NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
Včera 20:07

Ukončenie vojny Ruska na Ukrajine by malo byť v súlade s medzinárodným právom, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres.

Podľa vlastných slov si myslí, že riešenie je ešte stále ďaleko. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:06

Wikipédia zverejnila zoznam najnavštevovanejších odkazov v tomto roku, pričom na jej anglickej verzii bol najpopulárnejší článok o Charliem Kirkovi. Informuje web Euronews.

Včera 20:05

Maďarsko na Ukrajinu nedodá žiadne zbrane, neposkytne jej ani žiadne finančné prostriedky a plne podporuje mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjadril sa tak maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:03

Iránska vláda plánuje nakúpiť vodu od susedných krajín v dôsledku celonárodného sucha.

Ďalším z cieľov Teheránu je dovoz produktov, pri ktorých výrobe sa spotrebúva veľa vody. Informuje  agentúra DPA.

Včera 20:02

Český prezident Petr Pavel privítal dohodu Rady EÚ a Európskeho parlamentu na postupnom ukončení dovozu ruského plynu do Európy.

Podľa neho k tomuto kroku malo dôjsť skôr, pretože krajiny EÚ mali dosť času pripraviť sa na tento stav. Povedal to dnes po skončení prezidentského summitu Vyšehradskej štvorky v Ostrihome.

Podľa neho štáty EÚ by si nemali naivne myslieť, že sa vrátia „staré dobré časy“ lacných energií a priateľských vzťahov s Ruskom.

Včera 20:00

Poslanci izraelskej vládnej koalície sa dnes nezúčastnili na hlasovaní o uznesení, ktoré vyjadruje podporu plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončenie vojny v Pásme Gazy.

Za jeho prijatie preto hlasovala iba tretina poslancov izraelského parlamentu (Knesetu). Informujú agentúry Reuters, DPA a portál Times of Israel.

Včera 19:58

Bývalý majiteľ PornHub sa zaujíma o zahraničné aktíva spoločnosti Lukoil, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry sa bývalý majiteľ MindGeek (materská spoločnosť porno portálu PornHub), rakúsky podnikateľ Bernd Bergmair, obrátil na americké ministerstvo financií so žiadosťou o povolenie na nákup časti zahraničných aktív spoločnosti Lukoil.

„Je zrejmé, že Lukoil International GmbH je vynikajúca investícia a každý by bol rád, keby mal možnosť vlastniť tieto aktíva,“ povedal Bergmair pre agentúru Reuters a dodal, že „nekomentuje potenciálne transakcie“.

Včera 18:59

NATO nemá plán „B“ pre prípad zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte.

Novinár sa spýtal Ruttea, či má NATO náhradný plán pre prípad zlyhania rokovaní a zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu.

„Nemám ho. Nemyslím si, že by sme mali uvažovať o pláne „B“, odpovedal generálny tajomník aliancie.

Pripomíname, že západné médiá skôr písali, že v prípade odmietnutia Kyjeva podpísať Trumpov mierový plán, Spojené štáty môžu prestať dodávať zbrane Ukrajine aj za peniaze.

Včera 18:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Trápne sankčne divadielko pokračuje, a tak rýchlo sa neskončí

Európska únia si konečne začína uvedomovať, do akej pasce ju vlákali Spojené štáty, keď jej do rúk vložili sankčnú dubinu a zaaportovali na Rusko, avšak únia je tak slabá a zbabelá, že nedokáže prijať samostatné rozhodnutie a skoncovať so sankciami

❚❚
.

A preto sa včera členovia Európskej komisie na čele so šéfkou diplomacie EÚ Federiciou Mogheriniovou vybrali na výlet do Rigy, kde sa stretli s lotyšskou vládou, predsedajúcou tento polrok členským krajinám, a rozohrali si ďalšie dejstvo populárnej v ostatných mesiacoch divadelnej hry „Sankcie: zruším – nezruším“. 

Účastníci stretnutia sa dohodli iba na jedinom – že sa dohodnú. Nespresnili však – na čom konkrétne. Ďalšiu zbytočnú cestu európska smotánka absolvovala iba preto, aby zopakovala starú známu nudnú pesničku: „Ak sa Rusko polepší, sankcie zrušíme.“ Samozrejme, nezaspievala refrén tejto pesničky: „Sankcie zrušíme vtedy, keď príde príslušný rozkaz z Washingtonu“. 

.

„Sankcie Európskej únie voči Rusku budú odvolané, ak budú úplne splnené minské dohody o Ukrajine, avšak je k tomu ešte ďaleko. ,“ zdôraznila Federica Mogheriniová. Nepovedala však to, že práve Kyjev stále porušuje Minské dohody, na čo pravidelne poukazuje Moskva. Aby predviedla, že sa v tejto veci predsa niečo hýbe a celý proces neuviazol v močiari, naznačila, že sa objavili „pozitívne signály svedčiace o zmenách v prístupe Moskvy k situácii na Ukrajine a Minským dohodám.“ Podčiarkla však, že tieto zmeny „majú zatiaľ obmedzený charakter.“ Kompetentní sa mohli iba čudovať: aké zmeny, kde ich zbadala? Zachovala sa diplomaticky: nepriamo síce priznala, že sa nič nedeje, ale naznačila, že je tu možnosť, že sa v budúcnosti predsa niečo zmení – poslala neistý signál verejnosti. Musela niečo povedať… 

Podobné prázdne frázy typu „dohodli sa, že sa dohodnú“ zopakoval aj šéf lotyšskej diplomacie Edgars Rinkevičs: „Zhodli sme sa, že vzhľadom na dianie na Ukrajine potrebujeme nájsť príležitosť pre nový politický dialóg s Ruskom. Počas decembrových rokovaní s Rusmi zazneli „isté signály“, svedčiace o novom prístupe Moskvy pod vplyvom sankcií zavedených Európskou úniou proti Rusku za jeho úlohu pri rozpútaní konfliktu na východe Ukrajiny a za anexiu Krymu,“ zopakoval starú pesničku lotyšský minister.

Obaja títo politici sa chystajú do Moskvy, aby preukázali, že EÚ začína novú etapu v diskusiách s Ruskom. Najprv 12. januára ruskú metropolu navštívi Rinkevičs – po prvý raz  ako zástupca krajiny predsedajúcej únii. Ešte predtým – po ceste – navštívi Kyjev. O dva dni neskôr príde do Moskvy aj Mogheriniová.

O čom budú presviedčať Rusov a aké „isté signály“ mienia zbadať tento raz? Zasa budú chodiť okolo horúcej kaše a žiadať, aby Rusi zmenili svoj postoj voči Dondasu alebo nedajboh žiadať, aby vrátili Ukrajine Krym? Je nad slnko jasné, že Rusi svoj postoj nezmenia a Krym nevrátia. Aké „isté signály“ a zmeny potom očakávajú v Bruseli? Dokedy budú hrať trápnu hru? Čakajú, že zmeny nastanú, keď sa zmení Rusko? Bohužiaľ, bude to opačné: niečo sa zmení iba a až vtedy, keď svoj postoj zmení EÚ.

Celý západný svet financuje a zbrojí Kyjev. EÚ a USA si myslia, že Rusi nechajú pozabíjať a vyhladovať svojich krajanov na juhovýchode Ukrajiny? Prestanú im pomáhať? Politický pingpong dá sa hrať do nekonečná: Západ bude tvrdiť, že Rusi poskytujú zbrane juhovýchodu, Rusi budú tvrdiť, že neposkytujú. Verejnosť môže veriť komu chce: tomu, kto má lepšiu kravatu… Takto dalo by sa „zabávať“ aj niekoľko rokov. Čo to dá? Iba neuveriteľné problémy pre obyvateľov juhovýchodu Ukrajiny.

.

Kým sa EÚ neprestane hrať na poslušného psíka zaoceánskeho strýčka a neprinúti Kyjev rokovať s juhovýchodom o mieri, nič sa nezmení. Zástupcovia EÚ sa môžu stretávať, diskutovať, obviňovať Rusko a povstalcov, vyhrážať sa, klamať a jedovať sa, ale sa nič nezmení. Viacerí európski lídri si perfektne uvedomujú, s kým majú tu česť v Kyjeve, ale konajú presne podľa sloganu istého amerického „učiteľa“ ešte z 30. rokov minulého storočia: „Je to síce lotor, ale je to náš lotor…“ V EÚ vedia, kto momentálne tvorí ukrajinské vedenie, ale mnohým to vyhovuje iba preto, že sú to nepriatelia Ruska – nič iné.

Kyjevská vláda rozpútala občiansku vojnu a bojuje proti vlastnému ľudu. Kým Brusel nepritlačí Kyjev k mierovým rokovaniam s povstalcami, kým nedonúti ho skončiť vojny, nič sa nezmení a EÚ bude aj naďalej hrať trápne divadielko, zbytočne napínať svaly a nadávať na východného medveďa, ktorý nerobí nič iné, pretože ho dotlačili toto robiť: iba chráni svoj brloh, pretože už nemá kam ustupovať…

eu

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Rusko ničí ukrajinskú „stenu dronov“

Rusko, 3. decembra 2025 - „Ruské jednotky postupujú v smere Zaporožia tempom, ktoré nám zaručuje splnenie všetkých úloh, ktoré pred nami…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunské námorníctvo odstrelilo Ukrajincom ich námorný dron v Čiernom mori

Rumunsko, 3. decembra 2025 - Rumunská armáda zničila ukrajinský bezposádkový čln objavený v Čiernom mori, ktorý ohrozoval bezpečnosť plavby. Podľa…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Hasič opísal detaily z miesta Kukumbergovej nehody. Útočník zrejme nemal bezpečnostný pás

Mladý slovenský hokejista Roman Kukumberg mladší bol v utorok ráno účastníkom vážnej dopravnej nehody. Dvadsaťročný hráč extraligového Slovana Bratislava leží…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17

.

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Česko obnovujú priateľské vzťahy. Progresívci sa môžu aj hádzať o zem

Po nástupe Andreja Babiša do kresla premiéra českej vlády získa Vyšehradská štvorka na sile. Hnacím motorom je slovensko-maďarsko-česká spolupráca, čo…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí poslanci si zvýšili platy trojnásobne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kremeľ pre zákaz dovozu ruského plynu predpovedá Európskej únii úpadok

Kremeľ v stredu vyhlásil, že rozhodnutie Európskej únie pristúpiť k úplnému zákazu dovozu ruského plynu do jesene 2027, Úniu len…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov