NAŽIVO

MAAE rokuje s Ruskom a Ukrajinou o obmedzenom prímerí v okolí Záporožskej jadrovej elektrárne, aby umožnila opravy elektrického vedenia.

Včera 20:19

Rutte hovoril s Rubiom o snahách posilniť bezpečnosť v Arktíde. „Rutte dnes hovoril s Rubiom o dôležitosti Arktídy pre našu spoločnú bezpečnosť a o tom, ako NATO pracuje na posilnení našich schopností na ďalekom severe,“ potvrdila hovorkyňa aliancie Allison Hartová na platforme X.

Včera 20:18

Venezuelský opozičník Edmundo González Urrutia vyzval na „explicitné“ uznanie svojho víťazstva v prezidentských voľbách v roku 2024.

Včera 20:07

Turek chce podať žalobu na ochranu osobnosti a od hlavy štátu bude žiadať ospravedlnenie. Povedal to novinárom počas návštevy Kyjeva.

Včera 19:52

Filip Turek vyhlásil, že vojna na Ukrajine má mnoho príčin – medzi nimi je napríklad rozširovanie NATO či etnické dôvody.

Včera 19:51

Najvyšší súd USA nerozhodol o zákonnosti rozsiahlych Trumpovych ciel. Najvyšší súd má rozhodnúť o tom, či môže Trumpova administratíva využívať zákon o medzinárodných mimoriadnych ekonomických právomociach pri uvalení ciel a či vláda v prípade nezákonnosti ciel musí vrátiť colné poplatky dovozcom, ktorí ich už zaplatili.

Včera 19:10

Európu zasiahli víchrice a husté sneženie, ktoré narušili leteckú a železničnú dopravu a státisíce ľudí odrezali v mrazivých teplotách od dodávok elektriny.

Včera 19:01

Veľvyslanectvo Ukrajiny v USA potvrdilo, že medzi posádkou tankera Marinera (Bella 1) pod ruskou vlajkou, ktorý zadržala americká pobrežná stráž, sú občania Ukrajiny.

Diplomatická misia informovala, že je v neustálom kontakte s americkými úradmi a už sa obrátila na ministerstvo zahraničných vecí USA s požiadavkou zabezpečiť konzulárny prístup k Ukrajincom. Ďalšie kroky budú závisieť od zistenia všetkých okolností.

Ruská média skôr informovali, že na palube sa nachádzalo asi 20 Ukrajincov, ale veľvyslanectvo neposkytlo presné čísla.

Včera 18:47

Nemecké ministerstvo spravodlivosti pripravuje opatrenia zamerané na účinnejší boj proti zneužívaniu A na manipuláciu s obrázkami spôsobom, ktorý porušuje osobné práva. Tieto opatrenia sa budú týkať lepšej regulácie tzv. deepfake obsahu a boja proti digitálnemu násiliu.

Včera 18:19

Izraelskí osadníci založili požiar v triede školy v palestínskej dedine Džálúd na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Včera 18:17

Denník Gazeta Wyborcza uviedol, že ďalšími poľskými občanmi, ktorým Maďarsko udelilo politický azyl, sú zrejme bývalý poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro a jeho manželka.

Včera 18:17

Americký generál a hlavný veliteľ spojeneckých síl v Európe Alexus Grynkewich vyhlásil, že aliancia NATO nie je ani zďaleka v „kríze“, a to aj napriek Trumpovym hrozbám, že Washington získa kontrolu nad Grónskom.

Včera 18:09

Libanonský minister zahraničných vecí Júsif Radždži vyzval Irán, aby našiel „nový prístup“ k otázke odzbrojenia Hizballáhu.

Včera 17:28

V kauze Vémolu polícia obvinila z drogových trestných činov ďalších dvoch ľudí. Celkovo tak je v prípade distribúcie kokaínu trestne stíhaných už päť osôb.

Včera 17:27

Ukrajina informovala, že ruská armáda pri útokoch v oblasti Čierneho mora zasiahla dve nákladné lode. O život prišiel sýrsky člen posádky jednej z lodí.

Včera 17:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

SBS-ka, za ktorou má stáť kajúcnik Makó, získala od štátnej pošty zákazky za 9 miliónov. Fico hovorí o “odmene od vlády” za správne nasmerované kajúcnictvo. Vyjadril sa aj minister dopravy Doležal

Mainstreamové médiá v posledných dňoch mlčia o závažnej kauze, ktorá vyplávala na povrch a ktorá sa týka štátnych zákaziek pre súkromnú bezpečnostnú službu blízku elitnému kajúcnikovi Ľudovítovi Makóovi

Na snímke z roku 2019 bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó
❚❚
.

Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD v utorok popoludní v Národnej rade informovali, že zvolajú ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu, avšak teraz nemajú v pláne odvolávať žiadneho ministra. Témou schôdze má byť “štátna korupcia”. Má ísť najmä o kauzu súkromnej bezpečnostnej služby LAMA, ktorá získala na Slovenskej pošte zákazky za prevoz peňazí a stráženie objektov za 9 miliónov eur.

Za touto spoločnosťou podľa Roberta Fica stojí bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy a dnes najznámejší kajúcnik Ľudovít Makó. Fico hovorí o tom, že miliónové štátne zákazky pre jeho firmu môžu súvisieť s výpoveďami Makóa, ktoré dostali do väzby viacerých nominantov bývalej vlády.

Podľa názoru šéfa strany Roberta Fica médiá “tlmia” informácie o tejto afére. “Dámy a páni, zamlčali ste, čo ste zamlčať mohli. Pokiaľ by sa to týkalo Smeru, tak včera večer by bolo 75 príspevkov, ale nebolo dohromady nič,” odkázal novinárom Fico.

.

“Hlavný udavač v Slovenskej republike pán Makó, ktorý dostal na základe jeho do väzby, nezákonne, bezdôvodne a bez dôkazov celý rad ľudí, dostal ako odmenu od tejto vlády za poctivú prácu, obriu štátnu zákazku,” vyhlásil v utorok Fico.

Uviedol, že SBS LAMA, “s ktorou je bez akýchkoľvek pochybností” prepojený Ľudovít Makó, dostala zákazky v rámci Slovenskej pošty patriacej do rezortu dopravy. Fico doplnil, že názov firmy LAMA znamená skratku prvých dvoch písmen z mena Lajo Makó.

“Ide o obriu zákazku na štyri roky v objeme 9,5 milióna eur, s tým, že keď do toho dáme aj DPH, tak je to vysoko nad 10 miliónov eur. Toto je nevídané, aby štát takto korumpoval udavačov. Je to plne v súlade so správou SIS, ktorá hovorí, že vyhľadávajú udavačov, pracujú s nimi, motivujú ich, dávajú im informácie voči komu majú vypovedať a jednoducho aby toho nebolo dosť, tak ich aj odmeňujú spôsobom, ako som uviedol,” hovorí predseda opozičného Smeru.

Upozornil tiež, že v čase verejnej súťaže pôvodne spoločnosť LAMA nespĺňala základnú podmienku zápis do registra partnerov verejného sektora.

Robert Fico dodal, že poslanci Smeru urgentne požiadali o stretnutie s vedením pošty.

.

 

Vysvetlenie Grendela a Doležala

Ku téme sa na sociálnej sieti vyjadril aj podpredseda Národnej rady Gábor Grendel z hnutia OĽaNO. Grendel uviedol, že Slovenská pošta nemá šťastie na strážne služby. “Za vlád Smeru ich pre ňu zabezpečovala bödörovská SBS Bonul. Teraz Robert Fico upozornil na to, že 9 miliónovú zákazku dostala od pošty SBS Lama SK, ktorá podľa neho patrí bývalému riaditeľovi daňových kriminalistov – Ľudovítovi Makóovi. Ak je to pravda, pošta by mala od tejto zmluvy odstúpiť,” myslí si.

Grendel ďalej pripomenul, že v roku 2019 poukázal portál Aktuality.sk na viaceré prepojenia firmy Lama SK na Makóa. “Napr. že autá tejto spoločnosti boli odstavené na pozemku Makóa alebo, že jeho partnerka v tejto SBS v čase písania článku priamo pracovala.”

.

“Druhá otázka je, či sú tieto nepriame podozrenia dostatočné na to, aby pošta od zmluvy odstúpila. Som presvedčený, že áno. Predstavme si, že by takúto zákazku vyhrala firma prepojená na podsvetie. Nie priamo – v orgánoch eseročky by bol nejaký random advokát. Mala by pošta takúto zmluvu uzavrieť? Podľa mňa rozhodne nie.”

Grendel z OĽaNO na sociálnej sieti napísal, že s Makóm nie je problém v tom, že je kajúcnikom. “V tomto Robert Fico podvádza a pokúša sa odkláňať tému od podstaty. Podstata je, že Makó bol súčasťou nechutného úplatkárskeho systému vďaka svojej funkcii, ktorú dostal od Ficovej garnitúry. Takým ľuďom by mala pošta posielať úplne iné zásielky a nie miliónové zmluvy,” uzavrel podpredseda NR SR Grendel.

V jeho statuse zverejnil komentár aj minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina). Skonštatoval, že či sa nám to páči alebo nie, štátne inštitúcie musia vždy postupovať výlučne v medziach zákona.

“Podozrenie z morálnej pochybnosti človeka, ktorý je údajne prepojený s víťazným uchádzačom zákon o verejnom obstarávaní nepozná ako dôvod pre zrušenie VO, to ty dobre vieš,” odkazuje Doležal Grendelovi a pokračuje: “Čiže ak sa za Fica krivili verejne obstarávania preto, aby to niekto vyhral a teraz mame kriviť verejne obstarávania, aby to niekto nevyhral, tak sme ešte horší ako ti pred nami,” dodal minister dopravy, pod ktorého spadá štátna pošta.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Bez alternatívy. Kyjev nemá plán B. Ľudia budú musieť odísť

Plán „B“ neexistuje. Prečo v Kyjeve po nočnom útoku na hlavné mesto vypúšťajú vodu a Kličko radí obyvateľom, aby opustili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecká firma žaluje výrobcov vakcín proti Covid-19

Spoločnosť Bayer žaluje výrobcov vakcín proti COVID-19 Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson na federálnom súde kvôli nezákonnému použitiu technológie…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dedičný princ Iránu vyzval Trumpa, aby zasiahol

Dedičný princ Iránu Reza Pahlavi vyzval Trumpa, aby zasiahol do situácie v Iráne, kde pokračujú masové protesty

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vysielajú signál? Veľkého námorného cvičenia štátov zoskupenia BRICS sa zúčastní aj ruská fregata

Ruská vojnová loď priplávala v piatok do blízkosti hlavnej námornej základne Juhoafrickej republiky, aby sa spolu s čínskymi a iránskymi…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu s Republikou, aj najtvrdšie vyjadrenia hnutia mu pripadajú ako „ružový vánok” v porovnaní s Matovičom

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu strany Smer-SD s hnutím Republika

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA brnkajú Rusom po nose. Zadržali ďalší tanker

USA zadržali ďalší tanker z tieňovej flotily, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na amerického úradníka

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tender na ťažbu lítia na Ukrajine vyhral “Trumpov priateľ”

Ukrajina prenecháva ťažbu veľkého ložiska lítia „Dobra“ v Kirovohradskej oblasti Trumpovmu priateľovi, informuje The New York Times s odvolaním sa…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdanlivo nenápadný dom v Trebišovskom okrese ukrýval rozsiahly nelegálny arzenál

Dom, ktorý navonok nepútal žiadnu pozornosť, sa koncom roka 2025 stal miestom rozsiahleho policajného zásahu. Kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru…

09. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vance varuje Európu pred Trumpovými ambíciami

Americký viceprezident JD Vance včera varoval Európu, aby brala Donalda Trumpa „vážne“ v otázke Grónska. Americký prezident totiž stupňuje hrozby…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dobieha v eurách, ale zaostáva v kúpnej sile. Prečo a čo s tým

Keď ceny dobiehajú rýchlejšie než výkon, pridané eurá na výplatnej páske sa v obchode stratia. Potrebujeme nový motor: produktivitu, investície…

09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Karibská kríza Trumpa a Putina. Prečo Moskva mlčí

Udalosti posledných dní – operácia USA vo Venezuele, zajatie ruského tankera vyvolali silné rozrušenie na ruských Z-kanáloch

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude mať najkrajšie dresy na ZOH? Američania sa zhodli, že Slováci

Už o necelý mesiac sa začnú zimné olympijské hry v Taliansku. Pod piatimi kruhmi sa o cenné kovy bude súťažiť…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Žilinka podá vo veci záchrankového tendra správne žaloby

Minister zdravotníctva Kamil Šaško nevyhovel protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci záchrankového tendra. Pretože nedošlo k odstráneniu zásadného poškodenia…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Druhé použitie rakety Orešnik je odpoveďou na nedodržanie rusko-amerických dohôd v Anchorage

USA, 9. januára 2026 - \"Jedna raketa Orešnik dokáže zničiť plne vybavenú americkú lietadlovú loď so stíhačmi a 5 000 vojakmi…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Rok 2026 – začiatok konca liberálnej demokracie?

Politický vývoj v kľúčových štátoch Západu je v tejto chvíli vyslovene dramatický, upozornil bývalý minister Juraj Draxler. Rok 2026 preto…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kuzminová sa môže so synom zapísať do histórie. Ak Jelisej dosiahne skvelé výsledky, obaja môžu byť na ZOH

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová môže na zimných olympijských hrách v Taliansku štartovať spolu so synom Jelisejom. Každý však vo svojom…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

„Budíček pre Európu“

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok o tom, že sa Európa už musí zobudiť a Európska únia sa už musí…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zemetrasenie: Prečo dochádza k otrasom Zeme a čo ich spôsobuje

Zemetrasenie patrí medzi najvýraznejšie prírodné javy, ktoré vznikajú v dôsledku pohybu tektonických dosiek pod zemským povrchom. Tieto otrasy sú spôsobené…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump pripustil, že môže „vrátiť“ Grónsko za cenu rozpadu NATO

Povedal to v rozhovore pre The New York Times

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nekompetentnosť týchto ľudí dá zabrať každému z nás

Nekompetentnosť je slovo, ktoré používame často, no tieto fotografie ukazujú, že niektoré situácie idú ďaleko za hranicu obyčajnej chyby. Zlé…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Čína útočí. Úpadok európskeho automobilového priemyslu pocítime všetci

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí – USA sa obracia do seba, zatiaľ čo EÚ márne naťahuje vojnu na Ukrajine…

09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dugin: Rusko má jediný spôsob, ako získať autoritu na medzinárodnej scéne

Rusko, 9. januára 2026 - \"Je ťažké kritizovať Putina za inváziu na územie Ukrajiny, keď veľmoc je ohrozená na svojich…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Prevrátený hodnotový svet KDH

Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Bratislavská župa má v oblasti tradícií a kultúrnych podujatí nové  priority. Poukázal na to poslanec…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA. Podľa Carlsona tieto plány znamenajú prípravu na veľkú vojnu

Americký prezident Donald Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA – z 901 miliárd dolárov v tomto roku na 1,5…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

MAAE rokuje s Ruskom a Ukrajinou o obmedzenom prímerí v okolí Záporožskej jadrovej elektrárne, aby umožnila opravy elektrického vedenia.

Včera 20:19

Rutte hovoril s Rubiom o snahách posilniť bezpečnosť v Arktíde. „Rutte dnes hovoril s Rubiom o dôležitosti Arktídy pre našu spoločnú bezpečnosť a o tom, ako NATO pracuje na posilnení našich schopností na ďalekom severe,“ potvrdila hovorkyňa aliancie Allison Hartová na platforme X.

Včera 20:18

Venezuelský opozičník Edmundo González Urrutia vyzval na „explicitné“ uznanie svojho víťazstva v prezidentských voľbách v roku 2024.

Včera 20:07

Turek chce podať žalobu na ochranu osobnosti a od hlavy štátu bude žiadať ospravedlnenie. Povedal to novinárom počas návštevy Kyjeva.

Včera 19:52

.

Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa, je to najmenej za 5 rokov

Meteorológovia namerali počas noci na piatok najnižšiu teplotu za uplynulých päť rokov. Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa Celzia.…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri dopravnej nehode nákladného vozidla v Babíne umreli dvaja muži

V piatok nadránom umreli dvaja muži pri dopravnej nehode nákladného motorového vozidla v ťažko prístupnom teréne v katastri obci Babín…

09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pyramida projevu a hledání ideálu

Díky všem za zaslané názory k otázkám v článku  Kde končí svoboda projevu při hodnocení historie. U některých reakcí stále…

09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechcú mrznúť kvôli Zelenskému, ale vláda má iné starosti

Nemci vyšli do ulíc s transparentmi Mrznúť pre Zelenského?

09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Do třetice u soudu. Opět bez ztráty květinky

Asi není příliš běžné, aby členové vědeckého sdružení trávili tolik času u soudů, jako je tomu v případě SMIS. Za…

09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov