NAŽIVO

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

20:16

Talianska vláda vyhlásila núdzový stav v regiónoch Kalábria, Sicília a Sardínia, ktoré minulý týždeň zasiahli silné búrky.

20:04

Trump potvrdil, že telefonoval s guvernérom Minnesoty Timom Walzom o súčasnej situácii v tomto štáte a o konaní federálnych imigračných agentov.

20:03

Európska komisia schválila druhú vlnu národných obranných projektov v rámci iniciatívy EÚ SAFE pre osem členských štátov vrátane Slovenska. Po schválení a podpísaní úverových zmlúv bude mať týchto osem štátov nárok na pôžičky v hodnote približne 74 miliárd eur.

19:38

V prípade, že Kanada odmietne kúpiť americké stíhačky piatej generácie F-35, Washington bude musieť častejšie zasahovať do vzdušného priestoru susednej krajiny, vyhlásil veľvyslanec USA v Kanade Pete Hoekstra.

Diplomat poznamenal, že USA budú musieť zakúpiť viac moderných stíhačiek pre svoje vlastné vzdušné sily a častejšie ich vysielať do kanadského vzdušného priestoru, „aby čelili hrozbám blížiacim sa k USA“.

19:30

Takáč uviedol, že financovanie spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2028 patrilo medzi hlavné body pondelňajšej Rady EÚ pre poľnohospodárstvo v Bruseli.

19:29

Podľa Babiša Česko nedostalo oficiálny list od Trumpa, ktorým by ČR pozval do Rady mieru ako niektoré iné krajiny. Prípadné členstvo v tejto novej platforme chce koordinovať s ostatnými krajinami EÚ.

19:24

Zo správy lotyšskej spravodajskej služby, na ktorú sa odvoláva Politico vyplýva, že útoky dronov spôsobujú 70 až 80 percent zranení alebo úmrtí vo vojne na Ukrajine.

19:23

Orbán uviedol, že ukrajinská vláda sa snaží zasahovať do aprílových parlamentných volieb v Maďarsku koordinovanou sériou opatrení. Podľa neho minulý týždeň ukrajinskí politickí lídri a ukrajinský prezident „sformulovali hrubo urážlivé a výhražné odkazy Maďarsku a maďarskej vláde“.

19:22

V Kyjeve skončila takmer päťhodinová pohotovosť.

Francúzsko kategoricky odmieta, aby Ukrajina nakupovala britské rakety Storm Shadow za úverové prostriedky EÚ, informuje The Telegraph.

Západné médiá už skôr písali o konflikte medzi Francúzskom a Nemeckom v súvislosti s tým, že Paríž chce, aby sa za úverové prostriedky EÚ nakupovali zbrane pre Ukrajinu iba v krajinách EÚ.

19:11

Vláda ČR zrušila uznesenie o vyslaní veľvyslancov, ktorých vybrala ešte predchádzajúca vláda Petra Fialu a schválil ich prezident.

18:38

Vodca Hizballáhu Naím Kásim varoval, že nová vojna proti Iránu, kľúčovému spojencovi jeho hnutia, by rozpútala konflikt v celom regióne. Dodal, že prípadný útok na Teherán bude namierený aj proti samotným militantom.

18:38

Americký Federálny úrad pre letectvo informoval, že pri havárii súkromného lietadla na letisku v americkom meste Bangor zahynulo sedem ľudí a jedna osoba utrpela vážne zranenia.

18:36

Hovorca Kremľa Peskov potvrdil, že tretie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sa očakáva tento týždeň.

Predtým sa uvádzalo, že sa môže uskutočniť 1. februára.

18:10

Macinka uviedol, že česká vláda pošle Ukrajine generátory v hodnote desať miliónov korún ako pomoc pri riešení krízovej situácie v energetike.

18:07

Portugalské orgány zaistili takmer deväť ton kokaínu z poloponorného námorného plavidla v blízkosti Azorských ostrovov.

18:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rakúsko-Slovensko 0:2, gólový debutant Bubela: “Lepšie to byť nemohlo”

Hokejová sezóna otvorená víťazstvom

❚❚
.

Pre domáce Rakúsko bol duel generálkou na finálové kolo olympijskej kvalifikácie ZOH 2018. Na turnaji v Rige (1.- 4. septembra) bude o jedinú miestenku bojovať s Nemeckom, domácim Lotyšskom a Japonskom. Slováci majú účasť v Pjongčangu istú od vlaňajšieho svetového šampionátu v Prahe a Ostrave.

 

.

Prípravný zápas:

Rakúsko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. Bubela (Čerešňák), 60. Dravecký (Cingel). Rozhodovali: Nikolic, Smetana – Kaspar, Nothegger, vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2450 divákov.

Zostavy:

Rakúsko: Kickert – Schlacher, Mitterdorfer, Schumnig, Brunner, Viveiros, Bacher, Unterweger – Rotter, M. Raffl, Grabner – Kristler, Herburger, T. Raffl – Ganahl, Hundertpfund, Geier – Fischer, Haudum, Petrik

.

Slovensko: Konrád – Čerešňák, Ďatelinka, Hatala, Gernát, Rosandič, Kozák – Dravecký, Cingel, Haščák – Gašparovič, Češík, Hrnka – Macík, Paukovček, Puliš – Petráš, Bubela, Koyš

 

Výsledok stanovil do prázdnej bránky Dravecký

Rakúšania síce nastúpili so svojimi najzvučnejšími menami vrátane Grabnera či bratov Rafflovcov, no hokejovejším dojmom pôsobil v úvode slovenský výber. Aktivitou hýrilo najmä útočné trio reprezentačných debutantov Petráš – Bubela – Koyš, ktoré si za desať minút prvej tretiny vypracovalo niekoľko zaujímavých gólových situácií. Dobrou strelou z prvej na nich nadviazal Macík, ale jeho pokus Kickert pokryl. Cígerov tím na opačnej strane ubránil dve oslabenia, a to aj s prispením Konráda, ktorý predviedol pri pokuse Thomasa Raffla z otočky elegantný brankársky rozštep. Záver opäť patril Slovákom – Gernát však nastrelil len pravú žŕdku a Paukovček zaváhal po obrovskej chybe domácich sám pred Kickertom.

Na snímke Vladimír Dravecký (Slovensko) strieľa gól do prázdnej brány v medzištátnom prípravnom hokejovom zápase Rakúsko - Slovensko
Na snímke Vladimír Dravecký (Slovensko) strieľa gól do prázdnej brány v medzištátnom prípravnom hokejovom zápase Rakúsko – Slovensko

Hosťom to vyšlo po zmene strán. Čerešňák perfektnou prihrávkou cez dve čiary vysunul Bubelu, ktorý v nájazde na bránku zavesil puk pod hornú žŕdku. Nasledujúce minúty sa niesli v znamení mikrosúbojov rakúskych útočníkov s vynikajúcim Konrádom. Sériu neúspešných pokusov odštartoval Rotter, neskôr sa k nemu pridali aj Hundertpfund či Grabner, ktorý neskóroval ani z úniku v krídelnom priestore. V 39. minúte fauloval Gašparoviča v nájazde na bránku Bacher, ale trenčiansky útočník trestné strieľanie nepremenil.

.

Tretiu tretinu odštartovali tímy podľa známeho scenára. Rakúski útočníci nevedeli nájsť recept na Konráda a zo sľubných pozícii ho neprekonali ani Schlacher či Thomas Raffl. Tlak domácich napokon vyústil do presilovky v 50. minúte, ale v nej neboli už takí nebezpeční, ako v rovnovážnom stave. Mladý slovenský výber niekoľkokrát zakontroval zaujímavým brejkom, pričom pokus na nájazdový reparát si vďaka rýchlosti vybojoval Gašparovič – opäť však neuspel. Necelé dve minúty pred koncom to skúšili Rakúšania aj bez brankára, no vyrovnania sa napriek snahe už nedočkali. Štyri sekundy pred záverečnou sirénou stanovil výsledok do prázdnej bránky Dravecký.

 

Reakcie po zápase:

Zdeno Cíger, tréner SR: “Som rád, že nám vyšiel vstup do sezóny a že si chalani obhájili svoje miesta. Bol to veľmi ťažký zápas proti silnému súperovi, ktorý má viac odohratých duelov. V niektorých momentoch to aj bolo cítiť, keďže mal viac síl. Som ale rád, že chlapci to zvládli kolektívne, hoci po druhej tretine som im vyčítal prepadávanie či zbytočné straty pukov, ale to patrí k mladosti. Teší ma, že sa môžu posunúť ďalej.”

Branislav Konrád, brankár SR: “Vyhrali sme, takže návrat do reprezentácie mi chutil. Bol to strašne náročný zápas, takéto teplo som asi ešte nezažil. Mal som navyše novú vestu a trochu som sa trápil, akoby som každý pohyb urobil na dvakrát. Ani ľad nebol kvalitný, ale takéto víťazstvo nás veľmi teší.”

Vladimír Dravecký, kapitán SR: “Bolo veľmi teplo, ale rovnaké podmienky mali oba tímy. Myslím si, že sme odohrali dobrý duel, za víťazstvo som rád. Ukázali sme dobré momenty, ale v druhej tretine sme vypli a valili sa na nás protiútoky. V kabíne sme si k tomu niečo povedali a v tretej tretine to dotiahli do víťazného konca. Množstvo hráčov posunie toto víťazstvo dopredu.”

Miloš Bubela, útočník SR, premiérový gól pri prvom štarte: “Gól, víťazstvo, lepšie to už nemohlo byť. Dal som si pekný darček k narodeninám. Myslím si, že chlapci mi vzali aj puk. Bol to pre mňa prvý sezónny zápas, navyše premiéra medzi novými chalanmi. Musel som sa do toho dostať, no zvládol som to.”

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.

Ďalší hazard z Bruselu?

Po mesiacoch ostrých diskusií o obchodnej dohode medzi Európskou úniou a Mercosurom pokračuje Brusel v ďalšom veľkom obchodnom úsilí, tentoraz…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Bolo to „historické“, označila stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí tlačová tajomníčka Bieleho domu

Stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí označila za „historické“ tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Impeachment Trumpa? Prezidenta USA varuje Kongres

Kongres varoval Biely dom pred hrozbou pokusu o impeachment prezidenta USA Donalda Trumpa v prípade invázie do Grónska, informuje agentúra…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovičovi sa nepáčia zmeny v rokovacom poriadku

Poslanci Národnej rady SR z klubu Igora Matoviča kritizujú, že koaličný návrh zmien v rokovacom poriadku parlamentu rieši oblečenie a…

26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Veľké zmeny v rokovacom poriadku: „To, čo sa udialo, bol útok na demokraciu”

Návrh zmien v rokovacom poriadku Národnej rady SR bude prvým bodom januárovej schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok (27.…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Kallasová sa vraj v súkromí sťažuje, že Von der Leyenová je „diktátorka“

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová sa údajne v súkromí ostro sťažuje na predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, ktorú…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Plánuje sa ďalšie rokovanie medzi USA a Ruskom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že čoskoro prebehne ďalšie kolo rokovaní medzi USA a Ruskou federáciou

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajina pripravená podporiť mierovú dohodu s odovzdaním Donbasu Ruskej federácii?

Minulý týždeň novinár Die Welt Steffen Schwarzkopf s odvolaním sa na „mimoriadne vplyvného“ ukrajinského poslanca vyhlásil,  že Verchovna Rada je…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Berlín si trúfol kritizovať Moskvu za neústupčivosť v otázke ukrajinských území

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v pondelok kritizoval Rusko za jeho „neústupčivý postoj ku kľúčovej otázke územia“ po minulotýždňových…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Príbeh lekára, ktorý prežil výbuch atómovej bomby

9. augusta 1945 americký bombardér B-29 zhodil atómovú bombu na japonské mesto Nagasaki. Výbuch v okamihu zabil desaťtisíce ľudí a…

26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen stiahne plány na výstavbu nového závodu v USA – závisí to na Trumpovi

Generálny riaditeľ nemeckého automobilového koncernu Volkswagen vyhlásil, že jeho spoločnosti budú musieť zrušiť plány na výstavbu nového výrobného závodu v…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Nebolo potrebné obetovať tisíce ľudí na tých chladných brehoch”

Námorník Sergej Volynskyj, ktorý bránil Mariupol a Azovstal, označil operáciu ukrajinskej armády v Krynkoch za „obrovskú tragédiu“

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Azerbajdžan uzatvoril dve nové energetické dohody s Európou

Azerbajdžan uzavrel dve nové dohody o dodávkach energie s Rakúskom a Nemeckom, čím posilnil svoju pozíciu kľúčového dodávateľa do Európy,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko hlasovalo proti nariadeniu REPower EÚ o postupnom ukončení dovozu ruského plynu

Slovenská republika na zasadnutí Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti v Bruseli hlasovala proti Nariadeniu o postupnom ukončení dovozu ruského…

26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

„Dolár zostane mimo hry.” Krajiny BRICS o ďalší krok vpred

Krajiny BRICS môžu tento rok spustiť jednotný platobný systém, nezávislý od západných sankcií. Píše o tom Berliner Zeitung

26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Špecializovanom trestnom súde sa opätovne začína proces v kauze objednávky vraždy Jána Kuciaka

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa v pondelok začína už v poradí tretí súdny proces v kauze objednávky vraždy…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Skazka o bielom koni a dvoch oslíkoch

Spoločnosť sa stáva čoraz viac povrchnou a cielené marketingové odkazy čoraz viac ovplyvňujú aj politickú komunikáciu, či politický marketing. Asi…

26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

16 čínskych dopravných lietadiel zjavne nedoručilo ryžu do Iránu

Čína, 26. januára 2026 - Americká letecká skupina na čele s lietadlovou loďou USS Abraham Lincoln dorazila na Blízky východ,…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron vyzýva na zavedenie zákazu používania sociálnych sietí pre deti do 15 rokov do septembra

Podľa francúzskeho Úradu dohľadu nad zdravím trávi každý druhý tínedžer dva až päť hodín denne na svojom smartfóne. Informuje o…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto riadi KDH a kto sa môže hanbiť. Ostrá hádka priamo pred kamerami

Otázniky nad otázkou skutočného lídra kresťanských demokratov ešte nikdy nesvietili takým jasným svetlom…

26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Podviedol manželku s jej najlepšou kamarátkou. Vzťah populárneho páru sa rúca ako domček z karát

Austrálsky športovec Lachie Neale odletel do Perthu, kde sa zrejme stretol so svojou manželkou Jules a ich dvoma deťmi -…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Predbehol pokus o puč. Čínsky prezident, rovnako ako vládcovia pred ním udržiava početné klany pod kontrolou

Čína, 26. januára 2026 - Opozičné médiá šíria verziu, že generáli chceli 18. januára zatknúť Si Ťin-pina v jednom z…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

„Nenecháme sa zastaviť“: EÚ má podľa nemeckého kancelára presadiť Mercosur

Brusel rokuje o dohode o voľnom obchode s krajinami Mercosuru – Brazíliou, Argentínou, Paraguajom a Uruguajom – od roku 1999 

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa to deje v USA?

Po ďalšom incidente, pri ktorom imigrační agenti v sobotu zastrelili v Minneapolise amerického občana, si mnohí kladú presne túto otázku. Čo…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

J.D. Vance na Pochode za život vystúpil s ostrým prejavom, ktorý sa okamžite stal virálny

J.D. Vance na pochode za život povedal vetu, ktorá sa okamžite stala virálnou: „Barbarstvo sa prejavuje v tom, že s…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Planéta na predaj? Snažili sme sa zistiť,aká by bola hodnota Zeme

Hodnota Zeme je otázka, ktorá znie absurdne, no zároveň provokuje k hlbšiemu zamysleniu. Čo keby bola naša planéta skutočne na…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Ukrajina bude na budúci rok plne pripravená vstúpiť do Európskej únie

Ukrajina bude plne pripravená vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Ako referuje web liga.net, podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Masaker na futbalovom ihrisku. Ozbrojenci v Mexiku zabili 11 ľudí, ďalších 12 bojuje o život

Najmenej 11 ľudí prišlo o život pri ozbrojenom útoku na futbalovom ihrisku v meste Salamanca v centrálnom mexickom štáte Guanajuato.…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

20:16

Talianska vláda vyhlásila núdzový stav v regiónoch Kalábria, Sicília a Sardínia, ktoré minulý týždeň zasiahli silné búrky.

20:04

Trump potvrdil, že telefonoval s guvernérom Minnesoty Timom Walzom o súčasnej situácii v tomto štáte a o konaní federálnych imigračných agentov.

20:03

.

Tieto chladničky vo vás vyvolajú množstvo otázok. Naozaj to takto ľudia majú doma?

Chladničky majú byť miestom výživy, bezpečia a nádeje na lepší zajtrajšok v podobe zvyškov večere. Sú srdcom srdca domova, tichým…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Do davu priaznivcov exprezidenta Bolsonara udrel blesk, evidujú desiatky zranených

V blízkosti zhromaždenia podporovateľov bývalého brazílskeho krajne pravicového prezidenta Jaira Bolsonara udrel v nedeľu blesk, pričom zranenia utrpelo 89 ľudí,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa búria

Na sociálnych sieťach sú už stovky a stovky účtov, ktoré ukazujú jeden typ videí. A to, ako ľudia bránia mužov,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládka chce (de)formovať mužov na svoj obraz

Mimovládna organizácia Možnosť voľby chce určovať národné politiky vo vzťahu k interrupciám, rodovým otázkam, či dokonca atribútom mužnosti…

26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Okamura skritizoval pochod s ukrajinskou vlajkou cez Karlov most

Predseda českej poslaneckej snemovne Tomio Okamura skritizoval na sociálnych sieťach podujatie ukrajinského veľvyslanectva, počas ktorého bola na Karlovom moste cez…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov