Veľký rozruch okolo filmu Ukradnutý štát. Zuzana Piussi čelí atakom, že vo filme dala priestor konšpirátorom a že hovorí o údajných kompromitujúcich materiáloch na Lipšica

Bratislava 11. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Facebook)

 

Režisérka Zuzana Piussi tento týždeň rozpútala širokú diskusiu svojím novým dokumentárnym filmom Ukradnutý štát, v ktorom podľa jej slov nehovorí len o vražde Jána Kuciaka a jeho partnerky ale celkovo o súčasnom stave našej spoločnosti, postavení SIS, obchodovaní s citlivými informáciami a o pozadí mainstreamových a alternatívnych médií

Na snímke Zuzana Piussi

Piussi pobúrila mainstream tým, že vo svojej snímke dala priestor na vyjadrenie redaktorke Hlavného denníka Jane Teleki, ktorá bola podľa jej slov jedinou novinárkou, ktorá bola ochotná hovoriť v kontraste s mainstreamovým názorom, ktorý ešte pred súdnym procesom jednoznačne zo všetkého odsúdil kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera. Filmárkou vraj zaujíma hľadanie pravdy a zaujíma ju to, prečo druhá strana prezentuje názor, aký prezentuje.

“Keď si pozriete ten priestor, ktorí novinári hovoria, že zmenky sú pravé, tak je to iba Teleki. Sledujem tú jej prácu aj predtým, mala rôzne súdne spory a stali sa jej aj krivdy a ja si myslím, že to nie je čiernobiele. Keď si myslíte, že som dala priestor viac tomu konšpiračnému, tak si myslím, že to nie je pravda, lebo všetci novinári, čo tam účinkovali, mali iný pohľad,” povedala Zuzana Piussi vo štvrtok vo videorozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou z denníka SME, ktorá viackrát položila otázku, prečo mala vo filme najväčší priestor Jana Teleki, ktorú Hanzelová zaradila medzi konšpirátorov a Kočnerových obhajcov. Hanzelová tak znovu ukázala myslenie, keď nie je prípustný žiaden iný názor, ako totalitný názor ideovej skupinky propagandistov do ktorej patrí a každý iný názov je neprípustný a ten kto mu umožnil zaznieť, v tomto prípade Zuzana Piussi, si zaslúži kritiku.

“Ja ju považujem za niekoho, kto nemá nejaké extra informácie, prečo ste si vybrali práve ju?” Pýta sa novinárka Hanzelová vo videu. Zuzana Piussi oponuje a hovorí, že Teleki má veľmi dobré informácie z prostredia SIS. “Tí ľudia sa vo filme ukážu, čo hovoria, čo sľubujú, je to tam ukázané a ja si myslím, že to je vzácne, že keď tento človek tvrdí, že Kočner je nevinný, že súdny proces je zmanipulovaný a všetko… Ja som zvedavá na toho človeka, prečo si to myslí… Ja ho chcem proste ukázať, lebo si myslím, že aj ona ovplyvňuje (verejnú mienku – poz. red.).”

“Vy ako novinárka, vás to štve, že je nejaká Teleki, lebo máte na to názor, ale ja si myslím, že to tam patrí. Tá otázka, ako ste mi ju povedali, ja som v nej cítila, že vás to štve, že ona je tá, ktorá si toto myslí. Ja chcem vedieť, prečo si to myslí.” Odkázala Piussi Kovačič Hanzelovej a podobne sa následne vyjadrovala na adresu Denníka N a bulvárnych médií.

Piussi dodáva, že nerada popisuje a interpretuje svoje filmy. Necháva na divákovi, nech ich posúdi a urobí si závery sám.

 

Kompro materiály

Film Ukradnutý štát hovorí najmä o obchodovaní s informáciami bývalými či súčasnými príslušníkmi SIS. Medzi známych z tejto skupiny patrí aj bývalý spravodajca Pavol Forisch, ktorý sa v posledných dňoch skloňoval hlavne v súvislosti s rozpadom SaS a kontaktami s poslancom Jozefom Rajtárom. Zuzana Piussi však vo svojom filme uvádza aj málo známu skutočnosť, že s Forischom a jeho spolupracovníkom Žiaranom sa v minulosti stretával aj Ján Kuciak, ktorý od nich čerpal informácie, ktoré si potom overoval.

“To, čo som chcela ukázať, to je ten biznis. Čo je strašné na našej krajine, je to, že tu si platíme SIS, všetci na to nejako prispievame. Dostáva miliardu zo štátu a keď si zoberiete, ako oni pracujú, tak pracujú pre súkromníkov a to je náš problém.”

Film má hovoriť aj o tom, že údajne existuje balík kompromitujúcich videí, kde sa nachádzajú materiály jednak na Jána Kuciaka, na rôznych politikov, a údajne aj video, na ktorom pred Alenou Zsuzsovou masturbuje advokát Daniel Lipšic. Piussi vysvetlila, že nevie povedať či takéto videá v skutočnosti existujú, no v spravodajskom priestore sa vraj o tom hovorí. “Tieto informácie vám každá z tej SIS-ky, alebo aj nejakí novinári, podsúva, a vy to tam dáte, lebo chcete ukázať, v čom žijeme, presne v tomto, že či sú to klebety, alebo je to pravda, čo to je, kedy sa to prevalí?”

 

Porušila zákon?

Podľa novinára Martina Daňa filmárka Piussi porušila zákon tým, že údajne natáčala v súdnej sieni počas procesu s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom ohľadom zmeniek TV Markíza, kde bola Piussi počas výsluchu Petra Tóth Kočnerovou dôverníčkou. “Film Zuzany Piussi vznikol porušením zákona,” tvrdí Daňo na sociálnej sieti.”

“Zuzana Piussi si zavarila na problém. Nahrávanie trestného pojednávania na obraz je zo zákona zakázané a ona napriek tomu, aj napriek výslovnému upozorneniu senátom Špecializovaného súdu nahrávala proces Kočner/Rusko a zábery dala do svojho filmu,” upozornil a Piussi potom nazval “pošahanou pseudo filmárka čo defrauduje filmové fondy a šíri liberálnu propagandu”.

Piussi reagovala na Facebooku:”Ako vyplynulo z viacerých telefonátov režisérke, niekoľko blogerov sa snaží vyvolať hystériu, údajne volajú na súdy a snažia sa mobilizovať sudcov proti filmu, že má obsahovať nedovolené zábery z uzavretého pojednávania. Autorka filmu považuje tieto obvinenia za účelové v snahe zastaviť distribúciu filmu a tak mu poškodiť.”

Pripomenula že autorský dokument je umelecké dielo, ktoré reflektuje skutočné udalosti. “Situácia zo súdu obsahuje zábery atmosféry, dokreslujúce hlavnú líniu narácie a neobsahujú žiadne nedovolené informácie z pojednávania. “Ak by justícia pristúpila na túto tému ako na skutočný problém, obávam sa, že by tým len verejne potvrdila hypotézy o kríze, v ktorej sa nachádza,” dodala autorka filmu.

 

Jana Teleki je pobúrená prístupom redaktorky Hanzelovej

Na štvrtkový video rozhovor denníka SME s režisérkou Piussi zareagovala novinárka Jana Teleki, ktorá odsúdila prístup redaktorky Zuzany Kovačič Hanzelovej a obvinila ju z klamstva. Svoj komentár publikovala na stránkach eurorespekt.sk.

“Čo sa týka môjho pôsobenia v Hlavnom denníku, písala som pre nich do smrti šéfredaktora Petra Králika, nakoľko si neviem predstaviť, že by som mala napísať text, s ktorým sa nedokážem vnútorne stotožniť. Obula sa do mňa Zuzana Kovačič Hanzelová – údajne seriózna novinárka zo Sme.  A keďže v jej videu odznelo na moju adresu príliš veľa klamstiev, nedá mi nereagovať. Svet pani Kovačič Hanzelovej je evidentne na hony vzdialený od toho môjho.”

“Hanzelová v prvom rade si nevšimla, že nie som bývalá novinárka, ale novinárka. Keďže je vo veku môjho syna, možno jej ušlo, že v médiách pôsobím od roku 1993. Už v roku 1996 som pôsobila ako šéfredaktor Tekovských novín a väčšina mojej práce od roku 1996 riešila ekonomickú trestnú činnosť verejných činiteľov. Napriek tomu od roku 1998 – do roku 2014 som bola paradoxne trestne stíhaná za anonymnú veršovanú satiru.  Tri trestné konania sú skutočne hanbou, ale nie mojou.”

Teleki reagovala na to, že Hanzelová vyhlásila, že vo svojich textoch obhajuje Mariána Kočnera. “V prvom rade neobhajujem  Kočnera, ale sledujem zákonnosť procesu a postupov orgánov činných v trestnom konaní. Nezákonnosti v konaní nevedú spravidla iba k nepotrestaniu páchateľa trestnej činnosti, ale zároveň vedú aj k škodám. Ujmy spôsobené nezákonným, či nesprávnym konaním predstaviteľov nielen polície, ale aj justície sú doposiaľ v zmysle zákona hradené z daní občanov SR. Takže aj za zverejnenie komunikácie v konečnom dôsledku zaplatia občania Slovenskej republiky bez ohľadu na to, či bude Kočner odsúdený alebo nie. A nepochybne týmto postupom budú riešiť svoje nároky pred súdom všetci, ktorých komunikácia bola zverejnená. Nebude to prvý krát, čo za procesné pochybenia zaplatia občania.”

“Ako novinári pracujú a odhaľujú kauzy, ma skutočne nemusí učiť Zuzana Kovačič Hanzelová.  Aj bežnému človeku je ťažké totiž pochopiť, že novinár s právnym vedomím bezvedomím píše o kauze. A tak spomeniem na tlačovku kedy som sa zúčastnila naposledy. Bola to tlačovka Daniela Lipšica v roku 2003, zameraná na novoprijatý zákon o ochrane chránených svedkov, kde vo veľkom štýle boli novinárom pripravené CD a listiny, s obsahom tlačovky. Podstatné vety boli zvýraznené červenou farbou. Oveľa viac som bola zhrozená z výstupov k reforme zdravotníctva, kedy všetci novinári svorne podporovali údajnú reformu, respektíve presun zdravotníckych zariadení do majetku Penty, či zákony prijaté v súvislosti so zriaďovaním súkromných poisťovní. Pravdou je že som nechodila ku Kočnerovi lyžovať, nebola som platená za PR texty, ani mi nikto neplatil dovolenky a neprispieval na moje projekty.  A nikto ma ani za zverejnenú kauzu, ktorú som spracovávala nezažaloval,” dodala Jana Teleki a pre Hanzelovú, ktorá tvrdí, že Teleki nerobí na žiadnych kauzách, vymenovala témy, na ktorých v súčasnosti pracuje.

“O podplácaní médií cestou PR agentúr sa donedávna iba šepkalo. Nevyberane si dovoľujem povedať, že žiadny právnik nebol tak hlúpy, aby si na pojednávaní uplatnil sumu, ktorou korumpoval médiá, respektíve uplatnil ako náklady na obhajobu za vytváranie pozitívneho imidžu účastníka konania. Daniel Lipšic prerazil povestné dno, keď na pojednávaní zahrnul do faktúry za poskytovanie právnych služieb státisíce investované do médií. Paradoxne serióznym médiám neprekážala táto vážna anomália, ktorou by sa v právnom štáte zaoberala minimálne etická komisia advokátskej komory.”

Vysvetlila tiež, že nikdy netvrdila, že má kompromitujúce materiály na Jána Kuciaka. “Neodznelo to ani vo filme. Tvrdila som, že mi chodí mnoho kompro materiálov. V súvislosti s Danielom Lipšicom som hovorila so Zuzanou na tému kompra na Daniela Lipšica o stránke Lipšic.net,  na ktorú som bola upozornená v roku 2014, a z ktorej súbory sú publikované na stránke fakty a dôkazy – ktokoľvek si informácie na stránke môže pozrieť. Ja som bola upozornená, že na stránke sú prebraté moje texty tak som si ju prezrela. Mimochodom nie je to jediná stránka, ktorá bez môjho vedomia prevzala moje texty.  Neviem kto je autorom stránky, ani kto prebral moje texty.”

“Zuzanka Kovačič Hanzelová, ale aj ďalší mienkotvorní zo Sme radi označujú všetkých kto majú iný názor na vec, termínom konšpirátor. Seriózna novinárka uverejnila o mne klamstvá, ktoré jednoducho je možné dokázať – sledovaním filmu Zuzany Piussi a jednoduchým prezretím Hlavného denníka, na ktorom som sa venovala jednotlivým kauzám,” dodáva Teleki.

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

20:07

Joe Biden súhlasil s radou šéfa Pentagónu, že zostrelenie čínskeho balóna by sa nemalo uskutočniť kvôli riziku pre ľudí na zemi. Uviedol to Biely dom.

19:14

Európska únia plánuje zvýšiť úsilie s cieľom dosiahnuť, aby sa zmrazený ruský majetok použil na náhradu škôd spôsobených vojnou na Ukrajine. Uviedli to predstavitelia Únie v piatok po skončení summitu EÚ-Ukrajina v Kyjeve.

18:16

Ukrajina v piatok oznámila, že začala nahrádzať milióny bežných žiaroviek úspornejšími LED žiarovkami, ktoré jej darovala Európska únia.

18:11

Ak západní partneri urýchlia dodávky zbraní dlhého doletu, Ukrajina začne oslobodzovať územia Donbasu, ktoré boli obsadené v roku 2014. Prezident Volodymyr Zelenskyj to povedal na tlačovej konferencii po samite Ukrajina – EÚ.

18:10

Donald Trump vyzval na zostrelenie čínskej sondy zaznamenanej na oblohe nad kontinentom USA. “Zostreľte ten balón!” napísal na sociálnej sieti Truth.

17:06

Čínske ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že balón pohybujúci sa nad územím Spojených štátov je civilné zariadenie používané na výskum, najmä na meteorologické účely. Podľa USA ide o čínsky špionážny balón.

15:57

Vstup Ukrajiny do Európskej únie bude závisieť od toho, ako úspešne sa na tento krok pripraví, pričom nie sú stanovené žiadne pevné termíny na vstup, ba dokonca ani na začatie rokovaní, uviedla šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na samite Ukrajina – EÚ v Kyjeve.

15:40

Pápež František pricestoval na trojdňovú návštevu Južného Sudánu. Cieľom jeho cesty je podpora mieru a zmierenia v krajine.

14:45

Chcel zabiť Alžbetu II. kušou. Muž sa na súde priznal k vlastizrade. Od roku 1981 sa stane prvou osobou v Británii usvedčenou z tohto trestného činu.

14:37

V Južnom Sudáne vypukli násilnosti, pri ktorých prišlo o život 28 ľudí. Udialo sa tak v predvečer návštevy pápeža Františka.

12:57

Nemecká vláda potvrdila, že Berlín schválil presun tankov Leopard 1 na Ukrajinu.

12:41

Turecký minister vnútra vyzval veľvyslanca USA v Ankare, aby “dal svoje špinavé paprče preč” od krajiny, a obvinil ho zo snahy “rozvracať” Turecko

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Ronaldo dal prvý gól za Al-Nassr, z penalty zariadil remízu

0 icon

Rijád 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil v piatok svoj premiérový gól v drese Al-Nassr. V zápase 15. kola najvyššej súťaže v Saudskej Arábii premenil v tretej minúte nadstaveného času druhého polčasu pokutový kop a zariadil tak remízu 2:2 na pôde tímu Al-Fateh Al-Nassr vedie po…

Maďarsko a Rakúsko sa dohodli, že nebudú dodávať zbrane Ukrajine

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Europeanconservative/Foto:Telegram)   Podľa ministrov obrany nekonečné dodávky zbraní len predlžujú konflikt a hrozí jeho eskalácia, píše Tamás Orbán pre The European Conservative Ministri obrany Rakúska a Maďarska sa po stretnutí v Budapešti v pondelok 30. januára dohodli, že nebudú dodávať zbrane na Ukrajinu, aby sa zabránilo…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kam dosiahnu rakety dlhého doletu, ktoré USA poskytujú Ukrajine?

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Yevgen Honcharenko, Telegram, Screenshot) Aktualizované 3. februára 2023 20:23 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 20:22 - Ukrajina by mala dostať námornú flotilu zo Západu. V…

Fico: Brusel akútne potrebuje počuť aj iný názor na vojnu na Ukrajine, ako len ten, ktorý znie z USA

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Prinášame vám reakciu predsedu strany SMER - slovenská sociálna demokracia Roberta Fica zo stretnutia s veľvyslancami USA, Veľkej Británie a viac ako 20 krajín EÚ, ktoré sa uskutočnilo v stredu 1. februára 2023 "Ďakujem veľvyslancom z viac ako 20-tich členských štátov EÚ, USA…

Za pomoci Západu dokonáva Ukrajina eutanáziu

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Ukrajina umiera. Dobrovoľne, za pomoci Západu. Krváca z tisícich rán, no Západ, namiesto toho, aby donútil Ukrajinu uzavrieť mier bez podmienok, dodávkami zbraní vlastne asistuje pri jej eutanázii. Akokoľvek rôzni pseudoanalytici špekulujú o tom, že Ukrajina ešte môže v súčasnom konflikte s Ruskom zaznamenať…

V dome Igora Matoviča nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Aktualizované 3. februára 2023 19:30 V dome lídra OĽANO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Pre TASR to potvrdil Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Upozornil na to týždenník Plus 7 dní "Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia,…

Šéfovia parlamentov V4 zdôraznili podporu Ukrajiny i potrebu ochrany hraníc

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Miloš Vystrčil)   Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) by mali aj naďalej pomáhať Ukrajine vojensky, humanitárne aj politicky. Zhodli sa na tom predsedovia parlamentov V4 počas piatkového rokovania v priestoroch Bratislavského hradu. Za dôležitý považujú aj spoločný postup pri ochrane vonkajšej hranice schengenského priestoru. Témou rokovania bola…

Napätie medzi USA a Čínou sa zvyšuje

0 icon

Washington 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter) Aktualizované 3.2.2023 18:00 Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken odloží plánovanú návštevu Pekingu v nadchádzajúcich dňoch, informuje ABC. Dôvodom je čínsky balón Hovorca Pentagónu Pat Ryder uviedol, že nad severnou časťou kontinentálnych Spojených štátov bol zistený a sledovaný výškový prieskumný balón, ktorý pravdepodobne vypustila…

Slováci sa brodia snehom: Na severe vyhlásili kalamitu, obmedzenia platia aj pod Tatrami

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák) Aktualizované 3. februára 2023 20:14 Na Orave, Liptove, Kysuciach a Hornom Považí vyhlásili cestári pre sneženie kalamitu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Sneženie komplikuje dopravu aj na ďalších úsekoch ciest na Slovensku. Obmedzenia, najmä pre kamióny, platia už…

Generál Pavel odhadzuje masku. Je to súčasť niečoho, čo sa týka aj nás?

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vyhral voľbu prezidenta tým, že sa tváril extrémne pokojne a zmierlivo. Okamžite po zvolení však zmenil štýl – áno, je to opäť vojak. Na čelo štátu sa dostal práve vo chvíli, keď parlament hovorí o uľahčení mobilizácie. A čo je horšie, nielen český,…

NAJNOVŠIE

BLOG

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Ronaldo dal prvý gól za Al-Nassr, z penalty zariadil remízu

0 icon

Rijád 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil v piatok svoj premiérový gól v drese Al-Nassr. V zápase 15. kola najvyššej súťaže v Saudskej Arábii premenil v tretej minúte nadstaveného času druhého polčasu pokutový kop a zariadil tak remízu 2:2 na pôde tímu Al-Fateh Al-Nassr vedie po…

Maďarsko a Rakúsko sa dohodli, že nebudú dodávať zbrane Ukrajine

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Europeanconservative/Foto:Telegram)   Podľa ministrov obrany nekonečné dodávky zbraní len predlžujú konflikt a hrozí jeho eskalácia, píše Tamás Orbán pre The European Conservative Ministri obrany Rakúska a Maďarska sa po stretnutí v Budapešti v pondelok 30. januára dohodli, že nebudú dodávať zbrane na Ukrajinu, aby sa zabránilo…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kam dosiahnu rakety dlhého doletu, ktoré USA poskytujú Ukrajine?

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Yevgen Honcharenko, Telegram, Screenshot) Aktualizované 3. februára 2023 20:23 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 20:22 - Ukrajina by mala dostať námornú flotilu zo Západu. V…

Fico: Brusel akútne potrebuje počuť aj iný názor na vojnu na Ukrajine, ako len ten, ktorý znie z USA

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Prinášame vám reakciu predsedu strany SMER - slovenská sociálna demokracia Roberta Fica zo stretnutia s veľvyslancami USA, Veľkej Británie a viac ako 20 krajín EÚ, ktoré sa uskutočnilo v stredu 1. februára 2023 "Ďakujem veľvyslancom z viac ako 20-tich členských štátov EÚ, USA…

Za pomoci Západu dokonáva Ukrajina eutanáziu

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Ukrajina umiera. Dobrovoľne, za pomoci Západu. Krváca z tisícich rán, no Západ, namiesto toho, aby donútil Ukrajinu uzavrieť mier bez podmienok, dodávkami zbraní vlastne asistuje pri jej eutanázii. Akokoľvek rôzni pseudoanalytici špekulujú o tom, že Ukrajina ešte môže v súčasnom konflikte s Ruskom zaznamenať…

V dome Igora Matoviča nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Aktualizované 3. februára 2023 19:30 V dome lídra OĽANO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Pre TASR to potvrdil Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Upozornil na to týždenník Plus 7 dní "Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia,…

Šéfovia parlamentov V4 zdôraznili podporu Ukrajiny i potrebu ochrany hraníc

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Miloš Vystrčil)   Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) by mali aj naďalej pomáhať Ukrajine vojensky, humanitárne aj politicky. Zhodli sa na tom predsedovia parlamentov V4 počas piatkového rokovania v priestoroch Bratislavského hradu. Za dôležitý považujú aj spoločný postup pri ochrane vonkajšej hranice schengenského priestoru. Témou rokovania bola…

Napätie medzi USA a Čínou sa zvyšuje

0 icon

Washington 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter) Aktualizované 3.2.2023 18:00 Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken odloží plánovanú návštevu Pekingu v nadchádzajúcich dňoch, informuje ABC. Dôvodom je čínsky balón Hovorca Pentagónu Pat Ryder uviedol, že nad severnou časťou kontinentálnych Spojených štátov bol zistený a sledovaný výškový prieskumný balón, ktorý pravdepodobne vypustila…

Slováci sa brodia snehom: Na severe vyhlásili kalamitu, obmedzenia platia aj pod Tatrami

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák) Aktualizované 3. februára 2023 20:14 Na Orave, Liptove, Kysuciach a Hornom Považí vyhlásili cestári pre sneženie kalamitu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Sneženie komplikuje dopravu aj na ďalších úsekoch ciest na Slovensku. Obmedzenia, najmä pre kamióny, platia už…

Generál Pavel odhadzuje masku. Je to súčasť niečoho, čo sa týka aj nás?

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vyhral voľbu prezidenta tým, že sa tváril extrémne pokojne a zmierlivo. Okamžite po zvolení však zmenil štýl – áno, je to opäť vojak. Na čelo štátu sa dostal práve vo chvíli, keď parlament hovorí o uľahčení mobilizácie. A čo je horšie, nielen český,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

Vášeň v Tebe

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová zverejnila fotografiu plnú lásky, ale aj obrovskej bolesti

0 icon

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová, najväčšia súperka našej úžasnej Petry Vlhovej, včera na sociálnej sieti Instagram zverejnila dojímavú fotografiu. Fotografia zobrazuje lyžiarku, ako v nemocnici drží svojho otca za ruku. Druhého februára totiž uplynuli tri roky od kedy zomrel jej otec. Nešťastne totiž spadol zo strechy rodinného domu v mestečku Edwards. Žiaľ,…

Simona Krainová prehovorila o milostnom trojuholníku: Ona – Sagvan Tofi – Dara Rolins

0 icon

Slovenská speváčka Dara Rolins mala pred niekoľkými dňami v O2 aréne v Prahe svoj doteraz najväčší koncert. Ľudia sú z neho nadšení. Zúčastnila sa ho aj modelka Simona Krainová, ktorá aktuálne prehovorila o trojuholníku so Sagvanom Tofim. Speváčka Dara Rolins v sobotu 28. januára odspievala svoj doteraz najväčší koncert, ktorý si dala ako darček…

Prečo ľudia tlieskajú v lietadle?

0 icon

Známy cestovateľ, bloger, autor knihy Influencer – Milan Bez Mapy – vo svojom aktuálnom krátkom videu vysvetľuje zvyk tlieskať v lietadle po pristáti. Tlieskate aj vy? „Tlieskanie v lietadle, pravdepodobne, začalo ešte v časoch, keď lietanie nebolo tak široko dostupné, bezpečné a lacné ako je dnes,“ vysvetľuje v úvode cestovateľ. Dodáva, že tiež záleží od…

Preplachujete cestoviny alebo nie? Uvarte si ich podľa Jamieho Olivera

0 icon

Cestoviny patria medzi jedno z najobľúbenejších jedál, ak o nich hovoríme v súvislosti s rýchlosťou prípravy. Po uvarení ich preplachujete alebo nie? Ako to robí Jamie Oliver? Svetoznámy britský kuchár pri varení cestovín postupuje podľa jednoduchých krokov. Osvojte si jeho postup  a 

Neviditeľná hrozba, ktorá môže zničiť vaše manželstvo

0 icon

Manželský vzťah môžu zničiť rôzne závislosti. Niektoré sú viditeľné – alkoholizus, drogová závislosť či patologické hráčstvo - gamblerstvo. Iné sú neviditeľné a v mnohých prípadoch považované aj za cenné či hodné obdivu. Práve do druhej skupiny patrí workoholizmus. Workoholizmus je však zabijak. Ničí totiž zdravie - fyzické a duševné, pohodu, potešenie a…

Armádny Magazín

„Situácia sa každým dňom zhoršuje“: Ukrajinský pilot oznámil, že stíhačky na Ukrajine končia

0 icon

Ukrajina, 3. februára 2023 (AM) – Ukrajina v blízkej budúcnosti môže zostať úplne bez bojových lietadiel , počet lietadiel vo vzdušných silách ozbrojených síl Ukrajiny sa rýchlo znižuje. Povedal to ukrajinský pilot s volacím znakom „Juice“ v rozhovore pre britské vydanie denníka The Financial Ti

Maďarsko vykonalo rozsiahle čistky v armáde. Orbán zatrhol členstvo Ukrajiny v EÚ

0 icon

Maďarsko, 3. februára 2023 (AM) – Maďarský premiér opäť vylial vedro ľadovej vody na horúce hlavy ukrajinských úradov, ktoré dnes prejavili potešenie v súvislosti s návštevou predstaviteľov EÚ v Kyjeve. Pripomeňme, že v Kyjeve sa otvoril summit Ukrajina-NATO, kam vlakom pricestovali predstavitelia EÚ rôznych úrovní

Čoho sa boja americkí vojaci?

0 icon

USA, 3. februára 2023 (AM) – V januári bola Pentagonom uverejnená správa o UFO, z ktorej vyplynulo, že v roku 2022 nedokázal identifikovať 171 neznámych leteckých objektov. Prípady „vzdušných javov“ sa tým v USA vyostrili.   So záhadným oneskorením, no nakoniec predsa len, vydali americké úrady správu o tom, ktoré z minuloročných javov na nebi zatiaľ

Rusko poslalo na Ukrajinu vojenské roboty na ničenie západných „Leopardov“ a „Abramsov“

0 icon

Rusko, 3. februára 2023 (AM) – Ruské bojové roboty "Marker" dorazili do zóny špeciálnej operácie na Donbas. Tam ich otestujú v reálnych bojových podmienkach. Odborníci plánujú vypracovať algoritmy na vedenie boja v rámci skupiny s robotmi, “hovoria experti. V zóne špeciálnej vojenskej operácie budú testované dve verzie Markera naraz. Jeden z…

Vyjadrenia ruského prezidenta Putina, šéfa zahraničných vecí Lavrova a šéfa rozviedky Naryškina

0 icon

Rusko, 3. februára 2023 (AM) – Prinášame prehľad najnovších vyjadrení čelných predstaviteľov Ruskej Federácie k operácii na Ukrajine a k situácii vo svete.   Hlavné tézy prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina na galavečere na počesť víťazstva v bitke o Stalingrad: ▪️Ideológia

TopDesať

30+ dokonale načasovaných fotografií z celého sveta

0 icon

Tie najlepšie životné momenty sú neopakovateľné. Preto ľudstvo vymýšľalo rôzne spôsoby, ako ich zachytiť a uchovať naveky. Práve z toho dôvodu vznikli fotoaparáty, či videokamery. Tie nám slúžia už niekoľko desiatok rokov a za tú dobu sa určite podarilo zachytiť nespočetné množstvo vzácnych okamihov. Avšak fotografie v tomto článku sú…

TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

0 icon

Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. [the_ad…

Práčka naozaj kradne tvoje ponožky! Ako to robí?

0 icon

Opäť sa to stalo! Vyložil si práčku, vyberieš čistú bielizeň a ponožku nenájdeš, hoci si pamätáš, že si ju dával dovnútra. Na tvojej pamäti nie je nič zlé, iba práčka ti... kradne ponožky. Ako sa ukázalo, ponožky a iné drobné predmety sa môžu jednoducho zaseknúť v častiach práčky a nie je to…

Zavádzajúce fotografie, ktoré potrápia tvoj zrak

0 icon

Svet je plný zvláštností. Niektoré veci, ktoré sa dejú v našich životoch sú neuveriteľné. V dnešnom článku ti ukážeme zopár netradičných vecí, ktoré však nie sú skutočné. Tieto zavádzajúce fotografie poriadne potrápia tvoj zrak. Ak sa už bavíme o zvláštnostiach, tak sa určite zhodneme, ak ti povieme, že mnohé zvláštnosti…

10 divných faktov o jedle, o ktorých si doteraz pravdepodobne netušil

0 icon

Jedlo. Jeme ho každý deň, no koľko o ňom v skutočnosti vieme? A práve to sa teraz pokúsime napraviť. Existuje veľa zaujíamvostí o jedle, o ktorých sme doteraz ani my v redakcii nevedeli! Pokúsili sme sa to trochu zamiešať. Niektoré fakty, ktoré sme uviedli, sú zaujímavé, niektoré sú divné a niektoré sa…

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali