Paulína Fialková , Ivona Fialková

NAŽIVO

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
14:50

Generálny štáb ukrajinskej armády vyhlásil, že počas útoku na cvičisko Kapustin Jar (odkiaľ sa podľa všetkého odpalujú rakety Orešnik) bol poškodený objekt slúžiaci na obsluhu balistických rakiet.

Rusko útoky nepotvrdilo.

Generálny štáb ukrajinskej armády skôr oznámil, že na cvičisko „Kapustin Jar“ bol vykonaný útok raketami raketou Flamingo.

útok-jd2026020817
Útok na Kapustin jar / Foto: Screenshot Telegram
11:13

08:32

Páchateľom atentátu na ruského generála Alexsejeva bol ruský občan Korba. Bol zadržaný za pomoci partnerov zo SAE a odovzdaný Ruskej federácii.

Spolupracovníkmi boli Rusi V. Vasin a Z. Serebritskaja. Vasina zadržali v Moskve, Serebritskaja ušla na Ukrajinu. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

V noci došlo k silnému bombardovaniu mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, zasiahnutá bola obytná výšková budova. Sú zranení.

08:12

Päťdesiattri miliónov oprávnených voličov v Thajsku v nedeľu volí nový parlament a zároveň v referende rozhoduje o tom, či sa začnú prípravy na vytvorenie novej ústavy. Cieľom je demokratizovať politický systém a znížiť vplyv nevolených inštitúcií v tejto krajine v juhovýchodnej Ázii. Vo svojich správach o tom píšu agentúry DPA a AFP.

Podľa prieskumov verejnej mienky mierne vedie v boji o dominanciu v 500-člennej dolnej komore parlamentu reformne orientovaná Ľudová strana (PP), nástupkyňa strany Vpred, ktorú rozpustil Ústavný súd.

08:06

Americký prezident Donald Trump v sobotu po stretnutí vo svojom rezorte Mar-a-Lago na Floride pochválil honduraskú hlavu štátu Nasryho Asfuru. Toho zároveň podporil počas volebnej kampane. Informovala o tom správa  agentúry AFP.

08:05

Po intenzívnych ruských raketových útokoch na rozvodne a vysokonapäťové vedenia vyrábajú ukrajinské jadrové elektrárne menej elektriny, vyhlásil v sobotu prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom správa agentúry DPA.

08:04

Ekonomické náklady dlhotrvajúcej krízy v Nemecku sa za posledné roky vyšplhali na takmer bilión eur.

Hrubý domáci produkt (HDP) za šesť rokov od roku 2020 klesol o celkovo 940 miliárd eur, uvádza sa v štúdii, ktorú zverejnil v sobotu Nemecký ekonomický inštitút (IW).

Posledné tri roky hospodárska aktivita v Nemecku neprekročila úroveň z roku 2019. V dôsledku tejto de facto stagnácie sa ekonomické straty v posledných rokoch neustále a výrazne zvyšovali, uzavrel ekonóm.

07:58

Americký denník The Washington Post (WP) v sobotu oznámil, že jeho generálny riaditeľ a vydavateľ Will Lewis s okamžitou platnosťou odchádza z pozície, len niekoľko dní po tom, čo tento slávny denník miliardára a zakladateľa technologickej spoločnosti Amazon Jeff Bezos, pristúpil k drastickému znižovaniu počtu pracovných miest. Informuje o tom správa agentúry AFP.

07:42

Juhoafrická republika stiahne svojich 700 vojakov nasadených v rámci mierovej misie Organizácie Spojených národov v konfliktmi sužovanej Konžskej demokratickej republike (KDR). Informuje o tom správa agentúry AFP, ktorá sa odvoláva informácie z prezidentskej kancelárie.

07:41

Po vypršaní mandátu prechodnej prezidentskej rady sa prehlbuje politická kríza na Haiti, pretože rade zriadenej v apríli 2024 sa nepodarilo stabilizovať bezpečnostnú situáciu ani pripraviť podmienky pre usporiadanie volieb. Píše o tom agentúra DPA.

„Jasne a s pocitom zodpovednosti dnes uznávam, že napriek neustálym snahám, obetiam a neprestajnej ochote konať v najlepšom záujme národa sa stanovené ciele nepodarilo úplne dosiahnuť,“ napísal člen rady Emmanuel Vertilaire v príspevku na sieti X.

07:40

V Japonsku sa v nedeľu o 7.00 miestneho času (v sobotu o 23.00 SEČ) začali voľby do dolnej komory parlamentu – Snemovne reprezentantov. Prieskumy verejnej mienky jasne favorizujú Liberálnodemokratickú stranu (LDP) premiérky Sanae Takičiovej. Informovali o tom správy AFP a televízie BBC.

Takaičiová-jd2025112105
Na snímke japonská premiérka Sanae Takaičiová / Foto: TASR/AP-Eugene Hoshiko
07:34

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sezóna odštartuje v Kontiolahti, Slováci nedokážu postaviť štafetu

Vo fínskom Kontiolahti aj za účasti slovenských reprezentantov v utorok odštartuje nový ročník Svetového pohára v biatlone. Negatívnou správou je, že muži nedokážu postaviť štafetu, pretože sa celý tím rozpadol. Po ZOH 2022 v Pekingu skončili Tomáš Hasilla, Šimon Bartko aj Matej Baloga. Vrcholom budú MS v nemeckom Oberhofe, na ktorých budú biatlonisti bojovať o cenné kovy od 8. do 19. februára.

Paulína Fialková , Ivona Fialková
Na snímke slovenské biatlonistky Ivona Fialková (vpravo) so sestrou Paulínou
❚❚
.

Vo fínskom stredisku sú na programe vytrvalostné preteky, šprinty, stíhačky a štafety žien a mužov. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) predĺžila dištanc Ruska a Bieloruska v reakcii na vojenský konflikt na území Ukrajiny. Obom zväzom tak zakázali činnosť vo svojich štruktúrach. Isté miesto na podujatiach SP mali sestry Paulína a Ivona Fialkové, ktoré budú aj tento rok patriť medzi najväčšie slovenské nádeje na dobré výsledky. V úvode SP v Kontiolahti ich doplnia sestry Mária a Zuzana Remeňové. Slovenské ženy sa po dvoch rokoch vrátili do Top 17 rebríčka národov a opäť môžu nasadzovať na individuálne súťaže štyri pretekárky.

“Z osobných dôvodov som začala prípravu o mesiac neskôr, ale som s ňou spokojná. Často sme sa pripravovali spoločne so sestrou Ivonou, ale aj sme sa rozchádzali. Letná príprava bola kvalitná, bez zranení aj vďaka fyzioterapeutom z VŠC Dukla,” uviedla Paulína Bátovská Fialková, ktorá bude súťažiť už aj pod novým priezviskom.

Slovenský zväz biatlonu (SZB) stanovil na novú sezónu pre sestry Fialkové aj konkrétne ciele. Umiestnenie na MS v prípade Paulíny do 6. priečky a Ivony do 10. miesta. “Pred sezónou nemám žiadne očakávania, lebo to nikdy nedopadlo dobre. Nemám to nastavené tak, že na majstrovstvách sveta v Oberhofe chcem získať medailu, pretože takto to u mňa nefunguje,” skonštatovala Bátovská Fialková na ktorú nadviazala jej sestra Ivona: “Letná príprava bola kvalitná. Mali sme dostatok vysokohorských sústredení, ktoré mne osobne sedia a majú dobrý efekt do ďalšieho obdobia.”

.

V diametrálne odlišnej situácii sú slovenskí muži. Pravidelne budú súťažiť na podujatiach SP len Tomáš Sklenárik s Michalom Šimom, ktorých môže časom doplniť junior Damián Cesnek. Ten len veľmi tesne nemá splnenú kvótu na štart, no v prípade, že sa mu ju podarí naplniť, kedykoľvek môžu slovenskú dvojicu doplniť. Zmeny nastali aj v realizačnom tíme, keď skončil Tomáš Kos a hlavným trénerom sa stal Lukáš Daubner, ktorý spolupracuje s bývalým biatlonistom Martinom Otčenášom.

Slováci nepostavia počas SP štafetu, ale na účasť na MS je kvóta voľnejšia. Cesnek ju spĺňa a tak tréneri Daubner s Petrom Kazárom sa rozhodnú, či ju postavia v Oberhofe už len s nadšencom a bývalým reprezentantom Matejom Kazárom.

“Príprava neprebiehala úplne podľa mojich predstáv. Hneď na začiatku som mal covid a keď som sa už konečne ako tak rozbehol, tak mi museli vybrať znamienko na chodidle a nemohol som dva týždne chodiť. Som zvedavý ako bude prebiehať sezóna, ale už sa teším na preteky a budem sa snažiť o čo najlepšie výsledky,” povedal Šima pre slovenskybiatlon.sk. Sklenárik sa vo svojej kariére dostal dvakrát do Top 60, no jeho najväčším úspechom je šieste miesto v zmiešanej štafete so Šimom a sestrami Fialkovými v estónkom meste Otepää. “Cieľom je stabilizovať výkony a častejšie sa pohybovať okolo stíhačky. Samozrejme, že by som chcel získať aj nejaké body, ale to by bol bonus. V lete som mal menší úraz, čo ma na pár týždňov úplne odstavilo od tréningov, ale verím, že ma to až tak zásadne neovplyvní,” povedal Sklenárik.

program SP 2022/23:
1. kolo SP v Kontiolahti (Fín.):
utorok 29. novembra: 13.15 h vytrvalostné preteky mužov na 20 km
streda 30. novembra: 13.15 vytrvalostné preteky žien na 15 km
štvrtok 1. decembra: 11.00 štafeta mužov na 4×7,5 km, 13.35 štafeta žien na 4×6 km
sobota 3. decembra: 10.45 šprint mužov na 10 km, 13.45 šprint žien na 7,5 km
nedeľa 4. decembra: 12.15 stíhačka mužov na 12,5 km, 14.15 stíhačka žien na 10 km

2. kolo v Hochfilzene (Rak.):
štvrtok 8. decembra: 14.10 šprint žien na 7,5 km
piatok 9. decembra: 13.45 šprint mužov na 10 km
sobota 10. decembra: 11.30 stíhačka žien na 10 km, 13.40 štafeta mužov na 4×7,5 km
nedeľa 11. decembra: 11.30 štafeta žien na 4×6 km, 14.15 stíhačka mužov na 12,5 km

.

3. kolo v Annecy (Fr.):
štvrtok 15. decembra: 14.10 šprint mužov na 10 km
piatok 16. decembra: 14.15 šprint žien na 7,5 km
sobota 17. decembra: 12.10 stíhačka mužov na 12,5 km, 14.15 stíhačka žien na 10 km
nedeľa 18. decembra: 12.10 hromadné preteky mužov na 15 km, 14.15 hromadné preteky žien na 12,5 km

4. kolo v Pokljuke (Slovin.):
štvrtok 5. januára: 14.20 šprint žien na 7,5 km
piatok 6. januára: 14.20 šprint mužov na 10 km
sobota 7. januára: 11.30 stíhačka žien na 10 km, 14.45 stíhačka mužov na 12,5 km
nedeľa 8. januára: 11.45 mix dvojíc, 14.25 mix štafety

5. kolo v Ruhpoldingu (Nem.):
streda 11. januára: 14.10 vytrvalostné preteky mužov na 20 km
štvrtok 12. januára: 14.10 vytrvalostné preteky žien na 15 km
piatok 13. januára: 14.25 štafeta mužov na 4×7,5 km
sobota 14. januára: 14.25 štafeta žien na 4×6 km
nedeľa 15. januára: 12.30 hromadné preteky mužov na 15 km, 14.45 hromadné preteky žien na 12,5 km

6. kolo v Anterselve (Tal.):
štvrtok 19. januára: 14.30 šprint žien na 7,5 km
piatok 20. januára: 14.30 šprint mužov na 10 km
sobota 21. januára: 13.00 stíhačka žien na 10 km, 15.00 stíhačka mužov na 12,5 km
nedeľa 22. januára: 11.45 štafeta žien na 4×6 km, 14.30 štafeta mužov na 4×7,5 km

MS v Oberhofe (Nem.):
streda 8. februára: 14.45 mix štafeta
piatok 10. februára: 14.30 šprint žien na 7,5 km
sobota 11. februára: 14.30 šprint mužov na 10 km
nedeľa 12. februára: 13.25 stíhačka žien na 10 km, 15.30 stíhačka mužov na 12,5 km
utorok 14. februára: 14.30 vytrvalostné preteky mužov na 20 km
streda 15. februára: 14.30 vytrvalostné preteky žien na 15 km
štvrtok 16. februára: 15.10 mix dvojíc
sobota 18. februára: 11.45 štafeta mužov na 4×7,5 km, 15.00 štafeta žien na 4×6 km
nedeľa 19. februára: 12.30 hromadné preteky mužov na 15 km, 15.15 hromadné preteky žien na 12,5 km

.

7. kolo v Novém Měste na Moravě (ČR):
štvrtok 2. marca: 16.10 šprint mužov na 10 km
piatok 3. marca: 16.10 šprint žien na 7,5 km
sobota 4. marca: 13.50 stíhačka mužov na 12,5 km, 15.45 stíhačka žien na 10 km
nedeľa 5. marca: 11.30 mix štafeta, 15.15 mix dvojíc

8. kolo v Östersunde (Švéd.):
štvrtok 9. marca: 13.15 vytrvalostné preteky žien na 15 km, 16.20 vytrvalostné preteky mužov na 20 km
sobota 11. marca: 14.00 štafeta žien na 4×6 km, 16.30 štafeta mužov na 4×7,5 km
nedeľa 12. marca: 13.00 hromadné preteky žien na 12,5 km, 16.00 hromadné preteky mužov na 15 km

9. kolo, finále SP v Holmenkolene (Nór.):
štvrtok 16. marca: 15.15 šprint mužov na 10 km
piatok 17. marca: 15.20 šprint žien na 7,5 km
sobota 18. marca: 12.45 stíhačka mužov na 12,5 km, 15.10 stíhačka žien na 10 km
nedeľa 19. marca: 12.50 hromadné preteky mužov na 15 km, 15.10 hromadné preteky žien na 12,5 km

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Raši: Nepovažujeme voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému

Podľa predsedu parlamentu Richarda Rašiho nepovažujú voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému. V relácii O 5…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nebude zo psa slanina ani z Mikloška ďalší svätý František

Historik Anton Hrnko vysvetlil, prečo z Františka Mikloška nebude nikdy svätec. Jeho príspevok vám prinášame v plnom znení

08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Durov má svoj názor na to, prečo sa politici snažia zakázať sociálne siete pre deti

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov kritizoval európske orgány za zákaz sociálnych sietí pre deti

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O atentáte na generála Aleksejeva a jeho následkoch

Putin včera osobne poďakoval prezidentovi SAE za pomoc pri zadržaní podozrivého z atentátu na prvého zástupcu šéfa ruskej GRU generála…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok k Šimečkovej matke: V tomto prípade ide o takú zlodejinu, že až sa práši

Kauza dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej nesúvisí podľa poslanca Michala Trubana s hnutím Progresívne Slovensko. Vyhlásil to v relácii…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Londýn zvažuje nasadenie vojakov na zadržanie tankerov ruskej „tieňovej flotily“

Spojené kráľovstvo zvažuje vojenské možnosti skonfiškovania tankerov z ruskej „tieňovej flotily“. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Výkriky bolesti na olympíjskej trati. Veľký príbeh Vonnovej sa končí katastrofálne

AKTUALIZOVANÉ o video: Skúsená americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa rozhodla štartovať na ZOH 2026 aj keď len pred niekoľkými dňami…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Gröhlinga veľmi vyrušuje myšlienka voľby nového generálneho prokurátora ešte pred najbližšími parlamentnými voľbami

Veľmi ma to vyrušuje, skonštatoval predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling na margo myšlienky voľby nového generálneho prokurátora ešte…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať, vyhlásil poslanec parlamentu za stranu „Sluha národa“ a predseda podvýboru pre otázky kybernetickej…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA údajne pripravujú novú vládu pre Irán v prípade pádu ajatolláhovho režimu

Spojené štáty pravdepodobne pracujú na vytvorení dočasnej vlády v Iráne pre prípad, že by súčasná vláda už nebola schopná riadiť…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Správanie holandskej hviezdy Jutty Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie

Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechať ľudí mrznúť v tme je teror, odkázal Putinovi litovský minister

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin iba blufuje o prímerí v oblasti energetiky a…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Američania očakávajú pád vlády v Havane už tento rok

Kubánska vláda môže už tento rok padnúť pod tlakom USA, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto krajiny majú najväčšie zásoby uránu v roku 2026

Zásoby uránu v roku 2026 zohrávajú kľúčovú úlohu v globálnej energetike a jadrovej bezpečnosti. Rastúci záujem o jadrovú energiu zvyšuje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Beriem to, chcem mužstvo ťahať. Slafkovský sa nebojí ťažkých výziev na olympijskom turnaji

Oficiálny web NHL priniesol zaujímavý článok, v ktorom sa pozrel na šance Slovákov na hokejovom turnaji v rámci Zimných olympijských…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko spúšťa Európe závory. Všetky! Úplne všetky!

Rusko, 8. februára 2026 - Rusko precitlo. Vracia sa domov. Konečne si uvedomilo, že je veľké a bohaté. A začína…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 ľudí, ktorí zabudli na rozum a prekonali hranice logiky

Rozum je skvelá vec, kým ho niekto nezabudne doma, sadne do auta a rozhodne sa, že fyzikálne zákony sú len…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
14:50

.

Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Paralelní mocenské struktury

Charlieho Tillyho, teoretika revolucí a velkých společenských změn obecně, jsme zde citovali již dvakrát. Nejprve jeho výčet toho, jaké nutné záležitosti musí…

08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico označil Žilinkovu tlačovku za „nepodarený vtip“. Moderátora uzemnil hneď v úvode

Žilinku nemožno odvolať, no u predstaviteľov vládnej koalície stratil akúkoľvek dôveru. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii STVR…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Od Migov-29 po S-300: Keď politika preváži nad ústavou a bezpečnosťou štátu

Rozhodnutie krajského prokurátora Rastislava Remetu zastaviť trestné stíhanie bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa za darovanie vojenskej techniky Ukrajine nepredstavuje len…

07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov