Slovensko je ohrozené hybridnými hrozbami. Potiaľ je to pravda

Bratislava 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

 

S blížiacimi sa voľbami sa ako čoraz väčšie kladivo na opozíciu používa strašenie tzv. hybridnými hrozbami. Vraj Rusko sa pokúša tie voľby ovplyvniť. Prejdime však od smietky v oku k skutočným brvnám v očiach tých, ktorí touto agendou operujú

Predseda vlády SR Ľudovít Ódor prijal generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga
Na snímke generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg

Žijeme v demokracii? Teda v systéme, kde platí to, na čom sa zhodne väčšina občanov? Ak je to tak, potom musí platiť, že do akého spoločenstva občania chcú patriť, do takého môžu patriť. Ak by sa občania Slovenska rozhodli, že chcú žiť v spoločnom zväzku s Eskimákmi či Pygmejmi, ak by s tým súhlasili Eskimáci či Pygmejovia, a ak by sme tým nikoho neohrozovali, tak by nikto nemal žiadne právo nám v takom rozhodnutí brániť.

Lenže ak je to tak, potom to zároveň znamená, že o tom musí existovať aj slobodná a férová diskusia. A najmä pred voľbami, ktoré sú základným demokratickým mechanizmom, ktorý na Slovensku používame. Slobodná a férová, to predovšetkým znamená, bez zasahovania zvonku a s rovnou šancou pre všetky názory.

Bez zasahovania zvonku a s rovnou šancou pre všetky názory – to a jedine to je demokratické, nič iné.

Je pár mesiacov pred voľbami a na Slovensko prišiel akýsi úradník. Akýsi Stoltenberg. Ľuďmi nevolený, a teda nie príliš dôležitý: predseda akejsi medzinárodnej organizácie, vlastne iba úradu zastrešujúceho dohodu suverénnych štátov o vzájomnej pomoci v oblasti obrany pred napadnutím. Nič viac.

Tento cudzí úradník vyhlásil, že on a jeho úrad vraj nikdy nebudú zasahovať do domácich politických záležitostí. Radi by sme mu to verili, pretože to je presne to, čo tomuto pánovi a jeho úradu prináleží, a čo pred voľbami potrebujeme: aby nám nikto do toho nezasahoval. Chceme voľby demokratické a férové – to znamená, predovšetkým bez zasahovania zvonku a s rovnou šancou pre všetky názory.

Avšak ukázalo sa, že tento Stoltenberg a jeho úrad nám do našich domácich politických záležitostí predsa len zasahovať chcú. Na Slovensku NATO pripravuje komunikačnú kampaň s názvom Why Ukraine Matters/Prečo na Ukrajine záleží, ktorá cieli presne na ten podstatný bod, v ktorom sa slovenská spoločnosť delí na dve polovice: jedni vo svetovej vojne na Ukrajine a na úkor úbohej Ukrajiny fandia Západu, druhí Rusku.

S tým súvisí aj podstata politického zápasu, ktorý na Slovensku prebieha: jedni chcú suverenitu, určitú mieru nezávislosti a vyrovnané vzťahy s mocnosťami na západe aj východe, kým druhí chcú bezpodmienečnú podriadenosť neokoloniálnej ríši Západu.

A presne túto rovnováhu chce ovplyvniť Stoltenberg a jeho úrad, ktorý však nemá absolútne žiadne oprávnenie strkať nos do vecí občanov suverénnych štátov, pretože žiadni mu nikdy v žiadnych voľbách nedali žiadny mandát.

Mediálny aj politický globalistický mainstream už niekoľko rokov reční o hybridných hrozbách, hoci neexistuje normálna zmysluplná definícia toho, čo ten výraz presne znamená. Bežné definície pojmu „hybridná hrozba“ majú aj desať a viac riadkov… Dôvod je jednoduchý: akonáhle by to niekto zadefinoval uchopiteľnejším spôsobom, ukázalo by sa, že to isté, z čoho je obviňované Rusko, robí druhá strana v omnoho väčšej miere.

Ak však zhrnieme bežné chápanie tohto pojmu, tak vraj hybridné hrozby sú to, keď sa s Ruskom spriaznení ľudia údajne pokúšajú rôznymi spôsobmi zmeniť verejnú mienku a nakloniť ju v prospech Ruska. Kampaň NATO má podľa proamerických úradníkov ministerstva obrany a ministerstva zahraničia „posilniť povedomie verejnosti o prínose členstva NATO pre bezpečnosť SR, uistiť verejnosť o schopnosti NATO posilňovať bezpečnosť SR a zvýšiť informovanosť o význame udržania podpory Ukrajiny pre bezpečnosť SR“. Vidíte nejaký principiálny rozdiel medzi hybridnou hrozbou a predvolebnou kampaňou NATO? Ja sa márne snažím, ale stále mi vychádza, že sú to dve strany tej istej mince…

Advokáti druhej strany v tomto bode zvyčajne použijú principiálne chybnú, vlastne až dementne krátkozrakú argumentáciu v štýle „ale toto je iné, lebo my máme pravdu“ a „ale Rusko je predsa také a také“. Tu by im možno pomohlo zahĺbiť sa do tajov kritického myslenia, aby pochopili, že presne rovnako by sa mohli na vec pozerať aj priaznivci druhého tábora, a aký záver pre pluralitu názorov z toho vyplýva.

Proti hybridnej kampani NATO sa ako jediná ozvala strana Smer-SSD, ktorá veľmi správne postrehla, že tu ide o zasahovanie do predvolebnej kampane. Požiadala NATO, aby konanie kampane odložilo na obdobie po septembrových parlamentných voľbách.

Stoltenbergova odpoveď bola, žiaľ, presne taká, aká zvyčajne býva, keď papaláši zo Západu odpovedajú na výčitky predstaviteľov chudobných vazalských dŕžav z východu: niesla sa v štýle „neotravujte, nebuďte drzí a zalezte“.

Stoltenberg Smeru a občanom Slovenska odkázal: „NATO organizuje rôzne informačné kampane v rôznych krajinách, je to úplne bežná vec. Je to súčasť našej dohody s našimi spojencami.“ Ani náznak skutočnej odpovede na objektívnu výhradu, že pred voľbami pôjde jednoznačne o súčasť predvolebnej kampane, nepochybne neférovú. A tiež v princípe protizákonnú.

Prečo protizákonnú? Po prvé, zákon neumožňuje zúčastniť sa slovenských volieb zahraničnému subjektu. V prípade takejto nepriamej účasti zahraničný subjekt tým, že pomáha určitým politickým silám svojím ovplyvňovaním kampane, obchádza zákaz účasti vo voľbách. Po druhé, tým porušuje aj rozpočtové pravidlo, keďže suma, ktorú strany majú na svoju kampaň, je limitovaná, a tu do ideového predvolebného boja vstupuje nový subjekt s nekontrolovaným rozpočtom.

A po tretie, podľa zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach v znení neskorších predpisov nemôže politická strana prijať dar ani bezodplatné plnenie od:

  • štátu, Slovenského pozemkového fondu, obce alebo vyššieho územného celku,
  • právnických osôb, ktorých zriaďovateľom alebo zakladateľom je štát, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok,
  • právnických osôb, v ktorých má majetkovú účasť štát, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok,
  • občianskych združení, nadácií, neziskových organizácií poskytujúcich všeobecne prospešné služby, neinvestičných fondov, záujmových združení právnických osôb, združení obcí a organizácií s medzinárodným prvkom,
  • verejnoprávnych inštitúcií a iných právnických osôb zriadených zákonom,
  • fyzickej osoby, ktorá nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
  • právnickej osoby, ktorá má sídlo v zahraničí,
  • fyzickej osoby alebo právnickej osoby, o ktorej nevie uviesť identifikačné údaje darcu alebo identifikačné údaje zmluvnej strany, ktorá poskytla iné bezodplatné plnenie,
  • európskej strany a európskej nadácie.

Z toho je úplne jasné, že ani NATO ako medzinárodná organizácia nesmie pomáhať „bezodplatným plnením“, akým je kampaň v prospech určitej agendy, tým politickým silám, pre ktoré je táto agenda dôležitou súčasťou ich politického boja.

Globalistami kontrolovaný mainstream o tom ani neškrtne, z politických strán si každá varí svoju vlastnú polievku a inštitúcie prelezené skrz naskrz kariéristami, tie si v tomto štáte radšej už nič nevšímajú. Nedá mi nespomenúť citát jedného sudcu, s ktorým som sa rozprával o akejsi téme a keď som namietol „ale to predsa nie je v poriadku“, tak sa zasmial a spontánne povedal „jaj, pán redaktor, v tomto štáte toľko vecí nie je v poriadku…“

A tak s najväčšou pravdepodobnosťou aj v tomto prípade opoziční psi zaštekajú a karavána pôjde ďalej. Celé leto budeme mohutne masírovaní natovskou propagandou a súčasne hystériou o tom, ako by niekto zo zahraničia chcel ovplyvniť naše voľby. A konzumnej väčšine voličstva to príde úplne normálne.

Lenže normálne to nie je. Ak niekto chce vykrikovať o hybridných hrozbách, tak je treba si naliať čistého vína: tu nie je iba hrozba, ale priamo brutálna realita v podobe obrovského hybridného euroatlantického valca, ktorý Slovensko už pekných pár rokov valcuje až do úplného zmagorenia veľkej časti verejnosti. Majúc plné ústa demokracie, hrubo a dlhodobo porušuje jej základné princípy ako je rovná volebná súťaž, princíp plurality názorov a možno čoskoro už aj sloboda slova. Presne takto to je, dámy a páni, pomenujme si to celkom presne a otvorene.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:16

Spojené štáty rázne odsudzujú koordinované násilné útoky proti kosovskej polícii neďaleko pravoslávneho kláštora v obci Banjska, pri ktorých v nedeľu zomreli najmenej štyri osoby.

Včera 19:32

Ceny ropy boli v pondelok podvečer relatívne stabilné po tom, ako Rusko zmiernilo zákaz vývozu pohonných látok. Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v novembri sa v pondelok o 18.26 h SELČ predával po 89,92 USD (84,57 eura). To bolo o 11 centov alebo 0,12 % menej ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania. Cena novembrového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa naopak mierne zvýšila, a to o 7 centov alebo 0,8 % na 93,34 USD za barel.

Včera 19:25

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že v pondelok si predvolalo bulharského veľvyslanca Atanasa Krastina, aby mu vyjadrilo svoj nesúhlas s minulotýždňovým rozhodnutím Bulharska vyhostiť ruského kňaza.

Včera 19:17

Na obmedzenie cesnakového zápachu z úst pomáha zjesť niekoľko lyžičiek jogurtu krátko po konzumácii cesnakového jedla. Ukázal to vedecký výskum, podľa ktorého tuk a bielkoviny v jogurte dobre viažu aromatické zložky cesnaku na báze síry.

Včera 19:15

Vojenská spolupráca medzi Severnou Kóreou a Ruskom oslabuje mier vo svete, vyhlásil v pondelok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Zároveň potvrdil záväzok USA brániť Južnú Kóreu.

Včera 19:07

Úrokové sadzby Európskej centrálnej banky (ECB) zostanú vysoké “tak dlho, ako to bude potrebné” na zníženie inflácie v eurozóne na 2 %. Uviedla to v pondelok prezidentka ECB Christine Lagardová.

Včera 19:07

Španielska polícia zatkla v španielskej provincii Málaga na juhozápade krajiny 34-ročného kňaza podozrivého zo sexuálnych útokov na viacero žien.

Včera 19:04

Spojené štáty poskytnú Poľsku pôžičku vo výške 2 miliárd USD na modernizáciu obrany, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

Agentúra uviedla, že Poľsko je “verným spojencom Spojených štátov” a jeho bezpečnosť je “životne dôležitá pre kolektívnu obranu východného krídla NATO”.

Včera 18:51

Súd ponechal Igora Kolomojského vo vyšetrovacej väzbe a zamietol žiadosti celej skupiny novinárov, poslancov a aktivistov, ktorí žiadali o jeho prepustenie na kauciu.

Igor Kolomojskij
Na snímke Igor Kolomojskij

Včera 18:17

Washington prehodnotí svoje ďalšie kroky v Nigeri po nedávnom vojenskom prevrate. V pondelok to vyhlásil minister obrany Lloyd Austin v reakcii na stiahnutie francúzskych jednotiek a francúzskeho veľvyslanca z krajiny.

Včera 18:17

Niekoľko príslušníkov ruského leteckého pluku a bezpečnostnej služby zahynulo pri skúmaní ukrajinského útočného dronu v ruskej Kurskej oblasti. V pondelok o tom informoval portál britskej televízie Sky News.

Včera 18:06

Spojené štáty oficiálne uznali nezávislosť dvoch tichomorských ostrovných štátov – Cookovych ostrovov a Niue. Oznámil to v pondelok americký prezident Joe Biden na stretnutí s lídrami Fóra tichomorských ostrovných štátov v Bielom dome.

Včera 18:03

Neexistujú žiadne naliehavé okolnosti, ktoré by teraz nútili Maďarsko ratifikovať vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie. Vyhlásil to v pondelok v parlamente predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke jazierko v Parku zvierat v Stropkove

Autor: TASR-Maroš Černý

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Najväčšie chyby pri maľovaní stien a stropov. Výsledkom sú šmuhy

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Maľovanie stien môže účinne zmeniť dizajn priestoru. Jednoduchá zmena farby dodá interiéru nový charakter. Z tohto dôvodu je dobré z času na čas osviežiť vzhľad stien. Ak to urobíte sami, ušetríte veľa peňazí. V akom poradí maľovať steny a aký je správny smer? Tu…

Vyhadzujete aksamietnice po odkvitnutí? Podľa záhradníkov je to chyba. Stále budú užitočné

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - V slovenských záhradách sú aksamietnice veľmi obľúbené kvety. Sú to však jednoročné rastliny a po odkvitnutí ich často vyhadzujeme do koša. To je chyba. Poradíme vám, ako ich môžete opätovne použiť.

Tento recept na hrnčekový koláč s hruškami v našej rodine koluje už roky. Vždy vyjde a príprava trvá 10 minút

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tento koláč jem už veľa rokov a nikdy som si nemyslela, že je taký jednoduchý na prípravu. Moja teta mi o ňom povedala a prezradila recept, ktorý vždy vyjde. Tento zákusok má však jedno pravidlo, ktoré je kľúčové. Ak ho nedodržíte, očakávajte kulinársku katastrofu.

Zníži úroveň únavy a vnímaného stresu. Takto dlho by mal trvať ideálny spánok

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zlepšuje našu náladu a koncentráciu, znižuje mieru vnímaného stresu a rýchlo regeneruje naše telo. Krátke zdriemnutie počas dňa pôsobí ako dávka kofeínu, ale prináša nám viac výhod ako pitie kávy. Tu je uvedené, ako dlho by mal trvať ideálny spánok.

Táto jesenná farba je hitom medzi 50-ničkami. Žiarivosť vlasov zaručená

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Jeseň je ideálnym obdobím na zmenu účesu či menšiu úpravu, aby ste osviežili svoj vzhľad a prispôsobili sa nadchádzajúcemu ročnému obdobiu. Z tohto dôvodu by ste mali zvážiť túto módnu farbu vlasov!

Armádny Magazín

Video: Šéfovia bezpečnostných zložiek Stredoafrickej republiky si uctili pamiatku Prigožina a Utkina

0 icon

SAR, 25.september 2023 - Včera sa v Bangui pri pamätníku ruských inštruktorov zišli zástupcovia všetkých bezpečnostných zložiek Stredoafrickej republiky. Uctili si pamiatku Jevgenija Prigožina, Dmitrija Utkina a ďalších p

"Rozširovač" Günther vyzýva: "Okamžite zbombardujte Belehrad!"

0 icon

Kosovo, 25. september 2023 - Šéf Európskeho výboru pre rozšírenie NATO Günther Fehlinger vyzval na bombardovanie Belehradu: "Vyzývam NATO, aby okamžite pripravilo zásah proti Srbsku s cieľom zastaviť eskaláciu situácie okolo Banska. Musíme konať rozhodne, aby sme ochránili mier na Balkáne. Okamžite zbombardujte Belehrad!" "Srbská vojna proti Kosovu sa začala…

Je na rade Gruzínsko? Čo sa stane so Zakaukazskom po páde Karabachu?

0 icon

USA, 25.september 2023 - História nezávislej Náhornej karabašskej republiky sa blíži ku koncu. Strany dosiahli dohodu o prímerí. Dňa 21. septembra sa uskutočnia rokovania medzi predstaviteľmi Karabachu a Azerbajdžanu, na ktorých sa zrejme bude rokovať o podmienkach pripojenia republiky k azerbajdžanskému štátu   Obranná armáda republiky bude odzbrojená a všetky…

Poľsko trestá Ukrajinu: prečo sa Amerika chveje?

0 icon

USA, 25.september 2023 - Diplomatická hádka medzi Kyjevom a Varšavou dosiahla novú úroveň v súvislosti so zákazom dovozu ukrajinského obilia z poľskej strany a následnou hrozbou poľského premiéra Mateusza Morawieckého, že zastaví dodávky zbraní pre Zelenského ako odvetu za sťažnosti Kyjeva vo WTO. Zasiahol nemecký minister obrany Boris Pistorius a poradca…

Expremiér Ukrajiny Azarov hovorí o úplnej strate útočného potenciálu ozbrojených síl Ukrajiny

0 icon

Ukrajina, 25. september 2023 - Ukrajinské vojská prechádzajú od skrachovanej protiofenzívy do obrany, čo je svedectvom úplnej straty útočného potenciálu, vyhlásil bývalý predseda vlády Ukrajiny Nikolaj Azarov.   "Skrachovaný protiútok citlivo udrel po Zelenskom. Lebo kyjevský režim až príliš nadhodnotil očakávania nielen vlastného národa, ale aj západných spojencov. D

TopDesať

Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

0 icon

Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

Tieto fotografie vám ukážu, akú extrémnu silu môže mať hurikán

0 icon

Hurikán, nesmierne silný prírodný úkaz, ktorý nás fascinuje a straší zároveň. Jeho ničivá sila môže zmeniť krajiny, zanechať za sebou zdevastované oblasti a zasiahnuť do životov tisícov ľudí. V tomto článku sa pozrieme na hurikány očami fotografov, ktorým sa podarilo zachytiť ich extrémnu silu. Tieto fotografie nám odhalia, akú extrémnu silu dokáže…

Dizajn týchto produktov poriadne potrápi vašu myseľ

0 icon

Dizajn niektorých produktov zvykne poriadne zamestnať našu hlavu a náš zrak. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Dizajn vie byť občas poriadne prestrelený. Môžeme sa utešiť, že to dizajnéri mysleli v dobrom, no výsledok je mnohokrát otrasný. Ekologická papierová fľaša nemusí byť taká zelená, ako ste si mysleli. Kondicionér…

Architekti, ktorí diela dotiahli vďaka zručnostiam k dokonalosti

0 icon

Títo architekti sú naozaj majstrami svojho remesla! Videli sme mnoho príkladov nestabilných stavebných konštrukcií, ktoré vyzerajú, že budú každú chvíľu ohrozené. Vďaka tomu ešte viac oceňujeme talent, ktorý stojí za zložitými inžinierskymi výkonmi, v ktorých sa spája krása a funkčnosť. Inžinierske a architektonické zručnosti, ktoré sa podieľajú na tom, aby…

Zradné hádanky, ktoré otestujú vašu inteligenciu!

0 icon

Logické hádanky sú jedným z najúčinnejších spôsobov, ako rozvíjať svoje myslenie a inteligenciu. Nezvyčajné úlohy sú ako "mozgová gymnastika", ktorá je užitočná pre každého. Ponúkame vám, aby ste sa zúčastnili na tomto intelektuálnom minimaratóne, ktorý preverí vašu logiku a pozornosť. Zozbierali sme 6 hádaniek, kde každá jedna je ťažšia ako…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali