Veľmi vážne obvinenia ruského ministerstva: Týkajú sa biologických programov USA

Moskva 1. februára 2023 (HSP/eng.mil.ru/Foto:Pixabay)

 

Brífing generálporučíka Igora Kirillova, náčelníka vojsk jadrovej, biologickej a chemickej (NBC) ochrany Ministerstva obrany Ruskej federácie. 30. januára

laboratórium, výskum
Ilustračné foto

Hlavné body:

– Ministerstvo obrany Ruskej federácie opakovane zaznamenalo príznaky realizácie “dvojúčelových programov” zo strany USA a ich spojencov mimo ich štátneho územia, a to aj v rámci činnosti biolaboratórií financovaných Pentagonom alebo jeho dodávateľmi.

– Už skôr sme informovali o prácach na zvýšení patogénnych vlastností pôvodcu COVID-19, ktoré sa realizovali na Bostonskej univerzite z prostriedkov štátneho rozpočtu USA, ako aj o možnom zapojení Agentúry Spojených štátov pre medzinárodný rozvoj (USAID) do vzniku nového koronavírusu.

– Vysoký stupeň pripravenosti amerických výrobcov mRNA vakcín na pandémiu novej koronavírusovej infekcie vyvoláva otázky. Vzniká dojem, že farmaceutické spoločnosti vyrábali vakcinačné prípravky v predstihu a neboli schopné ich rýchlo uviesť na trh vzhľadom na špecifické vlastnosti vírusu, ktoré sa prejavovali nízkou účinnosťou očkovania a početnými vedľajšími účinkami.

– Treba pripomenúť, že 18. októbra 2019, dva mesiace pred prvými oficiálnymi správami o výskyte novej koronavírusovej infekcie v Číne, uskutočnila Univerzita Johna Hopkinsa s podporou Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov v New Yorku cvičenie Event 201.

– Vypuknutie pandémie COVID-19 práve podľa tohto scenára vyvoláva otázky o jeho vopred premyslenej povahe, zapojení USA do tejto udalosti, ako aj o skutočných cieľoch amerických biologických programov zameraných na posilnenie vlastností nebezpečných patogénov.

– Opakovane sme upozorňovali, že Spojené štáty vykonávajú štúdie, ktoré sú z hľadiska medzinárodného práva najkontroverznejšie, mimo územia štátu.

– Priestory zdravotníckeho centra Pharmbiotest v Rubežnoje boli preskúmané počas špeciálnej vojenskej operácie na oslobodenom území Luganskej ľudovej republiky. Bolo to miesto klinických skúšok na testovanie liekov, ktoré spôsobovali závažné vedľajšie účinky: patria medzi ne lieky na liečbu leukémie, duševných porúch, neurologických ochorení, epilepsie a iných nebezpečných ochorení.

– Začiatkom roku 2023 obyvatelia Lisičanska našli veľkú skládku zvyškov biomateriálov, ktoré patria spoločnosti Pharmbiotest. Klinické vzorky a klinické záznamy pacientov s ich osobnými údajmi boli zakopané namiesto toho, aby boli spopolnené alebo zlikvidované vhodným spôsobom, ktorý predpisujú pravidlá. To znamená, že dôkazy sa likvidovali v extrémnom zhone.

– Počas špeciálnej vojenskej operácie ruský personál získal viac ako 20 000 dokumentov, referenčných a analytických materiálov, ako aj vypočul svedkov a účastníkov amerických biologických programov. Uvedené materiály potvrdzujú, že cieľom Pentagónu bolo vytvoriť prvky biologickej zbrane a otestovať ju na obyvateľstve Ukrajiny a ďalších krajín v obvode ruských hraníc.

– Ruské ministerstvo obrany už uviedlo mená účastníkov vojenských a biologických programov vrátane mien predstaviteľov Demokratickej strany USA, zamestnancov amerického vojenského rezortu a zmluvných organizácií Pentagónu. Správy DTRA nás priviedli k novým informáciám o kľúčových osobách zapojených do tzv. ukrajinských projektov, ktoré doteraz zostávali v tieni.

 

Medzi nimi sú napr:

  1. a) Karen Saylorsová, generálna riaditeľka spoločnosti Labyrinth Global Health a bývalá riaditeľka programov spoločnosti Metabiota v strednej Afrike. Saylorsová od roku 2016 pôsobí na Ukrajine ako vedúca poradkyňa projektu UP-10, ktorý sa venuje štúdiu spôsobov šírenia afrického moru ošípaných.

 

  1. b) Colleen B. Jonssonová, zamestnankyňa Univerzity v Tennessee, riaditeľka Ústavu pre štúdium systémov hostiteľ – patogé Pozorovala projekt UP-8, venovaný štúdiu možností pôvodcu krymsko-konžského moru na Ukrajine. Jonssonová riadila výber biologických vzoriek od ukrajinského personálu, zabezpečovala spoluprácu medzi zmluvnými špecifikátormi v USA a Centrom verejného zdravia Ministerstva zdravotníctva Ukrajiny.

 

  1. c) Lewis Von Thaer, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Battelle, ktorá je hlavným dodávateľom Pentagonu a ministerstva energetiky USA. Od roku 2003 je táto spoločnosť zodpovedná za organizovanie výskumných projektov na Ukrajine týkajúcich sa zoonotických infekcií.

 

– Aktívne konanie ruského ministerstva obrany viedlo k zastaveniu vojenských biologických programov na Ukrajine. Pentagón v tejto súvislosti aktívne presúva štúdie, ktoré sa v rámci ukrajinských projektov nepodarilo dokončiť, do krajín strednej Ázie a východnej Európy. Zároveň sa aktívne posilňuje spolupráca s africkými a ázijsko-tichomorskými krajinami – Keňou, Singapurom a Thajskom.

– Pod tlakom medzinárodného spoločenstva Washington mení prístupy k organizácii svojej vojenskej biologickej činnosti a presúva funkcie objednávateľa na čisto civilné rezorty: ministerstvo zdravotníctva, ministerstvo energetiky a Agentúru pre medzinárodný rozvoj. To umožní americkým orgánom vyhnúť sa kritike na medzinárodných miestach a odvrátiť úder od ministerstva obrany a DTRA.

– Financovanie, ktoré si vynútil kolektívny Západ, núti postsovietske krajiny skrývať skutočnú povahu týchto diel. Európska únia aktívne podporuje iniciatívu na vytvorenie siete centier “excelentnosti” v oblasti jadrovej, biologickej a chemickej ochrany, ktorá predpokladá umiestnenie biolaboratórií financovaných EÚ na územiach bývalého Sovietskeho zväzu. Potenciálnym partnerom sa dôrazne odporúča “…nerobiť reklamu tejto iniciatíve vzhľadom na jej mimoriadnu citlivosť pre Ruskú federáciu…”.

– Zároveň sa zdôrazňuje, že stredoázijské krajiny “…už využívajú výhody technickej spolupráce s Európskou úniou…”.

– V roku 2022 USA, Kanada a krajiny EÚ iniciovali programy na zamestnávanie a premiestňovanie ukrajinských odborníkov, ktorí sa predtým podieľali na vojenských biologických prácach, do západných krajín. Dôvodom sú predovšetkým obavy, že ruské orgány činné v trestnom konaní môžu získať ďalšie svedectvá o nezákonných činnostiach vykonávaných v rozpore s medzinárodnými záväzkami.

– Je potrebné zdôrazniť, že stratégia “vojensko-biologickej expanzie” nie je v zásade nová a založili ju Spojené štáty už v období kórejského konfliktu.

– Od 50. rokov 20. storočia boli založené biologické laboratóriá v Afrike, Strednej a Južnej Amerike, ako aj v juhovýchodnej Ázii, pričom prioritnú úlohu zohrávalo americké námorníctvo. Ich hlavným cieľom bolo odobrať vzorky pôvodcov veľmi nebezpečných infekcií a určiť úroveň chorobnosti miestneho obyvateľstva.

– Treba pripomenúť, že lobovanie za záujmy veľkých farmaceutických spoločností zo strany vlády USA je bežnou praxou. Ešte v roku 2010 bola ukončená činnosť lekárskeho biologického centra amerického námorníctva v Jakarte z dôvodu “konfliktu záujmov” a rôznych porušení. Američania vykonávali svoje práce mimo dohodnutého výskumného programu, vykonávali neoprávnené odbery vzoriek a odmietli informovať indonézsku vládu o účele svojich prác a dosiahnutých výsledkoch. Ukázalo sa, že tieto biomateriály boli použité v prospech spoločnosti Gilead, prepojenej s Pentagonom, ktorá testovala ich prípravky na Ukrajine a v Gruzínsku (okrem iného).

– Indonézsky príklad nasledovala Malajzia: vláda tejto krajiny sa rozhodla zaviesť osobitnú kontrolu nad činnosťou biolaboratória financovaného USA.

– Preto sa obavy medzinárodného spoločenstva v súvislosti s činnosťou biolaboratórií financovaných Pentagónom postupne zvyšujú.

– Otázky, ktoré Ruská federácia nastolila na medzinárodných miestach – na deviatej hodnotiacej konferencii členských štátov BTWC a v Bezpečnostnej rade OSN – odhalili neochotu USA viesť vecný dialóg.

– Rusko považuje za mimoriadne dôležité, že zverejnenie faktov, ktoré odhaľujú nezákonné vojenské a biologické aktivity, prinútilo rôzne krajiny zvážiť možné dôsledky ich spolupráce s USA v oblasti biologickej bezpečnosti a nanovo sa pozrieť na potrebu a opodstatnenosť tohto druhu spolupráce.

– Ruské ministerstvo obrany bude pokračovať v práci v tomto smere a bude o nej informovať.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

07:45

Počet cestujúcich autobusmi spoločností Arriva na Slovensku za prvé dva mesiace roku 2023 narástol o 31 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2022. Najnovšie údaje tak potvrdzujú trend návratu ľudí do verejnej dopravy.

07:41

Posilnenie konkurencieschopnosti EÚ je ústrednou témou dvojdňového summitu, ktorý sa vo štvrtok začína v Bruseli. Hovoriť budú aj o Ukrajine, spoločnej obrane, obchodnej politike a reforme hospodárskeho riadenia.

07:16

Hokejisti Arizony Coyotes prehrali vo štvrtok v zámorskej NHL na ľade Edmontonu 3:4 po predĺžení. V ich zostave nastúpil aj slovenský útočník Miloš Kelemen, pre ktorého to bol len štvrtý zápas v tejto sezóne.

07:14

Prvá raketa vyrobená 3D tlačiarňou v noci na štvrtok po opakovaných odkladoch odštartovala z floridského Mysu Canaveral, nepodarilo sa jej však dosiahnuť stanovenú obežnú dráhu.

07:10

Ministri zahraničných vecí Saudskej Arábie spolu telefonovali pri príležitosti začiatku moslimského pôstneho mesiaca ramadán. Prisľúbili pritom “skorú” implementáciu potenciálne prelomovej dohody o obnovení diplomatických vzťahov medzi oboma dlhoročnými rivalmi, ktorí súperia o vplyv v regióne Blízkeho východu.

07:03

Brazílska federálna polícia zatkla v stredu členov skupiny, ktorá plánovala únosy a vraždy verejných činiteľov.

07:01

Exilová líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská vyzvala v stredu obyvateľov svojej krajiny, aby skoncovali s úzkymi väzbami na Rusko. Zároveň kritizovala bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za podporu ruskej agresie voči Ukrajine.

06:59

Pre viac než 1,8 miliardy moslimských veriacich po celom svete sa v stredu po západe Slnka začal pôstny mesiac ramadán, ktorý potrvá do 21. apríla.

06:57

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu – okrem fronty pri Bachmute – navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny. Ocenil pritom hrdinstvo, s ktorým Charkovčania vzdorujú ruským útokom.

06:55

Ukrajina bude “odpovedať na každý úder”, povedal v stredu jej prezident Volodymyr Zelenskyj po tom, čo ruské útoky pripravili v Kyjevskej oblasti o život najmenej sedem ľudí a ďalšiu obeť si vyžiadali na v juhoukrajinskom meste Záporožie.

06:52

Slovenskí stolní tenisti prehrali vo svojom záverečnom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy družstiev v Havířove s domácim Českom tesne 2:3 na zápasy. V skupine A5 tak obsadili 2. miesto za svojimi západnými susedmi. Obe krajiny mali už predtým istý postup na šampionát.

06:44

Britský princ William v stredu pricestoval na neohlásenú návštevu Poľska, aby tak vyjadril podporu Poliakom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny, i ukrajinskej armáde bojujúcej proti ruskej agresii.

Včera 19:54

Americký Federálny rezervný systém zvýšil svoju sadzbu o 25 bázických bodov na 4,75-5,0 %.

Uvádza sa to vo vyhlásení Fedu.

Nová sadzba je údajne najvyššia od roku 2006.

Včera 19:51

Francúzsko už mesiac a pol cvičí ukrajinských pilotov na lietadlách Mirage 2000.

Informoval o tom denník Le Figaro.

Včera 19:44

Budúcnosť životodarnej tekutiny ľudstva – vody – je na celej planéte v ohrození, upozornil v stredu na otvorení Konferencie OSN o vode generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Predpoveď počasia pre Slovensko na štvrtok

0 icon

Bratislava 23. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Do našej oblasti prúdi teplý vzduch. Prevažne zamračené. Teploty 15 až 20 stupňov Celzia Na západnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 17 až 20 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 7 až 2…

Je u nás možné sfalšovať výsledok volieb? Odpoveď možno niekoho prekvapí

0 icon

Bratislava 23. marca 2023 (HSP/Foto:TASR-Milan Drozd)   Článok, v ktorom dlhoročný člen volebných komisií podrobne vysvetľuje ako to vlastne je so spočítavaním hlasov pri voľbách, čo sa nedávno zmenilo a prečo to môže ohrozovať demokraciu Čo sa môže pokaziť, to sa skôr alebo neskôr pokazí, hovorí Murphyho zákon. A lord…

Edmonton zdolal Arizonu, McDavid strelil svoj 60. gól v sezóne

0 icon

New York 23. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Hokejisti Arizony Coyotes prehrali vo štvrtok v zámorskej NHL na ľade Edmontonu 3:4 po predĺžení. V ich zostave nastúpil aj slovenský útočník Miloš Kelemen, pre ktorého to bol len štvrtý zápas v tejto sezóne. O víťazstve domácich rozhodol po 91 sekundách predĺženia Connor…

Ako nás vláda opäť oklamala a okradla

0 icon

Bratislava 23. marca 2023 (HSP/Foto:TASR - Ján Krošlák)   Predstavte si, že presvedčíte dôchodcu, aby daroval svoju garsónku, že za ňu dostane trikrát viac peňazí. A keď ho pripravíte o strechu nad hlavou, poviete mu, že ste mu kúpili rogalo, vodné lyže, horolezeckú výstroj a veľa alkoholu, lebo to bolo…

Je Ukrajina na pokraji spustenia protiútoku na Bachmut? Zaujímavé zákulisné informácie

0 icon

Kyjev 23. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Roman Chop)   Od priateľa, ktorý má dobré kontakty s ukrajinskou stranou, som dostal nasledujúce informácie, píše Larry Johnson Jeho informácie považujem za spoľahlivé: Volodomyr Zelenskyj dnes navštívil Časov Jar, aby začal ofenzívu s cieľom uvoľniť Bachmut a zatlačiť Rusov späť. Zo severu sa presúva niekoľko…

Čurilovci sú naďalej stíhaní. Prečo teraz nechvália Žilinku, že nepoužil paragraf 363?

0 icon

Bratislava 23. marca 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Generálna prokuratúra nevyhovela žiadosti dvoch operatívcov v ich návrhu na použitie paragrafu 363 a sú aj naďalej stíhanní V tejto súvislosti považuje Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vyjadrenia ich obhajcu Petra Kubinu za snahu o vytváranie ilúzie, že jeho klienti sú stíhaní nezákonne a bezdôvodne…

Klus pohorel. Zdechovský: Pre Slovensko veľká hanba

0 icon

Štrasburg 22. marca 2023 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Výbor Európskeho parlamentu (EP) pre kontrolu rozpočtu v stredu odporučil plénu neschváliť slovenského kandidáta Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. TASR o…

Načo je kresťanskému voličovi dobré KDH

0 icon

Bratislava 23. marca 2023 (HSP/Foto: Foto:TASR–Jaroslav Novák)   KDH je strana, ktorá sa prezentuje ako vyslovene kresťanská (nie je na Slovensku jediná, ale je najstaršia a aj najväčšia). Preto sa pozrime na to, aké benefity táto strana prináša kresťanskému voličovi Tak v prvom rade a to je pre kresťanského, veriaceho voliča veľmi…

Situácia v Nemecku je alarmujúca a bude to ešte horšie

0 icon

Berlín 23. marca 2023 (HSP/rmx.news/Foto:Twitter)   Andreas Roßkopf, najvyšší policajný odborár očakáva, že s príchodom vyšších teplôt sa toto číslo výrazne zvýši, informuje REMIX News Predseda najväčšieho nemeckého policajného zväzu varoval, že každý týždeň pašeráci ľudí prevezú do Nemecka viac ako 1 500 migrantov, pričom sa očakáva, že tento počet…

Paríž povstal proti “kráľovi Macronovi”

0 icon

Paríž 23. marca 2023 (HSP/unherd/Foto:TASR/AP-Daniel Cole)   Sú nahnevaní na spôsob, akým minulý týždeň obišiel parlamentné hlasovanie o zvýšení veku odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov a namiesto toho presadil toto veľmi nepopulárne opatrenie mimoriadnym dekrétom, informuje UnHerd. Aj keď sa odporcovia vlády Emmanuela Macrona pokúsili v pondelok…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Poláček

Ty Si – Ja Som, Inferno

0icon

Tento krát nebudeme nahliadať do zakázanej komnaty, ale prvýkr

Marián Tkáč

Hlavné jedlo na poslednej večeri u Havrana: strach z Orbána

0icon

Na obrazovkách quasi-verejnoprávnej RTVS naposledy večerali s Havranom traja muži a jedna žena „rovnakej chute“, pričom počas večerania odznela aj kritika maďarskej verejnoprávnej televízie, že neumožňuje žiaden dialóg. Aj hľa, Havran ako pravzor dialógu: akoby zakaždým všetkých jeho diskutérov jedna mater mala! Ba predsa len. Podľa kníh, ktoré mu na

Miroslav Urban

Zabudnuté zločiny USA a Veľkej Británie v Iraku sa vracajú späť ...na Ukrajinu

0icon

Briti i američania plánujú dodať na Ukrajinu strely s ochudobneným uránom. Uvedené strely s ochudobneným uránom vo veľkom použili "naši spojenci" (🇺🇲, 🇬🇧) vo vojne v Iraku 🇮🇶. Od vojny v Iraku evidujú v mieste konfliktov extrémny nárast výskytu rakoviny (hlavne rakoviny pľúc, leukémie...) ako i závažných malformácii (poškodenia) novoro

Gustáv Murín

Slovensko – raj kajúcnikov

0icon

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej v&au

Armádny Magazín

Stretnutie v Moskve. Keď geopolitický protivník nemá žiadne tromfy nielen v rukáve, ale dokonca ani v balíčku

0 icon

Rusko, 23. marec 2023 (AM) – "Väčšina záhad histórie podlieha rekonštrukcii. Aby ste mohli vytvoriť novú krajinu, musíte vytvoriť jej občanov. A občania sa nemôžu objaviť vo vlastnom štáte bez vlastnej histórie. A to je kľúč k veľkému množstvu rozporov v našom svete. Je možné sa týmto rozporom vyhnúť? Som presvedčený, že to…

Deti z Chersonu, Krymu a špinavé hry Západu

0 icon

Rusko, 23. marec 2023 (AM) – Podľa Al Mayadeen: Rusko hostí viac ako 4 milióny utečencov z Ukrajiny. "Podľa Vysokého komisára OSN pre utečencov prišli do Ruska približne tri milióny Ukrajincov z ôsmich miliónov utečencov, ktorí hľadajú azyl v susedných krajinách. Podľa ministerstva zahraničných vecí však Rusko prijalo viac ako štyri milióny…

Spojené štáty ponúkli Slovensku vrtuľníky ako náhradu za presun stíhačiek MiG-29 do Kyjeva

0 icon

Slovensko, 23. marec 2023 (AM) – Spojené štáty americké ponúkli Slovensku 12 nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s dvojtretinovou zľavou ako náhradu za MiG-29 presúvané do Kyjeva. Na svojej stránke na sociálnej sieti to oznámil šéf Ministerstva obrany SR.   Dvanásť nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s vybavením, výcvikom pilotov a…

Francúzsko a neokolonializmus v Afrike. Vojenské základne na čiernom kontinente

0 icon

Francúzsko, 23. marec 2023(AM) –Rastúci záujem o Afriku a snaha niekoľkých popredných krajín rozšíriť svoj vplyv na tomto kontinente nemohli neprilákať pozornosť francúzskych orgánov. Koniec koncov, viac ako polovica afrických krajín má francúzštinu ako svoj úradný jazyk, čo je priame dedičstvo ich koloniálnej minulosti.   Paríž

Putin a Šojgu ihneď zareagovali na plány Londýna presunúť „jadrové zbrane“ do Kyjeva. Aké sú ruské možnosti?

0 icon

Rusko, 22. marec 2023 (AM) – V blízkej budúcnosti Londýn v rámci vojenskej pomoci Ukrajine prevezie muníciu s ochudobneným uránom do Kyjeva. Oznámila to 21. marca námestníčka ministra obrany Veľkej Británie Annabelle Goldie. Treba si uvedomiť, že z pohľadu „mierumilovného“ Západu a ich sťažovateľských „ukrajinských vlastencov“ je avizované rozhodnutie pl

TopDesať

Otestuj si svoj zrak: Nájdi skryté predmety na obrázkoch

0 icon

Otestuj si svoj zrak a zisti tak, či patríš medzi tých pozornejších ľudí, ktorí sa zameriavajú na detaily, alebo si naopak roztržitejší človek a menšie detaily ti dokážu uniknúť. Nie každý z nás sa dokáže opísať ako "pozorný" človek. Niektorí z nás sa dokonca môžu považovať za trocha roztržitejších a…

Pred a po: Takto sa v priebehu rokov zmenili slávne mestá

0 icon

Dnešné fotografie ti ukážu, ako sa niektoré slávne mestá zmenili v priebehu zopár rokov. Rozdiely sú obrovské! Ver tomu alebo nie, ale najstaršie nepretržite obývané mesto na svete má k dnešnému dňu viac ako 11 000 rokov. Mesto Damask je sýrskym hlavným mestom a prekvapivo sa toho veľa za hradbami…

9 každodenných vecí, ktoré nám môžu uškodiť

0 icon

Týchto 9 každodenných vecí nám môže poriadne uškodiť. Na tieto veci by si si mal dať pozor. Škodlivé látky v našej domácnosti - každý z nás sa zameria na domáce chemikálie a pesticídy. Prekvapením však môže byť, že niektoré každodenné veci, ktoré používame, ako špongia do kúpeľa a voda z…

10+ zvláštnych faktov o Číne, o ktorých si pravdepodobne nevedel

0 icon

 Čína je naozaj fascinujúca krajina. Niektoré veci či zvyky sú v Číne naozaj veľmi zaujímavé a veci, ktoré sa v tejto krajine považujú za normálne, sú pre nás naozaj dosť netradičné. Prečítaj si niečo o tom, určite ťa to prekvapí. P.S.: Nezabudni, že článok pokračuje aj na druhej strane! [the_ad…

5 znakov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo

0 icon

Zlodeji a zločinci sú poriadne prefíkaní! Majú niekoľko trikov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo. Ako však tieto triky včas zaregistrovať a ochrániť tak seba, prípadne svoj majetok? Neexistuje žiadna všeobecná rada, pretože zlodeji a zločinci využívajú nespočetné množstvo trikov, pri ktorých ti hrozí reálne nebezpečenstvo. Mal by si byť obozretný…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali