NAŽIVO

Kremeľ uviedol, že najnovšie vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa ohľadom Ukrajiny sú v súlade s názormi Ruska. Trump povedal, že Rusko nakoniec zvíťazí vo vojne na Ukrajine a že Kyjev bude musieť odstúpiť časť územia.

12:23

Realizácia opravy cestných mostov formou projektu verejno-súkromného partnerstva by stála štát zhruba o miliardu eur viac, ako keby zintenzívnil ich opravu tradičným spôsobom. Navyše by to vyriešilo opravu iba tretiny mostov na cestách prvej triedy. Progresívne Slovensko na tlačovej besede v stredu kritizovalo zámer Ministerstva dopravy SR opraviť mosty cez PPP, pričom tento projekt označilo za predraženú polovičatú pascu.

11:51

Prevažná časť konkrétnych úloh k Bytovej politike SR do roku 2030, termínovaných do roku 2025, bola splnená. Naďalej však pretrvávajú prekážky, ktoré bránia efektívnejšiemu rozvoju bývania v SR. Na národnej úrovni bol najväčší posun zaznamenaný v stavebnom práve, výzvou do budúcnosti je postupná implementácia nového Stavebného zákona, ako aj zákona o územnom plánovaní. Konštatuje to Ministerstvo dopravy SR v Správe o plnení úloh Bytovej politiky Slovenskej republiky do roku 2030 a návrhu na jej aktualizáciu, ktorú v stredu schválila vláda.

11:30

Splnomocnencom vlády SR pre rozvoj jadrovej energetiky na Slovensku bude Peter Líška. Vyplýva to z návrhu predloženého premiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

11:29

Priemysel je zraniteľný, výrazne závislý od výkonu automobiliek a energetického segmentu. Obdobie do konca roka bude skôr o hľadaní dna než o trvalom obrate. Predstihové indikátory s oneskorením troch mesiacov naznačujú, že koncom zimy by sa situácia mala zlepšovať, plný výkon je však nateraz stále v nedohľadne. Uviedol to Tomáš Boháček, analytik 365.bank, v komentári k údajom o októbrovej priemyselnej produkcii, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

11:28

Záhrebská katedrála, ktorú vážne poškodilo zemetrasenie v roku 2020, je teraz bezpečná pre veriacich. V spravodajstve verejnoprávnej televízie HTV uviedol Damir Lazarevič, projektant rekonštrukčných prác.

11:27

V meste Fez na severe Maroka sa zrútili dve budovy, informovala štátna tlačová agentúra MAP. Pri incidente zahynulo najmenej 19 ľudí a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia. Tamojšie orgány varujú, že tieto údaje sa môžu zmeniť.

11:26

Medzinárodný deň hôr sa celosvetovo pripomína 11. decembra. V roku 2002 ho vyhlásilo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov s cieľom upozorniť verejnosť na dôležitosť hôr pre život na Zemi. Poukazuje na potrebu ich zhodnocovania, na zachovanie ich trvalo udržateľného rozvoja, na nevyhnutnosť ochrany hôr a na vytváranie partnerských združení zameraných na prínos pozitívnych zmien v horách a náhorných planinách.

11:26

Kirgizský ústavný súd začal skúmať návrh zákona o obnovení popráv. Opätovné zavedenie trestu smrti podporuje prezident Sadyr Džaparov, proti sa postavil vysoký komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk.

11:25

Americké Miami na Floride bude po prvýkrát za takmer 30 rokov viesť novozvolená Eileen Higginsová z Demokratickej strany. Podľa amerických médií sa stane vôbec prvou ženou v tejto funkcii.

11:24

Rusko od Spojených štátov naďalej očakáva formálnu odpoveď na svoj návrh aj naďalej spoločne dodržiavať zmluvu New START po vypršaní jej platnosti 5. februára budúceho roka. New START je poslednou platnou zmluvou o kontrole zbraní medzi Ruskom a USA.

11:23

Slovenská ekonomická diplomacia podporuje nielen export, ale zároveň prepája inovatívne firmy so zahraničnými partnermi a investormi. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Chovanec to zdôraznil na 38. podujatí z cyklu Inovačný deň, ktoré zorganizoval rezort diplomacie v spolupráci so slovenskou spoločnosťou ColosseoEAS.

10:36

Poslanci Národnej rady SR začali rokovanie 43. schôdze. Pokračujú v debate o vládnej novele Trestného zákona. Návrh je aktuálne v prvom čítaní. Rozprava je skrátená na 12 hodín. Rokuje sa o ňom v skrátenom legislatívnom konaní.

10:35

Cena zlata sa menila iba minimálne, pričom sa stále drží nad 4205 USD za troyskú uncu (31,1 g). Investori vyčkávajú na rozhodnutie americkej centrálnej banky o úrokových sadzbách, pričom počítajú s ich znížením. Navyše, cena striebra pokračuje v raste, pričom po prelomení hranice 60 USD za uncu dosiahla nový rekord nad 61,60 USD/unca. 

10:34

Predbežná dohoda, ktorú dosiahli vyjednávači Rady EÚ a Európskeho parlamentu o cieli znížiť do roku 2040 čisté emisie skleníkových plynov o 90 %, je dobrou správou pre európsku konkurencieschopnosť. Uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Dohoda o revízii nariadenia o klíme sa týka aj odkladu zavedenia emisných povoleniek ETS 2 z roku 2027 na rok 2028.

10:33

Rušňovodiči na Slovensku majú obavy z plánovaného zavedenia kamerového systému na kontrolu ich práce. Toto opatrenie podľa nich neodstráni systémové problémy na železnici, no môže sa stať, že časť rušňovodičov nebude ochotná nastupovať do služby. Federácia strojvodcov SR zaslala ministrovi dopravy Jozefovi Rážovi (nominant Smeru-SD) otvorený list.

10:32
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Unicentrum v Bojniciach nemá zmluvy s VšZP, pacientov posielajú k iným lekárom

Unicentrum v Bojniciach, ktoré pracuje pri Uniklinike kardinála Korca v Prievidzi, nemá uzavreté zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Vedenie medicínskeho zariadenia ako i lekári – špecialisti v tom vidia problém, pacientov štátnej poisťovne posielajú k iným doktorom. VšZP odmietla zmluvu podpísať, argumentuje naplnenosťou siete. Za jej rozhodnutím však má byť aj takzvaný ozdravný plán.

❚❚
.

“V Unicentre odo dňa otvorenia (7. novembra 2016, pozn. TASR) máme zmluvné vzťahy so zdravotnou poisťovňou Union a zdravotnou poisťovňou Dôvera. Zo strany Všeobecnej zdravotnej poisťovne sme dostali negatívne stanovisko, na ktoré sme sa odvolali, do dnešného dňa zatiaľ bez úspechu. Takže momentálne všetky ambulancie, ktoré v Unicentre máme, nemajú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,” povedal riaditeľ Unikliniky Miloš Mladý.

Neuzavretie zmluvy má podľa neho najväčší dosah na diabetikov v okrese, to je zhruba 1000 až 1500 ľudí, ktorí boli zvyknutí navštevovať diabetológiu. “Ďalej je to gastroenterologická ambulancia, kde je odhad zhruba do 2000 ľudí, potom, samozrejme, ORL ambulancia a kardiologická ambulancia. V Unicentre máme aj kožnú ambulanciu, ale tam je z pohľadu kožnej ambulancie a kožného lekárstva stav prijateľný,” doplnil.

Lekári sa do Unicentra presunuli od iných zamestnávateľov, s ktorými VšZP zmluvy uzavreté má, dvaja prišli z nemocnice v Handlovej, traja z nemocnice v Bojniciach. “Viem, že nebola všade vyriešená adekvátna náhrada a niektoré ambulancie po nich zostali zatvorené,” tvrdí Mladý.

.

“Keď príde pacient, ktorého som ošetrovala tri, štyri, päť rokov zo VšZP, nemôžem ho ošetriť, nemôžem mu napísať lieky, takže musím mu povedať len to, že si musí nájsť iného diabetológa,” priblížila lekárka z Unicentra Valéria Mokrá. “Boli sme v regióne traja diabetológovia, dvaja v meste v Prievidzi a ja v Bojniciach, ostali dvaja zazmluvnení,” argumentovala. Pacientom podľa jej slov odporúča, nech sa obrátia na poisťovňu, lebo keď idú sami, tak im povedia, že majú dosť pacientov. “Spôsobuje to stres, paniku, chaos, pretože pacienti nevedia, kam majú ísť. Mali sme nejaký liečebný plán, niekam sme sa dostali, potrebovali sme sa niekam posunúť, potrebujú lieky,” doplnila. Mokrá ďalej zdôraznila, že ona a jej kolegovia neotvárali nové ambulancie, len zmenili zamestnávateľa.

O zmene zdravotnej poisťovne uvažuje podľa svojich slov aj jeden z gastroenterologických pacientov spolu so svojou rodinou z Kamenca pod Vtáčnikom. “Chodili sme za doktorom Ladislavom Mištinom do Handlovej, potom sa presťahoval sem, kde je pre nás bližšie a naraz zistíme, že nemá zmluvu so VšZP. Prečo to robia? Potom sa čudujú, že ľudia odchádzajú do iných poisťovní. Je nás päť, ktorí navštevujeme tohto doktora. Teraz kde pôjdem? Doktor Ladislav Hájek má milión ľudí, v Bojniciach vás zoberú po dvoch alebo troch mesiacoch,” ozrejmil.

“Poskytovateľ, u ktorého sa lekári zamestnali, požiadal o rozšírenie zmluvného vzťahu. VšZP má v tomto regióne zabezpečenú zdravotnú starostlivosť pre poistencov u svojich zmluvných lekárov. Nariadenie vlády o verejnej minimálnej sieti stanovuje minimálnu sieť, ktorú musí mať poisťovňa naplnenú, aby zabezpečila starostlivosť pre svojich poistencov. VšZP v predmetných odbornostiach túto sieť dokonca vysoko prekračuje,” uviedla pre TASR hovorkyňa VšZP Petra Balážová. Mladý však s argumentom o naplnenosti siete podľa svojich slov nesúhlasí. “Bolo by dobré ísť do terénu, zistiť si reálnu chorobnosť obyvateľstva, a potom robiť naplnenosť siete, pretože je to veľmi diskutabilné. Každý lekár má iný štýl práce, urobí iný počet pacientov a hlavne každý pacient si vyžaduje iný čas,” reagoval.

V liste, ktorý VšZP zaslala zdravotníckemu zariadeniu, však svoje rozhodnutie odôvodnila aj ozdravným plánom. To, či odmietnutie zmluvy súvisí s ozdravným plánom štátnej poisťovne, hovorkyňa VšZP pre TASR nepotvrdila.

Ak by mal pacient reálny problém nájsť si lekára, môže sa podľa Balážovej obrátiť priamo na poisťovňu, ktorá konkrétny prípad preverí a v prípade potreby mu odporučí inú zmluvnú ambulanciu. “V tejto súvislosti sa na poisťovňu obrátilo cca 20 pacientov, ktorým zabezpečila iných zmluvných lekárov v Prievidzi, ktorí pacientov ošetria,” dodala.

.

Uniklinika kardinála korca v Prievidzi, ako aj Unicentrum patrí pod Unipharmu – 1. slovenskú lekárnickú akciovú spoločnosť. Práve Uniklinika mala po svojom otvorení rovnako problém s chýbajúcimi zmluvami so zdravotnými poisťovňami, ten sa jej podarilo neskôr vyriešiť.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Rusko odpovedalo Zelenskému na návrh vyhlásiť “energetické prímerie”

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že Rusko „pracuje na mieri na Ukrajine, nie na prímerí“

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Takto zlyhala hrádza voči progresivizmu

Progresívne sily diktujú spôsob, akým budú vysoké školy vzdelávať budúce generácie. Útočia aj na spisovnú slovenčinu

10. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Koso pre HS o ETS-2: Ľudia ani netušia, aká pohroma sa na nich valí

Téma ETS-2 sa na istý čas objavila aj v našom verejnom priestore, no potom, ako sa EK rozhodla začiatok jej…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Fero Joke nie je len príbeh obťažovania, ale hlavne mediálnej manipulácie

Influencer sa na druhý deň od zverenenia šokujúceho videa síce kajal, ale zaráža prístup mainstreamu a expertov na lov lží…

10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na Hlavnej stanici v Bratislave sa vykoľajil vlak, k zraneniam nedošlo

Na Hlavnej stanici v Bratislave sa v stredu vykoľajil vlak súkromného dopravcu Leo Express. Pre TASR to potvrdil jeho hovorca…

10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo znamená vyhlásenie Zelenského o pripravenosti na voľby počas vojny?

Zelenskyj v odpovedi na výzvu Trumpa usporiadať voľby vyhlásil, že je pripravený tak urobiť aj počas vojny

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dovolíme NEST-u a Gerulate, aby v ére DSA určovali hranice povoleného názoru?

Necháme v ére DSA rozhodovať NEST a Gerulatu, čo je „hnev“?

10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Reálne kroky Donalda Trumpa pre ukončenie vojny na Ukrajine mierovou dohodou

Politické rozhodnutia  45. a následne 47. prezidenta USA Donalda Trumpa potvrdzujú môj názor, že pre geopolitický vývoj vo svete je…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Môžu ešte Briti prehovoriť nahlas o tom, že sú kresťanskou krajinou?

Britský učiteľ si dovolil napomenúť študenta s migračným pôvodom, ktorý v škole vykonával tradičný moslimský rituál, a upozornil ho, že „Británia je ešte…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Začal sa boj o medzinárodné impérium: Kto kúpi Lukoil?

Ruská spoločnosť Lukoil má do 13. decembra čas na rokovania o predaji väčšiny svojich medzinárodných aktív. Medzi svetovými ropnými spoločnosťami…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Herodotos Dejiny

Herodotove Dejiny predstavujú prvé zachované historiografické dielo európskej kultúry. Knihu nájdete TU

10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ rozhodla o povinnej solidarite pri prerozdeľovaní migrantov. Generál reaguje: „No nie je to krásne?!“

Európska únia na zasadnutí ministrov vnútra rozhodla o tzv. “….povinnej solidarite …” pri prerozdeľovaní žiadateľov o azyl. „Dočkali sme sa… No…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Teenageri sa stanú pokusnými králikmi”

Austrália ako prvá krajina na svete zakazuje deťom do 16 rokov prístup na TikTok, Instagram a iné sociálne siete

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nebezpečenstvo ideologického ovládnutia súdnej moci v demokratickej spoločnosti

Nebezpečenstvo ideologického ovládnutia súdnej moci v demokratickej spoločnosti a právny štát ako nástroj ideologického centralizmu

10. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Automobilky sú brzdou roka, október potvrdil najhlbší prepad výroby za takmer dva roky

Slovenský priemysel vstupuje do záverečných mesiacov roka v citeľne zhoršenej kondícii. Októbrové dáta Štatistického úradu ukázali návrat k poklesu a…

10. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najvplyvnejší muž v Európe si myslí, že Európa je plná lúzrov

Najdôležitejší európsky politik podľa popredných európskych novinárov a vplyvných osobnosti z POLITICO v rámci hodnotenia, ktoré prebieha posledných desať rokov, nielen…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Odvolaný krajský prokurátor Tomáš Balogh sa ešte nevzdáva, zároveň kritizuje ÚOO

Odvolaný žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh využije všetky dostupné prostriedky umožňujúce preskúmanie rozhodnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku o jeho odvolaní…

10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa na návšteve v Ríme zalíškal pápežovi aj Meloniovej

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera navštívil Rím, kde sa stretol s pápežom Levom XIV. a talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Zopakoval…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament dospel k dohode v oblasti klimatickej politiky. ETS2 odložené o rok

Včera neskoro večer dospel Európsky parlament k dohode v oblasti klimatickej politiky bloku. Členské štáty EÚ sa dohodli na znížení emisií do…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Návrh z dielne ministra financií nateraz neprešiel. Strana Vidieka: Zachránili sme obecné sociálne podniky

Návrh z dielne ministra financií Ladislava Kamenického na zvýšenie DPH pre sociálne podniky z 5 na 19% sa teraz nekoná.…

10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa žiada viac žien do vysokých funkcií

Šéfka Európskej centrálnej banky apeluje na členské štáty, aby nominovali do výkonných funkcií ženy

10. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Habemus babam…

Tak to Petr Pavel stihne takřka na den ve stejném termínu jako Zeman. Vláda bude jmenována v pondělí patnáctého prosince.…

10. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zásadná zmena. Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený usporiadať voľby počas vojny

„Som pripravený na voľby. Zajtra budem na Ukrajine a čakám na návrhy od partnerov, čakám na návrhy od našich poslancov…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Propaganda v predškolskom veku: až 41 % detských programov Netflixu obsahuje LGBT témy

Detská televízia je zaplavená LGBT témami a Netflix vedie tento trend, mávajúc dúhovou vlajkou priamo vo vašej obývačke. Informuje o…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská prestupová a dopingová katastrofa Mudryk s ďalším porušením pravidiel a zákazom

Hviezda anglickej Chelsea Michajlo Mudryk už dlhšie čelí štvorročnému zákazu činnosti po pozitívnom teste na zakázané medikamenty Najnovšie však 24-ročný…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Fero Joke obvinený zo sexuálneho obťažovania. Komik reaguje

Dvojica českých mužov obvinila slovenského komika zo sexuálneho obťažovania

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ak zvíťazí strana Tisza, Maďarsku hrozí masová migrácia

Kým Maďarsko už desať rokov chráni hranice Európy a minulo na to stovky miliárd forintov, bruselskí byrokrati by podporu poskytli…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kremeľ uviedol, že najnovšie vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa ohľadom Ukrajiny sú v súlade s názormi Ruska. Trump povedal, že Rusko nakoniec zvíťazí vo vojne na Ukrajine a že Kyjev bude musieť odstúpiť časť územia.

12:23

Realizácia opravy cestných mostov formou projektu verejno-súkromného partnerstva by stála štát zhruba o miliardu eur viac, ako keby zintenzívnil ich opravu tradičným spôsobom. Navyše by to vyriešilo opravu iba tretiny mostov na cestách prvej triedy. Progresívne Slovensko na tlačovej besede v stredu kritizovalo zámer Ministerstva dopravy SR opraviť mosty cez PPP, pričom tento projekt označilo za predraženú polovičatú pascu.

11:51

.

Dostupné bývanie pre mladé rodiny. Žiadosť o podporu Štátneho fondu rozvoja bývania môžete podať od 15. januára 2026

Záujem mladých o vlastné bývanie narastá, no rast cien nehnuteľností, inflácia a vyššie úroky spôsobujú, že mnohí zostávajú bývať u…

10. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hancko skóroval v Lige majstrov. Atlético Madrid po výhre 3:2 s PSV poskočilo na 7. miesto

Slovenský reprezentačný obranca David Hancko v utorok strelil svoj tretí gól v kariére v Lige majstrov pri víťazstve Atlética Madrid…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Szijjártó v Moskve potvrdil sťahovanie prevádzkovateľa plynovodu Turkish Stream do Maďarska

Prevádzkovateľ plynovodu Turkish Stream, spoločnosť South Stream Transport , ktorá je holandskou dcérou ruského koncernu Gazprom, presunie svoje sídlo z…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zélandia: Nový kontinent, ktorý mení naše chápanie Zeme?

Zélandia je kontinent, ktorý odborníci často označujú ako „nový kontinent“, a jeho príbeh zásadne mení spôsob, akým vnímame geologické usporiadanie…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Energochaos? Pozreli sme sa na faktický stav veci

V pondelok mali byť spustené informačné kanály k energopomoci. Avšak…

09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA a Izrael sú v konflikte kvôli odpočúvaniu na americkej základni

Izrael, 9.decembra 2025 - Na spoločnej americko-izraelskej základni v blízkosti sektora Gaza vznikol vážny konflikt kvôli konaniu izraelských špeciálnych služieb.…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Môže Zelenskyj zmeniť svoj postoj k stiahnutiu vojsk z Donbasu?

Včera Zelenskyj priamo odmietol stiahnutie vojsk z Donbasu

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov