NAŽIVO

Talianski novinári začali štrajkovať za vyššie platy a zlepšenie pracovných podmienok v mediálnom prostredí.

14:31

Británia oznámila, že rokovania s EÚ o vstupe do obranného fondu SAFE stroskotali.

14:25

Medzinárodný trestný súd zamietol žiadosť RRodriga Duterteho o dočasné prepustenie z väzby. Exprezidenta čaká v Haagu súdny proces pre zločiny proti ľudskosti.

14:24

Z výsledkov reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočnil Inštitút IDEA spoločne s Inštitútom pre politiku Energiaklub vyplýva, že závislosť Maďarska na dodávkach energií z Ruska považuje 62 percent Maďarov za riskantnú.

14:24

Ukrajinec Sergej Kuznecov, ktorý bol včera vydaný z Talianska, bol zatknutý v Nemecku, informovala tamojšia prokuratúra.

Muž je podozrivý z účasti na sabotážnom útoku na plynovod Nord Stream.

Pripomíname, že druhého podozrivého Nemecko Poľsku odmietlo vydať .

14:15

Hovorkyňa Európskej komisie Paula Pinhová uviedla, že stretnutie Orbána s Putinom v piatok v Moskve bolo Orbánovou vlastnou iniciatívou a nemožno ju vnímať ako diplomatický krok s mandátom EÚ.

14:08

Dvor audítorov v Taliansku rozhodol v neprospech vládneho zámeru postaviť visutý most na Sicíliu. Projekt v súčasnej podobe by podľa neho porušil európske environmentálne pravidlá a pravidlá pre verejné obstarávanie.

13:55

Sýria odsúdila izraelskú vojenskú operáciu na svojom území, pri ktorej v noci zahynulo 13 ľudí a označila ju za „vojnový zločin“.

13:46

Petr Pavel sa začal postupne stretávať s nominantmi na členov vznikajúcej vlády hnutí ANO, SPD a strany Motoristi sebe. V piatok mal schôdzky s kandidátmi za hnutie ANO na ministerstvá školstva, zdravotníctva a spravodlivosti.

13:32

Európska komisia oznámila, že eurokomisár pre rozpočet Piotr Serafin na budúci týždeň navštívi Maďarsko a Slovensko v rámci svojho pracovného turné po členských krajinách EÚ. 

13:27

Slovensko podáva siedmu žiadosť o platbu z plánu obnovy v hodnote viac ako 760 miliónov eur. Po kladnom posúdení Európskou komisiou by tieto peniaze mohlo získať v marci budúceho roka. Po piatkovom rokovaní vlády to uviedol minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD), ktorý je poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku.

13:26

Priemerný rozpočet Slovákov na vianočné darčeky tento rok klesol na 216 eur, čo je o takmer pätinu (17 %) menej ako vlani. Ide o najvýraznejšie zníženie vianočného rozpočtu za uplynulých desať rokov. Vyplýva to z aktuálneho vydania reprezentatívneho prieskumu agentúry Focus pre spoločnosť Partners, ktorý každoročne sleduje, ako slovenské domácnosti prežívajú najnákladnejšie sviatky v roku.

13:25

Prehliadky v priestoroch spojených so šéfom kancelárie ukrajinského prezidenta Andrijom Jermakom sú dôkazom, že protikorupčné orgány na Ukrajine fungujú a robia si svoju prácu. Hovorkyňa Európskej komisie Paula Pinhová tak na poludnie reagovala na situáciu v Kyjeve.

13:24

Tuniský prezident Kajs Saíd označil za „očividné zasahovanie“ do záležitostí krajiny rezolúciu Európskeho parlamentu o ľudských právach, ktorá vyzýva na prepustenie kritikov jeho vlády.

13:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prečo a ako obhajovať pro-life? ČASŤ 1: Prečo hovoriť o potratoch?

Ak akt potratu naozaj zabíja deti a ubližuje ženám, tak je v hre príliš veľa na to, aby sme zostali ticho a nerobili nič.

❚❚
.

Vykonávanie potratov je v Amerike najčastejšie prevádzaná operácia na ženách. Guttmacher Institute, agentúra zameraná na prieskum v potratovom priemysle uvádza, že 4 z 10 tehotenstiev skončia potratom. (i) V roku 2011 bolo zaznamenaných 1.06 milióna potratov v Spojených Štátoch, čo predstavuje 13% pokles z 1.21 milióna v roku 2008. [ii] Guttmacher Institute tiež uvádza, že: „Globálne, 25% tehotenstiev v rokoch 2010-2014 skončilo potratom. ”[iii]

V skutočnosti, na rôznej úrovni mala každá rodina určitú skúsenosť s potratom.

V tejto téme ide o veľa. Ak je správny postoj Možnosť voľby (Pro-choice), potom je sloboda vybrať si potrat základným ľudským právom. Ak je správny postoj Za život (Pro-life), ľudské straty na životoch pri 2 904 chirurgických potratoch, ktoré sa konajú každý deň iba v Amerike (a aj to tu nie sú zahrnuté chemické potraty), je viac, ako keby sa každý deň udial 11.september a zrútenie WTC.

Podľa výsledkov Gallupovho prieskumu, 27% Američanov zastáva silný Pro-choice postoj, zatiaľ čo 22% uvádza, že je silno Pro-life. Spolu teda tvoria 49%. Zvyšných 51% nemá na túto tému vyhranený názor. Avšak, aj z týchto „nerozhodnutých“ ľudí väčšina verí, že „potrat je morálne zlý,“ a 39% z nich sú za určité reštrikcie s pár výnimkami. Celosvetovo, väčšina ľudí v 26 krajinách zo 40tich skúmaných uviedlo, že potraty sú „morálne sporné.“

 

.

Pro-Liferi a Pro-Choiceri môžu nájsť spoločný základ

Všetci vieme, čo sa stane, ak sa silne presvedčení oponenti a podporovatelia potratov stretnú, a chcú o tejto téme diskutovať. Niekedy sú diskusie racionálne a produktívne. Niekedy sa rýchlo vyhrotia a skončia obvineniami. Táto téma rozdľuje ľudí nie len na uliciach, ale aj na pracoviskách, a dokonca aj v domácnostiach či kostoloch. Takže aj napriek tomu, že rozprávať sa o potratoch je náročné, je dôležité poskytovať presné informácie a kontext, v rámci ktorého sa diskutuje.

Sú dialógy medzi Pro-lifermi a Pro-choicermi odsúdené na neúspech? Alebo sa niekde tieto skupiny dokážu zhodnúť? Verím, že existuje zhoda na minimálne troch úrovniach.

Poprvé, existujú empirické údaje – vedecké a psychologické dôkazy, ktoré by sme nemali popierať.

Podruhé, zdieľame schopnosť (ak dokážeme zanechať predsudky) byť logický a racionálny v aplikovaní týchto vedeckých dôkazov.

.

Potretie, aj keď to už nie je také evidentné ako v minulosti, väčšina ľudí stále zdieľa spoločný základ morálky a nejakú tú úroveň spravodlivosti, férovosti a súcitu.

 

Výzva pre Pro-choice (a Pro-Life) čitateľov

Ak ste Pro-choice a čítate tento článok, dobre pre vás. Verím, že to znamená, že máte otvorenú myseľ. Ak sa pro-life postoj ukáže nezmyselný a nelogický, ako tomu veríte teraz, v poriadku, môžte tomuto článku dať reakciu, akú si zaslúži. Avšak, ak sa dokáže, že je logický, potom vás povzbudzujem, aby ste svoj pro-choice postoj zvážili.

Neočakávam od každého, že bude pro-life postoj akceptovať bez rozmýšľania. Práve naopak, čitateľov povzbudzujem, aby sa pozreli na dôkazy a sami ich prehodnotili. Aby odložili stereotypné zmýšľanie o hnutí pro-life. Buďte intelektuálne úprimný a nepoddajte sa pokušeniu byť politicky korektný udržať si pro-choice postoj za každú cenu, aj napriek tomu, že sa ukáže, že dôkazy sú proti nemu.

Ak patríte medzi tých 50% nerozhodnutých so zmiešanými pocitmi, žiadam vás, aby ste tieto články brali ako hľadanie pravdy. Pro-choice postoj môžte počuť všade – stačí si zapnúť telku alebo prečítať správy. Ale kým si nevypočujete alebo nenaštudujete opačný pohľad na vec obšírnejšie, táto séria článkov môže byť vašou jedinečnou príležitosťou, ako preskúmať pro-life postoj.

Ak ste pro-life, tiež vás vyzývam, aby ste porozmýšlali o svojom názore. Nestačí povedať: „Viem, že mám pravdu, ale nie som si istý prečo.“ Musíme svoje presvedčenie stavať na pevných dôkazoch. Ak sa v niektorom z bodov mýlime, poďme tento postoj zvážiť. Ak máme pravdu, musíme sa naučiť, ako inteligentne a láskavo podať informácie druhým.

Ak potraty nezabíjajú deti, pro-life mentalita je horšia ako len mrzutosť – je to vážne ohrozenie ženských práv a osobnej slobody, a je potom zodpovedná za uvalenie neoprávnenej viny na tie ženy, ktoré potrat podstúpili.

Na druhej strane, ak potraty zabíjajú deti, pro-choice mentalita je zodpovedná za smrť viac ako milióna nevinných každý rok, takmer takého počtu ako súčet všetkých Američanov, ktorí zomreli vo všetkých vojnách v americkej histórii.[vi] To by znamenalo, že od uzákonenia potratov v Amerike zákonom Roe v. Wade v roku 1973, viac ako 58 miliónov detí stratilo svoj život kvôli potratu.[vii] Taktiež potom, táto pro-choice mentalita je tiež zodpovedná za pocity viny, depresie, zúfalstva a dokonca samovražedných sklonov, ktoré zažívajú ženy po potrate napriek uisteniu, že potrat je v ich vlastnom záujme. Je jasné, že toto nie je ten prípad, keď „nezáleží na tom, kto má pravdu a kto nie.“

Jedna vec je istá: Ak potrat naozaj zabíja dieťa a ubližuje žene, tak potom je v stávke príliš veľa na to, aby sme ostali ticho, a nerobili nič.

.

 

Preklad článku od Randyho Alcorna

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Je to práca Trumpa? NABU a SAP vykonávajú prehliadky u pravej ruky Zelenského – Andrija Jermaka

NABU a SAP vykonávajú prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Zelenského a šedej eminencie moci na Ukrajine, píše poslanec…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

Premiér Robert Fico sa v rámci štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente obrátil na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a pýtal sa,…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bohuš pre HS o fungovaní STVR: Aj toto je jeden z problémov. Dlhé roky tu fungovalo tunelové videnie

Legendárny Jaro Filip svojho času povedal, že vtedajšiu STV má doma pustenú iba vtedy, keď ju nedopatrením prepne výboj statickej…

28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

„Je Šimečka mladší užitočný idiot, alebo len idiot?”

Túto otázku som si položila určite nie len ja, ale každý spola gramotný človek, keď si prečítal informácie o tom,…

28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Peskov vysvetľuje

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenský rozhlas povedie Peter Janků, do funkcie nastúpi v decembri

Slovenský rozhlas povedie od začiatku decembra Peter Janků. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie Slovenskej televízie a rozhlasu Zuzana…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovského pokus rozbiť československú jednotu: Babiš vraj neznáša Fica

Nezhoda, nezhoda, a ešte raz nezhoda. Tak by sa dala charakterizovať vo výsledku televízna debata europoslancov v zostave Milan Uhrík,…

28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ prekročila hranicu, ktorú v Európe doteraz neprekročil nikto

Európska únia vstúpila do novej éry digitálneho dohľadu. Rada EÚ po prvýkrát schválila rámec, ktorý umožňuje analyzovať súkromnú komunikáciu ešte…

28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Neurománia: Pravda a lži o našom mozgu

Ste pripravení spochybniť svoje presvedčenia? Návod a knihu nájdete TU

28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Už po prvej dávke skolaboval. Dali mu aj druhú! Desivý príbeh biomedicínskeho inžiniera Orsága

Za posledné roky prišli niektorí ľudia o zdravie len preto, že ich agenda a politici nútili urobiť krok, s ktorým…

28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polští Trojanovi (dalším) trojským koněm EU

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nejvyšší správní soud Polska se zeptal Soudního dvora EU, zda manželství dvou Poláků…

28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie Tomáša Balogha z funkcie

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie žilinského krajského prokurátora Tomáša Balogha z funkcie a jeho koniec na poste…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Translobby vracia úder: Ani Vatikán už nie je v bezpečí

Lobisti z kruhov LGBTI menia hru v Bruseli

28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Klimatickí aktivisti musia spoločnosti Lufthansa zaplatiť odškodné za blokádu letiska

Hamburský Krajský súd odsúdil desať členov skupiny klimatických aktivistov Last Generation a musia zaplatiť odškodné vo výške 400 000 eur…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Právní důvody…

Jak je mým blogerským zvykem, podíváme se v dnešním článku na události kolem sestavování vlády z jiného úhlu. Včera jsem…

28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Exekútori navrhujú zmenu, aj 10 eur mesačne môže zvýšiť disciplínu dlžníkov a príjmy štátu

Slovenská komora exekútorov a Asociácia slovenských inkasných spoločností spoločne presadzujú zavedenie minimálnej exekučnej zrážky, ktorá by sa uplatňovala bez ohľadu…

28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Réway reaguje na vyhadzov z Liptovského Mikuláša a na "drogové" obvinenia

Tento týždeň sme informovali o náhlom konci bývalého hokejového reprezentanta Martina Réwaya v extraligovom HK 32 Liptovský Mikuláš. Réway teraz…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Bežný problém so spánkom môže byť spojený so závažnou neurologickou poruchou

Výskum naznačuje, že CPAP terapia by mohla znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 30 %, ak sa s ňou začne včas

28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Progresívci by chceli obrátiť aj katolíkov

Pápež Lev XIV. sa 16. novembra zúčastnil jubilejnej udalosti v Ríme, venovanej chudobným, s ktorými spolu obedoval vo Vatikáne, čo…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Trump zrušil pozvánku Južnej Afriky na samit G20 po diplomatickom konflikte

Americký prezident Donald Trump vo svojom ostrom stredajšom príspevku na sociálnej sieti Truth Social presne vysvetlil, prečo Spojené štáty bojkotovali…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínov zachvátila paranoidná obava z „ruskej invázie“

Fínsko, 27. novembra 2025 - Politiku fínskeho štátu možno nazvať jedinečnou - po tom, čo sa z ničoho nič pohádala…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Prípad ako z filmu. Vo Francúzsku dvaja väzni ušli z väznice pomocou prestieradiel

Dvaja väzni unikli vo štvrtok nadránom z väznice vo francúzskom meste Dijon po tom, čo podľa miestneho prokurátora prepílili mreže…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nájdete skrytú myš v tejto kuchyni do 10 sekúnd?

Táto vizuálna výzva preverí vašu pozornosť. V tejto zdanlivo obyčajnej kuchyni je ukrytá drobná myš - a len tí s…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Adam Ružička trojbodovým hrdinom pri výhre nad Jekaterinburgom

Slovenský útočník Adam Ružička znovu úradoval v ruskej KHL. Dvomi gólmi a jednou asistenciou sa postaral o víťazstvo Spartaka Moskva…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Talianski novinári začali štrajkovať za vyššie platy a zlepšenie pracovných podmienok v mediálnom prostredí.

14:31

Británia oznámila, že rokovania s EÚ o vstupe do obranného fondu SAFE stroskotali.

14:25

Medzinárodný trestný súd zamietol žiadosť RRodriga Duterteho o dočasné prepustenie z väzby. Exprezidenta čaká v Haagu súdny proces pre zločiny proti ľudskosti.

14:24

Z výsledkov reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočnil Inštitút IDEA spoločne s Inštitútom pre politiku Energiaklub vyplýva, že závislosť Maďarska na dodávkach energií z Ruska považuje 62 percent Maďarov za riskantnú.

14:24

.

Obsadia Rusi Donbas za rok? Prečo americký generál prišiel do Kyjeva?

USA, 27. novembra 2025 - Vyhlásenie amerického generála v Kyjeve o termínoch dobytia Donbasu, ktoré šírili médiá, je ako kapitulácia…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Má studená sprcha skutočne nejaké výhody?

Studená sprcha v posledných rokoch zažíva veľký úspech. Vďaka influencerom ako „Iceman“ Wim Hof ​​- ktorý praktizuje dýchacie techniky, ktoré…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Turecko vyhlásilo, že je pripravené pripojiť sa k povojnovým bezpečnostným silám na Ukrajine

Turecko vyhlásilo, že je pripravené zúčastniť sa na „upokojovacích silách“, ktoré by sa nasadili na Ukrajine po prípadnej mierovej dohode,…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov