Schôdza k odvolávaniu Mikulca z funkcie bude v septembri. OĽaNO naďalej stojí za ministrom vnútra. Linhart zo Sme rodina zvažuje hlasovať za jeho odvolanie. Blanár: “Mikulec pravde aj tak neutečie”

Bratislava 26. júla 2021 AKTULAIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Pavol Zachar, SITA-Branislav Bibel)

 

Mimoriadna schôdza parlamentu k odvolávaniu Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra bude počas septembrovej riadnej schôdze. Plénum dnes totiž ani druhýkrát nebolo uznášaniaschopné. V rokovacej sále sa niečo po 10:00 prezentovalo iba 45 poslancov. Najbližšia riadna schôdza Národnej rady SR (NR SR) sa začína 16. septembra

Odvolávanie Romana Mikulca sa presúva na september
Na snímke rokovacia sála Národnej rady (NR) SR

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Plénum nebolo k predmetnému bodu dvakrát uznášaniaschopné ani v nedeľu 25. júla.

Predseda NR SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľu požiadal o zvolanie koaličnej rady, ktorá by sa mala konať po tom, ako sa vráti zo zahraničia. Jediným bodom má byť otázka ďalšieho zotrvania Mikulca a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách. Hnutie je totiž presvedčené, že veci zašli tak ďaleko, že sa to nedá ďalej zametať pod koberec. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský je dokonca toho názoru, že Mikulec a Kovařík by mali zo svojich funkcií odstúpiť. Naopak, ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) či strana Za ľudí.

 

Hnutie Oľano naďalej stojí za ministrom vnútra 

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) naďalej stojí za ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO). Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš

Michal Šipoš
Na snímke uprostred predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš

Zdôraznil, že opozičné strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) to s odvolávaním ministra vnútra nemyslia vážne, dôkazom čoho je fakt, že dnes neprišli na rokovanie mimoriadnej schôdze, na ktorej mal byť Mikulec odvolávaný. V rokovacej sále pritom nebol prítomný ani samotný minister.

„Strany Hlas-SD a Smer-SD len chcú vyvolávať chaos. Robia všetko pre to, aby vyšetrovanie korupčných káuz zastavili. Minister Mikulec vykonáva svoju prácu profesionálne, garantuje nezávislosť vyšetrovania a preto nevidíme dôvod na jeho odvolanie,” dodal Šipoš.

 

Blanár: Nebudeme sa zúčastňovať koaličného divadla

Juraj Blanár zo Smeru vysvetlil, že v pondelok do parlamentu neprišli, pretože sa nebudú zúčastňovať “koaličného divadla”.

Juraj Blanár
Na snímke podpredseda NR SR za stranu Smer-SD Juraj Blanár

“Namiesto rokovania o prešľapoch ministra vnútra Mikulca sa včera koaliční poslanci zbabelo vytratili, len aby sme neboli uznášaniaschopní. Ani po polhodinovej prestávke sa nedostavili. Pol nedele sme tak strávili márnym čakaním. A aby vytrestali opozíciu zato, že sme demaskovali matovičovo-lipšico-mikulcov systém klamajúcich kajúcnikov, chcú to robiť každý deň. A dnes pokračovali vo svojom divadle a prišlo ich len 45,” reagoval opozičný poslanec.

Blanár dodal, že vyzvali koaličné vedenie parlamentu, aby im garantovalo, kedy sa ich poslanci dostavia v dostatočnom počte.

“Žeby až po ich dovolenkách? Myslím, že ten čas by minister Mikulec mohol využiť na vlastnú abdikáciu. Ale pravde aj tak neutečie a jeho prešľapy neostanú zabudnuté.”

 

Linhart zo Sme rodina zváži hlasovanie za Mikulcov odchod

Poslanec NR SR Patrick Linhart v stanovisku, ktoré v pondelok poslal do našej redakcie uviedol, že “zvažuje hlasovať za odvolanie ministra vnútra Mikulca i napriek tomu, ak by sa poslanecký klub Sme rodina, ktorého je súčasťou, rozhodol ministra pri odvolávaní podržať.

“Mám k tomu vážne osobné dôvody. Sú nimi mnou podané, no nevyšetrené, alebo zmarené, trestné oznámenia. Za pravdu v zlyhaní pri určitom vyšetrovaní mi dáva aj generálna prokuratúra a preto právnici pripravujú rozsiahlu žalobu. Čakal som na zmenu rok, no bezvýsledne, preto nemám na výber,” deklaruje vládny poslanec.

Dodal, že pochybnosti s manipulovaním pri vyšetrovaní má z osobných skúseností a týkajú sa priamo niekoľkých jeho podaných trestných oznámení, ktoré boli neprešetrené, alebo zámerne zmarené. “Tieto záhadné okolnosti zmarovania vyšetrovania mali byť preverované vnútorne ministerstvom vnútra, no i tu sa v mnohých prípadoch neudialo absolútne nič. Pritom kvôli mnou podaným trestným oznámeniam, ktoré poukazujú na korupciu, či tunelovanie verejných zdrojov, som sa stal terčom nepotrestanej diskreditácie mojej osoby a v minulosti pred vstupom do politiky dokonca aj terčom vyhrážania sa fyzickou likvidáciou mojej osoby.”

“K určitým formám vyhrážania mojou diskreditáciou, alebo fyzickým napadnutím, dochádza aj dnes, a to po podaní trestného oznámenia kvôli údajnej korupcii a tunelovaniu verejných zdrojov primátorom Nových Zámkov Otokarom Kleinom. A to sa deje verejne priamo v mediálnom výstupe primátora Otokara Kleina. Prípady spojené s primátorom Nových Zámkov Otokarom Kleinom dnes vyšetruje ako polícia, tak aj NAKA. Bolo tak tomu aj v minulosti, bohužiaľ aj tu bolo vyšetrovanie údajne manipulované a marené, preto moje obavy, že sa aj tento, ako aj ďalšie prípady, zametú pod koberec, sú veľké. Z daných dôvodov tieto nezačaté, alebo zmarené vyšetrovania beriem dosť osobne a otázka je, že keď môže byť poslanec Národnej Rady zámerne diskreditovaný a ešte aj v dnešnej dobe zastrašovaný pri poukazovaní na korupciu, akú odvahu podávať takéto trestné oznámenia má mať radový občan?!”

Linhart uviedol, že nech sa klub Sme rodina rozhodne akokoľvek, on bude žiadať o vyvodenie personálnej zodpovednosti ministra vnútra Mikulca a policajného prezidenta Kovaříka.

“V minulosti som sa poukazujúc na tieto vážne zlyhania ministerstva vnútra, pri hlasovaní o dovolávaní pána ministra Mikulca zdržal. Tento môj jasný signál nebol dostatočne vnímaný, preto som sa rozhodol, že pokiaľ ma na najbližšom klube pán minister osobne nepresvedčí o okamžitej náprave vo svojom rezorte, som pripravený hlasovať ZA jeho odvolanie.”

 

Hlas-SD: Neúčasť opozičných poslancov na mimoriadnej schôdzi je bežnou parlamentnou obštrukciou

Neúčasť nezaradených poslancov parlamentu a členov strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) na dnešnej mimoriadnej schôdzi k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie je bežnou parlamentnou obštrukciou. V stanovisku to uviedla hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková s tým, že žiaden z poslancov strany nie je na dovolenke

HLAS-SD
Na snímke zľava podpredsedníčka strany HLAS-SD Denisa Saková, podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši, predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini, manažér strany HLAS-SD Matúš Šutaj Eštok a podpredseda strany HLAS-SD Erik Tomáš

„Všetkých 11 poslancov za stranu Hlas – sociálna demokracia bolo počas celého víkendu v Národnej rade SR. Schôdza o odvolávaní ministra Mikulca sa mala začať v nedeľu, pričom na dvakrát jej konanie zablokovali práve koaliční poslanci. Taký istý prístup avizovali aj na dnešný deň,” priblížila Medveď Macíková.

Vládna koalícia tak podľa Hlasu-SD jasne odkázala opozícii aj celej slovenskej verejnosti, že sa bojí schôdze o odvolávaní ministra, keďže sama nie je v jeho podpore jednotná.

Hlas-SD aj naďalej považuje Romana Mikulca za najslabšieho ministra v histórii Slovenska a je pripravená podporiť návrh na jeho odvolanie na mimoriadnej schôdzi, ktorá bude v septembri.

„Zároveň budeme veľmi pozorne sledovať, ako sa k celej tejto situácii bude stavať Sme rodina,” dodala Medveď Macíková.

Aj predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico zdôraznil, že celý poslanecký klub strany bol v nedeľu 25. júla pripravený rokovať o vyslovení nedôvery Mikulcovi. Vládnej koalícii vytkol, že to boli práve jej predstavitelia, ktorí povedali, že mimoriadna schôdza nebude, ale bude sa konať až v septembri.

„Dôvod je veľmi jednoduchý. Bojíte sa tohto odvolávania, pretože informácie, ktoré sa objavujú okolo pána Mikulca, sú hrozné,” priblížil Fico v stanovisku, ktoré zaslal hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

Vládnu koalíciu preto vyzval, aby radšej verejnosti ozrejmila, čo plánuje s ministrom vnútra robiť.

 

SNS: Ak sú ľudia schopní celú noc byť pred parlamentom, je povinnosťou poslancov byť v práci

Nedostatočná účasť poslancov v parlamente sa nepáči ani mimoparlamentnej strane SNS. Tvrdí totiž, že odvolávanie ministra Mikulca sa po zaradení do programu rokovania Národnej rady SR stalo riadnym bodom, na ktorom sú poslanci povinní sa zúčastniť.

SNS už dlhodobo kritizuje postoj predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára, ktorý včera počas rokovania parlamentu jednoducho odišiel na dovolenku a nechal „biť“ ľudí.

To, že dnes bolo na schôdzi Národnej rady prítomných len 45 poslancov, svedčí o povýšenectve niektorých poslancov nad záujmami občanov, resp. plnením si svojich povinností. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky sa musí zúčastniť rokovania a neexistuje na to žiadne ospravedlnenie,“ dodala mimoparlamentná SNS.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vicepremiérka Remišová si nemyslí, že hnutie Sme rodina odíde z koalície

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Podpredsedníčka vlády SR a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová si nemyslí, že hnutie Sme rodina odíde z koalície. Povedala to v dnešnej diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo Vyjadrenia lídra Sme rodina Borisa Kollára však majú podľa jej slov negatívny dopad…

Nemecko sa čoraz viac rozpredáva. Peking si odkúpil časť prístavu v Hamburgu

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (HSP/Roman Bednar/Foto:Pixabay)   Čínska štátna lodná spoločnosť Cosco Shipping Ports získala 35 percentný podiel v hamburskom prístave. Hamburský prístav je tretí najväčší európsky prístav a dlho bolo samozrejmé, že patrí celý len Nemecku a že na tom sa ani v budúcnosti nič nezmení Čína ale v…

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:HSP)   Od pondelka je v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, päť okresov. Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34. Iba Okres Dunajská Streda je od pondelka v stupni monitoringu, teda v zelenej farbe V stupni ostražitosti - oranžová farba -…

942 prokurátorov: Nebudeme rozhodovať po tlakom politikov a médií

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Prezentované neodborné vyjadrenia, ktoré dehonestujú poctivú prácu všetkých prokurátorov vrátane generálneho prokurátora Slovenskej republiky a ktoré sú zrejme prejavom osobných ambícií, a nie verejného záujmu, považujeme za neprípustné. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako 600 prokurátorov z celkového počtu 942…

Mimoriadna schôdza sa má venovať aj stavu slovenského zdravotníctva

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali na mimoriadnom rokovaní hovoriť o stave slovenského zdravotníctva. Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze podávajú nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu "K návrhu sa pridali všetci poslanci strany Smer-SD," informoval Taraba. Opodstatnenosť mimoriadnej schôdze odôvodňuje hroziacim kolapsom slovenského…

Prezidentka: O aktuálnej situácii na Slovensku budem diskutovať aj s Ficom, Pellegrinim a Kollárom

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák, Jakub Kotian, Pavol Zachar)   Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. K rovnakej téme sa plánuje stretnúť aj s predsedom opozičného Smeru-SD Robertom Ficom, ale aj predsedom parlamentu…

Zdravotné poisťovne by mohli tvoriť zisk do 10 percent vloženého kapitálu ročne

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Zdravotné poisťovne by mohli po novom tvoriť zisk do výšky desať percent z vloženého kapitálu spoločnosti za rok. O novele zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorá okrem iného rieši spôsob výpočtu zisku zdravotných poisťovní, by v stredu (29. 9.) mala rokovať vláda.…

WHO obnoví vyšetrovanie pôvodu koronavírusu

0 icon

Washington 27. septembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Keystone-Salvatore Di Nolfi)   Svetová zdravotnícka organizácia plánuje znovu vyšetriť pôvod vírusu, ktorý je príčinou pandémie covidu-19, informuje The Wall Street Journal. Zástupcovia organizácie poznamenali, že na vyriešenie tejto úlohy veľa času nezostáva. WHO zostaví tím z 20 ľudí, odborníkov na biologickú ochranu a laboratórnu bezpečnosť…

Hviezdu sociálnych sietí Zuzanu Plačkovú zadržala NAKA. Belousovová v tejto súvislosti spomína Sulíka

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Instagram)   Kontroverznú slovenskú playmate, hviezdu reality show a populárnu influencerku na sociálnych sieťach Zuzanu Plačkovú dnes spoločne s jej manželom zadržali policajti. Informoval o tom portál tvnoviny.sk s tým, že polícia dnes v súvislosti s drogami zasahuje na viacerých miestach Zuzana Strausz Plačková a…

Nemecké voľby: Porážka „extrémneho centrizmu“ CDU/CSU a nevýrazné víťazstvo SPD. O slovo sa hlásia Zelení, autentickí ľavičiari a konzervatívci

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber, TASR/AP-Wolfgang Kumm, Thilo Schmuelgen)   Nemecké parlamentné voľby sú za nami. Dozvedeli sme sa, že tesne zvíťazila SPD, ktorá by tak mala mať po dlhšom čase svojho kancelára. Získala 25,7 percenta hlasov Večný status quo liberálnej demokracie Voľby ukázali niekoľko podstatných vecí, o ktorých sa…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Ivermektin do lekární bez predpisu!

0icon

Prihováram sa našim politikom. Pôvodne som chcel v texte začať každú vetu nejakou škaredou nadávkou, ale rozmyslel som si to. Politici, na Ivermektin pri liečbe Covidu som vo svojom okolí počul len chválu. A dokonca aj o tom určenom pre kone či ovce. Politici, Ivermektin je podľa odborných štúdií najbezpečnejší…

Gustáv Murín

Očkovacia propaganda pritvrdzuje - až do absurdna

0icon

Od počiatku tejto umelo zdramatizovanej (napr. aj falošne pozitívnymi testami a manipuláciou so štatistikami hospitalizovaných) pandemickej situácie registrujeme u nás absenciu verejnej odbornej diskusie a následné bezradné, agresívne, neúspešné zásahy do života celej spoločnosti vedenej bandou plagiátorov. Nevedomosť vedie ku katastrofickým následkom. A tie sa dostavili. Len si stručne zhrňme,…

Andrej Sablič

Komu niet rady, tomu niet ani pomoci!!!

0icon

Spravil som vše, preto, aby si táto spoločnosť uvedomila kam smeruje a, čo je tomu na príčine. Žiaľ spoločenská hlúposť, ktorej začínajú podliehať aj jedinci derúci sa k moci sa množí exponenciálne tak ako, aj prázdne peniaze, ktoré sú nositeľom tejto hlúposti. Nuž a tak na záver tohoto seriálu článkov…

Pavel Jacz

Matovič je najšikovnejší slovenský politik. Žiaľ, iba ….

0icon

  (Zdroj Sputnik News) To, čo sa dnes deje v spoločnosti, v politike, na štátnych úradoch a najmä v policajných a s nimi súvisiacich zložkách, ktoré majú dbať na dodržiavanie zákonov je výslednica ťaženia súčasnej klapkovo jednosmernej „najprofesionálnejšej“ slovenskej vlády v histórii (aspoň si myslím, že „šikovnejšía“ nebola žiadna doteraz),…

Boris Mesár

1. Nórsko : COVID je sezónna chrípka ? 2. Členovia kongresu USA a ich zamestnanci sú oslobodení od Bidenovho očkovacieho mandátu 3. Prečo je na celom svete zrazu extrémne vážny nedostatok pracovníkov? 4. ZAOČKOVANÁ SLOVENSKÁ HEREČKA ŠVIDRAŇOVÁ DOSTALA COVID

0icon

1.Koronavírus možno teraz zaradiť do jedného z niekoľkých respiračných ochorení so sezónnymi odchýlkami, uviedol Geir Bukholm, zástupca riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH). Za posledný rok a pol bol Covid-19 klasifikovaný ako všeobecne nebezpečná choroba. To sa však môže čoskoro zmeniť, pretože asistent riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH) Geir Bukholm…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Nebudeš veriť vlastným očiam! Tieto zvieratá sa očividne roztápajú

0 icon

Zima je už definitívne za nami a blížime sa k tým neznesiteľným horúčavám, ktoré nás čakajú v lete. Predstav si ten pocit, že sa roztápaš. Ako čokoláda, ktorú si nechal na slnku dlhšie, ako bolo potrebné. Presne tak sa v lete cíti nejden človek. A nie len ľudia zdieľajú tieto…

Dunkerque a 2. svetová vojna (5. časť)

0 icon

 Aj napriek hrdinstvu preukázanom v Dunkerquu a úspešnou evakuáciou prevažnej väčšiny spojeneckých vojsk išlo o potupnú porážku. Hitler nariadil, aby na oslavu vyzváňali tri dni zvony a Churchill pochmurne poznamenal: „Evakuáciou sa vojny nevyhrávajú“. Pokračujeme v poradí piatou časťou článku o situácii vo francúzskom meste Dunkerque počas druhej svetovej vojny.…

Čo sa stane s tvojim telom, ak budeš piť len čistú vodu?

0 icon

Všetci dobre vieme, aké zdravotné ťažkosti nám môžu spôsobiť rôzne sladené nápoje - od obezity až po cukrovku a srdcovo-cievne problémy. Avšak ako bude naše telo reagovať, ak tieto nápoje kompletne vyradíme z nášho "jedálnička" a začneme piť výhradne čistú vodu? 1. Schudneš

Prečo na svete existujú len 4 farby pasov a aký majú význam?

0 icon

Je jasné a celkom logické, že každá krajina na svete má svoj vlastný pas a jeho vyhotovenie. Čo však majú všetky pasy spoločné, je farba obalu. Existujú iba štyri základné farby, ktoré sa používajú na cestovných pasoch po celom svete. Každá krajina má svoje vlastné dôvody pre výber jednej z týchto štyroch farieb,…

TOP 10 dôvodov, kvôli ktorým je ťažké byť nadpriemerne vysoký

0 icon

Máš dva metre a stretávaš sa denno denne s problémami, ktoré ti tvoja výška spôsobuje? Samozrejme, nemajú to ľahké ani nízki ľudia... No v dnešnom príspevku dáme priestor vtipným situáciam, do ktorých sa dostávajú tí nadmerne vysokí. Život nie je vždy jednoduchý a to dokazujú aj nasledujúce fotografie.  1. Keď…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Naryškin vysvetlil údajné akustické útoky na americkú ambasádu na Kube

0 icon

Rusko, 27.september 2021 (AM) – Vedúci zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin v komentári k informáciám o záhadnom „kubánskom syndróme“ odhalil podrobnosti o niektorých tajných experimentoch USA, ktoré sa uskutočnili v sovietskych časoch. Americkí experti podľa Naryškina skúmali spôsoby, akými elektromagnetické žiarenie ovplyvňuje ľudský mozog, aby sa

Alijev odtajnil neznáme podrobnosti o Putinovi a Karabachu

0 icon

Azerbajdžan, 27.september 2021 (AM) - Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev odtajnil neznáme podrobnosti súvisiace s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a konfliktom v Náhornom Karabachu. Alijev poznamenal, že komunikácia s arménskym vedením prebehla cez Putina: sprostredkoval správy Pašinjanovi. Putin bol o vojne i

Ako to je v naozaj s Wagnerovcami? Šéf ruskej diplomacie Lavrov aj premiér Mali vysvetľujú

0 icon

Mali, 27.september 2021 (AM) – Predseda vlády republiky Mali Shogel Kokalla Maiga reagoval na obvinenia Francúzska, že krajina sa uchýlila k pomoci ruskej armády prostredníctvom agentúry Wagner. Podľa politika si za to môžu sami Francúzi: „Boli sme do určitej miery opustení uprostred letu.“   Francúzsky m

Zverejnené zábery Putina a Šojgua v tajge

0 icon

Rusko, 27.september 2021 (AM) – Médiá zverejnili zábery ruského prezidenta Vladimira Putina a ruského ministra obrany Sergeja Šojgua v tajge - hlava štátu a vedúci ministerstva obrany tam boli začiatkom septembra. Na záberoch je vidieť Putina počas jeho dovolenky s udicou v ruke, na prechádzke v horách, plavbe loďou po rieke. Putin…

Podpora operácií vo vzdialených a drsných prostrediach. Pentagon začal vyvíjať mobilné jadrové reaktory

0 icon

USA, 26.september 2021 (AM) – Program na výrobu mobilných jadrových reaktorov pre armádu, ktorý bol spustený v USA, naberá na obrátkach. Podľa Miltary.com bude väčšina prác vykonaná v jadrovom laboratóriu v Idahu.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali