radiator

NAŽIVO

Guterres vyjadril poľutovanie nad Trumpovym rozhodnutím o vystúpení USA zo 66 medzinárodných organizácií. „OSN má zodpovednosť pomáhať tým, ktorí sú na nás závislí. Naše mandáty budeme naďalej s odhodlaním plniť,“ avizoval Guterres.

20:23

Arákčí vyhlásil, že Irán nechce vojnu s Izraelom ani s USA, no je pripravený brániť sa v prípade, že bude opäť napadnutý.

20:12

Steve Witkoff a Jared Kushner odovzdali Kirillovi Dmitrievovi projekt mierového plánu dohodnutý s Ukrajinou, ktorý má byť odovzdaný Putinovi, informuje Axios s odvolaním sa na zdroj.

Zdroj poznamenal, že po dosiahnutí dohody s Ukrajinou takmer vo všetkých aspektoch plánu Biely dom chce od ruského prezidenta Vladimíra Putina jasnú odpoveď na tento návrh.

19:46

Macron vyhlásil, že Francúzsko bude hlasovať proti obchodnej dohode medzi EÚ a Mercosurom.

19:45

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez oznámil prepustenie „veľkého počtu“ väzňov, medzi ktorými sú aj cudzinci.

19:45

Španielska vláda a katolícka cirkev podpísali dohodu o odškodnení obetí sexuálneho zneužívania zo strany duchovných.

19:34

Spoločnosť Vitol získala od americkej vlády predbežné povolenie na začatie rokovaní o dovoze a vývoze ropy z Venezuely na 18 mesiacov.

19:33

Veľvyslanectvo USA v Kyjeve varuje pred „potenciálne vážnym vzdušným útokom, ktorý môže nastať kedykoľvek v priebehu najbližších dní“.

Upresňuje sa, že varovanie sa týka celého územia Ukrajiny.

19:32

Hovorca gazského úradu civilnej obrany Mahmúd Basal uviedol, že pri izraelských útokoch v Pásme Gazy zahynulo sedem ľudí vrátane štyroch detí.

19:08

Herzog sa stretol s bývalým osobitným vyslancom OSN pre Blízky východ Nikolajom Mladenovom. Podľa medializovaných správ sa očakáva, že Mladenov bude pôsobiť v takzvanej Rade mieru, ktorá má dozerať na apolitický palestínsky výbor, ktorý by po vojne spravoval Pásmo Gazy.

18:32

Burkina Faso, Mali a Niger odsúdili zvrhnutie Maduraa nedávnu operáciu USA vo Venezuele označili za „akt agresie“.

18:18

Luiz Inácio Lula da Silva vetoval zákon, ktorý by znížil 27-ročný trest odňatia slobody Jaira Bolsonara odsúdeného v roku 2025 za pokus o prevrat.

17:52

Generálny riaditeľ UNRWA Philippe Lazzarini uviedol, že agentúra OSN pre pomoc palestínskym utečencom v priebehu niekoľkých týždňov otvorí svoju kanceláriu v Ankare.

17:30

Na ceste I/59 v katastri obce Medzibrodie nad Oravou (okres Dolný Kubín) sa vo štvrtok popoludní zrazili dve osobné motorové vozidlá. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Dopravná nehoda vozidiel si vyžiadala aj zranenie. Na mieste zasahuje päť hasičov z Dolného Kubína s dvomi kusmi techniky.

17:17

Zo simulácie incidentu, ktorej výsledky zverejnila kórejská opozícia vyplýva, že 179 ľudí, ktorí v decembri 2024 zahynuli pri havárii juhokórejského lietadla, by prežilo, keby na sa konci letiskovej dráhy nenachádzala betónová konštrukcia, do ktorej lietadlo narazilo.

16:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Narastá počet podaní občanov ohľadom problémov s vyhláškou o teplej vode a rozpočtovaním nákladov na teplo

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský v uplynulom období zaznamenal zvýšený počet podnetov od občanov týkajúcich sa novej vyhlášky (Vyhláška č. 503/2022 Z. z.) upravujúcej spôsob rozpočítavania nákladov na teplo v bytových domoch

HS
radiator
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Občania namietali, že nový spôsob rozpočítavania môže byť pre nich nevýhodný a že vyhláška zasahuje do ich základného práva vlastniť majetok. Občania najčastejšie upozorňovali na to, že nový spôsob rozpočítania, zakotvený vo vyhláške Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo hospodárstva“), môže byť pre nich nevýhodný,  keďže sú nútení prispievať na náklady obyvateľov napojených na centrálny systém vykurovania aj v prípade, že sami využívajú individuálne vykurovanie. V procese preskúmavania podaní sa verejný ochranca práv touto problematikou dôkladne zaoberal a vyžiadal si stanovisko ministerstva hospodárstva. Ministerstvo hospodárstva zdôvodnilo svoju vyhlášku dlhoročnými skúsenosťami odborníkov a zdôraznilo, že zohľadňuje fyzikálne vlastnosti súvisiace s prestupom tepla v bytových domoch.
„Ako verejný ochranca práv môžem svoju pôsobnosť vykonávať len vo vzťahu k orgánom verejnej moci. Nemôžem teda preskúmavať konkrétne prípady rozpočítania nákladov na teplo, ktoré sú otázkou súkromnoprávnych  vzťahov,“ vysvetľuje ombudsman Róbert Dobrovodský. Navyše si uvedené námietky vyžadujú odborné posúdenie, ktoré nie je možné zo strany verejného ochrancu práv vykonať. Po zvážení uvedených konštatovaní a skutočnosti, že v zmysle judikatúry Ústavného súdu Slovenskej republiky „návrh na začatie konania o súlade právnych predpisov by mal spĺňať vymedzené ústavné požiadavky aktívnej legitimácie verejného ochrancu práv a tematicky by nemal vybočovať z kompetenčných medzí vyplývajúcich z čl. 151a ods. 1 Ústavy SR“. Verejný ochranca práv návrh na začatie konania o súlade právnych predpisov pred Ústavným súdom Slovenskej republiky v danej veci nepodal.

Podnety berie verejný ochranca práv vážne

„Vzhľadom na vážny charakter tejto záležitosti a skutočnosť, že sme v tejto veci prijali podnety od viacerých občanov, požiadal som ministerstvo hospodárstva o písomné stanovisko a oboznámil som ho aj s námietkami, ktoré mi boli od občanov doručené. Taktiež som podnety občanov spochybňujúce zákonnosť danej vyhlášky
postúpil na posúdenie Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky,“ uzatvára verejný ochranca práv.

Ministerstvo hospodárstva: vyhláška reflektuje odborné stanovisko Ministerstvo hospodárstva v stanovisku uviedlo, že vyhláška bola vypracovaná v spolupráci s odborníkmi z tejto oblasti, zástupcami nasledujúcich subjektov – Slovenská inovačná a energetická agentúra, Slovenská obchodná inšpekcia, Úrad pre reguláciu
sieťových odvetví, Asociácia rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko, Združenie pre lepšiu správu bytových domov, Slovenský zväz bytových družstiev, Združenie správcov a užívateľov nehnuteľností. Uvedené subjekty boli členmi pracovnej skupiny, ktorá sa podieľala na príprave vyhlášky, ktorá odrážala dlhoročné skúsenosti zástupcov odbornej verejnosti a ich praktické skúsenosti spojené s rozpočítavaním tepla a zohľadňovala súčasne fyzikálne vlastnosti, ktoré sú spojené s prestupmi tepla v rámci bytového domu.

Pracovná skupina v procese tvorby vyhlášky koncipovala jej znenie tak, aby bola zaručená ochrana vlastníckeho práva vlastníkov bytov a nebytových priestorov pri súčasnom naplnení ústavnej požiadavky na vylúčenie zneužitia vlastníckeho práva na ujmu práv iných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v danom bytovom dome.

Následne prebiehali pravidelné diskusie s členmi pracovnej skupiny o výsledkoch prvého vyúčtovania a analyzovali sa možnosti pre prípadné úpravy vyhlášky, ktoré by zohľadnili skúsenosti z tohto prvého rozpočítavania. Zároveň, rovnako ako s členmi pracovnej skupiny, prebiehala intenzívna komunikácia aj s občanmi a spoločnosťami, ktoré sa na ministerstvo hospodárstva obrátili s podnetmi týkajúcimi sa uplatňovania vyhlášky.

Každému subjektu bol zaslaný dotazník a tabuľka spotrieb energií, ktorá bola vyhodnotená a následne  konzultovaná s členmi pracovnej skupiny.

.

 

Vypracovaný manuál: Praktická aplikácia vyhlášky

Zároveň ministerstvo hospodárstva v spolupráci s členmi pracovnej skupiny pripravilo manuál s názvom Praktická aplikácia vyhlášky, ktorý je zverejnený na web stránke Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry s cieľom vysvetliť a zjednotiť postupy rozpočítavania nákladov na vykurovanie a prípravu teplej vody podľa nových pravidiel.

Okrem samotného manuálu sa na stránke nachádzajú aj vzorové výpočty spojené s uplatňovaním § 7 až 10 vyhlášky.

 

Príprava novely vyhlášky

Ministerstvo hospodárstva pripravilo novelu vyhlášky, ktorej cieľom je posilniť možnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov rozhodovať pri zohľadňovaní rozsahu ekonomicky oprávnených nákladov pre decentralizované zdroje tepla v súvislosti s výkonom správy. Zároveň sa ňou upravilo spresnenie ustanovenia o prerozdelení nákladov na vykurovanie pre byty a nebytové priestory s individuálnou prípravou tepla v bytových domoch so zvýhodnenou, ale aj s nevýhodnou polohou. K novele vyhlášky prebehlo už aj medzirezortné pripomienkové konanie.

.

Doposiaľ neukončený legislatívny proces Novelu vyhlášky, ktorou sa ustanovujú pravidlá rozpočítavania nákladov na teplo, predstavilo ministerstvo hospodárstva 30. septembra 2024. Pripomienky k materiálu sa dali posielať do 21. októbra 2024. Odvtedy legislatívny proces pokračuje tak, že ministerstvo hospodárstva vznesené výhrady vyhodnocuje.

„Občanom odporúčam, pokiaľ majú, alebo budú mať v budúcnosti výhrady k zneniu vyhlášky, zasielať ich priamo ministerstvu hospodárstva, ktoré ich spolu s odborníkmi v tejto oblasti môže zanalyzovať a ako tvorca vyhlášky na ne reagovať prípadnou novelou,“ uzatvára verejný ochranca práv.

Redakciu informoval Branislav Gigac, hovorca verejného ochrancu práv

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

Maďarsko sa pre slovenský zákon o Benešových dekrétoch obrátilo na Brusel

Hlavná poradkyňa maďarského premiéra pre otázky zahraničných Maďarov Katalin Sziliová adresovala otvorený list predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej,…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kolumbijský prezident sa dohodol s Trumpom na spoločnom postupe proti povstalcom pašujúcim kokaín

Kolumbijský ľavicový prezident Gustavo Petro sa dohodol so svojím americkým kolegom Donaldom Trumpom na „spoločných akciách“ proti povstalcom pašujúcim kokaín…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojská na Ukrajinu iba so súhlasom Ruska? To sa načakajú

Merz vyhlásil, že bez súhlasu Ruskej federácie Británia a Francúzsko nebudú môcť vyslať svoje vojská na Ukrajinu

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko posiela odkaz koalícii ochotných: Zahraničné jednotky na Ukrajine budú pokladané za legitímne vojenské ciele

Rusko vo štvrtok vyhlásilo, že prítomnosť akýchkoľvek zahraničných vojsk na Ukrajine bude považovať za legitímny vojenský cieľ

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generál hodnotí stretnutie v Paríži: “Toto je na návštevu lekára”

Signálna diplomacia, vágne vyhlásenia a nepochopenie reality. To je „Koalícia ochotných“ v roku 2026. Týmito slovami zhrnul stretnutie v Paríži generál Jozef Viktorín.…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

Slovenská herečka a speváčka Dorota Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koľkokrát ste už v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví?

Koľkokrát ste už sedeli v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví? Koľkokrát…

08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson si myslí, že Trump zmenil všetky normy

Po Trumpových krokoch vo Venezuele nie je na ruskom vpáde do Ukrajiny „nič zlé“. Vyhlásil to americký konzervatívny novinár Tucker…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia žaloba na „kráľovnú Ursulu“ a Európsku komisiu pod jej vedením

Je vojna najlepší biznis?

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

PS znovu nahralo Orbánovým protivníkom. Je slovenská štátnosť v ohrození?

Kým naša opozícia mľaská nad teoretickými postihmi za verejné popieranie Benešových dekrétov po novej úprave Trestného zákona, svoj kúsok torty…

08. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Francúzski farmári blokujú centrum Paríža

Francúzski poľnohospodárski producenti zorganizovali v Paríži rozsiahly protest proti obchodnej dohode EÚ s krajinami MERCOSUR, pričom zablokovali kľúčové diaľnice a…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó: „Západné európske krajiny vytvárajú hrozbu priamej vojny s Ruskom“

Maďarský minister zahraničných vecí komentoval závery stretnutia „Koalície ochotných“ v Paríži. Péter Szijjártó odmieta bruselské „rozhodnutie o vojne“ a varuje…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump schválil pokračovanie príprav nadstraníckeho návrhu sankcií voči Rusku

Americký prezident Donald Trump dal zelenú pokračovaniu príprav nadstraníckeho návrhu sankcií voči Rusku. V americkom Senáte by sa o ňom…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Česko obnovia spoločné rokovania vlád, najbližšie bude v Česku

Slovensko a Česká republika sa vrátia k formátu spoločného rokovania vlád. Na pokračovaní sa dohodli premiér SR Robert Fico a…

08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hanba na sto rokov. Na turnaji sa zúčastnila hráčka, ktorá mala od profesionálky ďaleko

Tenisovým svetom prebehla poriadna turbulencia po tom, čo sa objavilo video zo zápasu z turnaja v kenskom Nairobi. Možno to…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

USA únosom Nicolása Madura porušili medzinárodné právo, tvrdí Laššáková

Europoslankyňa Judita Laššáková komentovala posledné kroky Donalda Trumpa v oblasti globálnej politiky – USA únosom Nicolása Madura porušili medzinárodné právo

08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom

Michal  Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom a vyzval premiéra, aby zrušil zákazku na nový blok jadrovej elektrárne v Jaslovských…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezidentka Venezuely nariadila zatknutie generála ktorý zradil a nechal uniesť Madura

Venezuela, 8. januára 2026 - Úradujúca prezidentka Venezuely Delcy Rodríguezová odvolala a nariadila zatknutie generála Javiera Marcana Tabatu, ktorý viedol…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj počas ceremoniálu na Cypre diktoval svoje podmienky EÚ

Volodymyr Zelenskyj počas prejavu na Cypre opäť diktoval Európanom podmienky: poskytnúť Ukrajine viac peňazí v čo najkratšom čase a urýchliť vstup krajiny…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Nastal čas vyvetrať po Trumpovi

Rusko, 8. januára 2026 - Hlavným pozitívom uplynulého týždňa napriek všetkým významným politickým a imidžovým nákladom pre Rusko, bolo, že…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Mesto na nohách. Imigrační agenti v Minneapolise smrteľne postrelili 37-ročnú ženu

V americkom Minneapolise v štáte Minnesota vyšli vo štvrtok do ulíc tisícky ľudí po tom, čo príslušník americkej imigračnej služby…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poznáme zloženie olympijského tímu Slovenska. Šatan a Országh prehovoril o cieľoch

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimmír Országh si do tímu pre februárové zimné olympijské hry v Taliansku vybral troch brankárov, ôsmich…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Medzinárodný olympijský výbor zakázal divákom na ZOH 2026 vystavovať ruské vlajky

Medzinárodný olympijský výbor zakázal používanie ruských vlajok a iných symbolov medzi divákmi na zimných olympijských hrách 2026. Informuje o tom…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Uhrík: „Ľudia platia stále viac, ale stovky miliónov ďalej končia vo vreckách oligarchov!“

Europoslanec Milan Uhrík informuje, že hnutie Republika sa v mene občanov pripája k výzve zamestnancov v zdravotníctve a žiadajú od…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nepríjemné prekvapenia: 15 fotografií, pri ktorých je prevrátenie očami úplne na mieste

Nepríjemné prekvapenia sa objavujú v tých najobyčajnejších momentoch, keď ich čakáme najmenej. Sú to situácie, ktoré síce priamo nepokazia deň,…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Nešťastie na počkanie, ktoré týmto ľuďom zničilo deň

Nešťastie má zvláštnu schopnosť prísť presne vtedy, keď ho najmenej očakávame a deň sa ešte len začína. Stačí jedna nevinná…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Progresívci garantujú vysoké ceny energií

Podľa najnovšej správy Maďarského úradu pre reguláciu energetiky a verejných služieb bola priemerná cena jednej kilowatthodiny zemného plynu pre domácnosti…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Kde najbližšie zasiahne Trump?

Portál Axios pripravil zoznam krajín,  kde by americký prezident Donald Trump mohol vykonať vojenskú akciu

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Guterres vyjadril poľutovanie nad Trumpovym rozhodnutím o vystúpení USA zo 66 medzinárodných organizácií. „OSN má zodpovednosť pomáhať tým, ktorí sú na nás závislí. Naše mandáty budeme naďalej s odhodlaním plniť,“ avizoval Guterres.

20:23

Arákčí vyhlásil, že Irán nechce vojnu s Izraelom ani s USA, no je pripravený brániť sa v prípade, že bude opäť napadnutý.

20:12

Steve Witkoff a Jared Kushner odovzdali Kirillovi Dmitrievovi projekt mierového plánu dohodnutý s Ukrajinou, ktorý má byť odovzdaný Putinovi, informuje Axios s odvolaním sa na zdroj.

Zdroj poznamenal, že po dosiahnutí dohody s Ukrajinou takmer vo všetkých aspektoch plánu Biely dom chce od ruského prezidenta Vladimíra Putina jasnú odpoveď na tento návrh.

19:46

.

Šeliga, ďalší hoaxer na opozičnej scéne

Po uplynutí sviatkov sa drvivá časť našej populácie pomaličky vracia do pracovného procesu. Týka sa to i politikov, ktorí sa…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rubio hovorí, že má v pláne stretnúť sa budúci týždeň s dánskymi predstaviteľmi, aby diskutovali o záujme Spojených štátov o Grónsko

Napätie medzi členmi NATO eskalovalo po tom, ako Biely dom v utorok vyhlásil, že „americká armáda je vždy jednou z…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom a Si Ťin-pchingom

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová vyhlásila, že napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Digitálne euro už nie je len teória

Rada EÚ dala projektu mandát a teraz sa láme, či z toho bude verejný prínos, alebo nový nástroj moci

08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vlajka ako dôkaz viny

Podujatie Tour de Ski, ktoré sa konalo v období 28.12.2025 – 4.1.2026 sa nezaobišlo bez škandálu týkajúceho sa Ruska. Tentokrát však…

08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov