Bratislava 9. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Zdroj: Július Pomšár (tajomník arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
—————————————————————–
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
—————————————————————-
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Štvrtok – Piatok 12. – 13. apríla 2018:
– vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Nedeľa 15. apríla 2018:
– o 10:30 h Vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Varín
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
—————————————————————-
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný biskup)
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
—————————————————————–
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Zdroj: Rožňavská diecéza
—————————————————————–
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Piatok 13. apríla 2018:
– 9:30 h Ľutina – stretnutie s podnikateľmi
Sobota 14. apríla 2018:
– 10:00 h Humenné – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 1. výročia zriadenia Humenského archieparchiálneho vikariátu
Nedeľa 15. apríla 2018:
– 10:00 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Dňa otvorených dverí
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
————————————————————————————————
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Piatok 13. apríl 2018:
– 18:00 Sv. liturgia a účasť na programe stretnutia animátorskej školy v Dvoriankach
Sobota 14. apríl 2018:
– 11:00 Krstná liturgia v cerkvi Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove
Nedeľa 15. apríl 2018:
10:30 posviacka obnoveného chrámu sv. Juraja v Byšte
Zdroj: Košická eparchia
—————————————————————–
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Pondelok – Streda 9. – 11. apríla 2018:
– Účasť na spoločnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie v Nitre
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
—————————————————————–
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.