NAŽIVO

Mier na Ukrajine si vyžaduje ochotu Ruska dosiahnuť ho, uviedol kanadský premiér Mark Carney. Na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v kanadskom Halifaxe tiež oznámil ďalšiu ekonomickú pomoc pre Kyjev vo výške 2,5 miliardy dolárov.

Včera 19:16

Približne 50.000 rodín v Kyjeve má po ruskom útoku obnovené dodávky elektrickej energie, uviedla najväčšia súkromná energetická spoločnosť na Ukrajine DTEK.

Včera 19:06

Ruská protivzdušná obrana v priebehu troch hodín zneškodnila 111 ukrajinských dronov v šiestich oblastiach vrátane Moskovskej. 

Včera 18:35

Tisíce domácností vo Švédsku zostali bez elektriny v dôsledku zimnej víchrice. V meste Sandviken prišiel o život muž, ktorého zasiahol padajúci konár stromu. V častiach krajiny ráno namerali rýchlosť vetra dosahujúcu takmer silu hurikánu.

Včera 18:35

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján tvrdí, že Spojené štáty, Izrael a Európa vedú „totálnu vojnu“ proti jeho krajine. Uviedol to v rozhovore.

Včera 18:34

Generálny tajomník OSN António Guterres privítal dohodu o prímerí, ktorú oznámili Thajsko a Kambodža s cieľom ukončiť niekoľkotýždové pohraničné potýčky.

Včera 17:54

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odcestuje do Spojených štátov a sa na Floride stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Včera 17:53

Cieľom amerických útokov v Nigérii boli militanti organizácie Islamský štát zo Sahelu, ktorí boli v krajine, aby spolupracovali s džihádistickou skupinou Lakurawa a gangmi banditov, vyhlásil hovorca nigérijského prezidenta.

Včera 17:52

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo severovýchodné pobrežie Taiwanu, oznámil americký geologický ústav USGS. Úrady v ostrovnej krajine zatiaľ nehlásili obete ani škody.

Včera 17:52

Zavedenie nového automatizovaného systému EÚ pre kontroly občanov tretích krajín na hraniciach vníma Európska komisia po dva a pol mesiaci pozitívne. Pomocou Systému vstup/výstup dosiaľ odhalili približne 100 prípadov podvodov s totožnosťou.

Včera 17:51

Pozostatky náčelníka líbyjského generálneho štábu Muhammada Alího Ahmada al-Haddada a jeho poradcov, ktorí zahynuli pri leteckej nehode neďaleko Ankary, budú repatriované.

Včera 17:50

Veliteľ a zakladateľ Ruského dobrovoľníckeho zboru Denis Kapustin, bojujúci na strane Ukrajiny, zahynul pri útoku v Záporožskej oblasti.

Včera 15:57

Islamistické milície aš-Šabáb budú bojovať proti všetkým pokusom Izraela „získať alebo využívať časti“ Somalilandu. Táto skupina napojená na teroristickú sieť al-Káida tak reagovala na piatkové rozhodnutie Izraela formálne uznať nezávislosť Somalilandskej republiky – odštiepeneckého regiónu Somálska, pričom tak urobil ako prvá krajina sveta.

Včera 15:57

Švajčiarsko by sa nedokázalo brániť proti rozsiahlejšiemu útoku a musí zvýšiť vojenské výdavky vzhľadom na rastúce riziká zo strany Ruska, uviedol veliteľ švajčiarskych ozbrojených síl Thomas Süssli.

Včera 15:55

Otvorením diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové sa podľa ministra dopravy Jozefa Ráža (nominant Smeru-SD) môže definitívne vyriešiť jeden z najväčších dopravných problémov Slovenska. „Časová úspora pri prejazde tunelom Višňové bude rádovo v desiatkach minút oproti súčasnej trase popod Strečno,“

Včera 14:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odletel do Spojených štátov na rokovanie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Po ceste má naplánovanú aj zastávku v Kanade, kde sa stretne s premiérom Markom Carneym a absolvuje videohovor so spojencami z Európskej únie.

Včera 14:28

Európska únia v sobotu privítala dohodu o prímerí medzi Kambodžou a Thajskom, ktorá ukončí týždne trvajúce pohraničné potýčky medzi týmito susednými krajinami. Hovorca EÚ pre zahraničnú politiku Anouar El Anouni vyzval obe strany, aby dohodu „implementovali v dobrej viere“. Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Volker Türk vyjadril nádej, že prímerie povedie k budovaniu mieru.

Včera 14:28

Talianska polícia zadržala sedem ľudí, ktorí vyzbierali milióny eur pre palestínske militantné hnutie Hamas. Polícia taktiež vydala zatýkacie rozkazy na dve osoby nachádzajúce sa mimo Talianska.

Včera 14:27

Stovky smútiacich sa zhromaždili pred mešitou v sýrskom meste Homs deň po bombovom útoku, ktorý si vyžiadal osem obetí a 18 zranených. 

Včera 14:24

Trump si myslí, že počas nedeľnej návštevy Zelenského je šanca na konečné vyriešenie vojny na Ukrajine, ale pripustil, že sa to nemusí stať.

„No, myslím si, že máme celkom dobré šance. Myslím si, že to chcú urobiť teraz, a myslím si, že Rusko to tiež chce urobiť. Ale vždy, keď to chce jedna strana, druhá to nechce,“ vyhlásil Trump v komentári pre denník New York Post.

Včera 12:32

Donald Trump prijme na Floride Vladimíra Zelenského bez účasti lídrov z EÚ, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje.

Pripomíname, že viaceré médiá skôr písali, že Európania sa stretnutia zúčastnia. Ako však vidíme, táto informácia sa nepotvrdila.

Včera 12:20

Dôchodca so 40 rokmi dôchodkového poistenia a priemerným zárobkom, ktorému bol dôchodok priznaný v roku 2023, má o približne 13 % (takmer 100 eur mesačne) vyšší dôchodok než rovnaký dôchodca, ktorý do dôchodku odišiel v roku 2025. Dôvodom je vysoká inflácia, ktorá sa premietla do prvej valorizácie dôchodku. To sa prejavilo v rekordnom počte 72.000 žiadostí o predčasný dôchodok v rokoch 2023 a 2024.

Včera 12:09

Tento rok sa podarilo prijať v rámci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR veľa kľúčových zmien a opatrení. Od reformy financovania sociálnych služieb cez podporné opatrenia na trhu práce až po odstránenie 20-ročnej diskriminácie matiek, ktoré mali z dôvodu starostlivosti o deti na materskej a rodičovskej dovolenke nižšie dôchodky.

Včera 12:08

Rok 2025 bol pre chovateľov veľmi náročný, najmä z pohľadu zdravotných rizík v chovoch hydiny. 

Včera 12:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Proti ruskej propagande: poslanci Europarlamentu vyrazili zo zákopov a podnikli prvý útok – prijali uznesenie

 

❚❚
.

Počas debaty, ktorá predchádzala prijatiu rezolúcie, viacerí poslanci Európskeho parlamentu poukazovali na rastúci tlak ruskej propagandy, ako aj islamských teroristických skupín. Prízvukovali, že oba tieto „subjekty“ sa snažia prekrútiť fakty, šíriť dezinformácie, vzbudiť strach a paniku v európskych krajinách, vyvolať pochybnosti v hlavách obyvateľov a nakoniec rozdeliť a zlikvidovať Európsku úniu.

Rečníci vyzývali, aby všetky európske inštitúcie zabojovali proti ruskej a islamskej propagande. Navrhovali rôzne riešenia, ako napríklad vytvorenie špeciálnej mediálnej skupiny, ktorá bude čeliť útokom východných propagandistov a poskytovať pravdivé informácie. Taktiež poslanci žiadali vyčlenenie väčšieho balíka finančných prostriedkov na všeobecné vzdelávanie, pomoc tým správnym internetovým a regionálnym médiám, spoluprácu s demokratickými investigatívnymi novinármi, posilnenie všeobecnej informačnej  gramotnosti obyvateľstva a rôzne akcie, ktoré napomôžu boju proti cudzej propagande.

.

Jedna z autoriek uznesenia, poľská europoslankyňa Anna Fotygová, pre médiá porozprávala o tom, ako sa táto správa pripravovala. Prezradila, že už aj počas prípravy tejto správy čelila útokom ako ruských, tak aj islamistických oponentov: „Požiadali ma, aby som prezentovala propagandistickú prácu štátnych a neštátnych subjektov. Registrujeme, ako sa mení. V prípade Ruska je všetko jasné. Po anexii Krymu a agresii vo východnej časti Ukrajiny už viaceré krajiny si plne uvedomujú, ako ruská strana dezinformuje verejnosť a manipuluje jej mienkou. Faktom je, že aj počas prípravnej práce nad touto správou boli sme terčom útokov  nepriateľskej propagandy,“ zdôraznila.

V schválenom uznesení sa prízvukuje, že Európska únia musí bojovať proti dezinformačným kampaniam a propagande, hlavne takých ako Rusko, Islamský štát, rôznych organizácií, ako napríklad Al-Káida a ďalšie islamistické teroristické skupiny. Počas debaty mnohí europoslanci poukazovali na to (a to sa dostalo aj do textu uznesenia), že cieľom nepriateľskej propagandy namierenej proti EÚ a jednotlivým členským štátom je dezinformácia, skreslenie skutočnosti, rozdelenie členských  štátov a nakoniec aj likvidácia Európskej únie.

Európski poslanci podrobili tvrdej kritike Moskvu, ktorá podľa ich mienky zaktivizovala svoju propagandistickú činnosť EÚ hneď po tom, ako Rusko anektovalo Krym a začalo s hybridnou vojnou v Donbase. Poslanci poukázali na rýchle rozširovanie dezinformačných a propagandistických aktivít v Európe, ktoré sú zorganizované Kremľom a zamerané na celkové oslabenie EÚ a razantné zvýšenie vplyvu Ruska. Podčiarkli, že Kremeľ sa takto snaží dostať viaceré európske krajiny do sféry svojho vplyvu.

V schválenom uznesení sa poukazuje aj na snahu ruskej vlády spochybniť európske a celosvetové demokratické hodnoty, poškodiť dobré meno EÚ a mnohých okolitých štátov a tým narušiť ich spoluprácu. Poslanci spomínali niektoré „nástroje ruskej propagandistickej mašiny“, ako napríklad nadáciu Ruský svet (Russkij mir), spoločnosť Rossotrudničestvo, televíznu stanicu Russina Today (RT), tlačovú agentúru Sputnik a niektoré iné organizácie a médiá a taktiež „trollov“, ktorí pracujú v prospech Ruska. Poslanci prízvukovali, že Kremeľ vyčleňuje obrovské finančné prostriedky na financovanie týchto médií a organizácií.

Taktiež poslanci europarlamentu vyzývali aj na boj proti propagandistickým útokom rôznych médií takzvaného Islamského štátu. Chcú zamedziť náborom občanov EÚ teroristickými skupinami a zamedziť radikalizácii a islamizácii spoločnosti. Poslanci žiadali vyčlenenie dostatočného množstva finančných prostriedkov na boj proti ruskej a islamskej propagande.

.

Vyzývajú k upevneniu spolupráce medzi EÚ a NATO a širšej propagácii Severoatlantickej aliancie, k posilneniu osobitnej pracovnej skupiny EÚ pre strategickú komunikáciu East StratCom, ktorá v súčasnosti pozostáva z deviatich expertov v oblasti komunikácie a pod. Dohodli sa, že aj naďalej sa budú venovať tejto horúcej téme.

Zahraničné slobodné a demokratické médiá široko komentovali toto uznesenie Europarlamentu. Naše takisto slobodné a demokratické médiá mu asi zo skromnosti venovali oveľa menšiu pozornosť. Avšak nikde text tejto epochálnej rezolúcie nie je zverejnený. Nie je to náhoda, veď nie je zverejnený ani na web-stránke Európskeho parlamentu (je tam iba článok o tom, že to uznesenie prijali). Ktovie prečo…

Eugen Rusnák

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakávať od stretnutia Trumpa a Zelenského a prečo NABU zaútočil práve dnes

Včerajšie vyhlásenie Trumpa, v ktorom dal najavo, že neschvaľuje 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj, v podstate zmarilo celú informačnú stratégiu…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Taiwan zasiahlo ďalšie veľmi silné zemetrasenie

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo v sobotu severovýchodne pobrežie Taiwanu. Uviedla to Geologická služba Spojených štátov amerických . Ide o…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Záujem o vynášanie na horské chaty je čoraz vyšší aj u mladých ľudí

Záujem o vynášanie na horské chaty je čoraz vyšší aj u mladých ľudí. S narastajúcou návštevnosťou horských chát musí narastať…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novela Trestného zákona vyšla v Zbierke zákonov a zmeny sú tak už platné

Za drobnú krádež sa do Trestného zákona opätovne zavádza pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť má teda trestnosť priestupkovej recidívy páchateľov.…

27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny -NABU zasadzuje Zelenskému druhý úder. Ten je práve v lietadle na ceste za Trumpom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

Výstup na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie, Štúr ho zvládol aj bez moderného vybavenia

Túra na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie túry vo Vysokých Tatrách. Určená je pre ľudí s dobrou fyzickou kondíciou a vhodným…

27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre

Polícia v piatok zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre. Uviedla to prokuratúra pre agentúru AFP. Útočník…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Erik Černák je späť po zranení

Medzi hokejovými fanúšikmi panovali obavy, že kľúčový slovenský obranca Erik Černák by pre zranenie mohol absentovať v našom tíme na…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Raši: Hlas ešte nenašiel podporu na vypustenie jedného volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD sa chce ešte vrátiť k téme vypustenia jedného volebného obvodu z Ústavy SR. Považuje to za správne…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Národno-štátne záujmy? O tých nemajú ani poňatia

Je spojenie „liberálni vlastenci” oxymoron alebo predstavuje táto skupina reálnu alternatívu k našim národným stranám a hnutiam?

27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik o Zelenského návšteve v USA: Trump si objednal pre svoje vnúčatá pod vianočný stromček klauna

USA, 27. decembra 2025 - Zelenskyj je zase pri chuti. Ukázalo sa, že jeho „priekopnícka myšlienka“, s ktorou letí za…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto úmyselne podpálil štyri kamióny

V areáli na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto v piatok večer úmyselne podpálil štyri kamióny. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského…

27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kim Čong-un v novoročnom pozdrave Putinovi poukázal na spoločne preliatu krv na Ukrajine

Severokórejský vodca Kim Čong-un v novoročnom pozdrave ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zdôraznil, že jeho krajina a Rusko zdieľajú „krv, život…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump k Zelenského plánu: Nemá nič, pokiaľ to neschválim

Trump dal najavo, že Washington neschválil 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jeden z najúspešnejších českých trénerov Moták rezignoval ako šéf lavičky Třinca

Tri a pol sezóny vydržal Zdeněk Moták na lavičke HC Oceláři Třinec, najúspešnejšieho hokejového klubu v Česku posledných rokov. Nastal…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok: Personálna situácia v polícii sa v roku 2025 zlepšila

Personálna situácia v Policajnom zbore sa v roku 2025 zlepšila. Do zboru nastúpilo viac ako 1200 nových policajtov. Odišlo ich…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nechceme jedovatú politiku Bruselu

„V uplynulých rokoch sa zmenilo všetko, čo sme v Európe predtým považovali za samozrejmé” - upozorňuje vo svojom najnovšom príspevku…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ako vidia reálne prímerie na Ukrajine Slováci odhaľuje prieskum

Dosiahnutie prímeria na Ukrajine očakáva v roku 2026 43,2 percenta respondentov, 47,3 percenta opýtaných, naopak, predpokladá, že k ukončeniu bojov…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bránku vicemajstra bude strážiť mladík Gadziev. "Rád by som Nitre pomohol vyhrať ligu," vraví

Priaznivci hokejistov Nitry sa vo vianočnom 32. kole slovenskej Tipsport ligy potešili z prvého domáceho víťazstva po vyše mesiaci a…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš vyhasol ľudský život

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš v okrese Košice – okolie vyhasol jeden ľudský život. Krajské riaditeľstvo Hasičského…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Práca, ktorá bola vykonaná katastrofálne

Práca má zvyčajne jasný začiatok aj koniec, no nie vždy sa dôjde až do cieľovej rovinky. Existujú momenty, keď niekto…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Moskva sa snaží hypersonické Orešniky umiestniť čo najbližšie k Európe

Moskva pravdepodobne umiestňuje nové hypersonické balistické rakety schopné niesť jadrové hlavice na bývalú leteckú základňu na východe Bieloruska, informuje agentúra…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako americká spravodajská služba naučila váš smartfón efektívnejšie špehovať

USA, 27. decembra 2025 - V júni 2024 podala spoločnosť Qualcomm patent na nový typ pamäte. Financovanie poskytla IARPA -…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam, vrátane pobočky Boeing, v súvislosti s predajom zbraní Taiwanu,…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kamil Šaško: Rok 2025 bol v zdravotníctve prelomový, v zmenách chceme pokračovať

Minister zdravotníctva Kamil Šaško označil uplynulý rok v zdravotníctve za prelomový a zdôraznil, že rezort chce v nastolených systémových zmenách…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zlomená a porazená, Európska komisia Ursuly von der Leyenovej je potápajúca sa loď

Zasadnutie Európskej rady tento týždeň malo byť pre Ursulu von der Leyenovú najväčšou hodinou. Po sérii trpkých verejných ponížení –…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ján, apoštol, evanjelista

Svätý Ján, apoštol a evanjelista, oslavovaný 27. decembra, je uctievaný ako milovaný učeník Krista a jeden z popredných svedkov evanjelia.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chlapci povraždení Herodesom sú prvými mučeníkmi

Posledné dni roka patria v cirkevnom kalendári významným mučeníkom. Už od najstarších čias majú 28. decembra dôstojné miesto sväté Neviniatka.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Ak Putin odmietne mierový plán, budeme musieť radikálne zmeniť pravidlá hry,” vyhlásil Graham

„Zmocniť sa lodí prepravujúce ruskú ropu.“ Vyzval americký senátor Lindsey Graham, keď sa obrátil na Trumpa

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Mier na Ukrajine si vyžaduje ochotu Ruska dosiahnuť ho, uviedol kanadský premiér Mark Carney. Na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v kanadskom Halifaxe tiež oznámil ďalšiu ekonomickú pomoc pre Kyjev vo výške 2,5 miliardy dolárov.

Včera 19:16

Približne 50.000 rodín v Kyjeve má po ruskom útoku obnovené dodávky elektrickej energie, uviedla najväčšia súkromná energetická spoločnosť na Ukrajine DTEK.

Včera 19:06

Ruská protivzdušná obrana v priebehu troch hodín zneškodnila 111 ukrajinských dronov v šiestich oblastiach vrátane Moskovskej. 

Včera 18:35

Tisíce domácností vo Švédsku zostali bez elektriny v dôsledku zimnej víchrice. V meste Sandviken prišiel o život muž, ktorého zasiahol padajúci konár stromu. V častiach krajiny ráno namerali rýchlosť vetra dosahujúcu takmer silu hurikánu.

Včera 18:35

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján tvrdí, že Spojené štáty, Izrael a Európa vedú „totálnu vojnu“ proti jeho krajine. Uviedol to v rozhovore.

Včera 18:34

.

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári, informuje Euractiv

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania v Nigérii tvrdo udreli na militanov z teroristickej organizácie Islamský štát

Prezident USA Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že americké sily uskutočnili na severozápade Nigérie smrtiace útoky proti „spodine“ z Islamského…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa pokúša zničiť ekonomiku Ruska

Ukrajina použila riadené strely Storm Shadow na útok na ropnú rafinériu Novošachtinsk v ruskej oblasti Rostov, ktorá je kľúčovým dodávateľom…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Plánované stretnutie Zelenského a Trumpa svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach

Plánované stretnutie Volodymyra Zelenského a Donalda Trumpa v nedeľu svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach, píše Axios

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mindič vyhlásil, že ho “urobili obetným baránkom”

Timur Mindič vyhlásil, že ho „urobili obetným baránkom“ v korupčnom prípade

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov