Veľvyslanectvo RF

NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

19:42

71 Afgancov priletelo do Nemecka z Islamabadu v rámci programu spolkovej vlády o prijímaní Afgancov.

18:43

Zelenskyj oznámil, že na najbližšom kole rokovaní o ukončení vojny budú Ukrajinu zastupovať náčelník generálneho štábu ukrajinskej armády Andrij Hnatov, zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustem Umerov a predstavitelia spravodajských služieb.

18:42

Pri pobreží Turecka v Čiernom mori vzbĺkol tanker v “dôsledku vonkajšieho zásahu”, pripravuje sa evakuácia posádky, informuje turecká námorná správa.

„Bola nám doručená informácia, že vo vzdialenosti 28 míľ od pobrežia Turecka došlo v dôsledku vonkajšieho vplyvu k požiaru na tankeri … 25 členov posádky je v poriadku,“ uviedli.

Tanker plávajúci pod gambijskou vlajkou sa momentálne nachádza v Čiernom mori. Na lodi došlo k požiaru. Na miesto nehody boli vyslané záchranné zložky.

18:10

Nezávislá protikorupčná komisia oznámila, v súvislosti s požiarom výškového bytového komplexu v štvrti Tchaj Pcho bolo zadržaných ďalších osem ľudí.

18:05

Vyšetrovatelia krádeže šperkov z múzea Louvre vzniesli obvinenie voči štvrtej podozrivej osobe zadržanej v utorok na stavenisku v meste Laval na západe Francúzska.

18:04

Spotová cena zlata dosiahla do 16.10 h SEČ 4192,78 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje rast približne o 1 % a zároveň najvyššiu hodnotu od 14. novembra.

18:04

Z údajov zverejnených v príslušnom registri ruského ministerstva spravodlivosti vyplýva, že organizácia Human Rights Watch bola v Rusku vyhlásená za nežiaducu.

18:03

Szijjártó uviedol, že maďarskej delegácii v Moskve sa podarilo dosiahnuť svoje ciele: bezpečnosť dodávok plynu a ropy pre Maďarsko je zaručená, Rusko si plní svoje zmluvné záväzky a ak bude mierový samit o Ukrajine, tak bude v Budapešti.

18:02

Generálna prokurátorka USA pre okres Columbia Jeanine Pirrová uviedla, že obvinenia voči mužovi, ktorého americké úrady obviňujú zo streľby na dvoch príslušníkov Národnej gardy vo Washingtone, boli rozšírené o obvinenie z vraždy prvého stupňa.

17:30

NABU a Špeciálna protikorupčná prokuratúra nevzniesli žiadne obvinenie vočiJermakovi, v ktorého bydlisku sa uskutočnila policajná prehliadka. S odvolaním sa na ukrajinské médiá o tom v piatok informovala BBC.

17:28

Gazprom sa v 3. štvrťroku tohto roka vrátil k zisku. Výsledky za 3. kvartál tak prispeli k rastu zisku spoločnosti za deväť mesiacov roka o viac než desatinu.

16:41

Pápež sa v Turecku zúčastnil na ekumenickom stretnutí usporiadanom pri príležitosti 1700. výročia jedného z najdôležitejších koncilov raného kresťanstva. Na obradoch bol prítomný aj pravoslávny ekumenický patriarcha Bartolomej I. i ďalší cirkevní hodnostári.

16:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

USA požadujú, aby 24 ruských diplomatov opustilo do 3. septembra krajinu

Americké úrady odovzdali ruskému veľvyslanectvu zoznam 24 diplomatov, ktorí musia do 3. septembra odísť z krajiny kvôli tomu, že im končí platnosť víza. Časopisu National Interest to povedal ruský veľvyslanec Anatolij Antonov

Veľvyslanectvo RF
Veľvyslanectvo RF vo Washingtone
❚❚
.

Takmer všetci odídu bez náhrady, pretože Washington náhle sprísnil vízové postupy,” povedal. Text rozhovoru bol uverejnený na facebookovej stránke veľvyslanectva.

Antonov uviedol, že zamestnanci ruských diplomatických misií v USA sú nútení pracovať za podmienok bezprecedentných obmedzení, a to napriek vyhlásenia americkej administratívy o potrebe rozvíjať stabilné a predvídateľné vzťahy s Moskvou.

Podľa jeho slov americké úrady bez vysvetlenia dôvodov rušia platné víza príbuzným ruských diplomatov a zdržujú predlžovanie povolenie na vstup do krajiny.

.

V dôsledku toho sa asi šesťdesiat mojich kolegov – 130 dohromady s rodinnými príslušníkmi – nemôže vrátiť do svojej vlasti, ani za naliehavých humanitárnych okolností,” povedal veľvyslanec.

V posledných rokoch sa pracovné podmienky ruských diplomatov v Spojených štátoch neustále zhoršujú. Ako uviedol Antonov, Moskva bola úplne zbavená konzulárnej prítomnosti na západnom pobreží Ameriky, kde žijú desiatky tisíc Rusov. Navyše dochádza k pravidelnému vyhosťovaniu ruských diplomatov. Washington tiež drasticky sprísnil vízové postupy.

 

Spojené štáty znížia počet zamestnancov veľvyslanectva a konzulátov v Rusku

Spojené štáty musia od 1. augusta uviesť zloženie svojho veľvyslanectva a konzulátov v Rusku do súladu s novými požiadavkami, podľa ktorých má Washington zakázané najímať na prácu občanov RF a tretích krajín.

Americký veľvyslanec v Rusku John Sullivan už skôr povedal, že kvôli týmto opatreniam ruskej vlády sa počet pracovníkov diplomatických misií v Rusku zníži na 120 ľudí, a preto nebudú môcť poskytovať konzulárne služby v plnom rozsahu. Americký minister zahraničia Anthony Blinken v piatok povedal, že USA boli nútené prepustiť 182 miestnych zamestnancov a desiatky ľudí, ktorí pracovali na základe zmluvy v diplomatických misiách v Moskve, Vladivostoku a Jekaterinburgu.

.

Tieto nepríjemné opatrenia vážne ovplyvnia prácu našich misií v USA, čo potenciálne zahŕňa bezpečnosť nášho personálu a tiež možnosti diplomatických kontaktov s ruskými úradmi,” povedal Blinken.

Námestník ruského ministra zahraničia Sergej Rjabkov pritom už skôr povedal, že Moskva nebude klásť prekážky, ak by Spojené štáty chceli nahradiť ruských zamestnancov veľvyslanectva občanmi USA, ale strop 455 zamestnancov zostáva.

Rusko požadovalo, aby Spojené štáty neprijímali ruských občanov do práce, v rámci odvetnej reakcie na ďalšie sankcie, ktoré Washington zaviedol v apríli. Vtedy sa nové sankcie proti Ruskej federácii dotkli 32 osôb a združenia. Sankcie takisto bránili americkým finančným inštitúciám v nákupe ruských vládnych dlhopisov na IPO po 14. júni. Washington navyše oznámil, že z krajiny vyhostí desať zamestnancov ruských diplomatických misií. Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že kurz amerických sankcií nezodpovedá záujmom národov oboch krajín.

Reakcia Ruska na americké sankcie spočívala v zrkadlových aj asymetrických opatreniach. Ruská federácia sa rozhodla ukončiť dohodu o cestovaní amerických diplomatov mimo miesta ich základne a tiež zakázať Rusom a občanom tretích krajín nastupovať do zamestnania na americkom veľvyslanectve alebo generálnom konzuláte. Ruská federácia navyše zaradila Spojené štáty (spolu s Českou republikou) na zoznam nepriateľských štátov, ktoré majú zakázané najímať na prácu štátnych príslušníkov tretích krajín.

Vzhľadom k ruskej reakcii americké veľvyslanectvo oznámilo, že od 12. mája zníži rozsah poskytovaných konzulárnych služieb a ukončí vybavovanie žiadostí o vydanie neimigračných víz, s výnimkou diplomatických ciest. Neskôr však na veľvyslanectve upresnili, že až do 16. júla naďalej poskytovali rad konzulárnych služieb pre občanov USA.

.

Po summite prezidentov oboch krajín Vladimira Putina a Joea Bidena, ktorý sa konal 16. júna v Ženeve, sa strany rozhodli začať dialóg s cieľom normalizovať prácu svojich diplomatických misií: Ruskí diplomati v USA sa pravidelne stretávajú s problémom, že im neudelia víza alebo im bude zamietnuté ich predĺženie, ruské veľvyslanectvo nemôže nahradiť diplomatov, ktorí končia svoju pracovnú cestu, novými zamestnancami. Okrem toho USA nevydávajú víza rodinným príslušníkom diplomatov a v roku 2016 uzavreli prístup k ruskému diplomatickému majetku v New Yorku a Washingtone a požadovali uzatvorenie ruských konzulátov v San Franciscu a Seattlu a tiež ruského obchodného zastupiteľstva vo Washingtone.

Napriek pokynom prezidentov je však práca na tomto probléme zložitá. Rusko navrhlo Spojeným štátom, aby bolo úplne zrušené vzájomné obmedzenie práce diplomatických misií, ale Washington to odmieta, povedal ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov v rozhovore pre agentúru RIA Novosti. Podľa jeho slov “svetlo na konci tunela” v riešení otázky normálneho fungovania ambasád zatiaľ nie je vidieť.

Ministerstvo zahraničia nie je ani ochotné diskutovať o možnosti úplného zrušenia všetkých zavedených opatrení a protiopatrení, pričom trvá na fázovaní prístupu. Toto fázovanie je však v skutočnosti venovaním pozornosti predovšetkým americkým problémom. A riešenie otázok, ktoré zaujímajú nás, sa kolegovia snažia odložiť na potom. Takýto prístup je neprijateľný,” povedal ruský veľvyslanec.

Moskva opakovane zdôrazňovala, že je pripravená zrušiť obmedzenia práce amerických diplomatických misií, ale len na základe vzájomnosti.

Američania sia teraz začali sťažovať na všetkých úrovniach na zákaz najímania miestnych zamestnancov. Vytrvalo nastoľujú otázku bezpodmienečného vydávania víz tým ľuďom, ktorých budú posielať do Ruska, aby nahradili prepustených Rusov. Nie sme proti, ale pod povinnou podmienkou, že pokusy o oslabenie našej diplomatickej prítomnosti v Spojených štátoch budú zastavené,” povedal na záver Antonov.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Zelenskyj stráca kontrolu. Tu sú dôsledky odstúpenia Jermaka

Jermak bol kľúčovou osobou v Zelenského okolí, a preto bude mať jeho odstúpenie nepochybne obrovské dôsledky. Jermak odstúpil deň pred…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj odvolal Jermaka z funkcie vedúceho prezidentskej kancelárie

Ukrajinské protikorupčné orgány NABU a SAP vykonali prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Volodymyra Zelenského. Prepustený má byť aj…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz vyzval Belgicko, aby súhlasilo s použitím zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine

Nemecký kancelár Friedrich Merz uviedol, že vyvíja tlak na belgickú vládu, aby sa dohodla s Európskou úniou na využití zmrazených…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington je pripravený ustúpiť Moskve

Správa o tom, že USA sú pripravené uznať ruskú zvrchovanosť nad obsadenými a anektovanými územiami Ukrajiny v rámci mierového urovnania,…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Viete si predstaviť, že by teraz Rusko žiadalo znížiť počty vojakov NATO a výdavky na zbrojenie?“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar nevie, či sa má smiať alebo plakať, lebo podľa neho je zrejmé, že najvyššia predstaviteľka…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

Premiér Robert Fico sa v rámci štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente obrátil na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a pýtal sa,…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bohuš pre HS o fungovaní STVR: Aj toto je jeden z problémov. Dlhé roky tu fungovalo tunelové videnie

Legendárny Jaro Filip svojho času povedal, že vtedajšiu STV má doma pustenú iba vtedy, keď ju nedopatrením prepne výboj statickej…

28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Je to práca Trumpa? NABU a SAP vykonávajú prehliadky u pravej ruky Zelenského – Andrija Jermaka

NABU a SAP vykonávajú prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Zelenského a šedej eminencie moci na Ukrajine, píše poslanec…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Neurománia: Pravda a lži o našom mozgu

Ste pripravení spochybniť svoje presvedčenia? Návod a knihu nájdete TU

28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Jermak odstúpil. Čo bude nasledovať?

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

„Je Šimečka mladší užitočný idiot, alebo len idiot?”

Túto otázku som si položila určite nie len ja, ale každý spola gramotný človek, keď si prečítal informácie o tom,…

28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Požiar v centre Honkongu: Stovky obetí, stovky nezvestných

Počet obetí požiaru v hongkonskom bytovom komplexe, ktorý vypukol v stredu 26. novembra, stúpol na 128. Až 200 ľudí je…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Peskov vysvetľuje

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenský rozhlas povedie Peter Janků, do funkcie nastúpi v decembri

Slovenský rozhlas povedie od začiatku decembra Peter Janků. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie Slovenskej televízie a rozhlasu Zuzana…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán pricestoval do Moskvy. Stretol sa s Putinom

Maďarský premiér bude s prezidentom Ruskej federácie rokovať o dodávkach energie a o riešení konfliktu na Ukrajine

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovského pokus rozbiť československú jednotu: Babiš vraj neznáša Fica

Nezhoda, nezhoda, a ešte raz nezhoda. Tak by sa dala charakterizovať vo výsledku televízna debata europoslancov v zostave Milan Uhrík,…

28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ prekročila hranicu, ktorú v Európe doteraz neprekročil nikto

Európska únia vstúpila do novej éry digitálneho dohľadu. Rada EÚ po prvýkrát schválila rámec, ktorý umožňuje analyzovať súkromnú komunikáciu ešte…

28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Už po prvej dávke skolaboval. Dali mu aj druhú! Desivý príbeh biomedicínskeho inžiniera Orsága

Za posledné roky prišli niektorí ľudia o zdravie len preto, že ich agenda a politici nútili urobiť krok, s ktorým…

28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ultras Slovana zakopali vojnovú sekeru. "Atmosféra bola fantastická," priznáva Weiss

Fanúšikovia jediného zástupcu Slovenska v európskych súťažiach - Slovana Bratislava - v posledných týždňoch otvorene kritizovali hráčov, trénerov a aj…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rusko plánuje zorganizovať alternatívne majstrovstvá sveta. Kto sa zúčastní na turnaji?

S blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale v roku 2026, ktoré sa budú konať v Spojených štátoch amerických, Mexiku a…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Polští Trojanovi (dalším) trojským koněm EU

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nejvyšší správní soud Polska se zeptal Soudního dvora EU, zda manželství dvou Poláků…

28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Prilepené k zemi: Stíhačky F-16 a Mirage sú na Ukrajine extrémne nevhodné v porovnaní s ruskými Su-35S

Ukrajina, 28. novembra 2025 - Ruský stíhač Su-35S počas operácie na Ukrajine preukázal vlastnosti v leteckom boji.     Už…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie Tomáša Balogha z funkcie

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie žilinského krajského prokurátora Tomáša Balogha z funkcie a jeho koniec na poste…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Translobby vracia úder: Ani Vatikán už nie je v bezpečí

Lobisti z kruhov LGBTI menia hru v Bruseli

28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Réway reaguje na vyhadzov z Liptovského Mikuláša a na "drogové" obvinenia

Tento týždeň sme informovali o náhlom konci bývalého hokejového reprezentanta Martina Réwaya v extraligovom HK 32 Liptovský Mikuláš. Réway teraz…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Klimatickí aktivisti musia spoločnosti Lufthansa zaplatiť odškodné za blokádu letiska

Hamburský Krajský súd odsúdil desať členov skupiny klimatických aktivistov Last Generation a musia zaplatiť odškodné vo výške 400 000 eur…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Právní důvody…

Jak je mým blogerským zvykem, podíváme se v dnešním článku na události kolem sestavování vlády z jiného úhlu. Včera jsem…

28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Exekútori navrhujú zmenu, aj 10 eur mesačne môže zvýšiť disciplínu dlžníkov a príjmy štátu

Slovenská komora exekútorov a Asociácia slovenských inkasných spoločností spoločne presadzujú zavedenie minimálnej exekučnej zrážky, ktorá by sa uplatňovala bez ohľadu…

28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci by chceli obrátiť aj katolíkov

Pápež Lev XIV. sa 16. novembra zúčastnil jubilejnej udalosti v Ríme, venovanej chudobným, s ktorými spolu obedoval vo Vatikáne, čo…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

19:42

.

Bežný problém so spánkom môže byť spojený so závažnou neurologickou poruchou

Výskum naznačuje, že CPAP terapia by mohla znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 30 %, ak sa s ňou začne včas

28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínov zachvátila paranoidná obava z „ruskej invázie“

Fínsko, 27. novembra 2025 - Politiku fínskeho štátu možno nazvať jedinečnou - po tom, čo sa z ničoho nič pohádala…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump zrušil pozvánku Južnej Afriky na samit G20 po diplomatickom konflikte

Americký prezident Donald Trump vo svojom ostrom stredajšom príspevku na sociálnej sieti Truth Social presne vysvetlil, prečo Spojené štáty bojkotovali…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prípad ako z filmu. Vo Francúzsku dvaja väzni ušli z väznice pomocou prestieradiel

Dvaja väzni unikli vo štvrtok nadránom z väznice vo francúzskom meste Dijon po tom, čo podľa miestneho prokurátora prepílili mreže…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nájdete skrytú myš v tejto kuchyni do 10 sekúnd?

Táto vizuálna výzva preverí vašu pozornosť. V tejto zdanlivo obyčajnej kuchyni je ukrytá drobná myš - a len tí s…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov