka vetovala novelu zákona o štátnej službe a štátnej službe policajtov. Aj prezidentka vidí čistú politizáciu verejnej správy, reaguje opozícia

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR-MTI/Szilard Koszticsak,Pavol Zachar,Pavel Neubauer,Dano Veselský)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová vetovala novelu zákona o štátnej službe. Otvára podľa nej priestor na odvolanie zamestnanca z riadiacej pozície bez uvedenia dôvodu, a teda iba z politických dôvodov Vetovala aj novelu zákona o štátnej službe policajtov, ktorá bola…

Rusko a Čína demonštrujú v západnom Pacifiku ešte užšiu vojenskú spoluprácu

0 icon

Peking 26. októbra 2021 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Savitskiy Vadim/Russian Defense Ministry Press Service via AP)   Čína chce prvými spoločnými patrolami s Ruskom v západnom Pacifiku zintenzívniť budovanie rozsiahleho strategického partnerstva oboch krajín v novej epoche svetových dejín Oficiálne to oznámilo čínske Ministerstvo obrany. Na svojej webovej stránke uviedlo: „Cieľom našich spoločných manévrov…

„S pištoľou pri hlave sa nevyjednáva, krajinu ubránime akýmikoľvek zbraňami!“ Varuje EÚ poľský premiér

0 icon

Varšava 25. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Izvestia/SITA/Foto:SITA/AP-Olivier Matthys, Pool)   Poľský premiér a šéf vládnej strany Právo a spravodlivosť Mateusz Morawiecki označil súčasný dialóg s Európskou úniou (EÚ) za „rozhovor s pištoľou priloženou k hlave“. Vyhlásil, že je pripravený brániť krajinu akýmikoľvek zbraňami v prípade, že Európska komisia (EK) „vyvolá Tretiu…

“Pýtate sa, čo má spoločné Čaputová so smrťou Milana Lučanského? Príliš veľa,” myslí si Blaha

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   To, že na Slovensku funguje spravodlivosť veľmi zvláštnym spôsobom, si isto všetci všimli. Dlhodobo na to poukazuje opozícia, pridali sa aj niektorí koaliční poslanci, vyšetrovatelia, Slovenská informačná služba či samotný generálny prokurátor.  Na možné zaujímavé prepojenia upozornil na sociálnej sieti Ľuboš…

“Od prvého kola nechutného experimentu s názvom plošné testovanie uplynul rok. Zostali po ňom tisíce obetí. Usilovne hľadám právnikov, s ktorými na príslušných podáme dostatočne kvalifikované žaloby,” avizuje Draxler

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR - Erika Ďurčová)   Tento víkend uplynul presne rok od prvej Matovičovej atómovky. Podľa exministra školstva ide o smutné výročie „poníženia, babráctva a amatérizumu“ zo strany vládnej koalície voči bežným ľuďom. Podľa jeho vyjadrenia bolo testovanie len „nechutným experimentom“ na ľuďoch, za ktoré niekto bude musieť prevziať…

Podkasty

krajniak

icon

Brusel 25. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vahid Salemi)   Hlavní vyjednávači Európskej únie poverení vedením rozhovorov o obnove iránskej jadrovej dohody sa tento týždeň v Bruseli stretnú zo svojím náprotivkom z Teheránu a budú hovoriť o obnovení rokovaní o jadrovej dohode. V pondelok to oznámil Peter Stano, hovorca šéfa diplomacie EÚ

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

1.Putin sa uchádza o post svetového ideologického lídra 2.USA sa opäť dohadujú s Ruskom o Ukrajine 3. Zelená energia na Ukrajine zhltne ľudí

0icon

1. Prejav ruského prezidenta na Valdajskom fóre alebo Mníchov 2 Prejav Vladimíra Putina na Valdajskom fóre opäť zdôraznil konzistentnosť postoja ruského lídra k viacerým otázkam medzinárodnej aj domácej agendy. Z toho vyplýva, že tento postoj je výsledkom premyslenej voľby a dlhého uvažovania, ktoré v priebehu zhoršovania mnohých svetových problémov získava nové…

René Pavlík

Názor

0icon

Názor Každý deň sa ľudia stretávajú a vymieňajú si názory. Je to normálne. Veď žijeme v spoločnosti. Za zamyslenie stojí, čo si vymieňame. Ak budeme hľadať odpoveď zistíme, že nemusí ísť o banalitu. Samozrejme, ak stretnem suseda a poviem, že prší, nejde o nič. Veď to vidí aj on a nič na tom nemôže zmeniť. Iná…

Ivan Holek

Plnosť času nastáva! Predpovede konca sveta sa napĺňajú!

0icon

Iste si pamätáte, že rok 2012 bol spájaný s koncom sveta. Koniec sveta však neprišiel a tí, čo ho očakávali, boli obrátení na posmech. Podľa známeho mayského kalendára však rok 2012 nemal byť presným označením dňa a hodiny súdu, ale iba určením obdobia, v ktorom súd nadíde. To znamená, že…

Ladislav Hvižďák

USA náš vzor.

0icon

  Niekedy, za čias socializmu, ktoré si celkom dobre pamätám, sme v našej republike , ktorá sa volala ČSSR a bola spoločná pre obidva bratské národy Čechov a Slovákov a viaceré národnosti, sme dosť často v médiach i od politikov počúvali okrídlenú vetu „Sovietsky Zväz – náš vzor“ alebo „So…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Noe ako vnuk nebies: 1. časť

0 icon

V prvej kumránskej jaskyni sa okrem iného našiel aj pomerne dobre zachovaný zvitok písaný v aramejskom jazyku, ktorý hovorí o rovnakých udalostiach ako kniha Genesis. Práve preto sa mu zvykne hovoriť Apokryf Genesis. V časti, ktorú sa podarilo reštaurovať a prečítať, hovorí v prvej osobe praotec Lámech a je vidieť,…

10 faktov o obezite, o ktorých si pravdepodobne netušil

0 icon

Obezita už dávno nie je problém, ktorý sa týka predovšetkým Ameriky. Svet sa čoraz viac polarizuje a obéznych ľudí pribúda. Pripravili sme si preto 10 faktov o obezite, o ktorých si doteraz pravdepodobne nevedel. 1. Nadváha a obezita sú definované ako "abnormálne alebo nadmerné nahromadenie tuku, ktoré môže poškodiť zdravie" Index…

10 faktov, ktoré si pravdepodobne nevedel o rakovine

0 icon

Rakovina. Ochorenie-ktoré-netreba-menovať. Strašiak, ktorý trápi ľudstvo už niekoľko storočí a napriek tomu nemáme univerzálny a 100-percentne účinný liek. Dôležitá je však najmä jej prevencia. Preto sme sa rozhodli pripraviť rebríček desiatich faktov o tomto zákernom ochorení, o ktorých si doteraz pravdepodobne nepočul. 1. Existuje viac než 100 druhov tohto zákerného…

10 fascinujúcich faktov o LEGU, o ktorých si pravdepodobne netušil

0 icon

Určite si pamätáš na tie plastové tehličky, ktoré si v detstve s radosťou skladal do seba a budoval stavby, autá a všemožné veci ktoré ťa len napadli. Nebudeme si však klamať, kto z nás by sa nevrátil do tých detských čias a nezopakoval si zábavu s LEGOM? Myslím si že každý, veď s ním bola nekonečná zábava. Vedel…

Noeho akcia: 1. časť

0 icon

V šesťstom roku Noeho života sedemnásteho dňa druhého mesiaca, ešte toho dňa prepukli všetky žriedla veľkej prahlbiny, otvorili sa okná nebies (Genesis, 1. Mojžišova, 7:11). Prinášame ďalší článok z dôb starozákonných. Tentokrát sa pozrieme na Noeho a jeho archu, ktorá bola (nielen) na svoju dobu obrovským plavidlom. Katastrofy sa síce…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Naryškin odporučil potomkom nacistov a ďalších nájazdníkov na Rusko aby sa učili históriu bez prikrášľovania

0 icon

Rusko, 25. október 2021 (AM) – Vedúci zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin odporučil potomkom útočníkov Ruska, aby vyučovali dejiny „bez prikrášľovania“ a vyvodzovali z nich závery. Zahraničie si musí uvedomiť, že všetky plány na dobytie Ruska sú vopred odsúdené na neúspech. &nb

Irán raketami zasiahol americkú základňu v Sýrii. Podľa USA si útok nevyžiadal obete medzi vojakmi

0 icon

Sýria, 25. október 2021 (AM) – Útok na americkú základňu vo východnej Sýrii bol uskutočnený raketami „Fateh-110“. Americkú vojenskú základňu v zóne Al-Tanf na východe Sýrie zasiahla jednostupňová raketa „Fateh-110“ s tuhým pohonom typu zem — zem. Rake

Kaliningrad obohatia ďalšie priateľské lietadlá. NATO otvára už tretiu leteckú základňu v Lotyšsku

0 icon

USA, 25. október 2021 (AM) – NATO po certifikácii a modernizácii otvorilo tretiu leteckú základňu v Lotyšsku. Reč je o vojenskom letisku Lielvarde, ktoré sa nachádza sedem kilometrov od lotyšského mesta s rovnakým názvom. Predpokladá sa, že bude prijímať "spojenecké lietadlá kedykoľvek a za každého počasia", uvádza sa vo vyhlásení NATO. Letisko Lielv

V USA bol vymenovaný prvý štvorhviezdičkový admirál – transgender

0 icon

USA, 24. októbra 2021 (AM) – Nová americká administratíva presadzuje vytrvalo svoju politiku civilizačných „hodnôt“. 19. októbra 2021 sa objavil, v celých dejinách USA vôbec prvý, štvorhviezdičkový admirál – transgender. Ide o ďalší výsledok, či ešte lepšie povedan

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali